Projektowanie wnętrz Cena

Ile kosztuje projektowanie wnętrz? Chcesz upiększyć swój dom, więc niech kosztuje ile kosztuje? Koszt aranżacji wnętrz zależy od wielkości przestrzeni, nakładu pracy, ilości trójwymiarowych rysunków lub modeli oraz ilości możliwych rozwiązań. Meble na wymiar z pewnością podnoszą koszty projektowania, ale przestrzeń będzie doskonale wykorzystana i zagospodarowana. Podstawowe plany kosztują około 900 PLN; szczegółowe, wysokiej jakości plany aranżacji wnętrz z trójwymiarowymi modelami i wskazówkami sięgają około 1.900 PLN. Niezależnie od ceny radzimy uważnie dobrać eksperta, z którym można się zrozumieć i dogadać, bo od jego pomysłów będzie zależeć przestrzeń, w której będziesz mieszkać i przede wszystkim dobrze się czuć. Bardzo ważne jest, aby dom był odrazem Twojego stylu życia, przyzwyczajeń i potrzeb, bo tylko w ten sposób poczujesz się jak u siebie.

Komu powierzyć projektowanie wnętrz? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych projektantów wnętrz w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Poproś o ofertę:
WYŚLIJ ZAPYTANIE

CENA WYPOSAŻENIA WNĘTRZA


Cena planu aranżacji wnętrz. Projekt aranżacji wnętrza domu lub mieszkania, obejmujący określenie stanu istniejącego, projekt mebli istniejących, katalog materiałów oraz plany wykonania mebli na wymiar.

4000.00 zł/szt

BARDZO NISKA CENA
zł/szt

ŚREDNIA CENA
8000.00 zł/szt

NAJWYŻSZA CENA
CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
Projektowanie wnętrz Cena

INNE CENY ZA PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Cena za projekt koncepcyjny mieszkania

Cena planu koncepcyjnego mieszkania. Cena za projekt koncepcyjny mieszkania wraz z rzutami w skali 1: 100 oraz rozkładem mebli.zł/m2

m2
zapytania>

Określenie istniejącej sytuacji

Pomiar i szkic stanu istniejącego oraz zdjęcia kluczowych części. Określenie składu ścian i stropów oraz położenia instalacji.zł/m2

m2
zapytania>
RAZEM:
WYŚLIJ ZAPYTANIE >

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Projektowanie wnętrz- wszystko, co trzeba wiedzieć

 

1. Projektowanie wnętrz - co trzeba wiedzieć?

Znudził Ci się wygląd mieszkania, masz niewykorzystany strych lub po prostu to, co Cię otacza, nie odpowiada już potrzebom lub pragnieniom chwili obecnej? Ponowne urządzenie wnętrza przywróci funkcjonalność i atrakcyjność Twojego domu. Jednak przed przystąpieniem do pracy dobrze byłoby zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami z zakresu budownictwa i projektowania, a najbardziej w tym pomoże architekt lub projektant wnętrz. Przeczytaj poniżej, co możemy Ci powiedzieć na ten temat.

Projektowanie wnętrz
Dzięki doświadczonemu projektantowi wnętrz wygląd Twojego domu przejdzie wszelkie oczekiwania

 

2. Fachowiec, który zrozumie Twoje życzenia

Masz już przed oczami obraz wymarzonego domu, wystarczy znaleźć kogoś, kto będzie w stanie zrobić to właściwie – gdzie go znaleźć? Każda przebudowa przestrzeni życiowej to wyjątkowy projekt. Na pewno nie zaszkodzi przyjrzeć się niektórym pracom i opiniom osób, które już przeszły przez ten proces, chociaż nie poznasz wszystkich szczegółów swojego nowego domu, zanim nie dostaniesz pierwszych szkiców i kosztorysów. Aby móc porównać oferty, należy również poszukać większej liczby wykonawców. Na platformie Daibau.pl znajdziesz listę tych fachowców, z którymi możesz się skontaktować. Każdy ekspert od projektowania wnętrz ma swój własny styl i może być mniej lub bardziej dostosowany do Twoich życzeń. Przed podpisaniem umowy z którymkolwiek z nich należy spotkać się osobiście i ocenić na ile się zgadzacie, jakie są oczekiwania i doświadczenia zawodowe. Będzie to również okazja dla architekta, aby Cię poznać, usłyszeć co byś chciał zrobić; w tym celu przygotuj i przynieś jak najwięcej szkiców, zdjęć, fotografii lub katalogów i innych materiałów.

2.1. Projektowanie wnętrz, ceny

Jednak ile to wszystko będzie kosztować? Ceny mogą się różnić w zależności od projektanta, ale kalkulację można przeprowadzić na dwa sposoby: za godzinę pracy lub za metr kwadratowy projektu. O tym, że trafiłeś na odpowiedniego profesjonalistę, świadczy szczegółowa kalkulacja z precyzyjnie określonymi i wymienionymi pozycjami – planowane prace, rodzaje i ilości materiałów, koszty i terminy. Aby być zadowolonym z tego, co zostało zrobione, niezbędna jest dobra komunikacja podczas wykonywania prac. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​cena projektu aranżacji wnętrz waha się od 900 PLN za mniejszy projekt do 1900 PLN za projekt najwyższej jakości.

3. Projektowanie wnętrz

3.1. Rearanżacja mieszkania

Żywotność domu szacuje się na około 100 lat; to okres, który mogą wytrzymać przeciętne materiały, a także gust epoki. Powiedzielibyśmy, że to właściwy czas na remont wnętrza. Możesz to zrobić na różne sposoby. Jeśli zdecydujesz się po prostu odświeżyć przestrzeń, możesz ją tylko przemalować i kupić nowy mebel. Jeśli jednak zdecydujesz się na całkowity remont, to coś innego. Taki projekt jest złożony i kosztowny, ponieważ obejmuje rozbiórkę, murowanie, nowe instalacje, nową łazienkę lub kuchnię, montaż i instalację nowych mebli i tak dalej. Jednak wszystko zaczyna się od planu adaptacji. Cena zależy od architekta, ale zwykle wynosi około 900 PLN. Wszystko to jest „pestką” w porównaniu do 1000-2000 PLN/m2 za remont pod klucz, który może potrwać nawet 3 miesiące.

3.2. Adaptacja poddasza

Mieszkania na poddaszu, odnośnie strychu, kiedyś uważano za gorszej jakości, ubogie. Dziś wręcz przeciwnie, może to być najdroższe zakwaterowanie. Ze względu na rosnące ceny nieruchomości, brak mieszkań w miastach, ale także ze względu na czystsze powietrze i więcej światła, poddasza są coraz bardziej poszukiwane. Dodatkowo sama przestrzeń pod dachem ma specyfikę, która czyni ją bardzo ciekawą i pożądaną. Sam dach musi być dobrze zaizolowany i zamknięty panelami Knauf. Aby było wystarczająco dużo światła, należy zamontować optymalną ilość okien i znowu, właśnie ze względu na okna dachowe i skośne ściany, potrzebne będą meble na wymiar. Zapewnią one maksymalne wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni. Szczególnie dobre jest to, że wszystkie geometrycznie „dziwne miejsca” mogą stać się idealne do odkładania rzeczy, a tym samym oprócz funkcjonalności przyczyniają się również do estetyki.

3.3. Meble na zamówienie

Aby wszystko na poddaszu wyglądało tak, jak w najlepszych czasopismach można powiedzieć, że meble na wymiar są niezastąpione. Można zamówić u stolarza pojedyncze sztuki, ale jeszcze lepiej będzie pozostawić całe wyposażenie projektantowi. Meble na wymiar nadają się szczególnie do pomieszczeń o nieregularnych kształtach i niestandardowych wymiarach - strychy, schody i tym podobne. Elementy takie jak stylowe biurka, krzesła, łóżka czy drzwi i tym podobne mogą być szczególnie efektowne.

4. Proces przebudowy

Jak urzeczywistnić idealny dom swoich marzeń? Remont ma kilka etapów, które zapewniają maksymalną jakość pomysłu i realizacji. Popatrz:

4.1. Pomiar przestrzeni

Projektant wnętrz musi najpierw zmierzyć całą przestrzeń i dobrze sprawdzić  stan faktyczny. Na tej podstawie zostanie opracowane rozwiązanie koncepcyjne. Należy sporządzić listę wszystkich nietypowych rzeczy, nieprawidłowości i przeoczeń, zgodnie z którą należy zaprojektować całe przearanżowanie.

4.2. Twoje życzenia

Kiedy znajdziesz wybranego architekta, powinieneś przedyskutować z nim czego chcesz, oczekujesz i na co możesz sobie pozwolić, aby dokładnie wiedzieć, co zrobisz. Wiele zależy od nawyków, stylu życia rodziny, preferencji, oczekiwań, czy mieszkasz sam, z dziećmi, zwierzętami domowymi, czy stale zapraszasz przyjaciół, czy nie, czy są jakieś specjalne potrzeby, czy nie i tak dalej. Na przyszłych spotkaniach z projektantem wnętrz zdecydujesz o przygotowanych przez niego wariacjach i wzorach, układzie pomieszczeń i mebli, kolorystyce, wyglądzie, materiałach.

4.3. Wyposażenie wnętrz i elementy na wymiar

Design jest bardzo ważny, ale nie ważniejszy niż funkcjonalność domu. Jakie jest połączenie kuchni z jadalnią? Czy masz zachowaną prywatność? Gdzie będą stać buty? To tylko niektóre z miliona pytań, które będą brane pod uwagę. W pierwszej kolejności ustalane są praktyczne i funkcjonalne elementy całego mieszkania. W tym celu rozważa się rozbiórkę i przeniesienie ścianek działowych, nowe drzwi, podmurówki i inne prace. Koniecznie skonsultuj się z inżynierem budowlanym, aby przebić lub wyburzyć ściany nośne, a wymagane będzie i pozwolenie na budowę. Kolejnym krokiem jest kształt i przeznaczenie każdego pomieszczenia z osobna, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiednich mebli. Jeśli pozwalają na to finanse, zamów wszystko na miarę według szkiców.

4.4. Kolory

Kolorystyka ścian ma duży wpływ na wrażenia przestrzeni. Jasne sprawiają, że wszystko jest większe, a ciemne, że jest mniejsze. Dzięki temu można pozornie zmienić długość, szerokość i wysokość pomieszczenia. Kolory naprawdę wpływają na uczucie przytulności. Zimne sprawiają, że jest zimniej, a ciepłe sprawiają, że jest cieplej. W mieszkaniu można łączyć odcienie jednego koloru lub po prostu zakcentować jedną ścianę. Nigdy nie możesz się pomylić , jeśli użyjesz białych lub pastelowych odcieni. Aby uzyskać w pełni nowoczesną i harmonijną przestrzeń, niech ściany będą dopasowane do podłóg i stolarki - tak, aby wyglądało na to, że wszystkie odcienie i wszystkie elementy przechodzą jedne w drugie.

4.5. Projekt

Na podstawie wszystkich informacji, które otrzyma od Ciebie architekt, będzie mógł wykonać szkice i projekty mieszkania zgodnie z oczekiwaniami. Za pomocą dwuwymiarowych i trójwymiarowych obrazów i animacji stworzy ekspozycje, które pokażą Ci wygląd przyszłego domu, detale łazienki, kuchni, pokoi – jednym słowem, gorąco zalecamy, aby nie przegapić tego kroku, ponieważ jest to najlepszy sposób na spełnienie wszystkich wymagań i życzeń przed rozpoczęciem prawdziwych prac rzemieślniczych. Dopiero gdy będziesz w pełni zadowolony z tego, co widzisz, projektant wykona projekty również dla fachowców.

4.6. Plan

Teraz nadszedł czas, aby przejść do matematyki i geometrii opisowej. Plan koncepcyjny zawiera wszystkie rysunki, plany pięter, detale, materiały, instalacje i nie tylko, na podstawie których można rozpocząć renowację. Są tu plany budowlane, techniczne i budżetowe, ale także stolarskie na poszczególne meble.

4.7. Pomoc przy remoncie

Jeśli spotykasz się z renowacją po raz pierwszy lub po prostu nie masz czasu, zalecamy zatrudnić tego samego architekta, jako koordynatora projektu. Liczni projektanci mają „swoich” majstrów i rzemieślników, z którymi współpracują od dawna, dzięki czemu mogą gwarantować jakość i terminowość. Ponadto pomogą Ci, znaleźć różne rzeczy w salonach sprzedaży.

5. Współczesne mieszkanie – style i trendy

5.1. Kolory ścian

Nowoczesne kolory ścian naprawdę wpływają na atmosferę w Twoim domu. Jasne, ciepłe kolory po prostu ożywiają przestrzeń, a ciemniejsze uspokajają. Znalezienie odpowiedniej kombinacji wcale nie jest łatwe, dlatego zalecamy zdanie się na eksperta, który będzie w stanie dokonać wyboru. Przyjrzyj się uważnie wszystkim kolorom i wzorom na dwuwymiarowych i trójwymiarowych obrazach, które zobaczysz, ponieważ możliwe, że w rzeczywistości będą wyglądały inaczej niż na ekranie lub na próbce.

5.1.1. Kolory w łazience

Łazienka jest uważana za bardzo intymną przestrzeń i bardzo ważne jest, abyś czuł się w niej zrelaksowany i spokojny. Dlatego unikaj mocnych i nasyconych kolorów. Z drugiej strony łazienka całkowicie biała nie będzie do końca odpowiednia, bo będziesz miał wrażenie pełnej ekspozycji. Najlepsze są delikatne, pastelowe tony o ciepłych barwach, które sprawią, że poczujesz się komfortowo.

5.1.2. Kolory w sypialni

Sypialnia jest miejscem odpoczynku, dlatego zadbaj o to, aby jej ściany były jak najdelikatniejsze. Można również zastosować ciemniejsze odcienie i materiały, aby pomieszczenie wyglądało na mniejsze, ciemniejsze, czyli cieplejsze i cichsze. W takim środowisku znacznie łatwiej zaśniesz.

5.1.3. Kolory w salonie

 W salonie spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Niech tam zapanują ciepłe i wesołe kolory, które napełniają energią. Całe pomieszczenie może być pastelowe, ale jeśli zdecydujesz się na intensywny kolor lub fakturę, niech będzie tylko na jednej ścianie.

5.1.4. Kolory w kuchni

Jeśli jesteś fanem gotowania i lubisz przebywać w kuchni wśród smaków i zapachów, to z pewnością będziesz chciał ją urozmaicić odpowiednim kolorem. Świetnie sprawdzają się tutaj kombinacje umiarkowanych i żywych kolorów, ale nie przesadzaj. Jeśli elementy kuchenne są zaakcentowane, niech ściany będą neutralne i odwrotnie. Możesz także użyć fototapety.

5.2. Stylowe meble na wymiar

Stylowe meble powracają do nowoczesnych domów jako kontrast z nowoczesnymi meblami. Trendy dyktują różnorodność, więc minimalizm i rokoko, barokowe i przemysłowe wzory, lekkie i ciężkie, surowe kształty i zredukowane linie stoją obok siebie. W żadnym wypadku nie wyrzucajcie mebli po Dziadkach, lecz ich użyjcie do wystroju wnętrza. Jeśli nie masz tak oryginalnego, rodzinnego dziedzictwa, niech stolarz zrobi to na miarę.

5.3. Rośliny doniczkowe

Rośliny doniczkowe mają wszystkie zalety: oczyszczają powietrze, chłodzą przestrzeń, działają uspokajająco i ozdabiają każde pomieszczenie. Stanowią świetną alternatywę dla braku ogródka czy zielonego balkonu. Jednak, nie każda roślina nadaje się do każdej przestrzeni. Podstawowym warunkiem dla roślin doniczkowych jest to, by mogły rosnąć przy braku światła. Jeśli nie jesteś miłośnikiem kwiatów lub nie masz czasu się tym zająć, polecamy mało wymagającą i odporną zieleń. Popularne rośliny doniczkowe tego gatunku to fikus, monstera, kroton, filodendron, potos, sanseweria i wszystkie inne półpustelniki i rośliny pustynne, a nawet egzotyczne, pochodzące z dżungli.

5.4. Otwarta przestrzeń

Nowoczesne mieszkania charakteryzują się również dużymi, połączonymi ze sobą przestrzeniami, czyli całościami. Remont oznacza w tym przypadku wyburzenie przegród i przejść w ścianach nośnych. Jednocześnie nie można ignorować opinii inżynierów statyków. Otwarta przestrzeń jest pełna światła, wygląda na większą i na pewno przyjemniejszą, dzięki czemu będziesz mógł oddychać pełnymi płucami.


 

 

DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMUPROJEKT GABINETU STOMATOLOGICZNEGO

projekt dwóch gabinetów stomatologicznych, wraz z rejestracja i CBCt na pow 95 m2 12150 1 do 20250 zł


........

PROJEKT GABINETU ORTODONTYCZNEGO

Witam, chciałabym zapytać czy zająłby się Pan projektowaniem pomieszczenia pod gabinet ortodontyczny- lokal 42m2. Pozdrawiam 4050 1 do 6750 zł


........Zobacz inne zakończone projekty i ceny

Projektowanie wnętrz cennik

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

900+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA PROJEKTOWANIE WNĘTRZ
BEZPŁATNE USŁUGI
BEZ PROWIZJI
OTRZYMAJ OFERTĘ

Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze PROJEKTOWANIE WNĘTRZ?

 • Projektowanie wnętrz Warszawa
 • Projektowanie wnętrz Kraków
 • Projektowanie wnętrz Łódź
 • Projektowanie wnętrz Poznań
 • Projektowanie wnętrz Wrocław
 • Projektowanie wnętrz Będzin
 • Projektowanie wnętrz Bełchatów
 • Projektowanie wnętrz Biała Podlaska
 • Projektowanie wnętrz Białystok
 • Projektowanie wnętrz Bielsko-Biała
 • Projektowanie wnętrz Bydgoszcz
 • Projektowanie wnętrz Bytom
 • Projektowanie wnętrz Chełm
 • Projektowanie wnętrz Chorzów
 • Projektowanie wnętrz Częstochowa
 • Projektowanie wnętrz Dąbrowa Górnicza
 • Projektowanie wnętrz Elbląg
 • Projektowanie wnętrz Ełk
 • Projektowanie wnętrz Gdańsk
 • Projektowanie wnętrz Gdynia
 • Projektowanie wnętrz Gliwice
 • Projektowanie wnętrz Głogów
 • Projektowanie wnętrz Gniezno
 • Projektowanie wnętrz Gorzów Wielkopolski
 • Projektowanie wnętrz Grudziądz
 • Projektowanie wnętrz Inowrocław
 • Projektowanie wnętrz Jastrzębie-Zdrój
 • Projektowanie wnętrz Jelenia Góra
 • Projektowanie wnętrz Kalisz
 • Projektowanie wnętrz Katowice
 • Projektowanie wnętrz Kędzierzyn-Koźle
 • Projektowanie wnętrz Kielce
 • Projektowanie wnętrz Konin
 • Projektowanie wnętrz Koszalin
 • Projektowanie wnętrz Legnica
 • Projektowanie wnętrz Leszno
 • Projektowanie wnętrz Lubin
 • Projektowanie wnętrz Lublin
 • Projektowanie wnętrz Łomża
 • Projektowanie wnętrz Mielec
 • Projektowanie wnętrz Nowy Sącz
 • Projektowanie wnętrz Olsztyn
 • Projektowanie wnętrz Opole
 • Projektowanie wnętrz Ostrów Wielkopolski
 • Projektowanie wnętrz Ostrowiec Świętokrzyski
 • Projektowanie wnętrz Pabianice
 • Projektowanie wnętrz Piła
 • Projektowanie wnętrz Piotrków Trybunalski
 • Projektowanie wnętrz Płock
 • Projektowanie wnętrz Pruszków
 • Projektowanie wnętrz Przemyśl
 • Projektowanie wnętrz Radom
 • Projektowanie wnętrz Ruda Śląska
 • Projektowanie wnętrz Rybnik
 • Projektowanie wnętrz Rzeszów
 • Projektowanie wnętrz Siedlce
 • Projektowanie wnętrz Słupsk
 • Projektowanie wnętrz Sosnowiec
 • Projektowanie wnętrz Stalowa Wola
 • Projektowanie wnętrz Stargard
 • Projektowanie wnętrz Suwałki
 • Projektowanie wnętrz Świdnica
 • Projektowanie wnętrz Szczecin
 • Projektowanie wnętrz Tarnów
 • Projektowanie wnętrz Tarnowskie Góry
 • Projektowanie wnętrz Tczew
 • Projektowanie wnętrz Tomaszów Mazowiecki
 • Projektowanie wnętrz Toruń
 • Projektowanie wnętrz Tychy
 • Projektowanie wnętrz Wałbrzych
 • Projektowanie wnętrz Włocławek
 • Projektowanie wnętrz Zabrze
 • Projektowanie wnętrz Zgierz
 • Projektowanie wnętrz Zielona Góra
 • Projektowanie wnętrz Żory
 • Projektowanie wnętrz Legionowo
 • Projektowanie wnętrz Ostrołęka
 • Projektowanie wnętrz Racibórz
 • © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone