Sucha zabudowa Cena

Ile kosztuje sucha zabudowa? Montaż ściany działowej jest prosty i szybki, a cena może wzrosnąć głównie ze względu na grubość ściany i możliwą izolację akustyczną. Cena zwykłej ściany działowej waha się od 60 do 100 PLN / m2, a podwójnej od 100 do 140 PLN / m2. Podwieszany sufit knauf instalator może zrobić za cenę od 100 do 140 PLN / m2.

Komu powierzyć montaż suchej zabudowy? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców od suchej zabudowy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Szybko znajdź fachowca - łatwo i bezpłatnie!
Wyślij zapytanie

Inne ceny za Sucha zabudowa (2025)

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Cena zakupu i montażu ocieplenia z wełny kamiennej grubości 30 cm z paroizolacją


zł/m2

m2
+
-

Ocieplenie podłogi styropianem EPS 70,5 cm

Cena zamówienia i montażu izolacji styropianowej EPS w kolorze białym twardość 70 z folią PE.


zł/m2

m2
+
-

Ocieplenie podłogi styropianem EPS 100,5 cm

Cena zamówienia i montażu izolacji styropianowej EPS w kolorze białym twardość 100 z folią PE.


zł/m2

m2
+
-

Okładanie ścian wodoodpornymi płytami gipsowymi

Wykonanie jednostronnej okładziny ściennej z wodoodpornych płyt gipsowo-kartonowych, profil ścienny 100.


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-

Podwójna ściana działowa grubości:

Wykonanie podwójnej ścianki działowej, ocieplenie wełną mineralną, ocynkowana podkonstrukcja, zamknięcie podwójnej płyty Knauf / Rigips 12,5 mm z kitem i taśmą wraz z dostawą materiałów.


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-

Pojedyncza ściana dzialowa grubości:

Wykonanie pojedynczej ściany działowej, ocieplenie z wełny mineralnej, ocynkowana podkonstrukcja, zamknięcie z płyty Knauf / Rigips 12,5 mm z kitem i taśmą wraz z dostawą materiałów.


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-

Pokrycie ścian płytami gipsowo-kartonowymi:

Wykonanie jednostronnych okładzin ściennych z płyt gipsowo-kartonowych, profil ścienny 100


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-

Sufit podwieszany Knauf dla:

Sufit podwieszany z ocynkowaną podkonstrukcją, zamknięcie ognioodpornymi płytami gipsowymi Knauf / Rigips o grubości 12,5 mm listwami i szpachlą. Połączenia zostały dwukrotnie wzmocnione i połączone. Wraz z zakupem materiałów.


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-


zł/m2

m2
+
-

orientacyjna cena
Wyślij zapytanie

Izolacja celoluzowa


Ile kosztuje izolacja celulozowa termiczną metodą wdumichiwania? Cena wdmuchiwania izolacji celulozo...

Sprawdź też: Izolacja celulozowa Cena

Suchy jastrych


Ile kosztuje suchy jastrych? Suchy jastrych jest 2 razy droższy niż mokry, ale ma również wiele zale...

Sprawdź też: Suchy jastrych Cena

Ocieplanie poddasza


Ile kosztuje ocieplanie poddasza? Ogólnie rzecz biorąc, dach musi być bardzo dobrze izolowany, ponie...

Sprawdź też: Ocieplanie poddzsza Cena

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Sucha zabudowa - wszystko, co trzeba wiedzieć

 

1. Sucha zabudowa - co trzeba wiedzieć?

1.1. Szybka budowa z koordynacją prac

Montaż paneli Knauf to szybki i efektywny sposób pracy, ponieważ modyfikacje są możliwe jeszcze przed montażem. Konieczne jest jednak przestrzeganie określonego planu i sposobu pracy. Wykonawca może doradzić w większości spraw, ale przygotowaliśmy kilka wskazówek na te tematy.

Ponieważ sucha zabudowa zawsze przeplata się z pracami instalacyjnymi, wygładzaniem, malowaniem lub klejeniem tapet, do wykonania całego projektu konieczna będzie pewna koordynacja.

1.2. Potrzebujesz planu?

Zawsze warto mieć plan. Z twoim architektem możesz wykonać rysunki i szkice strychu, poddasza czy dekoracji mieszkania, tak aby na jego podstawie powstała lista prac i materiałów, tzw. przedmiar. Ułatwi to wykonawcom zestawienie ofert, a Ty będziesz mógł je porównywać według pozycji i śledzić te informacje. Dobry plan zawsze oznacza unikanie problemów i niespodzianek.

1.3. W której części projektu następuje sucha zabudowa?

Świetnie, gdy znasz stan nieruchomości, bo to determinuje rodzaj i kolejność prac. Na przykład dźwięk jest przenoszony przez podkonstrukcję i może być dość głośny. Aby tego uniknąć, podczas układania jastrychu bardzo ważne jest, aby ściany były umieszczone bezpośrednio na płycie betonowej, a guma była umieszczona pod profilem Knauf. Ponadto przy prostym montażu jastrychu ważne jest, aby płyty Knauf znajdowały się co najmniej 10 cm nad krawędzią podłogi. W przypadku montażu ogrzewania podłogowego należy to zrobić po zamontowaniu podkonstrukcji, ponieważ może się zdarzyć, że przebije się rura grzewcza podczas przykręcania podkonstrukcji. Oczywiście ścianki działowe można montować również na wykończonych podłogach parkietem lub płytkami ceramicznymi, należy tylko uważać, aby nie uszkodzić istniejących instalacji.

1.4. Nie zapomnij o instalacjach

Rury wentylacyjne i kanalizacyjne mają na ogół duże średnice, do 20 cm. Skrzynki wspornikowe do ogrzewania podłogowego mają takie wymiary, że nie można ich pominąć. Dlatego przy określaniu grubości ścianek działowych należy wziąć pod uwagę, że wszystkie kable i rury są zakryte, bo inaczej trzeba by później wykonać kanały i maski, co z pewnością zaburzyłoby zaprojektowany już wygląd przestrzeni. Dobre planowanie oszczędziłoby wielu problemów również w tym przypadku.

Sucha zabudowa
Sucha zabudowa jest kluczowa w renowacji przestrzeni życiowej

 

2. Wybór wykonawców

2.1. Jak znaleźć dobrego fachowca  do płyt Knauf?

Sucha zabudowa to stosunkowo prosta praca, dlatego jest akceptowana przez wielu wykonawców. Ze względu na szybkość pracy wielu decyduje się nawet na samodzielną pracę, a ostatnio coraz więcej malarzy oferuje usługi tynkarskie. Jednak fakt, że na rynku jest ich wielu, nie oznacza, że ​​każdy wykonuje prace jakościowo dobrze. Radzimy kontaktować się tylko z tymi wykonawcami, dla których sucha zabudowa, odnośnie roboty tynkarskie, są specjalnością i którzy mają pewne referencje, a także mogą pokazać wcześniejsze realizacje.

2.2. Kiedy szukać fachowca?

Właściwy czas na poszukiwanie fachowca zależy od stanu Twojej nieruchomości i zakresu planowanych prac. Jeśli potrzebujesz zamknąć tylko kilka kwadratów, możesz umówić się, że fachowcy skontaktują się z Tobą, gdy będą mieli wolny termin. Jeśli chodzi o instalację knaufów w całym mieszkaniu, odzew będzie znacznie większy. W takim przypadku fachowcy mogą przyjść do ciebie w tym samym tygodniu. Latem, kiedy trwają prace budowlane, wykonawcy są na ogół bardzo zajęci, a ceny suchej zabudowy są wyższe. Dlatego zalecamy zaplanowanie prac na sam początek lub koniec lata. Instalacja Knauf w domu o powierzchni około 150 m2 może zająć do trzech tygodni.

3. Projekty: gdzie są używane płyty gipsowe?

Ponieważ są bardzo proste i elastyczne, płyty gipsowo-kartonowe w podkonstrukcji znajdują zastosowanie w różnych projektach nowego budownictwa, adaptacji i remontu.

Sucha zabudowa nadaje się szczególnie do budowy ścianek działowych i stropów w budynkach prefabrykowanych. Doskonale nadaje się do naprawy zawilgocenia i okładzin ściennych we wszystkich rodzajach remontów, ponieważ nie sięga się do konstrukcji nośnej ani nie zużywa wody podczas budowy.

3.1. Płyty Knauf i płyty gipsowe

Płyty gipsowo-kartonowe to podstawa suchej zabudowy. Same płyty są wykonane jako kanapka z gipsu i dwóch płyt kartonowych; bardzo łatwe do cięcia i wkręcania. Ich standardowe wymiary to 200x125 cm i grubość 12,5 mm.

Istnieje kilka wersji paneli, w zależności od producenta, jednak panele są zazwyczaj „zwykłe” lub szare, odpowiednie do pomieszczeń bez wilgoci. Zielone panele Knauf są wodoodporne i są stosowane do łazienek i dachów. W kotłowniach najczęściej montuje się płyty gipsowo-kartonowe ognioodporne, można też zaproponować płyty o grubości 25 mm, które zawierają dodatkowe włókna z różnych materiałów, aby je wzmocnić.

3.2. Profile Knauf

Podkonstrukcja to podstawa każdej suchej zabudowy. W przeszłości konstrukcja ta była wykonana z drewnianych belek, a one także miały pewne zalety, ponieważ przekazywały mniej dźwięku i były bardziej masywne. Natomiast profile aluminiowe do Knauf umożliwiają szybkie cięcie i łączenie, są znacznie lżejsze i tańsze, dlatego obecnie preferuje je większość wykonawców. Występują w różnych rozmiarach i wielkościach i mogą być używane do dowolnego celu.

3.3. Ściany Knauf, ścianki działowe

Ścianki działowe wykonane z płyt gipsowo-kartonowych to doskonałe rozwiązanie do aranżacji przestrzeni podczas remontu oraz w nowym budownictwie. W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz wybrać kilka różnych metod montażu, różne podstawy i profile, z panelami w jednej warstwie lub więcej. Najcieńsza ścianka działowa ma około 75 mm, ściany w których znajdują się instalacje mają od 15 do 20 cm; jednak wybór pada głównie na płyty o grubości 12,5 mm, ponieważ pasują one również do słupków kanalizacyjnych. Zaleca się docieplenie takich ścian działowych, najlepiej miękką wełną kamienną. W przypadku ścianek działowych, które cierpią określone obciążenie, jak np. wiszące elementy kuchenne, zaleca się, aby były podwójne, czyli wykonane z dwóch warstw płyt knauf, aby były bardziej wytrzymałe.

3.4. Sufit Knauf

Zamykanie stropu lub wyrównywanie stropu prawie zawsze można rozwiązać za pomocą tzw. podwieszanego sufitu. Na starannie wypoziomowane profile aluminiowe przykręca się płytę gipsowo-kartonową i otrzymujemy nowy sufit.

Sufit Knauf to szybki i łatwy oraz bardzo wydajny sposób na ukrycie instalacji wentylacyjnej, elektrycznej lub hydraulicznej.

Sufit podwieszany wykonany tą metodą idealnie nadaje się również do stylistycznych przeróbek, ponieważ można w nim umieścić oprawy oświetleniowe (lampy lub listwy LED), firany lub zasłony.

3.5. Knauf jako okładzina ścienna

Podczas remontu najczęściej spotyka się nierówne i wilgotne ściany. Doskonałym rozwiązaniem w takich przypadkach jest umieszczenie na szkielecie okładzin knauf. Bardzo często przeniesienie instalacji nie jest możliwe nawet przy pomocy kucia, czyli pogłębiania i rozbijania ścian, ponieważ są one wykonane z betonu lub dom jest prefabrykowany. Okładziny przykręca się bezpośrednio do ściany podczas np. remontu i tym naprawia krusząca się ściana.

4. Procedura: prawidłowa sucha zabudowa

Chociaż wykonywanie suchej zabudowy jest proste i szybkie, nie zalecamy samodzielnego podejmowania pracy; zawsze jest lepiej, by tym zajął się fachowiec. Aby lepiej zrozumieć cały proces, oto jak powinny wyglądać etapy konfigurowania knaufa w zwykłym układzie, który będzie obejmował i innych fachowców.

4.1. Przykręcanie profili

Zaczyna się od profilu do ścianek działowych, ponieważ konstrukcja musi być najpierw postawiona dokładnie i precyzyjnie zgodnie z projektem. Najpierw profil przykręca się do sufitu i ścian bocznych, tworząc ramę. Na podłodze kładzie się taśmę izolacyjną, aby wytłumić dźwięki. Jeśli wiesz, gdzie przechodzą instalacje, pamiętaj, aby podkreślić to fachowcom, aby nie było możliwości uszkodzenia lub wycieku.

Następnie następuje skręcanie połączeń poziomych i pionowych - profili, w których będą umieszczane płyty, w określonych odstępach. Fachowcy wykonają listwy z profili wokół okien i przygotują konstrukcje pod otwory drzwiowe lub zamontują kasety, w których będą drzwi przesuwne.

Konstrukcja stropu odbywa się po ułożeniu podstawy pod ścianki działowe poprzez przykręcenie bezpośrednio do konstrukcji nośnej. Po tym następuje mocowanie profilu, poziomowanie i ostateczne mocowanie.

4.2. Instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne i inne

Po spoinowaniu szkieletu hydraulik może położyć rury do wodociągu i kanalizacji, zainstalować wbudowaną spłuczkę lub skrzynki wspornikowe do ogrzewania podłogowego. Na tym samym etapie budowy elektryk powinien ułożyć rury do swoich instalacji. Radzimy dokładnie przemyśleć, gdzie gniazdka i przełączniki będą dla Ciebie najbardziej dostępne, ponieważ późniejsze modyfikacje wymagają dodatkowych kosztów.

4.3. Zamykanie płytami knauf

Na tym etapie płyta gipsowo-kartonowa jest przykręcana do konstrukcji nośnej. Najpierw się zamyka jedną stronę ściany, aby elektryk mógł umieścić gniazda i przełączniki w przewidzianych miejscach. Potem następuje zamknięcie drugiej strony. W tym czasie elektryk i instalator współpracują ze sobą.

Kiedy się zamocują płyty do ścian działowych zamyka się sufit.

Instalator zamontuje profile aluminiowe do knauf na narożnikach i słupach nośnych.

4.4. Spoinowanie i szpachlowanie spoin

Spoina płyt gipsowych jest zawsze obciążona i cała konstrukcja lekko się porusza. Aby zapobiec pękaniu, spoiny należy zabezpieczyć taśmą. W środku złącza najpierw przykleja się siateczkę. Następnie spoiny się szpachluje. Kiedy wszystko wyschnie, konieczne jest nałożenie kolejnej warstwy. Po zakończeniu wygładzania powierzchnia musi być równa; szczególną uwagę zwraca się na miejsca ze śrubami. Profile należy również wygładzić, aby w ogóle nie były widoczne.


 

 


 

 

Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Sucha zabudowa?

Daibau.pl pomagamy w wycenie inwestycji i wyborze wykonawcy do twojego domu



Chcę oferty od wykonawców prac
Ostatnio opublikowane projekty

Wybudowac dom stan surowy zamkniety z instalacjami

Budowa domu jednorodzinnego

45000 zł do 75000 zł

Budowa stan zerowy

Budowa stanu zerowego, start w maju 2025.
wieś Rogale, gm Stare Juchy.
Plan orientacyjny poniżej.

Proszę o kontakt mail lub przez whatsapp

18000 zł do 30000 zł

Belki dekoracyjne w mieszkaniu

Chciałabym belki od ściany do ściany ale 30 cm od sufitu. 3 szt ok 450 cm, 400cm

1800 zł do 3000 zł

Chcę oferty od wykonawców prac





Cena, Wykonanie suchej zabudowy poddasza i sufitu podwieszanego, 135 m2
Sucha zabudowa, Koszęcin

1800 zł do 3000 zł

Cena, Wymiana drzwi, położenie gresu, malowanie ścian., 1
Sucha zabudowa, Lenarcice

900 zł do 1500 zł

Cena, Łazienka, suche tynki, 1
Sucha zabudowa, Sierakowice

450 zł do 750 zł

Cena, Zabudowa strychu, 70 m2
Sucha zabudowa, Prochowice

900 zł do 1500 zł

Cena, Prace wykończeniowe, 100 m2
Sucha zabudowa, Lubaczów

4500 zł do 7500 zł

Cena, Ekipy do suchej zabudowy, Mieszkanie 60m2
Sucha zabudowa, Katowice

3600 zł do 6000 zł

Cena, prace szpachlarskie, malarskie, płytkarskie,
Sucha zabudowa, Gdynia

27000 zł do 45000 zł

Cena, Sufity podwieszane, 655m2
Sucha zabudowa, Kleosin

9000 zł do 15000 zł

Cena, Wykończyć w środku domek drewniany. Szkielet ścian działowych jest., 50m2 plus ok 30m2 poddasza użytkowego
Sucha zabudowa, Łacha

18009 zł do 30015 zł

Cena, Zabudowa ścianki działowej, pokój, 4,5 x 2,7
Sucha zabudowa, Tychy

360 zł do 600 zł

Cena, Zabudowa wneki w kuchni, 5m^2
Sucha zabudowa, Zaborówek

1260 zł do 2100 zł

Cena, Zabudowy gk, 500m2
Sucha zabudowa, Holandia

7200 zł do 12000 zł

Cena, wykonanie sufitów podwieszanych, 55m2
Sucha zabudowa, Hryniewicze

2250 zł do 3750 zł

Cena, Wykończenie bliźniaka 145 mkw, 145m2
Sucha zabudowa, Rzeszotary

9000 zł do 15000 zł

Cena, 500m2, wysoki sufit ze skosem + ściany, 500m2
Sucha zabudowa, Cyganka

3600 zł do 6000 zł

Cena, Wymiana płyt po zalaniu podwieszonego sufitu w łazience, 5
Sucha zabudowa, Trzebnica

90 zł do 150 zł

Cena, Zabudowa strychu, 42M
Sucha zabudowa, Lębork

3150 zł do 5250 zł

Cena, zabudowa poddasza z wełną 30cm, szpachlowaniem i malowaniem,
Sucha zabudowa, Strzegom

3600 zł do 6000 zł

Cena, naprawa 2 karton gips, 3m2
Sucha zabudowa, Warszawa

450 zł do 750 zł

Cena, Założenie płyt gipsowych na suficie oraz ścianach, ok 10 m2
Sucha zabudowa, Gniewkowo

90 zł do 150 zł

Cena, Ścianka wydzielająca garderobę z sypialni, 3,15x3,00
Sucha zabudowa, Wołomin

315 zł do 525 zł

Cena, Wykonanie sufitu z płyt GK na ruszcie oraz ocieplenie wełną mineralną., ok. 130 m2
Sucha zabudowa, Legionowo

5580 zł do 9300 zł

Cena, Izolacja akustyczna i zabudowa poddasza, 100 m2
Sucha zabudowa, Kraków

2070 zł do 3450 zł

Cena, Wykonawstwo ściany g-k, etapowo, 2000 m2
Sucha zabudowa, Łask

207000 zł do 345000 zł

Cena, Zabudowa powierzchni hali , 100m2
Sucha zabudowa, Gliwice

2385 zł do 3975 zł

Cena, Gładzie gipsowe , 65 m2
Sucha zabudowa, Wrocław

630 zł do 1050 zł

Cena, OKŁADZINY KARTON GIPS , 300 m
Sucha zabudowa, Jastrzębie-Zdrój

9000 zł do 15000 zł

Cena, Kooperant - prace wykończeniowe, 500 m2
Sucha zabudowa, Zgorzelec

4500 zł do 7500 zł



Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Sucha zabudowa Cennik

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

2219+ przedsiębiorstwami dla Sucha zabudowa
Bezpłatne usługi
Bez prowizji
Otrzymaj ofertę
Pomoc

Jesteśmy dostępni w każdy dzień roboczy od 8:00 do 16:00. Jak możemy Ci pomóc?

Zapytania: 0048 537 11 58 58
Firmy: 0048 537 11 58 58
Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
© 2025 Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone