Dla obszaru
    Niezależnie od tego, czy jest to projekt koncepcyjny, projekt do uzyskania pozwolenia na budowę czy jakikolwiek inny, zawsze ważne jest konsekwentne prowadzenie procesu aż do pomyślnego i jakościowo dobrego zakończenia prac. To samo dotyczy projektu aranżacji wnętrz, który składa się z poszczególnych etapów, na których opiera się projekt i które mają doprowadzić do pożądanej realizacji.
    Fachowy artykuł 230
    projektowanie wnetrz
    Mamy nawet 912 wykonawców prac dla obszaru Projektowanie wnętrz:

     

    1. Wyznaczanie i mierzenie przestrzeni

    Jeśli zdecydujesz się zatrudnić projektanta wnętrz, najpierw zapozna się on z przestrzenią, zmierzy ją i wykona zdjęcia stanu istniejącego. W ten sposób uzyskuje się dokładny i realistyczny obraz aktualnej sytuacji, dokładne pomiary, skale i opisy, torując tym samym drogę do przemiany. Tylko na podstawie wszystkich faktów można pracować nad projektowaniem i rozwijaniem idei, tj. nad harmonizacją pragnień i możliwości.

    2. Pragnienia, oczekiwania, wstępne obliczenia

    Po tym pierwszym kroku klient ponownie spotyka się z projektantem wnętrz, aby przedstawić mu swoje życzenia, oczekiwania i potrzeby, a także możliwości finansowe na wyposażenie przyszłej przestrzeni. Przy tej okazji omawiane są możliwości i rozwiązania stylistyczne i estetyczne, a projektant służy wsparciem i pomocą swoimi sugestiami. Ważnymi tematami przy tej okazji są ulubione kolory, kształty i wzory, które projektant może zastosować. Klient powinien projektantowi wnętrz dokładnie opisać swój styl życia i przyzwyczajenia, jak widzi poszczególne pomieszczenia i ich koncepcję, co lubi robić i czy ma dzieci lub zwierzęta. Wszystkie te informacje, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zbędne, mają kluczowe znaczenie dla efektu końcowego – projektant urządzi dom w sposób, który zadowoli każdego domownika.

    3. Propozycja rozmieszczenia mebli

    Na etapie tworzenia rozmieszczenia mebli projektant koncentruje się głównie na  funkcjonalnym układzie, szkicując różne propozycje. Im więcej propozycji i kombinacji, tym lepiej, ponieważ zwiększa to szanse na uzyskanie praktycznego, funkcjonalnego i ładnego planu aranżacji, który optymalnie wykorzysta wszystkie potencjały.

    Propozycje mogą oczywiście obejmować ewentualne zmiany lub przebudowy pomieszczeń, które wymagałyby dodatkowych, drobnych prac budowlanych. Te tak zwane ingerencje w przestrzeń obejmują usunięcie przegrody lub wykonanie nowej ściany, okna lub drzwi, a wszystko po to, aby uzyskać maksymalnie wykorzystany i praktycznie zaaranżowany dom. Na tym etapie prac projektant wnętrz może zasięgnąć opinii inżyniera budownictwa lub projektanta konstrukcji.

    4. Przygotowanie planów, dobór kolorystyki i mebli

    Tworzenia bardziej szczegółowych projektów i planów projektanci podejmują się  po zebraniu wszystkich informacji, poznaniu faktów i uzgodnieniu wszystkich szczegółów; układ mebli rozpatruje się jako ostatni. Potem następuje poszukiwanie pożądanych elementów, o określonym stylu, kolorze i kształcie. Ze względu na kształt i/lub wielkość niektórych pomieszczeń nie ma możliwości wyposażenia ich w standardowe meble, dlatego brane są pod uwagę meble na wymiar. Nie stanowi to problemu, ponieważ projektanci wnętrz wiedzą, jak wykonać profesjonalne szkice, według których rzemieślnicy z łatwością stworzą wymagane elementy.

    5. Plan koncepcyjny

    Plan koncepcyjny to tak naprawdę zestawienie wszystkich danych niezbędnych do realizacji remontu domu. Plan koncepcyjny jest swego rodzaju dokumentacją projektową, gdyż zawiera dokładne rzuty kondygnacji, dobór materiałów, schematy oświetlenia, a na koniec trójwymiarowy rendering przestrzeni dla łatwiejszej prezentacji klientowi. Jeśli zdecydujesz się na meble na wymiar, to plan koncepcyjny zawiera rysunki techniczne elementów do wykonania. Rysunki techniczne to dokładne, szczegółowe i precyzyjne rysunki każdego unikalnego mebla lub czegokolwiek innego, które możesz zanieść dowolnemu wybranemu rzemieślnikowi, by ich wykonał.

    6. Koordynacja prac i pomoc w doborze rzeczy

    Jeśli chodzi o koordynację prac, to do klienta należy decyzja, czy zajmie się tym sam, czy zatrudni fachowca. Wtedy, gdy projekt jest realizowany przez projektanta wnętrz, prace zwykle wykonują jego wykonawcy, a on osobiście koordynuje i nadzoruje. Prace muszą być prowadzone w sposób ciągły, jedna po drugiej i ściśle według planu. Tylko w ten sposób cała praca zostanie wykonana zgodnie z umową, terminowo, jakościowo i zgodnie z ustalonym kosztorysem. W tym czasie klient i projektant mogą poświęcić się doborowi mebli oraz innych niezbędnych dodatków i wystroju.

    3d-projekt-wnetrza.jpg
    Widok 3D jest uważany za wyjątkowe narzędzie cyfrowe, ponieważ pozwala klientowi zobaczyć swój nowy dom tak, jakby był już całkowicie zrobiony

     

    Jeśli zdecydujesz się na remont lub zmianę wnętrza swojego domu, na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, a także oferentów i wykonawców, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą. Informacje o cenach znajdziesz w naszym kalkulatorze.

    Fachowy artykuł 230
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Projektowanie wnętrz?

    Mamy nawet 912 wykonawców prac dla obszaru Projektowanie wnętrz:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 912 wykonawców prac dla obszaru Projektowanie wnętrz
    9.1
    0

    KIVI ARCHITEKTURA AGNIESZKA FAŁEK


    9.4
    0

    FIORD ARCHITEKCI PIOTR JANKOWSKI


    9.4
    0

    PRACOWNIA PROJEKTOWA WIOLETA STANISŁAWSKA


    9.9
    0

    LUKAS DESIGN ŁUKASZ KNAPIK


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone