Dla obszaru

    Zbiornik na deszczówkę Cena

    Ile kosztuje zbiornik na deszczówkę i dlaczego taka inwestycja się opłaca? Pozyskanie deszczówki w ostatnich latach, wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej ludzi oraz poprawą efektywności energetycznej i poziomu wykorzystania zasobów naturalnych, nabiera coraz większego znaczenia, zarówno ze względów praktycznych, jak i ekonomicznych. Wodę ze zbiornika na deszczówkę można wykorzystać w gospodarstwie domowym na różne potrzeby higieniczne czy sanitarne,przy tym nie zawiera ona chloru ani kamienia. Cena zbiornika na wodę zależy od producenta, materiału i rozmiaru. Cena całego systemu zbierania wody deszczowej dla przeciętnego domu jednorodzinnego waha się od 1.500 do 8.000 PLN.

    Komu powierzyć instalację zbiornika na deszczówkę? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów zbiorników na wodę w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena zbiornika na deszczówkę 1000-5000 litrów.


    Cena zbiornika na deszczówkę 1000-5000 litrów.

    1000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    5000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Zbiornik na deszczówkę

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Cena zbiornika na deszczówkę 5000-10 000 litrów.

    Cena zbiornika na deszczówkę 5000-10 000 litrów.


    szt

    zł/szt

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Zbiorniki na deszczówkę - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Zbiorniki na deszczówkę – co trzeba wiedzieć?

    Zbieranie wody deszczowej może być proste, jak zbieranie wody w zbiornikach, ale także złożone, co w rzeczywistości reprezentuje całe systemy i konstrukcje z włazami, rurociągami, zbiornikami podziemnymi i innym sprzętem do zasilania gospodarstw domowych lub większych obiektów. Zbiorniki wodne, czyli systemy poboru wody składające się z kolektorów, rur i zbiorników podziemnych lub naziemnych, są coraz bardziej poszukiwanymi rozwiązaniami zmniejszania kosztów zaopatrzenia w wodę i ochrony środowiska, zwłaszcza poza osiedlami miejskimi. Jednocześnie systemy te są świetnym sposobem na racjonalizację i efektywne zużycie wody pitnej. W ten sposób zmniejsza się marnotrawstwo wody pitnej do celów, do których można również wykorzystać wodę deszczową.

    Zbiornik na deszczówkę
    Naziemny zbiornik na deszczówkę

     

    1.1. Co oznacza zbieranie wody atmosferycznej?

    Oznacza to zbieranie wody deszczowej z dachu lub innych nieprzepuszczalnych powierzchni i przechowywanie jej do późniejszego wykorzystania. Deszcz będzie spływał rynną z dachu do włazów lub kanalizacji, a dalej do jakiegoś zbiornika. Systemy zbierania wody deszczowej mogą być dość proste, takie jak napełnianie pojemników wodą deszczową, lub bardzo wyrafinowane, takie jak gromadzenie wody deszczowej w dużych zbiornikach dla wszystkich potrzeb w gospodarstwie domowym. W rzeczywistości zbieranie wody deszczowej staje się możliwą do utrzymania i coraz bardziej poszukiwaną alternatywą dla ustalonego zaopatrzenia w wodę gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Systemy te już dawno przerosły funkcję użytkową indywidualnych gospodarstw. W wielu krajach, takich jak Niemcy i Australia, zbieranie wody deszczowej jest już dość powszechną praktyką. Zbieranie wody deszczowej jest również możliwe na obszarach miejskich. Wszystko, czego potrzebujesz, aby skorzystać z tego zasobu, to złapać darmową wodę, która spada na Twój dach i skierować ją do kolektora deszczowego. Daje to również możliwość przejęcia kontroli nad dostawami i zaspokojenia całości lub przynajmniej znacznej części zapotrzebowania na wodę. Systemy zbierania wody deszczowej mogą zapewnić zaopatrzenie w wodę całego domu i/lub tylko na potrzeby podlewania ogrodu.

    1.2. Jakie są zalety zbierania wody deszczowej?

    Oto kilka korzyści:

    - woda deszczowa jest stosunkowo czystym i całkowicie darmowym źródłem wody;

    - zapewnia pełną kontrolę nad zaopatrzeniem w wodę, co jest szczególnie ważne dla miejsc z ograniczonymi możliwościami;

    - jest akceptowalne społecznie i odpowiedzialne za środowisko;

    - promuje samowystarczalność i pomaga oszczędzać wodę;

    - woda deszczowa jest lepsza dla świata roślin, ponieważ nie jest chlorowana;

    - zmniejsza nacisk na systemy odwadniające podczas burzy;

    - rozwiążesz problemy z odwodnieniem Twojej posesji, a jednocześnie otrzymasz darmową wodę;

    - stosowane są proste i tanie technologie łatwe w utrzymaniu;

    - mogą być wykorzystywane jako główne lub rezerwowe źródło zaopatrzenia komunalnego lub studni;

    - system można łatwo dostosować do istniejącego budynku lub zainstalować podczas nowej budowy;

    - system jest bardzo elastyczny i może być modułowy, co pozwala na rozbudowę, przekształcenie lub relokację w zależności od potrzeb;

    - stanowi doskonałe zapasowe źródło wody w sytuacjach awaryjnych.

    1.3. Dlaczego zbieranie wody deszczowej jest ważne?

    Zbieranie wody atmosferycznej jest ważne z kilku powodów, z których najważniejsze dwa to - oszczędność kosztów i ochrona środowiska.

    1.4. Jak wykorzystywana jest woda deszczowa?

    Możesz użyć wody deszczowej do wszystkiego, za co obecnie korzystasz z wody z kranu. Pomysł wykorzystania wody pitnej do spłukiwania toalet i podlewania trawników jest marnotrawstwem i nieodpowiedzialnością, zwłaszcza w świetle wzrostu populacji i niedoborów wody na całym świecie. Zbieranie wody deszczowej to technika zazieleniania domu i zmniejszenia szkodliwego wpływu na środowisko. Istnieją trzy główne obszary wykorzystania wód opadowych: nawadnianie lub podlewanie oraz wykorzystanie jako wody pitnej lub technicznej w budynkach. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie wody deszczowej:

    - do podlewania ogrodu (trawy, roślin ozdobnych, ziół, owoców i warzyw); możesz podłączyć system zbierania wody deszczowej do systemu nawadniającego;

    - można umyć samochód wodą deszczową;

    - można kąpać zwierzęta;

    - napełniać fontanny i stawy;

    - napełnić basen;

    - myć podjazdy i chodniki zamiast wodą pitną;

    - dla wszystkich zamkniętych urządzeń (toalety i pralki);

    - jako woda pitna, jeśli jest odpowiednio przefiltrowana i zdezynfekowana;

    - do procesów przemysłowych zamiast wody komunalnej.

    1.5. Jak zbierać wodę deszczową?

    Jeśli więc przekonaliśmy Cię do korzystania z wody deszczowej w swoim gospodarstwie domowym, po prostu czytaj dalej. Tutaj znajdziesz informacje o najlepszych metodach zbierania wody deszczowej. Znajdziesz tu również wszystko o podstawowych elementach systemu. Chociaż zbieranie wody deszczowej jest starą technologią, z biegiem czasu wprowadzono wiele ulepszeń dzięki innowacjom produktowym.

    Jakie są wszystkie metody zbierania wody deszczowej?

    Jedyną rzeczą, która różni się w metodach, o których mówimy, jest wielkość systemu. Wszystkie kierują się tymi samymi zasadami, ale różnią się estetyką i faktyczną skutecznością zachowania wody.

    1.5.1. Przechowywanie w zbiornikach

    Ta metoda jest najczęstsza. Polega na instalacji rur, które łączą się z rynnami lub kanałami odprowadzającymi wodę deszczową. Zbiornik może być plastikową beczką z recyklingu, ale też zupełnie nowym kolektorem przeznaczonym tylko do magazynowania wody deszczowej.

    Zalety: Każdy może z niego łatwo korzystać w dowolnym miejscu. Plastikowe beczki są dostępne w różnych sklepach i w Internecie. Nie zajmują dużo miejsca i zmieszczą się wszędzie.

    Słabe strony: Ich objętość wynosi zwykle od 50 do 200 litrów. Gdy się przeleje, woda spływa nieużywana.

    1.5.2. System suchy

    Ta metoda jest rodzajem zbierania wody deszczowej w zbiornikach, ale wiąże się z większą powierzchnią magazynową. W gruncie rzeczy wąż się „suszy” po każdym deszczu, a woda z niego spływa bezpośrednio do górnej części zbiornika.

    Zalety: Może zmagazynować dużą ilość wody deszczowej. Świetnie nadaje się na tereny, gdzie opady są rzadsze i zwykle są burzowe. Instalacja jest w bardzo przystępnej cenie. Ponieważ system nie jest skomplikowany, konserwacja jest łatwa.

    Wady: Zbiornik musi znajdować się tuż obok domu.

    1.5.3. System mokry

    Ta metoda polega na umieszczeniu rur zbiorczych pod ziemią, tak aby można było połączyć kilka rur zasilających z różnych rynien. Woda deszczowa wypełnia rurociąg podziemny, a woda wznosi się pionowymi rurami aż do przelewu do zbiornika. Kanały odwadniające i rurociągi do zbierania podziemnego muszą mieć wodoszczelne połączenia. Wysokość wejścia do zbiornika musi znajdować się poniżej najniższej rynny na budynku.

    Zalety: Możliwość odbioru wody z całej powierzchni. Możliwość odbioru z kilku rynien i studzienek. Zbiornik może być umieszczony z dala od domu.

    Wady: Instalacja tego systemu jest droższa ze względu na podziemne rurociągi. Należy zapewnić odpowiednią różnicę wysokości między rynną a wlotem do zbiornika.

    2. Kolektor deszczu - wybierz niezawodnego oferenta

    Wybór odpowiedniego oferenta może być trudnym zadaniem. Zaprojektowanie odpowiedniego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie wymaga prawdziwego mistrza swojego rzemiosła. Znajdź dostawcę, który oferuje zintegrowane podejście. Taki oferent spojrzy na Twój projekt z różnych perspektyw, aby znaleźć odpowiednie, unikalne i niepowtarzalne rozwiązanie, dopasowane do Twojej sytuacji. Tacy fachowcy chcą dostarczyć kompletne rozwiązanie, a nie tylko sprzedawać konkretny system. Są to zazwyczaj osoby, które postrzegają problemy jako szanse i wyzwania. Są zorientowani na innowacje i zaangażowani w profesjonalizm, doskonałość i uczciwość. Dają gwarancje na wszystkie produkty i usługi oraz posiadają doskonałe referencje.

    3. Rodzaje kolektorów deszczowych

    3.1. Kolektory deszczowe naziemne wykonane z polietylenu

    Ekonomiczny wybór do przechowywania wody deszczowej. Polietylen o dużej gęstości jest najczęściej używany do produkcji zbiorników na wodę. Choć na rynku dostępne są różne kształty zbiorników, najlepszym wyborem są tradycyjne cylindryczne zbiorniki z wypukłym wierzchem. Jest to również ekonomiczne rozwiązanie do przechowywania wody. Są odporne na uderzenia i stosunkowo dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem pod wpływem promieni słonecznych. Występują w różnych rozmiarach i kolorach. Kolektor naziemny jest zgodny z przepisami dotyczącymi magazynowania wody pitnej. Zbiorniki PE są generalnie łatwiejsze do ręcznego przenoszenia i montażu, ponieważ są solidne i lekkie. Mniejsza waga może również oznaczać niższe koszty dostawy w porównaniu do zbiorników wykonanych z innych materiałów. Zbiorniki polietylenowe nie rdzewieją z czasem. Jeśli coś się stanie z takim zbiornikiem przez przypadek, w większości przypadków można go łatwo naprawić.

    Słabe strony: W tych zbiornikach funkcjonalność jest o wiele ważniejsza niż estetyka. W końcu każdy z nich zacznie się deformować pod wpływem promieniowania UV, nawet jeśli jest chroniony przez inhibitory UV. Chociaż istnieją zbiorniki o różnych rozmiarach, nie ma wyznaczonych rozmiarów. Jeśli chcesz w ten sposób zgromadzić dużo wody deszczowej, będziesz musiał wziąć więcej zbiorników PE. Ich słabością jest również to, że są łatwopalne, a proces wytwarzania plastiku z ropy powoduje duże zanieczyszczenie.

    3.2. Kolektory deszczowe naziemne wykonane z blachy ocynkowanej

    Zbiorniki te sprawdzają się również pod względem estetycznym. Ponadto są bardzo opłacalnym rozwiązaniem do przechowywania wody. Są całkowicie odporne na promieniowanie UV. Nadają się do przechowywania wody pitnej, jeśli posiadają odpowiedni do tego system. Zbiorniki metalowe ocynkowane można łatwo przenosić i instalować ręcznie. Są wytrzymałe i mają niewielką wagę, należy jednak bardzo uważać, aby nie uszkodzić ich podczas montażu.

    Wady: Podczas instalacji zbiornika należy uważać, aby go nie przebić. Ponadto, mimo że są ocynkowane, mogą rdzewieć. Zbiorniki metalowe ocynkowane są dostępne w różnych rozmiarach, ale jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania wody, będziesz musiał kupić więcej sztuk, co wymaga większej inwestycji.

    3.3. Podziemne zbiorniki betonowe

    Świetna opcja dla dużych zbiorników podziemnych. Może być ekonomicznym rozwiązaniem do przechowywania dużych ilości wody. Same zbiorniki mają bardzo długą żywotność. Wykopy pod fundamenty lub piwnice w nowej budowie można wykorzystać do ustawienia zbiorników. Dzięki nośności betonu może być zamontowany pod podjazdem lub parkingiem. Zapewnia stałą temperaturę magazynowanej wody przez cały rok. Można go skonfigurować w dowolnym kształcie, głębokości, układzie - wszystko na zamówienie. Może neutralizować lekko kwaśne deszcze. Nadaje się do przechowywania wody pitnej, jeśli jest pokryty odpowiednim materiałem (liner). Jeśli pojawi się pęknięcie, można je naprawić.

    Wady: Ten typ zbiorników może być bardzo drogi, zwłaszcza te o mniejszej pojemności. W niektórych miejscach projektu wykopy i dostęp do zbiorników mogą być utrudnione. Ruch gruntu może spowodować pęknięcia w betonowym zbiorniku (najlepszą praktyką jest umieszczenie wykładziny wewnątrz zbiornika) Trwałość: Cement portlandzki używany do produkcji betonu wymaga dużej ilości energii.

    3.4. Podziemne zbiorniki polietylenowe

    To tańszy wariant zbiorników podziemnych. Może być ekonomicznym rozwiązaniem do podziemnego magazynowania wody. Jest całkowicie chroniony przed rozkładem w wyniku działania światła słonecznego z upływem czasu. Takie modele są wykonane w różnych objętościach. Są łatwe w transporcie i montażu. Są wystarczająco wytrzymałe i trwałe, aby służyły przez lata. Są bezpieczne do przechowywania wody pitnej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

    Wady: Zbiorniki są dostępne tylko do około 2500 litrów, co oznacza, że ​​jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania niż 2500 litrów, będziesz musiał zainstalować więcej sztuk, co zwiększy koszty. Wykopywanie i usuwanie ziemi w celu zakopania zbiorników może znacznie zwiększyć wydatki, jednocześnie nie będąc wystarczająco wytrzymałymi konstrukcyjnie, aby wytrzymać ruch drogowy.

    3.5. Podziemne zbiorniki z włókna szklanego

    Idealne rozwiązanie na wymagające tereny, a także ekonomiczne do podziemnego magazynowania dużych ilości wody. Są całkowicie zabezpieczone przed rozpadem pod wpływem ciągłego promieniowania UV. Istnieją różne pojemności. Są wystarczająco wytrzymałe i trwałe, aby służyły przez lata. Zapewniają stałą temperaturę magazynowanej wody przez cały rok. Włókna szklane są obojętne na związki, które mogą rozkładać zbiorniki z innych materiałów.

    Słabe strony: Przygotowania mogą być bardzo kosztowne i nie opłaca się to gospodarstwom domowym. Samo wykopanie dołu i zakopanie zbiornika może być w niektórych obszarach problematyczne.

    3.6. Podziemne zbiorniki modułowe

    Bardzo elastyczny wariant zbiornika podziemnego. Może być ekonomicznym podziemnym magazynem na większe ilości wody. Koszty dostawy (na całkowitą objętość zbiornika) są niższe w porównaniu z innymi opcjami zbiorników podziemnych. Mogą mieć elastyczny kształt, co pozwala na różne układy i głębokości. Są wytrzymałe i trwałe.

    Słabe strony: Aby były trwałe, muszą zostać zakopane. Czyszczenie wewnętrzne nie jest możliwe, więc rodzaj i wyposażenie do filtracji na wejściu do systemu jest niezwykle ważne.

    4. Jak działa cały system zbierania wody deszczowej?

    Wszystko zaczyna się na powierzchni dachu. Prawie wszystkie powierzchnie dachu nadają się do zbierania wody deszczowej. Rynny powinny mieć osłony ochronne, aby zapobiec przedostawaniu się większych kawałków, które może nanieść woda lub wiatr. Wodę deszczową można odbierać z rynien każdego typu i kształtu. Do zbierania wody deszczowej nie jest wymagana specjalna rynna. Dodatkową opcją filtrowania jest zainstalowanie specjalnych filtrów, które umożliwiają częściowe samooczyszczanie. Istnieje również specjalne urządzenie, które jest połączone z rynną i zapobiega przedostawaniu się do zbiornika pierwszej i najbrudniejszej wody deszczowej. Inną opcją filtracji wody deszczowej jest membrana zamontowana na wlocie do zbiornika. Membrana ta chroni również przed owadami i szkodnikami, a w tym samym celu na końcu rury przelewowej można umieścić zawór. Same zbiorniki na deszczówkę są wykonane z różnych materiałów i mogą mieć różne rozmiary. Można również zainstalować automatyczny system napełniania, aby automatycznie utrzymywać minimalną ilość wody w zbiorniku. Jest to bardzo ważne w przypadku zbiorników na wodę deszczową podłączonych do automatycznych systemów nawadniających, aby zapobiec wysychaniu pomp. Wybierz system pompowania, aby dostarczać wodę deszczową pod ciśnieniem, aby ułatwić jej dystrybucję lub podłączyć do podziemnego systemu nawadniającego. Za pompą można umieścić filtr nawadniający, który zapobiegnie wnikaniu większych zanieczyszczeń. Wskaźnik poziomu wody może być również przydatny w monitorowaniu zużycia wody, a dostępne są dość proste lub bezprzewodowe modele cyfrowe.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    zbiornik na deszczówkę i montaż

    kupić zbiornik 3000l na deszczówkę i zainstalować go na posesji . 6075 zł do 10125 zł

    ........

    podłączenie zbiornika 1000l na deszczówkę

    Mam wkopany w ziemie już zbiornik 1000l, chyba podłączony do rynny. Dodatkowo osobno prąd, ujęcie wody, koszyczek, pompa, rury i inne. Potrzebuje to podłączyć razem wszystko aby było możliwe automatyczne podlewanie ze zbiornika a jak nie ma w nim wody z ujęcia wodnego (kran) dodatkowo może jakieś propozycje ze sterownikiem raczej będzie jedna sekcja na spryskiwacze i ze 3-4 na linie kroplujące 6480 zł do 10800 zł

    ........

    Zbiornik i instalacja

    Zbiornik deszczówki ok. 5000 l, podłączenie do rynien, pompa wypompwywania do systemu podlewania trawnka, instalacja 10125 zł do 16875 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, instalacja zbiornika na deszczówkę podziemnego, 3000 l
    Zbiornik na deszczówkę, Bielsko-Biała

    3150 zł do 5250 zł

    Cena, Zbiornik na deszczówkę wraz z systemem odprowadzania wody z rynien, 2000l
    Zbiornik na deszczówkę, Ciechanów

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Kompleksowy montaz zbiornika na deszczowke,
    Zbiornik na deszczówkę, Michale

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Instalacja podziemnego zbiornika na deszczowke, 5000m2
    Zbiornik na deszczówkę, Somianka

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, instalacja podziemnego zbiornika na deszczowke, 1 lub 2 o poj 3500l
    Zbiornik na deszczówkę, Wrocław

    2340 zł do 3900 zł

    Cena, zbiornik na deszczówkę, 8-10 tyś. litrów
    Zbiornik na deszczówkę, Wilkszyn

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, Zbiorniki na deszczówkę, 200 m2
    Zbiornik na deszczówkę, Otwock

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, 2 zbiorniki z montażem, 0,8 m 1,5 m
    Zbiornik na deszczówkę, Warszawa

    360 zł do 600 zł

    Cena, Montaż podziemnego zbiornika na deszczówkę., 5000l
    Zbiornik na deszczówkę, Barlinek

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, podziemny zbiornik na deszczówkę , 4500
    Zbiornik na deszczówkę, Nieborowice

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Zamontować ozdobne zbiorniki na deszczówkę, 2 zbiorniki po ok 350l
    Zbiornik na deszczówkę, Wrocław

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Zbiornik wraz z montażem , 10000
    Zbiornik na deszczówkę, Kalisz

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Montaż zbiornika na deszczówkę, wyłożenie kostki, 12 m3
    Zbiornik na deszczówkę, Płochocin

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Instalacja podziemnego zbiornika na deszczówkę, 2 x 2 m3
    Zbiornik na deszczówkę, Warszawa

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Zbiornik na deszczowke, 3-4 m3
    Zbiornik na deszczówkę, Gliwice

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Zbiornik na deszczówkę z przyłączeniem do rynny, 2 zbiorniki po 2 m szescienne
    Zbiornik na deszczówkę, Gliwice

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Zbiornik na deszczówkę, ok 5 m3
    Zbiornik na deszczówkę, Jelenia Góra

    1800 zł do 3000 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Zbiornik na deszczówkę?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Zbiornik na deszczówkę cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    97+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Zbiornik na deszczówkę
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone