Dla obszaru

    Oświetlenie Cena

    Ile kosztuje oświetlenie? Cena oświetlenia w domu i wokół domu zależy od liczby lamp i ich rodzaju. Koszt instalacji oświetlenia zależy od charakteru: czy jest wbudowane, gwintowane czy wiszące. Ze względu na korzystną cenę i długowieczność bardzo popularne jest tzw. oświetlenie ledowe. Oświetlenie zewnętrzne jest droższe, ponieważ posiada dodatkową ochronę przed czynnikami klimatycznymi i mechanicznymi. Zalecamy zlecenie montażu świateł i urządzeń przez doświadczonego elektryka. Godzina pracy elektryka kosztuje co najmniej 50 PLN. Cena montażu średnio wymagającego światła na wysokości do 3 m bez materiału to 70 - 100 PLN.

    Komu powierzyć instalację oświetlenia? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych elektryków w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena instalacji oświetlenia


    Koszt montażu świateł. Cena montażu lampy sufitowej. Cena montażu średnio wymagającego światła na wysokości do 3m bez zakupu.

    70.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    100.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Oświetlenie

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Cena taśm LED do słabego oświetlenia

    Cena taśmy LED. Cena taśmy LED do słabego oświetlenia, bez montażu.


    m

    zł/m

    Cena taśmy LED do jaśniejszego oświetlenia

    Cena taśmy LED. Cena taśmy LED do jaśniejszego oświetlenia, bez montażu.


    m

    zł/m

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Oświetlenie - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1.Oświetlenie- co trzeba wiedzieć?

    Oświetlenie
    Odpowiednie oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz zapewnia nie tylko oświetlenie domu, ale także przyjemną atmosferę.

     

    1.1. Jaka temperatura i kolor światła są najlepsze dla Twojego domu?

    Temperaturę światła mierzy się w kelwinach (K), a większość domów ma żarówki o jasności od 2000 K do 6500 K. Podczas gdy pełna skala waha się od 1000 K do 10 000 K, neutralne odcienie to 4000 K do 4100 K. Temperatury światła poniżej 4000 K są cieplejsze, a temperatury powyżej 4100 K są zimniejsze.

    1.1.1.  Cieplejsze tony

    Ciepłe światło 2000 K - bardzo ciepłe odcienie, podobne do złotego blasku świecy.

    Ciepłe, miękkie światło 2700 K — miękkie, przyjemne światło, ale nie tak mocne jak światło świec. Jest to zwykle popularny wybór w pomieszczeniach ze względu na ciepło i blask.

    1.1.2.  Zimny ​​biały/neutralny

    3500 K bardziej żywa biel - z domieszką żółci dla lepszej estetyki.

    4.100 K biel neutralna - czysta biel, zbliżona do neutralnej, brak niebieskich i żółtych domieszek.

    1.1.3. Światło dzienne

    Światło dzienne 4500 K — to żywy, nieco chłodny odcień, który naśladuje wygląd i barwę światła dziennego.

    6500 K ekstremalnie silne światło dzienne - ta temperatura jest lekko jasna i zawiera odcienie niebieskiego.

    Chociaż wybór temperatury barwowej jest osobisty, na początek mamy kilka zaleceń. Miękkie, ciepłe światła świetnie sprawdzają się w sypialniach i salonach – miejscach, w których zależy nam na spokojnym i przyjemnym wypoczynku. Jasne lub neutralne białe światło nadaje się do pomieszczeń, w których potrzebne jest mocne, czyste światło, na przykład w kuchni lub łazience, gdzie ważne jest dostrzeżenie szczegółów. Żarówki imitujące światło dzienne są zwykle zarezerwowane dla powierzchni roboczych lub przestrzeni roboczych, takich jak garaże, warsztaty lub piwnice.

    1.2 Lumeny i waty

    Lumen mierzy poziom jasności, co jest szczególnie ważne w przypadku żarówek LED. Im wyższy lumen, tym jaśniejsza żarówka. Z kolei waty odnoszą się do ilości energii elektrycznej zużywanej przez żarówkę, co jest ważne w przypadku żarówek fluorescencyjnych, konwencjonalnych lub halogenowych. Im wyższa moc, tym więcej energii elektrycznej zużywa żarówka.

    1.3 Żarówki - które są najlepsze?

    Różne rodzaje żarówek mają różną żywotność i zastosowania, a każda z nich ma swoje zalety i wady. Dowiedz się, które żarówki, czy żarowe, halogenowe, fluorescencyjne lub LED są lepsze dla Twojego domu.

    1.3.1. Klasyczna żarówka

    Ten typ jest popularny ze względu na ciepło i niską cenę. Główną słabością żarówek jest ich nieefektywność. Duża część mocy jest zamieniana na ciepło, a nie na światło, a ich średnia żywotność wynosi 1000 godzin - znacznie krócej niż w przypadku większości innych rodzajów żarówek.

    1.3.2. Żarówki halogenowe

    Inny typ żarówki o przybliżenie do klasycznej, krótkiej żywotności. Żarówki halogenowe emitują jasne, białe światło, bliższe światłu dziennemu niż żarówka klasyczna. Z żarówkami halogenowymi dosłownie trzeba obchodzić się w rękawiczkach, ponieważ tłuszcz z Twojej skóry może uszkodzić szkło, zwłaszcza jeśli żarówka jest gorąca.

    1.3.3. Świetlówki i świetlówki kompaktowe

    Są o 75% bardziej energooszczędne niż tradycyjne żarówki, i działają nieco dłużej. Lampy fluorescencyjne są również dostępne w różnych temperaturach barwowych od 2700 K do 6500 K. Jednak żarówki fluorescencyjne zawierają śladowe ilości rtęci, dlatego należy je przechowywać oddzielnie i zapakowane; daj do recyklingu wszystkie przepalone. Czas trwania: 8000+ godzin

    Temperatura światła: od 2700 K do 6500 K.

    1.3.4. Diody LED

    Diody LED są zdecydowanie najbardziej energooszczędnymi i trwałymi żarówkami. Szacuje się, że produkty LED mają żywotność od 25 000 do 50 000 godzin. Choć są droższe, to się opłacają ze względu na swoją wydajność. W niektórych modelach możesz nawet zmienić kolor światła. Czas trwania: ponad 25 000 godzin. Temperatura światła: 2000 K do 6500 K.

    1.3.5. Inteligentne żarówki

    Wszystkie inteligentne żarówki są LED, ale nie wszystkie żarówki LED są inteligentne. Zainstaluj inteligentne żarówki w istniejącym oświetleniu, aby podnieść efektywność energetyczną na wyższy poziom. Użyj pilota lub aplikacji na smartfona, aby sterować ściemnianiem, zmieniać kolor żarówki lub dostosowywać harmonogram oszczędzania energii. Zapomniałeś wyłączyć światło w kuchni przed snem? Żaden problem, wyłącz światło w telefonie. W przypadku inteligentnych żarówek początkowy koszt jest wyższy, ale inwestycja zwraca się zarówno ze względu na praktyczność użytkowania, jak i żywotność. Czas trwania: różny. Temperatura światła: wszystkie.

    1.4. Stopień ochrony - współczynnik IP

    Zarówno żarówki, jak i lampy mają oceny bezpieczeństwa, które pokazują, do jakiego środowiska są najbardziej odpowiednie, w zależności od przestrzeni życiowej lub zewnętrznego, czyli warunków pogodowych i klimatu.

    Współczynnik IP dla suchych pomieszczeń - Ten rodzaj światła i lampy jest bezpieczny do stosowania tylko w zamkniętych suchych pomieszczeniach. Umieść je w pomieszczeniach bez kondensacji lub wody, takich jak korytarze, jadalnie lub salony.

    Współczynnik IP dla pomieszczeń wilgotnych - Te lampy i żarówki wykonane są z nieprzepuszczalnych materiałów z dodatkowymi uszczelkami, które zapobiegają wnikaniu wilgoci. Przeznaczone są do pomieszczeń z parą, wilgocią lub ekstremalnymi temperaturami. Świetnie nadają się do łazienek, saun, pralni, szatni i zadaszonych tarasów.

    Współczynnik IP dla pomieszczeń mokrych - Lampy i żarówki odpowiednie do pomieszczeń mokrych są również wykonane z materiałów nieprzepuszczalnych z dodatkowymi uszczelkami, które zapobiegają przenikaniu wody. Lampy te nadają się do kabin prysznicowych, oświetlenia ogrodu, odsłoniętych tarasów, elewacji lub innych miejsc bezpośrednio narażonych na działanie wody, deszczu lub śniegu.

    2.Oświetlenie – projekt i montaż pozostaw fachowcom

    Jeśli zależy Ci na optymalnym i przyjemnie oświetlonym mieszkaniu, domu, ogrodzie i innych przestrzeniach, to zalecamy pozostawienie planowania oświetlenia profesjonalistom. Mogą to być architekci, projektanci lub konsultanci w wyspecjalizowanych salonach oświetleniowych. W każdym razie pracę należy pozostawić wykwalifikowanym ludziom. Wykonawca instalacji elektrycznej zadba o spełnienie Twoich życzeń, które architekt przełożył na papier.

    3. Oświetlenie - rodzaje światła

    3.1. Oświetlenie wpuszczane

    Oświetlenie wpuszczane to takie, które jest wbudowane w sufit, podłogę lub ściany. Ten rodzaj oświetlenia można również montować w meblach. Najczęściej są to lampy sufitowe wbudowane w sufit podwieszany. Oświetlenie wpuszczane jest jednym z najbardziej przystosowawczych. Modele wahają się od skromnych i eleganckich po bogato zdobione i atrakcyjne. Oprawy wpuszczane są popularne i nadają się zarówno do niskich, jak i sklepionych sufitów, ponieważ dają równomierną ilość światła. Użyj jednej lampy lub połącz kilka w odległości od trzech do sześciu metrów, aby zapewnić pełne, równomierne oświetlenie w pomieszczeniu. Szczególnie dobrze sprawdzają się w połączeniu z wisiorkami lub żyrandolami, zwiększając oświetlenie, nie zaburzając stylu. Ze względu na prostą konstrukcję oświetlenie wpuszczane jest popularnym wyborem do kuchni, salonów, łazienek, przedpokojów, tarasów i garderób oraz elementów kuchennych.

    3.2. Oświetlenie szynowe

    Jest to elastyczny sposób oświetlania pomieszczenia wieloma lampami na jednej lub kilku szynach. Ma na celu podkreślenie szczególnych cech przestrzeni lub przedmiotów (obrazów, posągów...) w przestrzeni. Oprawy na szyny lub listwy produkowane są w niezliczonych kształtach i wzorach, dostępne są również akcesoria do zmiany kierunku i łączenia wielu szyn. Jeśli szukasz elastycznego sposobu oświetlenia w swoim domu, to ten rodzaj oświetlenia jest świetnym wyborem. Na szynach lampy można przesuwać i kierować w żądanym kierunku, co jest bardzo przydatne w przypadku częstej zmiany aranżacji mebli w pokoju lub mieszkaniu. Takie światła najczęściej wykorzystywane są w galeriach i przestrzeniach, w których eksponowane są dzieła sztuki (obrazy, posągi, fotografie), ale są również bardzo przydatne w miejscach pracy i biurach.

    3.3. Kinkiety

    Lampy łazienkowe / żarówki do lustra

    Te lampy lub żarówki umieszcza się nad i/lub obok lustra w łazience lub w kąciku do makijażu. Pomagają w porannych i wieczornych toaletach takich jak golenie, czesanie, mycie zębów, zakładanie soczewek, makijaż czy demakijaż tak samo jak każda inna pielęgnacja, dla której ważne jest równe oświetlenie twarzy i górnej części ciała.

    Kinkiety

    Są świetnym sposobem na inne lampy w pomieszczeniu. Przydają się do oświetlania narożników, łóżek, przedpokojów, salonów czy sypialni i kuchni. Świetnie prezentują się same lub koło zdjęć, luster, kominków. Posiadają niezwykłą charakterystykę, że mogą wyglądać tradycyjnie, ale i nowocześnie.

    3.4. Żyrandole

    Żyrandole od wieków stanowią centrum pomieszczenia. Dziś cieszą się niesłabnącą popularnością. Oprócz kryształowego żyrandola, który nigdy nie będzie przestarzały, pojawiły się te w stylu nowoczesnym, rustykalnym i nie tylko. Żyrandole najczęściej znajdują zastosowanie w przedpokojach, jadalniach i salonach, choć można ich używać w dowolnym miejscu. Dodaj jeden do holu, aby powitać gości, jeden do sypialni, aby dodać odrobinę uroku, a nawet jeden nad wanną, aby Twoja kąpiel była bardziej luksusowa.

    3.5. Lampy wiszące

    Wiszące lampy zwisają z sufitu jak wisiorek. Przeznaczone są do oświetlania określonego obszaru lub przestrzeni, najczęściej poziomej powierzchni stołu jadalnego. Zazwyczaj jedna lampa jest zawieszona na drucie, ale istnieje wiele wersji z więcej niż jedną. Ich użycie i montaż są bardzo elastyczne, dzięki czemu mogą wisieć osobno, w grupach lub w odstępach. Często wykorzystywane są w kuchniach, na tarasach, w jadalniach, łazienkach, holach i sypialniach. Dodając więcej lamp wiszących, na przykład nad wyspą kuchenną, dobrze jest, aby odległość między lampami wynosiła 50-80 cm. Podobnie jak żyrandole, istnieją wisiorki w wielu różnych stylach i rozmiarach.

    3.6. Lampy z kloszami

    Lampy z abażurami to świetne rozwiązanie, ponieważ przy renowacji mieszkania czy przestrzeni nie musisz kupować nowej, ale możesz wymienić abażur by odpowiadał nowemu stylowi lub meblom. Dodaj lampkę stołową, aby uzupełnić biuro, kącik do czytania lub sypialnię. Myślisz o nowym dywanie lub palecie kolorów? Po prostu zmień klosz. Są dostępne we wszystkich kształtach, rozmiarach, wzorach i stylach, od lamp podłogowych po stołowe. Łącząc meble i oświetlenie tworzysz atrakcyjne i funkcjonalne wnętrze. Możliwości są nieskończone.

    4. Planowanie oświetlenia

    Dla dobrego oświetlenia każdej przestrzeni, oprócz wysokiej jakości lamp, najważniejsza jest ich poprawna aranżacja. Przede wszystkim należy pomyśleć o zajęciach, które będą miały miejsce na danym pomieszczeniu, o której porze dnia, o domownikach…Rozważ światło dzienne dla każdego z miejsc i dla każdej czynności (czytanie, gotowanie, nauka, zabawa, relaks...). Jednocześnie nie zapominaj, że oświetlenie powinno tworzyć pewną atmosferę.

    Istnieje oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz trzy główne rodzaje oświetlenia:

    Oświetlenie otoczenia lub centralne

    Oświetlenie robocze

    Oświetlenie dekoracyjne

    4.1. Oświetlenie wewnętrzne

    4.1.1. Światła otoczenia

    Centralne światło jest przede wszystkim funkcjonalne, choć nie wyklucza to stylu ani dekoracyjności. W ciągu dnia w pomieszczeniach z oknami lub szklanymi drzwiami oświetlenie zapewnia naturalne światło dzienne. W pomieszczeniach pozbawionych okien i po zmroku tę rolę pełnią światła. Najczęstszymi źródłami oświetlenia centralnego są: wisiorki, żyrandole, lampy z kloszami, sufitowe i ścienne, lampy rozproszone, reflektory oraz oświetlenie wpuszczane. Wysokiej jakości oświetlenie równomiernie oświetla całą przestrzeń i nie tworzy kontrastów ani cieni. Ten rodzaj oświetlenia umożliwia wykonywanie prac domowych, takich jak odkurzanie i sprzątanie, dlatego jest potrzebny we wszystkich pomieszczeniach. Oświetlenie otoczenia zazwyczaj obejmuje ciepłe barwy światła, które wydają się przyjemniejsze niż chłodniejsza lub neutralna, biała barwa, która jest bardziej odpowiednia do pomieszczeń roboczych i technicznych.

    4.1.2. Oświetlenie do pracy

    W przypadku różnych procesów roboczych wymagane jest specjalne oświetlenie robocze. W kuchni przygotowuje się jedzenie, w jadalni ludzie jedzą i przesiadują przy stole w jadalni, w salonie najczęściej oglądają telewizję, w sypialni czytają przed pójściem spać; w biurze prawie obowiązkowa jest praca na komputerze lub pisanie; w warsztatach rzeczy są wykonywane i naprawiane... Do każdej z tych czynności potrzebne jest odpowiednie oświetlenie, ale równie ważne jest, aby lampa była na właściwym miejscu. Oświetlenie robocze to zazwyczaj oświetlenie powierzchni roboczej (jadalni, kuchni, biurka lub blatu itp.), dlatego ważne jest, aby lampę umieścić obok lub przed osobą, która pracuje. W ten sposób unika się tworzenia cieni, co ułatwia pracę, ale także chroni pracownika przed ewentualnymi urazami.

    Najczęstsze źródła oświetlenia roboczego to: zwieszaki kierunkowe, wiszące paski LED z dyfuzorami, oświetlenie stołowe (reflektorowe), paski LED pod wiszącymi elementami. Szczególną uwagę należy zwrócić na lampkę do czytania. Jeśli zdecydujesz się na lampę z kloszem, jej dolna krawędź powinna znajdować się na wysokości oczu, gdy zajmujesz pozycję do czytania. Zapewnia to optymalne oświetlenie powierzchni, z której czytasz, jednocześnie zapobiegając odblaskom. Odblask przeszkadza oczom i może powodować dyskomfort i bóle głowy.

    Podstawową zasadą oświetlenia roboczego jest to, że musi dostarczać dwa razy więcej światła niż światło otoczenia. Podczas czytania optymalne oświetlenie wynosi od 300 do 500 luksów, a oświetlenie otoczenia od 100 do 150 luksów.

    4.1.3. Oświetlenie dekoracyjne

    Oświetlenie dekoracyjne jest przeznaczone dla tych przedmiotów lub elementów przestrzeni, które chcesz zaakcentować lub podkreślić. Mogą to być nietypowe tekstury ścian, drewniane belki stropowe, obrazy lub posągi, rośliny doniczkowe, zasłony... Tworzy to atmosferę i ciekawą, żywą grę światła, która przyciąga uwagę i kieruje wzrok. Tak naprawdę oświetlenie dekoracyjne nie powinno być praktyczne, ale podkreślać charakter i piękno przestrzeni. Oczywiście przy odpowiednim zaplanowaniu bardzo możliwe jest połączenie oświetlenia dekoracyjnego i nastrojowego, a nawet roboczego. Tak więc przy pomocy jednej lampy można osiągnąć wszystkie trzy efekty, a także lepszą efektywność energetyczną i niższe koszty.

    4.2. Oświetlenie zewnętrzne

    W przypadku oświetlenia zewnętrznego ważne jest przede wszystkim, aby było ono bezpieczne. Na zewnątrz lampy są narażone na wpływ zmian pogody (deszcz, śnieg, wilgoć, sól...), uszkodzenia i zabrudzenia. Stopień ochrony lampy wskazuje współczynnik IP. Czy wiesz, jaki współczynnik IP powinno mieć oświetlenie zewnętrzne?

    Wszystkie rodzaje oświetlenia zewnętrznego stają się coraz bardziej dostępne wraz z rozwojem oświetlenia niskonapięciowego i technologii LED, ale upewnij się, że to, co kupujesz, ma odpowiedni współczynnik IP w zależności od tego, gdzie je umieścisz i jak będziesz korzystać z tych lamp. Różne instalacje i lokalizacje wymagają różnych wartości IP. Weźmy dla przykładu IP 65. Pierwsza cyfra oznacza stopień ochrony przed wstrząsami jaki posiada dana lampa, a druga cyfra jak jest wodoszczelna. Im wyższe liczby, tym większa ochrona. Obie liczby są jednakowo ważne, dlatego warto je wziąć pod uwagę przy zakupie. Dlaczego oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne wymaga różnych wartości IP? Lampy zewnętrzne mogą mieć kontakt z różnymi substancjami i wpływami, a w każdym razie są bardziej fizycznie na nie narażone niż lampy wewnętrzne. Oznacza to, że ze względów bezpieczeństwa należy zapewnić odpowiednią ochronę, aby zapobiec uszkodzeniu lampy, a co ważniejsze, aby chronić ludzi przed porażeniem prądem i obrażeniami.

    W przypadku standardowych lamp ogrodowych, takich jak lampy przy podjeździe lub ścieżce, należy dążyć do oznaczenia IP44 lub wyższego. Wartość „4” oznacza, że ​​światła są chronione przed zachlapaniem lub długotrwałym działaniem wody, ale także przed uderzeniami kamieni lub innych małych przedmiotów. Lampy podłogowe i tarasowe wymagają wyższego poziomu ochrony, ponieważ często się po nich chodzi i myje. Szukaj opraw o współczynniku IP65 i wyższym, ze względu na kurz, szkodliwe osady i inne styki. Tak wysokie wartości współczynnika IP to także ochrona przed strumieniami wody, co pozwala zmyć wszystko wodą z węża ogrodowego bez ryzyka uszkodzenia czy przypadkowego porażenia prądem. Jeśli oświetlasz stawy, fontanny lub baseny, będziesz musiał zainstalować oświetlenie o minimalnym stopniu ochrony IP68. Gwarantuje to, że oświetlenie podwodne jest niskonapięciowe, odpowiednio wodoszczelne i wytrzymuje wyższe ciśnienie otoczenia. Jeśli zdecydujesz się zainstalować oświetlenie zewnętrzne i/lub wewnętrzne, możesz również skontaktować się z nami pod adresem DaiBau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej wskazówek związanych z tym tematem, ale także oferentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenie możesz zobaczyć w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    DaiBau.pl

     

     

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Połączenie 4 zestawów LED w jeden zestaw

    Dzień dobry,

    Mam 4 zestawy LED do montażu na meblach. Każdy z nich ma swój włącznik i wtyczkę. Chciałbym zrobić z niego jeden zestaw z czterema paskami LED, jednym włącznikiem i jedną wtyczką

    Pozdrawiam. 2835 zł do 4725 zł

    ........

    Zawiesić podłączyć żyrandol

    Podłączyć Żyrandol 121.5 zł do 202.5 zł

    ........

    Instalacja żyrandola i naprawa kabla pod sufitem

    Rozkruszony ze starości kabel pod sufitem
    Naprawa i założenie żyrandola. 1215 zł do 2025 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC







    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Oświetlenie?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Oświetlenie cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    1319+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Oświetlenie
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone