Dla obszaru

    System alarmowy Cena

    Ile kosztuje system alarmowy? Ceny systemów alarmowych mogą się różnić w zależności od typu (bezprzewodowego i przewodowego), jakości, liczby urządzeń zabezpieczających i dostawcy usług. Instalacja przeciętnego systemu antywłamaniowego z jednostką główną, czujnikami i kamerami kosztuje od 3.000 do 8.000 PLN. Nie trzeba wspominać, że nawet jedno udaremnione włamanie całkowicie uzasadniłoby taką inwestycję, więc nie wahaj się.

    Komu powierzyć instalację systemu alarmowego? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów systemów alarmowych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    System alarmowy


    Cena systemu alarmowego. Cena zamówienia i instalacji systemu alarmowego wraz z jednostką główną, czujnikami i kamerami.

    3000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    8000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Systemy alarmowe

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Bezprzewodowy czujnik ruchu

    Cena bezprzewodowego czujnika ruchu. Cena bezprzewodowego czujnika ruchu o zasięgu 100 m, zasięgu detekcji 10-12 m, z włącznikiem bezpieczeństwa; możliwość montażu na ścianie lub suficie.


    szt

    zł/szt

    Nadzór wideo

    Cena systemu monitoringu. Cena systemu monitoringu z nagrywaniem, kamerami i zasięgiem IR do 20 m.


    szt

    zł/szt

    Pilot z 15 przyciskami

    Cena pilota bezprzewodowego do systemu alarmowego. Cena pilota bezprzewodowego z 15 przyciskami; wodoodporny, posiada 6 operacji, wyświetlanie statusu systemu, testowanie poziomu sygnału i szumów w lokalizacji nadajnika.


    szt

    zł/szt

    Pilot z 4 przyciskami

    Cena pilota bezprzewodowego do systemu alarmowego. Cena pilota bezprzewodowego z 4 przyciskami; wodoodporny, posiada 5 operacji.


    szt

    zł/szt

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Systemy alarmowe - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Co trzeba wiedzieć o systemach alarmowych?

    W związku z rosnącą liczbą włamań do budynków gospodarczych i mieszkalnych ochrona osób i mienia staje się coraz bardziej imperatywem, a jej zapewnienie jest coraz trudniejsze bez starannego i szczegółowego planowania zabezpieczeń technicznych. System alarmowy to zestaw urządzeń i wyposażenia towarzyszącego do szybkiego wykrywania i zapobiegania zdarzeniom niepożądanym. Szczególnie ważne jest, aby dom był chroniony, gdy nas w nim nie ma, zwłaszcza jeśli jest to kilkudniowa nieobecność. Włamywacze zawsze dla swoich celów wybierają mieszkania, domy lub lokale użytkowe, które mają mniej przeszkód, ponieważ wtedy jest mniej prawdopodobne, że zostaną złapani. Wiele możesz zrobić samodzielnie. Istnieją kroki, które można podjąć, aby przyciągnąć jak najmniej niepożądanej uwagi. Jednym z nich jest instalacja wysokiej jakości systemu alarmowego połączonego ze służbą ochrony.

    Systemy alarmowe
    Wraz z rosnącą liczbą włamań coraz większego znaczenia nabiera dobrze zaplanowane zabezpieczenie techniczne domów.

     

    1.1. Nie każde zabezpieczenie antywłamaniowe to system bezpieczeństwa

    Istnieją duże różnice między ochroną antywłamaniową a kompletnym systemem ochrony domu; ten drugi zapewnia tak samo ochronę majątku jak i gospodarstwo domowe i jego mieszkańców, więc z pewnością jest lepszą inwestycją. Przed wyborem dostawcy systemu alarmowego zapytaj szczegółowo o oferowane przez niego urządzenia i usługi oraz o działanie samego systemu. Ochrona antywłamaniowa to najbardziej podstawowy rodzaj systemu alarmowego z czujnikami na drzwiach i oknach. Sygnalizuje tobie lub służbie bezpieczeństwa (w zależności od tego, jak jest zaprogramowane), że ktoś włamał się do twojego domu. Jest to z pewnością przydatne, chociaż taki system nie ostrzega przed innymi niepożądanymi zdarzeniami, takimi jak pożar, tlenek węgla, wyciek wody i tym podobne.

    1.2. System alarmowy działa nawet po wyłączeniu prądu

    Wielu użytkowników obawia się zasilania systemu alarmowego. Załóżmy, że jesteś na wakacjach, a burza  spowoduje brak prądu. Czy system alarmowy nadal działa? Czy Twój dom jest nadal chroniony? Czy musisz pilnie wrócić? To wszystko są prawdziwe zmartwienia i problemy, które im towarzyszą. Uspokójmy Cię od razu - niezależnie od posiadanego systemu, będzie on działał nawet wtedy, gdy nie ma prądu. Klasyczny system, który jest zasilany energią elektryczną, jest zwykle niskonapięciowy, co oznacza, że ​​do pracy nie potrzebuje dużo prądu. Takie systemy ochrony mają zapasowy akumulator, który zasila je do momentu ponownego włączenia prądu. Są też takie, które pracują na energii słonecznej. To wszystko są systemy autonomiczne. Są nieco droższe, ale jeśli wolisz „zielone” rozwiązania, to jest to korzyść dla środowiska naturalnego i Twojego domu.

    1.3. System bezpieczeństwa musi pasować do wielkości domu i Twoich potrzeb

    Chociaż są handlowcy, którzy twierdzą, że jeden system może być używany w każdej sytuacji, nie do końca tak jest. Systemy bezpieczeństwa różnią się między innymi obszarem, dla którego są przeznaczone, rodzajem i potrzebami. Oczywiście te, które mają więcej funkcji i zapewniają lepszą ochronę, są droższe, ale też nie są uniwersalne. Większy dom wymaga systemu, który kontroluje więcej informacji, ale z pewnością musi być dostosowany do zwyczajów i stylu życia domowników.

    1.4. Wiele systemów zabezpiecza również ochronę osobistą

    Załóżmy, że ktoś poślizgnie się i upadnie na schodach i nie może zadzwonić. Jak długo potrwa, zanim go znajdą? Wiele nowoczesnych systemów ochrony domu jest wyposażonych w technologie, które są niezastąpioną pomocą w takich sytuacjach. Przycisk na zawieszce lub bransoletce służy do wezwania pomocy specjalnej służby, która działa non stop. Takie rozwiązanie jest świetne zwłaszcza dla osób starszych, mieszkających samotnie lub bez sąsiadów w pobliżu.

    1.5. Niższe składki ubezpieczeniowe i inne pozytywne czynniki

    Oprócz poczucia osobistego bezpieczeństwa i przekonania, że ​​mienie jest chronione, instalacja wysokiej jakości systemu alarmowego ma inne pozytywne skutki. Na przykład są firmy ubezpieczeniowe, które oferują tańsze ubezpieczenia właścicielom, którzy zainstalowali lepsze systemy alarmowe. Istnieją również systemy bezpieczeństwa, które ostrzegają właścicieli, jeśli którekolwiek z urządzeń gospodarstwa domowego nie działa prawidłowo, aby nie spowodować żadnych szkód. Jednym słowem, systemy alarmowe naprawdę uwalniają właścicieli od wielu zmartwień i sprawiają, że czują się bezpiecznie w domu i na zewnątrz.

    2. Oferenci systemów alarmowych

    Ponieważ jest to bardzo ważna sprawa, radzimy dobrze zapytać o wszystkie cechy różnych systemów alarmowych i starannie wybrać. Najpierw zapytaj, jak długo  firma działa - sugerujemy, aby nie zatrudniać osób, które działają krócej niż 10 lat, ponieważ bardzo ważne jest, aby oprócz doświadczenia posiadali również cały niezbędny sprzęt i urządzenia. Ważne jest również, jak daleko od ciebie znajduje się ich centrum alarmowe i jak szybko mogą przybyć w przypadku włączenia się alarmu.

    3. Rodzaje systemów alarmowych

    3.1. Alarmy przewodowe

    Przewodowy system alarmowy realizuje pierwszą część komunikacji pomiędzy czujnikiem a centralą alarmową, czyli urządzeniem monitorującym poprzez sieć przewodów i kabli rozciągniętych przez ściany Twojego domu. System ten składa się z obwodu niskiego napięcia z czujnikami rozmieszczonymi w oknach i drzwiach. Energia elektryczna płynie nieprzerwanie, a obwód jest zamknięty, dopóki wszystkie okna i drzwi są zamknięte. Gdy tylko się otworzą lub czujniki wykryją ruch, alarmy się włączają.

    3.2. Alarm bezprzewodowy

    Technologia bezprzewodowa umożliwiła wszystkim czujnikom i urządzeniom monitorującym komunikowanie się ze sobą za pośrednictwem częstotliwości radiowych i informacji mobilnych. Gdy tylko czujniki wykryją ruch, informacja jest automatycznie przesyłana do urządzeń, czyli do centrali, która aktywuje alarmy.

    3.3. Alarmy antywłamaniowe bez połączenia z centrum bezpieczeństwa

    Takie systemy powiadamiają Ciebie i jeszcze kogoś innego (w zależności od tego, jak są skonfigurowane), abyś mógł zaalarmować ochronę lub policję. System zawiera sygnały dźwiękowe i świetlne, ale nie wysyła automatycznego powiadomienia do wynajętych służb bezpieczeństwa. Systemy te są zwykle tańsze niż systemy nadzoru i nie zapewniają takiego samego poziomu ochrony. Pamiętaj, że w chwili, gdy w telefonie zabrzmi alarm, możesz nie mieć zasięgu, wystarczająco silnego sygnału lub po prostu nie jesteś w pobliżu telefonu.

    3.4. Alarmy antywłamaniowe podłączone do centrum bezpieczeństwa

    Zatrudnienie profesjonalnej firmy ochroniarskiej, która ochroni Ciebie, Twoją rodzinę i Twój dom, jest z pewnością czymś, co daje poczucie bezpieczeństwa i zaufania.

    Jeśli zdarzy się coś niepożądanego, system alarmowy ostrzeże nie tylko Ciebie, ale również ochronę, która wezwie niezbędną pomoc.

    3.5. Systemy alarmowe według rodzaju ochrony

    Systemy alarmowe różnią się także tym, przed czym chronią ludzi lub przedmioty. Mogą chronić przed ogniem, powodzią, zmianami temperatury w pomieszczeniu, włamaniem, nieautoryzowanym dostępem i tym podobne. W tym sensie dzielą się  na:

    - antywłamaniowe,

    - przeciwpożarowe

    - nadzór wideo i

    - kontrolowanie dostępu.

    4. Instalowanie alarmu domowego

    Proces instalacji systemu bezpieczeństwa w domu zależy głównie od zakupionego systemu. Zwykła instalacja elektryczna musi być wykonana przez fachowca, elektryka. Takie prace obejmują wiercenie i kucie ścian, rozciąganie prowadników  przewodów od czujnika do centrali alarmowej. Z drugiej strony systemy bezprzewodowe są znacznie łatwiejsze w instalacji, ponieważ nie są wymagane żadne prace budowlane. W większości przypadków systemy bezprzewodowe są autonomiczne i samowystarczalne, ponieważ zasilane są baterią lub panelami słonecznymi. Do bezpośredniego połączenia z ochroną wymagany jest specjalny sprzęt. Zalecamy, aby przed rozpoczęciem pracy zapytać o wszystkie szczegóły, aby wiedzieć, co należy przygotować.

    4.1. Alarmy w nowym budownictwie

    Przed zainstalowaniem systemu alarmowego oferent dokonuje przeglądu obiektu, otoczenia i innych warunków wstępnych (szkice i na terenie) oraz określa, który system będzie najbardziej odpowiedni w zależności od nawyków życiowych członków gospodarstwa domowego. Planując system alarmowy nie możemy zapomnieć o późniejszym rozmieszczeniu mebli, klimatyzatorów itp., aby czujniki nie były zablokowane i nie miały przeszkód w funkcjonowaniu. Po utworzeniu planu zaczyna się rozciąganie linii komunikacyjnych, czyli przewodów pomiędzy czujnikiem a centralą alarmową. Najodpowiedniejszym momentem do tego jest tuż przed tynkowaniem ścian, kiedy rozciągane są inne instalacje, aby w efekcie końcowym nic nie było widoczne z zewnątrz. Po zakończeniu instalacji system jest testowany i ewentualnie korygowany.

    4.2. Alarmy w już istniejącym obiekcie

    W starym budynku instalacje alarmowe montuje się na ogół w taki sposób, aby uniknąć wiercenia i kucia ścian, czyli poprzez rury z instalacjami elektrycznymi lub wykonaniem kanałów w dolnej części ścian. Dlatego nie są idealnym rozwiązaniem estetycznym. To prawda, że ​​zaletą jest to, że wszystkie meble zostały już ustawione, więc nie ma niewiadomych w tym sensie. Cały system alarmowy montowany jest od razu wraz z instalacjami.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    wymiana akumulatora

    wymiana akumulatora 405 zł do 675 zł

    ........

    AWARIA domowego sys.alarmowego

    zablokowała się centrala proszę o tel.601462231 607.5 zł do 1012.5 zł

    ........

    Montaż inlteligentnego licznika do zużycia prądu przy fotowoltaice

    Montaż 4050 zł do 6750 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, system alarmowy budynku, ok.220 m2
    Systemy alarmowe, Cichawa

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Wymiany czujki ruchu oraz baterii centrali nadawczej,
    Systemy alarmowe, Jedwabno

    180 zł do 300 zł

    Cena, Podlaczenie 2 kamer, nie dxislaja, 2 kamery
    Systemy alarmowe, Rytwiany

    180 zł do 300 zł

    Cena, Alarm i kamery, 3
    Systemy alarmowe, Zatom

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Potrzebuje kupic i zainstalowac system alarmowy z kamerami., 170m
    Systemy alarmowe, Lanckorona

    540 zł do 900 zł

    Cena, monitoring, 4
    Systemy alarmowe, Lichenek

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Serwis systemu alarmowego, Nie wiem
    Systemy alarmowe, Osowiec

    90 zł do 150 zł

    Cena, kontrola systemu alarmowego,
    Systemy alarmowe, Zamość

    270 zł do 450 zł

    Cena, Alarm domowy , 6 czujek
    Systemy alarmowe, Paszowice

    900 zł do 1500 zł

    Cena, System domofonowy w przedszkolu,
    Systemy alarmowe, Tychy

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Chodzi mi o monitoring zewnetrzny ( 2 kamery),
    Systemy alarmowe, Rakoniewice

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Alarm do domu jednorodzinnego, alarm + 3 czujki
    Systemy alarmowe, Kraków

    450 zł do 750 zł

    Cena, Zmiana karty w alarmie montaż kamer , 4 szt
    Systemy alarmowe, Chróstnik

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Monitoring, kamery w takiej rozdzielczości żeby w nocy odczytać nr.rej, 2+2( w środku słabsze)
    Systemy alarmowe, Straszyn

    900 zł do 1500 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Systemy alarmowe?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Systemy alarmowe cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    1255+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Systemy alarmowe
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone