Spis treści:
Jeśli garaż jest zaplanowany i zaprojektowany razem z domem i ogrodem, wówczas stanowi obok nich część unikalnej koncepcji i harmonijną całość. Jeśli jednak chodzi o stary budynek lub po prostu sytuacja w gospodarstwie domowym się zmienia i niezbędny staje się samochód, wówczas wersja prefabrykowana jest najbardziej praktyczna i opłacalna zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym.
Garaże blaszane to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań chroniących Twój pojazd przed kradzieżą, warunkami atmosferycznymi i mrozem, co pozwala także zaoszczędzić czas i pieniądze.
Garaże prefabrykowane blaszane – zalety
Garaże prefabrykowane charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ są produktami gotowymi fabrycznie, co oznacza, że są precyzyjnie zaprojektowane i wykonane w kontrolowanych warunkach. Przywożone są w częściach na miejsce, gdzie zostaną zamontowane w i szybko się montują, a ponieważ metal jest materiałem bardzo trwałym, nie wymagającym niemal żadnej konserwacji, jasne jest, że ich trwałość jest niekwestionowana. Wreszcie, jeśli zmienisz zdanie lub się przeprowadzisz, możesz go zdemontować, ponieważ jego części nie są zespawane, ale przykręcone i można je przenieść w inne miejsce.
Garaże prefabrykowane blaszane – wady
Nie jest błędem stwierdzenie, że tego typu garaże są niemal bezbłędne. Jedyne, co nie działa na ich korzyść, to sam charakter metalu, gdyż narażony na ciągłe zmiany sezonowe i wahania temperatury z czasem zaczyna rdzewieć. Oczywiście, jeśli chodzi o konstrukcje prefabrykowane, to blacha używana do ich produkcji jest podczas produkcji pokrywana środkami ochronnymi takimi jak farby antykorozyjne, tj. zabezpieczana poprzez cynkowanie ogniowe elementów składowych. W naszej ofercie znajdują się również profile i panele żebrowane ocynkowane lub ocynkowane i powlekane tworzywem sztucznym, którymi pokrywana jest konstrukcja, wzmacniając i wydłużając jej trwałość.
Garaże prefabrykowane z blachy
Ten rodzaj garaży gotowych, wraz z konstrukcjami z płyt warstwowych, cieszy się największą popularnością. To Ty wybierasz z oferty producenta lub dostawcy model, który Ci się podoba, a całą resztą zajmuje się sprzedawca. Ci, którzy oferują przygotowanie nawierzchni, czy to betonowej, żwirowej, ziemnej, asfaltowej czy trawiastej, również nie są rzadkością.
Wybrany przez Ciebie model może być pokryty płytami warstwowymi lub blachą TR, posiadać drzwi zwykłe, wahadłowe lub rolowane, drzwi segmentowe lub podnoszone, okna, powierzchnie przeszklone lub dodatkowe wejście dla pieszych. Dach może być jedno lub dwu spadowy, pełny lub przezroczysty. Dodatkowe elementy obejmują przyłącze elektryczne, klimatyzację, oświetlenie i izolację.
Wymiary blaszanych garaży prefabrykowanych
Garaż tego typu wykonywany jest w wymiarach standardowych lub niestandardowych na życzenie klienta, przy czym wymiary na jeden samochód wynoszą najczęściej 3x6 m, a na dwa samochody 6x6 m.
Wybierając garaż blaszany, konsumenci najczęściej decydują się na modele o wymiarach 3x5m, 3,5x5m, 4x5m, 6x6m, lub 5x7m. Te rozmiary są najbardziej uniwersalne, pozwalają na komfortowe przechowywanie samochodu, a także dodatkowego sprzętu.
Garaże prefabrykowane blaszane - cena
Cena za garaże prefabrykowane uzależniona jest od ich wielkości, sposobu wykończenia, elementów dodatkowych takich jak oświetlenie, okna, wejścia, izolacja, fundamenty i tym podobne. Garaż blaszany 3x5 z montażem to koszt rzędu 4-5 tys. złotych. Taka konstrukcja pozwoli Ci wygodnie garażować pojazd, a także przechowywać narzędzia i niewielkie maszyny ogrodowe. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, prawdopodobnie zdecydujesz się na wariant dwustanowiskowy, którego cena zaczyna się od 6000 zł.