Dla obszaru
    Nie ma chyba osoby, która patrząc na luksusowy, nowoczesny budynek z prawie całkowicie przeszkloną elewacją nie zastanawia się, kto myje te wszystkie okna. Wtedy chyba od razu wyobraża sobie, jak jedna osoba co kilka miesięcy przez cały weekend myje właśnie te okna, które nie mają początku ani końca…Jednakże metody czyszczenia okien faktycznie dość znacznie się rozwinęły. Domowe mieszanki wody i octu, które tworzyły nasze babcie, zostały teraz zastąpione bardziej wyrafinowanymi i skutecznymi środkami, a coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalistów do tego rodzaju pracy. Przeanalizowaliśmy kilka istotnych kwestii związanych z tego rodzaju pracami, i oto co odkryliśmy.
    Fachowy artykuł 165
    utrzymanie okien
    Mamy nawet 90 wykonawców prac dla obszaru Naprawy:

     

    Jak często i kiedy myć okna?

    Zacznijmy od podstawowego pytania: jak często należy myć okna? W zasadzie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ częstotliwość czyszczenia zależy głównie od twoich standardów i złożoności konstrukcji. Niektórzy ludzie chcą mieć zawsze idealnie czyste okna, co oznacza, że muszą je myć co miesiąc, inni robią to kilka razy w roku, a niektórzy w ogóle nie chcą tego robić i zatrudniają fachowców dwa razy w roku. Większość osób jednak nadal sama dba o swoje okna, przeciętnie dwa do trzech razy w roku, co jest wystarczające, aby były one głównie czyste. Ważne jest przede wszystkim, kiedy myć okna. Najlepszą porą jest wczesna wiosna, czyli zaraz po zakończeniu zimy, ponieważ w czasie mroźnych miesięcy, w wyniku intensywnych opadów deszczu i wiatru, gromadzi się sporo brudu. Następnym dobrym momentem jest koniec lata lub początek jesieni, czyli dni tuż przed zimą, jeśli zdecydujemy się na dwa lub trzy mycia w roku. Jeśli myjesz je latem, unikaj najgorętszych, słonecznych i suchych dni, gdyż szybkie odparowywanie wody utrudnia skuteczne mycie i pozostawia ślady wody na szkle. O tej porze roku lepiej myć okna przy pochmurnej pogodzie.

    Jak rozpocząć mycie

    Jeśli zdecydujesz się pracować sam, przygotuj swoje miejsce do pracy przed rozpoczęciem. Oznacza to usunięcie najpierw wszelkich ruchomych mebli, które mogłyby utrudniać dostęp do okien. Przenieś także wszelkie niebezpieczne przedmioty, które mogłyby cię zranić w przypadku upadku z krzesła lub drabiny. Aby uniknąć ryzyka poślizgnięcia się, przed rozpoczęciem należy sprawdzić stabilność krzesła lub drabiny. Do tego dochodzi ochrona podłogi. Zalecamy pokrycie nylonem wszystkich powierzchni podłogi w pobliżu okien, ponieważ woda i środki czyszczące z pewnością będą pryskać podczas pracy, bez względu na to, jak bardzo będziesz ostrożny. Niewielkie ilości wody nie uszkodzą wrażliwych wykładzin podłogowych, takich jak parkiet, ale mogą spowodować poślizgnięcie, które jest znacznie bardziej niebezpieczne podczas schodzenia.

    mycie-okien.jpg
    Trudność czyszczenia i konserwacji okien zależy od ich liczby, wielkości, położenia i warunków atmosferycznych

     

    Aby ułatwić czyszczenie

    Teraz wreszcie nadchodzi akcja! Warto mieć świadomość, że nie ma jednego, uniwersalnego i genialnego rozwiązania, z którego każdy powinien skorzystać. Radzimy pozbyć się wszelkich komercyjnych, „cudownych” preparatów, które gwarantują niesamowite efekty w reklamach i wypróbować następującą formułę: zmieszaj litr wody z odrobiną płynu do mycia naczyń, a następnie dobrze wstrząśnij miksturą. Takie połączenie powoduje znacznie mniejsze podrażnienie skóry i błony śluzowej nosa niż perfumowane i ostre środki do czyszczenia szkła. Następnie weź zwykłą gąbkę, dobrze ją namocz, wyciśnij i przetrzyj całą powierzchnię okna. Gdy szyby są dokładnie nasączone, nadmiar płynu należy najpierw usunąć ściereczką lub ściągaczką, a następnie wytrzeć do sucha inną szmatką. Szkło należy jak najszybciej przetrzeć, ponieważ woda szybko wysycha i pozostawia zauważalne ślady. Jeśli szyby są naprawdę brudne, a zaskorupiałe zanieczyszczenia są uporczywe, dodaj trochę octu do proponowanej przez nas mieszanki. Zalecamy rozpoczęcie czyszczenia od zewnętrznych krawędzi szkła, a następnie kontynuowanie czyszczenia do wewnątrz. Jednak, jak powiedzieliśmy – nie ma jednej, całkowicie skutecznej metody. Jeśli wolisz inną metodę lub jesteś przyzwyczajony do komercyjnych środków do czyszczenia szkła, nie ma potrzeby ich zmieniać.

    Dwie dodatkowe wskazówki, które się przydadzą

    Znacznie łatwiej będzie wytrzeć jedną stronę okna w poziomie, a drugą w pionie. W ten sposób od razu zobaczysz, po której stronie szyby znajdują się zaschnięte ślady, ponieważ podpowie Ci ich kierunek, poziomo lub pionowo, dzięki czemu szybciej je usuniesz. Nieco większym wyzwaniem jest oczyszczenie trudno dostępnych miejsc tuż przy framugach okiennych, gdzie gromadzi się najwięcej zabrudzeń. Miejsca te można z powodzeniem czyścić starą szczoteczką do zębów, która jest mała i wystarczająco elastyczna, aby dotrzeć do wszystkich problematycznych miejsc wzdłuż ramy.

    reczne-mycie-okien.jpg
    Polecamy następujący przepis: zmieszaj litr wody z odrobiną płynu do mycia naczyń i umyj tym okna

     

    Mit gazetowy

    Zapewne słyszałeś, że kiedyś do czyszczenia okien używano gazety, choć jej skuteczność w XXI wieku jest wątpliwa. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi – jeśli gazeta Ci odpowiada, nie ma potrzeby zmieniać techniki. Ważne jest jednak, aby wybrać gazetę, której farba nie schodzi w kontakcie z wilgocią ani nie przykleja się do szyby, ponieważ przyniesie to więcej szkody niż pożytku.

    Kiedy zatrudnić fachowca?

    Stopień trudności mycia okien zależy głównie od rodzaju i ilości okien. Całkowicie przeszkloną elewację czyści się znacznie dłużej niż elewację z tradycyjnymi oknami. Okna podzielone na wiele mniejszych części mogą być prawdziwą zmorą. Również jedno okno na pokój i więcej nie jest porównywalne. Niektóre okna, takie jak okna dachowe, są niedostępne i czyszczenie może być bardzo niebezpieczne. Dlatego zanim zaczniesz, zastanów się, czy nie byłoby rozsądniej powierzyć to zadanie profesjonalnej agencji. Czasami sam zakup sprzętu i dużej drabiny do wysokich okien kosztuje więcej lub tyle samo, co zatrudnienie fachowca dwa razy w roku. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, pytanie brzmi, gdzie będziesz ją trzymał przez cały rok.

    Jeśli zdecydujesz się zatrudnić profesjonalistów, popytaj i dowiedz się, na ile są wiarygodni i jak długo pracują w branży, ponieważ to zdecydowanie wpływa na wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Ważne jest również, aby pracownicy byli ubezpieczeni od wszelkich urazów podczas pracy, które mogą wystąpić z powodu trudno dostępnych okien w bardziej niebezpiecznych miejscach. Zalecamy również uzgodnienie liczby osób, ponieważ jedna osoba najprawdopodobniej będzie musiała pracować przez cały dzień, a kilka z nich wykona tę samą pracę w ciągu zaledwie kilku godzin, co może oznaczać dla Ciebie oszczędność czasu.

    Informacje o cenach znajdziesz w naszym kalkulatorze.

    Fachowy artykuł 165
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Naprawy?

    Mamy nawet 90 wykonawców prac dla obszaru Naprawy:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 90 wykonawców prac dla obszaru Naprawy
    9.5
    0

    ZAKŁAD USŁUG KOMINIARSKICH I REMONTOWO BUDOWLANYCH S.C.Robert Chodkiewicz, Artur Krzyżanowski


    9.6
    0

    IRBIS CRAG MATEUSZ HOŁOD


    9.5
    0

    STARGLASS JAKUB STARNOWSKI


    9.5
    0

    Tomasz Weber usługi remontowo budowlane


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone