Dla obszaru

    Brama garażowa przemysłowa Cena

    Ile kosztuje brama garażowa przemysłowa? Na ich cenę największy wpływ mają wymiary i sposób otwierania, który może być segmentowy, szybkobieżny, przesuwny lub jako kurtyna paskowa. Cena bram przemysłowych z systemem szybkiego otwierania i montażu do wymiarów 220x240 cm waha się w granicach 2.500 - 6.500 PLN.

    Komu powierzyć montaż bramy garażowej przemysłowej ? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców bram garażowych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena bramy garażowej przemysłowej


    Cena bramy garażowej przemysłowej. Cena bramy garażowej przemysłowej z systemem szybkiego otwierania. Cena napędu silnikowego do bramy i instalacji, do wymiarów 220x240 cm.

    2500.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    6500.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Brama garażowa przemysłowa

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Brama garażowa przemysłowa – wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Bramy garażowe przemysłowe - co trzeba wiedzieć?

    1.1. Co to są przemysłowe bramy garażowe

    Bramy przemysłowe to bramy przystosowane do zastosowania w przemyśle. Stosuje się je w większych budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedszkola, szpitale, remizy strażackie, obiekty wojskowe i policyjne, garaże publiczne lub w pawilonach i magazynach przemysłowych, blokach mieszkalnych i tym podobnych. Takie bramy garażowe różnią się od bram do domów prywatnych głównie tym, że są większe i wykonane w taki sposób, by wytrzymały znacznie większe obciążenia, ponieważ są częściej używane. Unoszą się i opadają setki razy dziennie, a wymiary są kilkakrotnie większe niż w przypadku zwykłych bram garażowych. Dlatego takie przemysłowe bramy garażowe muszą być wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, a także muszą mieć nieco inną konstrukcję i system automatycznego ruchu ze względu na sposób zastosowania i wielkość.

    Brama garażowa przemysłowa
    Bramy garażowe przemysłowe przystosowane są do częstego użytkowania

     

    1.2. Zalety przemysłowych bram garażowych

    Ponieważ muszą wytrzymać duże obciążenia i dużą częstotliwość użytkowania, przemysłowe bramy garażowe charakteryzują się wyjątkową trwałością. Ich konstrukcja została zaprojektowana i wykonana z mocnych i jakościowo dobrych materiałów, które nie pozwalają na odkształcenia fizyczne, mechaniczne czy wykrzywianie się podpór i prowadnic. Charakteryzują się także ulepszonymi mechanizmami antywłamaniowymi, ponieważ umieszczane są na wielu ważnych budynkach użyteczności publicznej, które muszą być dobrze zabezpieczone. Dzięki temu bramy przemysłowe są praktycznie niezniszczalne. Można śmiało powiedzieć, że ich jedynym słabym punktem jest elektroniczny układ rozruchowy, a właściwie silnik, bo tylko on może się zepsuć. Same drzwi mają żywotność około 15-20 lat, jeśli są prawidłowo używane.

    1.3. Garażowe bramy przemysłowe do użytku domowego

    Jeśli posiadasz garaż na kilka samochodów i potrzebujesz jednoczęściowej bramy lub masz większe zaplecze pomocnicze z zaparkowanym kamperem, ciągnikiem lub podobnymi maszynami i urządzeniami, to przemysłowe bramy garażowe są dla Ciebie doskonałym wyborem. Należy jednak pamiętać, że bramy garażowe przemysłowe nie są tak eleganckie i ładne jak bramy garażowe przystosowane do domów jednorodzinnych. Ich wykonanie ma na celu trwałość, odporność i wytrzymałość, a nie wygląd, więc wyglądają solidnie i surowo, metalowe części są całkowicie odsłonięte, a detale są również przemysłowe. Z tego powodu nie będą pasowały do każdego domu.

    1.4. Napęd

    Wszystkie przemysłowe bramy garażowe są napędzane mechanicznie, ponieważ zazwyczaj są tak duże i ciężkie, że nie da się ich otworzyć ręcznie. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania, nie byłoby to praktyczne, ponieważ przemysłowe bramy garażowe otwierają się i zamykają setki razy dziennie. Zazwyczaj dodawane są do nich czujniki ruchu, które automatycznie je otwierają i zamykają, umożliwiając tym samym nieprzerwaną pracę i transport w strefie.

    1.5. Drzwi przejściowe w bramie

    Ponieważ między niektórymi zakładami lub strefami przejeżdżają nie tylko maszyny, ciężarówki i inne pojazdy, ale także przechodzą pracownicy, większość bram przemysłowych ma zintegrowane i mniejsze drzwi przejściowe, czyli drzwi dla pieszych. Są wykonane jako klasyczne i łatwo otwierane ręcznie, ponieważ nie są obciążone jak główna brama garażowa. Takie przejścia mają również wieloskrzydłowe bramy garażowe w domach jednorodzinnych. Wycinane są w mniejszych garażach, podczas gdy w przemysłowych najczęściej znajdują się z boku.

    2. Materiały do ​przemysłowych bram garażowych

    2.1. Metalowe bramy przemysłowe

    Bardzo często bramy przemysłowe wykonane są z metalu. Najpopularniejszym metalem używanym do ich produkcji jest aluminium. Wynika to z faktu, że aluminium jest niezwykle lekkie, co zapobiega wypadaniu lub „zacinaniu się” drzwi, a materiał jest wystarczająco mocny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Drzwi aluminiowe wykonane są z anodowanych listew aluminiowych, które są łatwe w utrzymaniu. Dostępne są również bramy przemysłowe z listwami z blachy ocynkowanej. Jeśli jest to pomieszczenie ogrzewane, listwy są podwójne, z warstwą izolacji pomiędzy nimi. Jeśli chodzi o kolorystykę pozostawia się w większości naturalne kolory metalu, choć mogą być również metaliczne lub malowane jedną z farb proszkowych wg skali RAL. Metalowe bramy przemysłowe są nieco droższe niż bramy z PCV.

    Brama garażowa przemysłowa ALU
    Bramy aluminiowe są bardzo popularne w otworach garażowych

     

    2.2. Bramy przemysłowe PCV

    Jeśli szukasz tańszej wersji bram przemysłowych, bramy z PCV są świetną alternatywą dla bram metalowych. Podobnie jak aluminium, są one lekkie i dostępne w wielu kolorach. Są łatwiejsze w utrzymaniu niż metalowe. Jednak plastik nigdy nie może wyglądać tak elegancko i stabilnie jak metal, dlatego sugerujemy, aby zawsze wybierać metal, zwłaszcza jeśli jest to brama garażowa o większych wymiarach lub do garażu przemysłowego.

    2.3. Drewniane bramy przemysłowe

    Drewno to delikatny materiał, który jest znacznie mniej odporny na warunki atmosferyczne niż aluminium, inne metale i PCV. Konserwacja jest również bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga regularnego czyszczenia, malowania lub lakierowania. Drewno wystawione na deszcz lub wodę może zacząć gnić. Ogólnie rzecz biorąc, przemysłowe drewniane bramy garażowe spotykamy niezwykle rzadko; drewno nie jest wystarczająco wytrzymałym materiałem, aby znieść wszystkie obciążenia, nie tylko mechaniczne, ale również warunków środowiskowych.

    3. Rodzaje przemysłowych bram garażowych

    3.1. Bramy przemysłowe segmentowe

    Bramy segmentowe zbudowane są z paneli o tych samych wymiarach, gdzie na przemian w rzędach występują panele przeźroczyste i pełne. Dzięki wstawieniu przezroczystych paneli w określonych miejscach zapewnione jest oświetlenie przestrzeni. Panele są zawsze układane poziomo, jeden na drugim, aż do uzyskania całej bramy o wymaganych wymiarach. Bramy te nadają się zarówno do przestrzeni zewnętrznych, jak i wewnętrznych, a także są bardzo trwałe w warunkach dużego natężenia ruchu.

    3.2. Przemysłowe segmentowe szybkobieżne bramy rolowane z PCV i ALU

    Ten rodzaj bram przemysłowych znajduje zastosowanie zarówno w przestrzeniach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, zwłaszcza w przypadkach wzmożonego i częstego otwierania i zamykania z powodu ruchu pojazdów, maszyn i pracowników. Szybkobieżne rolowane bramy przemysłowe z PVC charakteryzują się niezwykle szybkim otwieraniem i zamykaniem z systemem zwijania i rozwijania, co ogranicza straty ciepła, a także zapobiega przenoszeniu się hałasu między pomieszczeniami. Z tego powodu są one szczególnie często wykorzystywane jako przegrody między magazynami a halami produkcyjnymi, gdzie temperatura między jedną strefą a drugą waha się o kilka stopni, bo jedna jest ogrzewana, a druga nie. Świetnie sprawdzają się również przy rampach ładunkowych, szczególnie w połączeniu z bramami segmentowymi. Dostępne są również szybkobieżne bramy z PCV z grubszą izolacją.

    3.3. Bramy rolowane z siatki lub kraty

    Ten rodzaj bramy przemysłowej jest bardzo powszechny i ​​najczęściej znajduje się na budynkach, które są garażami. W garażach gromadzi się dużo spalin, a bramy kratowe umożliwiają łatwą wentylację przestrzeni. Oprócz garaży najczęściej stosowane są jako zabezpieczenie sklepów i magazynów nocą. Bramy przemysłowe siatkowo-kratowe poruszają się na zasadzie rolet, a wykonane są z wypełnień siatkowych lub kratowych, prowadnic po bokach, po których się przesuwają, konstrukcji nośnych oraz wałka, na który są nawijane. Wypełnienie może być wykonane z aluminium lub blachy ocynkowanej, a pozostałe elementy prawie zawsze ze stali ocynkowanej, co zapewnia trwałość bramy.

    3.4. Metalowe kraty harmonijkowe

    Te metalowe kraty służą do nocnego zabezpieczenia witryn i sklepów. W przeciwieństwie do wszystkich dotychczas prezentowanych drzwi, nie otwierają się one jak rolety, ale są przesuwane w lewo lub w prawo i składane jak harmonijka, dzięki czemu ich listwy lub panele są ustawione pionowo, a nie poziomo, jak w przypadku innych typów. Listwy lub panele, z których wykonane są takie drzwi idealnie do siebie pasują, dzięki czemu po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Listwy lub panele poruszają się za pomocą kółek wzdłuż kanału sufitowego, a stabilność w kontakcie z podłogą zapewnia uchwyt podłogowy, który można podnieść, gdy drzwi są otwarte. W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych rolowanych przemysłowych bram garażowych, bramy harmonijkowe otwierają się i zamykają ręcznie, ponieważ są mniejsze, lekkie i na kółkach, a przy tym rzadko używane. Otwierają się rano i zamykają wieczorem. W związku z tym uważa się, że ich częstotliwość użycia jest niska i nie muszą spełniać wszystkich kryteriów związanych z tymi dla przemysłu. Drzwi zamykane są na klucz do specjalnych zamków i zawsze robione są na wymiar, aby jak najlepiej pasowały do przestrzeni.

    4. Drzwi boczne lub pomocnicze

    Poza głównymi bramami garażowymi, obiekty przemysłowe mają zawsze mniejsze, boczne drzwi, które zazwyczaj służą do przemieszczania się pracowników i ewentualnie przemieszczania mniejszych ładunków z jednego pomieszczenia do drugiego. Ponieważ drzwi te często oddzielają pomieszczenia ogrzewane i nieogrzewane, bardzo ważne jest, aby były odpowiednio izolowane termicznie. Drzwi przemysłowe boczne wykonane są z paneli stalowych ocynkowanych o grubości 4 cm z rdzeniem termoizolacyjnym w środku. Zazwyczaj są one jednoczęściowe i poruszają się na boki jak drzwi przesuwne, co oznacza, że ​​poruszają się w lewo lub w prawo wzdłuż ściany. Występują jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe, a system zależy głównie od wielkości samego otworu. Jeżeli jest to bardzo szeroki otwór, należy zamontować dwuskrzydłowe drzwi przesuwne, gdyż jednoskrzydłowe drzwi o takich gabarytach szybko by się odkształciły lub opadły. Otwieranie i zamykanie może być ręczne lub elektryczne.

    5. Klapy uszczelniające i platformy załadunkowe

    Klapy uszczelniające są często umieszczane na platformach załadunkowych, gdzie służą do wypełniania szczeliny powietrznej między ciężarówką a posadzką magazynu podczas załadunku lub rozładunku. Klapy uszczelniające są zazwyczaj wykonane z grubej gumy i zapewniają pewne uszczelnienie przestrzeni, czyli zapobiegają nadmiernej utracie ciepła, gdyż przeładunek towaru może zająć trochę czasu. Ponadto klapy te, będąc solidnymi, grubymi i ciężkimi, zapobiegają przedostawaniu się owadów i zanieczyszczeń do magazynu, co jest szczególnie ważne w przemyśle spożywczym. Hydrauliczna platforma załadunkowa została zaprojektowana tak, aby dostosować się do wysokości nadwozia ciężarówki, zapewniając łatwą obsługę przeładunku towaru.

    Klapy uszczelniające
    Klapy uszczelniające służą do zmniejszenia strat ciepła

     

    6. Kurtyny chroniące przed wiatrem

    Oprócz przemysłowych bram garażowych, które chronią budynek przed warunkami zewnętrznymi i uszkodzeniami, istnieje również system zasłon chroniących przed wiatrem. Znajdują zastosowanie w tych miejscach i obiektach, w których chcemy ograniczyć i zablokować ruch powietrza lub zapobiec tworzeniu się nasypów śniegu. Systemy wiatrochronne nie są zaprojektowane by chronić wnętrza przed przenikaniem czynników zewnętrznych. Stosowane są głównie w otwartych, zadaszonych magazynach oraz w budynkach pomocniczych takich jak stodoły, altany i obory. Materiał, z którego wykonane są te zasłony, składa się z wysokiej jakości i bardzo mocnych włókien syntetycznych odpornych na przecięcia, zarysowania i rozdarcia. Są one również odporne na promieniowanie UV, co oznacza, że ​​nie blakną pod wpływem słońca. Włókna są utkane tak, że nawet gdy zasłona jest opuszczona, zapewniają maksymalny dopływ świeżego powietrza i światła do pomieszczenia. Ze względu na większe wymiary kurtyny są zwijane i rozwijane za pomocą silnika elektrycznego sterowanego pilotem lub klawiaturą zamontowaną w budynku. W przypadku, gdy kurtyny są większe niż standardowe lub korzystane na wietrznych terenach, dodatkowo wzmacniane są obciążeniami, które są montowane w połowie wysokości i na dolnym końcu.

    7. System przeciwblokujący

    W przypadku obiektów o dużym ruchu bardzo ważny jest szybki i pewny ruch kurtyn. Oprócz szybkiego podnoszenia i opuszczania oznacza to również szybkie wykrywanie osób i maszyn, które się poruszają oraz szybką reakcję na odebrane sygnały. Bramy, które nie działają poprawnie, blokują się i zacinają, mogą uderzyć i zranić osobę lub uszkodzić pojazd. Stanowią one potencjalnie poważne zagrożenie. Jednak właśnie ze względu na takie sytuacje nowoczesne bramy przemysłowe wyposażone są w tzw. kurtynę świetlną, czyli serię czujników na podczerwień, które wykrywają każdy najmniejszy ruch w określonej odległości. Czujniki te niezawodnie chronią przed uszkodzeniami i zapewniają, że drzwi nigdy nie zamkną się w niewłaściwym momencie. Uwagę kierowców i przechodniów często zwracają odpowiednie sygnały, a właściwie migające światła lub sygnały dźwiękowe, zainstalowane nad lub obok takich drzwi.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    brama segmentowa przemysłowa z napędem

    witam,
    poszukuję montażystów do 2 bram segmentowych firmy beditom.
    bramy o wymiarach
    Wymiary otworu (szer x wys) [mm]: 3500 x 3450
    Wymiary otworu (szer x wys) [mm]: 1420 x 2300 z napędem GFA Economic SE5-230 Totman

    miejsce: Iława ul. Wojska Polskiego 30
    data: 4.12.2023r

    dokumentacje prześlę w wiadomości prywatnej 18630 zł do 31050 zł

    ........

    Brama w antracycie z napędem 4m szeroka 3 m wysoka

    Bramę garażowa w kolorze antracyt segmentowa z napedem o wymiarach 4m szeroka i 3 m szeroka 6075 zł do 10125 zł

    ........

    brama

    brama wjazdowa 5m +furtka 4050 zł do 6750 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Brama garażowa, 1 szt.
    Brama garażowa przemysłowa, Poddębice

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Brama garażowa z montażem, jedna sztuka 240/220
    Brama garażowa przemysłowa, Mikoszewo

    900 zł do 1500 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Brama garażowa przemysłowa?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Brama garażowa przemysłowa cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    104+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Brama garażowa przemysłowa
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone