Dla obszaru

    Pompy ciepła Cena

    Ile kosztują pompy ciepła? Zanim zdecydujesz się na zakup pompy ciepła, sprawdź charakterystykę swojego domu, a także charakterystykę urządzenia. Nie daj się zwieść cenie pompy, bo bez dobrego planowania i przeliczenia możesz zapłacić za system więcej lub kupić słabszy niż potrzebujesz, czyli oszczędności będą mniejsze niż planowano. Jednym słowem cena nie może być Twoim głównym miernikiem, ponieważ jest to inwestycja na co najmniej kolejne 20 lat. Najważniejsze z nich to charakterystyka pompy ciepła, fachowe doradztwo przy wyborze, sposób montażu i regulacji systemu oraz instalacji. Pompa ciepła sama w sobie jest znakomitym urządzeniem, ale jeśli nie jest dobrze zintegrowana z systemem, nie będzie działać poprawnie i jej efektywność energetyczna będzie niższa. Cena systemu z pompą ciepła woda-woda lub grunt-woda jest najwyższa i waha się między 20.000 a 40.000 PLN bez systemu dystrybucji lub ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego. Cena pompy ciepła powietrze-woda jest znacznie niższa, więc zakup i montaż pompy o mocy 8 kW, która nadaje się do dobrze izolowanego domu rodzinnego, może kosztować od 20.000 PLN wzwyż. Jakie są więc oszczędności na ogrzewaniu? Trzykrotne!

    Komu powierzyć instalację pompy ciepła? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców pomp ciepła w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Szybko znajdź fachowca - łatwo i bezpłatnie!
    Wyślij zapytanie

    Cena pompy ciepła powietrze - woda


    Cena pompy ciepła. Cena zakupu i montażu pompy ciepła powietrze - woda dla domu jednorodzinnego, o mocy 12 kW.

    20000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    25000.00 zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    30000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    Chcę oferty od wykonawców prac

    Inne ceny za Pompy ciepła (2024)

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Pompa ciepła dla przeciętnego domu

    Cena inwerterowej niskotemperaturowej pompy ciepła o mocy 8-10 kW, takiej jak Toshiba Estio czy Daikin Thermo ze zbiornikiem; z połączeniem sieciowym i testowaniem.


    szt

    zł/szt

    Kompletny system grzewczy z pompą ciepła

    Cena systemu grzewczego z pompą ciepła 8 kW i zbiornikiem 300 litrów, z instalacją i podłączeniem.


    szt

    zł/szt

    Kompletny system ogrzewania i chłodzenia ciepłym powietrzem i pompą ciepła

    Cena ogrzewania, wentylacji i chłodzenia ciepłym powietrzem z dystrybucją centralną, regulatorem, urządzeniem grzewczym, pompą ciepła powietrze - woda oraz zbiornikiem 200 litrów.


    szt

    zł/szt

    Cena instalacji pompy ciepła do wody sanitarnej

    Montaż i podłączenie pompy ciepła w wybranym miejscu, podłączenie zimnej i ciepłej wody sanitarnej do istniejącej instalacji do 3 m, pełne mechaniczne połączenie elementów; zawory bezpieczeństwa i kulowe, naczynie wzbiorcze i zawór zwrotny. Konfigurowanie i uruchamianie systemu.


    szt

    zł/szt

    Cena pompy ciepła woda-woda

    Cena zakupu i montażu pompy ciepła woda-woda do domu jednorodzinnego.


    szt

    zł/szt

    Cena pompy ciepła ziemia - woda

    Cena zakupu i montażu pompy ciepła ziemia - woda dla domu jednorodzinnego wraz z wykopem i montażem.


    szt

    zł/szt

    Niskotemperaturowa pompa ciepła

    Zakup niskotemperaturowej pompy ciepła powietrze - woda.


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt

    Pompy ciepła do wody sanitarnej

    Zakup pompy ciepła do wody sanitarnej.


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt

    Wysokotemperaturowa pompa ciepła

    Zakup wysokotemperaturowej pompy ciepła powietrze - woda.


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt


    szt

    zł/szt

    orientacyjna cena
    Wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Pompy ciepła - wszystko co trzeba wiedzieć

     

    1. Co trzeba wiedzieć przed kupnem pomy ciepła

    Pompy ciepła
    Pompy ciepła - energooszczędna metoda ogrzewania, która nie szkodzi środowisku naturalnemu

     

    1.1. Zalety pomp ciepła

    Niższe zużycie energii, mniej emisji i znacznie niższe koszty ogrzewania

    W dobrze ocieplonych, pasywnych budynkach, koszty ogrzewania, chłodzenia i ogrzewania wody są 10-krotnie niższe w porównaniu do stosowania konwencjonalnych materiałów opałowych, takich jak np. olej opałowy.

    Zakup pompy ciepła to inwestycja, która się najszybciej zwraca

    Jeśli własciwa pompa i oferent zostaną wybrane poprawnie, środki zostaną zwrócone w ciągu 5 lat. Niemal pewne jest, że odpłaci się szybciej niż inne alternatywne rodzaje ogrzewania (systemy solarne, ogrzewanie na pellet itp.).

    Długa żywotność i praktycznie zerowe koszty konserwacji

    Szacowana żywotność pomp ciepła wynosi do 25 lat, bez żadnej koserwacji i przy bardzo niskich kosztach eksploatacji. Latem służy do chłodzenia budynku, dzięki czemu obniżone zostają koszty związane z klimatyzacją.

    1.2. Słabe strony pomp ciepła

    Hałas sprężarki

    Nowoczesne pompy ciepła są znacznie cichsze (obecnie około 52 db), ale nadal zaleca się, by nie instalować jednostek zewnętrznych, na przykład obok okna sypialni. Jeśli jednostka zewnętrzna jest umieszczona 3 metry od otwartego okna, dzwięk jest ledwo słyszalny.

    Ograniczenia

    Pompa ciepła woda/woda musi mieć zródło wody, której przepływ jest wystarczjący do jej pracy, natomiast pompa grunt/woda wymaga działki o określonej wielkości (co najmniej 2 razy większej niż powierzchna budynku), by można postawić kolektory. Obie te pompy są droższe od typu inwertowego powietrze-woda, ale wymagane są pewne pozwolenia. Pompy ciepła grunt/woda i woda/woda mają, z drugiej strony lepszą efektywność niż powietrze/woda. Dlatego przed zakupem należy skonsultować się z ekspertem (konstruktorem) w sprawie rodzaju pompy, która mogła by mieć najwyższą efektywność energetyczną w zależności od potrzeb.

    1.3. Dotacje na fundusze budownictwa ekologicznego

    Ostateczną kalkulację oplacalności inwestycji, czyli zakup pompy ciepła, łatewiej zauważyć, gdy istnieje mozliwość uzyskania bezzwrotnych srodków z dotacj państwowych i ekofunduszy.

    2. Wybór oferentów i wykonawców prac

    Wybór dobrego oferenta zapewnia nieprzerwaną pracę urządzenia, duże        oszczędności i długą żywotność .

    2.1. Jakość  

    Dobrze wykonana, właściwa instalacja pompy ma kluczowe znaczenie dla jej dobrego funkcjonowania. Rynek został ostatnio zalany przez handlowców oferujących pompy ciepła i bezpłatną instalację, podczas gdy w rzeczywistości nie mają własnych fachowców. W razie potrzeby zatrudniają podwykonawców, współpracowników zewnętrzynch. Praca w takich warunkach wcale nie jest bezpieczna, ponieważ poszerza krąg osób odpowiedzialnych za jakość montażu, a właściwie, grono osób odpowiedzialnych za jakość instalacji, a właściwie tych, którzy nie znoszą odpowiedzialności. W praktyce często się zdarza, że tacy wykonawcy stosują niskiej jakości i tańsze materiały budowlane, estetycznie nie do przyjęcia, nieprofesjonalnie dokonują instalacji i podłączeń, a następnie nie odpowiadają na wezwania do naprawy ewentualnych błędów i uszkodzeń. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać oferenta, który naprawdę ma własnych majstrów i serwisantów i oferuje gwarancję na cały materiał i cała swoją pracę.

    2.2. Doświadczenie użytkowników

    Sprawdź zrealizowane projekty oferenta i umów się na odwiedzenie tych, które są takie jak ma być twój projekt. W ten sposób będziesz osobiście przekonany o jakości wykonanych prac, a także będziesz mógł porozmawiać z tymi właścicielami o ich doświadczeniu, rzeczywistych kosztach oraz czy serwisanci przyszli na ich wezwanie, zgodnie z obietnicą.

    2.3. Serwis pomp ciepła

    Bardzo ważne jest, aby oferent posiadał dział serwisowy oraz wszystkie nezbędne certifikaty na części zamienne, a także narzędzia do sprzedaży i montażu pomp ciepła. Zapytaj ich o terminy odpowiadania na zgłoszenia serwisowe. Nie zalecamy samodzielnego wyszukiwania najtańszej pompy ciepła, a następnie proszenie najtańszego oferenta do jej zainstalowania i uruchomienia. Instalator, który jest jednoczesnie technikiem serwisowym, generalnie nie jest zainteresowany bezpłatną obsługą, więc najprawdopodobniej będziesz na niego długo czekać, ponieważ zawsze będzie wolał wykonywać płatne prace.

    3. Różne rodzaje pomp ciepła

    3.1. Różnice ze względu na rodzaj energii

    Ze względu na rodzaj energii, która je napędza, pompy ciepła dzielą sie na wspomniane już wczesniej woda-woda, grunt -woda i powietrze -woda, gdzie pierwsza część wyrazu wskazuje skąd pochodzi ciepło, a druga wskazuje gdzie jest przewodzone.

    Pompa ciepła woda-woda

    Jedna z najbardziej wydajnych jest pompa woda-woda. Podstawowym warunkiem zainstalowania tej pompy ciepła jest oczywiscie położenie obiektu na terenie bogatym w wody gruntowe. Pod taką pompę trzeba wywiercić studnię, a do tego są wymagane określone pozwolenia. Najwyższy stopień efektywności pompy ciepła (COP) ze wszystkich typów - 4,5 - ma pompa woda-woda, a to własciwie znaczy, że stosunek zainwestowanej energii napędu do odebranego ciepła jest najlepszy ( powiedzmy COP 4,5, czyli 1 kWh energii elektrycznej zużywane jest na 4,5 kWh uzyskanej energii cieplnej).

    Pompa ciepła powietrze-woda

    Pompy te są najlatwiejsze do zainstalowania i w przystępnej są cenie. Chociaż współczynnik wydajności maja 3,5 one jako inwestycja są bardzo oplacalne, dlatego że i dalej są dużo lepsze od wszystkich klasycznych sposobów ogrzewania. Czas zwrotu inwestycji jest najkrótszy ze wszystkich rodzajów pomp, a termin trwałosci mają prawie taki sam jak pozostałe.

    3.2. Róznice w zależności od rodzaju ogrzewania

    Pompy ciepła dzielimy według wymaganej temperaturze wody na wylocie.

    Wysokotemperaturowe pompy ciepła

    Starsze budynki, które mają słabszą izolację i klasyczny system ogrzewania grzejnikowego ( temperatura wody na wlocie 55-60 C) wymagają pompy wysokotemperaturowej, która podgrzewa wodę do 80 C . W ten sposób ciepła woda jest dostarczana do ogrzewania grzejnikowego, bez zmiany elementów wewnętrnych w samym budynku.

    Niskotemperaturowe pompy ciepła

    W nowszych, dobrze i bardzo dobrze ocieplonych budynkach, które posiadają również odpowiednie systemy ogrzewania, takie jak ogrzewanie podłogowe, konwektory i grzejniki niskotemperaturowe można zainstalować niskotemperaturową pompę ciepła. Podgrzewa wodę tylko DO 55 C. Pompa niskotemperaturowa może być również używana i w starszych budynkach, jeśli są całkowicie wyremontowane zgodnie z wymogami energooszczędności, ponieważ mają wtedy grubszą izolację i lepszy system ogrzewania.

    3.3. Różnice w zależności od trybu pracy systemu

    Monowalentny tryb pracy

    Pompa cieplna, króra ma monowalentny tryb pracy, w rzeczywistości zapewnia całe zapotrzebowanie na energię cieplną jednego budynku przez cały sezon grzewczy, bez koniecznosci łączenia/uzupełniania jakimś innym systemem. Temperatura w trybie monowalentnym odpowiada niskotemperaturowemu systemowi grzewczemu i zwykle wynosi 45/40 C

    Biwalentny alternatywny sposób działania

    W takim przypadku pompa ciepła działa jako główne źródło energii, o ile temperatura zewnętrzna jest wyższa niż 0-5 C. Gdy temperatura spadnie poniżej tej granicy, pompa ciepła jest wyłączana i włączany jest inny system grzewczy – zwykle kocioł wodny. System posiada dwa niezależne od siebie generatory, które na przemian włączają się i wyłączją, zgodnie z warunkami środowiskowymi. Temperatura w trybie biwalentnym odpowiada wysokotemperaturoewmu systemowi grzewczemu i zwykle waha się od 60/50 C do  80/60 C.

    Biwalentny porównawczy tryb działania

    Pompa ciepła w tym trybie pracy działa również niezależnie i nie ma potrzeby stosowania innego źródła ciepła. Gdy temperatura zewnętzna spadnie poniżej 0 C, jako dodatkowe źródło włącza się kocioł  wodny i oba generatory pracują jednocześnie.

    Biwalentny porównawczy tryb pracy – do wyboru

    Pompa ciepła w tym przypadku pracuje jako biwalentna. Przy zmianie trybu system nie włącza sie automatycznie, gdy temperatura zewnętrzna spadnie, lecz wybierasz to według własnego uznania za pomocą regulatora.

    4. Procedura

    Oprócz prawidłowego doboru pompy ciepła bardzo ważne jest, jak i gdzie jest ona zainstalowana. Na te pytania najlepiej odpowie ekspert w dziedzinie alternatywnych rodzajów ogrzewania, a także znani producenci i dostawcy pomp, którzy mają własnych specjalistów w zakresie montażu i serwisu.

    4.1. Instalacja pompy ciepła

    System pompy ciepła składa się z jednostki zewnętrnej i wewnętrznej. Wybór miejsca zainstalowania jednostki wewnętznej jest prosty, ponieważ nie wymaga specjalnych warunków npr. że musi stać przy kominie lub zbiorniku.W nowym budownictwie, jednostka wewnętrzna jest najczęściej umieszczana w piwnicy. Jednak najnowsze modele pomp są i estetycznie bardzo dobrze zaprojektowane, dzięki czemu można je dosłownie umieścić w dowolnym miejscu w domu i wszędzie będa ładnie wyglądać. Jednostka wewnętrzna jest najpierw podłączana do już zainstalowanego systemu rur wodociągowych ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego. Następnie instalowana jest jednostka zewnętrzna, która w większości przypadków,  powinna stać na betonie w pobliżu domu. Na końcu obie  jednostki powiązują sie kablami/ rurami elektrycznymi. Potem następuje odpowietrzenie i podłączenie do zasilania gazem (freon).

    4.2. Sterowanie pompom ciepła

    Gdy obie jednostki są zainstalowane, zamontowane i połączone w taki sposób, aby tworzyły zamknięty system, następuje podłączenie wody i prądu. Jeśli do prądu jest podłączona pompa obiegowa, zawór mieszający i termometr, najpierw z jednostki zewnętrnej jest wypuszczany gaz, a następnie system grzewczy napełni wodą i odpowietrzy. Tym uruchomienie nowego systemu jest zakończone i gotowy jest on do użycia. Bardzo ważne jest, aby instalatorzy nauczyli przyszłych użytkownikó zasad działania systemu i jego kluczowych funkcji. Zarządzanie samym systemem jest proste, chociaż istnieje wiele opcji konfiguracji, ale musisz znać podstawowe cechy procesu. Demonstracja sposobu sterowania pompą cieplną jest bardzo ważna, poniewaz odpowiednie sterowanie jest najważniejsze dla prawidłowego działania i optymalnego funkcjonowania.

     

     

     

     

     

     
     
     
     

     

     

     

     

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Pompy ciepła?

    Daibau.pl pomagamy w wycenie inwestycji i wyborze wykonawcy do twojego domu



    Chcę oferty od wykonawców prac
    Ostatnio opublikowane projekty

    Montaż pompy ciepła

    Montaż pompy ciepła 20250 zł do 33750 zł

    ........

    Studnia, odwierty pompa ciepła, przyłącza wody i kanalizacji

    Dzień dobry,
    chciałbym poprosić o wstępną wycenę dla poszczególnych prac poniżej:
    - Wykonanie studni na cele podlewania ogrodu. Jeśli zajmują się Państwo tematem bardziej kompleksowo, to również pompa i osprzęt do wykonania studni "na gotowo"
    - Wykonianie odwiertów pod gruntową pompę ciepła (do 100m). Jeśli zajmują się Państwo tematem szerzej, to również sondy i studzienka zbiorcza
    - Wykonanie przyłączy wody i kanalizacji. Przyłącza wyprowadzone z domu i dostępne w drodze. Odległość to ok. 40m

    Pozdrawiam
    Adam Trzmiel
    trzmiel.adam@gmail.com
    503 355 967 32400 zł do 54000 zł

    ........

    dwie pompy ciepła 6kW i 8kW

    Dzień dobry,

    potrzebujemy pompy dla osady. Osada znajduje się tu:

    https://maps.app.goo.gl/12yoBRPcF9bVGwVn9

    W jej skład będzie wchodziło 5 domów oraz Stodoła. Domy - parter - ogrzewanie podłogowe. Poddasze - tylko elektryczne kaloryfery panelowe. Zwykle nie były używane (dwa podobne domy są już w innej, pobliskiej lokalizacji).

    Kolega, który zajmuje się tym projektem zakupił okazyjnie jedną pompę ciepła 6kW marki Ferroli (instrukcja urządzenia w załączeniu).

    Z tego co się orientował potrzebujemy jeszcze dwie pompy: 6kW oraz 8kW, ale oczywiście poproszę o weryfikację tego.

    Z uwagi na późniejszy serwis najchętniej zostalibyśmy z jednym producentem pomp czyli z Ferolla. Jednak jeśli Państwo nie mogą zrealizować tego w ten sposób wówczas poproszę o propozycję alternatywnego rozwiązania.

    Jednocześnie interesuje nas dofinansowanie. Domy mają kategorię rekreacyjne jednorodzinne.

    W razie pytań proszę o kontakt.
    Pozdrawiam,
    Joanna Stankiewicz 141750 zł do 236250 zł

    ........

    Chcę oferty od wykonawców prac





    Cena, Powietrzna pompa ciepła, 5 pomieszczeń - ok.150 m2
    Pompy ciepła, Włocławek

    7200 zł do 12000 zł

    Cena, co-podłogowe, cwu, wod-kan -oferta, ok. 150m2
    Pompy ciepła, Ińsko

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, Rzeczoznawca od pompy ciepła, 1
    Pompy ciepła, Inowrocław

    450 zł do 750 zł

    Cena, Termodernizacja budynku 65 mieszk.,
    Pompy ciepła, Kalwaria Zebrzydowska

    72000 zł do 120000 zł

    Cena, pompa ciepla, 52m2
    Pompy ciepła, Wronki

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, pompa ciepła + fotowoltaika + magazyn energii, 113
    Pompy ciepła, Rybnik

    36000 zł do 60000 zł

    Cena, Pompy ciepła - ogrzewanie domu, 220m2
    Pompy ciepła, Lwówek

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, serwis,
    Pompy ciepła, Mniów

    180 zł do 300 zł

    Cena, 6-7 kw, 100m
    Pompy ciepła, Łubianka

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Dostawa z montażem pompy ciepła, 1
    Pompy ciepła, Będzin

    7200 zł do 12000 zł

    Cena, zakup,montaz,serwis pompy ciepla, 180m2
    Pompy ciepła, Moskorzew

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, zakup i montaż pompy ciepła, 150m2
    Pompy ciepła, Lubartów

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, naprawa wetylatora nie pracuje, 01
    Pompy ciepła, Słopnice

    180 zł do 300 zł

    Cena, Doradztwa w wyborze rodzaju pompy ciepła, a także montażu pompy oraz p, 2
    Pompy ciepła, Strzebiń

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, potrzebuję zmodyfikować CO w domku jednorodzinnym, ~ 200
    Pompy ciepła, Grabno

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Montaz pompy ciepla Panasonic Monoblok, 1
    Pompy ciepła, Kobylany

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, Pompa ciepła - głebinowa, 10kw
    Pompy ciepła, Międzylesie

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, pompa ciepła podłogówka ocieplenie , 130m2 z 19 do 9kw
    Pompy ciepła, Gdańsk

    90000 zł do 150000 zł

    Cena, Pompa ciepła, 160
    Pompy ciepła, Lekomin

    6300 zł do 10500 zł

    Cena, pompa ciepla, 150
    Pompy ciepła, Skomielna Biała

    5850 zł do 9750 zł

    Cena, Pompa ciepła , 1 szt.
    Pompy ciepła, Biała

    5850 zł do 9750 zł

    Cena, Montaż pompy ciepła Panasonic 7kw, 1 szt.
    Pompy ciepła, Młyniec Pierwszy

    180 zł do 300 zł

    Cena, Montaż i serwisowanie pompy ciepła, 1 szt.
    Pompy ciepła, Jordanów

    6300 zł do 10500 zł

    Cena, Zakup i montaż pompy ciepła Panasonic T-Cap, 1
    Pompy ciepła, Mikołów

    6300 zł do 10500 zł

    Cena, Pomy ciepła w bloku 8-rodzinnym, 350
    Pompy ciepła, Teresin

    15300 zł do 25500 zł

    Cena, Instalacja pompa ciepła monoblock Rotenso, 1 szt.
    Pompy ciepła, Wieszowa

    1620 zł do 2700 zł

    Cena, Pompa ciepła Panasonic t-cap, 1 sztuka
    Pompy ciepła, Niegowa

    5850 zł do 9750 zł

    Cena, Optymalizacja kotłowni ekogroszek pompa ciepła solary,
    Pompy ciepła, Knurów

    90 zł do 150 zł

    Cena, Gruntowa Pompa ciepła, 1
    Pompy ciepła, Czaniec

    5850 zł do 9750 zł

    Cena, Pompa Ciepła, 200 m
    Pompy ciepła, Lądek-Zdrój

    5850 zł do 9750 zł

    Cena, Montaż pompy ciepła, ok. 120m
    Pompy ciepła, Maków Mazowiecki

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, Cała instalacja sanitarna mieszkania w drugim piętrze miejskiej kamien, 101m2
    Pompy ciepła, Leśna

    5850 zł do 9750 zł

    Cena, Pompa ciepła, 1 szt.
    Pompy ciepła, Malnia

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Pompa ciepła z montażem, 1
    Pompy ciepła, Dąbrowa Zielona

    5850 zł do 9750 zł

    Cena, Pompa ciepła, 100m2
    Pompy ciepła, Czerwonak

    8100 zł do 13500 zł

    Cena, Montaż pompy ciepła, 150 m 2
    Pompy ciepła, Zaręba

    360 zł do 600 zł



    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Pompy ciepła Cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    1169+ przedsiębiorstwami dla Pompy ciepła
    Bezpłatne usługi
    Bez prowizji
    Otrzymaj ofertę
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone