Dla obszaru

    Schody drewniane Cena

    Ile kosztują schody drewniane? Cena drewnianych schodów zależy od wysokości i liczby pięter, rodzaju drewna, rodzaju konstrukcji, złożoności dekoracji i oczywiście od majstra. Cena solidnych, niestandardowych drewnianych schodów różni się w zależności od oferenta. Cena płaskich drewnianych schodów z drewnianymi stopniami na jedno piętro waha się od 2.000 do 6.000 PLN. Aby uzyskać prawidłową cenę, wyślij zapytanie do naszych najbardziej doświadczonych stolarzy, a oni odpowiedzą możliwymi ofertami. Przygotowaliśmy również szereg wskazówek dotyczących schodów drewnianych.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena drewnianych schodów


    Cena drewnianych schodów. Cena schodów drewnianych płaskich ze stopniami drewnianymi, cena za jedno piętro.

    2000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    6000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Schody drewniane

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Listwy na przód schodów

    Cena listew drewnianych na przód schodów. Cena lakierowanych listew z litego dębu na front schodów, szerokość 100 cm i standardowa wysokość 17-18 cm.


    szt

    zł/szt

    Listwy schodowe

    Cena listew drewnianych do stopni schodowych. Cena lakierowanych listew z litego dębu na stopnie o szerokości 100 cm i głębokości 28 cm.


    szt

    zł/szt

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Schody metalowe


    Ile kosztują schody metalowe? Cena schodów metalowych uzależniona jest od wysokości i rodzaju schodó...

    Sprawdź też: Schody metalowe Cena

    Schody ze stali nierdzewnej


    Ile kosztują schody ze stali nierdzewnej? Cena schodów ze stali nierdzewnej uzależniona jest od wyso...

    Sprawdź też: Schody ze stali nierdzewnej Cena

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Stopnie drewniane - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Schody drewniane – co trzeba wiedzieć?

    Schody drewniane
    Drzewo jest doskonałym materiałem konstrukcyjnym na schody drewniane

     

    1.1. Stopnie i parkiet z tego samego materiału

    Jeśli chcesz, aby stopnie, niezależnie od kształtu, były z tego samego materiału co parkiet, można je wykonać z desek parkietowych.

    1.2. Lite drewno czy fornir?

    Cena stopni fornirowanych nie różni się zbytnio od ceny litego drewna. Okleina, którą można zastosować na stopnie, musi mieć grubość co najmniej 2 mm, ponieważ pod wpływem codziennego użytkowania i obciążenia bardzo szybko staje się cieńsza. W pewnych warunkach schody z litego drewna są znacznie trwalsze niż okleina – np. ze względu na wilgotność powietrza, a uszkodzenia jest znacznie łatwiej naprawić. Ponadto wybór gatunków drewna jest znacznie większy niż rodzaju okleiny. Jednocześnie fornir jest znacznie bardziej wrażliwy na uszkodzenia fizyczne i wilgoć. Wystarczy wylać trochę wody z niesionej szklanki, a fornir puchnie.

    1.3. Skrzypiące schody

    Schody, które mają wcięcie i wchodzące w nie piórko jako część bieżnika i płyty czołowej, jeśli nie będą do siebie pasować, bardzo szybko zaczną skrzypieć. Drewno z czasem wysycha, więc kiedy na nie nadepniesz, bieżnik opada, a piórko unosi się i wydaje skrzypiący dźwięk.

    1.4. Barwienie i wytrawianie

    Nie zaleca się barwienia i ługowania schodów. Farby, czyli powłoki na powierzchni bieżnika bardzo szybko ulegają rozrzedzeniu i łuszczeniu z powodu ciągłego użytkowania, a ponowne malowanie gotowych schodów jest bardzo trudne, prawie niemożliwe.

    1.5. Schody drewniane na beton

    Rzemieślnicy wykonujący stopnie, niezależnie od ich ostatecznego pożądanego wyglądu, stosują różne grubości płyt bieżnika. Dlatego zaleca się znalezienie cieśli lub stolarza już podczas wykonywania konstrukcji żelbetowej schodów (konstrukcja AB może zawierać maksymalnie 2,2% wilgoci przed rozpoczęciem montażu) w celu uniknięcia późniejszych kosztów wyrównania wysokości. Stopnie przykleja się do betonu specjalnym klejem niezawierającym wody. Kleje dyspersyjne i inne rodzaje zawierające wodę mogą powodować deformację i pękanie drewna. Odpowiednie są tylko te rodzaje kleju, które twardnieją nawet w grubej warstwie. Drewniany bieżnik nigdy nie powinien być przyklejany pianką do betonu. Pianka Pur kurczy się w miarę wysychania, więc kiedy później wejdziesz na schody, będą rezonować i skrzypieć.

    1.6. Montaż schodów drewnianych

    Nie zaleca się montowania stopni przed zakończeniem wszystkich prac rzemieślniczych, ponieważ nie można ich odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą wystąpić. Jedynymi wyjątkami są schody metalowe, które po zakończeniu prac pokrywane są materiałem wykończeniowym.

    1.7. Konstrukcje metalowe i schody

    Konstrukcje metalowe schodów nie wymagają montażu specjalnego fundamentu. Schody wspornikowe można montować w domach drewnianych i prefabrykowanych, ponieważ nie wymagają ścian betonowych. Zaleca się jednak, aby całość wykonał jeden wykonawca. W przypadku, gdy jeden wykonawca wykona konstrukcję metalową, a drugi elementy drewniane, ich połączenie może nie wypaść najlepiej, ani pod względem technicznym, ani estetycznym.

    2. Wybór wykonawców

    Zdecyduj się na wykonawcę, który przyjedzie do Ciebie, obejrzy wszystko w budynku i zaoferuje odpowiednie i szczegółowe doradztwo oraz odpowiednie rozwiązania techniczne i estetyczne. Dobrze, aby ten sam wykonawca wykonał całość wraz z wyrównaniem wysokości, betonową podkonstrukcją i montażem stopni drewnianych, odnośnie konstrukcję drewnianą lub metalową. Jeszcze lepiej, jeśli masz możliwość sprawdzenia jego referencji i wcześniejszych prac oraz usłyszenia doświadczeń poprzednich klientów. To Ci powie znacznie więcej o wiedzy i umiejętnościach fachowca, które są tutaj absolutnie niezbędne. Sprawdź też, jakie są terminy. Przed przystąpieniem do pracy poproś o wycenę ze szczegółowymi pozycjami - co dokładnie zostanie zrobione, ile materiału zużyjesz i kiedy wszystko będzie gotowe.

    3. Różne rodzaje schodów drewnianych

    3.1. Odpowiednie gatunki drzew

    Interesuje Cię, jakie rodzaje drewna są dobre na schody? Możemy Ci powiedzieć, że jest ich wiele, choć wybór zależy głównie od tego, gdzie mieszkasz, jakie rodzaj stopni masz na myśli i jakie masz środki finansowe. W związku z tym wybiera się również drewno.

    3.1.1. Krajowe drzewa iglaste

    Sosna, modrzew i świerk

    Spośród drzew iglastych najgęstszy i najtwardszy pień mają sosna czerwona i modrzew. Są odporne i rosną w różnych klimatach. Sosna czerwona jest bardzo często wykorzystywana jako materiał budowlany, ale także jako materiał na meble. Ze względu na większą gęstość pnia doskonale nadaje się na wykładziny podłogowe, a także na stopnie schodowe. Sosna czerwona to nie tylko wielofunkcyjny, ale także łatwo dostępny i ekonomiczny surowiec do produkcji drewna. Ze względu na strukturę i fakturę pnia sosna czerwona doskonale znosi zmiany klimatyczne i temperaturowe, cięcie, barwienie, klejenie, a przy tym jest niezwykle odporna na wilgoć i owady. Krótko mówiąc, jest to idealny wybór na schody wewnętrzne lub zewnętrzne.

    3.1.2. Krajowe drzewa liściaste

    dąb biały, jesion, klon górski i pospolity, buk, brzoza, czereśnia, gruszka, kasztan rodzimy, lipa, orzech, robinia, topola, wierzba

    Wśród drzew liściastych najpopularniejszym i ulubionym gatunkiem do wyrobu schodów jest dąb. Dąb jest ulubionym z kilku powodów, a na pewno najbardziej ze względu na swoją piękną fakturę i jasny kolor, od białawo-szarego do brązowych tonów. Podobnie jak sosna, dąb jest odporny na szkodniki. Biały dąb jest używany do podłóg, schodów, a nawet do budowy łodzi. Innym ważnym powodem przemawiającym na jego korzyść jest łatwość obróbki ręcznej i mechanicznej.

    3.1.3. Drewno importowane

    klon kanadyjski, modrzew syberyjski, mahoń, wenge, cedr, iroko, teak, doussie, merbau i zebrano

    Można powiedzieć, że ze względów środowiskowych nie polecamy gatunków egzotycznych drzew, które są zagrożone i wolno rosną. Prawdę mówiąc, nie da się uniknąć tego, że na schody zewnętrzne najlepszy jest modrzew syberyjski.

    3.2. Różne konstrukcje i podkonstrukcje

    Schody wolnostojące - konstrukcja drewniana

    Są to schody wykonane w całości z drewna. Boczne elementy nośne mogą być płaskie lub zakrzywione, natomiast stopnie mogą być wykonane wyłącznie z płyt lub mogą być pełne.

    Schody wolnostojące - konstrukcja metalowa

    W tym przypadku konstrukcja nośna jest metalowa, natomiast stopnie i fronty wykonane są z litego drewna lub fornirowanego.

    Schody wolnostojące - konstrukcja ukryta

    Są to schody, których konstrukcja ukryta jest przez elementy drewniane (stopnie i płyty czołowe). Takie schody wyglądają na nieważkie, jakby pływające lub wiszące w przestrzeni.

    Podkonstrukcja betonowa wyłożona drewnem

    Podkonstrukcja z surowego betonu może być pokryta drewnem. Zalecamy całkowite pokrycie betonu deskami drewnianymi ze wszystkich stron. Takie schody są łatwiejsze w utrzymaniu, stopnie są lepiej połączone i ładniej wyglądają.

    Ogrodzenia

    Ogrodzenia są równie ważnym elementem schodów jak i same stopnie, dlatego ważne jest, aby razem tworzyły stylistyczną całość. Do ogrodzeń najczęściej używa się stali nierdzewnej, kutego żelaza, mosiądzu, ale można również użyć innych materiałów, takich jak szkło, marmur, kute żelazo i tym podobne.

    4. Sposoby obróbki drewna

    4.1. Metody przetwarzania i zabezpieczenia

    Drewniane schody są chronione przed wpływami zewnętrznymi i wewnętrznymi różnymi powłokami i farbami, technikami obróbki, takimi jak cyklinowanie, szczotkowanie, piaskowanie i innymi, które jednocześnie nadają im niepowtarzalny wygląd. Oto niektóre z najczęstszych:

    Wybielanie

    Zabieg ten rozjaśnia i wyrównuje naturalny kolor drewna oraz sprawia, że ​​stopnie wyglądają na bardziej jednolite, zredukowane i nowoczesne.

    Ługowanie

    Ługowanie zmienia kolor drewna, podczas gdy struktura i faktura pozostają niezmienione i widoczne.

    Malowanie

    Poprzez malowanie drewno jest chronione, ale również uzyskuje wybrany przez Ciebie kolor.

    Lakiery

    Lakiery służą do ochrony, ale także do nadawania drewnu przytłumionego lub wysokiego połysku.

    Kolorowe oleje i woski

    Dzięki zastosowaniu naturalnych lub syntetycznych olejów lub wosków drewno jest barwione lub podkreślane jest jego struktura i faktura.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    schody

    Dzień dobry,chciałabym sie zorientować w koszatch wykonania schodów drewnianych, w załącznuku zdęcia, pozdrawiam 8100 zł do 13500 zł

    ........

    Taras drewniany

    Teras drewniany, bez zadaszenia plus jeden stopień schodów na około tarasu, taras niski 12150 zł do 20250 zł

    ........

    Renowacja i zmiana balustrady schodow drewnianych

    Chcialbym zmienic kolor schodow i wymienic balustrade na bardziej nowoczesną. 6075 zł do 10125 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, schody drewniane z szufladami pod, 30
    Schody drewniane, Trzciana

    3150 zł do 5250 zł

    Cena, obudowa schodów betonowych drewnem, 20 stopni + spocznik 200 x 100
    Schody drewniane, Drużbice

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Wykonanie i złożenie kilku stopni bukowych, 2m2
    Schody drewniane, Opalenica

    360 zł do 600 zł

    Cena, SCHODY I BALUSTRADY, 45 m
    Schody drewniane, Krynica Morska

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, Schody wewnętrzne,
    Schody drewniane, Szczyrk

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Schody na strych, 14 stopni
    Schody drewniane, Cedynia

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Schody wewnętrzne jednopoziomowe, 16 trepów i 17 podtrepi
    Schody drewniane, Gąsiorowo

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Schody drewniane z blatów kuchennych, 17 stopni
    Schody drewniane, Pobiedziska

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, schody zabiegowe,
    Schody drewniane, Walim

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Schody betonowe obłożyć drewnem, 16
    Schody drewniane, Inowrocław

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Schody na belce.,
    Schody drewniane, Staszów

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Schody wewnetrzne , 14
    Schody drewniane, Brzeszcze

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Schodów drewniany, 16 schodów
    Schody drewniane, Szczawnik

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Zabudowa schodów betonowych. Schody drewniane + balustrady, 17 stopni schody betonowe zakręcane
    Schody drewniane, Kruszewnia

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Schody zewnętrzne drewniane, 5 stopni
    Schody drewniane, Przygodzice

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, schody drewniane na wylanym betonie, 10 stopni
    Schody drewniane, Ostrów Mazowiecka

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Schody wewnetrzne , 13 st.
    Schody drewniane, Łęki Dolne

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Schody ze szklaną balustradą, 16 st.
    Schody drewniane, Dobrzyniewo Duże

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Schody zewnętrzne, 12 stopni z podestem
    Schody drewniane, Lelów

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Renowacja schodow i drzwi drewnianych, 4m
    Schody drewniane, Księżpol

    1170 zł do 1950 zł

    Cena, Wykonania schodów, 1 para
    Schody drewniane, Nasielsk

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Renowacja, odnowienie schodów drewnianych sosnowych, Schody zabiegowe 17 stopni
    Schody drewniane, Koszalin

    585 zł do 975 zł

    Cena, Montaż schodów zabiegowych ,
    Schody drewniane, Rumia

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Montaż schodów drewnianych samonośnych,
    Schody drewniane, Raszyn

    270 zł do 450 zł

    Cena, Meble na wymiar schody drewniane, 10
    Schody drewniane, Stare Babice

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Renowacja schodów drewnianych, 26 stopni
    Schody drewniane, Pabianice

    90 zł do 150 zł

    Cena, Montaż stopni na beton, 14 szt.
    Schody drewniane, Pilica

    90 zł do 150 zł

    Cena, Wykonanie schodów, obudowa schodów betonowych, 1/2 zbiegu, 17 stopni
    Schody drewniane, Szczecin

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Schody , 1 szt.
    Schody drewniane, Próchnowo

    360 zł do 600 zł

    Cena, Schody zabiegowe drewniane, Około 16/20 stopni
    Schody drewniane, Sierakowice

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Schody drewniane na konstrukcji stalowej, 1 szt.
    Schody drewniane, Ostrołęka

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Schody jesionowe ,
    Schody drewniane, Krzczonów

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Strop żelbetowy i schody dwuzabiegowe, 70m²
    Schody drewniane, Sosnowiec

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Metalowa konstrukcja z drewnianymi stopniami, 15
    Schody drewniane, Wieliczka

    1080 zł do 1800 zł

    Cena, Lekkie schody drewniane, 17x18/25(403cm) szer.90 cm, 4 stopnie zabiegu,
    Schody drewniane, Czarna Woda

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Schody drewniane, 1
    Schody drewniane, Kleszczewo

    810 zł do 1350 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Schody drewniane?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Schody drewniane cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    793+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Schody drewniane
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone