Dla obszaru

  Pompy ciepła Cena

  Ile kosztują pompy ciepła? Zanim zdecydujesz się na zakup pompy ciepła, sprawdź charakterystykę swojego domu, a także charakterystykę urządzenia. Nie daj się zwieść cenie pompy, bo bez dobrego planowania i przeliczenia możesz zapłacić za system więcej lub kupić słabszy niż potrzebujesz, czyli oszczędności będą mniejsze niż planowano. Jednym słowem cena nie może być Twoim głównym miernikiem, ponieważ jest to inwestycja na co najmniej kolejne 20 lat. Najważniejsze z nich to charakterystyka pompy ciepła, fachowe doradztwo przy wyborze, sposób montażu i regulacji systemu oraz instalacji. Pompa ciepła sama w sobie jest znakomitym urządzeniem, ale jeśli nie jest dobrze zintegrowana z systemem, nie będzie działać poprawnie i jej efektywność energetyczna będzie niższa. Cena systemu z pompą ciepła woda-woda lub grunt-woda jest najwyższa i waha się między 20.000 a 40.000 PLN bez systemu dystrybucji lub ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego. Cena pompy ciepła powietrze-woda jest znacznie niższa, więc zakup i montaż pompy o mocy 8 kW, która nadaje się do dobrze izolowanego domu rodzinnego, może kosztować od 20.000 PLN wzwyż. Jakie są więc oszczędności na ogrzewaniu? Trzykrotne!

  Komu powierzyć instalację pompy ciepła? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców pomp ciepła w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena pompy ciepła powietrze - woda


  Cena pompy ciepła. Cena zakupu i montażu pompy ciepła powietrze - woda dla domu jednorodzinnego, o mocy 12 kW.

  20000.00 zł/szt

  BARDZO NISKA CENA
  zł/szt

  ŚREDNIA CENA
  30000.00 zł/szt

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Pompy ciepła

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Pompa ciepła dla przeciętnego domu

  Cena inwerterowej niskotemperaturowej pompy ciepła o mocy 8-10 kW, takiej jak Toshiba Estio czy Daikin Thermo ze zbiornikiem; z połączeniem sieciowym i testowaniem.


  szt

  zł/szt

  Kompletny system grzewczy z pompą ciepła

  Cena systemu grzewczego z pompą ciepła 8 kW i zbiornikiem 300 litrów, z instalacją i podłączeniem.


  szt

  zł/szt

  Kompletny system ogrzewania i chłodzenia ciepłym powietrzem i pompą ciepła

  Cena ogrzewania, wentylacji i chłodzenia ciepłym powietrzem z dystrybucją centralną, regulatorem, urządzeniem grzewczym, pompą ciepła powietrze - woda oraz zbiornikiem 200 litrów.


  szt

  zł/szt

  Cena instalacji pompy ciepła do wody sanitarnej

  Montaż i podłączenie pompy ciepła w wybranym miejscu, podłączenie zimnej i ciepłej wody sanitarnej do istniejącej instalacji do 3 m, pełne mechaniczne połączenie elementów; zawory bezpieczeństwa i kulowe, naczynie wzbiorcze i zawór zwrotny. Konfigurowanie i uruchamianie systemu.


  szt

  zł/szt

  Cena pompy ciepła woda-woda

  Cena zakupu i montażu pompy ciepła woda-woda do domu jednorodzinnego.


  szt

  zł/szt

  Cena pompy ciepła ziemia - woda

  Cena zakupu i montażu pompy ciepła ziemia - woda dla domu jednorodzinnego wraz z wykopem i montażem.


  szt

  zł/szt

  Niskotemperaturowa pompa ciepła

  Zakup niskotemperaturowej pompy ciepła powietrze - woda.


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt

  Pompy ciepła do wody sanitarnej

  Zakup pompy ciepła do wody sanitarnej.


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt

  Wysokotemperaturowa pompa ciepła

  Zakup wysokotemperaturowej pompy ciepła powietrze - woda.


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt


  szt

  zł/szt

  RAZEM:
  wyślij zapytanie >

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Pompy ciepła - wszystko co trzeba wiedzieć

   

  1. Co trzeba wiedzieć przed kupnem pomy ciepła

  Pompy ciepła
  Pompy ciepła - energooszczędna metoda ogrzewania, która nie szkodzi środowisku naturalnemu

   

  1.1. Zalety pomp ciepła

  Niższe zużycie energii, mniej emisji i znacznie niższe koszty ogrzewania

  W dobrze ocieplonych, pasywnych budynkach, koszty ogrzewania, chłodzenia i ogrzewania wody są 10-krotnie niższe w porównaniu do stosowania konwencjonalnych materiałów opałowych, takich jak np. olej opałowy.

  Zakup pompy ciepła to inwestycja, która się najszybciej zwraca

  Jeśli własciwa pompa i oferent zostaną wybrane poprawnie, środki zostaną zwrócone w ciągu 5 lat. Niemal pewne jest, że odpłaci się szybciej niż inne alternatywne rodzaje ogrzewania (systemy solarne, ogrzewanie na pellet itp.).

  Długa żywotność i praktycznie zerowe koszty konserwacji

  Szacowana żywotność pomp ciepła wynosi do 25 lat, bez żadnej koserwacji i przy bardzo niskich kosztach eksploatacji. Latem służy do chłodzenia budynku, dzięki czemu obniżone zostają koszty związane z klimatyzacją.

  1.2. Słabe strony pomp ciepła

  Hałas sprężarki

  Nowoczesne pompy ciepła są znacznie cichsze (obecnie około 52 db), ale nadal zaleca się, by nie instalować jednostek zewnętrznych, na przykład obok okna sypialni. Jeśli jednostka zewnętrzna jest umieszczona 3 metry od otwartego okna, dzwięk jest ledwo słyszalny.

  Ograniczenia

  Pompa ciepła woda/woda musi mieć zródło wody, której przepływ jest wystarczjący do jej pracy, natomiast pompa grunt/woda wymaga działki o określonej wielkości (co najmniej 2 razy większej niż powierzchna budynku), by można postawić kolektory. Obie te pompy są droższe od typu inwertowego powietrze-woda, ale wymagane są pewne pozwolenia. Pompy ciepła grunt/woda i woda/woda mają, z drugiej strony lepszą efektywność niż powietrze/woda. Dlatego przed zakupem należy skonsultować się z ekspertem (konstruktorem) w sprawie rodzaju pompy, która mogła by mieć najwyższą efektywność energetyczną w zależności od potrzeb.

  1.3. Dotacje na fundusze budownictwa ekologicznego

  Ostateczną kalkulację oplacalności inwestycji, czyli zakup pompy ciepła, łatewiej zauważyć, gdy istnieje mozliwość uzyskania bezzwrotnych srodków z dotacj państwowych i ekofunduszy.

  2. Wybór oferentów i wykonawców prac

  Wybór dobrego oferenta zapewnia nieprzerwaną pracę urządzenia, duże        oszczędności i długą żywotność .

  2.1. Jakość  

  Dobrze wykonana, właściwa instalacja pompy ma kluczowe znaczenie dla jej dobrego funkcjonowania. Rynek został ostatnio zalany przez handlowców oferujących pompy ciepła i bezpłatną instalację, podczas gdy w rzeczywistości nie mają własnych fachowców. W razie potrzeby zatrudniają podwykonawców, współpracowników zewnętrzynch. Praca w takich warunkach wcale nie jest bezpieczna, ponieważ poszerza krąg osób odpowiedzialnych za jakość montażu, a właściwie, grono osób odpowiedzialnych za jakość instalacji, a właściwie tych, którzy nie znoszą odpowiedzialności. W praktyce często się zdarza, że tacy wykonawcy stosują niskiej jakości i tańsze materiały budowlane, estetycznie nie do przyjęcia, nieprofesjonalnie dokonują instalacji i podłączeń, a następnie nie odpowiadają na wezwania do naprawy ewentualnych błędów i uszkodzeń. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać oferenta, który naprawdę ma własnych majstrów i serwisantów i oferuje gwarancję na cały materiał i cała swoją pracę.

  2.2. Doświadczenie użytkowników

  Sprawdź zrealizowane projekty oferenta i umów się na odwiedzenie tych, które są takie jak ma być twój projekt. W ten sposób będziesz osobiście przekonany o jakości wykonanych prac, a także będziesz mógł porozmawiać z tymi właścicielami o ich doświadczeniu, rzeczywistych kosztach oraz czy serwisanci przyszli na ich wezwanie, zgodnie z obietnicą.

  2.3. Serwis pomp ciepła

  Bardzo ważne jest, aby oferent posiadał dział serwisowy oraz wszystkie nezbędne certifikaty na części zamienne, a także narzędzia do sprzedaży i montażu pomp ciepła. Zapytaj ich o terminy odpowiadania na zgłoszenia serwisowe. Nie zalecamy samodzielnego wyszukiwania najtańszej pompy ciepła, a następnie proszenie najtańszego oferenta do jej zainstalowania i uruchomienia. Instalator, który jest jednoczesnie technikiem serwisowym, generalnie nie jest zainteresowany bezpłatną obsługą, więc najprawdopodobniej będziesz na niego długo czekać, ponieważ zawsze będzie wolał wykonywać płatne prace.

  3. Różne rodzaje pomp ciepła

  3.1. Różnice ze względu na rodzaj energii

  Ze względu na rodzaj energii, która je napędza, pompy ciepła dzielą sie na wspomniane już wczesniej woda-woda, grunt -woda i powietrze -woda, gdzie pierwsza część wyrazu wskazuje skąd pochodzi ciepło, a druga wskazuje gdzie jest przewodzone.

  Pompa ciepła woda-woda

  Jedna z najbardziej wydajnych jest pompa woda-woda. Podstawowym warunkiem zainstalowania tej pompy ciepła jest oczywiscie położenie obiektu na terenie bogatym w wody gruntowe. Pod taką pompę trzeba wywiercić studnię, a do tego są wymagane określone pozwolenia. Najwyższy stopień efektywności pompy ciepła (COP) ze wszystkich typów - 4,5 - ma pompa woda-woda, a to własciwie znaczy, że stosunek zainwestowanej energii napędu do odebranego ciepła jest najlepszy ( powiedzmy COP 4,5, czyli 1 kWh energii elektrycznej zużywane jest na 4,5 kWh uzyskanej energii cieplnej).

  Pompa ciepła powietrze-woda

  Pompy te są najlatwiejsze do zainstalowania i w przystępnej są cenie. Chociaż współczynnik wydajności maja 3,5 one jako inwestycja są bardzo oplacalne, dlatego że i dalej są dużo lepsze od wszystkich klasycznych sposobów ogrzewania. Czas zwrotu inwestycji jest najkrótszy ze wszystkich rodzajów pomp, a termin trwałosci mają prawie taki sam jak pozostałe.

  3.2. Róznice w zależności od rodzaju ogrzewania

  Pompy ciepła dzielimy według wymaganej temperaturze wody na wylocie.

  Wysokotemperaturowe pompy ciepła

  Starsze budynki, które mają słabszą izolację i klasyczny system ogrzewania grzejnikowego ( temperatura wody na wlocie 55-60 C) wymagają pompy wysokotemperaturowej, która podgrzewa wodę do 80 C . W ten sposób ciepła woda jest dostarczana do ogrzewania grzejnikowego, bez zmiany elementów wewnętrnych w samym budynku.

  Niskotemperaturowe pompy ciepła

  W nowszych, dobrze i bardzo dobrze ocieplonych budynkach, które posiadają również odpowiednie systemy ogrzewania, takie jak ogrzewanie podłogowe, konwektory i grzejniki niskotemperaturowe można zainstalować niskotemperaturową pompę ciepła. Podgrzewa wodę tylko DO 55 C. Pompa niskotemperaturowa może być również używana i w starszych budynkach, jeśli są całkowicie wyremontowane zgodnie z wymogami energooszczędności, ponieważ mają wtedy grubszą izolację i lepszy system ogrzewania.

  3.3. Różnice w zależności od trybu pracy systemu

  Monowalentny tryb pracy

  Pompa cieplna, króra ma monowalentny tryb pracy, w rzeczywistości zapewnia całe zapotrzebowanie na energię cieplną jednego budynku przez cały sezon grzewczy, bez koniecznosci łączenia/uzupełniania jakimś innym systemem. Temperatura w trybie monowalentnym odpowiada niskotemperaturowemu systemowi grzewczemu i zwykle wynosi 45/40 C

  Biwalentny alternatywny sposób działania

  W takim przypadku pompa ciepła działa jako główne źródło energii, o ile temperatura zewnętrzna jest wyższa niż 0-5 C. Gdy temperatura spadnie poniżej tej granicy, pompa ciepła jest wyłączana i włączany jest inny system grzewczy – zwykle kocioł wodny. System posiada dwa niezależne od siebie generatory, które na przemian włączają się i wyłączją, zgodnie z warunkami środowiskowymi. Temperatura w trybie biwalentnym odpowiada wysokotemperaturoewmu systemowi grzewczemu i zwykle waha się od 60/50 C do  80/60 C.

  Biwalentny porównawczy tryb działania

  Pompa ciepła w tym trybie pracy działa również niezależnie i nie ma potrzeby stosowania innego źródła ciepła. Gdy temperatura zewnętzna spadnie poniżej 0 C, jako dodatkowe źródło włącza się kocioł  wodny i oba generatory pracują jednocześnie.

  Biwalentny porównawczy tryb pracy – do wyboru

  Pompa ciepła w tym przypadku pracuje jako biwalentna. Przy zmianie trybu system nie włącza sie automatycznie, gdy temperatura zewnętrzna spadnie, lecz wybierasz to według własnego uznania za pomocą regulatora.

  4. Procedura

  Oprócz prawidłowego doboru pompy ciepła bardzo ważne jest, jak i gdzie jest ona zainstalowana. Na te pytania najlepiej odpowie ekspert w dziedzinie alternatywnych rodzajów ogrzewania, a także znani producenci i dostawcy pomp, którzy mają własnych specjalistów w zakresie montażu i serwisu.

  4.1. Instalacja pompy ciepła

  System pompy ciepła składa się z jednostki zewnętrnej i wewnętrznej. Wybór miejsca zainstalowania jednostki wewnętznej jest prosty, ponieważ nie wymaga specjalnych warunków npr. że musi stać przy kominie lub zbiorniku.W nowym budownictwie, jednostka wewnętrzna jest najczęściej umieszczana w piwnicy. Jednak najnowsze modele pomp są i estetycznie bardzo dobrze zaprojektowane, dzięki czemu można je dosłownie umieścić w dowolnym miejscu w domu i wszędzie będa ładnie wyglądać. Jednostka wewnętrzna jest najpierw podłączana do już zainstalowanego systemu rur wodociągowych ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego. Następnie instalowana jest jednostka zewnętrzna, która w większości przypadków,  powinna stać na betonie w pobliżu domu. Na końcu obie  jednostki powiązują sie kablami/ rurami elektrycznymi. Potem następuje odpowietrzenie i podłączenie do zasilania gazem (freon).

  4.2. Sterowanie pompom ciepła

  Gdy obie jednostki są zainstalowane, zamontowane i połączone w taki sposób, aby tworzyły zamknięty system, następuje podłączenie wody i prądu. Jeśli do prądu jest podłączona pompa obiegowa, zawór mieszający i termometr, najpierw z jednostki zewnętrnej jest wypuszczany gaz, a następnie system grzewczy napełni wodą i odpowietrzy. Tym uruchomienie nowego systemu jest zakończone i gotowy jest on do użycia. Bardzo ważne jest, aby instalatorzy nauczyli przyszłych użytkownikó zasad działania systemu i jego kluczowych funkcji. Zarządzanie samym systemem jest proste, chociaż istnieje wiele opcji konfiguracji, ale musisz znać podstawowe cechy procesu. Demonstracja sposobu sterowania pompą cieplną jest bardzo ważna, poniewaz odpowiednie sterowanie jest najważniejsze dla prawidłowego działania i optymalnego funkcjonowania.

   

   

   

   

   

   
   
   
   

   

   

   

   

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Termodernizacja budynku 65 mieszk.

  Dociepleni kompleksowe budynku wymiana zrudla ciepla z programu czyste powietsze 324000 zł do 540000 zł

  ........

  pompa ciepla

  instalacja pompy ciepła, wycena 24300 zł do 40500 zł

  ........

  pompa ciepła + fotowoltaika + magazyn energii

  Jesteśmy w trakcie budowy domu, szukamy wykonawcy pompy ciepła + fotowoltaiki i magazynu energii (całość tylko jeśli zostanie utrzymany program mój prąd w 2024 roku). Dom 113m2, parterowy, ogrzewanie podłogowe. 162000 zł do 270000 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, Pompy ciepła - ogrzewanie domu, 220m2
  Pompy ciepła, Lwówek

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, serwis,
  Pompy ciepła, Mniów

  180 zł do 300 zł

  Cena, 6-7 kw, 100m
  Pompy ciepła, Łubianka

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Dostawa z montażem pompy ciepła, 1
  Pompy ciepła, Będzin

  7200 zł do 12000 zł

  Cena, zakup,montaz,serwis pompy ciepla, 180m2
  Pompy ciepła, Moskorzew

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, zakup i montaż pompy ciepła, 150m2
  Pompy ciepła, Lubartów

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, naprawa wetylatora nie pracuje, 01
  Pompy ciepła, Słopnice

  180 zł do 300 zł

  Cena, Doradztwa w wyborze rodzaju pompy ciepła, a także montażu pompy oraz p, 2
  Pompy ciepła, Strzebiń

  9000 zł do 15000 zł

  Cena, potrzebuję zmodyfikować CO w domku jednorodzinnym, ~ 200
  Pompy ciepła, Grabno

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Montaz pompy ciepla Panasonic Monoblok, 1
  Pompy ciepła, Kobylany

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Pompa ciepła - głebinowa, 10kw
  Pompy ciepła, Międzylesie

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, pompa ciepła podłogówka ocieplenie , 130m2 z 19 do 9kw
  Pompy ciepła, Gdańsk

  90000 zł do 150000 zł

  Cena, Pompa ciepła, 160
  Pompy ciepła, Lekomin

  6300 zł do 10500 zł

  Cena, pompa ciepla, 150
  Pompy ciepła, Skomielna Biała

  5850 zł do 9750 zł

  Cena, Pompa ciepła , 1 szt.
  Pompy ciepła, Biała

  5850 zł do 9750 zł

  Cena, Montaż pompy ciepła Panasonic 7kw, 1 szt.
  Pompy ciepła, Młyniec Pierwszy

  180 zł do 300 zł

  Cena, Montaż i serwisowanie pompy ciepła, 1 szt.
  Pompy ciepła, Jordanów

  6300 zł do 10500 zł

  Cena, Zakup i montaż pompy ciepła Panasonic T-Cap, 1
  Pompy ciepła, Mikołów

  6300 zł do 10500 zł

  Cena, Pomy ciepła w bloku 8-rodzinnym, 350
  Pompy ciepła, Teresin

  15300 zł do 25500 zł

  Cena, Instalacja pompa ciepła monoblock Rotenso, 1 szt.
  Pompy ciepła, Wieszowa

  1620 zł do 2700 zł

  Cena, Pompa ciepła Panasonic t-cap, 1 sztuka
  Pompy ciepła, Niegowa

  5850 zł do 9750 zł

  Cena, Optymalizacja kotłowni ekogroszek pompa ciepła solary,
  Pompy ciepła, Knurów

  90 zł do 150 zł

  Cena, Gruntowa Pompa ciepła, 1
  Pompy ciepła, Czaniec

  5850 zł do 9750 zł

  Cena, Pompa Ciepła, 200 m
  Pompy ciepła, Lądek-Zdrój

  5850 zł do 9750 zł

  Cena, Montaż pompy ciepła, ok. 120m
  Pompy ciepła, Maków Mazowiecki

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Cała instalacja sanitarna mieszkania w drugim piętrze miejskiej kamien, 101m2
  Pompy ciepła, Leśna

  5850 zł do 9750 zł

  Cena, Pompa ciepła, 1 szt.
  Pompy ciepła, Malnia

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, Pompa ciepła z montażem, 1
  Pompy ciepła, Dąbrowa Zielona

  5850 zł do 9750 zł

  Cena, Pompa ciepła, 100m2
  Pompy ciepła, Czerwonak

  8100 zł do 13500 zł

  Cena, Montaż pompy ciepła, 150 m 2
  Pompy ciepła, Zaręba

  360 zł do 600 zł

  Cena, Dołączenie pompę do kotła DEFRO ekogroszek, 140 m2
  Pompy ciepła, Rudniki

  270 zł do 450 zł

  Cena, Pompa ciepła, panele słoneczne,
  Pompy ciepła, Milicz

  7830 zł do 13050 zł

  Cena, Instalacje wodno-kanalizacyjne oraz ogrzewanie, ok. 450m2
  Pompy ciepła, Giebułtów

  23400 zł do 39000 zł

  Cena, Wymiana kopciucha na pompę ciepła, 120m2
  Pompy ciepła, Mściwojów

  5400 zł do 9000 zł

  Cena, Pompa ciepła, fotowoltaika, 200 m2
  Pompy ciepła, Kobierzyce

  12600 zł do 21000 zł

  Cena, Pompa ciepła , 130m
  Pompy ciepła, Siewierz

  7020 zł do 11700 zł  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Pompy ciepła?
  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Pompy ciepła cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  1166+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Pompy ciepła
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone