Dla obszaru

  Tynkowanie maszynowe Cena

  Ile kosztuje tynkowanie maszynowe? Maszynowe nakładanie zaprawy jest szybsze i tańsze, choć tej samej jakości co tynkowanie ręczne. Cena zamówienia i wykonania prac na ścianach lub sufitach waha się od 50 do 70 PLN/m2. Po uzgodnieniu z majstrami prace można zakończyć w ciągu kilku dni, chociaż dobrzy majstrowie są bardzo zajęci i trzeba ich wcześniej zarezerwować , zwłaszcza jeśli powierzchnia jest mniejsza niż 50 m2.

  Komu powierzyć tynkowanie maszynowe? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych tynkarzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena tynkowania maszynowego


  Cena tynkowania maszynowego. Cena zakupu materiałów i tynkowania maszynowego sufitów i ścian.

  40.00 zł/m2

  BARDZO NISKA CENA
  zł/m2

  ŚREDNIA CENA
  60.00 zł/m2

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Tynkowanie maszynowe

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Tynkowanie maszynowe; zaprawa wapienna 1,5 cm, gładka

  Cena tynkowania zaprawą wapienną 1,5 cm z wygładzeniem bez szlifowania. Grubość aplikacji ± 0,5 cm / 2m2.


  m2

  zł/m2

  Tynkowanie maszynowe; zaprawa cementowo-wapienna dwuwarstwowa 1,5 cm, gładka

  Cena tynkowania dwuwarstwowego zaprawą cementowo-wapienną 1,5 cm z wygładzeniem bez szlifowania. Grubość aplikacji ± 0,5 cm / 2m2.


  m2

  zł/m2

  Tynkowanie maszynowe; jednowarstwowy tynk wapienno-cementowy bez warstwy sczepnej do późniejszego wygładzenia i przeszlifowania


  m2

  zł/m2

  RAZEM:
  wyślij zapytanie >

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Tynkowanie maszynowe - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Tynkowanie maszynowe - co trzeba wiedzieć?

  Tynkowanie maszynowe
  Maszynowe nakładanie zaprawy jest szybsze i tańsze, ale tej samej jakości co tynkowanie ręczne.

   

  1.1. Co to jest zaprawa murarska?

  Zaprawa to ostatnia warstwa nakładana na ściany w ostatnich etapach budowy. Nakładana jest zarówno na wewnętrzne, jak i zewnętrzne powierzchnie budynku. Oprócz ochrony ścian betonowych lub ceglanych, zaprawa maskuje wszystkie rodzaje instalacji. Tynkowanie optycznie maskuje różnego rodzaju nieprawidłowości, pęknięcia i nierówności, co nadaje ścianom ładniejszy wygląd. Do tynkowania stosuje się różne mieszanki zapraw, które nakłada się narzędziami wykorzystującymi liczne techniki stylistyczne. Ostateczny wygląd ścian zależy od wybranej mieszanki, dodatków i techniki tynkowania.

  1.2. Tynkowanie ręczne czy maszynowe?

  Klasyczne tynkowanie ręczne to praca wymagająca doświadczonego rzemieślnika. Dlatego tynkowanie maszynowe jest tańsze. Ponadto do tynkowania maszynowego stosuje się gotowe mieszanki zapraw, które nie zawierają spoiw cementowych. Zaprawy bezcementowe łatwiej dostosowują się do fizycznych właściwości budynku. Oczywiście tynkowanie maszynowe jest szybsze, zwłaszcza przy gładkich ścianach i dużych powierzchniach. Nie bez znaczenia są też oszczędności finansowe. Jednak przy mniejszych metrażach kwadratowych, ze względu na obowiązkowe przygotowanie podłoża do tynkowania maszynowego, lepiej jest wybrać tynkowanie ręczne.

  2. Wybór wykonawców

  O wykonawców możesz zapytać krewnych, przyjaciół, a także znajdziesz doskonałych fachowców z referencjami na naszym portalu Daibau.pl. Znajdziesz też tu oceny i komentarze poprzednich klientów. Radzimy skontaktować się z wybranymi w odpowiednim czasie, ponieważ dobrzy fachowcy są zajęci. Zwłaszcza jeśli powierzchnia wynosi mniej niż 50 m2. Po ustaleniu terminu z wykonawcą możesz liczyć, że tynkowanie będzie gotowe za kilka dni. Przy zawieraniu kontraktu z wykonawcą nieocenioną pomocą będzie odpowiedź na następujące pytania:

  - Czy to nowy budynek czy remont?

  - Jaka jest przedmiotowa powierzchnia (ściana, strop, beton, cegła...)?

  - Ile okien/drzwi jest na tych ścianach?

  - Jaki rodzaj zaprawy chcesz (gips, wapno, cement, glina, kombinowane)?

  - Jaka powierzchnia jest do zrobienia - szorstka, gładka...?

  - Czy konieczne jest tynkowanie kanałów z instalacjami?

  - Jaka jest szacowana powierzchnia do tynkowania?

  3. Rodzaje tynków maszynowych

  Poprzez maszynowe tynkowanie uzyskuje się bardziej jednolitą i równą warstwę, a poprzez ciągłe mieszanie w mieszarce zaprawa staje się bardziej jednorodna. W ten sposób unika się tworzenia grudek, pęknięć oraz pojawiania się dziur i widocznych zacieków, a tym samym efekt końcowy jest lepszy. Jednak wygląd oraz izolacyjność akustyczna i cieplna zależy od wybranego rodzaju zaprawy. Wymienimy kilka najczęściej używanych rodzajów zapraw.

  3.1. Zaprawa gipsowo-cementowa

  Bardziej szorstki wygląd zaprawy, przypominający wygląd ręczny, uzyskuje się za pomocą maszynowej zaprawy gipsowo-cementowej. Ten rodzaj tynku i tynkowania jest lepszy do wilgotnych pomieszczeń i elewacji, ponieważ jest twardszy i bardziej odporny na wstrząsy. Dobrze znosi również różne obciążenia.

  3.2. Zaprawa gipsowo-wapienna

  Gładsza i bardziej miękka, ale bardziej wrażliwa jest zaprawa gipsowo-wapienna wytwarzana maszynowo. Tynkuje się nią tylko ściany wewnętrzne w pomieszczeniach pozbawionych wilgoci. W przypadku łazienek, piwnic lub podobnych pomieszczeń o większej wilgotności zaprawa ta nie jest zalecana.

  3.3. Zaprawa izolacyjna

  Mieszanina zaprawy z domieszkami substancji izolujących, działa jako izolator termiczny. Ten rodzaj zaprawy można również nakładać maszynowo.

  3.4. Zaprawa plastyczna

  Zaprawa ta wykonana jest z dodatkiem akrylu i innych spoiw zamiast cementu. Bardzo łatwo jest uzyskać bardzo gładką i łądną powierzchnię. Jedyną wadą, jeśli można tak powiedzieć, jest to, że ze względu na zawarte w niej sztuczne włókna nie pozwala ścianie „dobrze oddychać”.

  3.5. Zaprawa gliniana

  Specjalne mieszanki to zaprawy gliniane. Glina jest materiałem naturalnym, dlatego przebywanie w takich pomieszczeniach jest zdrowsze i przyjemniejsze. Zaprawa gliniana jest najlepszym ekologicznym rodzajem zaprawy, można ją nakładać ręcznie lub maszynowo.

  4. Sposób pracy

  4.1. Sprzęt tynkarski

  Tynkowanie ścian lub sufitów może być znacznie łatwiejsze i szybsze dzięki narzędziom roboczym. Istnieje kilka rodzajów narzędzi i maszyn. Niektóre z nich są uniwersalne i można nimi mieszać i nakładać dowolną zaprawę, są też narzędzia specjalne. Mieszalnik jest ręcznie napełniany mieszanką zaprawy proszkowej, która jest kupowana w wyspecjalizowanych sklepach i składach,  dodaje się do niego pewną ilość wody i miesza do uzyskania jednorodnej, jednolitej, mokrej mieszanki zaprawy. Zaprawy do tynkowania ręcznego i maszynowego mają bardzo podobny skład chemiczny. Różnica polega na tym, że tynki maszynowe mają drobniejsze granulki piasku i specjalne dodatki do aplikacji maszynowej.

  4.2. Właściwe przygotowanie podłoża

  W przypadkach, gdy w ścianie występują pęknięcia lub inne wady, należy je naprawić przed tynkowaniem. W pierwszej kolejności uszkodzoną część należy obić i zeskrobać, a następnie naprawić w odpowiedni sposób. Jeśli są to cegły, należy je umocować. Aby wzmocnić tę część ściany, zwłaszcza jeśli jest kilka różnych materiałów, umieszcza się siatkę ochronną. Przed tynkowaniem wszystkie powierzchnie powinny być twarde i suche. W przeciwieństwie do tynkowania ręcznego, przed tynkowaniem maszynowym powierzchnie nie są gruntowane.

  4.3. Tynkowanie

  Zaprawę maszynową nakłada się w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa powinna mieć grubość około 2,5 cm i nakładać pistoletem w poziomych liniach. Drugą warstwę o tej samej grubości nakładamy pionowymi liniami. Najważniejsze, aby pierwsza warstwa dobrze wyschła przed nałożeniem drugiej, która z kolei powinna być jak najbardziej jednolita. Po wyschnięciu i utwardzeniu zaprawy traktuje się ją w taki sam sposób, jak zaprawę nakładaną ręcznie.

   

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  Tynkowanie maszynowe cementowo-wapienne

  Dzień dobry. Czy jest możliwość wyceny niżej wymienionych usługi tynkowania cementowo-wapiennego w domku jednorodzinnym dwupoziomowym. Z poważaniem Małgorzata Milczarek 24300 zł do 40500 zł

  ........

  Tynki gipsowe twarde na gładko

  Nowy dom do otynkowania głownie ściany + 36m2 sufitu w łazienkach cementowo wapienny, dom z poddaszem użytkowym około 400m2. Rozważam malowanie bez robienia gładzi? Wiec zależy mi na wygłaskaniu:) tynk twady typu diamant z kaufa lub zeta nidy 12150 zł do 20250 zł

  ........

  tynki cementowo wapienne

  Po awarii wodociągu, zalaniu i częściowym skuciu tynków jest do wytynkowania około 100 m2 i dwa szpalety. 10125 zł do 16875 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, tynki wewnętrzne, 50m2
  Tynkowanie maszynowe, Nowy Dwór Gdański

  1440 zł do 2400 zł

  Cena, Tynki c-, 180m2
  Tynkowanie maszynowe, Miechów

  2340 zł do 3900 zł

  Cena, Tynk maszynowy, 200 M 2
  Tynkowanie maszynowe, Cieszyn

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Tynkowanie zewn i wewn, wylewki, 100 m2
  Tynkowanie maszynowe, Morąg

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, tynkowanie i inne prace wykończeniowe, 140m2
  Tynkowanie maszynowe, Wrocław

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, tynkowanie maszynowe CW Cementowo wapienne, 1200
  Tynkowanie maszynowe, Iława

  21600 zł do 36000 zł

  Cena, Tynk wewnetrzny, powierzchnia rzutu domu 120m2
  Tynkowanie maszynowe, Włodowice

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Tynkowanie maszynowe domu jednorodzinnego, 260 m2 powierzchni po posadzce
  Tynkowanie maszynowe, Żabia Wola

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Tynki maszynowe , Dom 120 m2
  Tynkowanie maszynowe, Cieszyn

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, Wykonanie tynków maszynowych cementowych, 2100
  Tynkowanie maszynowe, Katowice

  6300 zł do 10500 zł

  Cena, Tynkowanie, 200 m2
  Tynkowanie maszynowe, Żelechów

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Tynki na ściany i sufity, 500
  Tynkowanie maszynowe, Zakliczyn

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, Tynkowanie domu 150 m2,
  Tynkowanie maszynowe, Orłowo

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, remont domu mieszkalnego, 100m2 - tynki maszynowe gipsowe. , 100m2
  Tynkowanie maszynowe, Trzebinia

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Tynkowanie ścian budynków gospodarczych , Powierzchnia ok.300 m2
  Tynkowanie maszynowe, Mierzęcice

  4050 zł do 6750 zł

  Cena, Tynkowanie domu jednorodzinnego , 300
  Tynkowanie maszynowe, Osiecznica

  3240 zł do 5400 zł

  Cena, Tynki gipsowe , home koncept 67 wariant 01
  Tynkowanie maszynowe, Chmielnik-Kolonia

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Tynki gipsowe utwardzane i posadzka anhydrytowa, Dom z poddaszem użytkowym, 250 m2.
  Tynkowanie maszynowe, Płochocin

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Tynki cementowo-wapienne, 500 m2
  Tynkowanie maszynowe, Szczepanowice

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, tynki gipsowe maszynowe, 220
  Tynkowanie maszynowe, Cieszyn

  1260 zł do 2100 zł

  Cena, Tynkowanie elewacji ponad 500m, 550m2
  Tynkowanie maszynowe, Żagań

  7560 zł do 12600 zł

  Cena, Tynki cementowo wapienne, 160
  Tynkowanie maszynowe, Czekarzewice Pierwsze

  900 zł do 1500 zł

  Cena, Wykończenie sufitu w mieszkaniu - strop żelbetowy, 68 m2
  Tynkowanie maszynowe, Sosnowiec

  270 zł do 450 zł

  Cena, Tynki cementowo-wapienne , 1000
  Tynkowanie maszynowe, Marki

  13500 zł do 22500 zł

  Cena, Tynki gipsowe , 5000 m2
  Tynkowanie maszynowe, Szklarska Poręba

  49500 zł do 82500 zł

  Cena, Tynk gipsowy, Do 100m2
  Tynkowanie maszynowe, Bolesławiec

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Tynkowanie cementowo-wapienne, ok.350m2
  Tynkowanie maszynowe, Ostrów Wielkopolski

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Tynkowanie garażu pod montaż bramy.,
  Tynkowanie maszynowe, Pigża

  450 zł do 750 zł

  Cena, Tynkowanie ściany i wylewka podłogowa, 70mke
  Tynkowanie maszynowe, Szamocin

  1305 zł do 2175 zł

  Cena, Tynkowanie ścian zewnętrznych , ok. 140m2
  Tynkowanie maszynowe, Świebodzice

  1890 zł do 3150 zł

  Cena, Tynki zewnętrzne, wapienne, 100 m2
  Tynkowanie maszynowe, Świeżawy

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Wykonać tynkowanie ścian budynków gospodarczych , Powierzchnia ok.300 m2
  Tynkowanie maszynowe, Mierzęcice

  4050 zł do 6750 zł

  Cena, Tynkowanie ścian w domu , 130 mkw z poddaszem
  Tynkowanie maszynowe, Puszcza Mariańska

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Tynk wapienno cementowy, 200m2
  Tynkowanie maszynowe, Czarna

  1890 zł do 3150 zł

  Cena, Tynkowanie ścian wewnętrznych, 700 m2 powierzchni tynkowania
  Tynkowanie maszynowe, Górzyca

  6840 zł do 11400 zł

  Cena, Cały dom do tynkowania , 450 m kwadratowych
  Tynkowanie maszynowe, Borówiec

  4410 zł do 7350 zł  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Tynkowanie maszynowe?
  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Tynkowanie maszynowe cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  288+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Tynkowanie maszynowe
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone