Dla obszaru

    Małe urządzenia oczyszczające, ceny przydomowych oczyszczalni ścieków

    Czy Twój dom znajduje się w lokalizacji, która nie posiada sieci użyteczności publicznej lub dostęp do publicznych instalacji wodno-kanalizacyjnych jest utrudniony lub niemożliwy? Wtedy małe przydomowe urządzenie do oczyszczania ścieków jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie. W takich przypadkach właściciele muszą sami zadbać o odprowadzenie ścieków, więc niewielkie urządzenie komunalne, które nie zajmuje dużo miejsca i dość sprawnie spełnia swoją funkcję, jest warte wzięcia pod uwagę. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są bardzo pożądane, ponieważ zapobiegają zanieczyszczaniu wód.
    Fachowy artykuł 91
    male urzadzenia oczyszczajace scieki
    Mamy nawet 1992 wykonawców prac dla obszaru Instalacje:

     

    1. Czy dla przydomowych oczyszczalni ścieków wymagane jest pozwolenie?

    Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków o przepustowości do 7.5 m3 na dobę nie wymaga pozwolenia na budowę, wymaga natomiast zgłoszenia we właściwym dla miejsca inwestycji Starostwie Powiatowym. Ponieważ jednak może dojść do skrzyżowania kilku kompetencji (ochrona środowiska, ochrona zasobów wodnych, ochrona dóbr publicznych, obowiązkowa działalność komunalna i ochrona sanitarna), proponujemy zapytać o obowiązujące przepisy w swojej gminie lub we właściwej inspekcji w celu uniknięcia ewentualnych niedogodności i dodatkowych kosztów. Wielkość, czyli moc takiego urządzenia oczyszczającego zależy od tego, ile osób jest w gospodarstwie domowym i jakie jest przewidywane zużycie wody.

    2. Jakie urządzenie do oczyszczania ścieków kupić?

    Na rynku istnieje wiele różnorodnych modeli tych urządzeń, a producentów i dostawców jest jeszcze więcej. Można jednak powiedzieć, że istnieją trzy grupy: urządzenia do oczyszczania biologicznego, roślinnego i lagunowego. Bez względu na to, jakie to urządzenie użytkowe, cel jest zawsze ten sam – oczyszczenie ścieków na tyle, aby oddanie ich naturze było całkowicie bezpieczne i nie powodowało żadnych zanieczyszczeń. Otrzymaną w ten sposób wodę można wykorzystać do nawadniania i podlewania lub jako wodę techniczną do mycia i płukania.

    Zaletami takich przydomowych oczyszczalni jest prosta technologia, niezawodne działanie, wydajne czyszczenie, niskie zużycie energii, mniejsze ilości błota oraz mniejsza wrażliwość na ruchy hydrauliczne i obciążenie biologiczne. Praktycznie rzecz biorąc, jedynym słabym punktem tego sprzętu jest duża ruchoma część - silnik elektryczny, który może sprawiać problemy, jeśli urządzenie nie jest testowane.

    3. Instalacja urządzeń oczyszczających

    Standardowe wymiary tych urządzeń to 216x150x250 cm. Urządzenia oczyszczające umieszcza się przy obiektach, których nie można podłączyć do uregulowanej publicznej sieci kanalizacyjnej lub obiekty te znajdują się na terenie chronionej wody pitnej, a budowa szamba byłaby niewłaściwa i niebezpieczna dla środowiska. Małe oczyszczalnia wykonana jest z samonośnej sztucznej masy wzmocnionej specjalnymi elementami. Urządzenie należy zakopać w ziemi i napełnić na tyle, aby pozostawić 5 cm do górnej krawędzi. W ten sposób będzie mniej zauważalne, a zainstalowana osłona jest wystarczająco mocna, by można po niej chodzić, a są też modele z osłoną, którą można przejechać . Zaleca się zainstalowanie przydomowej oczyszczalni ścieków jak najbliżej domu, najlepiej w promieniu 10 metrów.

    4. Jak konserwowane jest urządzenie do oczyszczania ścieków?

    Przydomowa oczyszczalnia ścieków pracuje nieprzerwanie i nie wymaga ciągłego czyszczenia, a dodatkowo wykonana jest z materiałów bardzo odpornych na wpływy środowiska. Urządzenia te są najczęściej wykonane z jakiegoś rodzaju poliestru, mogą być również betonowe. Koszty, które poniesiesz z tym urządzeniem, to w rzeczywistości zużycie energii elektrycznej potrzebnej do uruchomienia, co można porównać do zużycia energii przez jedną  żarówkę.

    5. Przydomowa oczyszczalnia ścieków - cena

    Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków? Koszty sprzętu i pracy są znacznie niższe niż całkowity koszt podłączenia do kanalizacji publicznej, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Ponadto istnieje duże oszczędności w kosztach bieżących, które wynoszą od około 150 do 200 zł rocznie.

    Cena małego urządzenia użytkowego zależy od rodzaju, typu, liczby użytkowników i oczywiście oferenta. Liczba domowników jest ważną informacją, ponieważ to decyduje o wielkości, mocy i rodzaju kupowanego urządzenia. W przypadku gospodarstwa domowego do 5 członków ceny wynoszą około 6000 do 12000 PLN.

    Jeśli zdecydujesz się zainstalować przydomową oczyszczalnię ścieków, możesz skontaktować się z nami pod adresem Daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, a także dostawców i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenie możesz zobaczyć w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    Daibau.pl

    Fachowy artykuł 91
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Instalacje?

    Mamy nawet 1992 wykonawców prac dla obszaru Instalacje:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 1992 wykonawców prac dla obszaru Instalacje
    9.7
    0

    CENTRALSERWIS SYSTEMY GRZEWCZE S C MARCIN MICHALAK BARTOSZ GRYGIERCZYK MIROSŁAW BENDKOWSKI


    9.9
    0

    EL DAM ZĘBIK DAMIAN


    9.3
    0

    TERMES ANDRZEJ ŁUKASIEWICZ


    9.3
    0

    PERFEKT BUD DAMIAN SZULC


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone