Tynkowanie maszynowe Cena

Ile kosztuje tynkowanie maszynowe? Maszynowe nakładanie zaprawy jest szybsze i tańsze, choć tej samej jakości co tynkowanie ręczne. Cena zamówienia i wykonania prac na ścianach lub sufitach waha się od 50 do 70 PLN/m2. Po uzgodnieniu z majstrami prace można zakończyć w ciągu kilku dni, chociaż dobrzy majstrowie są bardzo zajęci i trzeba ich wcześniej zarezerwować , zwłaszcza jeśli powierzchnia jest mniejsza niż 50 m2.

Komu powierzyć tynkowanie maszynowe? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych tynkarzy w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Poproś o ofertę:
WYŚLIJ ZAPYTANIE

CENA TYNKOWANIA MASZYNOWEGO


Cena tynkowania maszynowego. Cena zakupu materiałów i tynkowania maszynowego sufitów i ścian.

40.00 zł/m2

BARDZO NISKA CENA
zł/m2

ŚREDNIA CENA
60.00 zł/m2

NAJWYŻSZA CENA
CHCĘ OFERTY WYKONAWCY PRAC
Tynkowanie maszynowe Cena

INNE CENY ZA TYNKOWANIE MASZYNOWE

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Tynkowanie maszynowe; zaprawa wapienna 1,5 cm, gładka

Cena tynkowania zaprawą wapienną 1,5 cm z wygładzeniem bez szlifowania. Grubość aplikacji ± 0,5 cm / 2m2.zł/m2

m2
zapytania>

Tynkowanie maszynowe; zaprawa cementowo-wapienna dwuwarstwowa 1,5 cm, gładka

Cena tynkowania dwuwarstwowego zaprawą cementowo-wapienną 1,5 cm z wygładzeniem bez szlifowania. Grubość aplikacji ± 0,5 cm / 2m2.zł/m2

m2
zapytania>

Tynkowanie maszynowe; jednowarstwowy tynk wapienno-cementowy bez warstwy sczepnej do późniejszego wygładzenia i przeszlifowaniazł/m2

m2
zapytania>
RAZEM:
WYŚLIJ ZAPYTANIE >

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Tynkowanie maszynowe - wszystko, co trzeba wiedzieć

 

1. Tynkowanie maszynowe - co trzeba wiedzieć?

Tynkowanie maszynowe
Maszynowe nakładanie zaprawy jest szybsze i tańsze, ale tej samej jakości co tynkowanie ręczne.

 

1.1. Co to jest zaprawa murarska?

Zaprawa to ostatnia warstwa nakładana na ściany w ostatnich etapach budowy. Nakładana jest zarówno na wewnętrzne, jak i zewnętrzne powierzchnie budynku. Oprócz ochrony ścian betonowych lub ceglanych, zaprawa maskuje wszystkie rodzaje instalacji. Tynkowanie optycznie maskuje różnego rodzaju nieprawidłowości, pęknięcia i nierówności, co nadaje ścianom ładniejszy wygląd. Do tynkowania stosuje się różne mieszanki zapraw, które nakłada się narzędziami wykorzystującymi liczne techniki stylistyczne. Ostateczny wygląd ścian zależy od wybranej mieszanki, dodatków i techniki tynkowania.

1.2. Tynkowanie ręczne czy maszynowe?

Klasyczne tynkowanie ręczne to praca wymagająca doświadczonego rzemieślnika. Dlatego tynkowanie maszynowe jest tańsze. Ponadto do tynkowania maszynowego stosuje się gotowe mieszanki zapraw, które nie zawierają spoiw cementowych. Zaprawy bezcementowe łatwiej dostosowują się do fizycznych właściwości budynku. Oczywiście tynkowanie maszynowe jest szybsze, zwłaszcza przy gładkich ścianach i dużych powierzchniach. Nie bez znaczenia są też oszczędności finansowe. Jednak przy mniejszych metrażach kwadratowych, ze względu na obowiązkowe przygotowanie podłoża do tynkowania maszynowego, lepiej jest wybrać tynkowanie ręczne.

2. Wybór wykonawców

O wykonawców możesz zapytać krewnych, przyjaciół, a także znajdziesz doskonałych fachowców z referencjami na naszym portalu Daibau.pl. Znajdziesz też tu oceny i komentarze poprzednich klientów. Radzimy skontaktować się z wybranymi w odpowiednim czasie, ponieważ dobrzy fachowcy są zajęci. Zwłaszcza jeśli powierzchnia wynosi mniej niż 50 m2. Po ustaleniu terminu z wykonawcą możesz liczyć, że tynkowanie będzie gotowe za kilka dni. Przy zawieraniu kontraktu z wykonawcą nieocenioną pomocą będzie odpowiedź na następujące pytania:

- Czy to nowy budynek czy remont?

- Jaka jest przedmiotowa powierzchnia (ściana, strop, beton, cegła...)?

- Ile okien/drzwi jest na tych ścianach?

- Jaki rodzaj zaprawy chcesz (gips, wapno, cement, glina, kombinowane)?

- Jaka powierzchnia jest do zrobienia - szorstka, gładka...?

- Czy konieczne jest tynkowanie kanałów z instalacjami?

- Jaka jest szacowana powierzchnia do tynkowania?

3. Rodzaje tynków maszynowych

Poprzez maszynowe tynkowanie uzyskuje się bardziej jednolitą i równą warstwę, a poprzez ciągłe mieszanie w mieszarce zaprawa staje się bardziej jednorodna. W ten sposób unika się tworzenia grudek, pęknięć oraz pojawiania się dziur i widocznych zacieków, a tym samym efekt końcowy jest lepszy. Jednak wygląd oraz izolacyjność akustyczna i cieplna zależy od wybranego rodzaju zaprawy. Wymienimy kilka najczęściej używanych rodzajów zapraw.

3.1. Zaprawa gipsowo-cementowa

Bardziej szorstki wygląd zaprawy, przypominający wygląd ręczny, uzyskuje się za pomocą maszynowej zaprawy gipsowo-cementowej. Ten rodzaj tynku i tynkowania jest lepszy do wilgotnych pomieszczeń i elewacji, ponieważ jest twardszy i bardziej odporny na wstrząsy. Dobrze znosi również różne obciążenia.

3.2. Zaprawa gipsowo-wapienna

Gładsza i bardziej miękka, ale bardziej wrażliwa jest zaprawa gipsowo-wapienna wytwarzana maszynowo. Tynkuje się nią tylko ściany wewnętrzne w pomieszczeniach pozbawionych wilgoci. W przypadku łazienek, piwnic lub podobnych pomieszczeń o większej wilgotności zaprawa ta nie jest zalecana.

3.3. Zaprawa izolacyjna

Mieszanina zaprawy z domieszkami substancji izolujących, działa jako izolator termiczny. Ten rodzaj zaprawy można również nakładać maszynowo.

3.4. Zaprawa plastyczna

Zaprawa ta wykonana jest z dodatkiem akrylu i innych spoiw zamiast cementu. Bardzo łatwo jest uzyskać bardzo gładką i łądną powierzchnię. Jedyną wadą, jeśli można tak powiedzieć, jest to, że ze względu na zawarte w niej sztuczne włókna nie pozwala ścianie „dobrze oddychać”.

3.5. Zaprawa gliniana

Specjalne mieszanki to zaprawy gliniane. Glina jest materiałem naturalnym, dlatego przebywanie w takich pomieszczeniach jest zdrowsze i przyjemniejsze. Zaprawa gliniana jest najlepszym ekologicznym rodzajem zaprawy, można ją nakładać ręcznie lub maszynowo.

4. Sposób pracy

4.1. Sprzęt tynkarski

Tynkowanie ścian lub sufitów może być znacznie łatwiejsze i szybsze dzięki narzędziom roboczym. Istnieje kilka rodzajów narzędzi i maszyn. Niektóre z nich są uniwersalne i można nimi mieszać i nakładać dowolną zaprawę, są też narzędzia specjalne. Mieszalnik jest ręcznie napełniany mieszanką zaprawy proszkowej, która jest kupowana w wyspecjalizowanych sklepach i składach,  dodaje się do niego pewną ilość wody i miesza do uzyskania jednorodnej, jednolitej, mokrej mieszanki zaprawy. Zaprawy do tynkowania ręcznego i maszynowego mają bardzo podobny skład chemiczny. Różnica polega na tym, że tynki maszynowe mają drobniejsze granulki piasku i specjalne dodatki do aplikacji maszynowej.

4.2. Właściwe przygotowanie podłoża

W przypadkach, gdy w ścianie występują pęknięcia lub inne wady, należy je naprawić przed tynkowaniem. W pierwszej kolejności uszkodzoną część należy obić i zeskrobać, a następnie naprawić w odpowiedni sposób. Jeśli są to cegły, należy je umocować. Aby wzmocnić tę część ściany, zwłaszcza jeśli jest kilka różnych materiałów, umieszcza się siatkę ochronną. Przed tynkowaniem wszystkie powierzchnie powinny być twarde i suche. W przeciwieństwie do tynkowania ręcznego, przed tynkowaniem maszynowym powierzchnie nie są gruntowane.

4.3. Tynkowanie

Zaprawę maszynową nakłada się w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa powinna mieć grubość około 2,5 cm i nakładać pistoletem w poziomych liniach. Drugą warstwę o tej samej grubości nakładamy pionowymi liniami. Najważniejsze, aby pierwsza warstwa dobrze wyschła przed nałożeniem drugiej, która z kolei powinna być jak najbardziej jednolita. Po wyschnięciu i utwardzeniu zaprawy traktuje się ją w taki sam sposób, jak zaprawę nakładaną ręcznie.

 

DAIBAU.PL, POMGAMY PRZY WYCENIE INVESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DLA WASZEGO DOMUTYNKOWANIE

Tynkowanie ścian wewnętrznych domu wolnostojącego, dwa pokoje, salon z kuchnią, łazienka, mały hol, przedpokój. Proszę o orientacyjny koszt usługi, 1620 zł do 2700 zł


........

OŚRODEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Dzień dobry
Wysyłam zapytanie ofertowe (przedmiar i wyciąg z wymagań technicznych) na tynkowanie maszynowe Szkoły muzycznej w Łącku. Początek prac przewidziany jest na lipiec tego roku.
Pozdrawiam
Paweł Piwowarski 45000 zł do 75000 zł


........

WYKONANIE TYNKÓW GIPSOWYCH

Mam do wykonania około 250 m2 tynków w remontowanym domu w Korzennej. Jest to jedna kondygnacja bez sufitów. Planuje rozpocząć tą pracę w okolicach 03.2022 1800 zł do 3000 zł


........

CHCĘ OFERTY WYKONAWCY PRAC

CENA, TYNKI WEWNĘTRZNE, 200 M2
Tynkowanie maszynowe, Cieszyn

5400 zł do 9000 złZobacz inne zakończone projekty i ceny

TYNKOWANIE MASZYNOWE CENNIK

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

231+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA TYNKOWANIE MASZYNOWE
BEZPŁATNE USŁUGI
BEZ PROWIZJI
OTRZYMAJ OFERTĘ

SZUKASZ DOBYCH WYKONAWCÓW PRAC ZA OBSZAR TYNKOWANIE MASZYNOWE?

 • Tynkowanie maszynowe Będzin
 • Tynkowanie maszynowe Bełchatów
 • Tynkowanie maszynowe Biała Podlaska
 • Tynkowanie maszynowe Białystok
 • Tynkowanie maszynowe Bielsko-Biała
 • Tynkowanie maszynowe Bydgoszcz
 • Tynkowanie maszynowe Bytom
 • Tynkowanie maszynowe Chełm
 • Tynkowanie maszynowe Chorzów
 • Tynkowanie maszynowe Częstochowa
 • Tynkowanie maszynowe Dąbrowa Górnicza
 • Tynkowanie maszynowe Elbląg
 • Tynkowanie maszynowe Ełk
 • Tynkowanie maszynowe Gdańsk
 • Tynkowanie maszynowe Gdynia
 • Tynkowanie maszynowe Gliwice
 • Tynkowanie maszynowe Głogów
 • Tynkowanie maszynowe Gniezno
 • Tynkowanie maszynowe Gorzów Wielkopolski
 • Tynkowanie maszynowe Grudziądz
 • Tynkowanie maszynowe Inowrocław
 • Tynkowanie maszynowe Jastrzębie-Zdrój
 • Tynkowanie maszynowe Jelenia Góra
 • Tynkowanie maszynowe Kalisz
 • Tynkowanie maszynowe Katowice
 • Tynkowanie maszynowe Kędzierzyn-Koźle
 • Tynkowanie maszynowe Kielce
 • Tynkowanie maszynowe Konin
 • Tynkowanie maszynowe Koszalin
 • Tynkowanie maszynowe Kraków
 • Tynkowanie maszynowe Legionowo
 • Tynkowanie maszynowe Legnica
 • Tynkowanie maszynowe Leszno
 • Tynkowanie maszynowe Lubin
 • Tynkowanie maszynowe Lublin
 • Tynkowanie maszynowe Łódź
 • Tynkowanie maszynowe Łomża
 • Tynkowanie maszynowe Mielec
 • Tynkowanie maszynowe Nowy Sącz
 • Tynkowanie maszynowe Olsztyn
 • Tynkowanie maszynowe Opole
 • Tynkowanie maszynowe Ostrołęka
 • Tynkowanie maszynowe Ostrów Wielkopolski
 • Tynkowanie maszynowe Ostrowiec Świętokrzyski
 • Tynkowanie maszynowe Pabianice
 • Tynkowanie maszynowe Piła
 • Tynkowanie maszynowe Piotrków Trybunalski
 • Tynkowanie maszynowe Płock
 • Tynkowanie maszynowe Poznań
 • Tynkowanie maszynowe Pruszków
 • Tynkowanie maszynowe Przemyśl
 • Tynkowanie maszynowe Racibórz
 • Tynkowanie maszynowe Radom
 • Tynkowanie maszynowe Ruda Śląska
 • Tynkowanie maszynowe Rybnik
 • Tynkowanie maszynowe Rzeszów
 • Tynkowanie maszynowe Siedlce
 • Tynkowanie maszynowe Słupsk
 • Tynkowanie maszynowe Sosnowiec
 • Tynkowanie maszynowe Stalowa Wola
 • Tynkowanie maszynowe Stargard
 • Tynkowanie maszynowe Suwałki
 • Tynkowanie maszynowe Świdnica
 • Tynkowanie maszynowe Szczecin
 • Tynkowanie maszynowe Tarnów
 • Tynkowanie maszynowe Tarnowskie Góry
 • Tynkowanie maszynowe Tczew
 • Tynkowanie maszynowe Tomaszów Mazowiecki
 • Tynkowanie maszynowe Toruń
 • Tynkowanie maszynowe Tychy
 • Tynkowanie maszynowe Wałbrzych
 • Tynkowanie maszynowe Warszawa
 • Tynkowanie maszynowe Włocławek
 • Tynkowanie maszynowe Wrocław
 • Tynkowanie maszynowe Zabrze
 • Tynkowanie maszynowe Zgierz
 • Tynkowanie maszynowe Zielona Góra
 • Tynkowanie maszynowe Żory
 • © 2022 DaiBau.pl, Daibau system | Wszystkie prawa zastrzeżone