Dla obszaru

  Dach z blachy, blachy na dach Cena

  Ile kosztuje dach z blachy? Cena blachy na dach uzależniona jest od jakości stali, rodzaju zabezpieczenia (miedź, cynk, aluminium-cynk) oraz rodzaju powłoki i oczywiście od oferenta. Cena metalowego dachu bez izolacji waha się od 80 do 120 PLN / m2. Możesz zmniejszyć koszty budowy, starannie planując. Dach zostanie pokryty blachą przez dekarza. Jednak dobrzy majstrowie są zawsze zajęci, więc upewnij się, że poprosisz o ofertę, jak najpredzej.

  Komu powierzyć wykonanie dachu z blachy? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dekarzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena pokryć dachowych z blachy


  Cena pokrycia dachowego blaszanego. Cena pokrycia blaszanego, trapez T14. Cena pokrycia dachowego bez ocieplenia.

  80.00 zł/m2

  BARDZO NISKA CENA
  100.00 zł/m2

  ŚREDNIA CENA
  120.00 zł/m2

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Dach z blachy, blachy na dach

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Pokrycia dachowe z poliwęglanu

  Cena pokrycia dachowego z poliwęglanu. Pokrycie dachowe z przezroczystego poliwęglanu o grubości 16 mm, szerokości 210 cm i długości od 300 do 600 cm.


  m2

  zł/m2

  Talasaste providne ploče

  Cena talasaste providne ploče. Cena talasaste providne ploče, 125x92 cm, debljine 1,2 mm.


  szt

  zł/szt

  orientacyjna cena
  wyślij zapytanie >

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Dach z blachy - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1.Blachy na dach – co trzeba wiedzieć?

  Metalowe pokrycia dachowe stają się coraz bardziej dostępne, a co za tym idzie coraz większe zapotrzebowanie na niemal wszystkie kształty dachów, zwłaszcza płaskie. Obecnie oprócz metalowych płyt płaskich i łukowych dostępne są również blachodachówki, które bardzo trudno odróżnić od tradycyjnych pokryć dachowych wykonanych z cegły, betonu i innych materiałów. Jeśli zastanawiasz się, o jakie korzyści tu chodzi, możemy wymienić kilka nowych faktów:

  Dach z blachy, blachy na dach
  Metalowe pokrycia dachowe są teraz dość przystępne i zapewniają właścicielom wiele korzyści

   

  1.1. Dachy z blachy są coraz bardziej poszukiwane

  Jeszcze do niedawna metalowe dachy można było zobaczyć tylko na znakomicie skonstruowanych budynkach, kompletnych budowlach architektonicznych. Teraz jest zupełnie inaczej. Dzięki lepszym, tańszym i łatwiejszym procesom produkcyjnym metalowe pokrycia dachowe stały się bardziej dostępne, dlatego coraz częściej spotykamy je również w domach prywatnych. Według istniejących statystyk z branży budowlanej, udział pokryć dachowych blaszanych na rynku rośnie w ostatnich latach w tempie 3% rocznie i obecnie wynosi 15%. Natomiast udział na rynku pokryć dachowych betonowych i ceglanych spada niemal w tym samym tempie i wynosi obecnie około 59% wszystkich pokrytych dachów.

  1.2. Dach z blachy można zamontować na istniejącym pokryciu dachowym

  Metalowe pokrycie dachu można zamontować na istniejącym pokryciu dachu, którego nie trzeba usuwać, chyba że jest to wyraźnie wymagane przez lokalne przepisy budowlane. Prawdę mówiąc, usuwanie starego materiału jest zawsze pożądane, ale wiąże się to również z wyższymi kosztami. Ponadto zdarza się, że pomiędzy starą a nową osłoną metalową tworzy się para wodna, która może później powodować pleśń i gnicie dachu. Tego potencjalnego niebezpieczeństwa można uniknąć, konstruując pasy wentylacyjne.

  1.3. Dach z blachy nie jest głośniejszy niż klasyczny

  Wydaje się, że istnieje zakorzenione uprzedzenie, że metalowe dachy są głośniejsze, to znaczy, że uderzenia deszczu lub gradu na metalową powierzchnię rezonują silniej niż zwykłe, ale nie jest to prawdą, jeśli pokrycie jest zamontowane prawidłowo. Metalową osłonę montuje się na twardej powierzchni, a dodatkowo dach i izolacja tworzą barierę dźwiękową pomiędzy dachem a wnętrzem budynku. We wnętrzu domu hałas ten nie jest rejestrowany jako wzmocniony.

  1.4. Dach z blachy nie przyciąga piorunów

  Istnieje jeszcze jedno uprzedzenie dotyczące dachów metalowych: że bardziej przyciągają pioruny, chociaż nie zostało to potwierdzone eksperymentalnie ani statystycznie. Dachy metalowe nie zwiększają w żaden sposób ryzyka uderzenia pioruna. Nawet, jeśli piorun uderzy w dach pokryty metalem, to jest on mniej łatwopalny niż konwencjonalne pokrycia dachowe. Ponieważ metalowe pokrycie dachu jest zarówno przewodnikiem elektrycznym, jak i materiałem niepalnym, można powiedzieć, że jest to jeden z najbezpieczniejszych obecnie dostępnych wyborów. Powód, dla którego metalowe dachy nie przyciągają uderzeń piorunów, jest prosty: piorun szuka najbliższej i najbardziej bezpośredniej drogi do ziemi, więc drzewa, słupy telefoniczne i podobne konstrukcje są zwykle znacznie lepszymi celami. Zgodnie ze swoją konstrukcją dach metalowy jest izolowanym elementem konstrukcyjnym, który nie ma bezpośredniego połączenia z gruntem, dlatego nie ma naukowych podstaw do częstszych uderzeń pioruna w dach metalowy w porównaniu z ceglanym, betonowym czy bitumicznym.

  1.5. Dach z blachy jest na dłuższą metę niższym kosztem niż inne

  Prawdą jest, że dostawcy pokryć dachowych blaszanych oferują gwarancje równe tym dla najlepszych bitumicznych pokryć dachowych (około 30 lat), choć z praktyki wiadomo, że dachy blaszane mogą wytrzymać ponad 50 lat. W związku z tym prawie nigdy nie zdarza się, że w jednym pokoleniu najemców dach musi być wymieniany ponownie, a bitum musi być wymieniany co najmniej dwa razy. Z drugiej strony metalowe pokrycia dachowe są prawie dwa razy droższe niż bitum, więc oszczędność z pewnością jest, ale nie na dłuższą metę.

  1.6. Dach z blachy jest ognioodporny, nie gnije i nie jest zjadany przez ryjkowce

  Jednym z powodów dużego popytu na dachy metalowe jest z pewnością fakt, że są one całkowicie ognioodporne. W związku z postępującą budową, zwłaszcza na terenach zurbanizowanych, obiekty zbliżają się do siebie i niebezpieczeństwo przenoszenia ognia staje się coraz bardziej pewne. Nic więc dziwnego, że rośnie na nie popyt, a jeśli dodamy, że insekty nie atakują metalu, a niebezpieczeństwo jakichkolwiek uszkodzeń fizycznych i chemicznych jest minimalne – opłacalność takiej inwestycji jest niekwestionowana.

  1.7. Dach z blachy odbija ciepło

  Badania pokazują, że metalowe pokrycia dachowe odbijają promieniowanie słoneczne i ciepło, co może obniżyć roczne koszty ogrzewania i chłodzenia od 10 do 25%. W klimatach, w których koszty chłodzenia są wyższe niż w przypadku ogrzewania, metalową osłonę można pokryć powłokami brokatowymi lub ziarnistymi, co zwiększa współczynnik odbicia dachu i poprawia efektywność energetyczną.

  1.8. Minimalne nachylenie metalowego dachu

  Można powiedzieć, że jest dość zakorzeniona opinia iż metalowy dach może być tylko dachem o większym nachyleniu, chociaż blacha falista sprawdza się świetnie również na dachach płaskich. Ten rodzaj pokrycia dachowego ma podniesione wodoszczelne fugi, a nachylenie około 8% wystarcza, aby woda dość łatwo odpływała.

  1.9. Silny grad może uszkodzić metalowy dach

  Choć niepodważalnym faktem jest, że metalowe pokrycia dachowe są bardziej odporne i trwalsze niż inne, nie są one niezniszczalne. Dla nich najbardziej niebezpieczny jest silny grad. Aluminium i miedź są najbardziej wrażliwe, natomiast stal nierdzewna jest twardsza i bardziej odporna na uderzenia. Mniejszy grad rzadko może sprawiać problemy, ale  większy jest bardziej niebezpieczny.

  1.10. Montaż i naprawa metalowego dachu

  Nie zaleca się samodzielnego montażu metalowego pokrycia dachu; to profesjonalne i wymagające zadanie, wymagające wiedzy technicznej, doświadczenia i specjalistycznych narzędzi. Ponadto w przypadku uszkodzenia, co jest naprawdę rzadkim przypadkiem, zawsze lepiej zatrudnić fachowca.

  1.11. Dach z blachy nadaje się do recyklingu

  Choć metalowy dach jest bardzo wytrzymały, przyjdzie czas, kiedy trzeba go będzie wymienić i wtedy będzie można go sprzedać jako surowiec nadający się do recyklingu.

  2. Jak znaleźć odpowiedniego fachowca?

  Jakość dachu metalowego w dużej mierze zależy od wiedzy, doświadczenia i umiejętności fachowca. Możesz rozpocząć poszukiwania takiego rzemieślnika w Internecie lub poprosić dostawców pokryć dachowych o rekomendację lokalnego dekarza. Oczywiście możesz również poszukać takiego fachowca na naszej stronie Daibau.pl i skontaktować się z kilkoma sprawdzonymi firmami lub osobami, z którymi współpracujemy. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem naszego portalu, otrzymasz odpowiedzi od kilku z nich, a w tym samym miejscu możesz sprawdzić referencje i rekomendacje oraz komentarze poprzednich klientów na każdym profilu. Zalecamy wybór tych wykonawców, którzy oferują co najmniej pięcioletnią gwarancję na swoje prace. Jeśli w tym okresie nie będzie problemów z dachem, jest mało prawdopodobne, że pojawią się później.

  3. Różne rodzaje metalowych pokryć dachowych

  Każdy metal ma pewne zalety i wady, takie jak trwałość, kolor i koszt. Zdecyduj się na ten, który jest odpowiedni do klimatu, w którym mieszkasz, budowanego domu i oczywiście posiadanego budżetu.

  3.1. Dach stalowy

  Pokrycie stalowe to bez wątpienia najtwardszy, najpopularniejszy, ale i najtańszy wybór. Aby zapobiec rdzewieniu, stal używana do tego pokrycia dachowego jest cynkowana na gorąco (stal ocynkowana) lub powlekana stopem aluminium i cynku. Stal ocynkowana może być w kolorze srebrnym, a także może być malowana, aby dodatkowo ją zabezpieczyć, a tym samym przedłużyć jej żywotność. Taki dach może trwać od 30 do 50 lat.

  3.2. Dach aluminiowy

  Lżejszym, bardziej miękkim i droższym metalem na dach jest aluminium, które jest produkowane w kilku takich samych modelach reliefowych; pod warstwą farby - a aluminium jest prawie zawsze malowane - trudno odróżnić, o który materiał chodzi. Aluminium jest lepszym wyborem na tereny przybrzeżne i tam, gdzie występują kwaśne deszcze, ponieważ nie rdzewieje. Taki dach może również wytrzymać od 30 do 50 lat.

  3.3. Dach miedziany

  Miedź jest najstarszym rodzajem metalu używanego do pokryć dachowych od czasów starożytnych do współczesności. Pokrycie miedziane jest najtrwalszym, a tym samym najdroższym ze wszystkich materiałów. Jest odpowiedni, ponieważ jest łatwy do cięcia i obróbki. Bardzo ważne jest również to, że miedziana okładzina z czasem nabiera jasnej, niebiesko-zielonej patyny, która wygląda szczególnie ładnie. W przeciwieństwie do innych metali, gdzie ważna jest grubość lub profil, w przypadku miedzi ważna jest waga na metr kwadratowy. Brzmi niesamowicie, ale miedziany dach może przetrwać około 200 lat.

  3.4. Dach ze stali nierdzewnej

  Pierwotne żelazne pokrycie dachowe, używane w Europie w XVIII wieku, pokryto blachą i ołowiem. Dzisiejsza wersja bezołowiowa – stal nierdzewna pomiędzy dwiema warstwami blachy – jest odporna na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne i bez ochronnej warstwy farby. Stal nierdzewna ma jednolity matowy szary kolor, a jej żywotność to około 100 lat.

  3.5. Dach ocynkowany

  Podobnie jak miedź i cynk, jest naturalnie odporny na rdzę i inne czynniki atmosferyczne i nie wymaga malowania w celu ochrony. Bardzo często łączy się go w stopie z tytanem ze względu na jego wytrzymałość i dodatkową odporność na korozję. Łatwo się kształtuje i obrabia. Z biegiem czasu cynk, podobnie jak miedź, pokrywa się patyną w pięknym niebiesko-szarym kolorze – wystarczy spojrzeć na słynne paryskie dachy! Trwa jednak krócej – „tylko” 80-100 lat.

  4. Konserwacja dachów metalowych

  Dachy metalowe prawie nie wymagają konserwacji i są łatwe do czyszczenia. Jednak łatwo je zarysować. Jeśli dach zostanie pomalowany, z czasem farba zacznie pękać i łuszczyć się, dlatego należy ją odnowić. Dachy metalowe są generalnie wodoodporne, ale mogą przeciekać na połączeniach. Jeśli tak się stanie, wiedz, że nie dzieje się tak z powodu przeciekania dachu, ale z powodu kondensacji, która występuje w wyniku nieprawidłowego montażu pokrycia dachowego, czyli z powodu źle wykonanych kanałów wentylacyjnych. Dlatego ważne jest, aby fachowiec lub fachowcy, których zatrudniasz, byli wysoko wykwalifikowani, sprytni i bardzo doświadczeni. Metal jest bardzo specyficznym materiałem na pokrycie dachu i aby był dobrze położonym, fachowiec musi znać jego właściwości fizyczne i chemiczne oraz jak będzie się zachowywał w określonym momencie i w określonych warunkach; w tym sensie przewidywanie kurczenia się i rozszerzania jest najważniejsze.

  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Dach z blachy, blachy na dach?

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Wykonanie dachu z blachodachowki

  Pokrycie dachu blachodachowka 16200 zł do 27000 zł

  ........

  Wycena na wykonanie konstrukcji dachów wraz z pokryciem

  Dzień Dobry,

  Zwracam się z prośbą o wycenę wykonania konstrukcji dachu wraz pokryciem z blachy Bratex Savoy – modułowy rąbek zatrzaskowy (materiał do wyceny w odrębnej pozycji). Proszę uwzględnić wycenę projektu warsztatowego. Termin wykonania pokrycia dachu budynków nr 1 i 2 o wrzesień – październik tego roku. Natomiast budynki 3, 4A, 4B analogiczny termin w roku 2025. Powierzchnia dachów to około 4 tyś. m2 (powierzchnie do indywidualnej weryfikacji).

  Poniżej przesyłam materiały do wyceny:
  https://we.tl/t-Yiis1E41ED

  W razie pytań uprzejmie proszę o kontakt. 121500 zł do 202500 zł

  ........

  Wzmocnienia dachu

  Projekt jest zrobiony 24300 zł do 40500 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, wykonanie daszków na słupy ogrodzeniowe, 30 cm x 30 cm ,20 cm x 20 cm
  Dach z blachy, blachy na dach, Radków

  135 zł do 225 zł

  Cena, Budowa wezby i blachodachowka, 170m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Sieraków

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Położenie blachodachowki, 70m
  Dach z blachy, blachy na dach, Pszczew

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, wymiana pokrycia, 200
  Dach z blachy, blachy na dach, Czaplinek

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, wymiana pokrycja dachowego .ocieplenie na krokwiowe, 140m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Pruszków

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Zakup blachy SP Krasnystaw, 0
  Dach z blachy, blachy na dach, Krasnystaw

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, wykonanie pokrycia dachu blacha na rąbek, 95m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Dąbrówno

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, ocena więźby wymiana dachówki na blachodachówke,
  Dach z blachy, blachy na dach, Tarnów

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Wymiana dachu, 170m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Augustów

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Krycie dachu i orynnowanie, 200m2 +/-
  Dach z blachy, blachy na dach, Szczuczyn

  7200 zł do 12000 zł

  Cena, Pokrycie blachą trapezową , 330m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Kraków

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, wykonanie dachu dwuspadowego z blachy, 180,7 m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Hipolitów

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, wymiana dachówki cementowej na blachę trapezową, 170m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Szczucin

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, wymiana pokrycia dachowego na loggi, 2-3 m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Wrocław

  135 zł do 225 zł

  Cena, Hydroizolacja dachu płaskiego pokrytego papą termozgrzewalną, 100
  Dach z blachy, blachy na dach, Brodnica

  540 zł do 900 zł

  Cena, Wzmocnienie więźbi i wykonanie podbitki, 200m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Bolestraszyce

  540 zł do 900 zł

  Cena, Montaż blachodachówka jednomodułowa plus obróbki , 180 m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Sochaczew

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Blacha pokryciowa, 45 m2
  Dach z blachy, blachy na dach, Włodawa

  900 zł do 1500 zł

  Cena, Wymiana dachu,
  Dach z blachy, blachy na dach, Skierniewice

  2700 zł do 4500 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Dach z blachy, blachy na dach cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  572+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Dach z blachy, blachy na dach
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone