Projekt zakładał zachowanie jedynie pewnych fragmentów wewnętrznych ścian, reszta została wyburzona. W rezultacie część dzienna domu przekształciła się w przestronny salon, połączony z kuchnią i jadalnią. Wzajemne przenikanie się tych stref było istotne, więc kuchnia została zintegrowana z częścią wypoczynkową. Aby zachować spójność, telewizor został schowany w specjalnej zabudowie. Komin wewnątrz budynku pozostał w pierwotnym miejscu, jednak otwarto go z dwóch stron.
Projekt uwzględniał również ażurowe wzory na meblach, które powtarzały się na kuchni oraz na frontach garderoby w holu wejściowym. Drzwi z ukrytą ościeżnicą, meble pod kolor ścian, schowane sprzęty audio – wszystko to harmonijnie wkomponowywało się w przestrzeń. Geometria ażurowych wzorów zastąpiła tradycyjne obrazy na ścianach. Efekt perforacji zmieniał się w zależności od oświetlenia i pory dnia, przy zgaszonych światłach prezentując się jak wielkie lampy.
Motyw geometryczny znalazł się także kuchennych krzesłach, gdzie wytłoczono geometryczne wzory na siedzeniach. Mimo że krzesła i stół wyglądały jak spójny zestaw, były projektami różnych firm.
Czarny fotel RM 58 stanowi wyjątkowy element wnętrza umieszczony w holu wejściowym. Projekt tego mebla został zaprojektowany przez Romana Modzelewskiego w latach 50.
Oświetlenie wnętrza stanowią lampy Caravaggio Lightyears oraz lampa nad stołem, będąca projektem Grety Grossman. Sypialnie domowników również przeszły metamorfozę, z osobnymi pokojami dla dzieci i rodziców, co zapewniło większą prywatność. Pomimo małej przestrzeni łazienki rodziców, zastosowano sztuczkę optyczną za pomocą lustra, które powiększało przestrzeń.
Informacje o projekcie |
Nazwa projektu: AŻUROWE WNĘTRZE | ARANŻACJA WNĘTRZ DOMU W PUSZCZYKOWIE |
Autor: SPACELAB Agnieszka Deptuła Architekt |
Rok: 2015 |
Zdjęcia: Moiz |