Dla obszaru

    Łazienka – płytki do sufitu, tak czy nie?

    Artykuł przeczytało aż 1192+ użytkowników
    Częstym pytaniem, które pojawia się przy planowaniu i urządzaniu łazienki lub innego pomieszczenia z wilgocią, jest dylemat do jakiej wysokości należy kleić  płytki ceramiczne. To, czy zostaną położone do sufitu, czy tylko do określonej wysokości, zależy głównie od życzeń klienta i przeznaczenia przestrzeni. Wysokość należy starannie dobrać do charakterystyki pomieszczenia. Aby chociaż w pewnym stopniu pomóc Ci rozwiać te wątpliwości, podsumowaliśmy kilka głównych faktów na ten temat.
    Fachowy artykuł 1192
    lazienka plytki do sufitu
    Mamy nawet 2264 wykonawców prac dla obszaru Kładzenie płytek:

     

    1. Łazienka – płytki do sufitu, tak czy nie?

    Nowoczesna łazienka - czy płytki ceramiczne do łazienki należy kłaść do sufitu czy nie? Dobra wiadomość jest taka, że ​​naprawdę nie możesz podjąć złej decyzji! Możesz jednak podjąć tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i priorytetom. Kiedy już wiesz, co jest dla Ciebie ważne, łatwiej będzie Ci się zdecydować. Czy musisz liczyć się z każdą złotówką, czy interesuje Cię luksus za każdą cenę? A może odpowiedź leży gdzieś pośrodku?

    Ze względu na koszty prace glazurnicze można podzielić na trzy rodzaje. Im więcej metrów kwadratowych, tym większy wydatek – to jest logiczne! Należy jednak wziąć pod uwagę kilka innych czynników, które omówimy.

    plytki-lazienkowe.jpg
    Połączenie płytek ceramicznych o różnych kształtach, a miejscami nawet ścian bez okładziny, tworzy w łazience rytm i fakturę

     

    1.1. Płytki ceramiczne tylko na podłodze - najtańsza opcja

    Jest to częsty wybór, gdy budżet jest ograniczony. Priorytetem w tym przypadku jest ładny, schludny i uporządkowany dom za jak najniższą cenę. Ponieważ większość ścian pozostanie bez płytek ceramicznych, będą one musiały zostać pokryte powłoką ochronną i pomalowane. To też koszt, ale znacznie niższy niż zakup i kładzenie płytek. Ponadto ten wariant pozwala na stworzenie bardziej dramatycznego, wyrazistego efektu z pomocą koloru i możliwość łatwej zmiany całej koncepcji, gdy początkowa ci się znudzi lub gdy zmienisz zdanie. Niska cena nie oznacza, że ​​musisz rezygnować z estetyki i stylu!

    Łazienki minimalistyczne z podłogą z płytek ceramicznych, są zgodne z trendem ostatnich lat. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że łazienki są dziś często częścią wspólnej przestrzeni z sypialniami.

    1.2. "Cokół" - płytki ceramiczne jako "listwy krawędziowe"

    Inna opcja klejenia płytek w łazience obejmuje całą podłogę i dolną krawędź ścian, czyli wykonanie „cokołu” na całym obwodzie łazienki do wysokości około 10 cm. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia sprzątanie podłogi, ponieważ dolna część ściany nie zabrudzi się podczas sprzątania. Resztę wysokości ścian można pomalować specjalną zmywalną farbą ścienną. To rozwiązanie jest szczególnie mile widziane w toaletach przy salonie, gdzie łatwiej wtedy i szybciej utrzymuje się codzienną czystość, a montaż płytek do sufitu oznaczałby zbędny wydatek.

    1.3. Płytki łazienkowe do połowy wysokości ściany - opcja o średnim koszcie

    Łazienka retro - styl układania płytek ceramicznych do połowy wysokości ściany był powszechny w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. W tamtym czasie bardzo popularne były ozdobne płytki bordiurowe. Dziś ten wariant nie jest zbyt modny, ale ze względów praktycznych nadal jest stosowany w łazienkach dziecięcych.

    ksztalt-plytek-lazienkowych.jpg
    Obecnie na rynku istnieje naprawdę szeroki wybór płytek ceramicznych we wszystkich rozmiarach, kolorach i kształtach

     

    1.4. Płytki ceramiczne do sufitu - najdroższa opcja

    Nowoczesna minimalistyczna łazienka - układanie płytek od podłogi do sufitu to najczęstszy wariant prac, a z pewnością najbardziej luksusowa opcja, której efekty mogą być absolutnie zaskakujące. Jest to również najdroższa opcja dekoracji, ale za 10 lat Twoja łazienka będzie wyglądać tak samo dobrze, jak pierwszego dnia. Płytki są trwałe, a przyklejając je od podłogi do sufitu, wybierasz wysokiej jakości renowację łazienki, która przetrwa próbę czasu.

    2. Płytki ceramiczne do sufitu – zalety

    Tworzą poczucie luksusu i bogactwa. Łazienki stały się osobistym sanktuarium, miejscem relaksu i nie są już tylko pomieszczeniami usługowymi. Z tego powodu istnieje również chęć, by były ładne i dobrze udekorowane.

    Wszystko wydaje się być większe, więc ceramika od podłogi do sufitu to doskonały wybór nawet do małych łazienek.

    Koszty częstego malowania są wykluczone. Pozostał jedynie sufit, który wymaga regularnej renowacji.

    Płytki są łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu Twoja luksusowa łazienka zachowa wymarzony wygląd nawet po wielu latach użytkowania.

    wystroj-lazienki.jpg
    Współczesne łazienki często nie mają dziś wcale ceramicznych okładzin ściennych, nawet podłoga może być wykonana z drewna

     

    3. Płytki do sufitu - wady

    Wysokie koszty. Materiały i robocizna związane z układaniem płytek są znacznie droższe w porównaniu do malowania. Nie zaleca się jednak prostego malowania, tj. bielenia ścian, bez powłok wodoodpornych, ponieważ w takim przypadku wszystkie powierzchnie będą znacznie bardziej wrażliwe i trudniejsze w utrzymaniu.

    Z drugiej strony taka łazienka może wyglądać szpitalnie i chłodno. Pamiętaj, że jeśli nie wybierzesz uważnie koloru i stylu kafelków, może to wyglądać dość surowo i nieatrakcyjnie. Proponujemy poszukać architekta lub projektanta wnętrz lub udać się do specjalistycznego salonu, który pomoże dobrać płytki, aby uniknąć tego efektu.

    Krzywe ściany. W starszych domach pokrycie ścian płytkami ceramicznymi, zwłaszcza wielkoformatowymi, może być problematyczne, ponieważ ściany często nie są równe lub proste. Jeżeli ściany Twojego domu są takie, ich wyrównanie znacznie podniesie koszty remontu.

    4. Łazienka - cena płytek

    Cena płytek łazienkowych jest w zasadzie taka sama, jak płytek podłogowych, jeśli zdecydujesz się, aby były wszędzie takie same. Większość klientów wybiera tę opcję. Można wybrać płytki antypoślizgowe na podłogę, które są nieco droższe, chociaż zawsze są pożądane ze względu na bezpieczeństwo i ochronę, a przy wyborze płytek ściennych łączny koszt zależy głównie od producenta, klasy i formatu płytki. Ponadto dodatkowymi czynnikami są rozmiar, materiał, kolory, faktura, kształt, to czy są one przeznaczone do wnętrz, czy na zewnątrz i oczywiście od glazurnika i ceny za kładzenie płytek. Płytki wielkoformatowe czy mozaiki są droższe od standardowych płytek. Cena płytek średniej jakości o wymiarach 40x40 cm waha się od 18 do 36 zł/ m2. Należy pamiętać, że do ceny płytek, należy doliczyć cenę pracy glazurnika. Cena ułożenia płytek o standardowych wymiarach kształtuje się od 90 do 100 zł/m2.

    Fachowy artykuł 1192
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kładzenie płytek?

    Mamy nawet 2264 wykonawców prac dla obszaru Kładzenie płytek:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 2264 wykonawców prac dla obszaru Kładzenie płytek
    9.5
    0

    WIKTOR JĘDRYCHOWSKI FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA WIKOM


    9.5
    0

    ZAKŁAD WIELOBRANŻOWY EWMAR MARIAN SROKA


    9.5
    0

    PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE MIX BUD MICHAŁ WŁODARSKI


    9.2
    0

    LEDER PRO MARCIN LEDER


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone