Dach z blachy, blachy na dach Cena

Ile kosztuje dach z blachy? Cena blachy na dach uzależniona jest od jakości stali, rodzaju zabezpieczenia (miedź, cynk, aluminium-cynk) oraz rodzaju powłoki i oczywiście od oferenta. Cena metalowego dachu bez izolacji waha się od 80 do 120 PLN / m2. Możesz zmniejszyć koszty budowy, starannie planując. Dach zostanie pokryty blachą przez dekarza. Jednak dobrzy majstrowie są zawsze zajęci, więc upewnij się, że poprosisz o ofertę, jak najpredzej.

Komu powierzyć wykonanie dachu z blachy? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dekarzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Poproś o ofertę:
Wyślij zapytanie

Cena pokryć dachowych z blachy


Cena pokrycia dachowego blaszanego. Cena pokrycia blaszanego, trapez T14. Cena pokrycia dachowego bez ocieplenia.

80.00 zł/m2

BARDZO NISKA CENA
zł/m2

ŚREDNIA CENA
120.00 zł/m2

NAJWYŻSZA CENA
CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
Dach z blachy, blachy na dach Cena

INNE CENY ZA Dach z blachy, blachy na dach

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Pokrycia dachowe z poliwęglanu

Cena pokrycia dachowego z poliwęglanu. Pokrycie dachowe z przezroczystego poliwęglanu o grubości 16 mm, szerokości 210 cm i długości od 300 do 600 cm.zł/m2

m2
zapytania>

Talasaste providne ploče

Cena talasaste providne ploče. Cena talasaste providne ploče, 125x92 cm, debljine 1,2 mm.zł/szt

szt
zapytania>
RAZEM:
wyślij zapytanie >

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Dach z blachy - wszystko, co trzeba wiedzieć

 

1.Blachy na dach – co trzeba wiedzieć?

Metalowe pokrycia dachowe stają się coraz bardziej dostępne, a co za tym idzie coraz większe zapotrzebowanie na niemal wszystkie kształty dachów, zwłaszcza płaskie. Obecnie oprócz metalowych płyt płaskich i łukowych dostępne są również blachodachówki, które bardzo trudno odróżnić od tradycyjnych pokryć dachowych wykonanych z cegły, betonu i innych materiałów. Jeśli zastanawiasz się, o jakie korzyści tu chodzi, możemy wymienić kilka nowych faktów:

Dach z blachy, blachy na dach
Metalowe pokrycia dachowe są teraz dość przystępne i zapewniają właścicielom wiele korzyści

 

1.1. Dachy z blachy są coraz bardziej poszukiwane

Jeszcze do niedawna metalowe dachy można było zobaczyć tylko na znakomicie skonstruowanych budynkach, kompletnych budowlach architektonicznych. Teraz jest zupełnie inaczej. Dzięki lepszym, tańszym i łatwiejszym procesom produkcyjnym metalowe pokrycia dachowe stały się bardziej dostępne, dlatego coraz częściej spotykamy je również w domach prywatnych. Według istniejących statystyk z branży budowlanej, udział pokryć dachowych blaszanych na rynku rośnie w ostatnich latach w tempie 3% rocznie i obecnie wynosi 15%. Natomiast udział na rynku pokryć dachowych betonowych i ceglanych spada niemal w tym samym tempie i wynosi obecnie około 59% wszystkich pokrytych dachów.

1.2. Dach z blachy można zamontować na istniejącym pokryciu dachowym

Metalowe pokrycie dachu można zamontować na istniejącym pokryciu dachu, którego nie trzeba usuwać, chyba że jest to wyraźnie wymagane przez lokalne przepisy budowlane. Prawdę mówiąc, usuwanie starego materiału jest zawsze pożądane, ale wiąże się to również z wyższymi kosztami. Ponadto zdarza się, że pomiędzy starą a nową osłoną metalową tworzy się para wodna, która może później powodować pleśń i gnicie dachu. Tego potencjalnego niebezpieczeństwa można uniknąć, konstruując pasy wentylacyjne.

1.3. Dach z blachy nie jest głośniejszy niż klasyczny

Wydaje się, że istnieje zakorzenione uprzedzenie, że metalowe dachy są głośniejsze, to znaczy, że uderzenia deszczu lub gradu na metalową powierzchnię rezonują silniej niż zwykłe, ale nie jest to prawdą, jeśli pokrycie jest zamontowane prawidłowo. Metalową osłonę montuje się na twardej powierzchni, a dodatkowo dach i izolacja tworzą barierę dźwiękową pomiędzy dachem a wnętrzem budynku. We wnętrzu domu hałas ten nie jest rejestrowany jako wzmocniony.

1.4. Dach z blachy nie przyciąga piorunów

Istnieje jeszcze jedno uprzedzenie dotyczące dachów metalowych: że bardziej przyciągają pioruny, chociaż nie zostało to potwierdzone eksperymentalnie ani statystycznie. Dachy metalowe nie zwiększają w żaden sposób ryzyka uderzenia pioruna. Nawet, jeśli piorun uderzy w dach pokryty metalem, to jest on mniej łatwopalny niż konwencjonalne pokrycia dachowe. Ponieważ metalowe pokrycie dachu jest zarówno przewodnikiem elektrycznym, jak i materiałem niepalnym, można powiedzieć, że jest to jeden z najbezpieczniejszych obecnie dostępnych wyborów. Powód, dla którego metalowe dachy nie przyciągają uderzeń piorunów, jest prosty: piorun szuka najbliższej i najbardziej bezpośredniej drogi do ziemi, więc drzewa, słupy telefoniczne i podobne konstrukcje są zwykle znacznie lepszymi celami. Zgodnie ze swoją konstrukcją dach metalowy jest izolowanym elementem konstrukcyjnym, który nie ma bezpośredniego połączenia z gruntem, dlatego nie ma naukowych podstaw do częstszych uderzeń pioruna w dach metalowy w porównaniu z ceglanym, betonowym czy bitumicznym.

1.5. Dach z blachy jest na dłuższą metę niższym kosztem niż inne

Prawdą jest, że dostawcy pokryć dachowych blaszanych oferują gwarancje równe tym dla najlepszych bitumicznych pokryć dachowych (około 30 lat), choć z praktyki wiadomo, że dachy blaszane mogą wytrzymać ponad 50 lat. W związku z tym prawie nigdy nie zdarza się, że w jednym pokoleniu najemców dach musi być wymieniany ponownie, a bitum musi być wymieniany co najmniej dwa razy. Z drugiej strony metalowe pokrycia dachowe są prawie dwa razy droższe niż bitum, więc oszczędność z pewnością jest, ale nie na dłuższą metę.

1.6. Dach z blachy jest ognioodporny, nie gnije i nie jest zjadany przez ryjkowce

Jednym z powodów dużego popytu na dachy metalowe jest z pewnością fakt, że są one całkowicie ognioodporne. W związku z postępującą budową, zwłaszcza na terenach zurbanizowanych, obiekty zbliżają się do siebie i niebezpieczeństwo przenoszenia ognia staje się coraz bardziej pewne. Nic więc dziwnego, że rośnie na nie popyt, a jeśli dodamy, że insekty nie atakują metalu, a niebezpieczeństwo jakichkolwiek uszkodzeń fizycznych i chemicznych jest minimalne – opłacalność takiej inwestycji jest niekwestionowana.

1.7. Dach z blachy odbija ciepło

Badania pokazują, że metalowe pokrycia dachowe odbijają promieniowanie słoneczne i ciepło, co może obniżyć roczne koszty ogrzewania i chłodzenia od 10 do 25%. W klimatach, w których koszty chłodzenia są wyższe niż w przypadku ogrzewania, metalową osłonę można pokryć powłokami brokatowymi lub ziarnistymi, co zwiększa współczynnik odbicia dachu i poprawia efektywność energetyczną.

1.8. Minimalne nachylenie metalowego dachu

Można powiedzieć, że jest dość zakorzeniona opinia iż metalowy dach może być tylko dachem o większym nachyleniu, chociaż blacha falista sprawdza się świetnie również na dachach płaskich. Ten rodzaj pokrycia dachowego ma podniesione wodoszczelne fugi, a nachylenie około 8% wystarcza, aby woda dość łatwo odpływała.

1.9. Silny grad może uszkodzić metalowy dach

Choć niepodważalnym faktem jest, że metalowe pokrycia dachowe są bardziej odporne i trwalsze niż inne, nie są one niezniszczalne. Dla nich najbardziej niebezpieczny jest silny grad. Aluminium i miedź są najbardziej wrażliwe, natomiast stal nierdzewna jest twardsza i bardziej odporna na uderzenia. Mniejszy grad rzadko może sprawiać problemy, ale  większy jest bardziej niebezpieczny.

1.10. Montaż i naprawa metalowego dachu

Nie zaleca się samodzielnego montażu metalowego pokrycia dachu; to profesjonalne i wymagające zadanie, wymagające wiedzy technicznej, doświadczenia i specjalistycznych narzędzi. Ponadto w przypadku uszkodzenia, co jest naprawdę rzadkim przypadkiem, zawsze lepiej zatrudnić fachowca.

1.11. Dach z blachy nadaje się do recyklingu

Choć metalowy dach jest bardzo wytrzymały, przyjdzie czas, kiedy trzeba go będzie wymienić i wtedy będzie można go sprzedać jako surowiec nadający się do recyklingu.

2. Jak znaleźć odpowiedniego fachowca?

Jakość dachu metalowego w dużej mierze zależy od wiedzy, doświadczenia i umiejętności fachowca. Możesz rozpocząć poszukiwania takiego rzemieślnika w Internecie lub poprosić dostawców pokryć dachowych o rekomendację lokalnego dekarza. Oczywiście możesz również poszukać takiego fachowca na naszej stronie Daibau.pl i skontaktować się z kilkoma sprawdzonymi firmami lub osobami, z którymi współpracujemy. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem naszego portalu, otrzymasz odpowiedzi od kilku z nich, a w tym samym miejscu możesz sprawdzić referencje i rekomendacje oraz komentarze poprzednich klientów na każdym profilu. Zalecamy wybór tych wykonawców, którzy oferują co najmniej pięcioletnią gwarancję na swoje prace. Jeśli w tym okresie nie będzie problemów z dachem, jest mało prawdopodobne, że pojawią się później.

3. Różne rodzaje metalowych pokryć dachowych

Każdy metal ma pewne zalety i wady, takie jak trwałość, kolor i koszt. Zdecyduj się na ten, który jest odpowiedni do klimatu, w którym mieszkasz, budowanego domu i oczywiście posiadanego budżetu.

3.1. Dach stalowy

Pokrycie stalowe to bez wątpienia najtwardszy, najpopularniejszy, ale i najtańszy wybór. Aby zapobiec rdzewieniu, stal używana do tego pokrycia dachowego jest cynkowana na gorąco (stal ocynkowana) lub powlekana stopem aluminium i cynku. Stal ocynkowana może być w kolorze srebrnym, a także może być malowana, aby dodatkowo ją zabezpieczyć, a tym samym przedłużyć jej żywotność. Taki dach może trwać od 30 do 50 lat.

3.2. Dach aluminiowy

Lżejszym, bardziej miękkim i droższym metalem na dach jest aluminium, które jest produkowane w kilku takich samych modelach reliefowych; pod warstwą farby - a aluminium jest prawie zawsze malowane - trudno odróżnić, o który materiał chodzi. Aluminium jest lepszym wyborem na tereny przybrzeżne i tam, gdzie występują kwaśne deszcze, ponieważ nie rdzewieje. Taki dach może również wytrzymać od 30 do 50 lat.

3.3. Dach miedziany

Miedź jest najstarszym rodzajem metalu używanego do pokryć dachowych od czasów starożytnych do współczesności. Pokrycie miedziane jest najtrwalszym, a tym samym najdroższym ze wszystkich materiałów. Jest odpowiedni, ponieważ jest łatwy do cięcia i obróbki. Bardzo ważne jest również to, że miedziana okładzina z czasem nabiera jasnej, niebiesko-zielonej patyny, która wygląda szczególnie ładnie. W przeciwieństwie do innych metali, gdzie ważna jest grubość lub profil, w przypadku miedzi ważna jest waga na metr kwadratowy. Brzmi niesamowicie, ale miedziany dach może przetrwać około 200 lat.

3.4. Dach ze stali nierdzewnej

Pierwotne żelazne pokrycie dachowe, używane w Europie w XVIII wieku, pokryto blachą i ołowiem. Dzisiejsza wersja bezołowiowa – stal nierdzewna pomiędzy dwiema warstwami blachy – jest odporna na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne i bez ochronnej warstwy farby. Stal nierdzewna ma jednolity matowy szary kolor, a jej żywotność to około 100 lat.

3.5. Dach ocynkowany

Podobnie jak miedź i cynk, jest naturalnie odporny na rdzę i inne czynniki atmosferyczne i nie wymaga malowania w celu ochrony. Bardzo często łączy się go w stopie z tytanem ze względu na jego wytrzymałość i dodatkową odporność na korozję. Łatwo się kształtuje i obrabia. Z biegiem czasu cynk, podobnie jak miedź, pokrywa się patyną w pięknym niebiesko-szarym kolorze – wystarczy spojrzeć na słynne paryskie dachy! Trwa jednak krócej – „tylko” 80-100 lat.

4. Konserwacja dachów metalowych

Dachy metalowe prawie nie wymagają konserwacji i są łatwe do czyszczenia. Jednak łatwo je zarysować. Jeśli dach zostanie pomalowany, z czasem farba zacznie pękać i łuszczyć się, dlatego należy ją odnowić. Dachy metalowe są generalnie wodoodporne, ale mogą przeciekać na połączeniach. Jeśli tak się stanie, wiedz, że nie dzieje się tak z powodu przeciekania dachu, ale z powodu kondensacji, która występuje w wyniku nieprawidłowego montażu pokrycia dachowego, czyli z powodu źle wykonanych kanałów wentylacyjnych. Dlatego ważne jest, aby fachowiec lub fachowcy, których zatrudniasz, byli wysoko wykwalifikowani, sprytni i bardzo doświadczeni. Metal jest bardzo specyficznym materiałem na pokrycie dachu i aby był dobrze położonym, fachowiec musi znać jego właściwości fizyczne i chemiczne oraz jak będzie się zachowywał w określonym momencie i w określonych warunkach; w tym sensie przewidywanie kurczenia się i rozszerzania jest najważniejsze.

DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMUCHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

Dach z blachy, blachy na dach cennik

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

564+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Dach z blachy, blachy na dach
BEZPŁATNE USŁUGI
BEZ PROWIZJI
OTRZYMAJ OFERTĘ

Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Dach z blachy, blachy na dach?

 • Dach z blachy, blachy na dach Warszawa
 • Dach z blachy, blachy na dach Kraków
 • Dach z blachy, blachy na dach Łódź
 • Dach z blachy, blachy na dach Poznań
 • Dach z blachy, blachy na dach Wrocław
 • Dach z blachy, blachy na dach Będzin
 • Dach z blachy, blachy na dach Bełchatów
 • Dach z blachy, blachy na dach Biała Podlaska
 • Dach z blachy, blachy na dach Białystok
 • Dach z blachy, blachy na dach Bielsko-Biała
 • Dach z blachy, blachy na dach Bydgoszcz
 • Dach z blachy, blachy na dach Bytom
 • Dach z blachy, blachy na dach Chełm
 • Dach z blachy, blachy na dach Chorzów
 • Dach z blachy, blachy na dach Częstochowa
 • Dach z blachy, blachy na dach Dąbrowa Górnicza
 • Dach z blachy, blachy na dach Elbląg
 • Dach z blachy, blachy na dach Ełk
 • Dach z blachy, blachy na dach Gdańsk
 • Dach z blachy, blachy na dach Gdynia
 • Dach z blachy, blachy na dach Gliwice
 • Dach z blachy, blachy na dach Głogów
 • Dach z blachy, blachy na dach Gniezno
 • Dach z blachy, blachy na dach Gorzów Wielkopolski
 • Dach z blachy, blachy na dach Grudziądz
 • Dach z blachy, blachy na dach Inowrocław
 • Dach z blachy, blachy na dach Jastrzębie-Zdrój
 • Dach z blachy, blachy na dach Jelenia Góra
 • Dach z blachy, blachy na dach Kalisz
 • Dach z blachy, blachy na dach Katowice
 • Dach z blachy, blachy na dach Kędzierzyn-Koźle
 • Dach z blachy, blachy na dach Kielce
 • Dach z blachy, blachy na dach Konin
 • Dach z blachy, blachy na dach Koszalin
 • Dach z blachy, blachy na dach Legnica
 • Dach z blachy, blachy na dach Leszno
 • Dach z blachy, blachy na dach Lubin
 • Dach z blachy, blachy na dach Lublin
 • Dach z blachy, blachy na dach Łomża
 • Dach z blachy, blachy na dach Mielec
 • Dach z blachy, blachy na dach Nowy Sącz
 • Dach z blachy, blachy na dach Olsztyn
 • Dach z blachy, blachy na dach Opole
 • Dach z blachy, blachy na dach Ostrów Wielkopolski
 • Dach z blachy, blachy na dach Ostrowiec Świętokrzyski
 • Dach z blachy, blachy na dach Pabianice
 • Dach z blachy, blachy na dach Piła
 • Dach z blachy, blachy na dach Piotrków Trybunalski
 • Dach z blachy, blachy na dach Płock
 • Dach z blachy, blachy na dach Pruszków
 • Dach z blachy, blachy na dach Przemyśl
 • Dach z blachy, blachy na dach Radom
 • Dach z blachy, blachy na dach Ruda Śląska
 • Dach z blachy, blachy na dach Rybnik
 • Dach z blachy, blachy na dach Rzeszów
 • Dach z blachy, blachy na dach Siedlce
 • Dach z blachy, blachy na dach Słupsk
 • Dach z blachy, blachy na dach Sosnowiec
 • Dach z blachy, blachy na dach Stalowa Wola
 • Dach z blachy, blachy na dach Stargard
 • Dach z blachy, blachy na dach Suwałki
 • Dach z blachy, blachy na dach Świdnica
 • Dach z blachy, blachy na dach Szczecin
 • Dach z blachy, blachy na dach Tarnów
 • Dach z blachy, blachy na dach Tarnowskie Góry
 • Dach z blachy, blachy na dach Tczew
 • Dach z blachy, blachy na dach Tomaszów Mazowiecki
 • Dach z blachy, blachy na dach Toruń
 • Dach z blachy, blachy na dach Tychy
 • Dach z blachy, blachy na dach Wałbrzych
 • Dach z blachy, blachy na dach Włocławek
 • Dach z blachy, blachy na dach Zabrze
 • Dach z blachy, blachy na dach Zgierz
 • Dach z blachy, blachy na dach Zielona Góra
 • Dach z blachy, blachy na dach Żory
 • Dach z blachy, blachy na dach Legionowo
 • Dach z blachy, blachy na dach Ostrołęka
 • Dach z blachy, blachy na dach Racibórz
 • Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone