Dla obszaru
    Piece kaflowe, podobnie jak kominki, w sensie funkcjonalnym obniżają koszty ogrzewania, służąc jako dodatkowy grzejnik w domu. Piece kaflowe znane są również pod innymi nazwami w zależności od regionu, ale wszystkie je łączy to, że nie są sprzedawane jako gotowe. Wykonywane są wyłącznie na zamówienie i każdy z nich jest, można śmiało powiedzieć, dziełem sztuki samym w sobie. Piec oprócz ogrzewania przestrzeni czyni całe mieszkanie bardziej komfortowym, przyjemnym, gościnnym, a na pewno w sensie estetycznym zupełnie wyjątkowym.
    Fachowy artykuł 216
    piece kaflowe
    Mamy nawet 48 wykonawców prac dla obszaru Piec kaflowy:

     

    1. Jak powstają piece kaflowe

    1.1. Piec kaflowy obniża koszty ogrzewania

    Piece murowane są bardzo tanim źródłem ogrzewania, ponieważ zużywają tylko około 4 do 5 m3 drewna opałowego na sezon grzewczy, a także są przyjazne dla środowiska. Zazwyczaj projektowane są tak, aby posiadały klasyczne lub prefabrykowane palenisko oraz na życzenie klienta kute metalowe drzwiczki. Przy projektowaniu pieca murowanego niezwykle ważny jest wybór paleniska, a także wymiary i długość kanałów spalinowych.

    W palenisku zachodzi specjalny proces spalania, dlatego konieczne jest dostosowanie kanałów spalinowych do dynamiki spalin. Przy optymalnie ułożonych kanałach spalinowych efektywność pieca może sięgać nawet 85%.

    1.2. Palenisko pieca kaflowego

    Najlepsze wyniki uzyskuje się przy palenisku o powierzchni około 1000 cm2 (30x35 cm). Przy odpowiednio zwymiarowanej komorze spalania ta sama ilość materiału opałowego daje znacznie większą moc cieplną. Wymiary wypalacza mają również znaczenie dla regulacji płomienia, ponieważ przy zbyt dużym lub zbyt mocnym płomieniu mogą pojawić się pęknięcia na obudowie pieca.

    2. Z czego wykonany jest piec kaflowy?

    Najbardziej odpowiednim materiałem do wnętrza, który może akumulować wystarczającą ilość ciepła, jest klasyczny i dobrze znany szamot. Uważa się, że grubość od 3-6 cm optymalnie akumuluje ciepło. Część zewnętrzna, czyli obudowa pieca, w większości wykonana jest z ceramiki lub jest otynkowana.

    3. Rozpalanie pieca kaflowego

    Podczas rozpalania pieca ważne jest, aby nie zamykać całkowicie dopływu powietrza, choć wiele osób błędnie uważa, że ​​dopływ powietrza musi być całkowicie zamknięty. Gdy drewno nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, proces spalania jest znacznie słabszy przy tej samej ilości opału.

    Podczas obsługi pieca szczególną uwagę należy zwrócić na otwieranie drzwiczek paleniska. Można je otworzyć dopiero po zakończeniu procesu spalania i wystarczającym ostygnięciu pieca, w przeciwnym razie może dojść do nieoczekiwanego wybuchu gazów.

    4. Zalety pieca kaflowego

    Przewagą pieców kaflowych nad kominkami jest to, że oddają ciepło znacznie dłużej. Kominek szybko wytwarza ciepło i równie szybko je oddaje, podczas gdy piec kaflowy obłożony jest płytkami, które zatrzymują ciepło i kumulują go do pewnego poziomu, kiedy zaczynają go oddawać. Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą pieców kaflowych jest to, że nie muszą one służyć tylko do ogrzewania, ale można na nich również odpoczywać lub przygotowywać posiłki – oczywiście w zależności od Twoich życzeń i wyobraźni zduna.

    5. Piece kaflowe - cena

    Koszt zakupu materiałów i budowy masywnego pieca o mocy 2,5kW - 3,5kW to od 2500 do 5000 zł..

     

    Fachowy artykuł 216
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Piec kaflowy?

    Mamy nawet 48 wykonawców prac dla obszaru Piec kaflowy:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 48 wykonawców prac dla obszaru Piec kaflowy
    9
    0

    FHU JANIAK MIŁOSZ JANIAK


    9.4
    0

    MICHAŁ BLOCH USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE ZDUŃSTWO


    9.5
    0

    ZAKŁAD ZDUŃSKO POSADZKARSKI STANISŁAW CZULAK


    9
    0

    DAWID SZKARADEK USŁUGI ZDUŃSKIE


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone