Tynkowanie maszynowe Cena

Ile kosztuje tynkowanie maszynowe? Maszynowe nakładanie zaprawy jest szybsze i tańsze, choć tej samej jakości co tynkowanie ręczne. Cena zamówienia i wykonania prac na ścianach lub sufitach waha się od 50 do 70 PLN/m2. Po uzgodnieniu z majstrami prace można zakończyć w ciągu kilku dni, chociaż dobrzy majstrowie są bardzo zajęci i trzeba ich wcześniej zarezerwować , zwłaszcza jeśli powierzchnia jest mniejsza niż 50 m2.

Komu powierzyć tynkowanie maszynowe? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych tynkarzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Poproś o ofertę:
Wyślij zapytanie

Cena tynkowania maszynowego


Cena tynkowania maszynowego. Cena zakupu materiałów i tynkowania maszynowego sufitów i ścian.

40.00 zł/m2

BARDZO NISKA CENA
zł/m2

ŚREDNIA CENA
60.00 zł/m2

NAJWYŻSZA CENA
CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
Tynkowanie maszynowe Cena

INNE CENY ZA Tynkowanie maszynowe

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Tynkowanie maszynowe; zaprawa wapienna 1,5 cm, gładka

Cena tynkowania zaprawą wapienną 1,5 cm z wygładzeniem bez szlifowania. Grubość aplikacji ± 0,5 cm / 2m2.zł/m2

m2
zapytania>

Tynkowanie maszynowe; zaprawa cementowo-wapienna dwuwarstwowa 1,5 cm, gładka

Cena tynkowania dwuwarstwowego zaprawą cementowo-wapienną 1,5 cm z wygładzeniem bez szlifowania. Grubość aplikacji ± 0,5 cm / 2m2.zł/m2

m2
zapytania>

Tynkowanie maszynowe; jednowarstwowy tynk wapienno-cementowy bez warstwy sczepnej do późniejszego wygładzenia i przeszlifowaniazł/m2

m2
zapytania>
RAZEM:
wyślij zapytanie >

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Tynkowanie maszynowe - wszystko, co trzeba wiedzieć

 

1. Tynkowanie maszynowe - co trzeba wiedzieć?

Tynkowanie maszynowe
Maszynowe nakładanie zaprawy jest szybsze i tańsze, ale tej samej jakości co tynkowanie ręczne.

 

1.1. Co to jest zaprawa murarska?

Zaprawa to ostatnia warstwa nakładana na ściany w ostatnich etapach budowy. Nakładana jest zarówno na wewnętrzne, jak i zewnętrzne powierzchnie budynku. Oprócz ochrony ścian betonowych lub ceglanych, zaprawa maskuje wszystkie rodzaje instalacji. Tynkowanie optycznie maskuje różnego rodzaju nieprawidłowości, pęknięcia i nierówności, co nadaje ścianom ładniejszy wygląd. Do tynkowania stosuje się różne mieszanki zapraw, które nakłada się narzędziami wykorzystującymi liczne techniki stylistyczne. Ostateczny wygląd ścian zależy od wybranej mieszanki, dodatków i techniki tynkowania.

1.2. Tynkowanie ręczne czy maszynowe?

Klasyczne tynkowanie ręczne to praca wymagająca doświadczonego rzemieślnika. Dlatego tynkowanie maszynowe jest tańsze. Ponadto do tynkowania maszynowego stosuje się gotowe mieszanki zapraw, które nie zawierają spoiw cementowych. Zaprawy bezcementowe łatwiej dostosowują się do fizycznych właściwości budynku. Oczywiście tynkowanie maszynowe jest szybsze, zwłaszcza przy gładkich ścianach i dużych powierzchniach. Nie bez znaczenia są też oszczędności finansowe. Jednak przy mniejszych metrażach kwadratowych, ze względu na obowiązkowe przygotowanie podłoża do tynkowania maszynowego, lepiej jest wybrać tynkowanie ręczne.

2. Wybór wykonawców

O wykonawców możesz zapytać krewnych, przyjaciół, a także znajdziesz doskonałych fachowców z referencjami na naszym portalu Daibau.pl. Znajdziesz też tu oceny i komentarze poprzednich klientów. Radzimy skontaktować się z wybranymi w odpowiednim czasie, ponieważ dobrzy fachowcy są zajęci. Zwłaszcza jeśli powierzchnia wynosi mniej niż 50 m2. Po ustaleniu terminu z wykonawcą możesz liczyć, że tynkowanie będzie gotowe za kilka dni. Przy zawieraniu kontraktu z wykonawcą nieocenioną pomocą będzie odpowiedź na następujące pytania:

- Czy to nowy budynek czy remont?

- Jaka jest przedmiotowa powierzchnia (ściana, strop, beton, cegła...)?

- Ile okien/drzwi jest na tych ścianach?

- Jaki rodzaj zaprawy chcesz (gips, wapno, cement, glina, kombinowane)?

- Jaka powierzchnia jest do zrobienia - szorstka, gładka...?

- Czy konieczne jest tynkowanie kanałów z instalacjami?

- Jaka jest szacowana powierzchnia do tynkowania?

3. Rodzaje tynków maszynowych

Poprzez maszynowe tynkowanie uzyskuje się bardziej jednolitą i równą warstwę, a poprzez ciągłe mieszanie w mieszarce zaprawa staje się bardziej jednorodna. W ten sposób unika się tworzenia grudek, pęknięć oraz pojawiania się dziur i widocznych zacieków, a tym samym efekt końcowy jest lepszy. Jednak wygląd oraz izolacyjność akustyczna i cieplna zależy od wybranego rodzaju zaprawy. Wymienimy kilka najczęściej używanych rodzajów zapraw.

3.1. Zaprawa gipsowo-cementowa

Bardziej szorstki wygląd zaprawy, przypominający wygląd ręczny, uzyskuje się za pomocą maszynowej zaprawy gipsowo-cementowej. Ten rodzaj tynku i tynkowania jest lepszy do wilgotnych pomieszczeń i elewacji, ponieważ jest twardszy i bardziej odporny na wstrząsy. Dobrze znosi również różne obciążenia.

3.2. Zaprawa gipsowo-wapienna

Gładsza i bardziej miękka, ale bardziej wrażliwa jest zaprawa gipsowo-wapienna wytwarzana maszynowo. Tynkuje się nią tylko ściany wewnętrzne w pomieszczeniach pozbawionych wilgoci. W przypadku łazienek, piwnic lub podobnych pomieszczeń o większej wilgotności zaprawa ta nie jest zalecana.

3.3. Zaprawa izolacyjna

Mieszanina zaprawy z domieszkami substancji izolujących, działa jako izolator termiczny. Ten rodzaj zaprawy można również nakładać maszynowo.

3.4. Zaprawa plastyczna

Zaprawa ta wykonana jest z dodatkiem akrylu i innych spoiw zamiast cementu. Bardzo łatwo jest uzyskać bardzo gładką i łądną powierzchnię. Jedyną wadą, jeśli można tak powiedzieć, jest to, że ze względu na zawarte w niej sztuczne włókna nie pozwala ścianie „dobrze oddychać”.

3.5. Zaprawa gliniana

Specjalne mieszanki to zaprawy gliniane. Glina jest materiałem naturalnym, dlatego przebywanie w takich pomieszczeniach jest zdrowsze i przyjemniejsze. Zaprawa gliniana jest najlepszym ekologicznym rodzajem zaprawy, można ją nakładać ręcznie lub maszynowo.

4. Sposób pracy

4.1. Sprzęt tynkarski

Tynkowanie ścian lub sufitów może być znacznie łatwiejsze i szybsze dzięki narzędziom roboczym. Istnieje kilka rodzajów narzędzi i maszyn. Niektóre z nich są uniwersalne i można nimi mieszać i nakładać dowolną zaprawę, są też narzędzia specjalne. Mieszalnik jest ręcznie napełniany mieszanką zaprawy proszkowej, która jest kupowana w wyspecjalizowanych sklepach i składach,  dodaje się do niego pewną ilość wody i miesza do uzyskania jednorodnej, jednolitej, mokrej mieszanki zaprawy. Zaprawy do tynkowania ręcznego i maszynowego mają bardzo podobny skład chemiczny. Różnica polega na tym, że tynki maszynowe mają drobniejsze granulki piasku i specjalne dodatki do aplikacji maszynowej.

4.2. Właściwe przygotowanie podłoża

W przypadkach, gdy w ścianie występują pęknięcia lub inne wady, należy je naprawić przed tynkowaniem. W pierwszej kolejności uszkodzoną część należy obić i zeskrobać, a następnie naprawić w odpowiedni sposób. Jeśli są to cegły, należy je umocować. Aby wzmocnić tę część ściany, zwłaszcza jeśli jest kilka różnych materiałów, umieszcza się siatkę ochronną. Przed tynkowaniem wszystkie powierzchnie powinny być twarde i suche. W przeciwieństwie do tynkowania ręcznego, przed tynkowaniem maszynowym powierzchnie nie są gruntowane.

4.3. Tynkowanie

Zaprawę maszynową nakłada się w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa powinna mieć grubość około 2,5 cm i nakładać pistoletem w poziomych liniach. Drugą warstwę o tej samej grubości nakładamy pionowymi liniami. Najważniejsze, aby pierwsza warstwa dobrze wyschła przed nałożeniem drugiej, która z kolei powinna być jak najbardziej jednolita. Po wyschnięciu i utwardzeniu zaprawy traktuje się ją w taki sam sposób, jak zaprawę nakładaną ręcznie.

 

DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMUCHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
Ostatnio opublikowane projekty

Tynk wewnetrzny

Tynkowanie scian wewnatrz budynku .Sciany z bloczkow ceramicznych.Nowy dom 16200 zł do 27000 zł

........

Tynkowanie maszynowe domu jednorodzinnego

Dzien dobry,

Potrzebuje wycena tynkowania maszynowego ścian w całym domu. Kubatura ok. 260 m2. W załącznikach projekt. 10125 zł do 16875 zł

........

Tynki maszynowe

Dzien dobry,

Potrzebuje tynki maszynowe wewnątrz domu 20250 zł do 33750 zł

........

CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

Cena, Wykonanie tynków maszynowych cementowych, 2100
Tynkowanie maszynowe, Katowice

6300 zł do 10500 zł

Cena, Tynkowanie, 200 m2
Tynkowanie maszynowe, Żelechów

1800 zł do 3000 zł

Cena, Tynki na ściany i sufity, 500
Tynkowanie maszynowe, Zakliczyn

4500 zł do 7500 zł

Cena, Tynkowanie domu 150 m2,
Tynkowanie maszynowe, Orłowo

2250 zł do 3750 zł

Cena, remont domu mieszkalnego, 100m2 - tynki maszynowe gipsowe. , 100m2
Tynkowanie maszynowe, Trzebinia

1350 zł do 2250 zł

Cena, Tynkowanie ścian budynków gospodarczych , Powierzchnia ok.300 m2
Tynkowanie maszynowe, Mierzęcice

4050 zł do 6750 zł

Cena, Tynkowanie domu jednorodzinnego , 300
Tynkowanie maszynowe, Osiecznica

3240 zł do 5400 zł

Cena, Tynki gipsowe , home koncept 67 wariant 01
Tynkowanie maszynowe, Chmielnik-Kolonia

1350 zł do 2250 zł

Cena, Tynki gipsowe utwardzane i posadzka anhydrytowa, Dom z poddaszem użytkowym, 250 m2.
Tynkowanie maszynowe, Płochocin

3600 zł do 6000 zł

Cena, Tynki cementowo-wapienne, 500 m2
Tynkowanie maszynowe, Szczepanowice

1800 zł do 3000 zł

Cena, tynki gipsowe maszynowe, 220
Tynkowanie maszynowe, Cieszyn

1260 zł do 2100 zł

Cena, Tynkowanie elewacji ponad 500m, 550m2
Tynkowanie maszynowe, Żagań

7560 zł do 12600 zł

Cena, Tynki cementowo wapienne, 160
Tynkowanie maszynowe, Czekarzewice Pierwsze

900 zł do 1500 zł

Cena, Wykończenie sufitu w mieszkaniu - strop żelbetowy, 68 m2
Tynkowanie maszynowe, Sosnowiec

270 zł do 450 zł

Cena, Tynki cementowo-wapienne , 1000
Tynkowanie maszynowe, Marki

13500 zł do 22500 zł

Cena, Tynki gipsowe , 5000 m2
Tynkowanie maszynowe, Szklarska Poręba

49500 zł do 82500 zł

Cena, Tynk gipsowy, Do 100m2
Tynkowanie maszynowe, Bolesławiec

1350 zł do 2250 zł

Cena, Tynkowanie cementowo-wapienne, ok.350m2
Tynkowanie maszynowe, Ostrów Wielkopolski

3600 zł do 6000 zł

Cena, Tynkowanie garażu pod montaż bramy.,
Tynkowanie maszynowe, Pigża

450 zł do 750 zł

Cena, Tynkowanie ściany i wylewka podłogowa, 70mke
Tynkowanie maszynowe, Szamocin

1305 zł do 2175 zł

Cena, Tynkowanie ścian zewnętrznych , ok. 140m2
Tynkowanie maszynowe, Świebodzice

1890 zł do 3150 zł

Cena, Tynki zewnętrzne, wapienne, 100 m2
Tynkowanie maszynowe, Świeżawy

1350 zł do 2250 zł

Cena, Wykonać tynkowanie ścian budynków gospodarczych , Powierzchnia ok.300 m2
Tynkowanie maszynowe, Mierzęcice

4050 zł do 6750 zł

Cena, Tynkowanie ścian w domu , 130 mkw z poddaszem
Tynkowanie maszynowe, Puszcza Mariańska

1800 zł do 3000 zł

Cena, Tynk wapienno cementowy, 200m2
Tynkowanie maszynowe, Czarna

1890 zł do 3150 zł

Cena, Tynkowanie ścian wewnętrznych, 700 m2 powierzchni tynkowania
Tynkowanie maszynowe, Górzyca

6840 zł do 11400 zł

Cena, Cały dom do tynkowania , 450 m kwadratowych
Tynkowanie maszynowe, Borówiec

4410 zł do 7350 zł

Cena, Tynkowanie scian wewnetrznych, 205 m2
Tynkowanie maszynowe, Wawrzeńczyce

2700 zł do 4500 zł

Cena, Tynki, 8000
Tynkowanie maszynowe, Bieniewice

91800 zł do 153000 zł

Cena, Tynkowanie scian nosnych , 140 m2
Tynkowanie maszynowe, Głuchołazy

1800 zł do 3000 zł

Cena, Tynkowanie ścian wewnątrz,
Tynkowanie maszynowe, Myscowa

1800 zł do 3000 zł

Cena, Tynk maszynowy wapienny (oddychający na cegłę) elewacja zewnętrzna, około 200 m kw.
Tynkowanie maszynowe, Dziesławice

1980 zł do 3300 zł

Cena, Położenie tynków tradycyjnych, Do 100 m2
Tynkowanie maszynowe, Lubaczów

1080 zł do 1800 zł

Cena, Tynki maszynowe, ok. 200 m2
Tynkowanie maszynowe, Budczyce

1980 zł do 3300 zł

Cena, Tynk maszynowy wewnątrz budynku, Ok.150m2
Tynkowanie maszynowe, Maszewo

1530 zł do 2550 zł

Cena, Tynk zewnętrzny, 85 m2
Tynkowanie maszynowe, Wilamowice

900 zł do 1500 złZobacz inne zakończone projekty i ceny

Tynkowanie maszynowe cennik

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

279+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Tynkowanie maszynowe
BEZPŁATNE USŁUGI
BEZ PROWIZJI
OTRZYMAJ OFERTĘ

Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Tynkowanie maszynowe?

 • Tynkowanie maszynowe Warszawa
 • Tynkowanie maszynowe Kraków
 • Tynkowanie maszynowe Łódź
 • Tynkowanie maszynowe Poznań
 • Tynkowanie maszynowe Wrocław
 • Tynkowanie maszynowe Będzin
 • Tynkowanie maszynowe Bełchatów
 • Tynkowanie maszynowe Biała Podlaska
 • Tynkowanie maszynowe Białystok
 • Tynkowanie maszynowe Bielsko-Biała
 • Tynkowanie maszynowe Bydgoszcz
 • Tynkowanie maszynowe Bytom
 • Tynkowanie maszynowe Chełm
 • Tynkowanie maszynowe Chorzów
 • Tynkowanie maszynowe Częstochowa
 • Tynkowanie maszynowe Dąbrowa Górnicza
 • Tynkowanie maszynowe Elbląg
 • Tynkowanie maszynowe Ełk
 • Tynkowanie maszynowe Gdańsk
 • Tynkowanie maszynowe Gdynia
 • Tynkowanie maszynowe Gliwice
 • Tynkowanie maszynowe Głogów
 • Tynkowanie maszynowe Gniezno
 • Tynkowanie maszynowe Gorzów Wielkopolski
 • Tynkowanie maszynowe Grudziądz
 • Tynkowanie maszynowe Inowrocław
 • Tynkowanie maszynowe Jastrzębie-Zdrój
 • Tynkowanie maszynowe Jelenia Góra
 • Tynkowanie maszynowe Kalisz
 • Tynkowanie maszynowe Katowice
 • Tynkowanie maszynowe Kędzierzyn-Koźle
 • Tynkowanie maszynowe Kielce
 • Tynkowanie maszynowe Konin
 • Tynkowanie maszynowe Koszalin
 • Tynkowanie maszynowe Legnica
 • Tynkowanie maszynowe Leszno
 • Tynkowanie maszynowe Lubin
 • Tynkowanie maszynowe Lublin
 • Tynkowanie maszynowe Łomża
 • Tynkowanie maszynowe Mielec
 • Tynkowanie maszynowe Nowy Sącz
 • Tynkowanie maszynowe Olsztyn
 • Tynkowanie maszynowe Opole
 • Tynkowanie maszynowe Ostrów Wielkopolski
 • Tynkowanie maszynowe Ostrowiec Świętokrzyski
 • Tynkowanie maszynowe Pabianice
 • Tynkowanie maszynowe Piła
 • Tynkowanie maszynowe Piotrków Trybunalski
 • Tynkowanie maszynowe Płock
 • Tynkowanie maszynowe Pruszków
 • Tynkowanie maszynowe Przemyśl
 • Tynkowanie maszynowe Radom
 • Tynkowanie maszynowe Ruda Śląska
 • Tynkowanie maszynowe Rybnik
 • Tynkowanie maszynowe Rzeszów
 • Tynkowanie maszynowe Siedlce
 • Tynkowanie maszynowe Słupsk
 • Tynkowanie maszynowe Sosnowiec
 • Tynkowanie maszynowe Stalowa Wola
 • Tynkowanie maszynowe Stargard
 • Tynkowanie maszynowe Suwałki
 • Tynkowanie maszynowe Świdnica
 • Tynkowanie maszynowe Szczecin
 • Tynkowanie maszynowe Tarnów
 • Tynkowanie maszynowe Tarnowskie Góry
 • Tynkowanie maszynowe Tczew
 • Tynkowanie maszynowe Tomaszów Mazowiecki
 • Tynkowanie maszynowe Toruń
 • Tynkowanie maszynowe Tychy
 • Tynkowanie maszynowe Wałbrzych
 • Tynkowanie maszynowe Włocławek
 • Tynkowanie maszynowe Zabrze
 • Tynkowanie maszynowe Zgierz
 • Tynkowanie maszynowe Zielona Góra
 • Tynkowanie maszynowe Żory
 • Tynkowanie maszynowe Legionowo
 • Tynkowanie maszynowe Ostrołęka
 • Tynkowanie maszynowe Racibórz
 • Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone