Dla obszaru

    Płytki Cena

    Ile kosztują płytki? Płytki są bardzo wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu i są odporne na działanie środków czyszczących, choć przy mocniejszym uderzeniu mogą pęknąć. Ich cena zależy od wielkości, materiału, koloru, faktury, kształtu, czy kładzone są wnętąrz, czy na zewnątrz i oczywiście od kafelkarza. Płytki wielkoformatowe lub płytki mozaikowe są droższe niż standardowe. Cena płytek średniej jakości o wymiarach 40x40 cm waha się od 18 do 36 PLN / m2. Należy pamiętać, że do ceny płytek, należy doliczyć cenę pracy kafelkarza. Cena kładzenia płytek o standardowych wymiarach to około 16 / m2. Radzimy ostrożnie wybrać kafelkarza. Nie wybieraj najtańszego, bez sprawdzania referencji i zawsze pytaj o fakturę ze względu na gwarancję.

    Komu powierzyć kładzenie płytek? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych kafelkarzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena płytek ceramicznych


    Cena płytek ceramicznych. Cena płytek średniej jakości, bez kładzenia.

    18.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    36.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Płytki

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Płytki - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Płytki ceramiczne - co trzeba wiedzieć?

    Płytki ceramiczne to jeden z najlepszych uniwersalnych materiałów okładzinowych. Płytki są odporne na temperaturę, kurz, brud i wilgoć, dzięki czemu są tak trwałe. Dostępne są takie do wnętrz i na zewnątrz, podłóg i ścian, łazienek i kuchni – praktycznie do wszystkich pomieszczeń w domu. Produkowane są również w wielu kolorach, wzorach, fakturach, a dziś są szczególnie nowoczesnymi imitacjami drewna, kamienia i betonu.

    Zanim pójdziesz na zakupy, zastanów się dokładnie, czego szukasz i co byłoby odpowiednie. Należy również zdecydować o ich wielkości – szerokości, długości, grubości – kształcie, krawędziach, fakturze powierzchni i ogólnej charakterystyce materiału. Nie zapomnij o odporności na wodę i temperaturę, pękanie, obciążenie, częstotliwość użytkowania, plamy, chemikalia, a także śliską lub antypoślizgową powierzchnię.

    Klejenie płytek nie jest trudne, ale wymaga doświadczenia i precyzji, dlatego radzimy poszukać fachowca. Kupując płytki, kup co najmniej 10% więcej niż obliczona ilość ze względu na cięcie i dopasowanie nieregularnych kształtów, w skutek czego pojawia się więcej odpadów. Ceramika jest również idealnym materiałem do łączenia z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ płytki bardzo dobrze akumulują ciepło. Ponadto utrzymywanie jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy wilgotna ściereczka.

    Płytki
    Aby uzyskać lepszy wgląd, koniecznie odwiedź salon płytek ceramicznych

     

    2. Jaki salon wybrać?

    Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto odwiedzić salony z płytkami, w których zobaczysz na żywo wszystkie rodzaje i będziesz miał realne wrażenie ich wyglądu, wielkości i tego, jak wyglądają w realnej przestrzeni. W salonach najczęściej znajdują się wanny, prysznice, toalety, bidety, umywalki i krany oraz inne akcesoria łazienkowe. Kombinacje płytek i elementów dodatkowych bardzo często przybierają formę inspirujących aranżacji wystawienniczych, które mogą prowadzić do różnych pomysłów.

    Salony oferują również porady dotyczące wszystkich aspektów instalacji ceramicznej, charakterystyki, ilości, kombinacji, obowiązkowych akcesoriów i tym podobnych. Tam będzie można przeglądać szereg specjalistycznych katalogów. Zwróć szczególną uwagę na zdjęcia płytek w przestrzeni, ponieważ na małej próbce trudno jest zobaczyć wszystkie aspekty efektu końcowego. Niektóre salony oferują również dodatkową usługę wykonania szkiców i rysunków łazienek i kuchni według Państwa wyboru i życzeń. W ten sposób jeszcze przed rozpoczęciem pracy będziesz widział rezultat końcowy.

    3. Płytki podłogowe

    Najbardziej ulubionym produktem są płytki podłogowe do wnętrz. Występują one, podobnie jak ścienne, w niezliczonych kolorach, wzorach, kształtach i fakturach. Płytki ceramiczne są doskonałymi przewodnikami ciepła i dlatego idealnie nadają się do ogrzewania podłogowego. Zarówno płytki podłogowe, jak i ścienne są niezwykle łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Wystarczy je wymyć i będą wyglądać jak nowe.

    W wewnątrz należy stosować płytki następujących klas:

    - R1: do pomieszczeń czystych, w których chodzisz boso lub w kapciach (sypialnie, łazienki itp.),

    - R2: do pomieszczeń, w których jesteś w miękkich butach i które nie są zbytnio wyeksponowane (sypialnie i inne pomieszczenia, salon itp.),

    - R3: do pomieszczeń narażonych na umiarkowane zabrudzenia, w których można przebywać w butach (korytarze, kuchnie, balkony, zadaszone tarasy itp.).

    3.1. Płytki łazienkowe

    Ceramiczne płytki podłogowe i ścienne to zdecydowanie najczęstszy wybór na powierzchnie łazienkowe. Oprócz tego, że są odporne na wodę, wilgoć, brud itp., tworzą przyjemną atmosferę i świetnie wyglądają. Płytki łazienkowe produkowane są w niesamowitych wariantach kolorystycznych, wzorach, powierzchniach, kształtach, rozmiarach. Nowoczesne łazienki pełne są kontrastów, ale jeśli zależy Ci na designie, który szybko nie wyjdzie z mody, postaw na odcienie bieli, szarości i beżu. W mniejszych łazienkach lepiej sprawdzają się mniejsze płytki, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń. Do dużych, przestronnych i jasnych łazienek zachęcamy do wyboru płytek wielkoformatowych. Szczególnie interesujące będą płytki reliefowe, na których załamuje się światło. Polecamy, jeśli macie taką możliwość, łączyć płytki z ogrzewaniem podłogowym – w łazience wszyscy przebywają przeważnie boso, a przyjemne ciepło pod stopami będzie jeszcze jednym powodem do relaksu.

    3.2. Płytki do kuchni

    Kuchnia jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w każdym domu. Temperatura w nim często się zmienia, jest woda i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dlatego do kuchni wybierane są najtrwalsze i najbardziej odporne materiały. Jednym z takich materiałów są z pewnością płytki ceramiczne, które można zastosować na podłogę, ścianę, a nawet blat kuchenny. Doskonale znoszą duże ilości wody, wilgoci, ciepła, oparów, tłuszczu i plam. Nic z tego nie musi stanowić problemu, ponieważ po prostu można je myć wodą i detergentami. Płytki podłogowe w kuchni są często mokre i dlatego powinny być szorstkie, aby się nie ślizgały. Dobierz kolorystykę płytek do elementów kuchennych, a jeśli chcesz podążać za nowoczesnymi trendami – niech wszystko będzie w jednym kolorze. W kuchni najbardziej rzucająca się w oczy ściana znajduje się zwykle pomiędzy blatem a wiszącymi elementami, dlatego proponujemy postawić mozaik płytki lub te z większą ilością detali lub - coraz bardziej popularne szkło.

    4. Płytki zewnętrzne

    Układanie płytek na powierzchniach zewnętrznych wymaga przede wszystkim rodzajów antypoślizgowych, a więc odpornych na wodę, zmiany temperatury, mróz, brud, glony/porosty i pleśń. Dlatego płytki przeznaczone do wnętrz nie mogą być stosowane na zewnątrz. Płytki zewnętrzne muszą charakteryzować się wszystkimi wymienionymi cechami. Do wyboru są te na balkony, tarasy, baseny, podwórka, schody i tym podobne. A są produkowane w niezliczonych wariantach i nie będzie Ci trudno znaleźć to, czego szukasz. Najczęściej spotykane płytki na powierzchnie zewnętrzne to płytki gresowe. Ich specjalna struktura sprawia, że ​​są absolutnie wodoodporne, a ich powierzchnia jest szorstka lub matowa. Ponieważ są grubsze i dość odporne na uderzenia, są używane do bardzo obciążonych powierzchni.

    Na zewnątrz należy zastosować płytki następujących klas:

    - R4: do pomieszczeń narażonych na zabrudzenia i ciężkie obuwie,

    - R5: do pomieszczeń bardzo narażonych na zabrudzenia i obciążenia, po których można jeździć (do garaży itp.),

    - niezamarzające kategorie A1 i B1,

    - antypoślizgowe płytki zewnętrzne odpowiadające kategoriom R10, R11 lub R12.

    4.1. Gres

    Rodzaj płytek zewnętrznych gresowych, należy do najbardziej odpornych. Odporne są na mróz, zużycia, wilgoć i plamy. Powierzchnie są chropowate i zgodne ze standardem R10 i wyższym. Gres najlepiej sprawdza się na tarasach, balkonach, atriach, dziedzińcach, brukowaniu obrzeży basenów i innych powierzchni zewnętrznych. Zmywa się tylko strumieniem wody i przetrwa bez zmian przez dziesięciolecia.

    5. Kształt

    Płytki są zwykle kwadratowe. Dzięki dwustronnej symetrii wyglądają harmonijnie w każdej przestrzeni i zawsze są bezpiecznym wyborem. Dodatkowo połączenie z płytkami o innych kształtach sprawi, że każda przestrzeń będzie wyglądać ładniej.

    5.1. Płytki prostokątne

    Płytki te można układać wzdłużnie, poprzecznie i ukośnie – dokładnie w zależności od miejsca, w którym się znajdują. Z drugiej strony w ten sam sposób uzyskuje się optyczne wydłużenia, zwężenia, wzniesienia, skrócenia lub zniekształcenia tej samej przestrzeni. Możliwości są niemal nieograniczone, jak w przypadku płytek kwadratowych.

    5.2. Płytki sześciokątne

    Te płytki to najnowszy trend, zwłaszcza do kuchni. Heksagonalna mozaika przede wszystkim wprowadza dynamikę do przestrzeni. Sugerujemy, aby nie pozostawiać przejścia między dwiema płaszczyznami, czyli połączenia sześciokąta z płaską podłogą w linii prostej, ale dopasować je do kształtu płytek.

    6. Rozmiar

    Płytki można znaleźć w różnych rozmiarach. W zależności od przestrzeni i wrażenia, jakie chcesz pozostawić, wymiary płytek mogą mieć kluczowe znaczenie. Mniejsze płytki są bardziej odpowiednie do mniejszych pomieszczeń i podkreślania detali. Układanie mozaiki trwa dłużej i jest droższe. Natomiast płytki wielkoformatowe są przeznaczone do dużych przestrzeni i choć montaż przebiega szybciej, nie są tańsze. Płytki mają najczęściej około 6 mm grubości, z wyjątkiem tych wykonanych z porcelany kamiennej, gres, który ma 4 mm.

    Według wielkości są podzielone na trzy grupy:

    - mozaika - do 5 cm,

    - klasyczne lub duże - od 10 do 50 cm oraz

    - duże - 50-120 cm i większe.

    6.1. Klasyczne

    Płytki standardowe lub klasyczne mają zwykle od 10 do 50 cm. Najczęściej spotykane są te 30x30 cm, które idealnie pasują zarówno do mniejszych, jak i większych rozmiarów i są najłatwiejsze w montażu.

    6.2. Duży format

    Te płytki to najnowszy trend w projektowaniu. Ich produkcja jest możliwa dzięki nowoczesnym technologiom pracy z ceramiką i stają się coraz bardziej poszukiwanym materiałem w architekturze. Można je również spotkać w domach prywatnych, ale znacznie częściej można je spotkać w budynkach użyteczności publicznej czy na placach. Istnieją teraz znormalizowane wymiary:

    - 80x80 cm

    - 90x90 cm

    - 100x100 cm

    - 100x300 cm

    - 120x120 cm

    - 120x240 cm

    - 120x280 cm

    - i większe.

    6.3. Mozaika

    Płytki mozaikowe są używane od wieków. Służą do tworzenia specjalnych detali, obrazów lub abstrakcyjnych motywów. W zależności od materiału, z którego są wykonane, mogą to być ceramika, kamień, szkło, drewno i metal. Ze względu na małe gabaryty montaż jest wolniejszy i wymaga pewnych narzędzi, przez co cena jest wyższa.

    7. Wysokiej jakości płytki zewnętrzne i wewnętrzne

    7.1. Marazzi

    Marazzi to największy producent płytek ceramicznych na świecie. Płytki Marazzi są najwyższej jakości i nie tylko podążają za najnowszymi trendami w architekturze krajobrazu, ale też je tworzą i promują. Obecnie istnieje ponad 200 kolekcji rozmiarów, kształtów i kolorów: wewnętrzna, zewnętrzna, ścienna, podłogowa. Zaprojektowane są również jako imitacja drewna, kamienia, betonu, marmuru czy terakoty. Krótko mówiąc, cokolwiek możesz sobie wyobrazić, prawdopodobnie mają.

    7.2. Florim

    Florim to włoski producent płytek ceramicznych do wszystkich rodzajów powierzchni. Firma słynie wśród architektów z wysokiej jakości i bardzo nowoczesnych kolekcji designerskich: Floor Gres, Rex, Cerim, Casa dolce casa - Casamood, FLORIM stone, CEDIT - Ceramiche d’Italia.

    7.3. Atlas Concorde

    Atlas Concorde to także jeden z najbardziej znanych dostawców ceramiki na świecie, ceniony za jakość i wzornictwa. Oferują płytki wewnętrzne i zewnętrzne oraz wielkoformatowe. Słynne kolekcje mają podzielone na imitacje drewna, marmuru, kamienia, metalu, betonu, tkanin, ale także na kolory i płaskorzeźby.

    7.4. Impronta Italgraniti

    Intalgranites to firma znana z wyrobów ceramicznych z gliny białej, wysokiej jakości technicznej i wymagań estetycznych. Produkują wszystkie rodzaje płytek podłogowych i ściennych do użytku prywatnego i publicznego. W ich ofercie znajdują się mega ceramika, płytki łazienkowe i te na zewnątrz, a także specjalne do salonu.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Glazura i terakota łazienkowa

    Dzien dobry,

    Potrzebuje ułożenie glazury oraz terakoty montaż drzwi do łazienki 4050 zł do 6750 zł

    ........

    Położenie płytek

    Położenie płytek 30x30 cm na 4 schodki i podejście około 3m2 do piwnicy. 810 zł do 1350 zł

    ........

    Ułożenie płytek gresowych

    Szukamy osoby, która położy 50 m2 płytek gresowych na tarasie. Chcielibyśmy zrobić to natychmiast. Potrzebujemy również 120 m2 ułożenia płytek gresowych pod tarasem o wymiarach 60x60 i 80x80 i prace wykończeniowe wewnątrz domu. Prosimy o kontakt telefoniczny w razie zainteresowania. Dziękujemy 14985 zł do 24975 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Położenie płytek w łazience, 1 m2
    Płytki, Nowe Miasto Lubawskie

    18 zł do 30 zł



    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Płytki cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    363+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Płytki
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone