Dla obszaru
    Współczesne trendy w projektowaniu budynków przeznaczonych do zamieszkania i pracy wymagają stosowania dużych powierzchni szklanych, gdyż naukowo udowodniono, że światło dzienne i ciepło mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Przy tym konieczne jest też dobre zacienienie, zwłaszcza latem. Najlepszą formą rolet okazały się rolety zewnętrzne, lub żaluzje, o których będziemy mówić w tym artykule. 
    Fachowy artykuł 22
    rolety zewnetrzne
    Mamy nawet 182 wykonawców prac dla obszaru Rolety zewnętrzne:

     

    1. Rolety zewnętrzne lub żaluzje

    Rolety zewnętrzne przeznaczone są do zacieniania pomieszczeń mieszkalnych, budynków przemysłowych i biur. Przestrzeń jest całkowicie zaciemniona za pomocą rolet, natomiast za pomocą żaluzji zacienienie można regulować. Ich zadaniem jest umożliwienie częściowego lub całkowitego zacienienia lub zaciemnienia pomieszczeń. Ochrona przed promieniami słonecznymi jest ważna, zwłaszcza latem, aby zapobiec przegrzaniu się pomieszczeń. 

    Pochylenie listew w żaluzjach, które mogą być wykonane z różnych materiałów, pozwala regulować ilość światła i ciepła w każdej przestrzeni.

    Ważną zaletą rolet zewnętrznych jest to, że umieszcza się je na zewnątrz, przed oknem. Oznacza to, że zagrzewa się roleta, a nie okno czy wnętrze pomieszczenia.

    Oprócz tych funkcji ochronnych, rolety zewnętrzne spełniają jeszcze jedną ważną rolę - są antywłamaniowe

    2. Montaż rolet zewnętrznych

    Istnieje kilka wariantów montażu rolet i żaluzji. Skrzynkę z roletą można zamontować na zewnątrz, nad lub przed oknem. Wszystkie części są ukryte w obudowie, istnieje i możliwość dodania moskitier. Skrzynki mają różne wymiary i posiadają izolację dzięki czemu nie pojawiają się tzw. mostki termiczne na złączach, przy montażu bezpośrednio na ścianie. Izolacja w miejscu przebicia jest półkolista.

    rolety.jpg
    Zaletą rolet zewnętrznych jest to, że można je umieścic pod elewacją

     

     

    2.1. Rolety i żaluzje w nowym budownictwie

    Montaż rolet lub żaluzji w nowych budynkach ma tę zaletę, że skrzynki można wbudować w elewację, dzięki czemu nie są widoczne. Dodatkowo elewacja pozostaje płaska i prostoliniowa, nie znajdują się na niej żadne dodatkowe elementy i pozostaje jednolitą powierzchnią. Wielkość obudowy dopasowywana jest do grubości elewacji. Przed montażem takich rolet podelewacyjnych należy skonsultować się z wykonawcą elewacji.

    2.2. Rolety i żaluzje podczas remontu

    Montaż rolet lub żaluzji podczas remontu nie może odbywać się pod elewacją, ale rolety zewnętrzne można zintegrować z ramami okiennymi lub wnękami. Jednocześnie należy zadbać o to, aby skrzynki na rolety zostały umieszczone tak, aby nie wystawały poza elewację.

    3. Rolety i żaluzje - elementy

    3.1. Skrzynka lub obudowa

    Skrzynka aluminiowa do rolet wykonana jest z lakierowanej blachy aluminiowej. Rozmiar zależy od wysokości okna i kształtu profilu samej rolety. Na rynku istnieje wiele odmian. Roleta przesuwa się wzdłuż wysokości okna po aluminiowej prowadnicy. 

    3.2. Listwy do rolet lub żaluzji

    Żaluzje mają kilka rodzajów listew. Najlepszym rozwiązaniem są tzw. listwy C, gdyż zakrzywienie sprawia, że ​​są one sztywniejsze, a szerokość wynosi od 5 do 8,5 cm. Wykonane są z aluminium i dostępne w wielu kolorach. 

    Listwy Plate F nadają się tam, gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsca lub gdy chcesz, aby wszystko wyglądało kompaktowo. Listwy Z i S przeznaczone są do całkowitego zaciemnienia pomieszczeń. 

    3.3. Silniki

    Zainstalowanie silnika do automatycznego przesuwania żaluzji ma kilka zalet. Pierwszą z nich jest trwałość – rolety czy też żaluzje i okucia będą trwać dłużej, gdyż zawsze podnoszą się i opuszczają równomiernie i stabilnie. Po drugie, automatycznie dostosowujesz stopień zacienienia. Poza tym silnik jest chroniony w obudowie, a na jego funkcjonowanie i trwałość nie mają wpływu czynniki zewnętrzne. 

    3.4. Zabezpieczenie

    Najczęstszym sposobem włamania się do domów jest włamanie przez okno, i to poprzez wyrwanie listew rolet z prowadnic. Specjalne listwy z wypełnieniem poliuretanowym i wzmocnione prowadnice na to nie pozwalają, dzięki czemu okna są zabezpieczone. 

    Fachowy artykuł 22
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Rolety zewnętrzne?

    Mamy nawet 182 wykonawców prac dla obszaru Rolety zewnętrzne:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 182 wykonawców prac dla obszaru Rolety zewnętrzne
    9.6
    0

    "MAJSTEREK" JANUSZ BOBOŃ


    9.8
    0

    ARTA ADAM CHAMERA


    9.6
    0

    PPUH DOPLER ROLETY


    9.2
    0

    Diadom Diana Kowalczuk


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone