Dla obszaru

  Panele grzewcze IR Cena

  Ile kosztują panele grzewcze IR? Ogrzewanie mniejszych pomieszczeń lub budynków panelami na podczerwień (IR) jest tańsze niż ogrzewanie konwencjonalnymi systemami grzewczymi. W porównaniu do ogrzewania grzejnikowego lub podłogowego jest to tańsze, ponieważ zużywa mniej; Promienie podczerwone ogrzewają przedmioty w przestrzeni, a nie samą przestrzeń, a straty ciepła są minimalne. Instalacja paneli IR jest również tańsza, a nagrzewają się one lepiej i szybciej, tworząc zdrowszą atmosferę. Ponadto ich koszty utrzymania są niskie i można je ponownie instalować i używać, na przykład po renowacji. Ceny paneli IR różnią się w zależności od mocy , rozmiaru i producenta. Ich ceny wahają się od 400 do 1.200 PLN. Pod koniec sezonu zimowego często pojawiają się specjalne zniżki.

  Komu powierzyć instalację paneli grzewczych IR? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców paneli gyzewczych IR w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena panelu IR


  Cena ogrzewania IR. Cena panelu IR 350W.

  400.00 zł/szt

  BARDZO NISKA CENA
  800.00 zł/szt

  ŚREDNIA CENA
  1200.00 zł/szt

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Panele grzewcze IR

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Panele grzewcze IR- wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1.Panele grzewcze IR - co trzeba wiedzieć?

  Panele grzewcze IR
  Promiennik podczerwieni

   

  1.1. Co to są promienie podczerwone?

  Promienie podczerwone to te, które sprawiają, że czujemy się ciepło, jakby słońce świeciło w środku zimowego dnia. Powszechnie uważa się, że jest nam zimno, bo temperatura powietrza jest niska. Prawdą jest jednak, że promienie podczerwone pochodzące ze Słońca przemieszczają się bez przeszkód przez Wszechświat i ogrzewają każdy napotkany obiekt, w tym nasze ciała. Promieniowanie podczerwone to forma promieniowania elektromagnetycznego z czerwonego końca widma światła widzialnego. Słowo promieniowanie jest często używane w konotacji negatywnej i ludzie na ogół kojarzą je z czymś szkodliwym, chociaż w rzeczywistości oznacza ono jedynie proces emitowania energii. Podobnie jak światło widzialne, podczerwień jest w 100% bezpieczna i emitują ją nasze ciała.

  1.2. Konwencjonalne ogrzewanie pomieszczeń

  Zwykle ogrzewanie odbywa się poprzez ogrzewanie powietrza w pomieszczeniu. Takie jest na przykład ogrzewanie grzejnikowe. Kaloryfer nagrzewa się i przekazuje ciepło do otaczającego powietrza; ponieważ ciepłe powietrze jest lżejsze, unosi się, a zimne powietrze zajmuje miejsce wokół grzejnika, ponieważ jest cięższe i „opada”. Zimne powietrze jest ponownie podgrzewane i w ten sposób odbywa się krążenie powietrza. Jednak większość konwencjonalnych systemów grzewczych emituje również fale podczerwone. Na przykład, jeśli kiedykolwiek siedziałeś przy otwartym kominku, musiałeś poczuć ciepło na twarzy. Jeśli położysz ręce przed twarzą, promienie podczerwone ogrzeją dłonie, a nie twarz, ponieważ rękoma zakłócisz przepływ fal.

  1.3. Ogrzewanie panelami grzewczymi IR

  Ogrzewanie panelowe na podczerwień to stosunkowo nowy sposób ogrzewania w gospodarstwie domowym. Panel emituje promienie podczerwone, które swobodnie przemieszczają się w powietrzu i ogrzewają każdy napotkany obiekt. Obiekty pochłaniają te promienie, zawarte w nich cząsteczki wibrują i wytwarzają ciepło. Jeśli twoje ciało nie znajduje się na bezpośredniej ścieżce promieni, to istnieją inne przedmioty, meble, ściany, podłoga itp., które je pochłaniają i promieniują z powrotem w twoim kierunku. Elektryczne panele IR nie wymagają żadnych specjalnych, dodatkowych urządzeń czy odpływów, a jedynie prostego gniazdka. Panele można umieścić wyżej na ścianie lub suficie, aby były poza zasięgiem dzieci lub zwierząt. Mogą się podgrzać do temperatury ok. 70 °C tak jak i klasyczne kaloryfery.

  1.4. Oszczędność energii

  Ponieważ ogrzewanie na podczerwień działa poprzez ogrzewanie powierzchni w przestrzeni, a nie powietrza, jak konwencjonalne typy, oznacza to również, że zużywają mniej energii przy tej samej ilości ciepła. Ponadto nagrzane ściany i przedmioty dzięki swojej masie zatrzymują ciepło i stopniowo oddają je w przestrzeń. W przeciwieństwie do tego powietrze nie ma masy. Gdy pomieszczenia są ogrzewane w sposób klasyczny, ciepło jest szybko usuwane, gdy tylko drzwi lub okno zostaną otwarte, dlatego konieczne jest ich ciągłe dogrzewanie, aby czuć się komfortowo. Panelom IR dosłownie wystarczy minuta, aby osiągnęły pełną temperaturę pracy i są znacznie wydajniejsze i skuteczniejsze niż kaloryfery czy ogrzewanie podłogowe.

  1.4.1. Panele IR - zużycie

  Dokładne koszty zużycia energii elektrycznej wyliczane są indywidualnie dla każdego obiektu. Koszty w dużej mierze zależą od strat ciepła, nawyków życiowych najemców i tym podobnych. Ogólne obliczenia pokazują, że przeciętna rodzina zużywa około 2300 litrów oleju opałowego na ogrzanie mniej ocieplonego domu o powierzchni około 150 metrów kwadratowych. W nieizolowanym domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych zużywa się około 2500 litrów oleju opałowego. Przy ogrzewaniu panelami na podczerwień rachunek powinien być zmniejszony o połowę, w rzeczywistości około 900 EUR / rok. Jeśli ogrzewasz dom gazem, przejście na panele IR pozwoliłoby zaoszczędzić około 40% rocznie. Koszt ogrzewania panelami IR jest zbliżony do kosztu ogrzewania pompą ciepła.

  1.5. Zalety i wady paneli IR

  1.5.1. Zalety paneli IR

  - Panele na podczerwień mają dość długą żywotność (około 30 lat).

  - Zużywają mało prądu.

  - Zapewniają równomierną temperaturę wszędzie i w całej przestrzeni.

  - Można je łączyć z istniejącym systemem grzewczym.

  - Panele to kompaktowe jednostki zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do ​​wnętrza; można je znaleźć w postaci luster i obrazów.

  - Nie powodują cyrkulacji kurzu w pomieszczeniu, dzięki czemu świetnie sprawdzają się u osób z problemami układu oddechowego.

  - Zapobiegają gromadzeniu się wilgoci na powierzchniach, a tym samym powstawaniu pleśni.

  - Łatwe w instalacji i utrzymaniu. Nie jest wymagany komin, kotłownia, grzejniki ani obowiązkowe serwisy pieca lub komina.

  - Nie emitują szkodliwych gazów. Jeśli są podłączone do jednego z systemów energii odnawialnej (na przykład kolektorów słonecznych), dają w 100% czyste i nieszkodliwe ciepło.

  - Sama metoda grzania jest znacznie wydajniejsza od klasycznych, więc koszty są niższe.

  - Panele IR ogrzewają przedmioty i powierzchnie w przestrzeni (ściany, podłogi, meble...), które pochłaniają, zatrzymują i stopniowo oddają to ciepło. Dzięki temu pomieszczenia nie wychładzają się zaraz po otwarciu drzwi lub okna, dzięki czemu można częściej wietrzyć.

  1.5.2. Słabe strony panelu IR

  - Ciepła woda użytkowa nie może być podgrzewana panelami IR, dlatego należy zainstalować dodatkowe urządzenie (pompa ciepła, grzałka elektryczna itp.).

  - Panele IR nie są w stanie chłodzić przestrzeni, dlatego też trzeba do tego zainstalować dodatkowe urządzenie.

  - Panele są dwa razy droższe od kaloryferów. Chociaż koszty można zrekompensować oszczędnościami osiągniętymi w pierwszym roku, inwestycja jest znacząca.

  - Aby odczuć wszystkie zalety ogrzewania na podczerwień, między Tobą a panelem nie może być żadnych przeszkód, czego czasami nie da się osiągnąć.

  2. Wybór oferentów

  Na rynku jest rzeczywiście niezliczona ilość dostawców paneli IR. Radzimy sprawdzić wszystkie informacje i referencje, w szczególności oferty. Wybierz takiego, który ma wieloletnie doświadczenie i realistyczne wyniki na swoim koncie. Należy również zwrócić uwagę na to, że reklamują produkty, które w rzeczywistości nie są panelami na podczerwień, podobnie jak i na to, że oznaczają urządzenia jako europejskie, a tak naprawdę są produkowane w Chinach i tylko montowane w Europie. Oferenci tacy sprzedają panele IR przez rok lub dwa, oferują wieloletnie gwarancje, a następnie wyrejestrują firmę i gwarancje tracą ważność. Takie produkty są na ogół krótkotrwałe, zużywają znacznie więcej energii elektrycznej niż podano w specyfikacji i tak dalej.

  3. Promienniki podczerwieni - rodzaje

  3.1. Widmo krótkofalowe i długofalowe

  Spektrum fal podczerwonych jest szerokie. Istnieją promienie podczerwone o różnych długościach fal - krótkie A, średnie B i długie C. Sauna na podczerwień wyposażona jest w grzałkę, która wykorzystuje fale krótkie podczerwieni (IRA) i powoduje i wzmaga pocenie się. Długofalowe fale podczerwone 5-15 μm (IRC) są wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biur i innych obiektów. Długo ogrzewają przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, co jest zdecydowanie najwydajniejszym rodzajem ogrzewania. W przypadku różnych typów grzejników, takich jak te, które ogrzewają ogrody obiektów gastronomicznych, warsztatów i podobnych większych pomieszczeń, lepsze są krótkofalowe promienniki podczerwieni.

  3.2. Rodzaje grzałek według zastosowania

  3.2.1. Panele IR

  Panele IR zwykle ogrzewają lub dogrzewają przestrzeń mieszkalną i biurową. Panele montuje się na ścianie lub suficie.

  3.2.2. Kominki i piece IR

  Urządzenia te przeznaczone są przede wszystkim do dobrze ocieplonych wnętrz. Najbardziej poszukiwane są te w kształcie kominków.

  3.2.3. Grzejniki garażowe i przemysłowe IR

  Promienniki podczerwieni mogą być również stosowane w zakładach produkcyjnych, takich jak warsztaty i garaże. Ze względu na dużą moc grzewczą oraz gabaryty samej nagrzewnicy nadają się przede wszystkim do dużych przestrzeni. Miejscami, które najbardziej czerpią korzyści z takich grzejników ściennych, są magazyny, hangary, rampy ładunkowe na dokach i tym podobne.

  3.2.4. Zewnętrzne grzejniki IR

  Zewnętrzne promienniki podczerwieni to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie do ogrzewania na zewnątrz. Przeznaczone są na tarasy i balkony oraz ogrody obiektów gastronomicznych w miesiącach zimowych. Mogą również ogrzewać wejścia, hole, atria i tym podobne. Do wyboru są grzejniki na propan, gaz ziemny lub prąd.

  3.2.5. Promienniki podczerwieni i panele do łazienki

  Obecnie panele na podczerwień są najczęściej używane do ogrzewania i dogrzewania łazienek, które zastępują stare grzejniki IR, które również były bardzo popularne w przeszłości.

  3.3. Rodzaje grzałek według rodzaju energii

  Promienniki podczerwieni są takie, że są bardzo wydajne na każdy rodzaj energii, odnośnie paliwa.

  3.3.1. Prąd

  Panele IR, a także grzejniki garażowe lub przemysłowe są w większości zasilane energią elektryczną. W tym celu we wszystkich pomieszczeniach należy odpowiednio rozmieścić urządzenia elektryczne. Należy również zadbać o ich właściwe rozmieszczenie, aby grzały jednakowo i równomiernie w zależności od ich mocy i wielkości oraz proporcjonalnie do ich wielkości, izolacji, położenia geograficznego i podobnych czynników.

  3.3.2. Propan

  Zaletą promienników podczerwieni na propan jest ich mobilność. W razie potrzeby można je przenosić z miejsca na miejsce, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz - krótko mówiąc, grzeją gdziekolwiek je postawisz. Grzejniki na propan są bardzo trwałe, stworzone z myślą o trudnych warunkach pracy w każdym środowisku. Mogą posiadać dodatkowe termostaty oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Są łatwe i szybkie w montażu i włączaniu oraz równie szybko się nagrzewają.

  3.3.3. Gaz ziemny

  Istnieją również promienniki podczerwieni na gaz ziemny. Stosowane są głównie do ogrzewania na zewnątrz, ponieważ skutecznie rozprowadzają ciepło tam, gdzie jest to potrzebne. Mogą być nawet podłączone do systemu, montowane na ścianach lub suficie lub jako samodzielne jednostki, które są bardzo praktyczne na tarasach, ogrodach, działkach itp., zwłaszcza w zimowych obiektach gastronomicznych. Obowiązkowe jest jedynie, aby nagrzewnice na propan lub gaz ziemny były instalowane i postawione przez profesjonalnego montera.

  4. Instalacja i konserwacja paneli na podczerwień

  Jedną z wielu zalet paneli IR jest to, że ich montaż jest szybki i łatwy, bez większych prac budowlanych. Montaż paneli IR na suficie jest uważany za najbardziej optymalny, ponieważ ciepło będzie wtedy rozprowadzane bardziej równomiernie, być może i w połączeniu z konwencjonalnym ogrzewaniem, dzięki czemu efektywność energetyczna będzie maksymalna. Jeśli panel IR znajduje się na suficie, stopy nie będą ziębnąć, ponieważ nagrzewa również podłogę. Odczucie ciepła i komfortu jest podobne jak przy ogrzewaniu podłogowym. Oczywiście panele muszą mieć odpowiednią moc. Panele IR są bardzo trwałe i nie wymagają serwisowania ani konserwacji.

   

  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Panele grzewcze IR?

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Montaz panela grzewczego z termostatem

  Potrzebuje kogos do montazu jednego panela grzewczego wraz z termostatem. 2430 zł do 4050 zł

  ........

  Informacji, porady i montażu

  Obecnie ogrzewam czesciowo gazem czesciowo kominkiem.
  Potrzebuje bezobsługowego systemu grzewczego. 4050 zł do 6750 zł

  ........

  Montaż paneli na podczerwień z modernizacją instalacji elektrycznej

  Montaż paneli pokój ok 1000W z obrazem łazienka mały, modernizacja instalacji elektrycznej z podpięciem nowych linii,nowa skrzynka bezpiecznikowa.
  Kucie po mojej stronie, gotowe bruzdy po ustaleniu 16200 zł do 27000 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, Paneli grzewczych ściennych, 350 m2
  Panele grzewcze IR, Serock

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Panele grzewcze IR jako podstawowe źródło ogrzania biura w kamienicy, pow. ok. 60 m2, wysokość pomieszczeń 3,30
  Panele grzewcze IR, Trzemeszno

  900 zł do 1500 zł

  Cena, Maty elektryczne, 70m2
  Panele grzewcze IR, Ustrzyki Dolne

  270 zł do 450 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Panele grzewcze IR cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  125+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Panele grzewcze IR
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone