Dla obszaru

  Kładzenie asfaltu i asfalt - cena asfaltu i asfaltowania

  Ile kosztuje kładzenie asfaltu? Koszt kładzenia asfaltu zależy od przygotowania podłoża i ilości warstw. Za prace przygotowawcze trzeba zapłacić około 100 PLN / m2. Jedna warstwa asfaltu to około 120 PLN / m2, a asfalt dwuwarstwowy, twardszy i bardziej równy, kosztuje około 200 PLN / m2.

  Komu powierzyć kładzenie asfaltu? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców budownictwa lądowego w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena asfaltowania


  Cena asfaltowania. Cena zakupu i kładzenia asfaltu dwuwarstwowego gruboziarnistego i drobnoziarnistego. Cena asfaltowania 3 cm i 5 cm grubości wraz z przygotowaniem tamponów

  100.00 zł/m2

  BARDZO NISKA CENA
  zł/m2

  ŚREDNIA CENA
  200.00 zł/m2

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Kładzenie asfaltu, asfalt

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Całkowite asfaltowanie 5 cm grubego asfaltu i 3 cm drobnego asfaltu

  Orientacyjna cena asfaltowania wraz z planem wstępnym - bez przygotowania podłoża poniżej 200 m2.


  m2

  zł/m2

  Pełne asfaltowanie 5 cm grubego asfaltu i 3 cm drobnego asfaltu

  Orientacyjna cena asfaltowania z planem wstępnym - bez przygotowania podłoża powyżej 200 m2.


  m2

  zł/m2

  Drobne łatanie asfaltu

  Cena łatania asfaltu. Cena łatania pęknięć w asfalcie. Cena wypełnienia z elastycznej zimnej masy bitumicznej. Cena naprawy pęknięć do 2 cm.


  m2

  zł/m2

  RAZEM:
  wyślij zapytanie >

  Kładzenie kostki, behaton


  Ile kosztuje kładzenie kostki? Rzemieślnicy różnie wyceniają swoją pracę w zależności od materiału, ...

  Sprawdź też: Kładzenie kostki, behaton Cena

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Kładzenie asfaltu - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Kładzenie asfaltu - co trzeba wiedzieć?

  Jeśli chodzi o aranżację podjazdu do domu i samego podwórka, bardzo ważne jest, aby wybrany materiał był odpowiedni stylistycznie i harmonijnie z otoczeniem, a także był funkcjonalny i trwały. Dlatego wiele osób wybiera asfalt.

  Kładzenie asfaltu
  Dla łatwej konserwacji i długowieczności wiele osób decyduje się na asfaltowanie drogi dojazdowej i podwórka

   

  1.1. Zalety

  Jedną z głównych zalet asfaltowania jest szybkość kładzenia, ponieważ można go ułożyć na dobrze przygotowanej nawierzchni w ciągu jednego dnia. Inne ważne powody to łatwa konserwacja i praktycznie nieograniczona trwałość. Asfalt jest jednym z najbardziej odpornych i trwałych materiałów, nawet jeśli co zimę jest posypywany solą. Jest najłatwiejszy do oczyszczenia z niego śniegu i nie pozostaje na nim ani piasek, ani kamienie. Cena asfaltowania w stosunku do innych rodzajów nawierzchni podwórkowych jest bardzo akceptowalna. Zależy to od lokalizacji, przeznaczenia, wielkości i grubości.

  1.2. Wady

  Chociaż jego zalety są liczniejsze, asfalt ma też wady. Latem przyciąga i promieniuje ciepło. Może się przegrzać na tyle, by spowodować oparzenia, jeśli nadepniesz na niego boso. Asfalt rozszerza się w wysokich temperaturach, a pęka w niskich i brzegi mogą sie kruszyć. Następnie w pęknięciach gromadzi się woda i brud, a asfalt powoli się rozpada. Problem pojawia się również w przypadku konieczności wykonania nowych instalacji i przyłączy. Asfalt należy ciąć, a następnie łatać. Różnice między starym a nowym asfaltem są widoczne zarówno na krawędziach, jak i w kolorze. W przypadku powierzchni brukowanych płyty są usuwane, a po naprawie instalacji układane z powrotem bez widocznych śladów.

  2. Fachowe i jakościowe wykonanie prac

  Podobnie jak w przypadku innych wąsko profesjonalnych prac, przy asfaltowaniu ważne jest, aby wszystko wykonał doświadczony i fachowy wykonawca, który daje gwarancję zarówno na materiał, jak i na swoją pracę. Dobrze położony asfalt to gwarancja jego długowieczności, dlatego szukaj doświadczonych fachowców, którzy wykonają pracę zgodnie z profesjonalnymi standardami i Twoimi życzeniami.

  3. Rodzaje asfaltu

  Wybór rodzaju asfaltu zależy od następujących czynników:

  - przeznaczenie terenu: droga dojazdowa, ścieżki, podwórko lub podobne,

  - rodzaj obciążenia: lekkie, średnie ciężkie,

  - lokalizacja obiektu,

  - wartość inwestycji.

  Niezależnie od tego, na jaki rodzaj asfaltu się zdecydujesz, dobrze przygotowane podłoże jest niezbędne, ponieważ asfalt nie jest materiałem samonośnym, czyli nie można go kłaść samodzielnie.

  3.1. Asfaltowanie jednowarstwowe

  Cena asfaltowania jednowarstwowego jest z pewnością najniższa. Nadaje się do mniej używanych podwórek i podjazdów.

  Kombinacje wykonania jednowarstwowego asfaltowania:

  - przy lżejszym obciążeniu powierzchni (do 3,5 tony) frakcja kamienia może wynosić 0-11 lub 16 mm, a grubość samej warstwy asfaltu 5-6 cm;

  - przy większych obciążeniach powierzchni (do 8 ton) frakcja kamienia może wynosić 0-16 mm, a grubość samej warstwy asfaltu 7-8 cm.

  (Te dane mają charakter informacyjny. Właściwy rodzaj asfaltu i jego grubość są określane na miejscu podczas wizytacji terenu.)

  3.2. Asfaltowanie dwuwarstwowe

  Tego typu rozwiązanie nadaje się do budowy dróg dojazdowych i placów, które oprócz samochodów osobowych powinny wytrzymać obciążenie cięższych pojazdów. Asfalt dwuwarstwowy jest lepszej jakości, ponieważ ma grubszą warstwę dolną wykonaną z kamienia o większej frakcji. Taka powierzchnia lepiej znosi obciążenia w wysokich temperaturach. Cieńsza, górna warstwa asfaltu jest z ​​kamienia o mniejszej frakcji, tak że powierzchnia jest gładka. Grubość obu warstw wynosi na ogół 8 cm, przy czym warstwa dolna ma około 5 cm, a górna około 3 cm. Ten rodzaj asfaltu oprócz lepszej jakości jest też nieco droższy, ale jest trwalszy i lepiej wygląda.

  Kombinacje wykonania dwuwarstwowego asfaltowania:

  - przy większych obciążeniach powierzchniowych (do 8 ton) frakcja kamienia dla warstwy dolnej wynosi 0-22 mm, a dla warstwy górnej 0-8/11 mm. Grubość dolnej i górnej warstwy asfaltu wynosi po 5 cm;

  - przy coraz większych obciążeniach powierzchniowych (do 10 ton) frakcja kamienia dla warstwy dolnej wynosi 0-22/32 mm, a dla warstwy górnej 0-11 mm. Grubość dolnej warstwy asfaltu wynosi 10 cm, a górnej 3-4 cm.

  (Te dane mają charakter informacyjny. Właściwy rodzaj asfaltu i jego grubość są określane na miejscu podczas wizytacji terenu.)

  4. Jak wykonywana jest praca?

  4.1. Przygotowanie podłoża

  Jeśli chcesz, aby utwardzona nawierzchnia długo i skutecznie wytrzymywała wszelkie obciążenia – ciężar samochodu, zmiany temperatury, opady, rozsypywanie soli i tak dalej – bardzo ważne jest, aby podłoże było wykonane w odpowiedni sposób. W przeciwnym razie teren może ulec pogorszeniu i dojść do tzw. osuwiska i do pęknięć w asfalcie oraz pojawienia się dziur. Podłoże pod nawierzchnie jezdne przeznaczone dla samochodów osobowych wykonuje się poprzez wykopanie 0,6 m ziemi. Jeżeli na danym terenie planowany jest większe obciążenie, to wykop jest większy. Podczas kopania nie możemy zapominać o odprowadzaniu wody deszczowej, i teren musi mieć spadek po przeciwnej stronie obiektu 2%, czyli 2 cm na metr. Zaleca się montowanie kratek odwadniających przy drodze. Około 0,4 m dużych kamieni w hałdach (żwir lub duże kruszywo) wysypuje się na teren uzyskany przez drążenie nasypu. Przed wypełnieniem kolejnej warstwy hałdy te rozprowadza się tak, aby uzyskać równą warstwę i  dobrze zagęszcza. Odpady budowlane lub duże kamienie, czyli wszystko, co nie ma jednolitego kształtu i wielkości, nie może być używane do zasypywania, ponieważ taki materiał nie może być równomiernie rozłożony lub zagęszczony. Kolejnie następuje wypełnienie drugiej warstwy drobniejszej frakcji około 0,2 m. Ta górna warstwa kruszywa będzie podtrzymywać asfalt i dlatego musi być jeszcze lepiej nabita, bardziej zwarta. Obie warstwy razem tworzą tzw. tampon.

  4.2. Kładzenie asfaltu

  Jak już wspomnieliśmy, rodzaj i grubość asfaltu określa się zgodnie z przeznaczeniem przyszłej nawierzchni. Najczęściej na nawierzchnie jezdne wykonuje się asfalt dwuwarstwowy, z grubszą warstwą dolną o grubości 5 cm i drobniejszą warstwą górną o grubości 3 cm. Po naniesieniu, obie warstwy muszą być dobrze zagęszczone walcem, co zwykle trwa kilka godzin. Zalecamy, aby asfaltowanie wykonywać w czasie, gdy temperatura na zewnątrz wynosi około 10°C, czyli na początku sezonu budowlanego. Jest to ważne, aby asfalt nie ostygł zbyt mocno między przygotowaniem a kładzeniem i można go było dobrze walcować, czyli zagęszczać. Deszczowa pogoda nie jest najkorzystniejsza, ponieważ masa asfaltowa trudniej przykleja się do tamponu i łatwiej pęka. Zaleca się wypełnienie asfaltu, gdy tylko tampon będzie gotowy, ponieważ pozostawiony na długi czas i używany, tampon pod kołami samochodów całkowicie zmięknie i rozsypie się.

  4.3. Konserwacja i naprawy

  Przy asfaltowaniu naprawdę nie warto oszczędzać na przygotowaniu podłoża. Dobrze zagęszczony tampon oraz wysokiej jakości wypełnianie i walcowanie asfaltu są kluczem do długowieczności utwardzonej nawierzchni. Dla trwałości asfaltu ważne jest również wykonanie krawędzi i spojeń z innymi materiałami. Jeśli krawędzie nie są dobrze wykonane, asfalt będzie się łamał i kruszył. Przez pęknięcia powierzchniowe woda wnika do głębszych warstw i uszkadza je. W najgorszym przypadku cała warstwa asfaltu może spuchnąć i unieść się. Dużo częściej występują dziury, w których zatrzymuje się woda i inne zanieczyszczenia. Z biegiem czasu na asfalcie pojawią się ślady opon i rozkwitające pęknięcia (jeśli zawsze jeździ się tą samą trasą i parkuje w tym samym miejscu). Łatwo to zauważyć, zwłaszcza latem, kiedy asfalt mięknie pod wpływem upału i nie trzeba zostawiać na nim ciężkich rzeczy, żeby nie pozostały odciski. Asfalt może również zostać uszkodzony przez wycieki oleju z samochodów lub innych materiałów ściernych. Niektóre z tych plam są niemożliwe do usunięcia; asfalt można tylko wyciąć i wylać nowy.

   

   

   

   

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  proszę o wstępna wycenę wykonania nawierzchni asfaltowej

  Uprzejmie proszę o wstępna wycenę wykonania nawierzchni asfaltowej w układzie :
  - nawierzchnia asfaltowa 0/11mm gr.4cm - warstwa ścieralna,
  - warstwa wyrównawcza asfaltowa 0/11mm gr.4cm- warstwa wiążąca

  na Inwestycji Zakładu Agroinżynierii w Skierniewicach przy ul. Pomologicznej 18. Nawierzchnia asfaltowa o pow. 2380m2. Rozpoczęcie prac kwiecień – maj 2024. 81000 zł do 135000 zł

  ........

  Asfaltowanie

  Polozenie asfaltu na drodze do domu 12150 zł do 20250 zł

  ........

  Pokrycie isniejącej drogi ssfaltem

  Pokry drogi asfaltem 14175 zł do 23625 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, renowacja asfaltu, 1000 merów kwadratowyc
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Krześlinek

  27000 zł do 45000 zł

  Cena, asfalt, 500 m2 drogi już utwardzonej
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Kraków

  10800 zł do 18000 zł

  Cena, asfalt, 70m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Ustroń

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Droga asfaltowa dojazdowa, Ok. 240 metrów o szerokości 3m - 720m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Brochów

  13500 zł do 22500 zł

  Cena, przyłącze wodne do działki, utwardzenie drogi, 80m przyłącza, 300m2 drogi (3x100)
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Wolbromek

  18000 zł do 30000 zł

  Cena, tor do driftu, 12000 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Rzeszów

  90000 zł do 150000 zł

  Cena, Odtworzenie nawierzchni asfaltowej, 18m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Rybnik

  1080 zł do 1800 zł

  Cena, Podjazd, parking ok. 20m2, 20m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Żywiec

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, nawierzchnia asfaltowa w układzie: - nawierzchnia asfaltowa 0/11mm gr., 2380m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Skierniewice

  36000 zł do 60000 zł

  Cena, Wylanie asfaltu, 800m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Sulejówek

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, asfalt, 300m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Limanowa

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Naprawa drogi asfaltowej, 2x4
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Warszawa

  720 zł do 1200 zł

  Cena, Potrzebuję wyasfaltować podwórko, Około 300m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Koniusza

  4050 zł do 6750 zł

  Cena, Asfalt na podjazd, 150 metrow
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Łapczyca

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Ułożenie asfaltu, 230 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Kokotów

  4050 zł do 6750 zł

  Cena, Naprawa asfaltu po przyłączu WOD-KAN (gwarancja), 5-10 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Nadarzyn

  540 zł do 900 zł

  Cena, wypełnienie na gorąco dziur asfaltowych, jeszcze nie są policzone ,ale dużo
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Milanówek

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Położenie asfaltu na dojezdzie do domu, Odcinek około 200 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Bielsko-Biała

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Uzupełnienia asfaltem po robotach ziemnych, 15m kwadratowych
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Gliwice

  540 zł do 900 zł

  Cena, Wylanie asfaltu na podjawraz z przygotowaniem podloza i z materialem., 80 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Zagościniec

  2520 zł do 4200 zł

  Cena, Asfalt, 2165m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Belsk Duży

  22500 zł do 37500 zł

  Cena, Ułożenia 5cm warstwy asfaltu. Podłoże jest przygotowane., 175m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Kórnik

  1710 zł do 2850 zł

  Cena, położenie asfaltu na placu magazynu firmy, powierzchnia 250m2, 250m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Bydgoszcz

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, asfalt, 930m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Lublin

  18000 zł do 30000 zł

  Cena, Asfalt na podjedzie okolo 70m,
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Dłużec

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Droga dojazdowa, Ok 500m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Krotoszyny

  10800 zł do 18000 zł

  Cena, asfaltowy wjazd na posesję, 20-25 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Bielsko-Biała

  1080 zł do 1800 zł

  Cena, Frezowanie, ulożenie siatki, ułożenie betonu asfaltowego, 6000 m2, 5cm gr
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Skarszewy

  36000 zł do 60000 zł

  Cena, Chodnik przed domem, 3m szer x20m dł. 60m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Słotwina

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, 150m2 położenia asfaltu z materiałem, 150m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Żarki-Letnisko

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Ułożenie asfaltu na przygotowanej nawierzchni 1250m2 gr.5 cm., 1250m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Gdańsk

  13500 zł do 22500 zł

  Cena, wybranie ziemi , utwardzenie położenie asfaltu, 150m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Aleksandrów Łódzki

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Położenie 5cm grubego i 3cm cienkiego do wyrównania, 550m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Kluczbork

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Ścieżka po okręgu 20m średnica, 125m²
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Myszczyn

  1710 zł do 2850 zł

  Cena, frezowanie , nałożenie nowego asfaltu, 60 m kw.
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Będzin

  18000 zł do 30000 zł

  Cena, Roboty asfaltowe, od zera i naprawcze,
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Szczecin

  27000 zł do 45000 zł  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kładzenie asfaltu, asfalt?
  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Kładzenie asfaltu, asfalt cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  239+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Kładzenie asfaltu, asfalt
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone