Dla obszaru
    Izolacja to jeden z kluczowych elementów przy budowie lub renowacji każdego budynku. Bez tego elementu trudno jest mieszkać w budynku zimą. Wełna kamienna (lub wełna mineralna) jest popularnym i najczęściej stosowanym rodzajem izolacji elewacji. Wełna mineralna jest materiałem naturalnym, a więc przyjaznym dla środowiska. Jeśli interesują Cię podstawowe informacje, takie jak izolacja akustyczna i przewodność cieplna, przeczytaj poniższy tekst. Porozmawiamy również o tym, ile kosztuje wełna kamienna i dlaczego wełna mineralna jest właściwym wyborem, jesli chodzi o izolację.
    Fachowy artykuł 333
    Wełna kamienna
    Mamy nawet 1015 wykonawców prac dla obszaru Elewacje:

     

    1. Wełna kamienna (mineralna)

    Oprócz szklanej, najczęściej stosowanym izolatorem termicznym jest wełna kamienna. Wełna kamienna jest często nazywana wełną mineralną, ponieważ zawiera włókna mineralne. Niektórzy uważają, że wełna kamienna to po prostu inna nazwa wełny szklanej. To nieprawda, ponieważ chodzi o różne materiały i metody produkcji oraz nieco inne właściwości fizyczne.

    Należy zachować szczególną ostrożność podczas obchodzenia się z wełną kamienną i jej kładzeniem, podobnie jak przy układaniu wełny szklanej, ponieważ wszystkie one składają się z małych cząstek, które mogą podrażniać drogi oddechowe, oczy i skórę. Niezbędne jest stosowanie sprzętu ochronnego: rękawic, okularów i masek. Wełna kamienna produkowana i sprzedawana jest w postaci płyt, natomiast wełna szklana jest zwijana. Wełna mineralna, jako materiał mineralny, jest nieszkodliwa dla ludzi, ponieważ nie zawiera sztucznych spoiw. Wełna jest odporna na mikroorganizmy i dobrze znosi wpływy atmosferyczne.

    2. Z czego składa się wełna kamienna?

    Wełna kamienna wytwarzana jest z bazaltu i diabazu, które najpierw topi się w piecu w wysokich temperaturach. Następnie dodaje się koks i inne spoiwa w celu zwiększenia wytrzymałości i wodoodporności. Podczas procesu produkcyjnego zapewnia się biodegradowalność włókien - główna cecha wełny mineralnej. Wełna kamienna jest ostatecznie cięta na kawałki o różnych rozmiarach i sprzedawana w postaci płyt. Wełna kamienna ma wiele zalet. Poza dobrą izolacją, wełna kamienna charakteryzuje się również niepalnością, której nie posiada styropian. Ze względu na zdolność pochłaniania dźwięku wełna kamienna jest bardzo dobrą izolacją akustyczną. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji jej cena również stała się bardziej przystępna. Jeśli chcesz mieszkać w domu, w którym przewagę mają naturalne materiały, izolacja z wełny kamiennej jest doskonałym wyborem.

    3. Izolacja akustyczna i przewodność cieplna

    3.1. Wełna kamienna jako izolacja akustyczna elewacji

    Hałas jest coraz większym problemem, zwłaszcza w miastach i przy drogach. Izolacja akustyczna elewacji staje się zatem coraz ważniejszym czynnikiem. Wełna mineralna ma strukturę włóknistą, dzięki czemu jest niezwykle dobrym izolatorem. Miękka struktura włókien tłumi dźwięk i redukuje echo między pomieszczeniami, jak i między piętrami. Dlatego wełna kamienna jest dobrym wyborem do izolacji elewacji i sufitów.

    3.2. Przewodność cieplna

    Jak wiadomo, przewodnictwo cieplne jest kluczowym czynnikiem przy wyborze izolacji elewacji. Wełna mineralna posiada specjalne mikrowłókna, które zapobiegają stracie energii. Wełna kamienna na elewacji lub na poddaszu w połączeniu z jakością i odpowiednim montażem znacznie ogranicza straty ciepła z budynku. Izolując wełną kamienną poprawisz mikroklimat w pomieszczeniach zimą, a także latem, ponieważ wełna kamienna chroni również przed ciepłem.

    3.3. Czy wełna mineralna jest niepalna?

    Wełna mineralna, podobnie jak wełna szklana, jest niepalna, w przeciwieństwie do styropianu czy styrduru. Jest to materiał wytworzony z minerałów pochodzenia wulkanicznego. Oznacza to, że jej skład jest zbliżony do skał, dlatego temperatura topnienia wełny mineralnej wynosi ponad 1000 °C. Produkty z wełny kamiennej mają najwyższą klasę niepalności A1 i w znacznym stopniu przyczyniają się do zapobiegania rozprzestrzenianiu się ognia.

    4. Wełna kamienna - cena za m2

    Wełna kamienna ma wiele zalet w stosunku do styropianu, a dzięki nowoczesnym technologiom jej cena stała się dość przystępna. Cena wełny mineralnej w płytach w zależności od grubości to około 15-55 zł/m2. Jest tylko o 10% droższa od styropianu, co oznacza, że ​​wydasz tylko 10% więcej na lepszy i bardziej naturalny materiał i otrzymasz wysokiej jakości elewację.

    Jeśli zdecydujesz się na montaż wełny kamiennej, możesz również skontaktować się z nami pod adresem Daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej wskazówek związanych z tym tematem, ale także dostawców i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenie możesz zobaczyć w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    Daibau.pl

    Fachowy artykuł 333
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Elewacje?

    Mamy nawet 1015 wykonawców prac dla obszaru Elewacje:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 1015 wykonawców prac dla obszaru Elewacje
    9.5
    0

    RADAR RADOSŁAW RYSZKOWSKI


    8.8
    0

    MICHAŁ TROJAN USŁUGI REMONTOWO WYKOŃCZENIOWE MT BUD


    10
    0

    KOWALEWSKI LESZEK ELEWACJE KOWALEWSKI


    9.5
    0

    FIRMA GŁAZ KAMIENIARSTWO BOGUSŁAW KUKULSKI


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone