Beton drukowany Cena

Ile kosztuje beton drukowany? W zależności od wielkości i składu betonu, złożoności projektu oraz różnych dodatków i powłok, a na pewno od majstra, ceny mogą się różnić. Podstawowym czynnikiem jest złożoność wzoru i grubość betonu. Beton dwukolorowy kosztuje około 300 do 400 PLN / m2.

Komu powierzyć wykonanie betonu drukowanego? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców od betonu w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Poproś o ofertę:
WYŚLIJ ZAPYTANIE

CENA BETONU DRUKOWANEGO
300.00 zł/m2

BARDZO NISKA CENA
zł/m2

ŚREDNIA CENA
500.00 zł/m2

NAJWYŻSZA CENA
CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
Beton drukowany Cena

INNE CENY ZA BETON DRUKOWANY

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Beton drukowany w dwóch odcieniachzł/m2

m2
zapytania>
RAZEM:
WYŚLIJ ZAPYTANIE >

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Beton drukowany - wszystko, co trzeba wiedzieć

 

1. Beton drukowany - co trzeba wiedzieć?

Beton drukowany
Beton drukowany to dekoracyjny, tłoczony materiał, który często naśladuje naturalne elementy, takie jak kamień, cegła i drewno.

 

1.1. Co to jest beton drukowany?

Najprawdopodobniej już gdzieś w swoim otoczeniu znalazłeś taką nawierzchnię, tylko nie wiedziałeś, że to jest beton drukowany. Jest to mieszanka cementowo-betonowa stosowana na grunt, natomiast mieszanka cementowo-gipsowa stosowana jest na elementy pionowe, takie jak ściany czy skarpy. Beton drukowany charakteryzuje się podwójnym efektem: dekoracyjnością, czyli pożądanym estetycznym wyglądem oraz niezbędnym zabezpieczeniem materiału. Rozpoznawalną cechą tego rodzaju betonu jest w rzeczywistości sposób jego obróbki: specjalne gumowe szablony odciskają wzory w świeżej mieszance, uzyskując w ten sposób ostateczną strukturę, fakturę, kształt i kolor (np. imitacja kamienia, cegły itp.). Z pozoru drukowany beton może wyglądać jak skała, ale w rzeczywistości nie jest to kamień, a beton z reliefami – stąd nazwa drukowany beton. Ten sposób betonowania ma doskonałe właściwości estetyczne i techniczne i nadaje się praktycznie na każde podwórko. Jeśli masz dość monotonnych chodników betonowych lub asfaltowych, beton drukowany to świetne rozwiązanie, które ozdobi i upiększy Twoje podwórko. Ten rodzaj betonu może imitować różne materiały, od kamienia i cegły, aż po marmur, a nawet drewno, a także jest rozwiązaniem bardzo przystępnym cenowo.

1.2. Beton drukowany i płyty betonowe

Beton drukowany wykonywany jest w dwóch wersjach - można go wylewać do szalunku w taki sam sposób jak beton klasyczny. Ta metoda daje jednolitą powierzchnię, która jest przerywana, ale niekoniecznie, tylko liniami dylatacyjnymi. Tak więc powstają głównie mniejsze powierzchnie posadzek, skarpy i ściany. Istnieją jednak również produkowane fabrycznie płyty betonowe z nadrukiem, które układają się jedna obok drugiej lub jedna nad drugą, tworząc utwardzone ścieżki lub podjazdy, a także ściany.

1.3. Wykorzystanie betonu drukowanego

Beton drukowany służy do budowy podjazdów, ścieżek czy parkingów na podwórkach, do wykonywania schodów, ścian i murków oporowych  oraz zwykłych ścian, ale może być również wykorzystany na blaty w restauracjach, elewacje domów, a nawet jako dekoracja - jak sztuczne skały w ogrodzie. Ponadto fachowcy mają do dyspozycji liczne zabiegi obróbki powierzchni, wystarczy odpowiedni szablon gumowy i wykończenie. W sumie wszystkie metody obróbki betonu są tańsze od oryginalnych, naturalnych materiałów, a przez to bardziej opłacalne.

1.4. Zalety betonu drukowanego

Beton drukowany ma wiele zalet. Jedną z największych jest z pewnością niska cena, która jest przyczyną jego rosnącej popularności. Za znacznie mniejszą kwotę otrzymasz imitację nawet bardzo drogich materiałów, takich jak kamień i drewno. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju betonu jest to, że jest praktycznie niezniszczalny i wytrzymuje nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Beton drukowany nadaje się na powierzchnie podwórek, ścieżek i podjazdów, ale można go również stosować na skarpy, ogrodzenia dziedzińców i murki, ale także jako dekorację powierzchni. Ponad to taki beton nie wymaga specjalnie przygotowanego, bardzo twardego i zagęszczonego podłoża jak do asfaltu, co znacznie ułatwia całą pracę, a na pewno oszczędza pieniądze i czas. Za wielką zaletę uważa się również to, że wybór kolorów i wzorów jest praktycznie nieograniczony.

1.5. Wady betonu drukowanego

Można powiedzieć, że fabrycznie drukowane płyty betonowe mogą powodować pewne niedogodności w zakresie bardziej wymagającej konserwacji. W rzeczywistości, ponieważ płyty układają się obok siebie, zawsze jest między nimi jakaś przerwa, w której wiatr może zdmuchnąć nasiona chwastów. Chociaż same płyty są łatwe w utrzymaniu, konieczne jest regularne usuwanie tych pędów. Kolejną słabością jest ich chropowata powierzchnia, na której, jeśli ją zaniedbamy może pojawić się mech, przez co same płyty zaczną zmieniać kolor i stają się zielonkawe i nieco śliskie. Istnieją jednak bardzo wysokiej jakości urządzenia czyszczące  do konserwacji podwórek, które najczęściej pracują na zasadzie pomp wysokociśnieniowych i dzięki którym takie osady są bardzo łatwo usuwane. Z drugiej strony, powierzchnie wykonane przez wylewanie są bardzo mało pracochłonne, niezależnie od tego, czy są to podłogi, czy ściany. Przy takich powierzchniach z betonu drukowanego nie ma prac konserwacyjnych, ponieważ nie mają one fug, czyli dylatacji.

2. Wykonanie betonu drukowanego

2.1. Wykopanie wykopu i zagęszczenie nawierzchni

Prace nad kładzeniem betonu drukowanego rozpoczynają się od wykopania wykopu budowlanego. W rzeczywistości nie jest to „wykop” w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ale pewna powierzchnia, z której usunięto warstwę gleby o grubości 0,3 m. Kiedy to podłoże zostanie zwymiarowane i przygotowane, rozpoczyna się wylewanie zwykłego betonu. W przypadku ścieżek, podejść i parkingów oznacza to zasypywanie żwiru o różnej granulacji i zagęszczanie go (za pomocą wibratora lub walca) w celu uzyskania twardej, zwartej i nieprzepuszczalnej powierzchni. Teoretycznie beton drukowany można wylewać lub układać w postaci płyt na istniejącym betonie i asfalcie, ale należy zachować wymaganą głębokość 0,3 m.

2.2. Wylewanie betonu

Po zagęszczeniu i wzmocnieniu powierzchni zakłada się siatkę zbrojącą, a następnie można przystąpić do wylewania i wyrównywania betonu. Należy przy tym uważać, aby nowo uformowana powierzchnia miała nachylenie co najmniej 2°, ponieważ w przeciwnym razie woda nie będzie mogła odpływać i spływać w kierunku krawędzi i dalej do odpływu.

2.3. Tłoczona tekstura i kolory

Podczas gdy beton jest wciąż świeży i wystarczająco miękki, aby zmienić jego kształt, zaczyna się tworzenie reliefowej tekstury. Wygląd powierzchni zależy od tego, jaki ma być efekt końcowy - jakiś kształt, struktura, mozaika lub imitacja różnych naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno lub coś podobnego. Niezależnie od tego, czego chcesz, relief wykonuje się za pomocą gumowego szablonu, który wciska się w betonowe podłoże. Jeśli chcesz również zmienić kolor betonu, powierzchnię można ręcznie posypać pigmentami.

2.4. Dylatacje

Ponadto, gdy beton jest jeszcze miękki, linie dylatacyjne można nacinać w odpowiednich odległościach. Można to zrobić ręcznie, nacinając częściowo wysuszony beton lub za pomocą gotowych  taśm dylatacyjnych. Dylatacje pozwalają na rozciąganie i kurczenie się materiału pod wpływem różnic temperatur w okresie letnim i zimowym. Dylatacje pozwalają materiałowi „pracować”, jak to się potocznie nazywa, bez pęknięć, ponieważ pozostawiają wystarczająco dużo miejsca na takie naturalne zmiany w materiale. Na koniec powierzchnia betonu jest czyszczona i pokrywana powłokami ochronnymi.

2.5. Obróbka istniejących powierzchni

Beton drukowany może być również odpowiedni jako metoda obróbki istniejących powierzchni. Klienci zazwyczaj decydują się na ten sposób pracy, jeśli chodzi o skarpy lub ściany, które chcą upiększyć. Istniejące powierzchnie można obrabiać na dwa sposoby. Pierwsza jest bardziej powszechna i polega na nałożeniu kilku centymetrów betonu na istniejący materiał. Gdy jest świeży, wzór jest wciskany w tę warstwę, a po wyschnięciu poddawany jest dalszej obróbce. Druga metoda jest bardziej wymagająca i nie nadaje się do wszystkich tekstur, a jedynie do płytszych. Metoda ta polega na wylaniu cienkiej warstwy betonu – tylko około 1 cm.

3. Konserwacja

Powierzchnia betonu drukowanego jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Bardzo szybko i skutecznie zmywa się silnym strumieniem wody z myjki ciśnieniowej, który jednocześnie wraz z zanieczyszczeniami usuwa mech i glony. W przypadku płyt betonowych drukowanych, konieczne jest regularne czyszczenie spoin między nimi i usuwanie chwastów.

4. Kolory i wzory

Beton z nadrukiem oferuje wiele wariantów kolorystycznych i wzorniczych. Wybór rodzaju, typu, kształtu i koloru faktur powierzchni imitujących różne materiały - wykonane z płytek i kostek z kamienia, cegły, drewna, granitu, marmuru lub porfiru, ceramiki i innych - jest naprawdę nieograniczony i zależy tylko od wyobraźni, woli i pieniędzy klienta. Wykwalifikowani i doświadczeni rzemieślnicy mogą sprawić, że wydrukowany beton będzie wyglądał dosłownie w dowolny sposób; oprócz tego, że strukturę i fakturę dowolnego naturalnego materiału można uzyskać w znacznie lepszej cenie niż oryginał, może być wykonana jako powierzchnia z kawałków lub ze spoinami, matowa lub błyszcząca. Dzięki temu otrzymasz ogród pod każdym względem zharmonizowanym z domem.

5. Beton drukowany - cena

W zależności od wielkości i składu betonu, złożoności projektu oraz różnych dodatków i powłok, a na pewno fachowca, ceny mogą się różnić. Podstawowym czynnikiem jest złożoność wzoru i grubość betonu. Beton dwukolorowy to około 300 do 400 PLN/m2.

DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMUBETON DRUKOWANY NA TARAS

Pokrycie tarasu ok. 30 m2 betonem drukowanym. 8100 1 do 13500 zł


........Zobacz inne zakończone projekty i ceny

Beton drukowany cennik

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

169+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA BETON DRUKOWANY
BEZPŁATNE USŁUGI
BEZ PROWIZJI
OTRZYMAJ OFERTĘ

Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze BETON DRUKOWANY?

 • Beton drukowany Warszawa
 • Beton drukowany Kraków
 • Beton drukowany Łódź
 • Beton drukowany Poznań
 • Beton drukowany Wrocław
 • Beton drukowany Będzin
 • Beton drukowany Bełchatów
 • Beton drukowany Biała Podlaska
 • Beton drukowany Białystok
 • Beton drukowany Bielsko-Biała
 • Beton drukowany Bydgoszcz
 • Beton drukowany Bytom
 • Beton drukowany Chełm
 • Beton drukowany Chorzów
 • Beton drukowany Częstochowa
 • Beton drukowany Dąbrowa Górnicza
 • Beton drukowany Elbląg
 • Beton drukowany Ełk
 • Beton drukowany Gdańsk
 • Beton drukowany Gdynia
 • Beton drukowany Gliwice
 • Beton drukowany Głogów
 • Beton drukowany Gniezno
 • Beton drukowany Gorzów Wielkopolski
 • Beton drukowany Grudziądz
 • Beton drukowany Inowrocław
 • Beton drukowany Jastrzębie-Zdrój
 • Beton drukowany Jelenia Góra
 • Beton drukowany Kalisz
 • Beton drukowany Katowice
 • Beton drukowany Kędzierzyn-Koźle
 • Beton drukowany Kielce
 • Beton drukowany Konin
 • Beton drukowany Koszalin
 • Beton drukowany Legnica
 • Beton drukowany Leszno
 • Beton drukowany Lubin
 • Beton drukowany Lublin
 • Beton drukowany Łomża
 • Beton drukowany Mielec
 • Beton drukowany Nowy Sącz
 • Beton drukowany Olsztyn
 • Beton drukowany Opole
 • Beton drukowany Ostrów Wielkopolski
 • Beton drukowany Ostrowiec Świętokrzyski
 • Beton drukowany Pabianice
 • Beton drukowany Piła
 • Beton drukowany Piotrków Trybunalski
 • Beton drukowany Płock
 • Beton drukowany Pruszków
 • Beton drukowany Przemyśl
 • Beton drukowany Radom
 • Beton drukowany Ruda Śląska
 • Beton drukowany Rybnik
 • Beton drukowany Rzeszów
 • Beton drukowany Siedlce
 • Beton drukowany Słupsk
 • Beton drukowany Sosnowiec
 • Beton drukowany Stalowa Wola
 • Beton drukowany Stargard
 • Beton drukowany Suwałki
 • Beton drukowany Świdnica
 • Beton drukowany Szczecin
 • Beton drukowany Tarnów
 • Beton drukowany Tarnowskie Góry
 • Beton drukowany Tczew
 • Beton drukowany Tomaszów Mazowiecki
 • Beton drukowany Toruń
 • Beton drukowany Tychy
 • Beton drukowany Wałbrzych
 • Beton drukowany Włocławek
 • Beton drukowany Zabrze
 • Beton drukowany Zgierz
 • Beton drukowany Zielona Góra
 • Beton drukowany Żory
 • Beton drukowany Legionowo
 • Beton drukowany Ostrołęka
 • Beton drukowany Racibórz
 • © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone