Kładzenie kostki, behaton Cena

Ile kosztuje kładzenie kostki? Rzemieślnicy różnie wyceniają swoją pracę w zależności od materiału, podłoża oraz wzoru i wyglądu nawierzchni. W przypadku kostek granitowych opłata wynosi zwykle około 100 PLN/m2, za posadzki betonowe od 50 do 100 PLN / m2, a za płyty behaton około 350 PLN / m2.

Komu powierzyć kładzenie kostki? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców od układania kostki brukowej w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Poproś o ofertę:
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Sprawdź też:
Beton drukowany, cena

CENA BRUKOWANIA


Cena brukowania. Cena zakupu materiałów i brukowania oraz wykonanie podbudowy do grubości 50 cm.

50.00 zł/m2

BARDZO NISKA CENA
zł/m2

ŚREDNIA CENA
150.00 zł/m2

NAJWYŻSZA CENA
CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
Kładzenie kostki, behaton Cena

INNE CENY ZA KŁADZENIE KOSTKI, BEHATON

Wasza ilość

jednostka

orientacyjna cena

Wasza cena

Filtr, Ř60 cm

Cena zakupu i montażu filtra Ø60 cm oraz żeliwnej osłony.zł/szt

szt
zapytania>

Brukowanie betonowego podłoża kostką granitową 8x8x10 cm

Cena układania kostki granitowej i fugowania.zł/m2

m2
zapytania>

Zakup materiałów i brukowanie na podbudowie

Cena zakupu materiałów i brukowania na przygotowanym podłożu; przygotowanie podłoża z wykopem ziemi, folii i podbudowy o grubości 50 cm wraz z zagęszczeniem i wyrównaniem wibro-płytą.zł/m2

m2
zapytania>

Zakup płyt granitowych i układanie na podbudowie

Cena zakupu materiałów , kostki brukowej i brukowania na przygotowanym podłożu; przygotowanie podłoża z wykopem ziemi, folii i podbudowy o grubości 50 cm wraz z zagęszczeniem i wyrównaniem wibro-płytą.zł/m2

m2
zapytania>

Mechaniczne i ręczne wykopywanie brukowanej nawierzchni do głębokość 60 cm i załadunek na samochód ciężarowyzł/m3

m3
zapytania>

Wywóz gruzu ziemnego na wysypisko do 50 km i zapłacenie wszystkich opłat

kontener 3,7 m3zł/m3

m3
zapytania>

Zakup, dostawa i wypełnienie terenu materiałem do podbudowy oraz wyrównanie i zagęszczeniezł/m3

m3
zapytania>

Wykopy do wypełnienia fundamentów pod krawężniki, korytka ściekowe i ruryzł/m

m
zapytania>

Zakup, dostawa, wykonanie i zalanie betonem krawężnika o grubości 8 cmzł/m

m
zapytania>

Zakup, dostawa, wykonanie i zalanie betonem korytek ściekowych wraz z podłączeniem do podziemnej rury spustowejzł/m

m
zapytania>

Zakup, dostawa, montaż i zalewanie betonem rur betonowych Ø40 z żeliwną siatką do odprowadzania wody z podwórkazł/szt

szt
zapytania>
RAZEM:
WYŚLIJ ZAPYTANIE >

Kładzenie asfaltu, asfalt


Ile kosztuje kładzenie asfaltu? Koszt kładzenia asfaltu zależy od przygotowania podłoża i ilości war...

Sprawdź też: Kładzenie asfaltu i asfalt - cena asfaltu i asfaltowania

Beton drukowany


Ile kosztuje beton drukowany? W zależności od wielkości i składu betonu, złożoności projektu oraz ró...

Sprawdź też: Beton drukowany Cena

Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

Pomysły na urządzenie domu

Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Wszystko o układaniu kostki brukowej - materiał, montaż, ceny

 

1. Kostka brukowa: co to jest brukowanie?

Bruk z pewnością dodaje pewnej jakości do każdego podwórka. Brukowanie to w rzeczywistości pokrywanie powierzchni jakimś materiałem odpowiednim do takich prac - kamieniem, betonem, drewnem lub niektórymi z wielu materiałów kompozytowych. Płytki są uważane za materiał ładniejszy i bardziej prestiżowy niż asfalt, dlatego nimi powierzchnie pokrywane są ze szczególną starannością. Jeśli jesteś wybredny i chcesz w szczególny sposób udekorować swoje podwórko, kostka brukowa będzie świetnym wyborem. Nie ma prawie żadnej nawierzchni, której nie da się wybrukować – od tarasów, podwórek, ścieżek, chodników, dróg, placów, po inne podobne miejsca na otwartej przestrzeni – i której w ten sposób  da się poprawić  funkcjonalność i wygląd.

1.1. Brukowanie podwórka

Brukowane podwórko w znacznym stopniu przyczynia się do schludnego i uporządkowanego wyglądu otoczenia. Wybrukowanie najbliższego otoczenia domu połączonego z elewacją tak, aby tworzyły niepowtarzalną całość, sprawi, że Twój dom na pierwszy rzut oka będzie wyglądał kusząco, gościnnie i przytulnie. Dlatego nawierzchnia zewnętrznej przestrzeni powinna być zharmonizowana stylistycznie i estetycznie oraz funkcjonalnie. Jeśli wybierzesz odpowiedni materiał i zostanie on dobrze położony, wygląd zewnętrzny stanie się tak funkcjonalny, jak i przytulny.

Cena brukowania podwórka

Cena zakupu materiałów, wykonanie podstawy tamponu do 50 cm i brukowanie wynosi w granicach 50-70 PLN/m2.

Kładzenie kostki,behaton
Podwórko wyłożone kostką

 

1.2. Brukowanie parkingu

Praktycznie każdy dom ma parking, garaż lub zadaszenie, ponieważ zagospodarowane podwórko jest pierwszą rzeczą, którą widzisz, gdy zbliżasz się do czyjegoś domu. Dlaczego warto wybrać brukowanie zamiast asfaltowania?

Dlaczego warto wybrać brukowanie?

Wybrukowany parking wizualnie upiększy przestrzeń zewnętrzną; zamiast jednolitej czarnej powierzchni możesz ją dowolnie zaaranżować, wybierając jeden lub więcej materiałów, jeden lub więcej kolorów, jeden lub więcej kształtów, wzorów - jednym słowem, od płukanych płyt betonowych po kostki granitowe lub bruk. Bardzo popularne są również rastry, puste elementy betonowe, przez które może rosnąć trawa, dzięki czemu parking jest wtedy zazieleniony. Najważniejsze w tej aranżacji jest to, że zapewnia szybsze odprowadzanie wody opadowej, a co za tym idzie trwałość parkingu.

Cena brukowania parkingu

Cena zakupu materiałów, wykonania podkładu do tamponu do 50 cm i drenażu oraz samego ułożenia to koszt 50-70 PLN/m2.

1.3. Brukowanie tarasów

Brukowany taras ogrodowy to przedłużenie salonu i w sensie architektonicznym połączenie części zewnętrznej i wewnętrznej domu. W cieplejszym klimacie do nawierzchni najczęściej wybiera się kamień naturalny, betonowe płyty płukane lub płytki ceramiczne zewnętrzne.

Dlaczego brukujesz taras?

Wszystkie te materiały są łatwe w utrzymaniu i trwałe. Oczywiście można również zdecydować się na drewniany taras z podłogą z drewna tekowego. Do takiej estetyki nie może być żadnych zastrzeżeń. Ponadto jest bardzo popularny w zimniejszych regionach, czasami jako przedłużenie basenu, ponieważ jest cieplejszy pod stopami i wygodniejszy do leżenia.

Cena wyłożenia tarasu

Cena zakupu materiałów, wykonania podkładu do tamponu do 50 cm oraz drenażu i samej kostki kosztują między 50-70 PLN/m2.

1.4. Brukowanie drogi

Utwardzony podjazd to zawsze bardzo mocny element estetyczny wyglądu zewnętrznego. Potrafi działać filmowo i bardzo pretensjonalnie, ale nie bez powodu. Jak w przypadku każdej inżynierii lądowej, przygotowanie utwardzonej nawierzchni, odwodnienie i dobór materiałów są tutaj bardzo ważne, ponieważ będzie to droga dojazdowa. Można powiedzieć, że w takich przypadkach najczęściej wybiera się płytę betonową, mniejszy lub większy żwir oraz kamień naturalny.

Po co decydować się na brukowanie podjazdu?

Jeśli droga jest dobrze zaplanowana, a podłoże i warstwa końcowa wykonane jakościowo, droga będzie służyła przez lata i pięknie wyglądała. Jednocześnie, jeśli w którymś momencie pojawi się potrzeba naprawy lub dystrybucji nowej infrastruktury, wystarczy usunąć tylko jedną lub kilka płytek i dokonać naprawy lub wymiany, aby wszystko wróciło do stanu pierwotnego.

Cena wybrukowania drogi

Cena zakupu materiałów, wykonania podkładu do tamponu do 50 cm oraz drenażu i samej kostki kosztują między 50-70 PLN/m2.

1.5. Układanie płytek w ogrodzie

Czy znasz osobę, która nie lubi spacerować po pachnącym ogrodzie w pełnym rozkwicie? Jest to mało prawdopodobne, ale jest też pewne, że radość z spacerów jest jeszcze większa, gdy są ładnie zaaranżowane ścieżki. Układanie ścieżek ogrodowych można wykonać na wiele sposobów. Trasa jest albo nieprzerwana, albo przerywana mniejszymi lub większymi fugami wypełnionymi drobnym materiałem lub trawą. Płyty można również ułożyć tak, aby były schodkowe. Dostępnych jest wiele materiałów do układania ścieżek – od płyt betonowych gładkich lub płukanych, przez różnego rodzaju kamienie naturalne lub sztuczne, po kompozyty i drewno.

Cena wybrukowania ogrodu

Cena zakupu materiałów, wykonania podkładu do tamponu do 50 cm oraz drenażu i samej kostki kosztują między 50-70 PLN/m2.

1.6. Wytyczanie ścieżek

Utwardzone ścieżki bezpośrednio wokół domu, podwórka lub ogólnie w okolicy sprawią, że Twój dom będzie zawsze wyglądał na bogatszy i bardziej luksusowy. Dla każdej ścieżki najważniejsza jest dobra i solidna nawierzchnia wykonana według wszelkich zasad budownictwa, a wraz z nią odpowiednie odwodnienie. Ścieżki można ułożyć dowolnym materiałem. Materiały można łączyć pod względem koloru, kształtu, rozmiaru, ale ważne jest tylko, aby były odpowiednie do warunków glebowych i warunków zewnętrznych, aby służyły jak najdłużej.

Po co brukować ścieżki?

Wytyczanie ścieżek czy to w ogrodzie, wokół domu czy gdzie indziej, to automatycznie urządzanie otoczenia według zasad architektury krajobrazu, co samo w sobie przynosi pewne korzyści; w ten sposób funkcjonalność zostaje dodana do estetyki. W czasie deszczu nie wejdziesz do domu zabłocony, a na wiosnę nie będziesz deptał młodej trawy.

Cena wybrukowania ścieżki

Cena zakupu materiałów, wykonania podkładu do tamponu do 50 cm oraz drenażu i samej kostki kosztują między 50-70 PLN/m2.

1.7. Płyty ażurowe (elementy betonowe)

Płyty ażurowe to fabryczne, puste elementy betonowe do układania nasypów, murków oporowych i skarp. Służą do utwardzenia terenu i mniejszych osuwisk zamiast pełnego muru oporowego lub do zazieleniania powierzchni pionowych, jako granic między działkami lub powierzchniami o tym samym lub różnym poziomie. Skarpy betonowe są bardzo odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne oraz są trwałe.

Rodzaje elementów betonowych

Elementy dzielą się na ozdobne i tzw. łamane.

Ozdobne elementy to właściwy wybór, gdy chcesz zazielenić wzgórze lub skarpę. Elementy wyglądają jak doniczki lub żardinerie, które można układać jedna nad drugą w zygzakowaty kształt, a posadzone w nich kwiaty lub rośliny naprawdę uszlachetniają to miejsce.

Łamane lub rozdwojone elementy wyglądają jak masywny naturalny kamień. Najczęściej stosuje się je do ścian ozdobnych i często zakończone są ozdobnymi zaślepkami.

Układanie elementów betonowych

Układając elementy wyznaczamy i zabezpieczamy teren, dlatego konieczne jest wykonanie fundamentów w pierwszej kolejności. Pierwszy rząd elementów układa się na świeżo wylanym betonie, a następnie czeka, aż wszystko wyschnie i stwardnieje. Tuż przy fundamencie wykopywany jest kanał drenażowy i układana rura, a sama ściana skarpy jest izolowana korkową folią z tworzywa sztucznego, aby zapobiec wnikaniu wilgoci w beton fundamentu. Rzędy elementów mogą dochodzić do wysokości 1 m, jeśli są całkowicie pionowe, lub do 1,5 m, jeśli są nachylone.

Cena elementów betonowych na skarpy

Cena zakupu i dostawy elementów waha się od 65 do 320 PLN/szt. Cena instalacji zależy od rodzaju gruntu, nachylenia terenu i oczywiście oferenta. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie elementów betonowych na skarpy, możesz również skontaktować się z nami pod adresem DaiBau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, ale także oferentów i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

2. Kształty płyt - co wybrać?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów materiałów do brukowania w tej samej liczbie kolorów i kształtów. Przed takim wyborem człowiek po prostu staje przed dylematem – jak i co wybrać? W każdym razie wybór jest kwestią gustu, ale jako wskazówki mogą służyć zdjęcia gotowych prac w Internecie lub referencje wykonawcy. Sugerujemy wybór dwóch lub trzech kształtów, a następnie zapytaj fachowca, jak można je połączyć.

 Kształty płyt

Płyty mogą mieć kształt kwadratowy, prostokątny, pięciokątny, sześciokątny, zaokrąglony, okrągły lub nieregularny. Cokolwiek wybierzesz, ważne jest, aby były ułożone obok siebie jak puzzle, aby można było zakryć większe obszary. 

Są płyty o ostrych lub ściętych krawędziach. Te z ostrymi krawędziami układają się obok siebie bez przerw, więc wyglądają jako całość; te ze ściętymi krawędziami układa się ze spoinami, w zależności od ilości stron, wtedy wzór jest bardziej widoczny.

Wielkość płyty

Płyty mogą mieć różne rozmiary. Od kostki granitowej 8 cm po wielkoformatowe płyty betonowe 50 cm i więcej. Im większe kawałki, tym szybsza i tańsza konfiguracja; mniejsze kawałki, wielkość powierzchni i złożoność wzoru sprawiają, że praca jest droższa. Grubość zarówno mniejszych, jak i większych kawałków wynosi zwykle 5 cm, co wystarcza do uzyskania niezbędnej wytrzymałości i trwałości powierzchni.

2.1. Płyty

Kamienne, betonowe czy płukane płyty chodnikowe to najczęściej większe formaty i niewymagające prostokątne kształty. Płyty przeznaczone są do pokrycia tarasów, balkonów, chodników, ścieżek i podjazdów. Są odporne na obciążenie, sól i mróz, ponieważ podczas produkcji są impregnowane i zabezpieczone przed wszelkiego rodzaju obciążeniami, na jakie będą narażone. Samo kładzenie jest  proste jak czyszczenie i konserwacja, a ich trwałość jest niekwestionowana.

2.2. Kostki

Kostki należą do najstarszych sposobów układania dróg, ponieważ są niezwykle wytrzymałe i trwałe. Można uzyskać niesamowicie wzorzyste powierzchnie o różnych kolorach, rozmiarach i sposobach układania kostek. Najczęściej brukowane są ścieżki, chodniki, podjazdy, przejścia, podwórka, parkingi i skwery.

2.3. Rastry

Rastry to puste, betonowe elementy przypominające siatkę, a gdy wybrukuje się nimi parking lub podjazd, przez te wnęki może wyrosnąć trawa, dzięki czemu cała przestrzeń wygląda na wytworną i bardziej naturalną. Rastry wykonane są z dwóch warstw - górna z piasku kwarcowego odpornego na mróz i sól. Można je montować samodzielnie lub w połączeniu z płytami asfaltowymi i betonowymi o podobnym formacie. Rastry produkowane są najczęściej w rozmiarze 40x60x10 cm.

2.4. Krawężniki

Krawężnik to betonowy lub kamienny element, który graniczy z powierzchniami utwardzonymi lub asfaltowymi. Zgodnie z przeznaczeniem istnieją trzy rodzaje krawężników: ogrodowe, podwórkowe i drogowe. Bardziej masywne krawężniki betonowe służą do chodników, dróg, parkingów i ulic. W przypadku ogrodów, sadów, parków i ścieżek są jednak używane cieńsze krawężniki betonowe lub kamienne.

3. Rodzaje i kolory płyt

Materiały do brukowania muszą być odporne na ciśnienie, wilgoć, zamarzanie, kurczenie się i rozszerzanie i tym podobne fizyczne i chemiczne wpływy środowiska. W związku z tym nie każdy materiał nadaje się do tego zastosowania. Niezaprzeczalnie ważne jest, aby materiał brukowy współgrał z materiałem domu i podwórka, aby tworzył wizualną i fizyczną całość. Tak więc te same ścieżki idą wzdłuż domu murowanego, granit jak również płyty płukane są do domów zredukowanych, nowoczesnych. Drewno, kamień i różne ich imitacje bardziej harmonizują z tradycyjnymi budynkami murowanymi.

3.1. Kostki betonowe

Kostki betonowe, można śmiało powiedzieć, występują we wszystkich rozmiarach, kolorach i kształtach, różnych strukturach i fakturach, z ostrymi lub fazowanymi krawędziami - jednym słowem są najbardziej poszukiwane i najczęściej produkowane, ponieważ są naprawdę łatwe i szybkie w montażu i oferują doskonałe możliwości łączenia i sztaplowania. Nie zamarzają, są takie, które są impregnowane i odporne na działanie soli czy promieni UV, nie są śliskie i wytrzymują różnego rodzaju obciążenia. Dlatego nie ma zewnętrznej powierzchni, na której nie można by ich użyć.

Na rynku dostępne są bloczki betonowe wielu producentów, z których słynni mają swoje bardzo znane serie i linie wykonane z prawdziwych lub sztucznych materiałów, takich jak Prestige, Antique, Intakt, Classic i tym podobne.

Cena płyt betonowych

Cena kostki betonowej waha się od 20 do 80 PLN/m2.

3.2. Płyty płukane

Płyty płukane wykonane są ze specjalnego rodzaju betonu, gdzie po półschnięciu spłukiwane jest spoiwo w specjalnej procedurze. Otrzymany w ten sposób produkt ma szorstką powierzchnię bardzo podobną do marmuru. Płyty występują w różnych kolorach, mają różne wymiary i można tworzyć naprawdę niesamowite wzory. Podobnie jak inne płyty betonowe są odporne na mróz, sól, uszkodzenia i nie ślizgają się. Można nimi brukować ścieżki, podejścia, przejścia, drogi, chodniki, podwórka lub place. Ich wymiary to zazwyczaj 60x60 cm lub 40x40 cm.

Cena płyt płukanych

Brukowanie płukaną kostką betonową to koszt około 80 PLN/m2.

3.3. Płyty piaskowane

Płyty piaskowane wykonywane są w procesie piaskowania, czyli usuwania warstwy wierzchniej silnym strumieniem drobnego kruszywa. W ten sposób uzyskuje się szorstką, nierówną  powierzchnię o bardzo ciekawym wyglądzie. Aby była trwalsza, można ją następnie impregnować różnymi środkami ochronnymi. Wymiary płyt to zazwyczaj 40x40x4 cm.

Cena płyt piaskowanych

Ceny płyt granitowych piaskowanych są bardzo różne i wahają się od 30 PLN/m2 wzwyż.

3.4. Płyty betonowe

Gładkie płyty betonowe wyglądają dość zwyczajnie. Charakterystyczne dla nich jest to, że nie ślizgają się, są bardzo odporne na wpływy zewnętrzne takie jak mróz, sól, promieniowanie UV, uszkodzenia i nacisk, dzięki czemu wytrzymują bardzo długo. Są używane zarówno na powierzchnie dla pieszych, jak i dla pojazdów, więc można je znaleźć na podwórkach, placach i rynkach. Ich wymiary to zazwyczaj 40x40x4 cm. Są łatwe w utrzymaniu poprzez mycie wodą lub neutralnymi środkami.

Cena płyt betonowych

Ceny płyt betonowych są bardzo różne, w zależności od jakości i wzoru i wahają się od około 15 PLN/m2 wzwyż.

3.5. Kamienne płyty

Płyty kamienne są używane do brukowania od setek lat, ponieważ kamień jest najbardziej wytrzymałym i najmocniejszym materiałem w naturze, a także dlatego, że zawsze wygląda monolitycznie, prestiżowo i samowystarczalnie. Granit, marmur, piaskowiec, łupek, wapień, kwarc, porfir i tym podobne są najczęściej używane do brukowania.

Decydując się na kamień, pamiętaj, że rodzaje kamienia różnią się od siebie kolorem, strukturą i innymi cechami, dlatego ten, który wybierzesz, powinien idealnie pasować zarówno na zewnątrz, jak i do wnętrza Twojego domu. Kamień naturalny jest mniej lub bardziej łatwy do kształtowania, a te metody obróbki są znane jako polerowanie, szczotkowanie, wypalanie, pieczenie, cięcie i tak dalej. Tak obrobionymi kawałkami można pokryć wszystkie powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne, które pozostaną równie piękne i trwałe przez dziesięciolecia.

3.5.1. Płyty granitowe

Granit to bardzo mocny i wysokiej jakości naturalny materiał budowlany. Płytami granitowymi można wyłożyć powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne. Surowiec umożliwia kształtowanie różnych części takich jak parapety, stopnie, lady, blaty, portale, wyposażenie ogrodu, kominki, stoły kamienne i wiele innych.

3.5.2. Płyty marmurowe

Marmur to zwarta skała metamorficzna z charakterystycznymi kryształami. Różne właściwości różnych minerałów nadają marmurowi mnogość kolorów i odcieni. Koncentracja minerałów może również tworzyć pewien wzór, to znaczy żyły i żyłki, które rozciągają się na wszystkie strony i są inne w każdej skale. Zgodnie z siecią tych żył, dokładnie wiadomo z którego kamieniołomu pochodzi która skała i nie ma dwóch takich samych. Najczęściej obróbka polega na polerowaniu na wysoki połysk, co pozwala wydobyć określone faktury i kolory. Dlatego marmur jest zdecydowanie najpopularniejszym i najbardziej poszukiwanym kamieniem dekoracyjnym od setek lat. Obecnie służy do pokrywania podłóg i ścian, a także sufitów we wnętrzach, powierzchni na zewnątrz itp., ale także pomników.

3.5.3. Płyty wapienne

Wapień to twarda skała, chociaż jest wrażliwa na wodę, zwłaszcza kwaśne deszcze. Płyty wapienne mają jednolite odcienie beżu i są najczęściej używane do okładzin ściennych we wnętrzach, a rzadziej do powierzchni zewnętrznych i tylko niektóre ich rodzaje.

3.5.4. Płyty z piaskowca

Piaskowiec to kamień, który wygląda bardzo naturalnie i ma miękki, ziemisty kolor. Zwykle jest tylko z grubsza obrabiany i używany do wykładania powierzchni zewnętrznych, ponieważ w ogóle się nie ślizga.

3.5.5. Płyty kwarcowe

Kwarc to bardzo twardy kamień. Stosowany jest głównie do brukowania powierzchni zewnętrznych.

3.5.6. Płyty porfirowe

Porfir to także twardy kamień. Szczególnie nadaje się do układania nawierzchni zewnętrznych.

3.5.7. Płyty łupkowe

Łupek to rodzaj kamienia, który łuszczy się warstwami i ma głównie przeciętą powierzchnię. Stosowany jest głównie do wykładania powierzchni zewnętrznych, chociaż istnieją typy, które nadają się również do wnętrz.

3.5.8. Płyty żwirowe

Żwir świetnie nadaje się do wykładania powierzchni, które powinny estetycznie ładnie wyglądać. Służy do wykonywania mozaik, które muszą mieć szczególne właściwości i kształty, są mrozoodporne i stabilne. Łącząc żwir o różnych rozmiarach i kolorach, można tworzyć kolorowe lub mozaikowe obrazy. Okładzina żwirowa jest coraz bardziej poszukiwana na tarasy, miejsca do siedzenia w ogrodach i sadach i tym podobne. Żwir można kupić w wyspecjalizowanych sklepach lub u kamieniarzy.

3.6. Płytki zewnętrzne

Płytki na powierzchnie zewnętrzne mogą być ceramiczne lub od niedawna porcelanowe lub tzw. ceramika gresowa. Płytki ceramiczne do stosowania na zewnątrz są odporne na wodę, mróz i sól oraz nie pękają. Ceramika gresowa charakteryzuje się również tym, że się nie ślizga, dlatego jest coraz częściej poszukiwana na tarasy, balkony i schody zewnętrzne.

Cena płytek zewnętrznych

Cena zewnętrznych płytek ceramicznych waha się od 20 do 70 PLN/m2, są też droższe.

3.7. Kostki granitowe

Kostki granitowe to jeden z najstarszych materiałów do układania nawierzchni publicznych, takich jak place, fora, rynki, ulice i tym podobne. Kolorystyka kostki granitowej to różne odcienie szarości, zielonkawy, żółty i czerwony. Łącząc kolorystykę i sposób układania można uzyskać bardzo ciekawe wzory, nawet prawdziwe mozaiki. kostki granitowe najlepiej sprawdzają się na nierównym terenie; jednak, prawdę mówiąc, kostka brukowa nie jest najbardziej odporna na opady atmosferyczne, zwłaszcza na pochyłych powierzchniach. Wymiary kostki granitowej wahają się od 5 do 20 cm.

Cena kostki granitowej

Kostki granitowe kosztują od około 60 PLN/m2.

3.8. Cegła

Cegła wypalana lub tzw. cegła klinkierowa to tradycyjny sposób brukowania w miejscach, gdzie nie było innych materiałów nadających się do takiego zastosowania. Cegły klinkierowe są wytwarzane z wody i niektórych rodzajów gliny i wypalane w temperaturze powyżej 1200 ° po kilku dniach suszenia na zewnątrz. Ten rodzaj brukowania jest lepszy i trwalszy w suchszym i cieplejszym klimacie.

Cena brukowania cegłom

Ceny cegieł (terakota) wahają się od 1,50 do 5 PLN/szt.

3.9. Płyty ażurowe

Rastry są klasyfikowane jako specjalne rodzaje płyt ze względu na ich charakterystyczny wygląd. W rzeczywistości są to betonowe płyty perforowane, z mniejszymi lub większymi otworami, które tworzą siatkę, przez którą może rosnąć trawa, a cała brukowana powierzchnia jest zielona. Najczęściej wykorzystywane są na parkingi i drogi dojazdowe. Jeśli chcesz przełamać monotonię dużej, jednolitej powierzchni, to rastry są doskonałym wyborem.

Cena płyt ażurowych

Płyty ażurowe kosztują około 30 PLN/m2.

3.10. Wykładanie powierzchni drewnem

Drewno może być świetnym dodatkiem do Twojego ogrodu. Deski drewniane doskonale komponują się z naturalnym środowiskiem i materiałami. Ponieważ samo drewno nie jest odporne na wilgoć, należy je zabezpieczyć, ale należy również starannie dobrać rodzaj drewna. W tym sensie najlepsze gatunki to kasztan i dąb. Płyty mogą być również wykonane w różnych kształtach, na przykład pień można ciąć w poprzek na plastry. Jedynie pień powinien mieć średnicę większą niż 10 cm, a plastry  grubość 15-20 cm. Kładzenie płyt drewnianych jest proste, ale wymaga dobrze przygotowanego podłoża, zwłaszcza drenażu, aby drewno nie zaczęło gnić jesienią. Drewno można wykorzystać do wykładania tarasów, ścieżek w ogrodzie, brzegów stawów lub basenów, do pokrycia miejsc do siedzenia lub pawilonów i altan.

Cena płyt drewnianych

Metr kwadratowy okrągłych pienków plastrów to koszt około 60 PLN/m2 i więcej.

4. Brukowanie+ cena

Brukowanie to bardzo przystępne cenowo rozwiązanie do pokrywania powierzchni, a jednocześnie bardzo szybkie. Cena materiałów użytych do brukowania różni się znacznie w zależności od samego materiału, przygotowania podłoża, wielkości powierzchni oraz złożoności rodzaju i sposobu kładzenia.

4.1. Przygotowanie podłoża

Przygotowanie podłoża to pierwszy etap układania nawierzchni. Trwałość każdej pracy w dużej mierze zależy od odpowiedniego przygotowania terenu, zgodnie z przeznaczeniem nawierzchni i rodzajem materiału. W ten sposób, na przykład, powierzchnia jezdna, która nie jest wykonana prawidłowo, bardzo szybko zacznie się pogarszać. Dlatego też należy najpierw usunąć próchnicę z terenu przeznaczonego pod brukowanie, aby gleba nie osiadała nierównomiernie i aby uzyskać niezbędną wytrzymałość. Następnie należy wykopać warstwę gleby 20-30 cm i ułożyć wodoodporną tkaninę, na którą wysypuje się warstwę piasku i żwiru. Następnie wykonuje się walcowanie i zagęszczanie materiału do określonej wytrzymałości i niezbędnej nośności, z obowiązkowym nachyleniem co najmniej 2,5% ze względu na drenaż.

Koszt przygotowania podłoża

Cena przygotowania podłoża, która obejmuje wykopanie gruntu i wypełnienie tamponu to 20-30 PLN/m2. 4.2. Drenaż

Warstwa drenażowa jest kluczowym czynnikiem dla każdej inżynierii lądowej – zarówno pod względem jakości, jak i trwałości. Drenaż wykonuje się poprzez nałożenie folii drenażowej, na którą w dwóch warstwach wysypuje się żwir. W ten sposób tampon, czyli podłoże pozostaje płaskie i stabilne, unika się ciągłych napraw występów, dziur czy kolein. Taki preparat zapewnia szybkie i łatwe odprowadzenie wody oraz zapobiega jej zatrzymywaniu, co zwykle powoduje uszkodzenia.

Cena folii drenażowej

Cena rolki folii kubełkowej waha się od 40 do 230 PLN.

4.2. Ustawianie krawężników

Poprzez umieszczenie krawężników określane są granice zewnętrzne i wysokość utwardzonej powierzchni. Do tej pracy stosuje się krawężniki betonowe lub kamienne o różnych rozmiarach - od 5,5x20x100 cm do 15x24,5x100 cm. Prawidłowy montaż jest najważniejszy dla trwałości zainstalowanych krawężników. Rozpoczyna się od wykopania rowu, w którym wylewa się betonową podstawę o wysokości około 20 cm. Krawężniki układa się na tej powierzchni w odstępach co najmniej 5 mm, a następnie następuje ich wyrównanie i boczne zalanie betonem. Spoiny między krawężnikami wypełnia się mieszanką cementową.

Koszt wykonania krawężników

Koszt wykonania krawężników obejmuje przygotowanie podłoża betonowego, wykonanie drenażu oraz ułożenie i fugowanie krawężników. W zależności od rodzaju krawężnika i wykonawcy cena może wynosić około 32-35 PLN/mb.

4.3. Docinanie płyt

Aby płyty idealnie wpasowały się w powierzchnię, na której są układane, często trzeba je docinać. Wymaga to odpowiednich narzędzi – piły kątowej – i dla każdego innego materiału – czy to do betonu, kamienia czy klinkieru. W przypadku kamienia naturalnego należy użyć frezu diamentowego lub profesjonalnego narzędzia do cięcia ceramiki na mokro. Jeśli sam robisz cięcie, nie zapomnij o nausznikach, goglach i masce, dobrych rękawicach roboczych i butach z metalowymi ochraniaczami na palce.

4.4. Brukowanie

Brukowanie zawsze zaczyna się od jednego rogu, pod kątem prostym do linii wejściowej. Jeśli to możliwe, zacznij od najniższej części powierzchni. Płyty należy układać tak, by pomiędzy zostały spoiny. Przestrzenie można również wykonać za pomocą krzyżyków, czyli plastikowych przekładek, które zwykle stosuje się do przyklejania płytek ceramicznych, a linię prostą trzyma się napiętym sznurkiem. Płyty wyrównuje się gumowym młotkiem lub płytką wibracyjną. Krawędzie płyt się docina. Jeśli płyty lub kostki nie są tego samego koloru, dobieraj je z różnych opakowań tak, aby ostatecznie wyglądały jak najbardziej równomiernie.

Cena brukowania

Cena brukowania to 50-100 PLN/m2.

4.5. Wzory

Różnorodne kształty i kolory płyt i kostek umożliwiają tworzenie kolorowych wzorów czy mozaik. Sposób ułożenia płytek będzie miał decydujące znaczenie dla ostatecznego wyglądu powierzchni, dlatego warto ją dokładnie zaplanować. Wzory można również tworzyć, układając płytki lub kostki o różnych rozmiarach, układając asymetrycznie lub losowo, łącząc kolory lub kształty i tak dalej; możliwości są tak naprawdę takie same, jak wyobraźnia. Wzór może być teksturą, ale także modelem geometrycznym lub figurowym. Najczęściej spotykane są jednak nieco prostsze – ukośne, schodkowe, półkoliste, okrągłe lub „jodełkowe”.

4.6. Fugowanie

Przed fugowaniem utwardzonej powierzchni należy ją oczyścić i pozostawić do wyschnięcia. Płyty lub kostki są fugowane piaskiem lub specjalną zaprawą. Jeśli spoiny są wypełnione piaskiem, to jest to kwarcowy lub podobny, które nie zawiera wapń. Takie fugowanie można wykonać tylko przy suchej pogodzie. Aby fugowanie było jeszcze bardziej skuteczne, należy użyć płyty wibracyjnej; dzięki temu płyty, czyli kostki będą lepiej układać się na powierzchni, spoiny będą bardziej równomiernie wypełnione, a cała powierzchnia będzie bardziej płaska. Płyta wibracyjna to maszyna, która zagęszcza powierzchnię za pomocą wibracji, dlatego czasami konieczne jest uzupełnienie niektórych miejsc po pracy z nią. Fuga jest taka, że ​​spoiny stają się elastyczne, czyli bardziej odporne na erozję, a także zapobiegają wzrostowi trawy w przestrzeniach między warstwowych. Masę fugową można stosować do fugowania placów, parkingów i innych miejsc publicznych, które nie będą narażone na duże obciążenia.

5. Konserwacja nawierzchni utwardzonych

5.1.Maty grzejne zewnętrzne na podwórku

Masz dość ciągłego odśnieżania podwórka? Zalecamy zainstalowanie specjalnej maty do ogrzewania powierzchni zewnętrznych, która topi śnieg i zapobiega zamarzaniu. Zewnętrzne ogrzewanie podłogowe służy do roztapiania śniegu i zapobiegania zamarzaniu podwórek, schodów, ramp, przejść, podjazdów, tarasów, garaży i wszystkich innych eksponowanych miejsc. Siatkę grzewczą podwórzową można montować w piasku, pod asfaltem, betonem, płytkami lub płytami.

Cena zewnętrznego ogrzewania 

Orientacyjna cena zewnętrznej maty grzejnej  bez prac budowlanych wynosi od 160 do 2000 PLN/rolka.

5.2. Czyszczenie wodą pod wysokim ciśnieniem

Pomimo dużej trwałości i odporności nawierzchnie brukowane wymagają konserwacji i czyszczenia. Kurz, sole, różne zanieczyszczenia i chwasty pomiędzy fugami najłatwiej usunąć myjąc je pod ciśnieniem. Dzięki takiemu czyszczeniu przywrócisz im pierwotny wygląd, a także przedłużysz ich żywotność. Słabością tego systemu jest to, że woda pod ciśnieniem może wypłukać i fugi, i po umyciu konieczne będzie wypełnienie ubytków masą fugową lub piaskiem kwarcowym. Jednak najpierw musisz poczekać, aż wszystko dobrze wyschnie.

5.3. Usuwanie chwastów z przestrzeni między płytkami

Chwasty z przestrzeni między płytami lub kostkami można usunąć ręcznie za pomocą nożyc ogrodowych. Jednak chociaż jest to sposób na zachowanie fug w nienaruszonym stanie, cała praca jest bardzo powolna i usuwa jedynie roślinność. Możesz również użyć środków chemicznych, które są bardziej wydajne, ale wątpliwe dla środowiska. Ponowny wzrost i rozprzestrzenianie się roślin można spowolnić i przerzedzić za pomocą herbicydów lub mieszanki domowego wyrobu z octu, soli i mydła.

6. Oferenci i wykonawcy

6.1. Kamień, kamieniarze

Kamieniarz to fachowiec zajmujący się obróbką kamienia; jego zadaniem jest ze skały wykonanie kawałka o dokładnych wymiarach i pożądanym kształcie lub wykonanie kilku nich o bardziej złożonej strukturze. U doświadczonych i wykwalifikowanych rzemieślników zawsze można zamówić wykonanie podłóg, lad, blatów roboczych, schodów, kamiennych okładzin ściennych lub parapetów, rzeźb, fontann, pomników, stołów, ławek, filarów, wazonów, lamp, mis i wielu innych.

6.2. Oferenci i wykonawcy

Oferentami i wykonawcami takich prac są wyspecjalizowane firmy, których mistrzowie mogą również zarekomendować rodzaj kamienia, przygotować podłoże i drenaż oraz wybrukować teren zgodnie z życzeniem i umową. Bardzo ważne jest, aby wykonawca posiadał cały niezbędny sprzęt, narzędzia i maszyny; najważniejsze są maszyny do zagęszczania materiałów i precyzyjne narzędzia tnące. Jeśli nie masz doświadczenia z takimi rzeczami lub nie jesteś pewien kogo wybrać, możesz również skontaktować się z nami, wysłać zapytanie, a sprawdzeni fachowcy, z którymi współpracujemy, odpowiedzą ofertami.

Kiedy należy wykonać brukowanie?

Sezon na wykonywanie takich prac trwa od marca do października. Zalecamy jednak, aby nie czekać do pełni sezonu, bo wtedy fachowcy są najbardziej zajęci, tylko wysłać zapytanie miesiąc lub dwa wcześniej i już przed rozpoczęciem sezonu wiedzieć, na co możesz liczyć.

7. Rozważania

7.1. Brukowanie czy asfaltowanie

Asfaltowanie placu lub drogi dojazdowej jest najbardziej opłacalne pod względem ceny, ale nie jest z estetycznego i praktycznego punktu widzenia. W przypadku jakichkolwiek późniejszych prac nawierzchnię asfaltową należy ciąć, a następnie łatać; jeśli jest uszkodzony, asfalt można naprawić tylko przez pokrycie go nową warstwą, co znowu jest dużym wydatkiem. Dlatego brukowanie jest o wiele bardziej odpowiednie, ładniejsze i bardziej ekonomiczne. Układanie kostki lub płytek jest łatwe i masz duży wybór pod każdym względem. Jeśli zdecydujesz się na płyty betonowe, zapłacisz prawie tyle samo, co za asfaltowanie.

7.2. Wykonać samodzielnie czy zatrudnić fachowców

Jeśli masz doświadczenie w tego typu pracach, znasz wszystkie szczegóły i sposób pracy, możesz sam wybrukować przestrzeń. W przeciwnym razie radzimy zatrudnić fachowców, ponieważ ryzykujesz szybkie zniszczenie, naprawy, stratę czasu i nowe koszty.

8. Trendy w brukowaniu

8.1. Styl rustykalny

Rustykalne, czyli klasyczne płytki lub kostki to takie, które imitują wygląd zużytych naturalnych materiałów. Jeśli lubisz stare podwórka, ogrody lub sady, możesz od razu użyć tych materiałów, aby stworzyć atmosferę, która w innym przypadku byłaby tworzona przez dziesięciolecia. Jeśli planujesz użyć starych płytek lub kostek, zwróć uwagę na to, jak będą pasować do Twojego podwórka.

8.2. Nowoczesny styl

Płyty i kostki do nowoczesnych stylów brukowych to w większości ostro-krawędziowe, ale świetnie dopracowane, minimalistyczne konstrukcje i fenomenalnie wpisujące się w trendy współczesnej architektury. Jeśli planujesz użyć nowych materiałów, zwróć uwagę na to, jak będą pasować do Twojego podwórka.

8.3. Stare i używane płytki i kostki

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się ponowne wykorzystanie zużytych płyt lub kostek, a właściwie wykorzystanie zużytych materiałów w nowej odsłonie, jako rodzaj recyklingu. Te płytki lub kostki, ze względu na lata użytkowania, mają szczególną patynę i na pewno romantyczny urok. Najczęściej wykorzystywane są przy renowacji lub adaptacji starych budynków.

 

DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMUPOŁOŻYĆ KOSTKĘ WOKÓŁ DOMKU W TUMIANACH

Dzien dobry,

Potrzebuje położyć kostkę wokół domku. Ścieżki. 12150 1 do 20250 zł


........

FACHOWEGO DORADZTWA PROJEKT UŁOZENIE KOSTKI BRUKOWEJ

ułozenie kostki brukowej
4050 1 do 6750 zł


........

OPASKA PRZY BUDYNKU, KRAWĘZNIK, KAMIEŃ DROBNY

Opaska wokół budynku: podsypka z piachu, na to drobny kamien polny - ograniczenie krawęznikiem 6 cm. Krawęznik i kamień mam. Długość opaski ok. 55 mb 6075 1 do 10125 zł


........

CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

CENA, ASFALT , ASFALT
Kładzenie kostki, behaton, Skarżysko-Kamienna

5400 zł do 9000 zł

CENA, POŁOŻENIE KOSTKI BRUKOWEJ, 19,8 M2
Kładzenie kostki, behaton, Głuchołazy

585 zł do 975 zł

CENA, PODJAZD DO GARAZU-KOSTKA BRUKOWA, OK.120M2
Kładzenie kostki, behaton, Klekotna

2430 zł do 4050 zł

CENA, KOSTKA BRUKOWA NA DRODZE, DLUGOSC ODCINKA 90 M SZEROKOŚĆ 4 M NA TYM ODCINKU POŁOZONE SA KRAWĘZNIKI Z OBU STON
Kładzenie kostki, behaton, Rzeszów

2700 zł do 4500 zł

CENA, UŁOŻENIE KOSTKI BRUKOWEJ, 50 M2
Kładzenie kostki, behaton, Oleśnica

3600 zł do 6000 zł

CENA, WYRÓWNANIE DROGI, POŁOŻENIE NAWIERZCHNI, 1100M2
Kładzenie kostki, behaton, Lipków

21600 zł do 36000 zł

CENA, PARKING, 1000 M2
Kładzenie kostki, behaton, Płóczki Dolne

19800 zł do 33000 zł

CENA, NAPRAWA KOSTKI GRANITOWEJ, OK. 7M2
Kładzenie kostki, behaton, Suchy Las

136.8 zł do 228 zł

CENA, ZROBIENIE TARASU Z KOSTKI BRUKOWEJ DUŻEJ , 30 M2
Kładzenie kostki, behaton, Szemud

630 zł do 1050 zł

CENA, UŁOŻENIE TRYLINKI, OK. 200 M2
Kładzenie kostki, behaton, Mikołajki

3960 zł do 6600 zł

CENA, MUREK OPOROWY Z GAZONÓW, 8 M X 1.2M
Kładzenie kostki, behaton, Lachowice

270 zł do 450 zł

CENA, SCHODY WEJŚCIWE + TARAS ORAZ UŁOŻENIE KOSTKI WOKÓŁ BUDYNKU, OK. 80 - 85 M2
Kładzenie kostki, behaton, Koźniewo Wielkie

1530 zł do 2550 zł

CENA, PRACE BRUKARSKIE, 1000 MB OBRZEŻY 6X20 CM
Kładzenie kostki, behaton, Warszawa

5850 zł do 9750 zł

CENA, KOSTKA BRUKOWA OKOŁO 300 M2, 300 M2
Kładzenie kostki, behaton, Jasło

5850 zł do 9750 zł

CENA, POŁOŻENIE KAMIENIA NATURALNEGO W KOŚCIELISKU , OK. 200 M2
Kładzenie kostki, behaton, Kościelisko

3150 zł do 5250 zł

CENA, KOMPLEKSOWE UŁOŻENIE KOSTKI BRUKOWEJ, OK. 250 M2
Kładzenie kostki, behaton, Gródek

4860 zł do 8100 zł

CENA, WYBRUKOWANIE PODJAZDU DO GARAŻU, OK. 10 M.KW.
Kładzenie kostki, behaton, Zabrze

225 zł do 375 zł

CENA, EKIPY DO ULOZENIA KOSTKI BRUKOWEJ I TARASU, 150 M KOSTKI 40 M PLYTY TARASOWEJ
Kładzenie kostki, behaton, Kajetany

3870 zł do 6450 zł

CENA, UŁOŻENIE KOSTKI NA POSESJI, 150M2
Kładzenie kostki, behaton, Sitkówka

3150 zł do 5250 zł

CENA, NIWELACJA ,
Kładzenie kostki, behaton, Krynica Morska

1800 zł do 3000 zł

CENA, PRZYGOTOWANIE GRUNTU POD DOMEK NARZĘDZIOWY, 3X3
Kładzenie kostki, behaton, Kępa

180 zł do 300 zł

CENA, WYKONANIE PODJAZDU PRZED GARAŻEM , OK. 80-90 M2
Kładzenie kostki, behaton, Cieszyn

2340 zł do 3900 zł

CENA, KOSTKA GRANITOWA Z MATERIAŁEM, 110 M2
Kładzenie kostki, behaton, Rybno

1980 zł do 3300 zł

CENA, WYRÓWNANIE TERENU, WYKONANIE PODJAZDU, PRACE BRUKARSKIE I OGRODOWE, OK. 300 M2
Kładzenie kostki, behaton, Zabierzów

1800 zł do 3000 zł

CENA, PODEST NA GRUNCIE LEŚNYM, 9 M2
Kładzenie kostki, behaton, Sokolniki-Las

180 zł do 300 zł

CENA, OBUDOWA BASENU , 50M2
Kładzenie kostki, behaton, Trzebież

270 zł do 450 zł

CENA, ROBOTY ZIEMNE, PODBUDOWA, KRAWĘŻNIKI I OBRZEŻA, NAWIERZCHNIE, SCHODY,, 1500 M2
Kładzenie kostki, behaton, Jastrzębie-Zdrój

36000 zł do 60000 złZobacz inne zakończone projekty i ceny

Kładzenie kostki, behaton cennik

Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

1188+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA KŁADZENIE KOSTKI, BEHATON
BEZPŁATNE USŁUGI
BEZ PROWIZJI
OTRZYMAJ OFERTĘ

Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze KŁADZENIE KOSTKI, BEHATON?

 • Kładzenie kostki, behaton Warszawa
 • Kładzenie kostki, behaton Kraków
 • Kładzenie kostki, behaton Łódź
 • Kładzenie kostki, behaton Poznań
 • Kładzenie kostki, behaton Wrocław
 • Kładzenie kostki, behaton Będzin
 • Kładzenie kostki, behaton Bełchatów
 • Kładzenie kostki, behaton Biała Podlaska
 • Kładzenie kostki, behaton Białystok
 • Kładzenie kostki, behaton Bielsko-Biała
 • Kładzenie kostki, behaton Bydgoszcz
 • Kładzenie kostki, behaton Bytom
 • Kładzenie kostki, behaton Chełm
 • Kładzenie kostki, behaton Chorzów
 • Kładzenie kostki, behaton Częstochowa
 • Kładzenie kostki, behaton Dąbrowa Górnicza
 • Kładzenie kostki, behaton Elbląg
 • Kładzenie kostki, behaton Ełk
 • Kładzenie kostki, behaton Gdańsk
 • Kładzenie kostki, behaton Gdynia
 • Kładzenie kostki, behaton Gliwice
 • Kładzenie kostki, behaton Głogów
 • Kładzenie kostki, behaton Gniezno
 • Kładzenie kostki, behaton Gorzów Wielkopolski
 • Kładzenie kostki, behaton Grudziądz
 • Kładzenie kostki, behaton Inowrocław
 • Kładzenie kostki, behaton Jastrzębie-Zdrój
 • Kładzenie kostki, behaton Jelenia Góra
 • Kładzenie kostki, behaton Kalisz
 • Kładzenie kostki, behaton Katowice
 • Kładzenie kostki, behaton Kędzierzyn-Koźle
 • Kładzenie kostki, behaton Kielce
 • Kładzenie kostki, behaton Konin
 • Kładzenie kostki, behaton Koszalin
 • Kładzenie kostki, behaton Legnica
 • Kładzenie kostki, behaton Leszno
 • Kładzenie kostki, behaton Lubin
 • Kładzenie kostki, behaton Lublin
 • Kładzenie kostki, behaton Łomża
 • Kładzenie kostki, behaton Mielec
 • Kładzenie kostki, behaton Nowy Sącz
 • Kładzenie kostki, behaton Olsztyn
 • Kładzenie kostki, behaton Opole
 • Kładzenie kostki, behaton Ostrów Wielkopolski
 • Kładzenie kostki, behaton Ostrowiec Świętokrzyski
 • Kładzenie kostki, behaton Pabianice
 • Kładzenie kostki, behaton Piła
 • Kładzenie kostki, behaton Piotrków Trybunalski
 • Kładzenie kostki, behaton Płock
 • Kładzenie kostki, behaton Pruszków
 • Kładzenie kostki, behaton Przemyśl
 • Kładzenie kostki, behaton Radom
 • Kładzenie kostki, behaton Ruda Śląska
 • Kładzenie kostki, behaton Rybnik
 • Kładzenie kostki, behaton Rzeszów
 • Kładzenie kostki, behaton Siedlce
 • Kładzenie kostki, behaton Słupsk
 • Kładzenie kostki, behaton Sosnowiec
 • Kładzenie kostki, behaton Stalowa Wola
 • Kładzenie kostki, behaton Stargard
 • Kładzenie kostki, behaton Suwałki
 • Kładzenie kostki, behaton Świdnica
 • Kładzenie kostki, behaton Szczecin
 • Kładzenie kostki, behaton Tarnów
 • Kładzenie kostki, behaton Tarnowskie Góry
 • Kładzenie kostki, behaton Tczew
 • Kładzenie kostki, behaton Tomaszów Mazowiecki
 • Kładzenie kostki, behaton Toruń
 • Kładzenie kostki, behaton Tychy
 • Kładzenie kostki, behaton Wałbrzych
 • Kładzenie kostki, behaton Włocławek
 • Kładzenie kostki, behaton Zabrze
 • Kładzenie kostki, behaton Zgierz
 • Kładzenie kostki, behaton Zielona Góra
 • Kładzenie kostki, behaton Żory
 • Kładzenie kostki, behaton Legionowo
 • Kładzenie kostki, behaton Ostrołęka
 • Kładzenie kostki, behaton Racibórz
 • © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone