Za pomocą kilku kliknięć do
sprawdzonych wykonawców

W każdym razie rzemieślnicy będą musieli powoli zdawać sobie sprawę, że konkurencja jest zdrowa i powinni pracować tak, aby uszczęśliwić klientów, a nie na odwrót. Uznanie dla wyjątków. Jeszcze raz gratuluję Wam profesjonalnego podejścia. Możecie być przykładem dla innych i z pewnością polecę Was przyjaciołom i znajomym. - Aleksander A.


Kontakty wysyłamy maksymalnie w ciągu jednego dnia

Który wykonawca jest tym odpowiednim? Czy polecane firmy są zainteresowane lub dostępne? Jak pozyskać kontakty zweryfikowanych wykonawców? Mimo natłoku informacji trudno dziś znaleźć odpowiedniego wykonawcę. Jesteśmy po to, abyś mógł łatwo, szybko i bez ryzyka znaleźć odpowiedniego wykonawcę.

1

Złożenie i potwierdzenie projektu

Po prawidłowym wypełnieniu i przesłaniu formularza rejestracyjnego, niezwłocznie następnego dnia sprawdzimy Twoje dane i potwierdzimy projekt. Szczegóły sprawdzimy również telefonicznie. Jeżeli nie odpowiedziałeś na wszystkie pytania w formularzu rejestracyjnym, podaj brakujące informacje.

Szczegóły sprawdzamy również telefonicznie. Jeśli nie odpowiedziałeś na wszystkie pytania, podaj dodatkowe informacje. Jeśli nie uda nam się znaleźć wykonawcy dla Twojego projektu, poinformujemy Cię o tym.

2

Łączymy Cię z odpowiednimi wykonawcami

Gdy tylko potwierdzimy projekt, połączymy Cię z co najmniej trzema wykonawcami. Możesz umówić się na wizytę tego samego dnia.

Udzielimy wszelkich informacji i danych kontaktowych. W ciągu tygodnia do Twojego projektu dołącza zwykle jeszcze więcej wykonawców. Możesz monitorować, który z nich jest zainteresowany projektem i radzimy zapytać ich telefonicznie, czy nie są zajęci w wymaganym terminie realizacji.

3

Umów się na obejrzenie lokalizacji i ofertę

Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów projektu uzgodnij z wykonawcą ofertę.

Istnieje możliwość umówienia się na przegląd i spotkania ze wszystkimi wykonawcami. Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów projektu poproś wykonawców o oferty. Możesz je porównać na podstawie ich ocen i innych czynników.

4

Wykonanie i ocena

Następuje wybór wykonawcy. Radzimy nie wybierać wykonawcy na podstawie najniższej ceny, ale także zwrócić uwagę na ocenę i referencje. Po podpisaniu oferty lub umowy, którą zawierasz z wybraną firmą, realizujesz projekt. Gdy wykonawca zakończy projekt, poprosimy Cię o ocenę jego jakości i poprawności. Dzięki ocenie pomagasz społeczności w wyborze firmy i reputacji użytkownika.

Po podpisaniu oferty lub umowy, którą zawierasz z firmą, realizujesz projekt. Gdy wykonawca zakończy projekt, poprosimy Cię o ocenę jego jakości i poprawności. Podając ocenę pomagasz w wyborze firmy i reputacji użytkownika.

Pracujemy nad przejrzystością na rynku budowlanym.

Mimo publicznie dostępnych baz danych nie wiadomo, w jakiej działalności firma się specjalizuje. W większości przypadków nie możesz nawet zaufać rekomendacjom. Ktoś, kto dobrze sobie radził wczoraj, może dziś znacznie obniżyć jakość usług. Staramy się zebrać wszystkie te informacje w jednym miejscu.

Bezpłatnie, bez prowizji!

Od wykonawców nie pobieramy prowizji. Dlatego złożenie zapytania i wybór proponowanego wykonawcy nie generuje dla Ciebie żadnych dodatkowych ani ukrytych kosztów.

Zawsze pozostaniemy darmowym systemem budowlanym dla wszystkich inwestorów.

Preselekcja wykonawców

Aby zmniejszyć Twoje ryzyko, sprawdzamy działalność firm, doświadczenie rynkowe i publikujemy ich referencje. Zbieramy również Twoje oceny i rekomendacje od ekspertów oraz mierzymy odzew wykonawców.

Jakość firmy oceniamy w sposób obiektywny oceną od 1 do 10. Wykluczamy nieuczciwych wykonawców.

Prawdziwe doświadczenia użytkowników

Twoja opinia to fundament, na którym budujemy zaufanie naszych użytkowników. Każda opinia wpływa na ocenę wykonawcy. Każda firma w systemie została już oceniona.

Wykonawcy nie mogą pisać własnych ocen. Oceny mogą pozostawić tylko użytkownicy, którzy wykonywali z nimi pracę.

Specjaliści w branży budowlanej

Pozostajemy wierni budownictwu, w którym służymy naszą wiedzą i doświadczeniem. U nas znajdziesz ponad 300 specjalistycznych kategorii z zakresu budownictwa, renowacji i projektowania.

daibau.pl zostało założone przez architektów w odpowiedzi na nasze osobiste problemy ze znalezieniem odpowiedniego wykonawcy.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Jeśli masz pytanie dotyczące projektu, wyślij nam swoje zapytanie, a my oddzwonimy najpóźniej w ciągu jednego dnia. W przypadku wszystkich innych niejasności zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami i odpowiedziami. Jeśli nadal nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, zadzwoń do nas.

Ogólne pytania

1. Dlaczego miałbym używać daibau.pl?


Daibau ułatwia znalezienie wykonawców i zmniejsza ryzyko dla każdego, kto buduje lub remontuje. Wystarczy kilka kliknięć, abyś wypełnił zapytanie, a połączymy Cię z odpowiednimi i sprawdzonymi firmami. Pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo czasu i uniknąć ewentualnych problemów z wykonaniem.

2. Czy ta usługa jest płatna?


Usługa dla użytkowników jest w pełni bezpłatna. Nie pobieramy żadnej prowizji. Platforma jest finansowana z pakietów abonamentowych wykonawcy.

3. Czy daibau.pl wykonuje prace budowlane i remontowe?


daibau.pl nie jest wykonawcą robót budowlanych ani rzemieślniczych i nie oferuje usług projektowania i planowania. daibau.pl dba o informowanie, edukację i łączenie inwestorów z wykonawcami.

4. Dlaczego miałbym powierzyć Wam informacje o mnie i moim projekcie?


Twoje dane są u nas bezpieczne. Wszystkie informacje związane z projektem i Twoje kontakty są widoczne tylko dla wykonawców, których wybraliśmy i których uznamy za odpowiednich dla Twojego projektu. Im więcej informacji opublikujesz, tym większa jest oczekiwana reakcja zainteresowanych firm i tym szybciej możesz umówić się na wykonanie.

Zapytania

Jak mogę przekazać zapytanie?


Przekazanie zapytania jest proste. Wystarczy, że wypełnisz formularz online. Dla każdego okna formularza, w oparciu o wybraną kategorię, zestawimy pytania, które pomogą Ci lepiej opisać Twój projekt.

Dlaczego potrzebujecie mojego numeru telefonu i e-mail?


Numer telefonu jest wymagany, ponieważ każde zgłoszenie sprawdzamy dzwoniąc. Zadamy Ci dodatkowe pytania i w razie potrzeby uzupełnimy informacje. Ponadto numer telefonu, pod którym jesteś dostępny, jest ważny, aby wykonawcy mogli do Ciebie zadzwonić. Funkcjonalny e-mail jest obowiązkowy, ponieważ otrzymujesz wszystkie powiadomienia związane z Twoim projektem. Zadbaj o to, aby podać kontakty osób, które znają szczegóły projektu i są odpowiedzialne za jego realizację.

Na jakie działaności mogę złożyć zapytanie?


Na daibau.pl oferujemy 220 kategorii dla budownictwa i remontu. Możesz złożyć zapytanie o praktycznie wszystkie usługi związane z budową i projektowaniem. W przypadku niektórych kategorii przed opublikowaniem będziemy potrzebować więcej informacji, takich jak harmonogramy, listy zadań do wykonania i inne dokumenty.

Nie wiem dokładnie, czego potrzebuję. Czy mogę złożyć zapytanie?


daibau.pl jest przeznaczony do budowy. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, czego potrzebujesz, skontaktuj się z naszym centrum medialnym w celu uzyskania wskazówek i wsparcia przed budową i remontem. Jeśli potrzebujesz tylko porady, możemy skontaktować się z wykonawcą, który Ci pomoże.

Interesuje mnie tylko cena. Czy powinienem przekazać zapytanie?


Jeśli interesuje Cię tylko orientacyjna cena, skierujemy Cię do kalkulatora ceny inwestycji dla wszystkich 220 kategorii w systemie. Jeśli planujesz wykonywanie i chciałbyś najpierw poznać różnice między różnymi opcjami, możesz złożyć zapytanie. Oczywiście, jeśli masz wystarczająco dużo informacji o tym, czego chcesz.

Nie jestem pewien, czy chciałbym wykonać projekt. Czy taki projekt jest interesujący?


Jeśli jesteś na wczesnym etapie podejmowania decyzji, czy w ogóle realizować projekt, kierujemy Cię do centrum medialnego i kalkulatora ceny inwestycji. Decydując się na wykonanie budowy lub remontu, zaprosimy Cię do ponownego złożenia zapytania. Jeśli widzimy, że wykonanie nie jest jeszcze aktualne, nie przekażemy projektu do bazy danych i możesz zaznaczyć datę, kiedy chcesz, abyśmy ponownie zadzwonili i zaktualizowali projekt.

Moje zapytanie nie zostało jeszcze opublikowane, czy coś poszło nie tak?


Codziennie otrzymujemy dużą liczbę zgłoszeń, więc może się zdarzyć, że przegapiliśmy Twój projekt, za co z góry przepraszamy. W takim przypadku zadzwoń do nas. Istnieje możliwość, że dzwoniliśmy już do Ciebie w poprzednich dniach, ale nie mogliśmy się z Tobą skontaktować. W takim przypadku wyślemy Ci wiadomość e-mail natychmiast po nieudanym połączeniu. Jeśli do nas zadzwonisz, możemy natychmiast zgłosić zapytanie.

Otrzymaliśmy wiadomość z informacją, że nie znaleziono odpowiedniego wykonawcy. Co mogę zrobić?


Mimo dużej sieci wykonawców, którzy aktywnie z nami współpracują, może się zdarzyć, że nie znaleźliśmy zainteresowania wśród wykonawców. Generalnie firmy są mniej zainteresowane projektami w szczycie sezonu, zwłaszcza jeśli mają one niższą wartość. W niektórych przypadkach, jeśli potrzebujesz bardzo konkretnego działania lub twój projekt jest trudny do zrealizowania, może się zdarzyć, że w ogóle nie mamy odpowiedniego wykonawcy w sieci. Jeśli chcesz, możesz skontaktować się z naszym administratorem, a my dołożymy wszelkich starań, aby taki projekt w przyszłości zakończył się sukcesem.

Otrzymaliśmy wiadomość, że nie masz wystarczających informacji, co mamy zrobić?


Szczegółowy opis jest bardzo ważny, jeśli chcesz, aby Twoje poszukiwania odpowiednich firm zakończyły się sukcesem. Jeśli uznamy, że nie podałeś wystarczających informacji o projekcie, aby wykonawcy mogli odpowiednio zareagować, poprosimy Cię o uzupełnienie. Obszerny, jeden opis, szkic i zdjęcia obecnego stanu lub odpowiednie przykłady wystarczą, aby odpowiednie firmy szybko zareagowały. Gdy uznasz, że odpowiedziałeś na wszystkie nasze dodatkowe pytania, możesz kliknąć, aby zadzwonić do administratora i poprosić go o opublikowanie zapytania.

Złożyłem dziś podobną prośbę jak poprzednio, dlaczego jej nie opublikowaliście?


Jeśli złożyłeś nowe zapytanie, ponieważ nie było odpowiedzi od wykonawcy, łączymy oba zapytania i dodajemy nowe potencjalne firmy. Zawsze szukamy odpowiednich i lokalnych firm, dlatego nie możemy zagwarantować, że przy nowym zapytaniu znajdziesz nowych wykonawców i znacznie poprawisz reakcję. daibau.pl nie jest reklamą, w której wielokrotna publikacja przyniosłaby lepsze efekty.

Wybór wykonawcy

Nadal czekam na wersje robocze i listy, czy mogę dodać je później?


W przypadku nowej budowy lub projektów, w których wymagana jest dokumentacja, możesz później dodać projekty i przekazać je wykonawcom. Możesz usuwać załączniki i dodawać je w procesie współpracy z wykonawcami.

Projektem zainteresowało się kilku wykonawców, co jest kolejnym krokiem?


W każdym przypadku radzimy zadzwonić do zainteresowanych wykonawców i sprawdzić, czy wykonanie jest możliwe w żądanym czasie. Jeśli masz wielu wykonawców, możesz wybrać najlepszego na podstawie ich ocen, klikając gwiazdkę. Możesz usunąć tych, którzy Ci nie odpowiadają, z listy, klikając „usuń” i wybierając przyczynę usunięcia.

Żaden wykonawca nie skontaktował się ze mną, czy firmy są w ogóle zainteresowane?


Szczególnie w szczycie sezonu wykonawcy są bardzo zajęci. Pomimo tego, że poinformowaliśmy ich o Twoim projekcie e-mailem, SMS-em lub przez aplikację mobilną, mogą przegapić projekt. Jeśli w ciągu kilku dni nie skontaktował się z Tobą żaden wykonawca, radzimy zadzwonić ponownie. Jeśli jest to projekt o wyższej wartości, a odzew jest niewystarczający, skontaktuj się z administratorem, a on sprawdzi, gdzie wystąpił problem.

Zainteresowanie moim projektem jest zbyt duże, czy możesz usunąć zapytanie?


Jeżeli zainteresowanie Twoim projektem jest zbyt duże i wielu wykonawców dzwoniło do Ciebie, możesz przerwać wyszukiwanie nowych wykonawców klikając „przestań szukać”. Zapytanie nie będzie już widoczne dla innych kwalifikujących się wykonawców spoza projektu. Możesz wznowić wyszukiwanie, klikając ponownie. Jeśli zapytanie jest już nie aktualne, prosimy o powiadomienie o tym wykonawców wiadomością i zakończenie wyszukiwania.

Wykonawcy nie pasują do projektu, czy możecie jakoś pomóc?


Jeśli zdasz sobie sprawę, że wykonawcy nie pasują do projektu, skontaktuj się z administratorem, który znajdzie dla Ciebie bardziej odpowiednich wykonawców.

Chciał/abym innych wykonawców, co mam zrobić?


Zawsze sugerujemy wykonawców, którzy są lokalni i pasują do specyfikacji i wielkości projektu. Jeśli uważasz, że wykonawcy nie pasują do Twojego projektu, możesz pozwolić administratorowi na ich wymianę. Jeśli chcesz, innych wykonawców, aby zebrać więcej ofert, nie możemy pozyskać nowych wykonawców. (warunki korzystania). Zgodnie z kontrolą jakości każda pisemna reklamacja jest rozpatrywana po stronie wykonawcy i klienta. Jeżeli stwierdzimy, że wykonawca otrzymał dwie uzasadnione reklamacje, których nie rozwiązał, wykluczymy go z systemu.

Wykonanie i ocena

Którego wykonawcę mam wybrać?


Decydując się na wykonawcę, nie skupiaj się tylko na najniższej cenie oferty. W daibau.pl stawiamy na jakość i dlatego radzimy oprócz najbardziej optymalnej oferty wybrać firmę na podstawie wiedzy eksperckiej, porównaniu referencji i ich ocenie.

Jeśli weźmiesz pod uwagę jakość i wiedzę wykonawcy, unikniesz wielu problemów i dodatkowych kosztów usuwania błędów w przyszłości.

Wybrałem wykonawcę, co teraz?


Jeśli zdecydowałeś się na wykonawcę, następnym krokiem jest podpisanie jego pisemnej oferty. W przypadku projektów o większej wartości radzimy zawrzeć umowę o usługę budowlaną. Większość wykonawców będzie wymagać przedpłaty lub kosztów materiałów.

Czy powinienem poprosić o rachunek za usługę?


Konieczne jest zażądanie rachunku za każdą wykonaną usługę. Nie tylko ze względu na obowiązek prawny, ale także dlatego, że rachunek chroni Cię jako konsumenta. Rachunek jest dowodem wykonanej usługi. Tylko posiadając rachunek możesz reklamować błędy, zarówno oczywiste, jak i ukryte, które pojawiają się dopiero później.

Wykonawca rozpoczął prace, co mam zrobić?


W przypadku prac, dla których dokumentacja i nadzór nie są wymagane przepisami prawa, radzimy zaufać wykonawcy i okresowo sprawdzać zgodność wykonanych prac z ustalonymi. Jeżeli w trakcie prac zorientujesz się, że wystąpił błąd, niezwłocznie ostrzeż wykonawcę, który ma obowiązek poprawić błąd. W przypadku prac elewacyjnych i dachowych poproś o dowód zastosowania rozwiązań systemowych. Nie jest oczywiście wskazane monitorowanie każdego aspektu pracy wykonawcy do tego stopnia, że ​​go ograniczasz i zakłócasz, bo to doprowadzi do jeszcze większej liczby błędów.

Wykonawca zakończył prace, jak to ocenić?


Jeżeli wykonawca zakończył prace, zakończ wyszukiwanie, daj nam znać, którego wykonawcę chcesz ocenić i wystaw swoją ocenę. Proszę ocenić jego jakość, poradę i cenę. Potrzebny jest również krótki opis zarówno pozytywnych, jak i negatywnych aspektów.

Dlaczego potrzebujecie ocen?


daibau.pl to system, który wytrwale pracuje nad przejrzystością polskiego rynku budowlanego. Każda ocena, nawet negatywna, pomaga zaklasyfikować firmy do kategorii wysokiej jakości i niskiej jakości. Twoja ocena pomoże wszystkim innym użytkownikom, którzy budują lub remontują, powtórzyć dobre doświadczenia i uniknąć złych.

Dlaczego nadal otrzymuję wasze e-maile, skoro już ukończyłem projekt?


Jeżeli nie zakończyłeś wyszukiwania klikając przycisk zakończ wyszukiwanie , oznacza to, że nie poinformowałeś systemu, że projekt nie jest już aktualny. Ponieważ tego nie wiemy, wyślemy Ci e-mail, abyś poinformował nas o statusie projektu i ocenił wykonawcę, kiedy zakończysz wyszukiwanie system przestaje wysyłać e-maile dotyczące Twojego projektu.

Kto odpowiada za błędy podczas wykonania??


daibau.pl nie prowadzi prac projektowych, budowlanych ani remontowych, dlatego nie odpowiadamy za jakiekolwiek błędy. Zbierając oceny i wykluczając z systemu niskiej jakości wykonawców, upewniamy się, że w bazie znajdują się tylko zweryfikowane firmy. Nie możemy zagwarantować jakości pracy tych firm. Za usunięcie błędów odpowiedzialny jest wykonawca, który wykonał prace. Warunkiem wezwania do usunięcia błędów jest rachunek, umowa oraz dokumentacja.

Wszystko czego potrzebujesz do do budowy i remontu

Wysyłaj zapytania do lokalnych zweryfikowanych wykonawców bezpłatnie

      Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
      © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone