Dla obszaru

  Zadaszenia metalowe tarasów, samochodów, automobile cena

  Ile kosztują zadaszenia? Cena metalowego daszku zależy od wielu czynników. Zgodnie z przeznaczeniem dzielimy je na zadaszenia stalowe na samochody, tarasy, wejścia, pergole i tym podobne. Im większa rozpiętość konstrukcji (odległość między słupami), tym większe obciążenie dachu, więc potrzebna będzie mocniejsza, czyli droższa konstrukcja. Konstrukcja może być wolnostojąca lub wspornikowa. Dokładne wymiary powinny być obliczone przez inżyniera statyka. Zabezpieczenie antykorozyjne również podnosi cenę: stal jest chroniona przez cynkowanie ogniowe lub malowanie proszkowe lub obie te metody. Cena zwykłego stalowego zadaszenia o powierzchni 25 m2 to około 25.000 PLN.

  Komu powierzyć instalację metalowego zadaszenia? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów metalowych daszków w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie
  Sprawdź też:
  Zadaszenia metalowe, cena

  Cena daszków metalowych


  Cena zadaszenia metalowego. Cena zakupu i montażu konstrukcji metalowej zadaszenia 4x4 m, którego dach jest wykonany z płyt poliwęglanowych.

  600.00 zł/m2

  BARDZO NISKA CENA
  1100.00 zł/m2

  ŚREDNIA CENA
  1600.00 zł/m2

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Zadaszenia metalowe

  Wasza ilość

  jednostka

  orientacyjna cena

  Wasza cena

  Stalowe zadaszenie o szerokości 250 cm

  Cena zadaszenia metalowego o szerokości 250 cm, ocynkowanej ogniowo konstrukcji wraz z dachem z płyt poliwęglanowych wraz z zakupem i montażem w określonym miejscu oraz transportem do 100 km.


  m2

  zł/m2

  orientacyjna cena
  wyślij zapytanie >

  Wiata drewniana


  Ile kosztuje wiata drewniana? Ceny takich zadaszeń zależą od konstrukcji, wielkości, materiału oraz ...

  Sprawdź też: Wiaty drewniane Cena

  Daszki ze stali nierdzewnej


  Ile kosztują daszki ze stali nierdzewnej? Stal nierdzewna jest znacznie droższa niż stal ocynkowana....

  Sprawdź też: Daszki ze stali nierdzewnej Cena

  Zadaszenia metalowe


  Ile kosztują zadaszenia? Cena metalowego daszku zależy od wielu czynników. Zgodnie z przeznaczeniem ...

  Sprawdź też: Zadaszenia metalowe tarasów, samochodów, automobile cena

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Zadaszenia metalowe - wszystko, co trzeba wiedzieć

   

  1. Daszki metalowe - co trzeba wiedzieć?

  Zadaszenia metalowe
  Metalowe daszki to świetna ochrona przed warunkami atmosferycznymi!

   

  1.1. Cena daszków

  Zainstalowanie metalowego daszka nie jest znikomą inwestycją, dlatego warto się nad tym dobrze zastanowić. Producenci, czyli dostawcy daszków metalowych, mogą przedstawić precyzyjną ofertę zgodnie z Twoimi wymaganiami, dlatego bardzo ważne jest, abyś miał przynajmniej ogólne pojęcie o tym, czego chcesz i jak chciałbyś, aby końcowy produkt wyglądał. Dobry majster zawsze najpierw zaproponuje Ci sprawdzenie w terenie, po którym nastąpi bardziej szczegółowa rozmowa i umowa, zgodnie z którą przygotuje ofertę. Oprócz przestrzegania ustalonej ceny i kosztów całkowitych należy zwrócić szczególną uwagę na jakość ostatecznego rozwiązania, aby nie przekroczyć granic rozsądnego kompromisu między ceną, a jakością. Metalowy daszek powinien służyć swojemu celowi przez bardzo długi czas, więc tak samo długo powinieneś być zadowolony, że inwestycja się opłaciła!

  1.2. Wytrzymałość to kluczowa cecha

  W tym przypadku, gdy mówimy o jakości, mamy na myśli przede wszystkim trwałość metalowego daszka. Należy wziąć pod uwagę kilka różnych czynników jednocześnie - przede wszystkim wpływ warunków atmosferycznych i innych czynników środowiskowych, które są bardzo ważne dla trwałości daszku. Jednocześnie najtrwalsze konstrukcje stalowe i aluminiowe nie są niezniszczalne, podobnie jak daszki wykonane z innych materiałów. Konstrukcje metalowe są najbardziej odporne na wilgoć, promieniowanie UV i wahania temperatury, ale są też inne czynniki, takie jak czynniki, które wynikają ze sposobu ich użytkowania; na przykład mocz zwierzęcia znacznie przyspiesza korozję i tak dalej – przykładów  jest wiele.

  1.3. Nośność metalowego daszka

  Kolejną ważną cechą zadaszeń jest ich nośność, w związku z czym największą uwagę należy zwrócić na obciążenie śniegiem. Jeśli źle to ocenimy, konsekwencje mogą być katastrofalne! Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakie są średnie opady śniegu na terenie, w którym zostanie umieszczony daszek. Jeśli mieszkasz na obszarze, na którym co roku występują obfite opady śniegu, zarówno konstrukcja, jak i pokrycie dachu muszą być do tego odpowiednie. Zadaszenie należy zaplanować tak, aby słupy nośne miały większe i mocniejsze profile oraz były liczniejsze i gęsto rozmieszczone.

  1.4. Wymiary?

  Wymiary zadaszenia są określane zgodnie z przeznaczeniem i dostępną przestrzenią. Decyzję podejmuje zwykle klient. Jeśli chcesz mieć miejsca parkingowe na 2 samochody, zadaszenie powinno mieć 550 cm x 550 cm; więc z każdej strony zostanie pół metra na otwarcie drzwi. Jeśli twoje pojazdy są większe, pomiary należy zwiększyć. Oblicza się, że minimalna wysokość zadaszenia wynosi od 210 cm do 270 cm i można zaparkować pojazdy zwykłe, terenowe, dostawcze, a także te z bagażnikiem dachowym. Na jeden samochód wystarczy zadaszenie o wymiarach 320-400 cm x 500 cm, a na trzy co najmniej 750 cm x 550 cm. Lepiej jest, gdy zadaszenie jest niższe, bo dzięki temu wszystko pod nim jest lepiej chronione - ochrona przed słońcem utrzymuje się przez dłuższą część dnia, a deszcz i śnieg padający ukośnie z powodu wiatru, będą osadzały się mniej. Dlatego radzimy na koniec dobrze ocenić swoje potrzeby i dostępną przestrzeń, aby później nie żałować, jeśli okaże się za mała lub za duża.

  2. Wybór oferentów i wykonawców

  2.1. Pozostaw planowanie i wykonannie ekspertom

  To jest kluczowa rzecz! Nawet jeśli chodzi o najprostsze zadaszenie drzwi wejściowych lub miejsca parkingowego, zalecamy skonsultowanie się z fachowcem. Doświadczony majster będzie wiedział, jak zaoferować najlepsze rozwiązanie dla każdego żądania. Jego doświadczenie jest nieocenione. Zbyt często zdarza się, że „złote rączki” zabierają się do roboty, a potem wszystko się rozpada podczas pierwszych opadów. Niewątpliwie opłaca się zainwestować więcej pieniędzy za pierwszym razem i uzyskać wysokiej jakości i trwały produkt, niż być zmuszonym do płacenia więcej razy za to samo.

  2.2. Znaczenie instalacji i serwisu

  Na rynku znajdziesz wielu dostawców i producentów daszków. Zalecamy kontakt tylko z tymi, którzy oferują kompleksową usługę - czyli takimi, którzy oprócz produkcji i montażu w pierwszej kolejności przychodzą na pomiary i uzgodnienia, a ewentualnie później na wszelkie naprawy czy przeróbki. Prawidłowy i wysokiej jakości montaż ma kluczowe znaczenie dla jakości i długowieczności samego daszku. Jest wielu oferentów, którzy są zainteresowani jedynie sprzedażą i pozostawiają montaż współpracownikom zewnętrznym, którzy w konsekwencji otrzymują wszystkie reklamacje. Jednym słowem, gdy pojawia się problem odpowiedzialności, pojawiają się wzajemne oskarżenia i niekończące się opóźnienia. Dodatkowo podwykonawcy są zazwyczaj słabo opłacani, więc podnoszą ceny materiałów, aby coś zarobić, a żeby nie przegapić ani jednej pracy, pracują szybciej, a przez to gorzej. Oczywiście nie są zainteresowani przychodzeniem na naprawy, za które nie mogą pobierać opłat. Z tego powodu zalecamy dokładne sprawdzenie oferentów i sprawdzenie, czy mogą zapewnić pełną obsługę ze swoimi własnymi majstrami.

  2.3. Sprawdź doświadczenia użytkowników

  Sprawdź referencje oferenta - jeśli zajrzysz do Internetu, koniecznie przeczytaj komentarze poprzednich klientów lub umów się z oferentem, aby odwiedzić jego poprzednich klientów i zobaczyć prace,  może porozmawiać z nimi o tym, jak są zadowoleni z usługi i czy otrzymali żądane usługi posprzedażowe.

  3. Różne rodzaje daszków

  3.1. Gotowe czy wykonane na zamówienie?

  Daszki metalowe są produkowane seryjnie, ale również na wymiar. Te, które są wykonywane fabrycznie, to tak naprawdę gotowe konstrukcje o określonych cechach. Rozmiar daszku i zastosowane materiały są z góry określone i niezmienne. Zakupiony w ten sposób daszek można również zamontować samodzielnie lub zatrudnić fachowców. W przypadku zamówienia konstrukcji niestandardowej obejmuje to przygotowanie (podmurowanie lub wyłożenie płytek), montaż, ewentualne przeróbki lub wykończenie na miejscu, a także uzyskanie pozwolenia na budowę lub innych niezbędnych pozwoleń.

  3.2. Zgodnie z przeznaczeniem

  Metalowe daszki mogą mieć wiele zastosowań. Jeśli jest to daszek balkonu, tarasu czy pergoli, pod którym spędzamy czas poza domem czy mieszkaniem, chroni on zarówno przed słońcem, jak i przed opadami atmosferycznymi. Istnieją również wiaty lub wejście do domu. Metalowy daszek jest również elementem dekoracyjnym, ponieważ upiększa wygląd wejścia lub podwórka. Może również chronić letnią kuchnię, kosze na śmieci lub przestrzeń do innego przeznaczenia.

  3.3. Wedug materiału

  3.3.1. Stal

  Stalowe daszki mogą być bardzo eleganckie i zapewniać maksymalną funkcjonalność. Stal jest materiałem uniwersalnym, bardzo wysokiej jakości i trwałym, a jej żywotność szacuje się na 30 lat. Montaż stalowego daszka jest szybki i łatwy. Przygotowane elementy trafiają na miejsce montażu i instalowane są w ciągu kilku godzin. Sposób montażu jest taki, że jeśli zdecydujesz się go kiedyś usunąć lub przenieść w inne miejsce, można go zdemontować i zabrać. Możliwe jest również późniejsze dodanie elementów, za pomocą których można zmienić jego wygląd, rozmiar lub przeznaczenie. Stal nie rdzewieje, ponieważ w procesie produkcyjnym wykonuje się cynkowanie ogniowe, a później samą konstrukcję można zabezpieczyć lub upiększyć malując farbą proszkową tzw. piaskowaniem. Zaletą tego procesu jest to, że farba jest wypalana w temperaturze 200 ° C, dzięki czemu jest trwała i nie łuszczy się. Z drugiej strony jest tak wiele kolorów i odcieni, że z pewnością znajdziesz taki, który idealnie Ci odpowiada. Konserwacja nie jest konieczna, więc stosunek ceny do jakości jest niewątpliwy.

  3.3.2. Aluminium

  Aluminium jako materiał konstrukcyjny najlepiej nadaje się do mniejszych zadaszeń, ponieważ w porównaniu do stali i drewna pozwala na mniejsze rozpiętości. Zadaszenia tarasów, balkonów i mniejszych basenów najczęściej wykonywane są z aluminium. Aluminiowa konstrukcja jest dość odporna na czynniki atmosferyczne i inne czynniki zewnętrzne oraz jest łatwa w montażu i regulacji w razie potrzeby. Ich główną zaletą jest doskonały stosunek ceny do jakości, trwałość, wytrzymałość oraz łatwa konserwacja. Nachylenie zadaszenia wynosi zwykle od 5 ° do 30 ° i może wytrzymać obciążenie 220 kg/m2. Montaż i demontaż takiego zadaszenia jest bardzo prosty i szybki ze względu na lekkość materiału.

  3.4. Wolnostojące lub kotwione

  Daszki metalowe wolnostojące to takie, które stawiane są na słupach, natomiast kotwione to takie, które są połączone z innym obiektem za pomocą stalowych wsporników. Daszki kotwiące są zwykle stosowane, gdy konstrukcja nośna nie ma izolacji. Jeśli ją ma, to należy ją i ostatnią warstwę ściany przeciąć w miejscu, gdzie będą konsole, co oznacza uszkodzenie izolacji termicznej elewacji.

  3.5. Różne rodzaje dachów i pokryć dachowych

  Zadaszenia mogą mieć dach płaski (minimalny spadek musi wynosić 2%) lub dach jedno, dwu lub więcej spadowy. Pokrycia dachowe z poliwęglanu lub szkła są bardzo popularne, ponieważ przepuszczają światło, a jednocześnie są wystarczająco mocne. Są szczególnie dobre do nadkrywania okien, ponieważ w ten sposób nie zmienia się ilość światła w pomieszczeniu. A jeśli nie ma potrzeby oświetlenia, możesz zdecydować się na inne typy, takie jak blacha, cegła, tegola i inne.

  4. Procedura przed montażem

  4.1. Przygotowanie terenu

  Zainstalowanie zadaszenia zwykle wymaga pewnych prac przygotowawczych i prac terenowych. Byłoby dobrze, gdybyś miał okazję, zaplanować zadaszenia w ramach planów zagospodarowania podwórza. Oczywiście jest to wykonalne w nowym budownictwie. Jak więc przygotowuje się grunt? Jakie będą fundamenty i czy daszek wytrzyma wszystkie obciążenia? Odpowiedź nie może być precyzyjna. Wspornikowy, kotwiony daszek wymaga specjalnego żelbetowego fundamentu pasowego, ponieważ większość obciążenia będzie nosić tylko jedna strona. W przypadku zadaszeń wolnostojących, na trzech lub czterech słupach, najprawdopodobniej wystarczą fundamenty punktowe. Wielkość fundamentu zależy od wielkości konstrukcji. W każdym razie lepiej, żeby to obliczyli i zrobili fachwcy. W przypadku daszku, który jest połączony z innym budynkiem z jednej lub dwóch stron, zaleca się zamontowanie wsporników przed wykończeniem elewacji. Pozwoli to uniknąć późniejszego wiercenia, które może powodować straty ciepła. W tym sensie uniemożliwia pojawienie się tzw mostków termicznych. Mniejsze daszki nad drzwiami wejściowymi lub na balkonie są przymocowane do domu za pomocą konsoli i nie mają słupków.

  4.2. Wymagane pozwolenia

  Ogólnie rzecz biorąc, samorządy mają prawo do uchwalania na swoim terenie przepisów, dostosowanych specjalnie do ich specyficznych warunków, w różnych dziedzinach, w tym pozwoleń na budowę i użytkowanie, a także rozwiązań dla obiektów  tymczasowych lub specjalnych, na które również musisz je posiadać. W każdym razie zalecamy, abyś zawsze dobrze zapoznał się z przepisami obowiązującymi w Twojej gminie lub we właściwej inspekcji, aby uniknąć nieprzyjemności.

   

   

   

   

   

  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Zadaszenia metalowe?

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  szkło metal

  konstrukcja metalowa glębokość około 280cm szerokość 725cm 8100 zł do 13500 zł

  ........

  Zadaszenie balkonu

  Zadaszenie balkonu z poliwęglanu przed słońcem, deszczem i śniegiem, długość ok 15 m na zdjęciu nr 3 zadaszenie balkonu wykonane u sąsiada 12150 zł do 20250 zł

  ........

  zadaszenie schodów wejściowych, konstrukcja metalowa

  konstrukcja stalowa pod zadaszenie nad schodami, pokrycie blachodachówka 8100 zł do 13500 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, Zadaszenie metalowe, 1
  Zadaszenia metalowe, Leszno

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Dostawa i montaż wiat piknikowych oraz ławek i koszy na śmieci na MOP, 2
  Zadaszenia metalowe, Zielona Góra

  10800 zł do 18000 zł

  Cena, Pergola aluminiowa,
  Zadaszenia metalowe, Modlnica

  13500 zł do 22500 zł

  Cena, Zadaszenie tarasu 6mx 3,8m, 24 m kwadratowe
  Zadaszenia metalowe, Magnuszew

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, zadaszenie na rowery i śmietniki, 10m2
  Zadaszenia metalowe, Łódź

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Wycenę garażu , 20m2
  Zadaszenia metalowe, Nowy Sącz

  1080 zł do 1800 zł

  Cena, Metalowe zadaszenie tarasu, 6.5 x 4 m
  Zadaszenia metalowe, Sokolniki

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Pergola aluminiowa lamelowa , 420cmx320, wys. 290cm
  Zadaszenia metalowe, Tomkowa

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Zadaszenie i balustradę przy schodach, 6m2
  Zadaszenia metalowe, Ciechocinek

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Garaz, 15 m2
  Zadaszenia metalowe, Luzino

  360 zł do 600 zł

  Cena, Wiata na samochód, 23m2
  Zadaszenia metalowe, Baranówka

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Konstrukcja nad tarasem na której będą panele pv, Ok 10 mkw
  Zadaszenia metalowe, Jelenia Góra

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Daszek nad drzwiami na wspornikach metalowych, okolo 1,60m2
  Zadaszenia metalowe, Ząbki

  270 zł do 450 zł

  Cena, Prośba o wycenę wykonania zadaszenia tarasowego, długość 8 m, głębokość 3 m, wysokość od ściany 2,3 m
  Zadaszenia metalowe, Goczałkowice-Zdrój

  4860 zł do 8100 zł

  Cena, Zadaszenie, 3 m2
  Zadaszenia metalowe, Dobrzeń Wielki

  360 zł do 600 zł

  Cena, Zadaszenie szklane na konstrukcji stalowej, 2,4
  Zadaszenia metalowe, Gdynia

  180 zł do 300 zł  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Zadaszenia metalowe cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  251+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Zadaszenia metalowe
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone