Ile kosztuje malowanie ścian? Cena malowania uzależniona jest przede wszystkim od wielkości i stopnia skomplikowania powierzchni do wykonania, a może być ona droższa poprzez zastosowanie kilku różnych kolorów lub wykonanie specjalnych elementów dekoracyjnych - np. obramowań wokół okien i drzwi. Najprostsze wybielanie ścian i sufitów w 2 warstwach z użyciem materiału i pracy kosztowałoby od 18 do 22 PLN / m2.
Komu powierzyć malowanie ścian? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych malarzy pokojowych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.
Wasza ilość
jednostka
orientacyjna cena
Wasza cena
Orientacyjna cena za materiał i pracę ok. 100 m2.
3 warstwy szpachlówki i wybielacza.
Jupol).
Cena wygładzenia i malowania ścian i sufitów otynkowanych i betonowych w 2 warstwach farbą półdyspersyjną z wyrównaniem w razie potrzeby (szpachlowanie i bandażowanie). Ostateczna powierzchnia musi być równomiernie pomalowana, gładka i równa.
Cena gletovanja i krečenja malterisanih i betonskih zidova i plafona u 2 sloja disperzivnom bojom sa ravnanjem, po potrebi (gitovanje i bandažiranje). Finalna površina mora biti ravnomerno obojena, glatka i ravna.
Cena wygładzenia i malowania otynkowanych ścian i sufitów 2 warstwami intensywnej farby z wyrównaniem w razie potrzeby (szpachlowanie i bandażowanie). Ostateczna powierzchnia musi być równomiernie pomalowana, gładka i równa.
Cena wygładzenia i malowania otynkowanych ścian i sufitów w 2 warstwach farby półdyspersyjnej z wyrównywaniem w razie potrzeby (szpachlowanie i bandażowanie). Ostateczna powierzchnia musi być równomiernie pomalowana, gładka i równa.
Cena wygładzenia i pomalowania otynkowanych ścian i sufitów 2 warstwami farby dyspersyjnej z wyrównaniem w razie potrzeby (szpachlowanie i bandażowanie). Ostateczna powierzchnia musi być równomiernie pomalowana, gładka i równa.
Cena malowania ścian i sufitów w 2 warstwach farbą półdyspersyjną bez wyrównania.
Cena za 2 warstwy na nowych ścianach Siporex / gazobeton z masy wyrównującej i siatki. Cena dostawy i prac towarzyszących.
Cena malowania w 2 warstwach zmywalną akrylową farbą elewacyjną.
Cena malowania okapu farbą elewacyjną bez rusztowań.
Cena dotyczy usunięcia starej farby, wyszlifowania i szpachlowania drzwi i ościeżnic, a następnie pomalowania w 2 warstwach farbą do drewna na bazie syntetycznej.
Cena malowania elewacji drewnianej w 2 warstwach powłoką lazurową.
Cena dotyczy pomalowania drewnianego ogrodzenia powłoką lazurową w dwóch warstwach.
Spoinowanie połączeń pomiędzy płytami gipsowymi.
Malowanie półdyspersyjną farbą ścienną Jupol Classic lub podobną, praca i materiał są wliczone w cenę.
Mieszanie intensywnego koloru i bieli. Malowanie, praca i materiał.
Mieszanie czerni i bieli. Malowanie półdyspersyjną farbą ścienną Jupol Classic lub podobną w wybranym odcieniu szarości z uwzględnieniem pracy i materiału.
Malowanie zmywalną farbą, praca i materiał włączone w cenę.
Decydując czy malować samodzielnie czy wezwać fachowca, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Bez względu na entuzjazm i chęci, aby zrobić wszystko samemu, są okoliczności, które z pewnością sprawią, że zatrudnienie majstra będzie lepszym rozwiązaniem.
Zakres pracy jest prawie decydującym elementem przy podejmowaniu decyzji, czy wezwać majstra, czy samemu podjąć się pracy. Jeśli chcesz wybielić, czyli pomalować całe mieszkanie, a może dwupiętrowy dom tylko na biało, najpierw realistycznie zastanów się, czy masz na to czas. Nie zapominajmy o czasie potrzebnym na niezbędne przygotowania oraz o tym, że farba nakładana jest w kilku warstwach itp. Bielenie jednego lub dwóch pokoi jest możliwe, pod warunkiem, że poświęcisz temu cały swój wolny czas. Jeśli natomiast chodzi o większą przestrzeń i bardziej objętościową pracę, może najlepiej zostawić wszystko fachowcowi.
Bielenie nowego domu o gładkich powierzchniach znacznie skraca czas i zmniejsza ilość niezbędnych przygotowań oraz ułatwia malowanie. Natomiast jeśli chodzi o bielenie starych ścian, z których odchodzi tapeta lub tynk, prace będą znacznie bardziej wymagające, trudne i długotrwałe. Do łuszczenia, tynkowania, wygładzania, szlifowania i wszelkich innych sposobów przygotowania ścian i sufitów niezbędna jest wiedza, doświadczenie i narzędzia. Jeśli uważasz, że nie jesteś dobry w tych sprawach, lepiej zwrócić się o pomoc do fachowca.
Nie trzeba podkreślać, że malowanie powierzchni zewnętrznych jest bardziej skomplikowane. Wewnątrz nie musisz martwić się pogodą, wilgocią, zmianami temperatury. Jednocześnie sufity nie są tak trudno dostępne, ponieważ są niższe. Malowanie elewacji jest wymagające, ponieważ są trudno dostępne miejsca i trzeba się liczyć z warunkami zewnętrznymi. Jeśli chcesz pomalować drzwi wejściowe, wierzymy, że Ci się uda. Z drugiej strony, jeśli myślisz o całkowitej transformacji powierzchni zewnętrznych, będziesz potrzebować fachowej pomocy.
Jeśli wiesz, że nie masz wystarczająco dużo czasu lub wiedzy, aby samodzielnie pomalować dom i zdecydujesz się zatrudnić malarza, oto kilka wskazówek:
Najpierw zapytaj przyjaciół i znajomych. Może któryś z nich niedawno namalował lub zna dobrego majstra. Jeśli miałeś architekta lub eksperta od projektowania wnętrz do aranżacji Twojego domu, możesz poprosić go o kontakt, ponieważ z pewnością znają i zatrudniają sprawdzonych współpracowników z różnych zawodów. Oczywiście zawsze na naszym portalu systemu Daibau możesz zostawić zapytanie lub przyjrzeć się firmom, które oferują tego typu usługi, a są zarejestrowane gdzieś w Twojej okolicy. Na tej stronie zobaczysz również, jak użytkownicy ocenili ich pracę.
Zalecamy wybranie co najmniej trzech ofert od różnych malarzy. W ten sposób będziesz mieć pewność, że cena, której żądają, jest realistyczna i konkurencyjna. Na naszym portalu systemu Daibau możesz zostawić zapytanie, na które odpowie więcej majstrów, oszczędzając w ten sposób mnóstwo czasu i energii.
Decydując się na fachowca, a przed rozpoczęciem prac należy zawrzeć pisemną umowę. Powinna określać szczegółowo i według pozycji, co i jak zostanie zrobione, ile kosztuje każdy materiał i ile go potrzeba, a także termin zakończenia prac. Malarz powinien również zaznaczyć, czy koszty dojazdu są liczone osobno i czy w cenę wliczone jest zabezpieczenie lokalu i mebli oraz sprzątanie po zakończeniu prac. Im dokładniejsza oferta, tym będzie lepsza, bo szanse na późniejsze pojawienie się problemów będą mniejsze.
Szukając malarza do swojego domu (zwłaszcza jeśli jest to większa kwadratura, elewacja itp.) nie byłoby źle sprawdzić, czy posiada on wszystkie niezbędne pozwolenia na pracę, zarejestrowaną działalność i inne, zwłaszcza ubezpieczenie. Jeśli się zdarzy wypadek w pracy lub zniszczą Twoją własność, ubezpieczenie jest bezpiecznym sposobem na odszkodowanie.
Jeśli zatrudnisz majstra, Twój udział w całej pracy będzie mniejszy. Będziesz musiał przesunąć meble i zabezpieczyć je, zdjąć przełączniki, gniazdka i oświetlenie. Możesz chcieć zrobić to wszystko samodzielnie, a także posprzątać po zakończonej pracy, a możesz negocjować z fachowcem, aby on to zrobił. W każdym razie uzgodnij z malarzem, jaka jest twoja część pracy.
Ogólna zasada jest taka, że rzemieślników, którzy proszą o 100% zaliczkę, należy omijać szerokim łukiem. Jednak dość często przy zawieraniu umowy płaci się 20-30% ceny, tyle ile obejmuje zakup materiałów. W takim przypadku resztę zapłacisz po zakończeniu prac. Radzimy wpłacić zaliczkę w dniu, w którym majster przyjdzie do domu i przyniesie narzędzia. Wszystkie szczegóły dotyczące płatności należy określić z wyprzedzeniem w pisemnej ofercie i umowie.
Oprócz malowania ścian i sufitów malarz może robić wiele innych rzeczy. Lepi tapety, naprawia elewację i inne elementy zewnętrzne budynku, wykonuje różnego rodzaju powłoki, może różnymi narzędziami (wałek, szablon itp.), wykonać wzory, układa listwy, bordiury, maluje również różne kształty lub figury, wykonuje zdobienia, imitacje, stosuje różne techniki wygładzania, malowania lub klejenia, tynkuje powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne oraz w różny sposób je obrabia, maluje różne elementy stolarki, mebli i wszelkich innych elementów z drewna lub metalu. Są też bardzo wykwalifikowani fachowcy, którzy zajmują się restauracją i odnową zabytków kultury lub bardzo cennych dzieł, wykonują billboardy oraz różne napisy. Opierając się na swoim doświadczeniu i wiedzy, może być również Twoim doradcą w zakresie dekoracji wnętrz.
Przed przystąpieniem do malowania meble należy odsunąć od ścian, zdemontować oświetlenie, włączniki i gniazdka. Wszystkie powierzchnie, które mogą mieć kontakt z farbą, powinny być następnie zabezpieczone. Zwykle oznacza to, że wszystkie rzeczy i podłogi są pokryte folią plastikową. Zalecamy zabezpieczenie podłogi grubszą folią, aby np. drabina używana przez malarza nie porysowała parkietu lub innej wykładziny podłogowej.
Sposób, w jaki malarz przygotuje podłoże (ściany i sufity), w dużej mierze zależy od zastanego stanu i efektów, jakie chce osiągnąć. Jeśli są stare tapety, należy je zerwać, a następnie zdjąć starą warstwę tynku, która jest z pewnością uszkodzona i zużyta. Będzie również usuwać wszystkie stare powłoki za pomocą różnych chemicznych i termicznych obróbek powierzchni. W końcu zajmie się pleśnią, jeśli się na nią natknie. Mogą być również wymagane drobne prace murarskie, takie jak wygładzanie wgłębień lub szlifowanie powierzchni. Jednym słowem – zrobi wszystko co niezbędne, aby uzyskać całkowicie równe, jednolite i czyste powierzchnie, które na końcu zaimpregnuje środkami ochronnymi w celu uzyskania dobrego podkładu pod farbę.
Malarz przed rozpoczęciem malowania, po zakończeniu wszystkich prac przygotowawczych, zaklei taśmą zabezpieczającą wszystkie krawędzie i ramy ścian, okien i drzwi, a także podłogi i narożniki. Granice między kolorami zaznaczy taśmą samoprzylepną. Na koniec następuje malowanie w kolorze białym lub innym, zwykle w kilku warstwach, pozostawiając wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie między warstwami. Malarz zadba również o to, aby farba była stabilna i zabezpieczała powierzchnie za pomocą różnych rozwiązań funkcjonalnych, czyli zapobiegających tworzeniu się pleśni itp.
Kiedy wszystko zostanie zrobione, malarz usunie taśmy ochronne i zdejmie nylony, które chroniły meble i podłogi. Oczyści wszystkie powierzchnie i ewentualnie ślady, jeśli farba gdzieś kapała. Często malarz zajmuje się usuwaniem odpadów (tapeta, tynk, zużyte folie, taśma itp.).
Daibau.pl pomagamy w wycenie inwestycji i wyborze wykonawcy do twojego domu
Zerwanie tapety i pomalowanie
Odnowić p.pokój - zerwanie tapety 2835 zł do 4725 zł
Malowanie ścian i ułożenie sztukaterii
Malowanie ścian i ułożenie sztukaterii w pokoju 30 m2 4050 zł do 6750 zł
Malowanie mieszkania
Pomalować 2 pokoje i kuchnie ,wymienić gumolit w kuchni pomalować ewentualnie podłogi w pokojach 6075 zł do 10125 zł
Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.