Dla obszaru

  Drzwi zewnętrzne PCV Cena

  Ile kosztują drzwi zewnętrzne PCV? Ceny drzwi wejściowych z PCV różnią się w zależności od tego, czy mają izolację termiczną i akustyczną, wymiarami, przeszklonymi częściami, różnymi akcesoriami, takimi jak elektroniczne otwieranie, oświetlenie lub z oknem powyżej itp. i producenta. Cena zwykłych drzwi PCV waha się od 1.100 do 1.700 PLN.

  Komu powierzyć instalację drzwi wejściowych z PCV? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców drzwi wejściowych z PCV w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena drzwi wejściowych PCV


  Cena drzwi wejściowych PCV. Cena drzwi wejściowych PCV z klasycznym okuciem i klamką ze stali nierdzewnej, niskim progiem aluminiowym i ochroną termiczną 100x210 cm. Cena montażu drzwi bez szyby.

  1100.00 zł/szt

  BARDZO NISKA CENA
  1400.00 zł/szt

  ŚREDNIA CENA
  1700.00 zł/szt

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Drzwi zewnętrzne PCV

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Drzwi zewnętrzne PCV - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Drzwi zewnętrzne z PCV - co trzeba wiedzieć?

  1.1. Dlaczego ważne jest, jak wyglądają drzwi wejściowe

  Drzwi wejściowe to pierwszy punkt spotkania z domem. Jednocześnie są bardzo zauważalnym elementem budowlanym elewacji, co w dużym stopniu wpływa na ogólne wrażenie wyglądu domu. Oprócz tego, że powinny pasować do elewacji, a tym samym dopełniać całościowy wygląd domu, jego koncepcję i styl, powinny również charakteryzować się innymi cechami niezwiązanymi z estetyką, takimi jak jakość, wytrzymałość i trwałość. W praktyce powinny być antywłamaniową i przeciwpożarową izolacją termiczną i akustyczną - jednym słowem ochroną przed wpływami zewnętrznymi, na które są bardzo narażone.

  Drzwi zewnętrzne PCV
  Drzwi zewnętrzne PCV są najtańsze na każdym rynku

   

  1.2. Zalety drzwi zewnętrznych z PCV

  Największą zaletą drzwi PCV jest zdecydowanie ich cena. PVC to najtańsze drzwi wejściowe na każdym rynku. Wbrew oczekiwaniom fakt, że są najtańsze nie oznacza, że ​​są najgorsze – wręcz przeciwnie –  mają wiele korzystnych cech : są antywłamaniowe, ognioodporne, są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne, łatwe w utrzymaniu czystości i konserwacjii, a nowoczesne wersje są również odporne na promienie UV, dzięki czemu nie żółkną pod wpływem światła ani nie zmieniają koloru z biegiem lat. Ponadto, podobnie jak inne tworzywa, PCV można pomalować na dowolny kolor z palety RAL, aby zawsze pasowały do wystroju ​​zewnętrznego. Ze względu na wszystkie powyższe właściwości są najczęstszą alternatywą dla aluminium i drewna.

  1.3. Wady drzwi zewnętrznych z PCV

  Drzwi PCV są oczywiście wykonane z plastikowych profili, i na samą wzmiankę o plastiku wielu natychmiast machnie ręką. Plastik to nieekologiczny materiał, który oprócz negatywnego wpływu na środowisko, na pierwszy rzut oka wydaje się sztuczny. Oba fakty są bezsporne, ale należy mieć na uwadze, że technologie i techniki produkcji zostały udoskonalone i są dalej udoskonalane, co ostatecznie oznacza, że ​​musimy tylko dokładniej zastanowić się, dla jakich obiektów taki wybór jest właściwy. Na przykład, pomimo tego, że takie drzwi są teraz dostępne w imitacji drewna, zdecydowanie nie pasowałyby do starszego budynku, który otacza swego rodzaju aura, i którego materiały emanują patyną.

  2. Wygląd drzwi zewnętrznych z PCV

  Drzwi wejściowe PCV, jak wszystkie pozostałe, dostępne są w różnych wariantach – od klasycznych, pełnych po drzwi z przepuszczającymi światło powierzchniami szklanymi. Te ostatnie uważane są za jedną z najpopularniejszych wersji drzwi PCV, które najczęściej spotyka się w domach jednorodzinnych, choć często spotyka się je przy wejściach do budynków mieszkalnych w blokach.

  2.1. Pełne drzwi zewnętrzne z PCV

  Takie drzwi są uważane za klasyczne drzwi wejściowe PCV. Charakteryzują się jednolitą gładką powierzchnią, dla której można dobrać różne kolory. W palecie RAL dostępne są wszystkie odcienie, a jest ich setki. Klasyczny design to dobry wybór dla obiektów, dla których brak światła nie stanowi problemu, a nacisk kładzie się na wygląd i estetykę drzwi, gdyż to najłatwiejszy sposób na uzyskanie eleganckiego, minimalistycznego wyglądu.

  2.2. Drzwi zewnętrzne z PCV ze szkłem

  Jest to najczęstszy i najpopularniejszy rodzaj drzwi wejściowych z PCV. Wariant ten rozwiązuje problem słabego oświetlenia podjazdów, holów czy korytarzy wejściowych, które zazwyczaj nie mają okien, przez co otrzymują bardzo mało naturalnego światła. Drzwi z jedną lub kilkoma powierzchniami szklanymi (np. świetlik nad drzwiami lub okno po bokach) wprowadzą do pomieszczenia trochę światła dziennego. W drzwi wejściowe z PCV można wkomponować różne kształty - od klasycznych, prostokątnych po półokrągłe, owalne, okrągłe lub wielokątne. Jest wiele możliwości wyboru rodzaju szkła, które może być całkowicie przeźroczyste, mleczne, grawerowane, kreskowane, piaskowane lub przeźroczyste z naprzemiennymi pasami szkła matowego, a nawet mozaikowego. Możliwości są naprawdę liczne, choć w każdym razie szkło musi być antywłamaniowe, czyli wielowarstwowe i hartowane. Połączenie szklanych powierzchni może tworzyć wzory na powierzchni drzwi, nawet bardzo wyjątkowe w sensie estetycznym lub artystycznym.

  2.3. Drzwi zewnętrzne z PCV z oknem

  Drzwi wejściowe PCV z oknem to świetne rozwiązanie do nieco szerszych holi i korytarzy wejściowych. W tym przypadku okno jest w rzeczywistości przeszklone z jednej, lub z obu bocznych stron, ze stałą ramą, która nie otwiera się razem z drzwiami, ale jej podstawowym przeznaczeniem jest oświetlenie. Taka konstrukcja wpuszcza znacznie więcej naturalnego światła niż drzwi wejściowe z PVC ze zintegrowanymi szklanymi powierzchniami, ponieważ przezroczysta powierzchnia jest znacznie większa. Tutaj również istnieje wiele różnych kombinacji powierzchni szklanych, od całkowicie przezroczystego po szkło matowe.

  2.4. Drzwi z PCV dwuskrzydłowe

  Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe z PCV to najrzadszy typ. Wynika to głównie z ich dużej całkowitej szerokości, której większość przedsionków i korytarzy domów jednorodzinnych nie ma, ale widać je przy wejściach do budynków  wielomieszkaniowych. Ta wersja to zestaw dwóch skrzydeł, które można otwierać pojedynczo lub razem (jako jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe); otwarciem obu skrzydeł uzyskujemy szerokie przejście. Zwykle w codziennym użytkowaniu otwiera się tylko jedno skrzydło, ale przy wnoszeniu lub wynoszeniu większych i nieporęcznych rzeczy, szerokości 90-100 cm nie wystarczy. Takie drzwi są bardzo przydatne w przypadku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

  2.5. Drzwi zewnętrzne z PCV wykonane jako imitacja innego materiału

  Na rynku dostępne są również drzwi PCV, które swoim wyglądem i fakturą imitują wygląd innych, najczęściej naturalnych materiałów. W przypadku takich wariantów konstrukcyjnych imitacja drewna jest dość powszechna, ale należy zauważyć, że każda imitacja zawsze wydaje się nieco sztuczna - jeśli nic więcej, nieautentyczność zostanie ujawniona po dotknięciu powierzchni.

  3. Elementy drzwi z PCV

  3.1. Profile skrzydeł i wzmocnienia

  Do drzwi wejściowych z PVC stosuje się profile 5 lub 6 komorowe. Skrzydło pięciokomorowe ma grubość 7 cm, a sześciokomorowe 8,5 cm i dodatkowo wypełnione są pianką. W przypadku drzwi PCV oprócz profili z tworzywa sztucznego stosuje się dodatkowe wzmocnienia stalowe, które zapewniają stabilność statyczną skrzydła i nie pozwalają na opadnięcie drzwi.

  3.2. Wypełnienia, uszczelki, zawiasy i zamki

  Ościeżnica PCV zamykana jest wypełnieniem. Wypełnienie drzwi wejściowych z PVC może być wykonane z PVC lub HPL lub szkła o grubości 2-5 cm, a grubość szkła uzależniona jest od modelu drzwi. Do izolacji dostępne są dwa rodzaje trwale elastycznych uszczelek (EPDM), a do ryglowania zazwyczaj wybierany jest zamek trzypunktowy, który w razie potrzeby może być automatyczny lub mechaniczny. Ponieważ te drzwi są cięższe niż drzwi pokojowe i muszą być mocniejsze, zawiasy do nich są metalowe, chociaż mogą mieć maskę PCV w kolorze drzwi, aby nie były widoczne.

  3.3. Próg i klamka

  W zasadzie wszystkie drzwi wejściowe mają co najmniej minimalny próg, ponieważ zapewnia to lepszą izolację akustyczną i cieplną. Drzwi PCV charakteryzują się niskoprofilowym progiem aluminiowym o wysokości do 2 cm. Oprócz zmniejszenia strat ciepła próg ma duże znaczenie dla płynnego użytkowania drzwi, a także zapobiega zamarzaniu. Wybór klamki nie jest uwarunkowany materiałem, z którego wykonane są drzwi wejściowe, dlatego możesz wybrać dowolny rodzaj i model - aluminiową, drewnianą lub plastikową, ważne jest tylko, aby jej mechanizm odpowiadał modelowi drzwi. Standardowa klamka ALU dostępna jest w kolorze białym, brązu lub metalicznym.

  3.4. Akcesoria

  Oprócz wymienionych elementów, które są podstawą każdych drzwi wejściowych, do drzwi PCV można dodać różne elementy funkcjonalne lub dekoracyjne. Należą do nich wizjer, uchwyt zewnętrzny, dzwonek, automatyczne otwieranie, oświetlenie lub świetlik, alarm, kamera i tym podobne.

  4. Drzwi zewnętrzne z PCV - cena

  Cena drzwi wejściowych z PCV może się znacznie różnić w zależności od jakości i rodzaju drzwi. Drzwi wejściowe PCV ze świetlikami będą droższe od klasycznych. Średnia cena drzwi PCV waha się w granicach od 1100 do 1700 PLN. Najdroższe są drzwi PCV w połączeniu z aluminium lub drewnem.

  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Drzwi zewnętrzne PCV?

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Drzwi zewnętrzne PCV cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  241+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Drzwi zewnętrzne PCV
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone