Dla obszaru
    Sufity podwieszane wykonujemy wtedy, gdy przestrzeń jest zbyt wysoka i gdy trzeba ją obniżyć. Sufity podwieszane (tzw. Knauf i Armstrong) to również świetne rozwiązanie, gdy w pomieszczeniu jest dużo instalacji, które trzeba jakoś zamaskować. Sufit podwieszany może ukryć uszkodzone części i nierówności, których nie można usunąć w inny sposób. Sufity podwieszane wykonujemy na dwa sposoby: jako stałe - Knauf lub modułowe - Armstrong.
    Fachowy artykuł 494
    sufit podwieszany Knauf
    Mamy nawet 1319 wykonawców prac dla obszaru Oświetlenie:

     

    1. Sufity podwieszane

    1.1. Kiedy i gdzie stosuje się sufit podwieszany?

    Sufity podwieszane najczęściej montuje się w budynkach użyteczności publicznej, rzadziej w domach jednorodzinnych. Ich podstawowym przeznaczeniem jest ukrycie linii instalacyjnych pomiędzy sufitem a sufitem podwieszanym, np. instalacji elektrycznych, instalacji klimatyzacji lub wentylacji, oświetlenia i tym podobnych. W przypadku domów jednorodzinnych, zarówno nowych, jak i remontowanych, sufity podwieszane służą do ukrycia instalacji lub wykonywane są wyłącznie ze względów estetycznych - aby zainstalować w nim, powiedzmy, oświetlenie LED.

    1.2. Dlaczego warto wybrać sufit podwieszany

    Sufit podwieszany ma sens również wtedy, gdy potrzebna jest dodatkowa izolacja termiczna konstrukcji antresoli, poprawia też izolację akustyczną między kondygnacjami. Oprócz tego, że jest świetnym rozwiązaniem funkcjonalnym - ukrywa instalacje, które później można szybko, łatwo zmienić, to sufit podwieszany jest jednocześnie barierą ogniową. Często sufit podwieszany to stylistyczne i estetyczne rozwiązanie dla określonej przestrzeni.

    2. Jak wykonać sufit podwieszany?

    Sufity wykonywane są metodą suchego montażu z płyt gipsowo-kartonowych, dzięki czemu można je łatwo i szybko montować. Konstrukcja nośna sufitu podwieszanego wykonana jest zwykle z metalowych profili sufitowych U i C, które należy montować w zalecanych odległościach. Najpierw kotwy są mocowane do elementów nośnych sufitu, a do nich mocowane są ceowniki. Profile C są następnie łączone z profilami U i, jeśli to konieczne, z elementami łączącymi. Gdy konstrukcja metalowa jest gotowa, montuje się w niej płyty, najczęściej gipsowe. Odległości między wieszakami nie mogą przekraczać 17 cm.

    LED oświetlenie w suficie podwieszanym
    Możliwość montażu oświetlenia LED w suficie podwieszanym

     

    3. Wszystko o sufitach Armstrong

    3.1. Zalety sufitu Armstrong

    Sufit Armstrong to najczęstszy wybór w domach towarowych, otwartych biurach i podobnych dużych i ruchliwych obiektach; w domach jednorodzinnych i mieszkaniach stosuje się go tylko wyjątkowo. Sufit Armstrong to modułowy sufit podwieszany - łatwo go rozpoznać po widocznej szarej siatce, tj. ramie, która jest wypełniona panelami o wymiarach 60x60 cm. Panele mogą być również większe, ale to rzadkość, ich produkcję ujednolicono, ustalono ich wymiary oraz naturalny, przyjazny dla środowiska skład. . Płyty sufitowe Armstrong nie są łatwopalne. Istnieją sufity Armstrong wykonane z metalu, ale także z innych materiałów i w różnych kolorach. Sufity Armstrong to jedna z najtańszych wersji sufitu podwieszanego.

    3.2. Słabe strony sufitu Armstrong

    Sufit Armstrong jest taki, że do montażu wymaga co najmniej 25 cm wysokości, dlatego nie nadaje się do pomieszczeń z niskim stropem. Kolejną słabością jest to, że system nie pozwala na stworzenie wodoodpornej powierzchni, co oznacza, że ​​w przypadku przecieku z dachu woda dostaje się bezpośrednio do konstrukcji.

    3.3. Sufity Armstrong i instalacje

    Ogromną zaletą sufitów Armstrong jest to, że składają się z paneli, które w razie potrzeby, z powodu awarii lub wymiany dowolnego rodzaju instalacji, można łatwo zdemontować i ponownie zamontować. Ponadto zamiast panelu można zamontować pokrywę rewizyjną lub rozetę wentylacyjną. To również główna różnica w stosunku do Knauf, czyli sufitów gipsowo-kartonowych, które na to nie pozwalają, ponieważ system jest zamknięty. Właśnie dzięki temu modułowemu systemowi sufit Armstrong jest tak popularnym wyborem w przypadku większych budynków użyteczności publicznej, które wymagają regularnej konserwacji i częstych napraw.

    Sufit podwieszany Armstrong
    Sufit Armstrong to najczęstszy wybór w przypadku większych budynków lub budynków użyteczności publicznej

     

    4. Sufity podwieszane Knauf

    4.1. Konstrukcja sufitu Knauf

    Każdy sufit podwieszany wymaga podkonstrukcji, do której będzie mocowany. Konstrukcja nośna sufitu Knauf może być drewniana lub wykonana z profili metalowych C lub U. Podkonstrukcję należy przymocować do płyty nośnej, a przy wykonywaniu takich prac należy przestrzegać instrukcji producenta. Producent określa nie tylko rodzaj płyt i wsporników, ale także złącza, śruby i inne akcesoria montażowe.

    4.2. Zalety sufitu Knauf

    Sufit Knauf to w rzeczywistości sufit wykonany z płyt gipsowo-kartonowych. Knauf jest tylko najbardziej znaną firmą produkującą takie płyty, ale nie jedyną. Knauf to najczęstszy wybór do wykonywania sufitów podwieszanych, ponieważ jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na zamknięcie sufitów. W przeciwieństwie do sufitu Armstrong, sufit wykonany z materiału Knauf wygląda ładniej, ponieważ w rzeczywistości jest równą i jednolitą powierzchnią. Sufit podwieszany Knauf nie jest systemem modułowym, więc siatka lub rama konstrukcji nie jest widoczna i nie wymaga on określonej wysokości. Płyty Knauf są również lepszym izolatorem akustycznym.

    4.3. Słabe strony sufitu Knauf

    Knauf jest droższy od sufitu Armstrong, ponieważ nie jest systemem modułowym, a jego konserwacja lub ewentualne naprawy i wymiany będą droższe, ponieważ wszystko trzeba będzie zdemontować, aby dostać się do instalacji, a następnie przywrócić do stanu pierwotnego.

    4.4. Instalacje w suficie Knauf

    W sufitach podwieszanych zwykle jest montowane oświetlenie LED lub rozety do klimatyzacji i wentylacji. Ten rodzaj montażu nazywany jest „flush”. Pomieszczenie z sufitem podwieszanym wygląda bardzo estetycznie i elegancko. W przeciwieństwie do sufitu Armstrong, sufit podwieszany Knauf pozwala na kilka różnych rodzajów, kształtów i sposobów montażu oświetlenia, a oświetlenie można aranżować według własnych życzeń i potrzeb, ponieważ nie ma ograniczeń wynikających z istnienia sieci podpór. W ten sposób światła można umieszczać pojedynczo lub w grupie, do czytania, pracy lub jako oświetlenie dekoracyjne. Należy jednak pamiętać, że naprawy lub zmiany instalacji lub oświetlenia nie są tak łatwe do wykonania, jak w przypadku sufitów Armstrong – sufit Knauf nie jest systemem modułowym, więc paneli nie można pojedynczo zdejmować, a następnie zakładać z powrotem. Każda ingerencja w sufit Knauf wymaga dodatkowego wygładzenia i pomalowania, dlatego należy tego uniknąć wybierając najwyższej jakości i najtrwalsze instalacje oraz oświetlenie.

    5. Sufity podwieszane - cena

    Sufit podwieszany, co zwykle oznacza sufit Knauf, kosztuje około 100-140 zł/m2.

    Jeśli zdecydujesz się na wykonanie sufitu podwieszanego, możesz również skontaktować się z nami pod adresem Daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, ale także oferentów i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenie możesz zobaczyć w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    Daibau.pl

    Fachowy artykuł 494
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Oświetlenie?

    Mamy nawet 1319 wykonawców prac dla obszaru Oświetlenie:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 1319 wykonawców prac dla obszaru Oświetlenie
    9.7
    0

    BIEL JAROSŁAW EUROSET


    9.4
    0

    INSTALATOR S C


    9
    0

    LKS ELEKTRO ŁUKASZ KUC


    9.4
    0

    PRZEMYSŁAW ŻUKOWSKI REM PL


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone