Dla obszaru

  Drzwi przesuwne Cena

  Ile kosztują drzwi przesuwne? Drzwi przesuwne pokojowe różnią się wielkością i liczbą skrzydeł, mechanizmem, materiałami i wykończeniem. Skrzydło drzwi przesuwnych można dowolnie modyfikować, można otworzyć okno itp., chociaż każda kolejna praca wiąże się z wyższymi kosztami. Ceny wahają się od 300 PLN / m2 wzwyż, bez instalacji. Oznacza to, że cena pokojowych szklanych drzwi przesuwnych z szynami i okuciami wahałaby się między 800 a 1.200 PLN.

  Komu powierzyć instalację drzwi przesuwnych? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców drzwi przesuwnych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena za szklane przesuwne drzwi pokojowe


  Cena szklanych drzwi przesuwnych. Cena drzwi pokojowych przesuwnych szklanych z prowadnicami i okuciami.

  800.00 zł/szt

  BARDZO NISKA CENA
  1000.00 zł/szt

  ŚREDNIA CENA
  1200.00 zł/szt

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Drzwi przesuwne

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Montaż szklanych drzwi przesuwnych

  Montaż szklanych drzwi przesuwnych


  szt

  zł/szt

  Prowadnice do drzwi przesuwnych

  Prowadnice do przesuwnych szklanych drzwi. Cena prowadnic do przesuwnych szklanych drzwi.


  szt

  zł/szt

  Szkło do drzwi przesuwnych

  Szkło do drzwi pokojowych przesuwnych. Szkło do drzwi pokojowych 100x200 cm o grubości 10 mm.


  szt

  zł/szt

  orientacyjna cena
  wyślij zapytanie >

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Drzwi przesuwne - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Dlaczego drzwi przesuwne?

  Ładne, dopasowujące się i funkcjonalne drzwi przesuwne do pokoju to proste rozwiązanie, jeśli go szukasz. We współczesnej architekturze często mówi się o przejrzystości, otwartości i płynności przestrzeni, a drzwi przesuwne właśnie to zapewniają. Pozostawiają wrażenie swobody i nieważkości poruszania się w przestrzeni, co nie ma miejsca w przypadku zwykłych drzwi. Atrakcyjne i eleganckie, nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie spełniają swoją funkcję według potrzeb.

  Drzwi przesuwne
  Drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie dla ciasnych przestrzeni i braku naturalnego światła

   

  1.1. Pozwalają na elastyczność

  Nowoczesne domy zaprojektowane jako koncepcja open space korespondują z tym samym stylem życia, choć wydzielenie pomieszczeń ma swoje zalety. Drzwi przesuwne umożliwiają zarówno zamknięcie, jak i oddzielenie w razie potrzeby kuchni, jadalni czy salonu od reszty domu lub otwarcie wszystkiego. Jeśli masz na przykład gości, a dzieci muszą spać, masz głośnych nastolatków, lub sam tęsknisz za odrobiną ciszy i spokoju.

  1.2. Zajmują mniej miejsca

  Bez względu na to, jaki to rodzaj – drzwi zachodzące na siebie lub wchodzące w ścianę – najważniejsze jest to, że nie musisz się zastanawiać, ile wolnego miejsca trzeba zostawić aby mogły się otwierać. Drzwi wewnętrzne, które przesuwają się równolegle do drzwi zewnętrznych, otwierają lub zamykają przejście między wewnętrznym a zewnętrznym. Dlatego świetnie sprawdzają się w mniejszych domach – przesuwane drzwi między dwoma pokojami, pokojem i balkonem lub tarasem, lub zamiast przegrody w jednym pomieszczeniu, pozwalają na otwarcie lub zamknięcie przestrzeni w zależności od aktualnej potrzeby. Na przykład drzwiami przesuwnymi można oddzielić miejsce pracy w salonie i w ten sposób zapewnić sobie lub komuś innemu w domu koncentrację potrzebną do nauki lub pracy.

  1.3. Tworzą przepływ

  Ponieważ drzwi przesuwne otwierają przestrzeń w sposób, który nie jest możliwy przy klasycznych drzwiach, zapewniona jest również komunikacja bez przeszkód. Drzwi mogą być tak szerokie jak otwór między pokojami. Okucia drzwiowe można montować w otworze tak, aby nie były widoczne, aby wszystko wyglądało jak jedna całość bez żadnych ograniczeń. Oczywiście nie wolno nam tracić z oczu faktu, że drzwi muszą być odpowiednio zamontowane, aby mogły być bezpiecznie użytkowane. Okucia mogą być również na ścianie, tuż pod sufitem lub na suficie, więc szyna w podłodze, po której mogą się przesuwać, nie jest konieczna. Decydując się na duże i ciężkie drzwi, muszą one być odpowiednio zabezpieczone, a okucia o odpowiedniej nośności. Zalecamy skonsultowanie się z fachowcem w takich kwestiach.

  1.4. Wpuszczają światło

  Oprócz tego, że drzwi przesuwne nie ograniczają ani nie uniemożliwiają komunikacji, można je wykorzystać do zamknięcia pomieszczenia lub jego części, nie przerywając przenikania światła i ciepła. Jest to możliwe dzięki szklanym drzwiom; jeśli chcesz, aby drzwi nie zaciemniały przestrzeni, a jednak zachować prywatność, szkło może być matowe, ziarniste lub piaskowane. Takie połączenie jest idealne pomiędzy kuchnią, jadalnią i salonem lub każdym z nich z osobna, dzięki czemu nie jesteś zmuszony do ciągłego otwierania i zamykania drzwi, a jednocześnie masz naturalne światło. Na przykład możesz cieszyć się spędzaniem czasu z gośćmi i nie martwić się, czy kuchnia jest uporządkowana, czy nie.

  1.5. Stylowy efekt, który nie szkodzi środowisku

  Istnieje niezliczona ilość stylowych i designerskich modeli drzwi. To także świetny sposób na wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Zwykłe stare lub stylowe, stolarz może przekształcić w wyjątkowe drzwi przesuwne, które dodadzą wyjątkowego, tradycyjnego i wartościowego charakteru Twojemu domowi.

  1.6. Materiały do ​​drzwi przesuwnych

  Drzwi przesuwne to specjalny typ drzwi przeznaczony do pomieszczeń mieszkalnych. Można je zamontować w każdym pomieszczeniu zamiast klasycznych drzwi wahadłowych, ale także jako drzwi do garderoby i szaf. Możesz na przykład wziąć drzwi przesuwne, łamane lub chowane w ścianie do łazienki lub garderoby, shoji (japońskie drzwi przesuwne z papieru ryżowego w drewnianej ramie) lub drzwi francuskie do oddzielenia elementów i jednostek mieszkanych. Takie drzwi są wykonane z szerokiej gamy materiałów, których jest tyle, ile modeli; drzwi z piaskowanego, granulowanego lub matowego szkła w łazience wpuszczają światło, a równocześnie zapewniają prywatność. Drzwi mogą być również wykonane z drewna litego, z pustym rdzeniem, z mieszanek kompozytowych, PCV i winylu. W zależności od wymiarów i tego, jak chcesz, aby drzwi wyglądały, zależeć będzie również wybór materiału. Możesz zdecydować się na lakierowane lub malowane, chociaż w przypadku niektórych materiałów liczba kolorów jest ograniczona, w zależności od producenta i zastosowanej technologii.

  2. Wybierz drzwi wysokiej jakości

  Przy wyborze drzwi przesuwnych należy kierować się stylem i wiekiem domu, oświetleniem, wymaganiami konserwacyjnymi i oczywiście budżetem. Oczywiste jest, że nie będzie to ten sam typ dla domu na wsi, wybrzeża czy środowiska miejskiego. Wymieniając drzwi odświeżysz zarówno stolarkę, jak i wnętrze, ale zadbaj o to, aby wszystko harmonijnie współgrało z istniejącymi meblami. Spróbuj znaleźć dostawcę, który oferuje kompletną usługę wymiany i montażu stolarki. Obejmuje to konsultacje z fachowcami, przegląd na miejscu, pomiary, produkcję, instalację i obsługę posprzedażną. Zwróć uwagę na gwarancje, jakie oferują na swoje produkty. Ważne jest, aby oferent wziął na siebie odpowiedzialność za projekty, produkcję i montaż, użycie najwyższej jakości materiału, niezależnie od tego, czy jest to drewno, szkło, metal, laminat, tworzywo sztuczne lub kompozyty lub ich kombinacje, a także gwarantuje za wykonane prace. Dobry oferent postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania tak dokładnie i precyzyjnie, jak to możliwe, aby upewnić Cię, że jesteś w dobrych rękach i będziesz zadowolony z usługi. Wszystkie te warunki najczęściej spełniają firmy z dłuższym stażem biznesowym i stałą obecnością na rynku.

  3. Rodzaje drzwi przesuwnych

  3.1. Chowane drzwi przesuwne

  Tego typu drzwi są takie, że po otwarciu wchodzą do specjalnie wykonanej wnęki w ścianie lub do kasety, a tym samym stają się niewidoczne. Takie drzwi przesuwne należy zaplanować przy projektowaniu nowego budynku lub remontu w celu zamontowania odpowiedniej kasety aluminiowej, szyny i prowadnic; późniejsza instalacja wymagałaby prac budowlanych. Skrzydło drzwiowe umieszcza się na prowadnicach, a ścianę zamykamy okładziną lub listwami.

  3.2. Drzwi przesuwne na ścianie

  Tego rodzaju drzwi przesuwają się obok całkowicie wykończonej, obrobionej i pomalowanej ściany, a wszystkie elementy są widoczne. Na ścianie lub suficie nad przejściem umieszcza się szynę drewnianą lub aluminiową, po której drzwi poruszają się na prowadnicach.

  3.3. Drzwi przesuwne na ościeżnicy

  W otworze ściennym montowana jest ościeżnica drzwiowa, a nad nią szyna drewniana lub aluminiowa, po której skrzydło przesuwa się na prowadnicach.

  4. Montaż i konserwacja drzwi przesuwnych

  Drzwi przesuwne wewnętrzne dodają każdej przestrzeni nuty ciekawej i nietuzinkowej, gdyż są nie tylko elementem architektonicznym, ale i stylistycznym wnętrza. Stanowią funkcjonalny i bezpieczny dla otoczenia zamiennik klasycznych drzwi. Ponieważ są one coraz bardziej poszukiwane i coraz częściej produkowane, pojawia się coraz więcej rozwiązań umożliwiających łatwy i prosty montaż.

  4.1. Montaż drzwi przesuwnych

  Samo zamontowanie drzwi przesuwnych nie jest trudną pracą, ale należy to zrobić tak, aby ich użytkowanie było bezpieczne i długotrwałe. Same drzwi wyglądają i działają najlepiej, gdy otwór jest wystarczająco duży, aby mogły się swobodnie poruszać. Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne wymagają miejsca po obu stronach. Upewnij się, że na ścianach, obok których drzwi będą się otwierać i zamykać, nie ma przeszkód, takich jak lampy, gniazdka itp. Jeśli są, muszą zostać przeniesione. Skrzydło drzwi przesuwnych powinno być nieco szersze i wyższe niż przejście, w którym będzie umieszczone, aby je całkowicie zamknąć. Ponadto prowadnice drzwi muszą znajdować się na takiej wysokości, aby po zamontowaniu drzwi pozostawić tylko 1 cm przestrzeni do podłogi.

  Uwaga: Jeśli wybierzesz na przykład cięższe lub większe drzwi z litego drewna, poproś kogoś, aby pomógł ci je ustawić, ponieważ trudno będzie Ci samemu nimi manipulować.

  4.1.1. Wiszące drzwi przesuwne

  Różni dostawcy i producenci oferują różne typy i modele drzwi, a co za tym idzie sposoby ich zawieszania. Jednym ze sposobów montażu drzwi przesuwnych jest zawieszenie - do ściany nad otworem lub do sufitu przymocowana jest drewniana lub metalowa szyna, po której poruszają się drzwi, a na podłodze jest druga szyna, po której poruszają się kółka, aby drzwi się nie kołysały.

  4.1.2. Drzwi przesuwne na kółkach

  Innym sposobem otwierania i zamykania drzwi przesuwnych jest poruszanie się na kółkach. System ten nadaje się szczególnie do pomieszczeń, których ściany nie mają wystarczającej nośności i nie są w stanie wytrzymać ciężaru drzwi (sucha zabudowa). W takim przypadku w podłodze lub na podłodze, po której będą się poruszać kółka drzwi, montuje się szynę. Na górnej stronie znajduje się taka sama szyna. W takich sytuacjach dobrze jest, jeśli są wykładziny podłogowe, w których można zamocować szynę podłogową. W ten sposób większość ciężaru drzwi przenoszą dolne koła, a górne służą jedynie do zrównoważenia.

  4.1.3. Wbudowana szyna podłogowa do drzwi

  Czy dolną szynę do drzwi przesuwnych można zamontować w podłodze? Tak oczywiście. Jeśli na podłodze znajduje się parkiet, wytnij przez niego kanał i zainstaluj szynę. Jeśli chodzi o płytki ceramiczne, najlepiej umieścić szynę przed położeniem płytek, a jeśli nie, również można przez nie przeciąć kanał. Gdy na podłodze znajdują się tekstylne wykładziny podłogowe, takie jak dywany i chodniki, między nimi a podłogą umieszcza się szynę. We wszystkich tych przykładach najważniejsze jest, aby szyna była wyrównana z powierzchnią podłogi, ponieważ jest bezpieczniejsza i ładniej wygląda, niż gdy wystaje ponad podłogę.

  4.2. Konserwacja drzwi przesuwnych

  Po pomyślnym zakończeniu montażu drzwi ważne jest, aby były one czyste i w dobrym stanie. Ponieważ nie są narażone na wpływy atmosferyczne, są chronione i nie wymagają dużej konserwacji, z wyjątkiem zwykłego czyszczenia. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta w celu czyszczenia i konserwacji okuć. Możemy doradzić następujące: okucia i prowadnice czyść miękką ściereczką z dodatkiem łagodnego detergentu. Do samych drzwi użyj środków do konserwacji w zależności od materiału - do drewna, plastiku i innych. Jeśli powierzchnie są szklane, umyj je płynem do mycia okien. Nigdy nie używaj ostrych przedmiotów, szczotek, waty szklanej ani ściernych, silnych środków czyszczących lub wybielaczy. Jeśli okucia się poluzują, dokręć je lub, jeśli to konieczne, wymień.

   

  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Drzwi przesuwne?

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Drzwi przesuwne zabudowane w scianę

  Lekkie szczelne drzwi ,ktore beda uzywane w kuchni podczas gotowania .zabudowane w scianie . 2025 zł do 3375 zł

  ........

  Naprawy drzwi przesuwalnych

  Naprawa drzwi przesuwalnych 1215 zł do 2025 zł

  ........

  drzwi przesuwane

  drzwi przesuwane wewnwtrzne biale, 237cm wysokosc i szerokosc 1m. Takie jakie wstawione macie na sronie. 3645 zł do 6075 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, Drzwi przesuwane, 270x 300
  Drzwi przesuwne, Ruda Śląska

  900 zł do 1500 zł

  Cena, Drzwi przesuwne które zastąpią sciane, Wysokość do sufitu 2,80 szer.pokoju w przybliżeniu 3,50m
  Drzwi przesuwne, Częstochowa

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, drzwi przesuwne oddzielające salon od kuchni, chowane w ścianę gips ka, wysokość drzwi 240 x szerokość 200 (jedno skrzydło 100)
  Drzwi przesuwne, Radomsko

  360 zł do 600 zł

  Cena, Naprawa drzwi w szafie, 3 szt
  Drzwi przesuwne, Chorzów

  180 zł do 300 zł

  Cena, Drzwi wewnętrzne przesuwne mleczne szklo, 1
  Drzwi przesuwne, Klembów

  720 zł do 1200 zł

  Cena, Zabudować wejście na schody, Długość 180 cm wysokość 260cm
  Drzwi przesuwne, Lędziny

  180 zł do 300 zł

  Cena, wewnętrzne na wymiar podwójne, 190x220
  Drzwi przesuwne, Mikoszowa

  810 zł do 1350 zł

  Cena, Drzwi przesowne wewnetrzne z montarzem, 90 z 2 czesci
  Drzwi przesuwne, Ogorzelice

  810 zł do 1350 zł

  Cena, Drzwi przesuwne, Szerokość 180 wysokość 186
  Drzwi przesuwne, Świebodzice

  135 zł do 225 zł

  Cena, Drzwi przesuwne naścienne do malowania, 2 szt.
  Drzwi przesuwne, Malinowice

  225 zł do 375 zł

  Cena, Montaz + scianka + drzwi, 1
  Drzwi przesuwne, Wałbrzych

  540 zł do 900 zł

  Cena, Drzwi przesuwne drewniane podwieszane do sufitu,
  Drzwi przesuwne, Olsztyn

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Drzwi wewnętrzne przesuwane z montażem, 1 szt.
  Drzwi przesuwne, Ostrołęka

  360 zł do 600 zł

  Cena, Montaż kaset podtynkowych do drzwi przesuwnych, 2 szt.
  Drzwi przesuwne, Wałbrzych

  270 zł do 450 zł

  Cena, Drzwi przesuwne, 1 szt
  Drzwi przesuwne, Nowe Skalmierzyce

  1800 zł do 3000 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Drzwi przesuwne cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  128+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Drzwi przesuwne
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone