Dla obszaru

    Domy prefabrykowane Cena

    Ile kosztuje dom prefabrykowany? Cena domu prefabrykowanego zależy przede wszystkim od producenta do producenta domów montażowych i z pewnością zależy od wielkości, kształtu, rodzaju instalacji i rodzaju konstrukcji. Średnia cena domu prefabrykowanego gotowego do zamieszkania „pod klucz” wynosi od 2.200 do 3.200 PLN / m2. Obejmuje to dotację, która może wynosić od 11.000 do 30.000 PLN, oferowaną przez niektórych producentów. W sumie nie ma dużych różnic w cenach różnych oferentów i są dwie grupy - standardowe domy prefabrykowane kosztują średnio od 2.000 do 2.500 PLN / m2, a droższe powyżej 2.500 PLN / m2. Jeśli natomiast chcesz mieć dom prefabrykowany na wymiar, na początku będzie on o 15% droższy.

    Komu powierzyć wykonanie domu prefabrykowanego? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców domów prefabrykowanych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Szybko znajdź fachowca - łatwo i bezpłatnie!
    Wyślij zapytanie

    Cena domu prefabrykowanego pod klucz - stan deweloperski drewniany


    Cena prefabrykowanego domu jednorodzinnego pod klucz. Cena standardowego domu drewnianego prefabrykowanego 120m2, parter i poddasze z dachem dwuspadowym.

    2500.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    3000.00 zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    3500.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    Chcę oferty od wykonawców prac

    Inne ceny za Domy prefabrykowane (2024)

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Cena gotowego domu prefabrykowanego - stan surowy otwarty dom drewniany

    Cena prefabrykowanego domu jednorodzinnego do III etapu budowy. Cena standardowego domu drewnianego prefabrykowanego 120m2, parter i poddasze z dachem dwuspadowym.


    m2

    zł/m2

    Cena niedokończonego domu prefabrykowanego pod klucz - stan surowy zamknięty dom drewniany

    Cena nieukończonego domu jednorodzinnego z prefabrykatów do IV etapu budowy. Cena standardowego domu drewnianego prefabrykowanego 120m2, parter i poddasze z dachem dwuspadowym.


    m2

    zł/m2

    orientacyjna cena
    Wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Dom prefabrykowany - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Dom prefabrykowany - co trzeba wiedzieć?

    W przypadku klasycznego budownictwa mieszkaniowego, czyli murowanego na mokro, budynek wznoszony jest na działce budowlanej według kolejności faz budowy. Z drugiej strony budowa prefabrykatów również odbywa się etapami, ale są one takie same tylko do momentu położenia fundamentów. Następnie dom prefabrykowany jest montowany na przygotowanej podstawie z elementów, które są dostarczane na działkę samochodami ciężarowymi jako gotowe wyroby fabryczne. Ten rodzaj konstrukcji nazywany jest również budową suchą.

    Domy prefabrykowane
    Domy prefabrykowane są montowane na miejscu z części wykonanych w fabryce

     

    1.1. Jak długo trwa budowa?

    W zależności od wielkości i stopnia skomplikowania budowa domu prefabrykowanego zajmuje około trzech miesięcy. Ukończenie takich domów zajmuje zwykle pół roku, co jest znacznie szybsze w porównaniu z murowaniem, które może zająć rok lub dwa. Dlaczego konstrukcja prefabrykowana jest tak szybka? Pierwszym powodem jest to, że wszystkie elementy domu powstają w halach fabrycznych, gdzie wszystkie materiały, narzędzia i maszyny specjalne znajdują się w kontrolowanych warunkach, niezależnie od warunków atmosferycznych i ich wpływów. Sama organizacja procesu jest znacznie bardziej wydajna i efektywna, ponieważ cała produkcja ma własną organizację, harmonogram i plan. W fabryce nie ma problemów z koordynacją prac i pracowników, nie musimy też czekać na spełnienie jakichkolwiek warunków. Jednak i tutaj nie da się uniknąć ani przyspieszyć fazy projektowania i oczekiwania na pozwolenie na budowę oraz niektórych decyzji organów państwowych. Dodatkowo należy doliczyć czas potrzebny na przygotowanie placu budowy, wykonanie wykopu pod budowę i wylanie fundamentu, lub piwnicy, jeśli jest planowana, podobnie jak w przypadku budownictwa klasycznego. Musisz też pamiętać, że firma od której zamawiasz dom prefabrykowany ma swoje własne terminy dostaw, a może nawet listę oczekujących, więc będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość przez kilka miesięcy, zanim przyjdzie Twoja kolej.

    1.2. Czy dom prefabrykowany jest bardziej ekologiczny i trwalszy niż murowany?

    Prawdą jest, że domy prefabrykowane uważane są za budynki mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego niż domy murowane. Sama metoda budowy generuje mniej odpadów - zamiast licznych wykonawców przywożących różne materiały i sprzęt, z którymi będą pracować i tworzących odpady z nadwyżkami i opakowaniami, elementy domu są już gotowymi produktami. Montaż i wykańczanie tych elementów na miejscu odbywa się z użyciem materiałów, których ilości są z góry skalkulowane, a powstałe odpady w większości trafiają do zakładu na recykling. Ponadto elementy budynku są również izolowane i uszczelniane w fabryce, a po złożeniu są znacznie bardziej energooszczędne, dzięki czemu straty podczas ogrzewania i chłodzenia są mniejsze. Z drugiej strony sami dostawcy i producenci domów prefabrykowanych, podążając za nowoczesnymi trendami, oferują produkty jak najmniej szkodliwe. Również oprócz domów prefabrykowanych oferują ekologiczne, najnowocześniejsze urządzenia i sprzęt do ogrzewania, chłodzenia, recyklingu, a są też takie, które idą dalej, czyli oferują klientom elementy meblowe wykonane z bardziej ekologicznych i trwałych materiałów ze źródeł odnawialnych (na przykład bambusowe wykładziny podłogowe i tym podobne). Istnieją przykłady firm łączących się, aby mieć wyjątkową ofertę – dom prefabrykowany, plus panele słoneczne, plus systemy zbierania wody deszczowej. W każdym razie w tych latach staje się coraz bardziej oczywiste, że zmiany klimatyczne i warunki życia w różnych klimatach będą stawiały coraz większe wyzwania przed budowniczymi domów prefabrykowanych, a biznes będzie zależał od ich rozwiązań.

    1.3. Dom prefabrykowany na wymiar?

    Może tak nie brzmi, ale można zamówić dom prefabrykowany na zamówienie. Domy prefabrykowane są typowe i jako takie są najczęściej sprzedawane. Większość oferentów i producentów w ofercie posiada szereg modeli prefabrykowanych domów i nadbudówek, a także „pakietów”, które mogą z nimi zaoferować, z pewnymi dostosowaniami i konfiguracjami na zamówienie. Są jednak i tacy, którzy chcą wyjść naprzeciw potrzebom klientów i wprowadzić wszelkie zmiany, o które proszą. Decydując się na takie wymagania, pamiętaj, że znacznie podniosą one koszt całego projektu.

    2. Zaangażuj oferenta domu jak najwcześniej w planowanie projektu

    Producenci domów prefabrykowanych na co dzień borykają się z różnymi trudnościami i są przyzwyczajeni do ich rozwiązywania, zwłaszcza jeśli chodzi o projekty, logistykę, montaż na miejscu czy zarządzanie projektem. Podpisując umowę z prawdziwymi profesjonalistami, oznacza nie tylko, że kupiłeś swój dom, ale również zyskałeś profesjonalnego doradcę z dużym doświadczeniem, który będzie z Tobą przez całą realizację, więc czy nie byłoby mądrze wykorzystać takiego potencjału? Podpowiemy Ci kilka pomysłów na ten temat.

    2.1. Szczegóły konstrukcyjne

    Architekci to ci, którzy zajmują się przede wszystkim geometrią, planowaniem przestrzennym, estetyką itp., natomiast producenci domów prefabrykowanych to eksperci, dla których najważniejszymi szczegółami jest  budowa konstrukcji. Kiedy po raz pierwszy omawiasz swój projekt z producentem, zada Ci on szereg konkretnych pytań. Dlaczego to takie ważne? Po prostu dlatego, że architekt widzi pomysł, ma wizję przestrzeni życiowej, a budowniczy to ten, który powinien złożyć solidny, samodzielny, trwały budynek z różnych materiałów, elementów, półfabrykatów i produktów, które będą opierać się siłom natury, korzystaniu i upływowi czasu. Musisz być świadomy wszystkich tych czynników, aby wiedzieć, jak oszacować cenę domu, którego szukasz. Jeśli zapytasz w kilku firmach, każdy producent zaproponuje Ci własne warunki, które mogą, ale nie muszą, być takie same, a nawet różnić się cenami. Radzimy najpierw dokładnie przestudiować wszystkie oferowane modele domów, zdecydować czy i co dodać lub zmienić, a dopiero potem, w oparciu o taki plan i koszt inwestycji, poszukać wykonawcy.

    2.2. Pomoc w kwestiach technicznych

    Oferent, producent lub wykonawca konstrukcji prefabrykowanych zawsze może być bardzo pomocny w rozwiązywaniu problemów technicznych. Typowe sytuacje, które wymagają jego zaangażowania to np. efektywność energetyczna domu, instalacje (rodzaje ogrzewania, chłodzenia, wodno-kanalizacyjne, elektryczne itp.), planowanie fundamentów i tym podobne. Im szybciej oferent domów prefabrykowanych skontaktuje się z innymi wykonawcami, tym łatwiej będzie wszystkim.

    2.3. Oszczędzaj czas

    Im lepsze są wszystkie plany, szkice i dokumentacja przygotowawcza, tym mniej zamieszania będzie na początku budowy. Im więcej czasu zainwestujesz w planowanie, tym szybciej i łatwiej będzie budować. Jeśli uwzględnisz oferenta prefabrykowanego domu na późnym etapie prac przygotowawczych, konieczne będą dalsze rewizje i późniejsze korekty dokumentacji projektowej.

    3. Etapy lub rodzaje konstrukcji

    3.1. Dom prefabrykowany do III lub przedłużonej fazy budowy

    Jest to faza, w której zewnętrzne elementy obiektu są całkowicie ukończone, jednak wnętrze jest puste - nie ma instalacji, przewodów, ogrzewania lub chłodzenia, wody, elektryczności, okładzin podłogowych i ściennych oraz elementów suchej zabudowy. Tylko gołe, nieotynkowane i niepomalowane ściany nośne i dach.

    3.2. Dom prefabrykowany do IV fazy

    Budynek, ukończony w IV fazie, posiada oprócz elementów zewnętrznych – konstrukcyjne, elewacyjne, dachowe, części stolarskie i meblowe, balkony i parapety - oraz wnętrza: całkowicie wykończone podłogi, ścianki działowe, sufity, co powinno oznaczać, że wszystkie instalacje są zainstalowane. Należy jednak pamiętać, że należy dokładnie sprawdzić, jakie prace i w jakim stopniu wchodzą w tę fazę, ponieważ nie jest konieczne, aby wszyscy wykonawcy sugerowali te same rodzaje prac w każdej fazie.

    3.3. „Pod klucz”

    Najdroższym wariantem jest z pewnością kompletnie wykończony dom prefabrykowany „pod klucz”, do którego wprowadzasz się tylko z meblami i rzeczami osobistymi. Jednak nawet tutaj ceny mogą się różnić w zależności od zainstalowanych materiałów i sprzętu oraz sposobu pracy. Ostateczna cena może obejmować wszystko, co wchodzi w 4 fazę budowy, ale nie według Twojego wyboru - wykładziny podłogowe i ścienne, meble i oświetlenie. Należy pamiętać, że dom prefabrykowany pod klucz jest całkowicie predefiniowanym projektem i jest sprzedawany jak każdy inny gotowy produkt.

    4. Proces budowy

    4.1. Pomysł

    Zawsze zaczyna się od pomysłu. Pewnego dnia możesz obudzić się z myślą, że twoja rodzina będzie potrzebowała własnej przestrzeni życiowej, a wtedy zaczniesz myśleć o swoim wymarzonym domu. Jeśli skoncentrujesz się na podstawach, szybko i łatwo dowiesz się, ile pokoi i pomieszczeń gospodarczych powinno być według Twoich potrzeb, przyzwyczajeń i pragnień. Następne to zdecydowanie przeglądanie w Internecie, czyli wyszukiwanie zdjęć domów, które Ci się podobają.

    4.2. Wykonanie planu architektonicznego

    Rysunki, szkice, zdjęcia i przybliżona kalkulacja kosztów to to, od czego zawsze zaczynasz. Oczywiście powinieneś także zatrudnić architekta, który zrobi projekt ze wszystkiego, co ci się podoba. Zalecamy zatrudnienie architekta już na początku z następujących powodów:

    - zna wszystkie przepisy państwowe i lokalne oraz sposób działania jednostek administracyjnych i władz, które mogą się znacznie różnić w zależności od miejscowości. Przyjęcie porady może zaoszczędzić dużo pieniędzy, czasu i nerwów;

    - zaproponuje Ci rozwiązania przestrzenne i stylistyczne zgodnie z Twoimi życzeniami i pragnieniami oraz zgodnie z tym, co jest realnie możliwe, aby Twój dom był jak najbardziej funkcjonalny i ładny - nie polegaj zbytnio na własnym talencie, jeśli jesteś nie z zawodu;

    - w każdym razie nie można uzyskać pozwolenia na budowę bez architekta

    - ze względu na to wszystko, co zostało powiedziane - im szybciej znajdziesz architekta - tym lepiej!

    4.3. Konstrukcja finansowa

    Nie licz na to, że sprzedawca prefabrykowanego domu dostarczy wszystko gotowe i rozwiązane, abyś po prostu się wprowadził. Prawdą jest, że niewielu jest tak zdolnych i przedsiębiorczych oferentów; inni zrobią i zmontują twój dom, ale nie dokończą całej pracy. W praktyce oznacza to kilka rzeczy, z którymi będziesz musiał się zmierzyć na własną rękę, a każda z nich to dodatkowy wydatek. Oprócz tego, że montaż domu z prefabrykatów musi być poprzedzony przygotowaniem placu budowy, wykonaniem wykopu i zrobieniem fundamentu, należy również zadbać o wszelkie podłączenia i okablowanie - jednym słowem wszystko, co liczy się na etapach surowej budowy. Ponadto będziesz odpowiedzialny za wykonanie instalacji wewnętrznych po 3 etapie budowy, co w rzeczywistości oznacza, że ​​do czasu zakończenia ostatniego podłączenia w domu będziesz musiał negocjować z wykonawcami i monitorować ich pracę, jak również zużycie materiałów. Oczywiście nie można zapomnieć o późniejszych pracach rzemieślniczych i urządzaniu domu.

    4.4. Wybór głównego oferenta

    Wybór odpowiedniego oferenta, tj. producenta i wykonawcy, jest na ogół bardzo złożony. Kupujący zawsze ma wiele pytań, zwłaszcza że każdy sprzedawca zasypuje go nową salwą informacji, a wśród nich jest wiele sprzecznych. Mimo wszystkiego, co Cię wprawia w zakłopotanie, dobrze byłoby jak najszybciej podjąć decyzję, aby ten, którego wybierzesz, mógł Cię poprowadzić i pomóc.

    4.5. Wybór pozostałych wykonawców

    Jeśli nie zdecydujesz się na dom prefabrykowany „pod klucz”, radzimy wybrać jednego wykonawcę, który będzie głównym wykonawcą i który zajmie się wszystkimi zadaniami, które nie są ujęte w ofercie dostawcy domów prefabrykowanych. Kiedy masz kogoś wiarygodnego, kto wie, co robić i jak to zrobić, ryzyko błędów, przeoczeń i nowych awarii zostanie zredukowane do minimum. Będzie łatwiej zarówno sprzedającemu dom, jak i Tobie. Sprzedającemu dom prefabrykowany przyda się mieć zaufaną osobę kontaktową na budowie, a przepływ informacji będzie szybszy, pewniejszy i sprawniejszy. Należy pamiętać, że na budowie, jak w każdej innej pracy, dobra komunikacja jest nie tylko na wagę złota, ale także kluczowa dla powodzenia projektu. Jednym słowem, podstawowym celem jest ograniczenie do minimum możliwości wystąpienia problemów, a zwiększenie wydajności do maksimum.

    4.6. Plany wykonawcze

    Kiedy wszyscy zainteresowani są w jednym miejscu, czas rozpocząć część inżynierską pracy. Plan techniczny domu prefabrykowanego (rysunki produkcyjne, dostarczone przez producenta domu) jest bardzo ważną częścią procedury, która zajmuje dużo czasu i jest nieuniknionym etapem budowy. W zależności od wielkości domu i wymagań architektonicznych faza ta może trwać nawet do 12 tygodni. Na tym etapie dom jest rozbierany na elementy jak w modelach trójwymiarowych. Każdy element jest następnie dokładnie przemyślany i dopracowany. Przy planowaniu komponentów projektanci powinni trzymać się ustawień wszystkich rodzajów instalacji i ich dokładnego rozmieszczenia w domu, dlatego bardzo ważne jest, aby wszystkie były na czas i zharmonizowane. Zakończenie fazy oznacza, że ​​wszystkie elementy składowe zostały dopracowane do końca oraz że został przygotowany plan i harmonogram montażu na miejscu.

    4.7. Przygotowanie gruntu i fundament

    Równolegle z planami budowy w fabryce na placu budowy trwają przygotowania terenowe. Powstaje plac budowy i wyznaczenie terenu, wykonanie wykopu pod fundament i wylanie fundamentu.

    4.8. Wykonywanie elementów domu

    Ta faza jest jedną z krótszych podczas budowy, a transport jest najkrótszy. Wykonanie części prefabrykowanego domu dla przeciętnej rodziny w fabryce zajmuje około dwóch tygodni. Jest to bardzo szybko i aby przeszło bez problemów, plany wykonawcze muszą być wykonane bezbłędnie. Jest to również powód, dla którego tak ważna i czasochłonna jest faza przygotowawcza projektu. Szczególna dbałość o szczegóły to jedna z głównych różnic w stosunku do domów murowanych. Dobry projekt i wykonanie wysokiej jakości skutkują również najlepszymi komponentami.

    4.9. Transport

    Kiedy wszystkie części prefabrykowanego domu są wykończone w fabryce, dostarczane są na plac budowy.

    4.10. Montaż na miejscu

    Czas montażu elementów różni się w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania domu, ale zwykle nie przekracza dwóch tygodni.

    4.11. Instalacje

    Po zbudowaniu obiektu monterzy odchodzą i pozostawiają pracę głównemu wykonawcy, którego zadaniem jest koordynacja i kontrola wykonania wszystkich prac rzemieślniczych. Działalność ta obejmuje montaż linii wod.-kan., energii elektrycznej, oświetlenia, urządzeń i sprzętu do ogrzewania, chłodzenia i wentylacji, a także systemów alarmowych i innych. Może to potrwać kilka tygodni.

    4.12. Wnętrze

    W ostatniej fazie budowy główny wykonawca (lub indywidualni fachowcy i rzemieślnicy) wykonuje wnętrza, prace wykończeniowe. Może to zająć około piętnastu dni, w zależności od wielkości domu i złożoności projektu. Bardzo ważne jest, aby rzemieślnicy wykonywali swoją pracę precyzyjnie i bez pośpiechu. Chociaż konstrukcja domu została ukończona, źle wykonane prace rzemieślnicze mogą powodować pękanie ścian lub podłóg lub inne uszkodzenia, które mogą prowadzić do dalszych kłopotów.

    4.13. Przekazanie domu

    Kiedy wszystko jest gotowe, główny wykonawca i właściciel powinni jeszcze raz sprawdzić cały dom i upewnić się, że wszystko jest zrobione zgodnie z planami i oczekiwaniami. Wszelkie uwagi dotyczące jakości prac lub ilości materiałów należy odnotować w protokole poświadczonym ich podpisami. Naprawa wszelkich usterek musi być wykonana w okresie gwarancyjnym zapewnionym przez producenta prefabrykowanego domu oraz innych wykonawców, każdego na swoją część prac.

    Dom prefabrykowany jest wtedy gotowy do odbioru.


     

     

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Domy prefabrykowane?

    Daibau.pl pomagamy w wycenie inwestycji i wyborze wykonawcy do twojego domu



    Chcę oferty od wykonawców prac
    Ostatnio opublikowane projekty

    Biuro, spedycja, archiwum, księgowość, nowowczesne

    Dzień dobry,

    Proszę o przygotowanie oferty na biuro modułowe dla 6-8 osób.
    Poniżej krótki zarys pomieszczeń, które byśmy potrzebowali aby funkcjonować w firmie transportowo-spedycyjnej.
    Budynek estetyczny i nowoczesny z zewnątrz.

    Lokalizacja: Wielichowo, 64-050.

    1. Administracja/Księgowość:
    - dwa biurka (w kształcie litery L) na przeciwko siebie w formie tzw. wyspy.
    - szafa ścienna na dokumenty
    - miejsce na dokumenty

    2. Spedycja:
    - 4-6 biurek w formie wyspy (połączonych razem)
    - miejsce na drukarkę
    - dwa fotele + stolik dla przyjeżdżających kierowców
    - szafki na dokumenty


    3. Biuro główne/konferencyjna (biuro szefa, które jednocześnie może być salą konferencyjną)
    - jedno biurko (z myślą o szefie)
    - stół konferencyjny (okrągły lub prostokątny) na 6-8 osób
    - szafki na dokumenty
    - miejsce na ścianie na TV (w celach prezentacji)
    - ewentualnie dodatkowa toaleta (mała)

    4. Archiwum
    - szafy ścienne
    - szafa serwerowa (serwerownia) - najlepiej miejsce przy ścianie, umożliwiające wentylacje z zewnątrz

    5. Kuchnia
    - stół + 4 krzesła
    - zabudowa kuchenna na jednej stronie

    6. Toaleta
    - toaleta
    - umywalka

    7. Pomieszczenie, które może się pojawić ale możemy też z niego zrezygnować. (SOCJAL DLA KIEROWCÓW)
    - Dwa łóżka
    - toaleta + prysznic 243000 zł do 405000 zł

    ........

    stan surowy otwarty centrum handlowe

    Witam,

    Poszukuję firmy, która wykona stan surowy otwarty budynku handlowo usługowego w miejscowości Pionki. Więcej informacji udzielę w wiadomości prywatnej. 16200000 zł do 27000000 zł

    ........

    Garaż

    Chciałbym od Państwa wycenę garażu żelbetonowego o wymiarach:
    Długość 6 metrów
    Szerokość 3 metry
    Wysokość 2,60 metra
    Wysokość do rynny 2,25 metra
    Proszę o wycenę takiego garażu.
    24300 zł do 40500 zł

    ........

    Chcę oferty od wykonawców prac





    Cena, żelbet, mury, słupy, ławy, 2600
    Domy prefabrykowane, Nowy Staw

    9000 zł do 15000 zł

    Cena, stan surowy otwarty, 1400 m2
    Domy prefabrykowane, Jeziorany

    27000 zł do 45000 zł

    Cena, Dom drewniany, szkieletowy, ok. 100m2
    Domy prefabrykowane, Mińsk Mazowiecki

    63000 zł do 105000 zł

    Cena, Dom z drewna w stanie deweloperskim , 80 - 100 m2
    Domy prefabrykowane, Grudziądz

    270000 zł do 450000 zł



    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Domy prefabrykowane Cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    50+ przedsiębiorstwami dla Domy prefabrykowane
    Bezpłatne usługi
    Bez prowizji
    Otrzymaj ofertę
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2024 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone