Dla obszaru
    Małe mieszkanie i brak przestrzeni życiowej często zmusza do alternatywnych rozwiązań, z których najczęstszym jest przeszklenie powierzchni zewnętrznych, głównie balkonów. Nowa przestrzeń jest w większości dobrze oświetlona i ogrodzona. Istnieje kilka rodzajów przeszkleń: klasyczne, całkowite i ruchome.
    Fachowy artykuł 170
    przeszklenia balkonowe
    Mamy nawet 83 wykonawców prac dla obszaru Ogród zimowy:

     

    1. Przeszklenie balkonu - tak czy nie?

    Przeszklenie balkonu może być świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zyskać kilka metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej lub stworzyć własny ogród zimowy. To z pewnością zapewni Twojemu mieszkaniu dodatkową i wysokiej jakości przestronną przestrzeń życiową, wypełnioną światłem i ciepłem. Szklenie można wykonać na kilka sposobów. Balkon może być całkowicie lub częściowo przeszklony za pomocą stałych lub ruchomych elementów, które dadzą Ci więcej możliwości. 

    1.1. Przeszklenie balkonu a straty ciepła

    Oprócz tego, że przeszklenia zapewnią więcej miejsca na spotkania towarzyskie, relaks, itp., zmniejszą również straty ciepła. Samo przeszklenie będzie pełnić rolę bariery termicznej – ogród będzie pasywnie ogrzewany zimą ze względu na dużą powierzchnię przeszklenia, a latem uniemożliwione będzie bezpośrednie przenikanie ciepła do wnętrza mieszkania. Jeśli zależy Ci na przeszkleniu i ogrzewaniu balkonu, polecamy zdecydować się na zdrowe rozwiązanie bez tzw. mostków termicznych.

    2. W pełni przeszklony balkon

    Pełne przeszklenie, czyli przeszklenie całej ściany i wszystkich boków, tworzy zupełnie nową przestrzeń. Z punktu widzenia prywatności taka możliwość może być przyjemna i nieprzyjemna dla najemców. Jeśli chcesz przeszklenia na całej ścianie, zwróć uwagę na to, gdzie masz widok z balkonu i jak zostanie zorientowana nowa przestrzeń. Przede wszystkim przeszklenie na całej ścianie optycznie wszystko powiększa. Pozytywną cechą przeszklenia ze wszystkich stron jest z pewnością naturalne światło, które łatwiej wnika w głąb pomieszczeń, a z drugiej strony łączy dom z naturą i nadaje mu zupełnie inny wygląd. Słabością takiego oszklenia jest czyszczenie. Decydując się na taki projekt, zastanów się dokładnie, w jaki sposób umyjesz okna od zewnątrz; planujesz by się otwierały czy nie? Jeśli masz świadomość, że nie będziesz w stanie zrobić tego sam, nie zapomnij doliczyć do kalkulacji kosztów corocznego profesjonalnego mycia okien.

    3. Klasycznie przeszklony balkon

    Przy klasycznym przeszkleniu górna połowa balkonu jest zamknięta, a dolna nie. Zwykle w takich przypadkach występuje pełne ogrodzenie balkonowe, więc okna zaczynają się na około metr od podłogi. Takie przeszklenie zapewnia większą prywatność, ale jednocześnie przepuszcza mniej naturalnego światła. Obok lub na nie przeszklonej części balkonu, ogrodzenia lub ściany można umieścić elementy do przechowywania rzeczy, itp. W ten sposób uzyskamy praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie bez utraty naturalnego światła i ciepła. Przy tego typu przeszkleniach okna można otwierać na boki lub przesuwać, dzięki czemu ich mycie nie jest zbyt dużym ani niebezpiecznym przedsięwzięciem.

    Klasyczne przeszklenie balkonu
    Klasyczne przeszklenie balkonu jest najczęstsze

    4. Ruchome przeszklenia balkonowe

    Przeszklenia z przesuwanymi oknami lub panelami to doskonały wybór, jeśli chcesz zachować część balkonu otwartą, ale nadal mieć możliwość całkowitego zamknięcia w chłodniejszych miesiącach. Przeszklenie przesuwne balkonu można wykonać tak, aby przechodziło od podłogi do sufitu, od ściany do ściany, lub tak, aby dolna część była zamknięta pełnym ogrodzeniem, a górna szkłem. Elementy przesuwne pozwalają na proste i bezpośrednie połączenie z otoczeniem niezależnie od warunków atmosferycznych. Decydując się na okna przesuwne od podłogi do sufitu, czyli pełne przeszklenie, zachowujesz wszystkie zalety otwartego balkonu, a także możliwość jego zamknięcia w razie potrzeby.

    5. Przeszklenie balkonu - cena

    Cena przeszklenia balkonu różni się w zależności od sposobu eksploatacji. Jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie, podniesie to również cenę, ponieważ oprócz samego sprzętu grzewczego należy wziąć pod uwagę również lepszą izolację termiczną. Przy szkleniu klasycznym konieczne będzie docieplenie dolnej części ściany i zamontowanie okien odpornych na ciepło, natomiast przy szkleniu od podłogi do sufitu zdecydowanie polecamy okna lepszej jakości o niższym przewodnictwie cieplnym. 

    Cena przeszklenia balkonu, w zależności od projektu, wynosi około 2200-2800 zł/m2.

    Jeśli zdecydujesz się na przeszklenie balkonu, możesz skontaktować się z nami pod adresem Daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, a także dostawców i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Twój zespół,

    Daibau.pl

    Fachowy artykuł 170
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Ogród zimowy?

    Mamy nawet 83 wykonawców prac dla obszaru Ogród zimowy:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 83 wykonawców prac dla obszaru Ogród zimowy
    9.7
    0

    PHU ROLPLASTO


    9.6
    0

    WINTERGARTEN OGRODY ZIMOWE BARTOSZ PLUTA


    9.6
    0

    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE PINUS JERZY SMOLARCZYK MARIUSZ SMOLARCZYK SPÓŁKA JAWNA


    9.6
    0

    BUMAX GRZEGORZ HEYKA


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone