Dla obszaru

  Dom własny - potrzeby użytkowników na pierwszym miejscu | ZONA Architekci

  Artykuł przeczytało aż 1859+ użytkowników
  Klienci od początku zaznaczali, że nie chcą, aby ich dom był betonowy i ponury. Wszystkie pomieszczenia zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników. Inwestorzy chcieli, aby ich dom był wyjątkowy, odzwierciedlał ich cechy charakteru i indywidualne potrzeby.
  Dom własny - widok od strony tarasu
  Dom własny - widok od strony tarasu

  Bliskość parku krajobrazowego, przyczyniła się do wkomponowania domu w otoczenie, poprzez zastosowanie na fasadzie pionowych podziałów utworzonych przez legary kompozytowe. Zastosowany materiał przypomina swoją fakturą i kolorem drewno. Elewacje pokryto czarnym tynkiem z cool pigmentami oraz zabezpieczeniem przed korozją biologiczną.

  Dom własny - bryła
  Dom własny - bryła 

  Układ działki był niekorzystny, więc bardzo ważne było jak najlepsze doświetlenie działki. Kształt bryły wynika z uwarunkowań naturalnych. Dom składa się z dwupiętrowych przecinających się prostopadłościanów. W większym znajdują się pomieszczenia mieszkalne, w mniejszym – garaż i siłownia. Dzięki rozrzeźbieniu budynku do pomieszczeń wpada więcej promieni słonecznych, a parterowa, wysunięta część z tarasem dodatkowo izoluje strefę prywatną od ulicy.

  Taras
  Taras

  Legary kompozytowe zostały ułożone ażurowo w stosunku do łat malowanych na czarno oraz czarnych legarów poprzecznych.  Zastosowany kompozyt drewnopodobny nie wymaga dodatkowej impregnacji. Technika ta tworzy interesujący efekt trójwymiarowy. Ciemne detale w postaci metalowych obudów okien oraz balustrad stanowią konsekwentne dopełnienie koncepcji.

  Gabinet
  Gabinet
  Chciałbym mieć osobne miejsce do pracy, do szybkiej interakcji z moimi klientami, bez konieczności przerywania zajęć innym domownikom.

  Dom pełni nie tylko funkcje mieszkania, jest także miejscem pracy i rozwijania zainteresowań. W domu wyznaczono wyraźne strefy. Dzienna jest na parterze i składa się z części gościnnej, sportowej i miejsca do pracy. Nocna znajduje się na piętrze.

  Aneks kuchenny i strefa jadalniana
  Aneks kuchenny i strefa jadalniana

  Aneks kuchenny wydziela dwie funkcje – wypoczynkową i jadalnianą. Wyspa kuchenna pozwala na pracę w kuchni, ale także na wgląd w inne strefy – co było życzeniem klientów. W domu dużą rolę gra także oświetlenie, za które była odpowiedzialna między innymi firma ByLight. Dom ten jest konsekwentnie zrealizowanym projektem, opartym na porozumieniu pomiędzy Inwestorami a architektami. 

  Salon
  Salon z kominkiem
  Chciałabym miejsce, w którym mogę wygodnie usiąść, mieć na wyciągnięcie ręki książkę. Chciałabym czuć ciepło pobliskiego ogniska z kominka, ale jednocześnie nie chciałabym stracić kontaktu wzrokowego z pozostałymi domownikami, z życiem codziennym.
  Winiarnia
  Winiarnia
  Chciałabym mieć miejsce, w którym mogłabym zapraszać najbliższych na degustację kolekcjonowanych przeze mnie trunków.

  Architekci zaplanowali także niezwykłą piwniczkę na wina. Konstrukcja do przechowywania butelek składa się z drewnianych kołków umieszczonych pomiędzy rzędami cegieł na ścianie pomieszczenia. W zaciemnionym pomieszczeniu można poczuć smak wybranego trunku, jednocześnie podziwiając całą dostępną kolekcję zwielokrotnioną wizualnie przez lustro na końcu pomieszczenia. 

  Łazienka
  Łazienka
  Sypialnia
  Sypialnia

  Informacje o projekcie

  Nazwa projektu: Dom własny
  Autor: ZONA Architekci
  Rok: 2017
  Zdjęcia: PION studio

   

  Wykonawcy:

  ByLight to firma, która tworzy lampy i akcesoria oświetleniowe najwyższej jakości. Do każdej przestrzeni. I dla każdego. Inspirują się najlepszym designem minionego wieku. Uwielbiają dbałość o detale z jaką wtedy podchodziło się do produkcji oświetlenia. Ich produkty wychodzą spod rąk prawdziwych pasjonatów. Ludzi, którzy tworzą lampy od ponad 40-stu lat używając tradycyjnych i sprawdzonych metod. Troska o jakość każdego, nawet najdrobniejszego elementu, zawsze bierze górę nad szybkością czy łatwością wykonania.
  1859
  Autor: Daibau Magazyn

  Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone