Drzwi przesuwne Cena

Ile kosztują drzwi przesuwne? Drzwi przesuwne pokojowe różnią się wielkością i liczbą skrzydeł, mechanizmem, materiałami i wykończeniem. Skrzydło drzwi przesuwnych można dowolnie modyfikować, można otworzyć okno itp., chociaż każda kolejna praca wiąże się z wyższymi kosztami. Ceny wahają się od 300 PLN / m2 wzwyż, bez instalacji. Oznacza to, że cena pokojowych szklanych drzwi przesuwnych z szynami i okuciami wahałaby się między 800 a 1.200 PLN.

Komu powierzyć instalację drzwi przesuwnych? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców drzwi przesuwnych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz

Poproś o ofertę:
WYŚLIJ ZAPYTANIE

CENA ZA SZKLANE PRZESUWNE DRZWI POKOJOWE


Cena szklanych drzwi przesuwnych. Cena drzwi pokojowych przesuwnych szklanych z prowadnicami i okuciami.

800.00 zł/szt

BARDZO NISKA CENA
zł/szt

ŚREDNIA CENA
1200.00 zł/szt

NAJWYŻSZA CENA
CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
Drzwi przesuwne Cena

INNE CENY ZA DRZWI PRZESUWNE

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Szkło do drzwi przesuwnych

Szkło do drzwi pokojowych przesuwnych. Szkło do drzwi pokojowych 100x200 cm o grubości 10 mm.zł/szt

szt
zapytania>

Montaż szklanych drzwi przesuwnych

Montaż szklanych drzwi przesuwnychzł/szt

szt
zapytania>

Prowadnice do drzwi przesuwnych

Prowadnice do przesuwnych szklanych drzwi. Cena prowadnic do przesuwnych szklanych drzwi.zł/szt

szt
zapytania>
RAZEM:
WYŚLIJ ZAPYTANIE >

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Drzwi przesuwne - wszystko, co trzeba wiedzieć

 

1. Dlaczego drzwi przesuwne?

Ładne, dopasowujące się i funkcjonalne drzwi przesuwne do pokoju to proste rozwiązanie, jeśli go szukasz. We współczesnej architekturze często mówi się o przejrzystości, otwartości i płynności przestrzeni, a drzwi przesuwne właśnie to zapewniają. Pozostawiają wrażenie swobody i nieważkości poruszania się w przestrzeni, co nie ma miejsca w przypadku zwykłych drzwi. Atrakcyjne i eleganckie, nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie spełniają swoją funkcję według potrzeb.

Drzwi przesuwne
Drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie dla ciasnych przestrzeni i braku naturalnego światła

 

1.1. Pozwalają na elastyczność

Nowoczesne domy zaprojektowane jako koncepcja open space korespondują z tym samym stylem życia, choć wydzielenie pomieszczeń ma swoje zalety. Drzwi przesuwne umożliwiają zarówno zamknięcie, jak i oddzielenie w razie potrzeby kuchni, jadalni czy salonu od reszty domu lub otwarcie wszystkiego. Jeśli masz na przykład gości, a dzieci muszą spać, masz głośnych nastolatków, lub sam tęsknisz za odrobiną ciszy i spokoju.

1.2. Zajmują mniej miejsca

Bez względu na to, jaki to rodzaj – drzwi zachodzące na siebie lub wchodzące w ścianę – najważniejsze jest to, że nie musisz się zastanawiać, ile wolnego miejsca trzeba zostawić aby mogły się otwierać. Drzwi wewnętrzne, które przesuwają się równolegle do drzwi zewnętrznych, otwierają lub zamykają przejście między wewnętrznym a zewnętrznym. Dlatego świetnie sprawdzają się w mniejszych domach – przesuwane drzwi między dwoma pokojami, pokojem i balkonem lub tarasem, lub zamiast przegrody w jednym pomieszczeniu, pozwalają na otwarcie lub zamknięcie przestrzeni w zależności od aktualnej potrzeby. Na przykład drzwiami przesuwnymi można oddzielić miejsce pracy w salonie i w ten sposób zapewnić sobie lub komuś innemu w domu koncentrację potrzebną do nauki lub pracy.

1.3. Tworzą przepływ

Ponieważ drzwi przesuwne otwierają przestrzeń w sposób, który nie jest możliwy przy klasycznych drzwiach, zapewniona jest również komunikacja bez przeszkód. Drzwi mogą być tak szerokie jak otwór między pokojami. Okucia drzwiowe można montować w otworze tak, aby nie były widoczne, aby wszystko wyglądało jak jedna całość bez żadnych ograniczeń. Oczywiście nie wolno nam tracić z oczu faktu, że drzwi muszą być odpowiednio zamontowane, aby mogły być bezpiecznie użytkowane. Okucia mogą być również na ścianie, tuż pod sufitem lub na suficie, więc szyna w podłodze, po której mogą się przesuwać, nie jest konieczna. Decydując się na duże i ciężkie drzwi, muszą one być odpowiednio zabezpieczone, a okucia o odpowiedniej nośności. Zalecamy skonsultowanie się z fachowcem w takich kwestiach.

1.4. Wpuszczają światło

Oprócz tego, że drzwi przesuwne nie ograniczają ani nie uniemożliwiają komunikacji, można je wykorzystać do zamknięcia pomieszczenia lub jego części, nie przerywając przenikania światła i ciepła. Jest to możliwe dzięki szklanym drzwiom; jeśli chcesz, aby drzwi nie zaciemniały przestrzeni, a jednak zachować prywatność, szkło może być matowe, ziarniste lub piaskowane. Takie połączenie jest idealne pomiędzy kuchnią, jadalnią i salonem lub każdym z nich z osobna, dzięki czemu nie jesteś zmuszony do ciągłego otwierania i zamykania drzwi, a jednocześnie masz naturalne światło. Na przykład możesz cieszyć się spędzaniem czasu z gośćmi i nie martwić się, czy kuchnia jest uporządkowana, czy nie.

1.5. Stylowy efekt, który nie szkodzi środowisku

Istnieje niezliczona ilość stylowych i designerskich modeli drzwi. To także świetny sposób na wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Zwykłe stare lub stylowe, stolarz może przekształcić w wyjątkowe drzwi przesuwne, które dodadzą wyjątkowego, tradycyjnego i wartościowego charakteru Twojemu domowi.

1.6. Materiały do ​​drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne to specjalny typ drzwi przeznaczony do pomieszczeń mieszkalnych. Można je zamontować w każdym pomieszczeniu zamiast klasycznych drzwi wahadłowych, ale także jako drzwi do garderoby i szaf. Możesz na przykład wziąć drzwi przesuwne, łamane lub chowane w ścianie do łazienki lub garderoby, shoji (japońskie drzwi przesuwne z papieru ryżowego w drewnianej ramie) lub drzwi francuskie do oddzielenia elementów i jednostek mieszkanych. Takie drzwi są wykonane z szerokiej gamy materiałów, których jest tyle, ile modeli; drzwi z piaskowanego, granulowanego lub matowego szkła w łazience wpuszczają światło, a równocześnie zapewniają prywatność. Drzwi mogą być również wykonane z drewna litego, z pustym rdzeniem, z mieszanek kompozytowych, PCV i winylu. W zależności od wymiarów i tego, jak chcesz, aby drzwi wyglądały, zależeć będzie również wybór materiału. Możesz zdecydować się na lakierowane lub malowane, chociaż w przypadku niektórych materiałów liczba kolorów jest ograniczona, w zależności od producenta i zastosowanej technologii.

2. Wybierz drzwi wysokiej jakości

Przy wyborze drzwi przesuwnych należy kierować się stylem i wiekiem domu, oświetleniem, wymaganiami konserwacyjnymi i oczywiście budżetem. Oczywiste jest, że nie będzie to ten sam typ dla domu na wsi, wybrzeża czy środowiska miejskiego. Wymieniając drzwi odświeżysz zarówno stolarkę, jak i wnętrze, ale zadbaj o to, aby wszystko harmonijnie współgrało z istniejącymi meblami. Spróbuj znaleźć dostawcę, który oferuje kompletną usługę wymiany i montażu stolarki. Obejmuje to konsultacje z fachowcami, przegląd na miejscu, pomiary, produkcję, instalację i obsługę posprzedażną. Zwróć uwagę na gwarancje, jakie oferują na swoje produkty. Ważne jest, aby oferent wziął na siebie odpowiedzialność za projekty, produkcję i montaż, użycie najwyższej jakości materiału, niezależnie od tego, czy jest to drewno, szkło, metal, laminat, tworzywo sztuczne lub kompozyty lub ich kombinacje, a także gwarantuje za wykonane prace. Dobry oferent postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania tak dokładnie i precyzyjnie, jak to możliwe, aby upewnić Cię, że jesteś w dobrych rękach i będziesz zadowolony z usługi. Wszystkie te warunki najczęściej spełniają firmy z dłuższym stażem biznesowym i stałą obecnością na rynku.

3. Rodzaje drzwi przesuwnych

3.1. Chowane drzwi przesuwne

Tego typu drzwi są takie, że po otwarciu wchodzą do specjalnie wykonanej wnęki w ścianie lub do kasety, a tym samym stają się niewidoczne. Takie drzwi przesuwne należy zaplanować przy projektowaniu nowego budynku lub remontu w celu zamontowania odpowiedniej kasety aluminiowej, szyny i prowadnic; późniejsza instalacja wymagałaby prac budowlanych. Skrzydło drzwiowe umieszcza się na prowadnicach, a ścianę zamykamy okładziną lub listwami.

3.2. Drzwi przesuwne na ścianie

Tego rodzaju drzwi przesuwają się obok całkowicie wykończonej, obrobionej i pomalowanej ściany, a wszystkie elementy są widoczne. Na ścianie lub suficie nad przejściem umieszcza się szynę drewnianą lub aluminiową, po której drzwi poruszają się na prowadnicach.

3.3. Drzwi przesuwne na ościeżnicy

W otworze ściennym montowana jest ościeżnica drzwiowa, a nad nią szyna drewniana lub aluminiowa, po której skrzydło przesuwa się na prowadnicach.

4. Montaż i konserwacja drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne wewnętrzne dodają każdej przestrzeni nuty ciekawej i nietuzinkowej, gdyż są nie tylko elementem architektonicznym, ale i stylistycznym wnętrza. Stanowią funkcjonalny i bezpieczny dla otoczenia zamiennik klasycznych drzwi. Ponieważ są one coraz bardziej poszukiwane i coraz częściej produkowane, pojawia się coraz więcej rozwiązań umożliwiających łatwy i prosty montaż.

4.1. Montaż drzwi przesuwnych

Samo zamontowanie drzwi przesuwnych nie jest trudną pracą, ale należy to zrobić tak, aby ich użytkowanie było bezpieczne i długotrwałe. Same drzwi wyglądają i działają najlepiej, gdy otwór jest wystarczająco duży, aby mogły się swobodnie poruszać. Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne wymagają miejsca po obu stronach. Upewnij się, że na ścianach, obok których drzwi będą się otwierać i zamykać, nie ma przeszkód, takich jak lampy, gniazdka itp. Jeśli są, muszą zostać przeniesione. Skrzydło drzwi przesuwnych powinno być nieco szersze i wyższe niż przejście, w którym będzie umieszczone, aby je całkowicie zamknąć. Ponadto prowadnice drzwi muszą znajdować się na takiej wysokości, aby po zamontowaniu drzwi pozostawić tylko 1 cm przestrzeni do podłogi.

Uwaga: Jeśli wybierzesz na przykład cięższe lub większe drzwi z litego drewna, poproś kogoś, aby pomógł ci je ustawić, ponieważ trudno będzie Ci samemu nimi manipulować.

4.1.1. Wiszące drzwi przesuwne

Różni dostawcy i producenci oferują różne typy i modele drzwi, a co za tym idzie sposoby ich zawieszania. Jednym ze sposobów montażu drzwi przesuwnych jest zawieszenie - do ściany nad otworem lub do sufitu przymocowana jest drewniana lub metalowa szyna, po której poruszają się drzwi, a na podłodze jest druga szyna, po której poruszają się kółka, aby drzwi się nie kołysały.

4.1.2. Drzwi przesuwne na kółkach

Innym sposobem otwierania i zamykania drzwi przesuwnych jest poruszanie się na kółkach. System ten nadaje się szczególnie do pomieszczeń, których ściany nie mają wystarczającej nośności i nie są w stanie wytrzymać ciężaru drzwi (sucha zabudowa). W takim przypadku w podłodze lub na podłodze, po której będą się poruszać kółka drzwi, montuje się szynę. Na górnej stronie znajduje się taka sama szyna. W takich sytuacjach dobrze jest, jeśli są wykładziny podłogowe, w których można zamocować szynę podłogową. W ten sposób większość ciężaru drzwi przenoszą dolne koła, a górne służą jedynie do zrównoważenia.

4.1.3. Wbudowana szyna podłogowa do drzwi

Czy dolną szynę do drzwi przesuwnych można zamontować w podłodze? Tak oczywiście. Jeśli na podłodze znajduje się parkiet, wytnij przez niego kanał i zainstaluj szynę. Jeśli chodzi o płytki ceramiczne, najlepiej umieścić szynę przed położeniem płytek, a jeśli nie, również można przez nie przeciąć kanał. Gdy na podłodze znajdują się tekstylne wykładziny podłogowe, takie jak dywany i chodniki, między nimi a podłogą umieszcza się szynę. We wszystkich tych przykładach najważniejsze jest, aby szyna była wyrównana z powierzchnią podłogi, ponieważ jest bezpieczniejsza i ładniej wygląda, niż gdy wystaje ponad podłogę.

4.2. Konserwacja drzwi przesuwnych

Po pomyślnym zakończeniu montażu drzwi ważne jest, aby były one czyste i w dobrym stanie. Ponieważ nie są narażone na wpływy atmosferyczne, są chronione i nie wymagają dużej konserwacji, z wyjątkiem zwykłego czyszczenia. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta w celu czyszczenia i konserwacji okuć. Możemy doradzić następujące: okucia i prowadnice czyść miękką ściereczką z dodatkiem łagodnego detergentu. Do samych drzwi użyj środków do konserwacji w zależności od materiału - do drewna, plastiku i innych. Jeśli powierzchnie są szklane, umyj je płynem do mycia okien. Nigdy nie używaj ostrych przedmiotów, szczotek, waty szklanej ani ściernych, silnych środków czyszczących lub wybielaczy. Jeśli okucia się poluzują, dokręć je lub, jeśli to konieczne, wymień.

 

DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMUDRZWI PRZESUWNE NAŚCIENNE DO MALOWANIA

Dzień dobry,

zlecę pomalowanie na kolor ścian dwóch par drzwi 75 cm szerokości i 210-212 cm wysokości. Prowadnica na ścianie.

Szer. otworu 140 cm, wysokość 207 cm.

Pozdrawiam 1012.5 1 do 1687.5 zł


........

MONTAZ + SCIANKA + DRZWI

Zabudowa drzwi przesuwnych wraz ze ścianką do łazienki + drzwi 2430 1 do 4050 zł


........

DRZWI PRZESUWNE DREWNIANE PODWIESZANE DO SUFITU

Dzień dobry,

zlecę montaż drzwi drewnianych, rozsuwanych zamykanych, podwieszanych do sufitu

Pozdrawiam. 12150 1 do 20250 zł


........

CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

CENA, DRZWI WEWNĘTRZNE PRZESUWANE Z MONTAŻEM, 1 SZT.
Drzwi przesuwne, Ostrołęka

360 zł do 600 zł

CENA, MONTAŻ KASET PODTYNKOWYCH DO DRZWI PRZESUWNYCH, 2 SZT.
Drzwi przesuwne, Wałbrzych

270 zł do 450 zł

CENA, DRZWI PRZESUWNE, 1 SZT
Drzwi przesuwne, Nowe Skalmierzyce

1800 zł do 3000 złZobacz inne zakończone projekty i ceny

Drzwi przesuwne cennik

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

113+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA DRZWI PRZESUWNE
BEZPŁATNE USŁUGI
BEZ PROWIZJI
OTRZYMAJ OFERTĘ

Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze DRZWI PRZESUWNE?

 • Drzwi przesuwne Warszawa
 • Drzwi przesuwne Kraków
 • Drzwi przesuwne Łódź
 • Drzwi przesuwne Poznań
 • Drzwi przesuwne Wrocław
 • Drzwi przesuwne Będzin
 • Drzwi przesuwne Bełchatów
 • Drzwi przesuwne Biała Podlaska
 • Drzwi przesuwne Białystok
 • Drzwi przesuwne Bielsko-Biała
 • Drzwi przesuwne Bydgoszcz
 • Drzwi przesuwne Bytom
 • Drzwi przesuwne Chełm
 • Drzwi przesuwne Chorzów
 • Drzwi przesuwne Częstochowa
 • Drzwi przesuwne Dąbrowa Górnicza
 • Drzwi przesuwne Elbląg
 • Drzwi przesuwne Ełk
 • Drzwi przesuwne Gdańsk
 • Drzwi przesuwne Gdynia
 • Drzwi przesuwne Gliwice
 • Drzwi przesuwne Głogów
 • Drzwi przesuwne Gniezno
 • Drzwi przesuwne Gorzów Wielkopolski
 • Drzwi przesuwne Grudziądz
 • Drzwi przesuwne Inowrocław
 • Drzwi przesuwne Jastrzębie-Zdrój
 • Drzwi przesuwne Jelenia Góra
 • Drzwi przesuwne Kalisz
 • Drzwi przesuwne Katowice
 • Drzwi przesuwne Kędzierzyn-Koźle
 • Drzwi przesuwne Kielce
 • Drzwi przesuwne Konin
 • Drzwi przesuwne Koszalin
 • Drzwi przesuwne Legnica
 • Drzwi przesuwne Leszno
 • Drzwi przesuwne Lubin
 • Drzwi przesuwne Lublin
 • Drzwi przesuwne Łomża
 • Drzwi przesuwne Mielec
 • Drzwi przesuwne Nowy Sącz
 • Drzwi przesuwne Olsztyn
 • Drzwi przesuwne Opole
 • Drzwi przesuwne Ostrów Wielkopolski
 • Drzwi przesuwne Ostrowiec Świętokrzyski
 • Drzwi przesuwne Pabianice
 • Drzwi przesuwne Piła
 • Drzwi przesuwne Piotrków Trybunalski
 • Drzwi przesuwne Płock
 • Drzwi przesuwne Pruszków
 • Drzwi przesuwne Przemyśl
 • Drzwi przesuwne Radom
 • Drzwi przesuwne Ruda Śląska
 • Drzwi przesuwne Rybnik
 • Drzwi przesuwne Rzeszów
 • Drzwi przesuwne Siedlce
 • Drzwi przesuwne Słupsk
 • Drzwi przesuwne Sosnowiec
 • Drzwi przesuwne Stalowa Wola
 • Drzwi przesuwne Stargard
 • Drzwi przesuwne Suwałki
 • Drzwi przesuwne Świdnica
 • Drzwi przesuwne Szczecin
 • Drzwi przesuwne Tarnów
 • Drzwi przesuwne Tarnowskie Góry
 • Drzwi przesuwne Tczew
 • Drzwi przesuwne Tomaszów Mazowiecki
 • Drzwi przesuwne Toruń
 • Drzwi przesuwne Tychy
 • Drzwi przesuwne Wałbrzych
 • Drzwi przesuwne Włocławek
 • Drzwi przesuwne Zabrze
 • Drzwi przesuwne Zgierz
 • Drzwi przesuwne Zielona Góra
 • Drzwi przesuwne Żory
 • Drzwi przesuwne Legionowo
 • Drzwi przesuwne Ostrołęka
 • Drzwi przesuwne Racibórz
 • © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone