Dla obszaru
    Coraz częściej jako optymalne rozwiązanie wybierane są ściany działowe wykonane z płyt Knauf lub płyt gipsowo-kartonowych, zarówno z punktu widzenia szybkości i jakości budowy, jak i ceny. Stosowane są one zarówno w nowym budownictwie, jak i podczas remontów. W zależności od przeznaczenia mogą być jedno- lub wielowarstwowe lub składać się z płyt o różnej specyfice. Ściany z płyt gipsowo-kartonowych są doskonałym rozwiązaniem dla nowych konstrukcji i przebudowy. Przedstawimy możliwości jakie dają, a także niektóre z najczęstszych sposobów montażu ścianek działowych.
    Fachowy artykuł 351
    panelowa scianka dzialowa knauff
    Mamy nawet 2213 wykonawców prac dla obszaru Sucha zabudowa:

     

    1. Ścianka działowa z płyt Knauf

    Ścianki działowe to doskonałe rozwiązanie do przegrodzenia przestrzeni. Ponadto są opłacalnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o izolację akustyczną. Ściany Knauf są w rzeczywistości ściankami działowymi z płyt gipsowo-kartonowych i dlatego mogą być przetwarzane tak, aby pasowały do ​​reszty ścian. Po zamontowaniu tego rodzaju ścianka działowa jest bandażowana i wygładzana, a następnie malowana na wybrany przez Ciebie kolor.

    Profil metalowy
    Konstrukcja dwukolumnowa wykonana z metalowych profili

     

    2. Rodzaje ścianek działowych

    Istnieje wiele rodzajów ścianek działowych, które wyróżniają się swoją charakterystyką. Pierwsza to liczba płyt Knauf, które są mocowane do konstrukcji nośnej jako jedna „warstwa”. Jeśli chodzi o płyty gipsowe, to powszechnie uważa się, że montuje się je, jako jedną „warstwę”. Jednak przy większych obciążeniach należy zastosować dwa lub więcej rzędów płyt gipsowo-kartonowych lub płyt Knauf tworzących jedną warstwę.

    Istnieje również różnica w grubości podkonstrukcji. W grubszych ścianach montuje się więcej izolacji lub większe rury instalacyjne.

    Do montażu dostępne są klasyczne płyty gipsowo-kartonowe, masywne płyty budowlane, ognioodporne, wodoodporne oraz specjalne, wzmocnione rozwiązania dla większych obciążeń.

    knauff-scianka-dzialowa.jpg
    Budowa ściany działowej firmy knauf

    2.1. W111 – ściana działowa z pojedynczą podkonstrukcją i pojedynczą warstwą płyt

    Jest to najprostszy sposób zainstalowania ściany działowej; podkonstrukcja jest jedna i posiada jedną warstwę płyt. Ten rodzaj ściany służy jedynie jako przegroda przestrzeni i nie zawiera żadnego dodatkowego obciążenia. Grubość pojedynczej ściany działowej Knauf wynosi od 8 do 13,5 cm.

    W przypadku podkonstrukcji stosuje się standardowy profil C o grubości od 4,1 do 6 cm lub specjalny profil M. Rozstaw bazowy podpór – słupów podkonstrukcji, nie może być większy niż 40 cm lub 62,5 cm w przypadku grubszych płyt.

    Pojedyncza ścianka działowa jest zwykle wykonana z płyt o grubości 12,5 mm; wtedy, gdy taką ścianę trzeba pokryć płytkami ceramicznymi, radzimy zastosować płyty gipsowo-kartonowe o grubości 15 mm.

    2.2. W112 – ściana działowa z pojedynczą podkonstrukcją i dwurzędową warstwą płyt

    Warstwa dwóch rzędów płyt gipsowo-kartonowych na podkonstrukcji ma kilka zalet. Taka ścianka działowa zapewnia lepszą izolację akustyczną i większą ochronę przeciwpożarową, a jeszcze ważniejsza jest jej odporność mechaniczna. Na takiej ścianie można postawić sprzęt sanitarny, ceramikę czy kamień wielkoformatowy. Naturalne płyty Knauf można łączyć z bardziej wytrzymałymi płytami, takimi jak KnaufDiamant i podobne. 

    Grubość podwójnej ścianki działowej wynosi od 10 do 17,5 cm, co oznacza, że ​​zmieści się w niej znacznie więcej izolacji akustycznej i termicznej. Podkonstrukcja grodzi jest taka sama jak w W111.

    2.3. W115 – ściana działowa z podwójną podkonstrukcją i dwurzędową warstwą płyt

    Te ścianki działowe montowane są w miejscach wymagających wysokiej izolacji akustycznej i termicznej. Montaż ścianki działowej tego typu nazywamy ścianą działową międzymieszkaniową. Jej grubość wynosi od 16,5 do 21,5 cm.

    Podkonstrukcja ścianki działowej wykonana jest z podwójnych profili C lub M. Pomiędzy nimi umieszczany jest rząd płyt gipsowych knauf. Po zewnętrznej stronie ściany mocowana jest dwurzędowa warstwa klasycznej płyty gipsowo-kartonowej 12,5 mm lub płyt specjalnych, takich jak KnaufDiamant.

    Jeśli zdecydujesz się na wzniesienie ścianek działowych, możesz skontaktować się z nami pod adresem Daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tematem sucha zabudowa, a także oferentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenie możesz zobaczyć w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    Daibau.pl

    Płyty gipsowo-kartonowe
    Płyty gipsowo-kartonowe

     

    Fachowy artykuł 351
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Sucha zabudowa?

    Mamy nawet 2213 wykonawców prac dla obszaru Sucha zabudowa:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 2213 wykonawców prac dla obszaru Sucha zabudowa
    9.1
    0

    USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE PERFEKT HOUSE PIOTR ROMAN


    9.1
    0

    Fixbud Paweł Piotrowski


    9.3
    0

    Sebastian Serwin Usługi Remontowo-Budowlane


    9.4
    0

    Wanbud Marcin Wantuch


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone