Kładzenie asfaltu i asfalt - cena asfaltu i asfaltowania

Ile kosztuje kładzenie asfaltu? Koszt kładzenia asfaltu zależy od przygotowania podłoża i ilości warstw. Za prace przygotowawcze trzeba zapłacić około 50 PLN / m2. Jedna warstwa asfaltu to około 60 PLN / m2, a asfalt dwuwarstwowy, twardszy i bardziej równy, kosztuje około 80 PLN / m2.

Komu powierzyć kładzenie asfaltu? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców budownictwa lądowego w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Poproś o ofertę:
WYŚLIJ ZAPYTANIE

CENA ASFALTOWANIA


Cena asfaltowania. Cena zakupu i kładzenia asfaltu dwuwarstwowego gruboziarnistego i drobnoziarnistego. Cena asfaltowania 3 cm i 5 cm grubości wraz z przygotowaniem tamponów

80.00 zł/m2

BARDZO NISKA CENA
zł/m2

ŚREDNIA CENA
120.00 zł/m2

NAJWYŻSZA CENA
CHCĘ OFERTY WYKONAWCY PRAC
Kładzenie asfaltu i asfalt - cena asfaltu i asfaltowania

INNE CENY ZA KŁADZENIE ASFALTU, ASFALT

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Całkowite asfaltowanie 5 cm grubego asfaltu i 3 cm drobnego asfaltu

Orientacyjna cena asfaltowania wraz z planem wstępnym - bez przygotowania podłoża poniżej 200 m2.zł/m2

m2
zapytania>

Pełne asfaltowanie 5 cm grubego asfaltu i 3 cm drobnego asfaltu

Orientacyjna cena asfaltowania z planem wstępnym - bez przygotowania podłoża powyżej 200 m2.zł/m2

m2
zapytania>

Drobne łatanie asfaltu

Cena łatania asfaltu. Cena łatania pęknięć w asfalcie. Cena wypełnienia z elastycznej zimnej masy bitumicznej. Cena naprawy pęknięć do 2 cm.zł/m2

m2
zapytania>
RAZEM:
WYŚLIJ ZAPYTANIE >

Kładzenie kostki, behaton


Ile kosztuje kładzenie kostki? Rzemieślnicy różnie wyceniają swoją pracę w zależności od materiału, ...

Sprawdź i: Kładzenie kostki, behaton Cena

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Kładzenie asfaltu - wszystko, co trzeba wiedzieć

 

1. Kładzenie asfaltu - co trzeba wiedzieć?

Jeśli chodzi o aranżację podjazdu do domu i samego podwórka, bardzo ważne jest, aby wybrany materiał był odpowiedni stylistycznie i harmonijnie z otoczeniem, a także był funkcjonalny i trwały. Dlatego wiele osób wybiera asfalt.

Kładzenie asfaltu
Dla łatwej konserwacji i długowieczności wiele osób decyduje się na asfaltowanie drogi dojazdowej i podwórka

 

1.1. Zalety

Jedną z głównych zalet asfaltowania jest szybkość kładzenia, ponieważ można go ułożyć na dobrze przygotowanej nawierzchni w ciągu jednego dnia. Inne ważne powody to łatwa konserwacja i praktycznie nieograniczona trwałość. Asfalt jest jednym z najbardziej odpornych i trwałych materiałów, nawet jeśli co zimę jest posypywany solą. Jest najłatwiejszy do oczyszczenia z niego śniegu i nie pozostaje na nim ani piasek, ani kamienie. Cena asfaltowania w stosunku do innych rodzajów nawierzchni podwórkowych jest bardzo akceptowalna. Zależy to od lokalizacji, przeznaczenia, wielkości i grubości.

1.2. Wady

Chociaż jego zalety są liczniejsze, asfalt ma też wady. Latem przyciąga i promieniuje ciepło. Może się przegrzać na tyle, by spowodować oparzenia, jeśli nadepniesz na niego boso. Asfalt rozszerza się w wysokich temperaturach, a pęka w niskich i brzegi mogą sie kruszyć. Następnie w pęknięciach gromadzi się woda i brud, a asfalt powoli się rozpada. Problem pojawia się również w przypadku konieczności wykonania nowych instalacji i przyłączy. Asfalt należy ciąć, a następnie łatać. Różnice między starym a nowym asfaltem są widoczne zarówno na krawędziach, jak i w kolorze. W przypadku powierzchni brukowanych płyty są usuwane, a po naprawie instalacji układane z powrotem bez widocznych śladów.

2. Fachowe i jakościowe wykonanie prac

Podobnie jak w przypadku innych wąsko profesjonalnych prac, przy asfaltowaniu ważne jest, aby wszystko wykonał doświadczony i fachowy wykonawca, który daje gwarancję zarówno na materiał, jak i na swoją pracę. Dobrze położony asfalt to gwarancja jego długowieczności, dlatego szukaj doświadczonych fachowców, którzy wykonają pracę zgodnie z profesjonalnymi standardami i Twoimi życzeniami.

3. Rodzaje asfaltu

Wybór rodzaju asfaltu zależy od następujących czynników:

- przeznaczenie terenu: droga dojazdowa, ścieżki, podwórko lub podobne,

- rodzaj obciążenia: lekkie, średnie ciężkie,

- lokalizacja obiektu,

- wartość inwestycji.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj asfaltu się zdecydujesz, dobrze przygotowane podłoże jest niezbędne, ponieważ asfalt nie jest materiałem samonośnym, czyli nie można go kłaść samodzielnie.

3.1. Asfaltowanie jednowarstwowe

Cena asfaltowania jednowarstwowego jest z pewnością najniższa. Nadaje się do mniej używanych podwórek i podjazdów.

Kombinacje wykonania jednowarstwowego asfaltowania:

- przy lżejszym obciążeniu powierzchni (do 3,5 tony) frakcja kamienia może wynosić 0-11 lub 16 mm, a grubość samej warstwy asfaltu 5-6 cm;

- przy większych obciążeniach powierzchni (do 8 ton) frakcja kamienia może wynosić 0-16 mm, a grubość samej warstwy asfaltu 7-8 cm.

(Te dane mają charakter informacyjny. Właściwy rodzaj asfaltu i jego grubość są określane na miejscu podczas wizytacji terenu.)

3.2. Asfaltowanie dwuwarstwowe

Tego typu rozwiązanie nadaje się do budowy dróg dojazdowych i placów, które oprócz samochodów osobowych powinny wytrzymać obciążenie cięższych pojazdów. Asfalt dwuwarstwowy jest lepszej jakości, ponieważ ma grubszą warstwę dolną wykonaną z kamienia o większej frakcji. Taka powierzchnia lepiej znosi obciążenia w wysokich temperaturach. Cieńsza, górna warstwa asfaltu jest z ​​kamienia o mniejszej frakcji, tak że powierzchnia jest gładka. Grubość obu warstw wynosi na ogół 8 cm, przy czym warstwa dolna ma około 5 cm, a górna około 3 cm. Ten rodzaj asfaltu oprócz lepszej jakości jest też nieco droższy, ale jest trwalszy i lepiej wygląda.

Kombinacje wykonania dwuwarstwowego asfaltowania:

- przy większych obciążeniach powierzchniowych (do 8 ton) frakcja kamienia dla warstwy dolnej wynosi 0-22 mm, a dla warstwy górnej 0-8/11 mm. Grubość dolnej i górnej warstwy asfaltu wynosi po 5 cm;

- przy coraz większych obciążeniach powierzchniowych (do 10 ton) frakcja kamienia dla warstwy dolnej wynosi 0-22/32 mm, a dla warstwy górnej 0-11 mm. Grubość dolnej warstwy asfaltu wynosi 10 cm, a górnej 3-4 cm.

(Te dane mają charakter informacyjny. Właściwy rodzaj asfaltu i jego grubość są określane na miejscu podczas wizytacji terenu.)

4. Jak wykonywana jest praca?

4.1. Przygotowanie podłoża

Jeśli chcesz, aby utwardzona nawierzchnia długo i skutecznie wytrzymywała wszelkie obciążenia – ciężar samochodu, zmiany temperatury, opady, rozsypywanie soli i tak dalej – bardzo ważne jest, aby podłoże było wykonane w odpowiedni sposób. W przeciwnym razie teren może ulec pogorszeniu i dojść do tzw. osuwiska i do pęknięć w asfalcie oraz pojawienia się dziur. Podłoże pod nawierzchnie jezdne przeznaczone dla samochodów osobowych wykonuje się poprzez wykopanie 0,6 m ziemi. Jeżeli na danym terenie planowany jest większe obciążenie, to wykop jest większy. Podczas kopania nie możemy zapominać o odprowadzaniu wody deszczowej, i teren musi mieć spadek po przeciwnej stronie obiektu 2%, czyli 2 cm na metr. Zaleca się montowanie kratek odwadniających przy drodze. Około 0,4 m dużych kamieni w hałdach (żwir lub duże kruszywo) wysypuje się na teren uzyskany przez drążenie nasypu. Przed wypełnieniem kolejnej warstwy hałdy te rozprowadza się tak, aby uzyskać równą warstwę i  dobrze zagęszcza. Odpady budowlane lub duże kamienie, czyli wszystko, co nie ma jednolitego kształtu i wielkości, nie może być używane do zasypywania, ponieważ taki materiał nie może być równomiernie rozłożony lub zagęszczony. Kolejnie następuje wypełnienie drugiej warstwy drobniejszej frakcji około 0,2 m. Ta górna warstwa kruszywa będzie podtrzymywać asfalt i dlatego musi być jeszcze lepiej nabita, bardziej zwarta. Obie warstwy razem tworzą tzw. tampon.

4.2. Kładzenie asfaltu

Jak już wspomnieliśmy, rodzaj i grubość asfaltu określa się zgodnie z przeznaczeniem przyszłej nawierzchni. Najczęściej na nawierzchnie jezdne wykonuje się asfalt dwuwarstwowy, z grubszą warstwą dolną o grubości 5 cm i drobniejszą warstwą górną o grubości 3 cm. Po naniesieniu, obie warstwy muszą być dobrze zagęszczone walcem, co zwykle trwa kilka godzin. Zalecamy, aby asfaltowanie wykonywać w czasie, gdy temperatura na zewnątrz wynosi około 10°C, czyli na początku sezonu budowlanego. Jest to ważne, aby asfalt nie ostygł zbyt mocno między przygotowaniem a kładzeniem i można go było dobrze walcować, czyli zagęszczać. Deszczowa pogoda nie jest najkorzystniejsza, ponieważ masa asfaltowa trudniej przykleja się do tamponu i łatwiej pęka. Zaleca się wypełnienie asfaltu, gdy tylko tampon będzie gotowy, ponieważ pozostawiony na długi czas i używany, tampon pod kołami samochodów całkowicie zmięknie i rozsypie się.

4.3. Konserwacja i naprawy

Przy asfaltowaniu naprawdę nie warto oszczędzać na przygotowaniu podłoża. Dobrze zagęszczony tampon oraz wysokiej jakości wypełnianie i walcowanie asfaltu są kluczem do długowieczności utwardzonej nawierzchni. Dla trwałości asfaltu ważne jest również wykonanie krawędzi i spojeń z innymi materiałami. Jeśli krawędzie nie są dobrze wykonane, asfalt będzie się łamał i kruszył. Przez pęknięcia powierzchniowe woda wnika do głębszych warstw i uszkadza je. W najgorszym przypadku cała warstwa asfaltu może spuchnąć i unieść się. Dużo częściej występują dziury, w których zatrzymuje się woda i inne zanieczyszczenia. Z biegiem czasu na asfalcie pojawią się ślady opon i rozkwitające pęknięcia (jeśli zawsze jeździ się tą samą trasą i parkuje w tym samym miejscu). Łatwo to zauważyć, zwłaszcza latem, kiedy asfalt mięknie pod wpływem upału i nie trzeba zostawiać na nim ciężkich rzeczy, żeby nie pozostały odciski. Asfalt może również zostać uszkodzony przez wycieki oleju z samochodów lub innych materiałów ściernych. Niektóre z tych plam są niemożliwe do usunięcia; asfalt można tylko wyciąć i wylać nowy.

 

 

 

 

DAIBAU.PL, POMGAMY PRZY WYCENIE INVESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DLA WASZEGO DOMUZDJECIE STAREGO ASFALTU I POŁOŻENIE NOWEGO

Frezowanie starego asfaltu i położenie nowej 5cm nakładki. 603 zł do 1005 zł


........

UZUPEŁNIENIE ASFALTU W MIJSCU GDZIE SIĘ ZAPADŁ NA WJEZDZIE DO FIRMY

Podbudowy i uzupełnienia asfaltu w miejscu gdzie się zapadł na wjeżdzie do firmy 90 zł do 150 zł


........

BUDOWA DROGI

Poszukujemy firmy, która wykona drogę dojazdową do zabudowań, garażu, stodoły - asfalt. 1800 zł do 3000 zł


........

CHCĘ OFERTY WYKONAWCY PRAC

CENA, ASFALTOWANIE, 500 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Siedliska

10800 zł do 18000 zł

CENA, ASFALT NA PODŁOŻU BETONOWYM, 620 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Stare Babice

14850 zł do 24750 zł

CENA, WYKONANIE NAWIERZCHNI ASFALTOWEJ I PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA,
Kładzenie asfaltu, asfalt, Żelazna

9000 zł do 15000 zł

CENA, ASFALTOWANIE, 250 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Łącko

4950 zł do 8250 zł

CENA, ASFALTOWANIE, 100-120M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Kocmyrzów

2070 zł do 3450 zł

CENA, DROGA ASFALTOWA, CHODNIK, 800MB
Kładzenie asfaltu, asfalt, Stary Sącz

19800 zł do 33000 zł

CENA, ASFALTOWANIE PARKINGU, 600M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Jeżewo

14400 zł do 24000 zł

CENA, WYKONANIE ŚCIEŻKI ROWEROWEJ, 380M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Krapkowice

8100 zł do 13500 zł

CENA, ASFALT, 500 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Lublin

10800 zł do 18000 zł

CENA, NAWIERZCHNIA ASFALTOWA, 400 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Warszawa

13500 zł do 22500 zł

CENA, POŁOŻENIE ASFALTU, 500M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Załęże

11700 zł do 19500 zł

CENA, ASFALTOWANIE, 150 M
Kładzenie asfaltu, asfalt, Lisia Góra

5400 zł do 9000 zł

CENA, ASFALTOWANIE WYBETONOWANEGO DOJAZDU, 250 M
Kładzenie asfaltu, asfalt, Rzeszów

7650 zł do 12750 zł

CENA, ASFALT, 150 M
Kładzenie asfaltu, asfalt, Wilczkowice

4500 zł do 7500 zł

CENA, DROGA ASFALTOWA WRAZ Z ROBOTAMI ZIEMNYMI, 5X100 M
Kładzenie asfaltu, asfalt, Lublin

27000 zł do 45000 zł

CENA, WYKONANIE NAWIERZCHNI , 1000 M
Kładzenie asfaltu, asfalt, Kałęczyn

19800 zł do 33000 zł

CENA, ASFALT, 200 MB
Kładzenie asfaltu, asfalt, Liszki

10800 zł do 18000 zł

CENA, ASFALTOWANIE, 375 MB
Kładzenie asfaltu, asfalt, Brzeg Dolny

13500 zł do 22500 zł

CENA, ASFALTOWANIE, 700 M
Kładzenie asfaltu, asfalt, Warszawa

6300 zł do 10500 zł

CENA, ROBOTY ZIEMNE, PODBUDOWA, KRAWĘŻNIKI I OBRZEŻA, NAWIERZCHNIE, SCHODY,, 1500 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Jastrzębie-Zdrój

36000 zł do 60000 zł

CENA, UŁOŻENIE ASFALTU, OKOŁO 600 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Szczecin

27000 zł do 45000 zł

CENA, ODTWORZENIE DROGI ASFALTOWEJ , 60 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Poznań

1350 zł do 2250 zł

CENA, BUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ, 720 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Chynów

43200 zł do 72000 zł

CENA, POŁOŻENIE PODBUDOWY I ASFALTU NA DRODZE, 900M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Rzeszów

21600 zł do 36000 zł

CENA, NAPRAWA NAWIERZCHNI ASFALTOWEJ PO AWARII KANALIZACJI, 50 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Pawłowice

1080 zł do 1800 zł

CENA, ASFALT NA DROGĘ DO POSESJI, 120 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Pleśna

1800 zł do 3000 zł

CENA, WYCENA PRAC,
Kładzenie asfaltu, asfalt, Stalowa Wola

18000 zł do 30000 zł

CENA, NAPRAWA ASFALTOWYCH DRÓG MANEWROWYCH, 2200 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Mszana

36000 zł do 60000 zł

CENA, ASFALT NA 120 MB DROGI WEWNETRZNEJ O SZEROKOŚCI 4 MB, 480 M2
Kładzenie asfaltu, asfalt, Tomaszowice

2700 zł do 4500 złZobacz inne zakończone projekty i ceny

KŁADZENIE ASFALTU, ASFALT CENNIK

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

160+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA KŁADZENIE ASFALTU, ASFALT
BEZPŁATNE USŁUGI
BEZ PROWIZJI
OTRZYMAJ OFERTĘ

SZUKASZ DOBYCH WYKONAWCÓW PRAC ZA OBSZAR KŁADZENIE ASFALTU, ASFALT?

 • Kładzenie asfaltu, asfalt Będzin
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Bełchatów
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Biała Podlaska
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Białystok
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Bielsko-Biała
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Bydgoszcz
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Bytom
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Chełm
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Chorzów
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Częstochowa
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Dąbrowa Górnicza
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Elbląg
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Ełk
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Gdańsk
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Gdynia
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Gliwice
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Głogów
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Gniezno
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Gorzów Wielkopolski
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Grudziądz
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Inowrocław
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Jastrzębie-Zdrój
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Jelenia Góra
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Kalisz
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Katowice
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Kędzierzyn-Koźle
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Kielce
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Konin
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Koszalin
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Kraków
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Legionowo
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Legnica
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Leszno
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Lubin
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Lublin
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Łódź
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Łomża
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Mielec
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Nowy Sącz
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Olsztyn
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Opole
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Ostrołęka
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Ostrów Wielkopolski
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Ostrowiec Świętokrzyski
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Pabianice
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Piła
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Piotrków Trybunalski
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Płock
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Poznań
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Pruszków
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Przemyśl
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Racibórz
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Radom
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Ruda Śląska
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Rybnik
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Rzeszów
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Siedlce
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Słupsk
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Sosnowiec
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Stalowa Wola
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Stargard
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Suwałki
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Świdnica
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Szczecin
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Tarnów
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Tarnowskie Góry
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Tczew
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Tomaszów Mazowiecki
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Toruń
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Tychy
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Wałbrzych
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Warszawa
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Włocławek
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Wrocław
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Zabrze
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Zgierz
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Zielona Góra
 • Kładzenie asfaltu, asfalt Żory
 • © 2022 DaiBau.pl, Daibau system | Wszystkie prawa zastrzeżone