Dla obszaru

    Inteligentny dom Cena

    Ile kosztuje inteligentny dom? Zautomatyzowany dom może dużo zaoszczędzić na oświetleniu i klimatyzacji, a także zapewnia przyjemniejszą przestrzeń życiową,ponieważ zdalnie zarządzasz wszystkimi systemami i optymalizujesz ich działanie. Koszt inteligentnych instalacji zależy od używanego systemu i wielkości domu. To są również specjalne urządzenia, specjalnie wykonane meble i urządzenia sterujące, aby wszystko działało bez problemów. Cena wykonania instalacji do pełnego nadzoru i zarządzania oświetleniem, roletami, klimatyzacją, alarmem i innymi waha się w granicach 20.000 - 60.000 PLN.

    Komu powierzyć wykonanie inteligentnych instalacji? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów inteligentnych instalacji w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena inteligentnych instalacji w domu


    Cena inteligentnych instalacji. Cena instalacji do pełnego nadzoru i zarządzania oświetleniem, roletami, klimatyzacją, alarmem.

    20000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    60000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Inteligentny dom

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Kompletne inteligentne instalacje w domu, protokół KLX

    Cena inteligentnych instalacji średniej klasy, modułów aplikacyjnych, czujników ruchu, sterowania LCD, oświetlenia i rolet wg protokołu KLX wraz z programowaniem i wizualizacją.


    m2

    zł/m2

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Inteligentny dom - wszystko, co trzeba wiedzieć

    1. Inteligenty dom – co trzeba wiedzieć?

    Inteligentny dom to ujednolicona nazwa dla najnowszych technologii, które mogą zapewnić kompletny system kontroli i zarządzania różnymi funkcjami w domu, od ochrony, przez urządzenia i sprzęt, po zużycie energii. Tym samym system inteligentnego domu staje się osobistym asystentem w gospodarstwie domowym, za pomocą którego można opiekować się nawet osobami starszymi czy niepełnosprawnymi, ale też o wiele więcej.Inteligentny dom

    1.1. Czym jest inteligentny dom?

    Technologia inteligentnego domu, czy też automatyka domowa, jak się ją często nazywa, to tak naprawdę ujednolicony system sterowania i zarządzania prawie wszystkimi mechanicznymi i elektronicznymi funkcjami w domu za pomocą programów i aplikacji komputerowych (Internet of Things: IoT). Automatyka domowa rozpoczęła się wraz z wynalezieniem termostatu i rozwinęła się w jeden z największych i najszybciej rozwijających się rynków technologicznych o dużym potencjale na przyszłość. Dzięki technologii smart home możesz zapewnić ochronę, sterować sprzętem i urządzeniami, monitorować zużycie energii, a system może również służyć jako osobisty pomocnik domowy, który zajmie się osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, i to jeszcze nie wszystko.

    1.2. Jak działa automatyka domowa?

    Trudno wyjaśnić, jak działa automatyka domowa, ponieważ nie ma ogólnie przyjętego protokołu. Technologia różni się w zależności od kraju, oferenta i rodzaju automatyzacji. Ponieważ rynek automatyki domowej jest tak dochodowym i szybko rozwijającym się biznesem, to firmy hamują jego rozwój.

    Pierwszym standardem branżowym dla automatyki domowej był i nadal jest KNX. Pozwala urządzeniom łączyć się ze sobą za pomocą instalacji elektrycznych, częstotliwości radiowych i protokołów bezprzewodowych. Obecnie Zigbee, Z-Wave i Insteon są wiodącymi protokołami automatyki domowej - i wszystkie są bardzo złożone i oparte na nowoczesnych technologiach bezprzewodowych. Mówiąc najprościej, wykorzystują energię elektryczną, fale radiowe i technologię bezprzewodową do wysyłania i odbierania wiadomości do i z urządzeń.

    1.3. Scentralizowane inteligentne instalacje

    Centralny system sterowania to jedna z dwóch wersji systemu automatyki, który steruje wszystkim w domu. Z jednego źródła (jednostka główna) zarządza się światłem, termostatami, urządzeniami do podlewania ogrodu, telefonami, pralkami i suszarkami i wielu innymi. Ten rodzaj automatyki najczęściej spotykany jest w firmach i domach prywatnych. Jest również bardzo popularny jako system bezpieczeństwa w domu. System scentralizowanych inteligentnych instalacji jest zwykle instalowany w kanałach ściennych, podobnie jak domowe systemy alarmowe. Dostęp do niej uzyskuje się za pomocą pilota, smartfona, tabletu lub komputera.

    1.3.1. Zalety:

    Główna zaleta centralnego systemu zarządzania wynika już z jego nazwy. Wszystkie systemy w domu są obsługiwane poprzez centrum systemowe. Wszystko, od prysznica po alarm antywłamaniowy, obsługiwane jest przez jedną centralną jednostkę sterującą. Centralne systemy monitoringu są zazwyczaj najnowocześniejsze, co z kolei oznacza wysoką jakość zarządzania.

    1.3.2. Wady:

    Systemy te są droższe i wymagają profesjonalnej instalacji. Obecnie coraz więcej osób zwraca się w stronę automatyzacji opartej na aplikacjach, które można łączyć z inteligentnymi koncentratorami, aby naśladować system jednostki centralnej. Innym problemem związanym z tymi systemami jest to, że są bardzo ekskluzywne. Jeśli wybierzesz konkretny typ, rodzaj lub producenta systemu centralnego, zazwyczaj ogranicza Cię sprzęt i urządzenia powiązane z tym systemem. Na przykład, jeśli chcesz nową pralkę, musiałbyś kupić tylko jedną z pralek, które są kompatybilne z tym systemem. Jednak z biegiem czasu, ze względu na wymagania rynku, wiele systemów centralnych stało się bardziej elastycznych i coraz bardziej inkluzywnych i uniwersalnych, w rzeczywistości bardziej kompatybilnych z różnymi nowymi technologiami.

    1.4. Zdecentralizowane inteligentne instalacje

    Oparta na aplikacjach technologia inteligentnego domu wykorzystuje sieć domową do komunikacji z technologią „cloud computing”  (świadczenie różnych usług przez Internet pod ogólną nazwą „cloud”, „chmura”). Technologia „cloud” jest ważną częścią Internetu i stała się bardzo popularna w ostatnich latach. Większość inteligentnych urządzeń opiera się na aplikacjach, które działają poprzez połączenie z siecią domową przez Wi-Fi. Urządzenia te łączą się z serwerem, do którego uzyskujesz dostęp za pośrednictwem aplikacji na inteligentnym urządzeniu. Po utworzeniu konta osobistego możesz je zsynchronizować z urządzeniami, takimi jak Smart Home. W ten sposób firma, z której chmury korzystasz, wie, które urządzenie jest połączone z którym użytkownikiem aplikacji. Dopóki Ty i Twoje urządzenia inteligentnego domu jesteście połączeni z Internetem, będziecie mogli komunikować się z większością tych urządzeń w chmurze z dowolnego miejsca.

    Niektóre oparte na aplikacjach technologie automatyki domowej łączą się z inteligentnym urządzeniem bezpośrednio przez Bluetooth. Podobnie jak w przypadku „domowej automatyki w chmurze”, musisz założyć konto osobiste w aplikacji. W przeciwieństwie do „plików w chmurze”, aby zarządzać przez Bluetooth, musisz znajdować się blisko tych urządzeń domowych.

    1.4.1. Zalety:

    Oparta na aplikacjach automatyka domowa z pewnością udostępniła tę technologię szerszej populacji. Tak wiele osób samodzielnie tworzy inteligentne domy, ponieważ te urządzenia są teraz niedrogie, łatwe w instalacji, obsłudze i aktualizacji.

    1.4.2. Wady:

    W przeciwieństwie do technologii centralnego zarządzania większość inteligentnych domów zarządzanych poprzez chmurę wymaga wielu różnych aplikacji. Niektórzy dostawcy technologii inteligentnego domu oferują kilka różnych urządzeń, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem jednej aplikacji. Z drugiej strony oferenci już tworzą urządzenia naśladujące centralny system zarządzania.

    2. Inteligentne instalacje - pozostav instalację fachowcom

    Dom to przestrzeń intymna i każdy chce w nim wykorzystywać technologię inteligentnego zarządzania, jeśli już ma taką możliwość, z przyjemnością i bez problemów. Dlatego ważne jest, aby już na etapie projektowania, samodzielnie lub z pomocą architektów, uzgodnić z ekspertami w dziedzinie inteligentnych instalacji, który system będzie najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb. Dostawcy inteligentnych technologii na ogół mają już gotowe pakiety instalacji inteligentnego domu, które z łatwością dopasowują się do domów o różnej konfiguracji. Jeśli jednak masz jakieś specjalne potrzeby i potrzebujesz bardziej zindywidualizowanego podejścia, poważni oferenci przygotują projekt zgodnie z podanymi specyfikacjami.

    3. Różne funkcje inteligentnego domu

    3.1. Podstawowe funkcje inteligentnego domu

    Zacznijmy od podstaw. Wymienimy najczęściej używane funkcje inteligentnego domu, które są obecnie dostępne na rynku. Są łatwe w instalacji i obsłudze i są zazwyczaj najtańszymi i najbardziej rozpowszechnionymi wariantami technologii inteligentnego domu.

    3.1.1. Inteligentne głośniki:

    Statystyki mówią, że 39 milionów Amerykanów ma w domu inteligentne głośniki. Biorąc pod uwagę wszystko, co potrafią głośniki, nie jest to niespodzianką. Inteligentne głośniki potrafią znacznie więcej niż tylko odtwarzać muzykę, choć robią to doskonale. Mogą przeszukiwać internet, informować o pogodzie, ciekawych wiadomościach, być osobistym asystentem i centrum sterowania całym systemem „Smart Home”. Dzięki właściwym inteligentnym głośnikom możesz sterować prawie wszystkim w domu za pomocą głosu. Zapytaj "Alekę", kto stoi przed drzwiami wejściowymi, poproś "Siri" o wyłączenie światła, które zostawiłeś i tak dalej i tak dalej. Jeśli chcesz, aby inteligentny głośnik był centrum automatyki domowej, musisz zawsze upewnić się, że zakupione sprzęty AGD są kompatybilne z posiadanym głośnikiem.

    3.1.2. Inteligentne telewizory:

    Inteligentne telewizory są świetne, ponieważ możesz oglądać wszystko, co chcesz i kiedy chcesz, bez względu na to, czy masz telewizję kablową, czy nie. Termin smart TV w tym przypadku odnosi się do wszystkich urządzeń do bezpośredniego odtwarzania nagrań z Internetu („streaming”). W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości. Istnieją inteligentne telewizory, które rozróżniają i wyświetlają Netflix, Hulu, Amazon itp. i może to być bezpośrednio z samego urządzenia lub za pośrednictwem systemu do podłączenia do zwykłego telewizora. Wiele z tych urządzeń można również podłączyć do inteligentnych głośników i centralnego systemu sterowania, dzięki czemu Twój dom będzie jeszcze inteligentniejszy.

    3.1.3. Inteligentne termostaty:

    Dzięki inteligentnemu termostatowi możesz kontrolować i zarządzać ogrzewaniem swojego domu, gdziekolwiek jesteś. Możesz również ustawić go zgodnie z harmonogramem, aby energia nie marnowała się, gdy nikogo nie ma w domu. Niektóre inteligentne termostaty mają czujniki, które automatycznie zmieniają temperaturę, gdy „szacują”, że jest to potrzebne.

    3.1.4. Inteligentne gniazdka:

    Inteligentne gniazdka czynią jeszcze bardziej inteligentniejsze wersje wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego. W rzeczywistości urządzenia pozostają tym, czym są i są włączane jak zwykle, ale inteligentne gniazdka są podłączone do inteligentnego urządzenia (telefonu, tabletu, laptopa) i włączanie i wyłączanie jest sterowane za jego pośrednictwem.

    3.1.5. Oświetlenie automatyczne:

    Istnieją dwie możliwości automatyzacji oświetlenia. Pierwsza to instalacja inteligentnych włączników światła. Nie można obsługiwać inteligentnych przełączników oświetlenia wyłącznie za pomocą aplikacji, chociaż istnieje wielu producentów, którzy oferują różne opcje, takie jak sterowanie natężeniem światła. Inną opcją inteligentnego oświetlenia są inteligentne żarówki. Podobnie jak inteligentne gniazdka, inteligentne żarówki „czynią” zwykłe światła „inteligentnymi”. Wymieniając stare żarówki na inteligentne, będziesz mógł zautomatyzować oświetlenie. Co jest lepsze od tych dwóch? Przełączniki inteligentne to tańsza opcja, ale często wymagają skomplikowanej instalacji. Żarówki inteligentne oferują więcej opcji, takich jak różne natężenia światła, ale są droższe.

    3.1.6. Wideodomofony:

    Wideodomofony czy wideofony nie tylko obrazem i dźwiękiem ujawniają, kto stoi przed drzwiami, ale także pozwalają porozmawiać z gościem. Nie musisz już pytać „Kto tam?” — zobaczysz go na swoim urządzeniu inteligentnym lub możesz nawet poprosić inteligentny głośnik, aby Ci go pokazał.

    3.1.7. Odkurzacze zrobotyzowane:

    Robot pokojówka prawdopodobnie nie będzie dostępna przez jakiś czas, ale automatyczny odkurzacz to „kolejna najlepsza rzecz”, obsługiwana przez inteligentne urządzenia, w tym inteligentne głośniki. Jakby robotyzacja odkurzaczy nie wystarczyła, część z nich posiada również sztuczną inteligencję (AI), tak jak inteligentne głośniki, a niektóre potrafią nawet odtwarzać obrazy i filmy bezpośrednio na inteligentnym urządzeniu.

    3.2. Inteligentna kuchnia

    Chociaż, podobnie jak robota pokojówki, wciąż nie ma robota kucharza, jednak inteligentne urządzenia kuchenne znacznie ułatwiają gotowanie i sprzątanie. Wiele z nich można połączyć z inteligentnym głośnikiem!

    3.2.1. Inteligentne lodówki:

    Inteligentne lodówki różnią się możliwościami. Są takie, które ostrzegają, że drzwi są otwarte, ale także takie, które zamawiają, jakie produkty trzeba kupić. Niektóre modele posiadają również ekrany, na których można oglądać telewizję. Inteligentne lodówki mogą być wyposażone w jedną z tych funkcji, ich kombinację lub wszystkie.

    3.2.2. Inteligentny piekarnik:

    Inteligentne piekarniki umożliwiają obsługę z dowolnego miejsca. Istnieją nawet inteligentne piekarniki, które można obsługiwać za pomocą inteligentnych głośników i telefonów. Niektóre aplikacje ponadto szukają lub podają przepisy oraz określają czas i temperaturę pieczenia, w zależności od instrukcji.

    3.2.3. Inteligentna zmywarka:

    Inteligentne zmywarki działają w bardzo podobny sposób, jak inteligentne piekarniki i inteligentne lodówki. Dzieje się tak dlatego, że są produkowane przez te same firmy (np. LG, GE, Whirlpool itp.). Dzięki odpowiednim aplikacjom sprawdzisz status prania, otrzymasz powiadomienie po zakończeniu cyklu, zatrzymasz lub uruchomisz zmywarkę.

    3.2.4. Inteligentne pralki i suszarki:

    Pranie i suszenie ubrań może nie należeć do rubryki kuchnie, ale aplikacje do ich obsługi są takie same. Te inteligentne pralki i suszarki działają w taki sam sposób jak zmywarki. Możesz je uruchomić/zatrzymać, sprawdzić ich status, otrzymać powiadomienie po zakończeniu prania/suszenia, czy przeprowadzić diagnostykę za pomocą inteligentnych urządzeń.

    3.2.5. Inteligentne talerze i sztućce:

    Jeśli kupisz inteligentne talerze i widelce, mogą monitorować spożycie kalorii i połączyć się z programem, który pomoże Ci śledzić, co i ile jesz. Nie wolno jednak wkładać ich do zmywarki po użyciu!

    3.2.6. Inteligentne kuchenki:

    Możesz także sterować garnkami i patelniami na inteligentnej kuchence, a właściwie na płycie, za pomocą telefonu lub tabletu. Możesz sprawdzić temperaturę, zmienić ustawienia lub włączyć i wyłączyć urządzenie. Dzięki temu płyta będzie bardziej wydajna i Tobie będzie wygodniej.

    3.2.7. Inteligentne kosze na śmieci:

    Większość inteligentnych pojemników jest bezkontaktowa i ma kontrolę zapachów. Dostępny jest również inteligentny kosz na śmieci z optycznym czytnikiem kodów kreskowych. Gdy wyrzucisz opakowanie, czytnik kodów kreskowych rozpoznaje artykuły spożywcze i automatycznie doda je do listy  kolejnych zakupów!

    3.3. Inteligentne łazienki

    W inteligentnym domu można udoskonalić nawet najprostsze funkcje i codzienną rutynę. Inteligentna technologia łazienkowa zmieni Twoją łazienkę z higienicznego miejsca w oazę przyjemności.

    3.3.1. Inteligentne toalety:

    Istnieją inteligentne toalety „tylko z podstawowymi funkcjami” takimi jak bezdotykowe spłukiwanie, czujnik otwierania/zamykania pokrywy, automatyczne czyszczenie toalety i perfumowanie przestrzeni, ale są też modele z dodatkowymi, można by rzec, nieco ekstrawaganckimi funkcjami, takimi jak wbudowane tryskacze bidetowe, podgrzewacze siedzisk i wiele innych.

    3.3.2. Lustra łazienkowe:

    Wyobraź sobie mycie zębów i oglądanie telewizji w lustrze. To jest dokładnie to, co możesz zrobić z inteligentnymi lustrami. Możesz nawet wybrać inteligentne lustro z dotykowym oświetleniem.

    3.3.3. Inteligentne prysznice:

    Inteligentne prysznice mają wiele opcji. Możesz je włączyć lub ogrzać w wygodzie swojego łóżka lub przed przebudzeniem, a niektóre mają nawet telewizor.

    3.3.4. Prywatność:

    Możesz nakleić na szybę inteligentną zasłonę jak folię. Za pomocą inteligentnego urządzenia folia zmieni kolor lub strukturę, zachowując Twoją prywatność. Wiele inteligentnych zasłon chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV i działa jak izolator, utrzymując przyjemną temperaturę w pomieszczeniu.

    3.4. Inteligentne pokoje dziecięce

    3.4.1. Nadzór wideo:

    Walkie-talkie od dawna są głównym urządzeniem do monitorowania niemowląt, ale to się całkowicie zmieniło od czasu zainstalowania kamer wideo. Zamiast tylko słyszeć dziecko, teraz możesz je zobaczyć z dowolnego pokoju. Większość monitorów łączy się z telefonem za pośrednictwem aplikacji, a niektóre urządzenia to po prostu odpowiednie monitory, które można łatwo przenosić z pokoju do pokoju.

    3.4.2. Inteligentna kołyska:

    Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów inteligentnych kołysek różniących się funkcją. Wszystkie mają huśtanie z różnymi prędkościami, które są kontrolowane przez inteligentne urządzenie. Niektóre nadają tzw. biały szum, który uspokaja dziecko i/lub dźwięk naśladujący to, co dziecko słyszało w łonie matki.

    3.4.3. Inteligentne kontrolery zdrowia:

    Istnieje wiele różnych elektronicznych niań, które monitorują oddech, tętno, ruch, a czasem nawet temperaturę. Wiele z nich jest przenośnych, a inne są wbudowane w inteligentne poduszki i koce. Monitory te nie tylko pomagają zapobiegać syndromowi SNSD, ale także monitorują stan pieluch, nawyki dotyczące snu i wiele więcej, a następnie przesyłają te dane do aplikacji na urządzeniu inteligentnym.

    3.4.4. Inteligentne przewijaki:

    Niezależnie od tego, czy jest to sprytny przewijak, czy poduszka, oba mogą monitorować wagę Twojego dziecka, aby upewnić się, że odżywia się prawidłowo.

    3.5. Inteligentna opieka nad zwierzętami

    3.5.1. Nadzór wideo:

    Za pomocą monitora wideo będziesz monitorować swoje zwierzęta, gdy nie ma Cię w domu. Specjalne monitory dla zwierząt mogą zrobić więcej niż tylko obserwować zwierzęta. Wiele pozwala twojemu zwierzakowi Cię widzieć i słyszeć, a niektóre nawet dają mu smakołyk.

    3.5.2. Pudełka samoczyszczące dla kotów:

    Opieka nad kotami jest znacznie łatwiejsza dzięki samoczyszczącym się pudełkom, które same się dezynfekują, osuszają i napełniają. W skrzynkach są nawet wbudowane toalety dla kotów, dzięki czemu są niewidoczne.

    3.5.3. Inteligentne obicia:

    Wielu właścicieli zwierząt domowych ma piękne meble, na których ich zwierzęta nie są mile widziane. Sprytne obicia na różne sposoby, ale zawsze tak, aby nie przestraszyć ani ich nie zranić, ostrzegają zwierzęta przed przebywaniem w zakazanym miejscu. Są szczególnie przydatne do szkolenia młodych lub reedukacji starszych zwierząt.

    3.5.4. Inteligentne drzwiczki dla zwierząt:

    Inteligentne drzwiczki dla zwierząt działają z pomocą kluczyka na obroży. Tylko zwierzęta z kluczem są przepuszczane przez drzwiczki, aby żadne inne, niechciane stworzenie nie trafiło do Twojego domu. Możesz także zamknąć drzwiczki, gdy nie chcesz, aby Twój zwierzak wychodził na zewnątrz.

    3.5.5. Inteligentne karmniki:

    Inteligentne karmniki automatycznie zapewniają zwierzętom pokarm i wodę. Dzięki aplikacji na telefonie możesz tworzyć harmonogram karmienia i kontrolować wielkość porcji.

    3.6. Inne inteligentne urządzenia w inteligentnym domu

    3.6.1. Inteligentne urządzenia grzewcze i chłodzące:

    Możesz korzystać z inteligentnych wentylatorów, klimatyzatorów, termostatów i grzejników za pośrednictwem aplikacji w telefonie; możesz ustawić ich harmonogramy lub włączyć / wyłączyć zgodnie z ustawionymi parametrami.

    3.6.2. Inteligentne podłogi:

    Podgrzewane podłogi to coraz mniej luksus, a coraz bardziej energooszczędne rozwiązanie, które staje się jeszcze bardziej praktyczne dzięki automatycznej regulacji temperatury za pomocą inteligentnych urządzeń. Na rynku wciąż nie ma zbyt wielu produktów do automatycznego ogrzewania podłogowego, ale wiele inteligentnych termostatów można w ten sposób zaprogramować.

    3.6.3. Automatyczne opryskiwacze ogrodowe:

    Utrzymanie pięknego trawnika jest znacznie łatwiejsze dzięki zautomatyzowanym systemom opryskiwaczy zarządzanym przez aplikację. Przygotuj harmonogram włączania i wyłączania wszystkich lub poszczególnych zraszaczy.

    3.6.4. Inteligentne baseny:

    Jeśli masz basen, wiesz, ile wymaga konserwacji i jak bardzo jest wymagający. Inteligentne aplikacje do basenów zdalnie mierzą ilość i skład chemikaliów w wodzie, umożliwiają automatyzację niektórych procedur czyszczenia oraz planowanie napraw lub serwisowania basenów.

    3.6.5. Inteligentne łóżka:

    Użyj inteligentnego materaca, aby kontrolować pozycję, jędrność, a nawet ciepło łóżka. Masz partnera, który chrapie? Podnieś zagłówek z boku łóżka, tuż obok telefonu i problem zostanie rozwiązany.

    4. Inteligentne instalacje – proces instalacji

    4.1. Plan koncepcyjny

    Wspólnie z wykonawcami lub dostawcami technologii inteligentnego domu opracuj koncepcję inteligentnego domu dla siebie i swojej rodziny, która będzie wygodna, bezpieczna i niezawodna, zgodnie z Twoimi życzeniami i dostępnymi opcjami.

    4.2. Planowanie

    Planowanie jest w rzeczywistości przygotowaniem projektu, w którym rozwiązane są wszystkie niezbędne wymagania konstrukcyjne i techniczne. Oferenci powinni być zaangażowani i aktywnie współpracować z wykonawcami i innymi uczestnikami budowy obiektu. Dotyczy to architektów, budowniczych, mechaników, projektantów wnętrz, salonów oświetleniowych i innych profesjonalistów. Później, podczas budowy, największą odpowiedzialnością jest to, aby wszystko było zaplanowane i zrealizowane kiedy i jak powinno być, aby cały obiekt został ukończony ku zadowoleniu wszystkich, w wyznaczonym terminie i po uzgodnionych cenach.

    4.3. Montowanje instalacji

    Wykonawcy i usługodawcy to ci, którzy powinni zadbać o to, aby prace były wykonywane zgodnie z wcześniej przygotowanymi i zatwierdzonymi planami. Jeśli w trakcie pracy wystąpią nieprzewidziane sytuacje, zmiany lub problemy, są oni zobowiązani do niezwłocznego poinformowania Cię, a także powinni regularnie informować Cię o przebiegu pracy i kosztach.

    4.4. Zakończenie prac

    Po zakończeniu prac powinni przekazać Ci całą dokumentację. Obejmuje to instrukcje użytkowania i konserwacji systemu inteligentnego domu oraz gwarancje na wykonane prace.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    wymiana domofonu

    Dzień dobry
    czy jest pan zainteresowany wymianą domofonu w domu jednorodzinnym? 405 zł do 675 zł

    ........

    instalacja alarmowa budynku, kamera

    Oświetlenie z czujnikiem ruchu, czujniki na okiennicach, alarm. 6075 zł do 10125 zł

    ........

    Alarm

    Dzień dobry,

    zlecę instalację systemów alarmowych, kamery Smart dom

    Pozdrawiam. 2835 zł do 4725 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC







    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Inteligentny dom?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Inteligentny dom cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    625+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Inteligentny dom
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone