Dla obszaru

  Basen Cena

  Ile kosztuje basen? Gotowe baseny są zawsze dużo tańsze niż te na zamówienie. Zastanów się, czy chcesz mieć jakiś specjalny kształt, czy nie. Wymiary basenu są również różne, od 7 do 14 m długości do 3 do 5 m szerokości. Oczywiście zawsze mogą być dowolne, w zależności od dostępnej przestrzeni i środków. Jednak standardowa głębokość basenu wynosi około 1,5 m. Im większy basen, tym wyższa cena, zwłaszcza ze względu na konstrukcję basenu i niezbędny materiał. Cena wykopu, zakupu i montażu basenu może wynosić od 1.000 do 1.300 PLN / m2. Basen betonowy z powłoką ceramiczną, hydroizolacją i wszystkimi niezbędnymi pracami kosztuje ok. 2.000 PLN / m2. Basen w bloku styropianowym wraz z foliami, filtrami i innym niezbędnym wyposażeniem kosztuje ok. 2.700 PLN / m2. Najtańszy basen wolnostojący wraz z niezbędnymi urządzeniami i przyłączem wodociągowym kosztuje około 1.000 PLN / m2. Nie zapomnij jednak o doliczeniu ceny pozwolenia na budowę.

  Komu powierzyć instalację basenu? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów basenów w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena basenu


  Cena basenu poliestrowego i wykopu. Cena wykopu, zakupu i montażu basenu.

  1000.00 zł/m2

  BARDZO NISKA CENA
  1150.00 zł/m2

  ŚREDNIA CENA
  1300.00 zł/m2

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Basen

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Baseny betonowe

  Cena basenu betonowego. Cena niestandardowego basenu betonowego. Cena basenu betonowego z uzbrojoną prostokątną powłoką. W cenie roboty budowlane: wykop, zabetonowanie dna i ścian basenu wraz z wyposażeniem, nadzór dostawcy wyposażenia basenów, wygładzanie i uszczelnianie. Cena z hydroizolacją i pracami glazurniczymi.


  m2

  zł/m2

  Baseny prefabrykowane

  Cena basenu w zabudowie. Cena wbudowanego prefabrykowanego basenu poliestrowego o owalnym kształcie. Cena wraz z montażem, pracami budowlanymi wraz z zabetonowaniem, przyłączem wodociągowym i kanalizacyjnym. Cena basenu 8x4x1,5 cm.


  m2

  zł/m2

  Baseny wolnostojące

  Cena basenu wolnostojącego. Cena basenu wolnostojącego z wyposażeniem basenowym, bez przygotowania podłoża. Cena owalnego basenu z przyłączem wodno-kanalizacyjnym.


  m2

  zł/m2

  Baseny z płyt styropianowych

  Cena basenu wykonanego z płyt styropianowych. Cena basenu murowanego wykonanego z płyt styropianowych. Cena basenu murowanego wykonanego z płyt styropianowych wraz z folią, filtrami i innym wyposażeniem. Cena wraz z montażem, pracami budowlanymi wraz z zabetonowaniem, przyłączem wodociągowym i kanalizacyjnym. Cena basenu 8x4x1,5 cm.


  m2

  zł/m2

  Naturalne baseny

  Cena za naturalny basen. Cena naturalnego basenu. Cena dotyczy naturalnego, wypełnionego stawu z filtrem biologicznym, pompą zanurzeniową i filtrem fosforanowym. Cena robót budowlanych i sadzenia roślin.


  m2

  zł/m2

  orientacyjna cena
  wyślij zapytanie >

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Basen – wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Basen - co trzeba wiedzieć?

  Są różne rodzaje basenów, różniące się sposobem budowy, wielkością i kształtem. Są również wykorzystywane na różne sposoby. Czynniki takie jak budżet, dostępna przestrzeń, położenie geograficzne, dostępność lokalizacji i lokalne przepisy będą miały największy wpływ na to, na jaki basen ostatecznie się zdecydujesz.

  Basen
  Dla większości ludzi posiadanie własnego basenu oznacza spełnienie marzeń

   

  1.1.  Basen odkryty  czy kryty?

  1.1.1. Basen kryty

  Jeśli chcesz pływać przez cały rok, nawet w miesiącach zimowych, wybierz basen zbudowany w obiekcie. Baseny kryte są zwykle częścią strefy wellness, w której dodatkowo może znajdować się basen lub wanna do masażu (jacuzzi), sauna i sala fitness lub siłownia. Wszystkie typy basenów mogą być budowane w pomieszczeniach, ze skimmerem lub kanałem przelewowym. Baseny kryte i odkryte są budowane w ten sam sposób. Najczęściej wyposażone są w systemy filtracji i dezynfekcji, które mogą znajdować się również w piwnicy. Część maszynowa basenu musi być łatwo dostępna i zwykle jest dostępna przy basenie. Jeśli basen jest betonowy, zwykle ma fundament pasmowy, który umożliwia dostęp do spodu basenu, a nie tylko ścian. W przypadku basenu krytego najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza. Osiąga się to dzięki specjalnej klimatyzacji, czyli osuszaniu. W każdym razie budowę basenu się planuje i wszystkie te elementy muszą być uwzględnione w planach. Najlepiej, gdy urządzenia nie znajdują się w pomieszczeniu z systemem filtrów.

  1.1.2. Basen odkryty

  Basen zewnętrzny staje się coraz bardziej poszukiwanym dodatkiem, ponieważ nie jest już tak niedostępny ze względu na wysoką cenę. W miesiącach letnich Twoja rodzina będzie cieszyć się każdą wolną chwilą spędzoną na pływaniu i relaksie. Podobnie jak cena, utrzymanie nie jest już tak wymagające i nie zajmie dużo czasu. Jeśli dodasz zadaszenie lub ogrzewanie wody za pomocą pokrycia termicznego, łatwo może się zdarzyć, że sezon kąpielowy na Twoim podwórku trwa od maja do września.

  2. Wybór wykonawców

  Dla większości ludzi zbudowanie własnego basenu to spełnienie marzeń. Z pewnością masz już przed oczami obraz rozkoszowania się pływaniem z rodziną i przyjaciółmi, gorącym grillem i zimnymi napojami. Niestety ten sen może przerodzić się w koszmar, jeśli nie wybierzesz odpowiedniego wykonawcy. Zanim rozpoczniesz poszukiwania, musisz określić, jaki to jest basen. Ten, który chciałbyś zbudować, będzie zależeć od kilku czynników – gustu osobistego, lokalizacji, warunków przestrzennych oraz ilości środków, którymi dysponujesz. Baseny, które masz w sąsiedztwie, mogą być pomocne w podjęciu decyzji. Czy są wkopane, nadziemne, betonowe, czy jeszcze inne? Kiedy już zdecydujesz, czego konkretnie chcesz, powinieneś poszukać w Internecie firm, które zajmują się tego typu budownictwem. Musisz też wiedzieć wszystko o sposobie działania i podstawowym wyposażeniu. Jaka jest filtracja wody, pompa i tak dalej. Im więcej informacji zbierzesz, tym łatwiej będzie negocjować z wykonawcami. Zacznij od rekomendacji otrzymanych od sąsiadów, przyjaciół, krewnych; nie wahaj się zapukać do drzwi właścicieli basenu i zapytać o ich doświadczenie - jak poszła budowa, czy są zadowoleni z wyniku, fachowców?

  Sporządź dla siebie listę wykonawców i wprowadź dane, które znajdziesz: jak długo działają w biznesie, jakie mają doświadczenie, na ile są wiarygodni. Kiedy zawęzisz listę do trzech, umów się na spotkanie. Każda firma ma swoje mocne i słabe strony. Niektórzy z nich narysują szkic basenu na kartce w kilku pociągnięciach, a inni skorzystają z obliczeń komputerowych. Dowolna metoda jest akceptowalna. Każdy z nich będzie miał własną wizję proponowanych przez siebie rozwiązań. Jeden pochwali czyszczenie jonowe, drugi powie, że wszystko oprócz chloru to marnotrawstwo pieniędzy, trzeci będzie przysięgał na funkcjonalność generatora chloru na słoną wodę. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się to, czego nauczyłeś się do tej pory o basenach - że wiesz dokładnie, czego chcesz, a czego nie. Nie decyduj się na skrót - poznaj wszystkich i powoli oceniaj każdą ofertę. Nie bój się negocjować z wykonawcami! Każda umowa jest możliwa! Jednak wszystko, co osiągniesz ustnie (sposób budowy, cena, warunki płatności, terminy...) przelej na papier i koniecznie podpisz umowę! I jeszcze jedno: wykonawca z pewnością poprosi o zaliczkę części wynagrodzenia, część w trakcie prac, a ostatnią po zakończeniu. Naszą radą jest próba umówienia się, aby spłata raty następowała po fazach budowy, tak aby za każdą fazę płacić po zakończeniu, a nie Z GÓRY. Na początku daj im jak najmniej (ok. 10%), a następnie nie płać nic do czasu wykonania umówionej części pracy.

  3. Rodzaje

  3.1. Basen stelażowy / wolnostojący

  Basen prefabrykowany zwykle ma metalową ramę i wewnętrzną wyściółkę z folii PCV. Wolnostojący basen można łatwo zmontować w jedno popołudnie, dzięki czemu Twoja rodzina od razu otrzyma własny basen. Basen ten może być umieszczony na prawie każdej płaskiej powierzchni (trawa, beton, piasek...) i może być częściowo lub całkowicie zakopany w ziemi. Jednym z najważniejszych powodów popularności basenów stelażowych jest z pewnością ich coraz bardziej przystępna cena. Ponadto baseny prefabrykowane są ruchome i mogą być montowane, transportowane i demontowane w razie potrzeby, jeśli się przeprowadzasz.

  3.2. Basen betonowy

  Zanim na rynku pojawiły się najnowsze technologie budowy basenów (stelażowe, linerowe, poliestrowe i podobne), wszystkie baseny były wykonane z betonu. Dziś jednak basen betonowy to synonim jakości i długowieczności, ale także ceny. Największą słabością, czyli niebezpieczeństwem z nimi związanym, jest to, że nie dopuszczalne są  błędy projektowe czy konstrukcyjne, bo wszelkie ich konsekwencje odczuwalne są niemal natychmiast. Jeśli zależy Ci na solidnie wykonanym basenie betonowym, niezbędne będą profesjonalnie wykonane plany, szkice i kalkulacje z zachowaniem wszystkich niezbędnych warunków wstępnych, zwłaszcza tych związanych z gruntami i pracami budowlanymi, które muszą być wykonane przez bardzo doświadczonego wykonawcę. Basen betonowy może mieć dowolny kształt. Zwykle jest pokryty płytkami lub mozaiką, chociaż w razie potrzeby można go pomalować na dowolny kolor.

  3.3. Basen linerowy (z bloków steropianowych)

  Basen linerowy to nowość, ale szybko się rozwija i jest coraz bardziej poszukiwany. Zazwyczaj kładzie się go na betonowej płycie, a jego ściany są wykonane z różnych materiałów. Mogą być drewniane, wykonane ze styropianu, betonu lub z bloczków lub cegieł z siporexu.

  Całość może składać się z elementów metalowych lub plastikowych. Najczęściej stosuje się bloki styropianowe. Zaletami basenu z bloczków styropianowych są:

  - szybka budowa i przystępna cena,

  - wyjątkowa elastyczność pozwalająca na tworzenie dowolnych kształtów kwadratowych lub okrągłych,

  - doskonała izolacja termiczna umożliwiająca podgrzewanie wody wiosną i chłodzenie jesienią.

  3.4. Basen poliestrowy

  Baseny poliestrowe są ładnie zaokrąglone, łatwe w budowie i utrzymaniu oraz trwałe. Są bardzo poszukiwane w Europie, ponieważ ich cena jest bardzo akceptowalna i szybko się montują. Baseny poliestrowe są jednoczęściowe lub montowane na miejscu z elementów modułowych. Mogą przetrwać około 20 lat.

  3.5. Baseny naturalne

  Naturalne baseny lub stawy, jak się je potocznie nazywa, w których można popływać, to koncepcja zaprojektowana w latach 80. XX wieku. Są również samoczyszczące, ponieważ stanowią połączenie przestrzeni do pływania i ogrodów wodnych. Jak każdy inny zbudowany basen, ten może mieć naturalny kształt, być w stylu rustykalnym z głazami i wodospadami lub być nowocześnie zaprojektowany i elegancki. Większość naturalnych basenów jest wyłożona gumową wykładziną lub wzmocnionym polietylenem. Wydzielona jest osobna sekcja regeneracji wód, która zawiera piasek i liczne rośliny wodne, a ich rolą jest system oczyszczania. Odpieniacze i pompy wodne pompują wodę do tej części przez kaskady i skały lub żwir. W tej części żyje rodzaj bakterii, które służą jako dodatkowy filtr biologiczny. W przeciwieństwie do sztucznych stawów woda w naturalnym basenie jest na tyle przejrzysta, że ​​widać dno. Cena tych basenów jest taka sama jak innych, ale w dużej mierze zależy od ilości niezbędnych prac budowlanych. Z pewnością dla tych, którzy wolą wszystko co naturalne, a jednocześnie nie lubią wody pełnej chloru i innych chemikaliów, będzie to pierwszy wybór. Dużą zaletą basenów naturalnych jest to, że nie trzeba ich opróżniać przed zimą. Roślinom, które wystają ponad wodę, wystarczy odciąć wierzchołki.

  4. Sposób konserwacji basenu

  4.1. Podstawowe elementy basenu

  Dobra konserwacja basenu zaczyna się od nauczenia się wszystkiego, co musisz wiedzieć. Niezależnie od tego, czy Twój basen jest zwykły, mały, przydomowy, czy też masz całe centrum odnowy biologicznej, utrzymywanie składa się z czterech części, które należy stale brać pod uwagę, aby działał jak najdłużej; te części to:

  4.1.1. Woda

  Woda ma kluczowe znaczenie dla przyjemności i orzeźwienia, którego pragniesz. Utrzymywanie czystej, przejrzystej i zrównoważonej wody chroni Ciebie i Twoją rodzinę przed wszystkimi zanieczyszczeniami. Ponadto oszczędza wiele kosztów naprawy maszyn z powodu korozji lub osadów mineralnych oraz wydłuża żywotność samego basenu.

  4.1.2. Ściany wewnętrzne lub okładzina (liner)

  Wykładzina ścian Twojego basenu ma bezpośredni kontakt z wodą basenową i wszystkimi, którzy się w niej kąpią. Jeśli te powierzchnie są dobrze oczyszczone i wolne od glonów, pleśni i brudu, sam basen będzie czysty i bezpieczny.

  4.1.3. Układ pompowania i filtrowania (czyszczenia)

  Może to zabrzmieć dziwnie, ale „sercem” twojego basenu jest w rzeczywistości jego „wątroba”. Pompa pobiera i zwraca wodę, czyli wspomaga jej cyrkulację. Woda przelewana jest przez filtry, które oczyszczają ją z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Bez aktywnego systemu filtracji woda szybko staje się mętna i zanieczyszczona, a sam basen ulega zniszczeniu.

  4.1.4. Pompowanie - Skimmery, systemy przelewowe

  Skimmer to urządzenie, które zasysa wodę i wpycha ją do filtrów, a następnie zawraca oczyszczoną wodę do basenu.

  4.2. Główne zasady konserwacji

  Podstawą efektywnej pielęgnacji basenu są trzy proste, ale niezwykle ważne funkcje: krążenie, czyszczenie i chemia.

  4.2.1. Cyrkulacja wody

  Woda stojąca jest brudna i ma nieprzyjemny zapach. W Twoim basenie, podobnie jak w naturalnych warunkach, woda musi płynąć, aby była czysta i bezpieczna. Prawidłowe krążenie ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego i przyjemnego pływania. Przy basenach, w których obieg wody jest dobrze zaprojektowany, bardzo rzadko pojawiają się problemy, takie jak pojawianie się mętnej wody lub glonów. System pomp i filtrów, które pracują nieprzerwanie, najlepiej przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, można nazwać idealnym. Jeśli takie warunki nie są możliwe z jakiegokolwiek powodu, radzimy, aby system działał co najmniej 10-12 godzin dziennie. W ten sposób woda zostanie oczyszczona, a basen będzie czysty i bezpieczny. Kolejnym kluczowym elementem jest jak najczęstsze czyszczenie filtra. Woda kierowana jest do filtrów, a stamtąd do specjalnych pojemników, które po oczyszczeniu są opróżniane. Metody czyszczenia zależą przede wszystkim od rodzaju filtra, ale zasada działania jest bardzo podobna dla każdego.

  4.2.2. Czyszczenie

  Jeżeli w basenie jest zapewniony odpowiedni system obiegu wody, to zapewniona jest duża część czyszczenia. Jednak nadal będziesz musiał od czasu do czasu zakasać rękawy.Tak jak ludzie noszą ze sobą różne rzeczy, tak Matka Natura ma swoje, tak czy tego chcesz, czy nie, w wodzie będą liście, gałązki, ziemia i pleśń, a także resztki szamponów, perfum itp. produkty. Jeśli dodasz nieuniknione bakterie, wyraźnie widać, że czyszczenie jest koniecznym, a nawet podstawowym warunkiem wstępnym bezpiecznego użytkowania. Zbieraj i czyść wszystko, co znajdziesz przynajmniej raz w tygodniu. Zdecydowanie najlepsza do tego celu jest soda oczyszczona, która nie niszczy płytek ceramicznych ani okładzin winylowych. Oczywiście istnieją również systemy samooczyszczania, ale nie zawsze mogą one zastąpić dobre szorowanie.

  4.2.3. Chemia

  Chemia prawie zawsze ma negatywne konotacje i brzmi trochę przerażająco, a przede wszystkim nienaturalnie. Jednak w tym przypadku nie masz się czego obawiać. Chemia jest integralną częścią sprawnego utrzymania basenów i wody, a poza tym nie jest skomplikowana. Najważniejszym narzędziem jest zestaw do testowania wody. Zanim sięgniesz po chemię, przetestuj wodę w basenie. Najpierw przyjrzymy się bilansowi chemicznemu - czyli co w nim jest, a czego nie ma. Tu najważniejsze są trzy fakty:

  - Wartość pH - czy woda jest kwaśna lub zasadowa. Niskie wartości pH oznaczają, że woda jest kwaśna, a wysokie zasadowa. Idealna wartość dla basenu wynosi od 7,4 do 7,6.

  - Alkaliczność - pomaga zapobiegać nagłym skokom kwasowości lub zasadowości wody. Idealna miara to 100-150 ppm (milionowych).

  - Wartości środków dezynfekujących - ilości chloru, bromu itp. Niektóre wartości różnią się w zależności od wybranego środka czyszczącego. Znając wartości pH, akali i środków dezynfekujących w basenie, możesz dodać środki chemiczne, które zrównoważą wodę. Poświęć na to wystarczająco dużo czasu, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta i dowiedz się, jak każda pojedyncza substancja chemiczna wpływa na wodę i ludzi przed jej użyciem.

  4.3. Harmonogram konserwacji basenu i lista rzeczy do zrobienia

  Dzięki harmonogramowi konserwacji basenu po prostu upewnisz się, że nie przegapisz ani nie zapomnisz niczego ważnego. Możesz również wprowadzić wszystkie etapy konserwacji z wyprzedzeniem - na przykład przygotowanie do zimy, konserwację poza sezonem, przygotowanie i kontrolę sezonu itp.

  To nie jest skomplikowane. Zrób harmonogram i powieś go w widocznym miejscu, przy basenie lub na lodówce. W ten sposób członkowie Twojej rodziny mogą wykonać część pracy.

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  basen betonowy całoroczny , ogrzewany i z zadaszeniem

  basenu całorocznego ze wszystkimi akcesoriami i myślę że z zadaszeniem , płytki max. do 1,20 24300 zł do 40500 zł

  ........

  Basen

  dzień dobry, poszukuję basenu ogrodowego; wymiary około 5 m x 3 m; basen miałby stać na ziemi, bez wkopywania go w ziemię; czy mogę prosić o przygotowanie oferty na taki basen + niezbędne akcesoria + transport + ewentualny montaż?

  dostawa do Jastrzębiej Góry

  Pozdrawiam
  20250 zł do 33750 zł

  ........

  Wkopanie basenu kompleksowa usluga wraz z przygotowaniem podłoża

  Wykopanie dziury wylewka i wszystko, co niezbędne do basenu wraz z basenem o maks wymiarach 12 m2 interesuje mnie basen kanadyjski bądź panelowy.

  Basen typu kanadyjski panelowy wraz z wykopem i przygotowanie podłoża usługa od a do z. 16200 zł do 27000 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, Basen betonowy z folią, ok. 30m2
  Basen, Wilamowice

  7200 zł do 12000 zł

  Cena, Kompleksowa obsługa basenu, 60 m kw.
  Basen, Ostrowo

  810 zł do 1350 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Basen cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  52+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Basen
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone