Dla obszaru

  Kładzenie asfaltu i asfalt - cena asfaltu i asfaltowania

  Ile kosztuje kładzenie asfaltu? Koszt kładzenia asfaltu zależy od przygotowania podłoża i ilości warstw. Za prace przygotowawcze trzeba zapłacić około 100 PLN / m2. Jedna warstwa asfaltu to około 120 PLN / m2, a asfalt dwuwarstwowy, twardszy i bardziej równy, kosztuje około 200 PLN / m2.

  Komu powierzyć kładzenie asfaltu? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców budownictwa lądowego w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena asfaltowania


  Cena asfaltowania. Cena zakupu i kładzenia asfaltu dwuwarstwowego gruboziarnistego i drobnoziarnistego. Cena asfaltowania 3 cm i 5 cm grubości wraz z przygotowaniem tamponów

  100.00 zł/m2

  BARDZO NISKA CENA
  150.00 zł/m2

  ŚREDNIA CENA
  200.00 zł/m2

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Kładzenie asfaltu, asfalt

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Całkowite asfaltowanie 5 cm grubego asfaltu i 3 cm drobnego asfaltu

  Orientacyjna cena asfaltowania wraz z planem wstępnym - bez przygotowania podłoża poniżej 200 m2.


  m2

  zł/m2

  Pełne asfaltowanie 5 cm grubego asfaltu i 3 cm drobnego asfaltu

  Orientacyjna cena asfaltowania z planem wstępnym - bez przygotowania podłoża powyżej 200 m2.


  m2

  zł/m2

  Drobne łatanie asfaltu

  Cena łatania asfaltu. Cena łatania pęknięć w asfalcie. Cena wypełnienia z elastycznej zimnej masy bitumicznej. Cena naprawy pęknięć do 2 cm.


  m2

  zł/m2

  orientacyjna cena
  wyślij zapytanie >

  Kładzenie kostki, behaton


  Ile kosztuje kładzenie kostki? Rzemieślnicy różnie wyceniają swoją pracę w zależności od materiału, ...

  Sprawdź też: Kładzenie kostki, behaton Cena

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Kładzenie asfaltu - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Kładzenie asfaltu - co trzeba wiedzieć?

  Jeśli chodzi o aranżację podjazdu do domu i samego podwórka, bardzo ważne jest, aby wybrany materiał był odpowiedni stylistycznie i harmonijnie z otoczeniem, a także był funkcjonalny i trwały. Dlatego wiele osób wybiera asfalt.

  Kładzenie asfaltu
  Dla łatwej konserwacji i długowieczności wiele osób decyduje się na asfaltowanie drogi dojazdowej i podwórka

   

  1.1. Zalety

  Jedną z głównych zalet asfaltowania jest szybkość kładzenia, ponieważ można go ułożyć na dobrze przygotowanej nawierzchni w ciągu jednego dnia. Inne ważne powody to łatwa konserwacja i praktycznie nieograniczona trwałość. Asfalt jest jednym z najbardziej odpornych i trwałych materiałów, nawet jeśli co zimę jest posypywany solą. Jest najłatwiejszy do oczyszczenia z niego śniegu i nie pozostaje na nim ani piasek, ani kamienie. Cena asfaltowania w stosunku do innych rodzajów nawierzchni podwórkowych jest bardzo akceptowalna. Zależy to od lokalizacji, przeznaczenia, wielkości i grubości.

  1.2. Wady

  Chociaż jego zalety są liczniejsze, asfalt ma też wady. Latem przyciąga i promieniuje ciepło. Może się przegrzać na tyle, by spowodować oparzenia, jeśli nadepniesz na niego boso. Asfalt rozszerza się w wysokich temperaturach, a pęka w niskich i brzegi mogą sie kruszyć. Następnie w pęknięciach gromadzi się woda i brud, a asfalt powoli się rozpada. Problem pojawia się również w przypadku konieczności wykonania nowych instalacji i przyłączy. Asfalt należy ciąć, a następnie łatać. Różnice między starym a nowym asfaltem są widoczne zarówno na krawędziach, jak i w kolorze. W przypadku powierzchni brukowanych płyty są usuwane, a po naprawie instalacji układane z powrotem bez widocznych śladów.

  2. Fachowe i jakościowe wykonanie prac

  Podobnie jak w przypadku innych wąsko profesjonalnych prac, przy asfaltowaniu ważne jest, aby wszystko wykonał doświadczony i fachowy wykonawca, który daje gwarancję zarówno na materiał, jak i na swoją pracę. Dobrze położony asfalt to gwarancja jego długowieczności, dlatego szukaj doświadczonych fachowców, którzy wykonają pracę zgodnie z profesjonalnymi standardami i Twoimi życzeniami.

  3. Rodzaje asfaltu

  Wybór rodzaju asfaltu zależy od następujących czynników:

  - przeznaczenie terenu: droga dojazdowa, ścieżki, podwórko lub podobne,

  - rodzaj obciążenia: lekkie, średnie ciężkie,

  - lokalizacja obiektu,

  - wartość inwestycji.

  Niezależnie od tego, na jaki rodzaj asfaltu się zdecydujesz, dobrze przygotowane podłoże jest niezbędne, ponieważ asfalt nie jest materiałem samonośnym, czyli nie można go kłaść samodzielnie.

  3.1. Asfaltowanie jednowarstwowe

  Cena asfaltowania jednowarstwowego jest z pewnością najniższa. Nadaje się do mniej używanych podwórek i podjazdów.

  Kombinacje wykonania jednowarstwowego asfaltowania:

  - przy lżejszym obciążeniu powierzchni (do 3,5 tony) frakcja kamienia może wynosić 0-11 lub 16 mm, a grubość samej warstwy asfaltu 5-6 cm;

  - przy większych obciążeniach powierzchni (do 8 ton) frakcja kamienia może wynosić 0-16 mm, a grubość samej warstwy asfaltu 7-8 cm.

  (Te dane mają charakter informacyjny. Właściwy rodzaj asfaltu i jego grubość są określane na miejscu podczas wizytacji terenu.)

  3.2. Asfaltowanie dwuwarstwowe

  Tego typu rozwiązanie nadaje się do budowy dróg dojazdowych i placów, które oprócz samochodów osobowych powinny wytrzymać obciążenie cięższych pojazdów. Asfalt dwuwarstwowy jest lepszej jakości, ponieważ ma grubszą warstwę dolną wykonaną z kamienia o większej frakcji. Taka powierzchnia lepiej znosi obciążenia w wysokich temperaturach. Cieńsza, górna warstwa asfaltu jest z ​​kamienia o mniejszej frakcji, tak że powierzchnia jest gładka. Grubość obu warstw wynosi na ogół 8 cm, przy czym warstwa dolna ma około 5 cm, a górna około 3 cm. Ten rodzaj asfaltu oprócz lepszej jakości jest też nieco droższy, ale jest trwalszy i lepiej wygląda.

  Kombinacje wykonania dwuwarstwowego asfaltowania:

  - przy większych obciążeniach powierzchniowych (do 8 ton) frakcja kamienia dla warstwy dolnej wynosi 0-22 mm, a dla warstwy górnej 0-8/11 mm. Grubość dolnej i górnej warstwy asfaltu wynosi po 5 cm;

  - przy coraz większych obciążeniach powierzchniowych (do 10 ton) frakcja kamienia dla warstwy dolnej wynosi 0-22/32 mm, a dla warstwy górnej 0-11 mm. Grubość dolnej warstwy asfaltu wynosi 10 cm, a górnej 3-4 cm.

  (Te dane mają charakter informacyjny. Właściwy rodzaj asfaltu i jego grubość są określane na miejscu podczas wizytacji terenu.)

  4. Jak wykonywana jest praca?

  4.1. Przygotowanie podłoża

  Jeśli chcesz, aby utwardzona nawierzchnia długo i skutecznie wytrzymywała wszelkie obciążenia – ciężar samochodu, zmiany temperatury, opady, rozsypywanie soli i tak dalej – bardzo ważne jest, aby podłoże było wykonane w odpowiedni sposób. W przeciwnym razie teren może ulec pogorszeniu i dojść do tzw. osuwiska i do pęknięć w asfalcie oraz pojawienia się dziur. Podłoże pod nawierzchnie jezdne przeznaczone dla samochodów osobowych wykonuje się poprzez wykopanie 0,6 m ziemi. Jeżeli na danym terenie planowany jest większe obciążenie, to wykop jest większy. Podczas kopania nie możemy zapominać o odprowadzaniu wody deszczowej, i teren musi mieć spadek po przeciwnej stronie obiektu 2%, czyli 2 cm na metr. Zaleca się montowanie kratek odwadniających przy drodze. Około 0,4 m dużych kamieni w hałdach (żwir lub duże kruszywo) wysypuje się na teren uzyskany przez drążenie nasypu. Przed wypełnieniem kolejnej warstwy hałdy te rozprowadza się tak, aby uzyskać równą warstwę i  dobrze zagęszcza. Odpady budowlane lub duże kamienie, czyli wszystko, co nie ma jednolitego kształtu i wielkości, nie może być używane do zasypywania, ponieważ taki materiał nie może być równomiernie rozłożony lub zagęszczony. Kolejnie następuje wypełnienie drugiej warstwy drobniejszej frakcji około 0,2 m. Ta górna warstwa kruszywa będzie podtrzymywać asfalt i dlatego musi być jeszcze lepiej nabita, bardziej zwarta. Obie warstwy razem tworzą tzw. tampon.

  4.2. Kładzenie asfaltu

  Jak już wspomnieliśmy, rodzaj i grubość asfaltu określa się zgodnie z przeznaczeniem przyszłej nawierzchni. Najczęściej na nawierzchnie jezdne wykonuje się asfalt dwuwarstwowy, z grubszą warstwą dolną o grubości 5 cm i drobniejszą warstwą górną o grubości 3 cm. Po naniesieniu, obie warstwy muszą być dobrze zagęszczone walcem, co zwykle trwa kilka godzin. Zalecamy, aby asfaltowanie wykonywać w czasie, gdy temperatura na zewnątrz wynosi około 10°C, czyli na początku sezonu budowlanego. Jest to ważne, aby asfalt nie ostygł zbyt mocno między przygotowaniem a kładzeniem i można go było dobrze walcować, czyli zagęszczać. Deszczowa pogoda nie jest najkorzystniejsza, ponieważ masa asfaltowa trudniej przykleja się do tamponu i łatwiej pęka. Zaleca się wypełnienie asfaltu, gdy tylko tampon będzie gotowy, ponieważ pozostawiony na długi czas i używany, tampon pod kołami samochodów całkowicie zmięknie i rozsypie się.

  4.3. Konserwacja i naprawy

  Przy asfaltowaniu naprawdę nie warto oszczędzać na przygotowaniu podłoża. Dobrze zagęszczony tampon oraz wysokiej jakości wypełnianie i walcowanie asfaltu są kluczem do długowieczności utwardzonej nawierzchni. Dla trwałości asfaltu ważne jest również wykonanie krawędzi i spojeń z innymi materiałami. Jeśli krawędzie nie są dobrze wykonane, asfalt będzie się łamał i kruszył. Przez pęknięcia powierzchniowe woda wnika do głębszych warstw i uszkadza je. W najgorszym przypadku cała warstwa asfaltu może spuchnąć i unieść się. Dużo częściej występują dziury, w których zatrzymuje się woda i inne zanieczyszczenia. Z biegiem czasu na asfalcie pojawią się ślady opon i rozkwitające pęknięcia (jeśli zawsze jeździ się tą samą trasą i parkuje w tym samym miejscu). Łatwo to zauważyć, zwłaszcza latem, kiedy asfalt mięknie pod wpływem upału i nie trzeba zostawiać na nim ciężkich rzeczy, żeby nie pozostały odciski. Asfalt może również zostać uszkodzony przez wycieki oleju z samochodów lub innych materiałów ściernych. Niektóre z tych plam są niemożliwe do usunięcia; asfalt można tylko wyciąć i wylać nowy.

   

   

   

   

  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kładzenie asfaltu, asfalt?

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Frezowanie, ułożenie nowej warstwy ścieralnej na przejeździe k-d

  Dotyczy zadań:,, Dotyczy zadania polegającego na przebudowie przejazdu kolejowo – drogowego w km 26,235 na linii kolejowej nr 90 Zebrzydowice – Cieszyn na szlaku Cieszyn Marklowice – Cieszyn, w ramach inwestycji pn.: „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami - Etap I”

  Dzień dobry,
  W związku z wykonywaniem naprawy przejazdu kolejowo-drogowego, SILTOR Sp. z o.o. składa zapytanie ofertowe na wykonanie asfaltowania przejazdu:


  1. Linia kolejowa nr 90 AHM:

  - ul. Frysztacka w Cieszynie – 130 m2

  2. Zakres robót:

  - Frezowanie warstwy ścieralnej, ułożenie nowej warstwy ścieralnej gr. 5 cm dla KR 4 (AC 11S), uszczelnienie styków, zajęcie pasa ruchu połówkowe (ruch wahadłowy)

  3. Terminy realizacji:

  - 26-28 tydzień bieżącego roku (przełom miesiąca Czerwiec/Lipiec 2024)

  4. Udzielnie gwarancji na roboty:

  - 24 mc

  W załączniku przesyłam szkic asfaltowania oraz zdjęcia ww. przejazdu kolejowo – drogowego.

  Zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej.

  W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

  Z poważaniem,

  SILTOR Sp. z o.o.
  Ul. Przemysłowa 51, 43-100 Tychy
  NIP: 646 294 09 47 16200 zł do 27000 zł

  ........

  Zdjąć aktualną nawierzchnię asfaltową oraz wylać nową

  Dzień dobry
  Sytuacja wygląda następująco. Nawierzchnia asfaltowa została zerwana w związku z pracami. Następnie wykorzystany został asfalt z worków, natomiast okazało się, że nie jest to "dopuszczalne". Inspektor wymaga asfaltu wylanego z kociołka. W załączniku załączam wizualizację powierzchni. 6480 zł do 10800 zł

  ........

  100 m2 kostki oraz 200 m asfaltu na podjazd

  Witam chciałbym założyć 100 m2 brukowej (przy domu oraz garażu) oraz 200 m2 asfaltu na podjazd z ramką z kostki 12150 zł do 20250 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, NAPRAWA KAWALKA PĘKNIETEGO ASFALTU,
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Lipka

  450 zł do 750 zł

  Cena, Położenie asfaltu na mostku wjazdowym do domu, Około 60 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Krosno

  1440 zł do 2400 zł

  Cena, Ułożenie asfaltu, 53m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Gryfice

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Wylanie asfaltu na podjazd, 20m/3m
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Końskie

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, oferta na asfalt na parkingu z malowaniem pasów, 4,5 m x 50 m
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Kraków

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Ułożenie asfaltu i naprawa, 600+600
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Ożarów Mazowiecki

  7200 zł do 12000 zł

  Cena, WYKONANIE 100M2 PARKINGU Z ASFALTU O GRUBOŚCI 15, 100
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Szczecinek

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, połatać asfalt po zimie, ok. 100 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Lublin

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Asfalt, 80m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Nowy Targ

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Położenie asfaltu na plac parkingowy, 300m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Zakopane

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, ścieżka rowerowa, 44000m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Spytkowice

  18000 zł do 30000 zł

  Cena, Obrzeża, podłoże, asfalt, 250-300m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Przydonica

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, droga asftowa, 12000m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Rzeszów

  36000 zł do 60000 zł

  Cena, Naprawa asfaltu, 100m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Skomlin

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Przygotowanie podłoża i wylanie asfaltu, 4000m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Poznań

  18900 zł do 31500 zł

  Cena, Asfalt AC11S, 2610 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Jaworzno

  18000 zł do 30000 zł

  Cena, Wjazd do posesji z asfaltu, 12
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Słupsk

  540 zł do 900 zł

  Cena, Odtworzenie nawierzchni z asfaltu, 10m kwadrat
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Pielgrzymka

  360 zł do 600 zł

  Cena, Położenie asfaltu na podjazd, Około 300m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Górno

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Asfaltowanie prostego odcinka z wyrównaniem podbudowy, 600 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Wrocław

  13500 zł do 22500 zł

  Cena, Naprawa drogi dojazdowej, 2000m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Rzakta

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, położenie asfaltu, 350 m 2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Wieliczka

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Odtworzenie asfaltu na parkingu, 6 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Gdynia

  90 zł do 150 zł

  Cena, asfaltowanie betonowego podjazdu do garażu, 150-200 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Oświęcim

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Położenie asfaltu wokół domu, 350 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Palikówka

  2610 zł do 4350 zł

  Cena, droga dojazdowa do posesji, 150m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Buczek

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, asfaltowanie na dwóch przejazdach kolejowych na ul. K.Wyszyńskiegi i M, 150m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Tarnów

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, kładzenie asfaltu, 240m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Osowiec

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, podjazd 200m2, 200/300 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Pniewy

  6300 zł do 10500 zł

  Cena, Położyć asfalt, Ok 50m kwadratowych
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Wieliczka

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, naprawa ubytków w drodze asfaltowej, do 20m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Dąbrowa Górnicza

  1080 zł do 1800 zł

  Cena, Asfalt na boisko do koszykówki,
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Lublin

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Oferta kładzenie asfaltu, 300m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Masłów Drugi

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, proszę o wstępna wycenę wykonania nawierzchni asfaltowej, 2380m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Łódź

  18000 zł do 30000 zł

  Cena, położenie asfaltu na beton, 665 m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Bydgoszcz

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Pokladzenie aswaltu na utwardzonym parkingu 200m, 200m2
  Kładzenie asfaltu, asfalt, Chałupki

  7200 zł do 12000 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Kładzenie asfaltu, asfalt cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  239+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Kładzenie asfaltu, asfalt
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone