Dla obszaru

  Sucha zabudowa Cena

  Ile kosztuje sucha zabudowa? Montaż ściany działowej jest prosty i szybki, a cena może wzrosnąć głównie ze względu na grubość ściany i możliwą izolację akustyczną. Cena zwykłej ściany działowej waha się od 60 do 100 PLN / m2, a podwójnej od 100 do 140 PLN / m2. Podwieszany sufit knauf instalator może zrobić za cenę od 100 do 140 PLN / m2.

  Komu powierzyć montaż suchej zabudowy? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców od suchej zabudowy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  INNE CENY ZA Sucha zabudowa

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Cena zakupu i montażu ocieplenia z wełny kamiennej grubości 30 cm z paroizolacją


  m2

  zł/m2

  Ocieplenie podłogi styropianem EPS 70,5 cm

  Cena zamówienia i montażu izolacji styropianowej EPS w kolorze białym twardość 70 z folią PE.


  m2

  zł/m2

  Ocieplenie podłogi styropianem EPS 100,5 cm

  Cena zamówienia i montażu izolacji styropianowej EPS w kolorze białym twardość 100 z folią PE.


  m2

  zł/m2

  Okładanie ścian wodoodpornymi płytami gipsowymi

  Wykonanie jednostronnej okładziny ściennej z wodoodpornych płyt gipsowo-kartonowych, profil ścienny 100.


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2

  Podwójna ściana działowa grubości:

  Wykonanie podwójnej ścianki działowej, ocieplenie wełną mineralną, ocynkowana podkonstrukcja, zamknięcie podwójnej płyty Knauf / Rigips 12,5 mm z kitem i taśmą wraz z dostawą materiałów.


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2

  Pojedyncza ściana dzialowa grubości:

  Wykonanie pojedynczej ściany działowej, ocieplenie z wełny mineralnej, ocynkowana podkonstrukcja, zamknięcie z płyty Knauf / Rigips 12,5 mm z kitem i taśmą wraz z dostawą materiałów.


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2

  Pokrycie ścian płytami gipsowo-kartonowymi:

  Wykonanie jednostronnych okładzin ściennych z płyt gipsowo-kartonowych, profil ścienny 100


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2

  Sufit podwieszany Knauf dla:

  Sufit podwieszany z ocynkowaną podkonstrukcją, zamknięcie ognioodpornymi płytami gipsowymi Knauf / Rigips o grubości 12,5 mm listwami i szpachlą. Połączenia zostały dwukrotnie wzmocnione i połączone. Wraz z zakupem materiałów.


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2


  m2

  zł/m2

  RAZEM:
  wyślij zapytanie >

  Izolacja celoluzowa


  Ile kosztuje izolacja celulozowa termiczną metodą wdumichiwania? Cena wdmuchiwania izolacji celulozo...

  Sprawdź też: Izolacja celulozowa Cena

  Suchy jastrych


  Ile kosztuje suchy jastrych? Suchy jastrych jest 2 razy droższy niż mokry, ale ma również wiele zale...

  Sprawdź też: Suchy jastrych Cena

  Ocieplanie poddasza


  Ile kosztuje ocieplanie poddasza? Ogólnie rzecz biorąc, dach musi być bardzo dobrze izolowany, ponie...

  Sprawdź też: Ocieplanie poddzsza Cena

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Sucha zabudowa - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Sucha zabudowa - co trzeba wiedzieć?

  1.1. Szybka budowa z koordynacją prac

  Montaż paneli Knauf to szybki i efektywny sposób pracy, ponieważ modyfikacje są możliwe jeszcze przed montażem. Konieczne jest jednak przestrzeganie określonego planu i sposobu pracy. Wykonawca może doradzić w większości spraw, ale przygotowaliśmy kilka wskazówek na te tematy.

  Ponieważ sucha zabudowa zawsze przeplata się z pracami instalacyjnymi, wygładzaniem, malowaniem lub klejeniem tapet, do wykonania całego projektu konieczna będzie pewna koordynacja.

  1.2. Potrzebujesz planu?

  Zawsze warto mieć plan. Z twoim architektem możesz wykonać rysunki i szkice strychu, poddasza czy dekoracji mieszkania, tak aby na jego podstawie powstała lista prac i materiałów, tzw. przedmiar. Ułatwi to wykonawcom zestawienie ofert, a Ty będziesz mógł je porównywać według pozycji i śledzić te informacje. Dobry plan zawsze oznacza unikanie problemów i niespodzianek.

  1.3. W której części projektu następuje sucha zabudowa?

  Świetnie, gdy znasz stan nieruchomości, bo to determinuje rodzaj i kolejność prac. Na przykład dźwięk jest przenoszony przez podkonstrukcję i może być dość głośny. Aby tego uniknąć, podczas układania jastrychu bardzo ważne jest, aby ściany były umieszczone bezpośrednio na płycie betonowej, a guma była umieszczona pod profilem Knauf. Ponadto przy prostym montażu jastrychu ważne jest, aby płyty Knauf znajdowały się co najmniej 10 cm nad krawędzią podłogi. W przypadku montażu ogrzewania podłogowego należy to zrobić po zamontowaniu podkonstrukcji, ponieważ może się zdarzyć, że przebije się rura grzewcza podczas przykręcania podkonstrukcji. Oczywiście ścianki działowe można montować również na wykończonych podłogach parkietem lub płytkami ceramicznymi, należy tylko uważać, aby nie uszkodzić istniejących instalacji.

  1.4. Nie zapomnij o instalacjach

  Rury wentylacyjne i kanalizacyjne mają na ogół duże średnice, do 20 cm. Skrzynki wspornikowe do ogrzewania podłogowego mają takie wymiary, że nie można ich pominąć. Dlatego przy określaniu grubości ścianek działowych należy wziąć pod uwagę, że wszystkie kable i rury są zakryte, bo inaczej trzeba by później wykonać kanały i maski, co z pewnością zaburzyłoby zaprojektowany już wygląd przestrzeni. Dobre planowanie oszczędziłoby wielu problemów również w tym przypadku.

  Sucha zabudowa
  Sucha zabudowa jest kluczowa w renowacji przestrzeni życiowej

   

  2. Wybór wykonawców

  2.1. Jak znaleźć dobrego fachowca  do płyt Knauf?

  Sucha zabudowa to stosunkowo prosta praca, dlatego jest akceptowana przez wielu wykonawców. Ze względu na szybkość pracy wielu decyduje się nawet na samodzielną pracę, a ostatnio coraz więcej malarzy oferuje usługi tynkarskie. Jednak fakt, że na rynku jest ich wielu, nie oznacza, że ​​każdy wykonuje prace jakościowo dobrze. Radzimy kontaktować się tylko z tymi wykonawcami, dla których sucha zabudowa, odnośnie roboty tynkarskie, są specjalnością i którzy mają pewne referencje, a także mogą pokazać wcześniejsze realizacje.

  2.2. Kiedy szukać fachowca?

  Właściwy czas na poszukiwanie fachowca zależy od stanu Twojej nieruchomości i zakresu planowanych prac. Jeśli potrzebujesz zamknąć tylko kilka kwadratów, możesz umówić się, że fachowcy skontaktują się z Tobą, gdy będą mieli wolny termin. Jeśli chodzi o instalację knaufów w całym mieszkaniu, odzew będzie znacznie większy. W takim przypadku fachowcy mogą przyjść do ciebie w tym samym tygodniu. Latem, kiedy trwają prace budowlane, wykonawcy są na ogół bardzo zajęci, a ceny suchej zabudowy są wyższe. Dlatego zalecamy zaplanowanie prac na sam początek lub koniec lata. Instalacja Knauf w domu o powierzchni około 150 m2 może zająć do trzech tygodni.

  3. Projekty: gdzie są używane płyty gipsowe?

  Ponieważ są bardzo proste i elastyczne, płyty gipsowo-kartonowe w podkonstrukcji znajdują zastosowanie w różnych projektach nowego budownictwa, adaptacji i remontu.

  Sucha zabudowa nadaje się szczególnie do budowy ścianek działowych i stropów w budynkach prefabrykowanych. Doskonale nadaje się do naprawy zawilgocenia i okładzin ściennych we wszystkich rodzajach remontów, ponieważ nie sięga się do konstrukcji nośnej ani nie zużywa wody podczas budowy.

  3.1. Płyty Knauf i płyty gipsowe

  Płyty gipsowo-kartonowe to podstawa suchej zabudowy. Same płyty są wykonane jako kanapka z gipsu i dwóch płyt kartonowych; bardzo łatwe do cięcia i wkręcania. Ich standardowe wymiary to 200x125 cm i grubość 12,5 mm.

  Istnieje kilka wersji paneli, w zależności od producenta, jednak panele są zazwyczaj „zwykłe” lub szare, odpowiednie do pomieszczeń bez wilgoci. Zielone panele Knauf są wodoodporne i są stosowane do łazienek i dachów. W kotłowniach najczęściej montuje się płyty gipsowo-kartonowe ognioodporne, można też zaproponować płyty o grubości 25 mm, które zawierają dodatkowe włókna z różnych materiałów, aby je wzmocnić.

  3.2. Profile Knauf

  Podkonstrukcja to podstawa każdej suchej zabudowy. W przeszłości konstrukcja ta była wykonana z drewnianych belek, a one także miały pewne zalety, ponieważ przekazywały mniej dźwięku i były bardziej masywne. Natomiast profile aluminiowe do Knauf umożliwiają szybkie cięcie i łączenie, są znacznie lżejsze i tańsze, dlatego obecnie preferuje je większość wykonawców. Występują w różnych rozmiarach i wielkościach i mogą być używane do dowolnego celu.

  3.3. Ściany Knauf, ścianki działowe

  Ścianki działowe wykonane z płyt gipsowo-kartonowych to doskonałe rozwiązanie do aranżacji przestrzeni podczas remontu oraz w nowym budownictwie. W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz wybrać kilka różnych metod montażu, różne podstawy i profile, z panelami w jednej warstwie lub więcej. Najcieńsza ścianka działowa ma około 75 mm, ściany w których znajdują się instalacje mają od 15 do 20 cm; jednak wybór pada głównie na płyty o grubości 12,5 mm, ponieważ pasują one również do słupków kanalizacyjnych. Zaleca się docieplenie takich ścian działowych, najlepiej miękką wełną kamienną. W przypadku ścianek działowych, które cierpią określone obciążenie, jak np. wiszące elementy kuchenne, zaleca się, aby były podwójne, czyli wykonane z dwóch warstw płyt knauf, aby były bardziej wytrzymałe.

  3.4. Sufit Knauf

  Zamykanie stropu lub wyrównywanie stropu prawie zawsze można rozwiązać za pomocą tzw. podwieszanego sufitu. Na starannie wypoziomowane profile aluminiowe przykręca się płytę gipsowo-kartonową i otrzymujemy nowy sufit.

  Sufit Knauf to szybki i łatwy oraz bardzo wydajny sposób na ukrycie instalacji wentylacyjnej, elektrycznej lub hydraulicznej.

  Sufit podwieszany wykonany tą metodą idealnie nadaje się również do stylistycznych przeróbek, ponieważ można w nim umieścić oprawy oświetleniowe (lampy lub listwy LED), firany lub zasłony.

  3.5. Knauf jako okładzina ścienna

  Podczas remontu najczęściej spotyka się nierówne i wilgotne ściany. Doskonałym rozwiązaniem w takich przypadkach jest umieszczenie na szkielecie okładzin knauf. Bardzo często przeniesienie instalacji nie jest możliwe nawet przy pomocy kucia, czyli pogłębiania i rozbijania ścian, ponieważ są one wykonane z betonu lub dom jest prefabrykowany. Okładziny przykręca się bezpośrednio do ściany podczas np. remontu i tym naprawia krusząca się ściana.

  4. Procedura: prawidłowa sucha zabudowa

  Chociaż wykonywanie suchej zabudowy jest proste i szybkie, nie zalecamy samodzielnego podejmowania pracy; zawsze jest lepiej, by tym zajął się fachowiec. Aby lepiej zrozumieć cały proces, oto jak powinny wyglądać etapy konfigurowania knaufa w zwykłym układzie, który będzie obejmował i innych fachowców.

  4.1. Przykręcanie profili

  Zaczyna się od profilu do ścianek działowych, ponieważ konstrukcja musi być najpierw postawiona dokładnie i precyzyjnie zgodnie z projektem. Najpierw profil przykręca się do sufitu i ścian bocznych, tworząc ramę. Na podłodze kładzie się taśmę izolacyjną, aby wytłumić dźwięki. Jeśli wiesz, gdzie przechodzą instalacje, pamiętaj, aby podkreślić to fachowcom, aby nie było możliwości uszkodzenia lub wycieku.

  Następnie następuje skręcanie połączeń poziomych i pionowych - profili, w których będą umieszczane płyty, w określonych odstępach. Fachowcy wykonają listwy z profili wokół okien i przygotują konstrukcje pod otwory drzwiowe lub zamontują kasety, w których będą drzwi przesuwne.

  Konstrukcja stropu odbywa się po ułożeniu podstawy pod ścianki działowe poprzez przykręcenie bezpośrednio do konstrukcji nośnej. Po tym następuje mocowanie profilu, poziomowanie i ostateczne mocowanie.

  4.2. Instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne i inne

  Po spoinowaniu szkieletu hydraulik może położyć rury do wodociągu i kanalizacji, zainstalować wbudowaną spłuczkę lub skrzynki wspornikowe do ogrzewania podłogowego. Na tym samym etapie budowy elektryk powinien ułożyć rury do swoich instalacji. Radzimy dokładnie przemyśleć, gdzie gniazdka i przełączniki będą dla Ciebie najbardziej dostępne, ponieważ późniejsze modyfikacje wymagają dodatkowych kosztów.

  4.3. Zamykanie płytami knauf

  Na tym etapie płyta gipsowo-kartonowa jest przykręcana do konstrukcji nośnej. Najpierw się zamyka jedną stronę ściany, aby elektryk mógł umieścić gniazda i przełączniki w przewidzianych miejscach. Potem następuje zamknięcie drugiej strony. W tym czasie elektryk i instalator współpracują ze sobą.

  Kiedy się zamocują płyty do ścian działowych zamyka się sufit.

  Instalator zamontuje profile aluminiowe do knauf na narożnikach i słupach nośnych.

  4.4. Spoinowanie i szpachlowanie spoin

  Spoina płyt gipsowych jest zawsze obciążona i cała konstrukcja lekko się porusza. Aby zapobiec pękaniu, spoiny należy zabezpieczyć taśmą. W środku złącza najpierw przykleja się siateczkę. Następnie spoiny się szpachluje. Kiedy wszystko wyschnie, konieczne jest nałożenie kolejnej warstwy. Po zakończeniu wygładzania powierzchnia musi być równa; szczególną uwagę zwraca się na miejsca ze śrubami. Profile należy również wygładzić, aby w ogóle nie były widoczne.


   

   


   

   

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Sufity podwieszane

  Dzień dobry,

  proszę o wycenę sufitów podwieszanych ( robocizna+ materiał) cena za m2 lub całość.

  Miejsce realizacji Kleosin

  Przybliżony termin zima 2024/2025 40500 zł do 67500 zł

  ........

  Zabudowa wneki w kuchni

  Zabudowa narożnej wnęki ok 1.5m (szer) x 1m (głeb) x 2.7m(wys) w kuchni, zawierającej instalacje wewnętrzne pompy ciepła (obszar pomalowany na biało). Proponowany kształt: 2 prostopadłe ścianki G-K na ramach po bokach i skośne drzwi. Kuchnia na parterze domu jednorodzinnego. 5670 zł do 9450 zł

  ........

  Zabudowy gk

  Zabudowy gk ,adaptacje poddaszy.układanie paneli, szpachlowanie. 32400 zł do 54000 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, wykonanie sufitów podwieszanych, 55m2
  Sucha zabudowa, Hryniewicze

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Wykończenie bliźniaka 145 mkw, 145m2
  Sucha zabudowa, Rzeszotary

  9000 zł do 15000 zł

  Cena, 500m2, wysoki sufit ze skosem + ściany, 500m2
  Sucha zabudowa, Cyganka

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Wymiana płyt po zalaniu podwieszonego sufitu w łazience, 5
  Sucha zabudowa, Trzebnica

  90 zł do 150 zł

  Cena, Zabudowa strychu, 42M
  Sucha zabudowa, Lębork

  3150 zł do 5250 zł

  Cena, zabudowa poddasza z wełną 30cm, szpachlowaniem i malowaniem,
  Sucha zabudowa, Strzegom

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, naprawa 2 karton gips, 3m2
  Sucha zabudowa, Warszawa

  450 zł do 750 zł

  Cena, Założenie płyt gipsowych na suficie oraz ścianach, ok 10 m2
  Sucha zabudowa, Gniewkowo

  90 zł do 150 zł

  Cena, Ścianka wydzielająca garderobę z sypialni, 3,15x3,00
  Sucha zabudowa, Wołomin

  315 zł do 525 zł

  Cena, Wykonanie sufitu z płyt GK na ruszcie oraz ocieplenie wełną mineralną., ok. 130 m2
  Sucha zabudowa, Legionowo

  5580 zł do 9300 zł

  Cena, Izolacja akustyczna i zabudowa poddasza, 100 m2
  Sucha zabudowa, Kraków

  2070 zł do 3450 zł

  Cena, Wykonawstwo ściany g-k, etapowo, 2000 m2
  Sucha zabudowa, Łask

  207000 zł do 345000 zł

  Cena, Zabudowa powierzchni hali , 100m2
  Sucha zabudowa, Gliwice

  2385 zł do 3975 zł

  Cena, Gładzie gipsowe , 65 m2
  Sucha zabudowa, Wrocław

  630 zł do 1050 zł

  Cena, OKŁADZINY KARTON GIPS , 300 m
  Sucha zabudowa, Jastrzębie-Zdrój

  9000 zł do 15000 zł

  Cena, Kooperant - prace wykończeniowe, 500 m2
  Sucha zabudowa, Zgorzelec

  4500 zł do 7500 zł  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Sucha zabudowa?
  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Sucha zabudowa cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  2212+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Sucha zabudowa
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone