Dla obszaru
    Architektura krajobrazu jest czasami definiowana jako sztuka praktyczna, która obejmuje projektowanie, planowanie i aranżację otwartych przestrzeni i krajobrazów w celu osiągnięcia najwyższych norm kultury życia miejskiego. Opiera się na zagospodarowanym środowisku, to jest kultywowanym otoczeniu. Specjalistę zajmującego się tego rodzaju ulepszaniem środowiska nazywamy architektem krajobrazu. W tym tekście postaramy się wyjaśnić na czym polega kształtowanie krajobrazu i jaki może mieć wpływ na środowisko.
    Fachowy artykuł 383
    architektura krajobrazu
    Mamy nawet 610 wykonawców prac dla obszaru Architektura krajobrazu:

     

    1. Definicja architektury krajobrazu

    Architektura krajobrazu jest nauką multidyscyplinarną, ponieważ obejmuje planowanie i projektowanie terenów zielonych, węzłów kulturowych i podobnych przestrzeni publicznych. Celem architektury krajobrazu są osiągnięcia ekologiczne, społeczne, behawioralne i projektowe. Działania te obejmują projektowanie krajobrazu, planowanie i projektowanie otoczenia, terenów otwartych, rozwiązywanie problemu wód opadowych, urządzanie parków i terenów rekreacyjnych. Ponadto zajmują się zieloną infrastrukturą, projektowaniem i aranżacją prywatnych i publicznych obiektów i terenów zielonych (ogrody, dziedzińce, skwery, ulice itp.).

    Architektura krajobrazu obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu architektury, budownictwa, botaniki, ogrodnictwa, sztuk pięknych, geografii, topografii, wzornictwa przemysłowego, ekologii, rzemiosła, a przede wszystkim psychologii życia. Architekt krajobrazu, który posiada taką wiedzę, może zajmować się projektowaniem i planowaniem terenów zieleni publicznej, takich jak parki, drogi, podjazdy, pasaże, ścieżki rekreacyjne, ale także jednostek mieszkalnych, osiedli, infrastruktury publicznej, rekultywacji terenów zdewastowanych i tym podobnych.

    2. Obszary architektury krajobrazu

    Architektura krajobrazu to działalność zawodowa niezbędna w wielu dziedzinach nauki i praktyki; w ten sposób architekci ci mogą uczestniczyć w projektach, aby znaleźć rozwiązania koncepcyjne dla nowych parków, infrastruktury publicznej i osiedli, a także dla długoterminowego rozwoju, gospodarki burzowej (retencja, ogrody deszczowe, zielone dachy, odbudowa wód gruntowych, rekultywacja terenów podmokłych), projektowanie krajobrazu , instytucje publiczne, ogrody botaniczne i zoologiczne, rezerwaty przyrody, zielone drogi, deptaki, miejsca i obiekty służące rekreacji (pola golfowe, place zabaw, hale sportowe, parki tematyczne). Zakres ich pracy obejmuje osiedla miejskie i mieszkalne, instytucje państwowe, parki przemysłowe, planowanie krajobrazu na terenach nieruchomości prywatnych i społecznych, obiekty transportowe, inżynierię lądową i jej infrastrukturę, destynacje turystyczne, ogrody historyczne, tamy, zbiorniki wodne, elektrownie, oceny oddziaływania na środowisko, doradztwo w zakresie zagospodarowania terenu, planowania i zagospodarowania wybrzeży i nadbrzeży oraz niezliczonej ilości innych tematów – jednym słowem wszystko związane z zasadami długofalowego ekologicznego projektowania otoczenia, na które wpływ mają zarówno procesy naturalne, jak i działanie człowieka.

    3. Specjaliści architektury krajobrazu 

    Spektrum działań architektury krajobrazu jest naprawdę szerokie, w związku z czym pojawiło się wielu wąsko wyspecjalizowanych fachowców. W cały proces realizacji takich projektów zaangażowani są menedżerowie, projektanci, projektanci wnętrz i elewacji oraz wielu innych ekspertów.

    Na przykład menadżer krajobrazu jest odpowiedzialny za doradztwo w zakresie długoterminowego zarządzania i poprawy obszaru z punktu widzenia leśnictwa, rolnictwa i ochrony. Projektant krajobrazu to osoba, która zajmuje się planowaniem i badaniem określonego obszaru, potencjału rekreacyjnego lub eksploatacji terenu. Osoba, która zajmuje się zielonymi dachami specjalizuje się w projektowaniu i planowaniu ogrodów na płaskich dachach, zrównoważonej architekturze i tworzeniu siedlisk. Wszyscy inni naukowcy są specjalistami w swoich wąskich gałęziach związanych z roślinnością, glebą, wodą, tj. geomorfologią, itd.. Naukowcy coraz częściej uwzględniają kryteria środowiskowe i wyniki badań jako bardzo ważne czynniki w swoich projektach.

    Fachowy artykuł 383
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Architektura krajobrazu?

    Mamy nawet 610 wykonawców prac dla obszaru Architektura krajobrazu:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 610 wykonawców prac dla obszaru Architektura krajobrazu
    9.3
    0

    AUTORSKA PRACOWNIA ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU JARDIN KAMILA TOMASIEWICZ


    9.9
    0

    LUKAS DESIGN ŁUKASZ KNAPIK


    9.4
    0

    ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH KONZBUD KONOPKA ZBIGNIEW


    9.5
    0

    MONIKA SKÓBEL PRACOWNIA PROJEKTOWA ART MOKO


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone