Dla obszaru
    Doszedłeś do ostatniego etapu obróbki powierzchni w swoim domu i teraz zastanawiasz się, jak przełamać monotonię kolorów i faktur? Czy istnieje materiał, który przyniósłby naturalność, poczucie ciepła, wrażenie, że naprawdę unikasz szablonu? Kamień dekoracyjny to z pewnością materiał, którego struktura i faktura może spełnić wszelkie oczekiwania, zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.
    Fachowy artykuł 264
    kamien dekoracyjny
    Mamy nawet 191 wykonawców prac dla obszaru Kamień dekoracyjny:

     

    1. Kamień dekoracyjny

    Kamień dekoracyjny daje niesamowite możliwości zastosowania, ponieważ można nim pokrywać zarówno powierzchnie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Kamień dekoracyjny uważany jest za innowacyjny i uproszczony sposób kładzenia okładzin  na różne rodzaje podłoża - ściany wewnętrzne lub zewnętrzne, elewacje, kominki, murki oporowe czy filary. Panele kamienne to właściwie płyty, złożone z przypadkowo i płasko ułożonych kawałków kamienia, które można układać na różnego rodzaju podłożach. Panele te są doskonałym izolatorem dźwięku i ciepła, odpornym na warunki atmosferyczne, stłuczenie i uderzenia, a przy tym fantastycznie współgrają ze środowiskiem naturalnym. W budownictwie i architekturze kamień dekoracyjny staje się coraz bardziej poszukiwanym materiałem zarówno ze względu na to, że jest tańszy, jak i na to że jest łatwiejszy w montażu i obróbce.

    Okładzina z kamienia
    Zarówno okładziny z kamienia naturalnego, jak i sztucznego są modnymi okładzinami ściennymi i wizualnie poprawiają atmosferę.

    2. Kamień naturalny

    Czysty kamień naturalny to materiał o rzeczywistej strukturze i fakturze, rzemieślniczo cięty i obrabiany, natomiast kamień dekoracyjny jest sztuczny, wykonany według projektu na wzór kamienia naturalnego, jako odlew z formy. Jednak wykorzystanie kamienia dekoracyjnego wykonanego na różne sposoby nie maleje, ponieważ jego przeznaczenie pod względem materiału budowlanego jest dokładnie takie samo. Obrobiony kamień naturalny po obu stronach ma gładką strukturę i w przeciwieństwie do kamienia sztucznego wymaga dużo więcej umiejętności i pomysłowości przy jego układaniu. Najpopularniejszym kamieniem naturalnym jest granit.

    Okładzina z łupka
    Dekoracyjna okładzina ścienna z łupka (wizualizacja 3D).

    3. Sztuczny kamień

    Sztuczny kamień z tyłu ma chropowatą fakturę, która pozwala na łatwiejszy montaż i przyklejenie do podłoża. W każdym razie producentom pozostawia się pełen wachlarz możliwości kolorystycznych, projektowania, kształtowania i strukturowania sztucznego kamienia. Jeśli masz skłonności artystyczne, to harmonizowanie i estetyczne łączenie powierzchni kamiennych z otaczającym wnętrzem nie będzie stanowiło problemu. Jeśli nie, to skonsultuj się z fachowcem.

    4. Układanie kamienia dekoracyjnego

    Kamień dekoracyjny można umieścić na dowolnej powierzchni wewnętrznej lub zewnętrznej. Odpowiednie będą nie poddane obróbce ściany, wszelkiego rodzaju tynki ,itp., jeśli nie są polerowane. Jak i w przypadku innych prac budowlanych i rzemieślniczych, i tutaj najważniejsza jest obróbka i przygotowanie podłoża oraz jego przyczepność.

    Pierwszym krokiem jest przygotowanie kleju, a kolejnym krokiem jest przygotowanie powierzchni. Klej nakłada się na tylną stronę kamienia dekoracyjnego. Wszystkie późniejsze czynności, takie jak wypełnianie spoin oraz fugowanie i czyszczenie, najlepiej wykonać ostatniego dnia. Choć może nie wydawać się to trudne, zalecamy raczej zatrudnienie fachowca, który zrobi to bardziej profesjonalnie, szybciej i sprawniej niż Ty.

    Okładzina kamienna, wykonanie
    Wykonanie okładziny kamiennej.

    5. Kamień ścienny

    Ten rodzaj kamienia do okładzin ściennych jest najczęściej sprzedawany w postaci płyt. Zaletą paneli kamiennych jest mniej cięcia i odpadów, poręczność, niższe koszty pracy i odporność na wpływy zewnętrzne. Dekoracyjny kamień ścienny jest w pewnym sensie rewolucyjnym postępem w technice układania kamiennych okładzin na ścianach. W odróżnieniu do długotrwałego i żmudnego klejenia pojedynczych elementów, panele są łatwe do przyklejenia i mogą być cięte według potrzeb.

    Kamień dekoracyjny wykorzystywany jest również do okładzin filarów i słupków. Naturalny i ładny wygląd, łatwy montaż i trwałość to powody, by je nim ozdobić. To samo dotyczy pergoli, ogrodzeń, tarasów, drzwi wejściowych, ścianek działowych lub nośnych, itp..

    6. Kamień elewacyjny

    Elewacja z prawdziwego kamienia wygląda niezwykle atrakcyjnie i prestiżowo, choć należy do najdroższych typów. Najpierw na ściany nośne kładzie się izolację, a następnie w wodoodporne podłoże kładzie się kamienną okładzinę. Kamień elewacyjny musi być zakotwiony do konstrukcji nośnej. Kamień ten ma różne właściwości i dlatego nie bez znaczenia jest, który z nich zostanie użyty. Trawertyn, wapień i marmur są najczęściej wybierane jako okładziny wewnętrzne. Na elewację stosuje się kwarcyt i łupek. Kamień elewacyjny jest obrabiany na różne sposoby – od kruszonego, szorstkiego po polerowany.

    Lepszym rozwiązaniem jest elewacja wykonana z okładziny kamiennej. Taka elewacja składa się z warstw izolacji XPS, zbrojenia, kotew i okładziny kamiennej. Ten rodzaj elewacji z kamienia jest tańszy, łatwiejszy w montażu, a efekty estetyczne i izolacyjne są prawie takie same.

    7. Cokół kamienny

    Dolną część elewacji domu, budowlańcy nazywają cokołem. Jest to  część zawsze najbardziej narażona na działanie wody i kurzu oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, dlatego zaleca się wykonanie jej z bardziej wytrzymałych materiałów. Kamień jest jak stworzony do tego celu.

    Kamień naturalny, dekoracyjny
    Okładziny z kamienia naturalnego są atrakcyjne wizualnie i tworzą przyjemną atmosferę

    8. Kamienie ozdobne

    Kamienie ozdobne służą do upiększania wielu powierzchni - ogrodów, oczek wodnych, basenów, klombów i grobów.

    8.1. Piasek dekoracyjny

    Piasek dekoracyjny służy również do wypełniania różnych powierzchni i występuje w kilku granulacjach i kolorach. Większy jest najczęściej używany do wypełniania ścieżek lub grobów.

    8.2. Żwir dekoracyjny

    Żwirem ozdobnym najczęściej obsypuje się teren wokół stawów i basenów, wykorzystywany jest na ścieżki, rabaty kwiatowe i do dużych donic. Jest dostępny w różnych rozmiarach i kolorach. Żwir może być również użyty do brukowania podwórka. Prawdziwi mistrzowie swojego rzemiosła potrafią wykonać i mozaikę ze żwiru.

    8.3. Kamienie ogrodowe

    Ogród to zawsze połączenie kilku elementów, a bardzo często jednym z nich jest kamień. Kamień w ogrodzie może występować w formie płyt, ścieżek, stopni, ale również w formie dekoracji, aby móc osiągnąć równowagę i harmonię przestrzeni.

    Kamienie ozdobne
    Czym byłby nowoczesny projekt ogrodu bez kamieni ozdobnych?

    9. Kamień dekoracyjny - cena

    Ile może kosztować kamień dekoracyjny? Cena ustalana jest w zależności od granulacji, tj. wielkości, rodzaju i producenta. Waha się od 50 do 300 zł/m2.

    Jeśli zdecydujesz się na położenie kamienia dekoracyjnego, możesz również skontaktować się z nami pod adresem Daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej wskazówek związanych z tym tematem, ale także dostawców i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenie możesz zobaczyć w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    Daibau.pl

    Fachowy artykuł 264
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kamień dekoracyjny?

    Mamy nawet 191 wykonawców prac dla obszaru Kamień dekoracyjny:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 191 wykonawców prac dla obszaru Kamień dekoracyjny
    9.4
    0

    WÓJCIK WIESŁAW GRANITEX ZAKŁAD KAMIENIARSKI EKSPORT IMPORT


    10
    0

    GALAXY


    9.5
    0

    MONIKA STANISZEWSKA ZAKŁAD KAMIENIARSKI GRANMOS


    9.5
    0

    USŁUGI BUDOWLANE PAWEŁ PIJAR


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone