Dla obszaru

    Letnia kuchnia - jak ją stworzyć?

    Artykuł przeczytało aż 1212+ użytkowników
    Letnią kuchnią lub kuchnią plenerową nazywamy miejsce obok domu lub mieszkania (na balkonie, tarasie, w ogrodzie...), gdzie można gotować, przygotowywać potrawy, jeść, gościć się, a potem łatwo wszystko posprzątać. Podstawowym warunkiem jest, że istnieje coś, co nazwalibyśmy urządzeniem do gotowania, czy to grill, czy to płyta gazowa czy elektryczna, piec do pizzy i chleba lub cały piec ceglany. Największą zaletą kuchni letniej jest to, że warunkowo mówiąc „wszystko, co jest na zewnątrz i pozostaje na zewnątrz”, a zwłaszcza zapachy.
    Fachowy artykuł 1212
    letnia kuchnia
    Mamy nawet 2483 wykonawców prac dla obszaru Kuchnie:

    1.Letnie kuchnie – gdzie je umieścić?

    1.1. Letnia kuchnia na balkonie

    Jeśli masz wystarczająco przestronny balkon, jedną jego część możesz przeznaczyć na mniejszą kuchnię, z której najprawdopodobniej będziesz korzystać nie tylko latem, ale także przez cały rok! Kuchnia na balkonie będzie małą zieloną oazą w środku miasta, która będzie nieustannie zachęcać do odpoczynku i relaksu. Dzięki przemyślanemu doborowi i połączeniu wytrzymałych i wodoodpornych materiałów, deszcz też Ci nie będzie przeszkadzał.

    kuchnia-na-balkonie.jpg
    Możesz też gotować na balkonie!

    1.2. Letnia kuchnia na tarasie

    Tarasowi obok domu lub na dachu, letnia kuchnia dodała by nowej wartości. Takie miejsce zachęcało by do spotkań towarzyskich; dodatkowo latem nie nagrzewałbyś już i tak gorącej przestrzeni wewnątrz domu, i uchroniłbyś ją przed wszelkiego rodzaju zapachami i oparami, które pojawiają się podczas gotowania przez cały rok.

    murowana-kuchnia-na-tarasie.jpg
    Letnia kuchnia na tarasie podniesie wartość tej przestrzeni

    1.3. Letnia kuchnia w ogrodzie

    Letnie kuchnie ogrodowe nie powinny być umieszczane w pobliżu okien, drzwi lub samego domu, ani Twojego, ani sąsiada. Staraj się, aby droga do kuchni na zewnątrz była krótka i bez przeszkód. Upewnij się, że jest w cieniu i obrócona tak, aby wiatr nie zawracał dymu do domu. Ponadto w wybranym miejscu musi istnieć możliwość wykonania instalacji elektrycznej, gazowej i wodno-kanalizacyjnej.

    kamienna-kuchnia-w-ogrodzie.jpg
    Kuchnia w ogrodzie będzie centrum każdej letniej imprezy!

    2. Rodzaje letnich kuchni 

    2.1. Gotowa letnia kuchnia

    Na rynku można znaleźć i kupić gotowe letnie kuchnie, jako produkty fabryczne złożone z określonych elementów. Zwykle składają się z grilla i blatu z półkami lub szufladami do przechowywania, a często mają dodatki, takie jak lodówka / zamrażarka i tym podobne, aby kuchnia była kompletna. Producenci zazwyczaj pozostawiają możliwość wyboru i zestawienia płyty (płyta elektryczna lub gazowa/palniki, grill, piec chlebowy itp.), kolorystyki, materiałów, konstrukcji blatu oraz samych elementów kuchennych.

    Oczywiście za lepszej jakości materiały i niestandardowe akcesoria trzeba dopłacić, tak więc gotowe kuchnie letnie kosztują od 2000 euro wzwyż. Do ceny samej kuchni należy doliczyć przyłącza wody, prądu lub gazu oraz towarzyszące mu urządzenia i instalacje.

    2.2. Gotowa kuchnia modułowa

    Letnie kuchnie modułowe są generalnie odpowiednie do użytku w pomieszczeniach, chociaż są wykonane z materiałów, które mogą stać na zewnątrz. Każdy pojedynczy element takiej kuchni jest wykonany tak, aby miał określony kształt oraz aby można było go dopasować i połączyć z innymi elementami na różne sposoby, zgodnie z życzeniami i potrzebami klienta. Niektóre modułowe kuchnie zewnętrzne to w rzeczywistości indywidualne zestawy kuchenne, które razem tworzą przestrzeń kuchenną. Tak więc jednym elementem modułowym może być grill, innym zlew, trzecim blat roboczy, a ostatnim, powiedzmy, lodówka. Najnowsze modele takich kuchni są składane na miejscu i zabudowują się kamieniem lub cegłą, tworząc w ten sposób całość.modulowa-letnia-kuchnia.jpg

    Cena takiej modułowej kuchni letniej zależy od ilości elementów, jakości, wielkości i tym podobnych. W sumie powinieneś liczyć na 1000 EUR i więcej. Wraz z ceną kuchni dochodzą jeszcze koszty przyłączy wody, prądu czy gazu oraz urządzeń towarzyszących i instalacji.

    2.3. Budowa letniej kuchni na zamówienie

    Kuchnie murowane z kominkiem są najlepszym rodzajem kuchni na świeżym powietrzu i są wykonywane przez wyspecjalizowane firmy. Wykonane są z materiałów pasujących do istniejącego tarasu / werandy / balkonu / ogrodu lub innych cech. Kuchnie zewnętrzne na zamówienie nie są niczym ograniczone i mogą być niestandardowe pod każdym względem. Mogą mieć też akcesoria takie jak bar przy basenie, oświetlenie nocne czy pergola, lub inne zacienienie, w które gotowe kuchnie zwykle nie są wyposażone.

    Cena tak zbudowanej kuchni jest naprawdę trudna do przewidzenia. To zazwyczaj około 3000 euro i więcej, ale wszystko zależy od rozmiaru, materiału, ilości i rodzaju elementów, wyposażenia i akcesoriów. Do ceny samej kuchni należy doliczyć przyłącza wody, prądu lub gazu oraz towarzyszące mu urządzenia i instalacje.

    kuchnia-jedyna-w swoim-rodzaju.jpg
    Tylko ty masz taką! Ceglana kuchnia letnia na zamówienie

    3. Materiały do ​​letniej kuchni

    Planując kuchnię na świeżym powietrzu, bardzo ważne jest, aby najpierw odpowiedzieć na kilka pytań: Czy będzie pod dachem, czy na zewnątrz? Masz na myśli wielkie imprezy przy grillu lub po prostu bardziej kameralne kolacje? Czy gośćmi będą tylko dorośli czy młodzież i dzieci? Czy myślisz, że goście usiądą wokół miejsca do gotowania, czy też będą spacerować i siedzieć według własnego uznania? To wszystko fakty, które pomogą Ci zawęzić wybór i podjąć decyzję o wyborze konkretnego modelu kuchni.

    3.1. Drewniana kuchnia

    Kuchnia na otwartym planie pod drewnianym zadaszeniem może być świetnym wyborem, ponieważ drewno jest doskonałym izolatorem i tworzy przyjemny cień. Jest też antyseptyczne, przyjemnie jest na nie patrzeć ,jest ciepłe w dotyku, więc wszyscy będą się tam bardzo chętnie gromadzić. Do takich kuchni na świeżym powietrzu najczęściej używane jest drewno klejone, ponieważ jest trwalsze niż drewno lite. Drewno pod zadaszeniem nie wymaga konserwacji, a odsłonięte części można co kilka lat przemalować powłoką ochronną, w zależności od stanu, w jakim się znajdują.drewniana-kuchnia.jpg

    3.2. Kamienna kuchnia

    Kamienna kuchnia wydaje się być tradycyjna, masywna i trwała. Szczególnie dobrze komponuje się z domkiem w winnicy, gospodarstwem lub strychem na siano. Trzeba tylko pamiętać, że kamień przyciąga i długo zatrzymuje ciepło, więc jeśli jest w nasłonecznionym miejscu, może w niej być nieprzyjemnie gorąco.

    3.3. Kuchnia Siporex

    Siporex jest dobrym, lekkim i trwałym materiałem budowlanym, łatwym w obsłudze i pracy. Letnie kuchnie Siporex są zwykle wyłożone ozdobnym kamieniem w celu stylizacji.

    3.4. Kuchnia ze stali nierdzewnej

    Stal nierdzewna jest stosowana w profesjonalnych kuchniach od dziesięcioleci, ponieważ jest bardzo trwała i łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu; jest również odporna na wpływ warunków atmosferycznych. Jakie wrażenie pozostawia metalowa letnia kuchnia? Stal nierdzewna wygląda na zimną, dlatego warto ją łączyć z cieplejszymi materiałami, takimi jak kamień czy drewno.kuchnia-ze-stali-nierdzewnej.jpg

    3.5. Podłogi do letnich kuchni

    Materiał na podłogę w kuchni ogrodowej i przestrzeni wokół to jeden z najważniejszych elementów w planowaniu. Każda powierzchnia ma pewne zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę. Cegła, beton, kamień, drewno lub płytki ceramiczne to jedne z najczęstszych wyborów. Na ostateczną decyzję zawsze powinny mieć wpływ takie czynniki jak bezpieczeństwo (śliska, nierówna powierzchnia itp.), trwałość (jeśli planujesz większe i częstsze przyjęcia), styl domu i ogrodu oraz odporność materiału na zmiany warunków atmosferycznych.

     

      ZALETY WADY
    CEGŁA   atraktywność, średnio łatwa konserwacja wymagająca budowa, z czasem osiadają i stają się nierówne, relatywnie drogo
    BETON wielofunkcyjny, tanio wymagająca budowa, pęka, nie do miejsc narażonych na mrozy
    KAMIEŃ atrakcyjność wysoka cena, pozostają plamy od tłuszczu
    DREWNO łatwa budowa, relatywnie tanio wymaga konserwacji, relatywnie krótkiej trwałości
    PŁYTKI wielofunkcyjne, tanio śliskie kiedy są mokre, nie do miejsc narażonych na mrozy

    3.6. Dekoracja letniej kuchni

    W sensie estetycznym letnia kuchnia jest z pewnością centralnym punktem każdego podwórza, na którym się znajduje, dlatego nie należy lekceważyć elementów dekoracyjnych. Podstawę kuchni należy obłożyć materiałem pasującym do okładziny zewnętrznej domu, ogrodu czy tarasu. Najczęściej wybierany jest kamień, cegła i zaprawa murarska. Każdy ma swoje wady i zalety, ale najważniejsze jest to, żeby zgadzał się z istniejącą architekturą i żeby miał możliwą do przyjęcia cenę.

    3.7. Zewnętrzne elementy kuchenne

    Elementy do kuchni letniej muszą być wykonane z materiału odpornego na wilgoć i pleśń, ciepło, kurz i brud. Najczęściej wykonywane są ze stali nierdzewnej, drewna lub mas polimerowych. Szafki kuchenne ze stali nierdzewnej wraz z narożnikami charakteryzują się bardzo wysokiej jakości, trwałą i stabilną konstrukcją. Te wykonane ze sztucznych mas, które można zmyć wodą z węża ogrodowego, są również łatwe w utrzymaniu. Drewniana kuchnia jest najlepsza, gdy jest wykonana z drewna tekowego, które nie wchłania wilgoci ani nie pleśnieje. Najlepiej, gdy wszystkie okucia i elementy dodatkowe wykonane są z wytrzymałych materiałów przeznaczonych do użytku na zewnątrz: nogi, stelaże, uchwyty, zawiasy, prowadnice i tym podobne. Zlew do kuchni letniej również musi być nierdzewny, a jeszcze lepiej antyseptyczny. Dlatego zalecamy wybór tego wykonanego ze stali nierdzewnej lub kerrock. Wszystkie elementy kuchenne powinny być trwałe, aby służyły długo i niezawodnie.piec-murowany.jpg

    3.8. Blat kuchenny

    Wybór materiałów na blat w kuchni letniej jest równie szeroki jak w przypadku klasycznej. Granit jest jednym z najczęstszych wyborów, ponieważ jest wodoodporny i nieporowaty. Wybieraj raczej jaśniejsze odcienie, ponieważ ciemniejsze przyciągają ciepło i latem będą zbyt gorące. Inne rodzaje kamienia, takie jak marmur, mogą być ładniejsze, ale pochłaniają tłuszcz i blakną. Wydaje nam się, że blat ze stali nierdzewnej to najlepsze rozwiązanie do letniej kuchni, zwłaszcza gdy pozostałe elementy są takie same. Jeśli uważasz, że cała kuchnia ze stali nierdzewnej wyglądałaby zbyt industrialnie, dodaj inne materiały. Beton oferuje wiele opcji w przystępnych cenach, chociaż jeśli nie jest dobrze wykonany, może łatwo pękać. I wreszcie, są płytki ceramiczne jako opcja ekonomiczna, choć nie polecamy ich tam, gdzie zimą panują głębokie minusy.

    4. Budowa letniej kuchni

    4.1. Planowanie i budowa

    Jeśli chcesz, aby przestrzeń, którą masz do dyspozycji, była optymalnie wykorzystana, idealnie wpasowywała się w otoczenie i służyła przez długi czas ku zadowoleniu wszystkich, polecamy zatrudnić architekta lub specjalistę od architektury krajobrazu lub być może konsultanta z dużym doświadczeniem z firmy, która zajmuje się budową kuchni letnich. W przypadku, gdy kuchnia zewnętrzna wymaga instalacji i przyłączy prądu i wody oraz kanalizacji, konieczna jest współpraca z fachowcem. Oczywiście musisz z góry wiedzieć, jaki będzie koszt, ale fachowcy mogą dobrymi radami zaoszczędzić Ci trochę pieniędzy, dzięki czemu możesz wykorzystać te pieniądze na coś innego, zwłaszcza jeśli nie masz ich zbyt dużo.

    4.2. Zarządzanie projektem

    Na pewno wydaje ci się, że będziesz w stanie zaoszczędzić dużo więcej, jeśli sam będziesz zarządzał projektem, ale uwierz, że praktyka jest dokładnie odwrotna. Architekt zadba o to, abyś miał pełny wgląd we wszystko, co jest robione przed rozpoczęciem prac budowlanych, a po spisie robót i materiałów będziesz wiedział, ile to będzie kosztować i kiedy zostanie wykonane. W każdym razie będzie on potrzebny po skompletowaniu dokumentacji projektowej. Dokumentacja ta jest podstawą według, której otrzymujesz oferty od wykonawców i usługodawców oraz podpisujesz umowy. Przed rozpoczęciem prac należy przygotować cały materiał (armatura, okucia, wbudowane oświetlenie itp.) oraz ujednolicić harmonogram i kolejność pracy poszczególnych rzemieślników, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Bez względu na to, jak dobrze wykonany jest projekt, fachowcy czasami źle go interpretują. Architekt będzie wiedział, jak doradzić Ci w tym zakresie lub sam wszystko z nimi uzgodni. Pomoże Ci również w trakcie prac, aby wszystkie etapy zostały wykonane zgodnie z planem i budżetem, a co najważniejsze – na czas.

    4.3. Aranżacja letniej kuchni

    Którzy wykonawcy i usługodawcy będą potrzebni, zależy od zakresu i rodzaju Twojego projektu. Budowa letniej kuchni nie jest łatwym zadaniem, dlatego postaramy się pomóc, wymieniając fachowców, którzy będą potrzebni. WYKONAWCY BUDOWLANI, ELEKTRYCY, WYKONAWCY INSTALACJI (woda, gaz...), FACHOWCY OD PODŁOGI (kładzenie płytek, kamienia, wylewanie betonu itp.), ŚCIANY (glazurnicy, fachowcy od szalunku drewnianego, kamiennego itd.), murarze, malarze... .

    Przy wyborze wykonawców pytaj o ich doświadczenie i referencje jak i o warunki i terminy. Będziesz także musiał sprawdzić faktury za zakupiony materiał. Jeśli materiał jest zamawiany przez samych fachowców, należy pamiętać, że kupują hurtowo i mają pewną zniżkę, a odpowiedzialność za jakość należy do nich. Jeśli występują drobne błędy ilościowe lub jakościowe (kafelki z błędem, większa lub mniejsza ilość itp.), można to naprawić, ale niedokładny czas dostawy może wydłużyć lub nawet zawieść cały projekt.

    5. Jak stworzyć kuchnię na świeżym powietrzu?

    5.1. Wybór miejsca na kuchnię

    Pierwszym krokiem w planowaniu kuchni na świeżym powietrzu jest wybór odpowiedniego miejsca. Musisz zdecydować, jak duża będzie kuchnia, więc wymierz tę przestrzeń. Upewnij się, że są możliwości podłączenia prądu lub gazu i wody, a także, która najkrótsza droga najlepiej bez przeszkód, prowadzi do kuchni w domu. Zaplanuj co najmniej kolejne 90 cm pustej przestrzeni wokół kuchni, abyś mógł swobodnie pracować i, aby gościom było wystarczająco wygodnie. Upewnij się również, że nowa kuchnia jest ustawiona tak, aby nie zasłaniała widoku z domu.

    Przy planowaniu swego rodzaju wskazówką mogą być odpowiedzi na następujące pytania:

    WYMIARY letnia kuchnia m2
      przestrzeń preznaczona na kuchnię (balkon, taras, ogród) m2
    MIEJSCE przy ścianie  
      wolnostojąca  
    WODA Czy będzie miała bieżącą wodę?  
      Czy tylko zimną czy i ciepłą?  
      Gdzie się znajduje przyłącze?  
    ODPŁYW ŚCIEKÓW Czy w pobliżu jest przyłącze kanalizacyjne?  
      Czy w pobliżu jest szambo?  
      Czy w pobliżu jest mała oczyszczalnia ścieków?  
    GAZ Czy będziesz gotować na gazie?  
      Czy będziesz korzystać z butli gazowej?  
    PRĄD Gdzie jest przyłącze prądu?  
      Czy jest odpowiedniej mocy?  
    ZACIENIENIE Czy kuchnia będzie umieszczona pod drzewem?  
      Czy będzie stać pod istniejącym zadaszeniem?  
    WIATR W którym kierunku głównie wieje wiatr?  
    OŚWIETLENIE W stosunku do wybranego miejsca na kuchnię, jak porusza się słońce?  
      Czy planujesz ścienne czy sufitowe oświetlenie?  
      Czy planujesz lampy wolnostojące?  
      Czy jest potrzebne oświetlenie gruntowe ścieżki/schodów prowadzących do kuchni?  

    5.2. Dobór elementów kuchennych

    Kiedy już znajdziesz idealne miejsce na kuchnię na świeżym powietrzu, czas wybrać elementy, z których będzie się składać. Oto kilka pytań na ten temat:

    Jakim jesteś kucharzem? amator/profesjonalista
      gotuję dla rodziny
      początkujący
      Czy jesteś praworęczny czy leworęczny?
    Jakiego chcesz rodzaju urządzenia do gotowania? gazowe
      elektryczne
      grill na węgiel/drzewo/gaz/olej opałowy
      piekarnik
    Jaki chcesz mieć blat? prefabrykowany- drewno, stal nierdzewna, kamień...
      ręcznie wykonany- na zamówienie/na miejscu
    Czy potrzebujesz miejsca do przechowywania? ciągle
      czasami
      w dniu wydawania przyjęcia
    Kiedy będziesz korzystał z kuchni? ciągle
      sezonowo
      w szczególnych okazjach
    O której porze dnia będziesz najczęściej korzystać z kuchni? rano
      przed poludniem
      po południu
      wieczorem
    Dla ilu osób będziesz głównie gotować? dla bliskiej rodziny
      dla dalszej rodziny
      dla większego towarzystwa
    Ile miejsca potrzebujesz do przygotowania posiłku? tylko blat kuchenny
      dodatkowa powierzchnia

    5.3. Szkice

    Po określeniu wszystkich elementów kuchennych przychodzi kolej na ich ułożenie. Jak połączysz je w sensowną całość, która będzie dla Ciebie wygodna w pracy, praktyczna i funkcjonalna, a jednocześnie adekwatna do posiadanej przestrzeni? Być może słyszeliście o zasadzie „trójkąta pracy” w kuchni – dotyczy to w rzeczywistości położenia zlewu, kuchenki i blatu, które powinny być ustawione jak najbliżej, czyli tak, aby odpowiadały kolejności czynności, podczas  przygotowywania potraw. Tej samej zasady należy przestrzegać w przypadku kuchni na świeżym powietrzu (zobacz także nasz artykuł Projektowanie i planowanie kuchni).

    Na zdjęciu widać kilka typowych przykładów układów w kuchni, które wykorzystują przestrzeń w bardzo efektywny sposób zgodnie z dynamiką gotowania.

    5.4. Wybór materiałów

    Wybierając materiały do ​​kuchni, weź pod uwagę, że muszą one być odporne, aby wytrzymać wszelkie warunki pogodowe i niedogodności oraz przetrwać dziesięciolecia. W każdym razie daj przedniość mocniejszym i trwalszym materiałom, a nie cenie.

    Jeśli lubisz drewno, upewnij się, że jest to rodzaj nie podatny na pleśń, taki jak tekowe i modrzew. Tam, gdzie zimą przez długi czas panują minusowe temperatury, nie warto układać płytek ceramicznych lub betonu, ponieważ łatwo pękają. Blat kuchenny stale wystawiony na słońce nie powinien być ciemny, ponieważ pochłania ciepło i długo je promieniuje. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo! Na podłodze powinien znajdować się materiał antypoślizgowy, który jest równy, abyś się nie potykał. W końcu wybór odpowiednich materiałów może mieć kluczowe znaczenie dla funkcjonalności i trwałości Twojej kuchni na świeżym powietrzu!

    5.5. Ochrona przed wpływami zewnętrznymi

    Chociaż słońce jest zawsze mile widziane, gdy przebywamy na tarasie, balkonie lub w ogrodzie, to gdy robi się zbyt gorąco, cień jest jeszcze bardziej cenny, zwłaszcza jeśli gotujesz lub jesz. Wykonanie zadaszenia lub pergoli nad kuchnią na świeżym powietrzu pozwoli ci pozostać tam nawet podczas deszczu; jednym słowem oznacza to również, że sam sezon przebywania na świeżym powietrzu będzie dla Ciebie trwał dłużej. Gdy jest ciepło, można również zainstalować wentylator, a jeśli chcesz gotować po sezonie, możesz zainstalować grzejniki lub kominek. Jeśli już zaplanowałeś montaż zadaszenia, pergoli lub plandeki, upewnij się, że wysokość jest taka, aby zapobiec ryzyku pożaru. Może mógłbyś też zainstalować aspirator.

    5.6. Konfiguracja letniej kuchni

    Zanim zaakceptujesz montaż kuchni, poświęć na wszystko wystarczająco dużo czasu, a nawet lepiej zatrudnij fachowców, którzy zrobią to szybciej, lepiej i pewniej niż Ty. Jeśli kupisz gotową kuchnię letnią o prostej konstrukcji z grillem na węgiel drzewny lub butlą gazową, bez podłączenia do wody i prądu, z pewnością możesz to zrobić sam. Jeśli jednak zdecydujesz się na niestandardową kuchnię i własny projekt, najlepiej pozostawić wszystko fachowcom.

    5.7. Organizacja, koordynacja i nadzór

    Po skompletowaniu dokumentacji, czyli uzyskaniu wszystkich „papierów” – planów, rysunków, pozwoleń, zgód i rozwiązań oraz oferty wykonawcy można przystąpić do realizacji projektu. Tak jak powiedzieliśmy, z pewnością możesz sam podjąć się mniejszych prac. Jeśli jest to bardziej wymagająca i większa praca, lepiej, aby organizacją, koordynacją i nadzorem zajął się fachowiec.

    Zarządzanie projektem obejmuje zbieranie i analizę ofert oraz wybór wykonawców, ich organizację, koordynację, harmonogram i nadzór nad całością prac na budowie, z kontrolą i zgodnością z planami oraz dotrzymaniem terminów 9-11% całkowitej wartości inwestycji

    6. Porównania

    6.1. Jaki materiał wybrać na blat kuchenny?

      GRANIT BETON PORCELANA/KWARC PŁYTKI METAL
    TWARDOŚĆ bardzo otporny średnio otporny bardzo otporny średnio otporny bardzo otporny
    KONSERWACJA łatwa średnio wymagająca łatwa łatwa łatwa
    MROZOODPORNOŚĆ tak nie tak nie tak
    WYTRZYMAŁOŚĆ CIEPLNA tak tak tak tak tak
    ODPORNOŚĆ NA UDERZENIA tak nie średnia tak nie
    NIE PRZYJMUJE KOLORÓW tak   tak tak(z wyjątkiem fug) tak

    7. Pomysły na urządzenia letniej kuchni

    7.1. Wyjątkowość

    Ludzie zawsze doceniali rzeczy robione na zamówienie, zwłaszcza gdy są wyjątkowe i zgodne z ich życzeniami. Taka jest letnia kuchnia z kominkiem. Pomysłów jest wiele, jak i elementów. Najczęściej jest to grill węglowy, barek, kominek lub stół. Te elementy są cenne zarówno same w sobie, jak i ze względu na wyjątkową estetykę, zwłaszcza jeśli sam je zaprojektowałeś. Najlepszą rzeczą w tych elementach robionych na zamówienie i według Twoich życzeń, oprócz stylu,  jest to, że przywiążesz się do nich sentymentalnie, a Twoi potomkowie najprawdopodobniej będą mogli je odziedziczyć.

    7.2. Trwałość

    Przeciwieństwem terminu „trend” jest trwałość. Jednak trwałe rzeczy to „klasyka”, a klasyka nigdy nie wyjdzie z mody. Dlaczego tak jest? Ano między innymi dlatego, że nie musisz kupować wszystkiego nowego co kilka lat. Jeśli chodzi o kuchnię na świeżym powietrzu, klasyką będzie np. granitowy blat, kominek wyłożony naturalnym kamieniem czy drewniana pergola.rustykalna-letnia-kuchnia.jpg

    7.3. Mieszanie stylów

    Jednym z nowoczesnych trendów jest mieszanie stylów, aby uzyskać coś zupełnie nowego, wyjątkowego. Na przykład połączenie klasycznego i industrialnego - wyobraź sobie solidne krzesła z kutego metalu pod luksusowym kryształowym żyrandolem ... Shabby chic jest jedną z takich mieszanek i charakteryzuje się krzyżowaniem materiałów o zupełnie przeciwnych właściwościach – marmuru i drewna, kamienia i stali nierdzewnej itp. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej osób jest zainteresowanych, wydaje się, że trend ten będzie się utrzymywał.

    7.4. W otoczeniu natury

    Jeśli masz letnią kuchnię lub po prostu bawisz się jej ideą, najprawdopodobniej oznacza to, że jesteś fanem przebywania na świeżym powietrzu, więc być może nie jesteś tak daleko od pierwszego ruchu, aby naprawdę to zrobić. Oto kilka pomysłów, które mogą połaskotać Twoją wyobraźnię:

    Odsłonięta drewniana pergola cała w zieleni, całkowicie oświetlona, otoczona ogrodem i wystawiona na zapachy gotowania i kwiaty w donicach, garnkach, skrzynkach... trawnik zamiast podłogi, niecka z wodą, fontanna czy oczko wodne...

    7.5. Leniuchowanie na wbudowanej wygodnej ławie

    Od letniej kuchni oczekuje się, że będzie funkcjonalna i atrakcyjna, a na pewno wygodna, aby można było w niej spędzać czas. Jednym z najlepszych sposobów na urządzenie takiej kuchni jest mnóstwo wygodnych miejsc do siedzenia. Na przykład wbudowana sofa w kształcie ławy z dużymi poduszkami może być rozwiązaniem, które pozwoli na przyjemność, a także zaoszczędzi trochę pieniędzy! Wbudowane duże ławy mogą z łatwością stać się leżankami, jeśli dodasz do nich poduszki, poduszeczki i koce. Gdy poszewki się zużyją, wyjdą z mody lub po prostu się znudzisz, możesz je wymienić  w bardzo rozsądnej cenie, i oto nowa ława, bez kupowania nowego kompletu.wymieszane-style-w-letniej-kuchni.jpg

    Jeśli zdecydujesz się na letnią kuchnię, możesz również skontaktować się z nami pod adresem Daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, ale także oferentów i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenie możesz zobaczyć w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    Daibau.pl

    Fachowy artykuł 1212
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kuchnie?

    Mamy nawet 2483 wykonawców prac dla obszaru Kuchnie:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 2483 wykonawców prac dla obszaru Kuchnie
    9.5
    0

    TOMASZ PTAK "MEBLE PTAK"


    9.4
    0

    STANISZEWSKI ADAM MEBLE STANMARK


    9.5
    0

    PPHU K M K KRZYSZTOF KUROPATNICKI


    9.2
    0

    DANIEL GLAPA D M G HOUSE FINISH


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone