Dla obszaru
    Łazienki z pewnością uważane są za jedno z najbardziej intymnych pomieszczeń w każdym domu. Być może właśnie dlatego w ostatnich latach przeszły one duże zmiany, jeśli chodzi o priorytetowe traktowanie oświetlenia, kolorystyki i materiałów, w przeciwieństwie do samej funkcjonalności, która wcześniej była ich najważniejszą cechą. Nowoczesne łazienki są w pewnym sensie renesansową przemianą całej koncepcji – łazienka nie powinna służyć jedynie do zabiegów utrzymywania higieny, ale stać się oazą spokoju i relaksu przed lub po męczącym dniu.
    Fachowy artykuł 391
    lazienka XXI wieku
    Mamy nawet 1780 wykonawców prac dla obszaru Łazienki:

     

    1. Wygląd nowoczesnej łazienki

    Światło, czy to naturalne, czy w postaci oświetlenia sztucznego, stało się w ostatnich latach bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz, w tym łazienek. Dzieje się tak dlatego, że same łazienki stały się ważną częścią przestrzeni mieszkalnej i nie są już tylko pomieszczeniami usługowymi, które nie potrzebują naturalnego światła. W przeszłości taki „hierarchiczny” podział obowiązywał dla wszystkich pomieszczeń w domu, dlatego aranżowano je według niego. Dziś duże okna w dużych łazienkach nie są już symbolem prestiżu. Nowoczesne łazienki coraz częściej mają takie same okna jak reszta pomieszczeń, nawet jeśli są one od podłogi do sufitu. Dlatego dzisiaj, w przeciwieństwie do tych starszych łazienek, jest ona jasną i komfortową przestrzenią, w której z radością przebywasz dłużej, czytając, wylegując się w pachnącej kąpieli lub oglądając telewizję z wanny. Odnowione lub nowo wybudowane nowoczesne łazienki są zaprojektowane tak, aby były przestronne i funkcjonalne bez zbędnego chaosu.

    nowoczesna-lazienka.jpg
    Światło jest bardzo ważnym elementem nowoczesnych łazienek, ponieważ czyni je przyjemniejszymi i optycznie większymi

     

    2. Materiały i kolory w nowoczesnej łazience

    2.1. Materiały na nową łazienkę

    W nowoczesnych łazienkach płytki ceramiczne są obowiązkowo zastępowane odważniejszymi, nowocześniejszymi materiałami, takimi jak kamień, drewno, lastryko, żywica epoksydowa czy mikrocement. Drewniane okładziny stają się coraz bardziej odporne, a jeśli są dobrze przygotowane i zaimpregnowane, woda nie dotrze do rdzenia, ani go nie uszkodzi, więc możesz bez obaw używać drewna w łazience. To samo dotyczy innych naturalnych lub sztucznych materiałów oraz ich połączeń, które coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych łazienkach i są bardzo pomocne dla nowoczesnych gospodyń domowych, które mają coraz mniej czasu do dyspozycji, nie mówiąc już o tym, co jest potrzebne do czyszczenie np. fug między płytkami. Wszystkie nowoczesne materiały są odlewane, co oznacza, że ​​całkowicie pokrywają podłoże w jednym kawałku. Lastryko występuje również w wersji płytek znacznie większych od przeciętnej ceramiki (50x50 cm lub więcej) i są nieporównywalnie łatwiejsze w utrzymaniu. Trendy w projektowaniu nowych łazienek nakazują stosowanie naturalnych materiałów na ściany i podłogi oraz na inne elementy, w tym na ceramikę sanitarną, ale jeśli finanse na to nie pozwalają, użyj płyt z imitacją naturalnych faktur i kolorów, które są tańsze i równie dobre do tego celu, a uzyskasz wnętrze, o jakim marzyłeś.

    Jeśli nadal masz wątpliwości i nadal wolisz pozostać przy płytkach ceramicznych, polecamy te bardziej nowoczesne, dostępne w różnych kolorach i rozmiarach oraz w coraz bardziej niestandardowych kształtach, takich jak trójkąty czy sześciokąty, których używany do ozdabiania tylko niektórych miejsc figurami geometrycznymi.

    2.2. Kolory do nowoczesnych łazienek

    Obecnie kolory do nowoczesnych łazienek są coraz bardziej łagodne i neutralne. Surowa, by tak rzec, laboratoryjna biel z początku lat 2000. odchodzi w zapomnienie. Poza umiarkowanymi tonami, coraz częściej do współczesnych łazienek wybierane są akcenty, które przełamują monochromatyczną jednolitość w najbardziej zauważalnych punktach – może to być czarna armatura lub ramka wokół prysznica, itp.. Dlatego współczesna zasada kolorystyczna jest prosta: spokojne, jednolite i nienachalne kolory lub jeszcze lepiej łagodne pastelowe odcienie, które następnie „przełamuje się” w starannie dobranych miejscach dopełniającym, ale mocniejszym kolorem lub czernią. Ponadto kolor idzie w parze z geometrią, którą widać w rozmieszczeniu elementów i okładzin. Tym samym geometryczne linie i figury pojawiają się już nie tylko na ceramice, ale w całej łazience.

    2.3. Instalacje w łazience

    Jeśli chodzi o instalacje, w łazience obowiązuje ta sama zasada, co w nowoczesnych aranżacjach innych części wnętrza. Instalacje są niezbędne do normalnego życia, nie można ich pominąć, ale można je ukryć. Najbardziej oczywistym tego przykładem są oczywiście grzejniki, które stopniowo znikają, zastępowane ogrzewaniem podłogowym. Ogrzewanie podłogowe jest również doskonałe i bardzo praktyczne w przypadku nowoczesnych łazienek, ponieważ rozlana i zalegająca woda szybciej odparowuje. Jeśli jednak uważasz, że bez grzejników nie możesz się obejść, radzimy wybrać te z kamienia, tj. marmuru lub norweskie, bo to one obecnie są prawdziwym hitem.

    nowoczesna-sypialnia.jpg
    Jeśli pozwala na to miejsce, łazienkę i sypialnię można połączyć

     

    3. Nowoczesne łazienki są przedłużeniem sypialni

    Coraz popularniejsze staje się bezpośrednie połączenie nowoczesnej łazienki z sypialnią. Nowoczesna sypialnia i łazienka mogą tworzyć jedną przestrzeń lub mogą być oddzielone jedynie szklaną ścianą. Z pewnością jednak takie połączenie jest trudne do wykonania w starszych mieszkaniach, które mają tylko jedną łazienkę dla całej rodziny. Decydując się na tak nowoczesny projekt, pamiętaj, że łazienka będzie znajdować się w najbardziej intymnej części przestrzeni mieszkalnej i jako taka nie będzie dostępna dla pozostałych członków rodziny. Nowoczesna łazienka, wkomponowana w sypialnię, musi mieć dokładnie przemyślany układ elementów, tak aby elementy mokre (prysznic/wanna/umywalka…) znajdowały się jak najdalej od łóżka. Pożądane jest również, aby wanna i prysznic były w jakiś sposób ukryte przed wzrokiem, podczas gdy jest to mniej ważne w przypadku umywalki. 

    3.1. Miejsce na toaletę

    Wspomnijmy również, że toaleta nie jest pomyślana jako część najnowocześniejszych łazienek. Stawia się ją osobno, w osobnym pomieszczeniu, gdyż w łazience jako przedłużeniu sypialni byłoby to przede wszystkim niehigieniczne. Ponadto nie zapewniłoby to prywatności, nie mówiąc już o innych powodach. 

    Jeśli zdecydujesz się na aranżację lub przebudowę łazienki, możesz skontaktować się z nami na daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, a także dostawców i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenach znajdziesz w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    daibau.pl

    Fachowy artykuł 391
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Łazienki?

    Mamy nawet 1780 wykonawców prac dla obszaru Łazienki:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 1780 wykonawców prac dla obszaru Łazienki
    9.5
    0

    MIROSŁAW WOLKO FHUP MIRO


    9.4
    0

    KAWO MEBLE KRZYSZTOF LEWANDOWSKI


    10
    0

    MEBLE PORWOŁ MICHAŁ PORWOŁ


    9.4
    0

    STOL KRIS KRZYSZTOF MILUSKI


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone