Dla obszaru

    Jastrych Cena

    Ile kosztuje wylewka cementowa(jastrych)? Cena jastrychu zależy od sposobu wykonanaia, grubości jastrychu i oczywiście od zamówionej ilości. Cena klasycznego jastrychuo grubości 4-5 cm waha się od 85 do 95 PLN / m2.

    Komu powierzyć wykonanie mokrego jastrychu? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców od jastrychu w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena jastrychu


    Cena jastrychu. Cena zakupu i położenia wylewki cementowej z mikrowzmocnieniem grubości 5 cm.

    85.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    95.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Jastrych

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Całkowite wykonanie podłogi, izolacja 5 cm i jastrych 5 cm

    Cena wykonania izolacji styropianowej EPS 70 o grubości 5 cm i folii PE, następnie jastrychu z włóknami polipropylenowymi; zakup i instalacja.


    m2

    zł/m2

    Jastrych z włóknami polipropylenowymi, 5 cm

    Cena wylewki cementowej 0-4 MB20 zbrojonej włóknami polipropylenowymi. Orientacyjna cena za ok. 100 m2.


    m2

    zł/m2

    Cena klasycznej wylewki cementowej 5 cm

    Cena klasycznej wylewki cementowej grubości 5 cm z mikrowzmocnieniem. Cena zakupu i kładzenia.


    m2

    zł/m2

    Cena szlifowania betonu

    Cena szlifowania betonu. Szlifowanie betonu. Cena diamentowego szlifowania betonu do wysokości 2,6m bez dodatkowych prac i rusztowań.


    m2

    zł/m2

    Układanie izolacji termicznej EPS 70 grubości:

    Przygotowanie podłoża, dostawa i montaż ocieplenia o wybranej grubości pod wylewką.


    m2

    zł/m2


    m2

    zł/m2


    m2

    zł/m2


    m2

    zł/m2


    m2

    zł/m2

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Wylewka samopoziomująca


    Ile kosztuje wylewka samopoziomująca? Jastrych samopoziomujący jest nieco droższy od klasycznego, al...

    Sprawdź też: Wylewka samopoziomująca Cena

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Jastrych - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Jastrych - co trzeba wiedzieć?

    Jastrych
    Wykonywanie jastrychu to wymagająca praca i musi być wykonana przez profesjonalistę

     

    Wylewka jest cienkim podłożem pod wykładziny podłogowe. Układa się ją na betonie lub innych materiałach nośnych konstrukcji budynku i ma kilka centymetrów grubości. Jastrych jest mieszanką cementu lub asfaltu i anhydrytu, a jego nazwa pochodzi od rodzaju spoiwa. Tak więc istnieją jastrychy cementowe, samopoziomujące na bazie siarczanu wapnia, a także polimerowo-cementowe na bazie polimerów i tym podobne. Wylewka tworzy płaską gładką podstawę odpowiednią do układania ostatecznych wykładzin podłogowych. Ponadto wylewka jest bardzo skuteczną izolacją akustyczną i barierą ogniową. W wylewce można zainstalować ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu ciepło z rur jest przenoszone na wylewkę i dalej równomiernie rozprowadza się po podłodze. Nakłada się go ręcznie lub maszynowo, ważne jest tylko, aby warstwa była jednolita i równomierna, aby dobrze wysychała i była łatwa w obróbce bez pęknięć.

    2. Wykonawcy

    Wykonywanie jastrychu to jedna z najbardziej wymagających prac budowlanych, dlatego bardzo ważne jest znalezienie doświadczonych i profesjonalnie przeszkolonych wykonawców. Podłogi są całkowicie odsłoniętą częścią przestrzeni mieszkalnej, dlatego z pewnością ważne jest, aby jastrych był profesjonalnie ułożony i dobrze przygotowany. Możesz sam zrobić jastrych, jeśli szczegółowo przeczytasz i postępujesz zgodnie z instrukcjami.

    3. Rodzaje jastrychu

    3.1. Rodzaje wylewek w zależności od konstrukcji, czyli sposobu kładzenia

    3.1.1. Jastrych klejący

    To jest najprostszy rodzaj; kładzie się jgo bezpośrednio na podłożu w jednej lub kilku warstwach. Aby jastrych mocno przylegał do podłoża, stosuje się specjalne środki lub emulsje dla lepszej przyczepności.

    3.1.2. Jastrych pływający

    To najbardziej złożony gatunek; jest oddzielony od podłoża warstwą izolacji. Odbywa się to poprzez pozostawienie szerokich spoin (co najmniej 4 mm, tam, gdzie instalacje mają co najmniej 10 mm) między elementami budynku (ściany, filary, kominy itp.).

    3.1.3. Jastrych przesuwny

    Oddzielony jest od podłoża warstwą ochronną (np. folią) i spoinami o szerokości co najmniej 4 mm od innych elementów budowlanych, które nie mogą się ze sobą stykać. Jastrych przesuwny stosuje się w pomieszczeniach, w których spodziewane jest większe obciążenie, a izolacja termiczna i akustyczna są mniej ważne.

    3.2. Rodzaje jastrychów w zależności od składu i sposobu kładzenia

    3.2.1. Klasyczny, czyli tzw. jastrych kładzony ręcznie

    Mieszanka betonowa jest ręcznie kładzona i wyrównywana przez wykonawcę w celu uzyskania gładkiej powierzchni posadzki.

    3.2.3. Montaż na sucho, tj. suchy jastrych

    Suche jastrychy to w rzeczywistości płyty ze sklejki lub włókno-cementu układane jako podłoga pływająca. Zaletą suchego jastrychu jest to, że można go układać przez cały rok, ponieważ nie musi schnąć; instalacja jest stosunkowo prosta i szybka; suchy jastrych jest lżejszy i cieńszy, a wykładziny podłogowe (parkiet, płytki itp.) można na nim łatwo i szybko układać.

    3.2.4. Jastrych ręczny

    Najczęściej robi się go na małych powierzchniach, takich jak łazienki, toalety, spiżarnie itp., ale także tam, gdzie nie ma możliwości korzystania z maszyn ze względu na ciasnotę. Może być również używany do wypełniania mniejszych lub większych otworów lub kanałów, które powstają podczas zamiany instalacji.

    3.2.5. Jastrych maszynowy

    Wylewka maszynowa składa się z kilku warstw izolacji i wylewki betonowej. Wykonawca wylewa wylewkę na warstwy izolacji wzmacniając rury, na beton jako podłogę pływającą oddzieloną od elementów budowlanych budynku i w ten sposób zapobiega przenoszeniu dźwięku z wylewki na konstrukcję.

    3.3. Zalety i wady mokrego jastrychu

    Ponieważ mieszanka proszkowa do mokrego jastrychu jest produkowana fabrycznie, jest ona jednolita. Dlatego instalacja wymaga dokładnego wypoziomowania. Jastrych mokry zalecany jest na większe powierzchnie lub pomieszczenia, w których będzie ogrzewanie podłogowe. Jest bardzo mocna i odporna na nacisk i zginanie, dzięki swojej zwartości i równomiernemu rozprowadzaniu bez nierówności, dzięki czemu nie ma dylatacji nawet na większych powierzchniach. Z drugiej strony jego największą wadą jest czas suszenia – 1 cm grubości trzeba suszyć przez tydzień i tak stopniowo – im grubszy jastrych, tym dłuższy czas schnięcia. Dlatego trzeba to robić latem, kiedy temperatury na zewnątrz są wysokie. Jesienią lub wiosną suszenie trwałoby kilka miesięcy – zarówno ze względu na niższą temperaturę, jak i dużą wilgotność. Z drugiej strony zima wcale nie jest dobra ze względu na zamarzanie i pękanie. Krótko mówiąc, mokry jastrych nie jest odpowiednim materiałem na krótkie terminy. Przyspieszenie suszenia za pomocą różnych suszarek tylko zwiększa koszty instalacji.

    3.4. Zalety i wady suchego jastrychu

    Suchy jastrych jest doskonałą bazą dla wszystkich rodzajów wykończeniowych posadzek. Montuje się ją szybko, nie trzeba jej suszyć, a ostateczną wykładzinę podłogową można na nią natychmiast ułożyć. W przeciwieństwie do jastrychów mokrych są znacznie lżejsze i dlatego idealnie nadają się do np. starych drewnianych schodów lub antresoli. Ich słabością jest wyższa cena, więc ludzie zazwyczaj decydują się na nie, gdy nie ma innego wyjścia.

    4. Procedura

    4.1. Prawidłowe kładzenie mokrego jastrychu

    Jastrych mokry dzieli się na trzy rodzaje: klasyczny cementowy, szybkowiążący/szybkoschnący oraz samopoziomujący. Klasyczny polega na zrobieniu mieszanki w betoniarce i wylaniu jej maszynowo na określoną powierzchnię, a następnie majster ręcznie wyrównuje powierzchnię za pomocą łaty murarskiej, a na koniec wygładza ją specjalną maszyną. Szybkowiążące, czyli tzw. wylewkę szybkoschnącą wykonuje się, gdy termin jest krótki, a wykładzina podłogowa musi być ułożona w ciągu kilku dni. Do betoniarki, zamiast zwykłego cementu,trafia szybkowiążący. Ten rodzaj wylewki jest bardzo drogi, a cenę montażu podwyższa osuszacz, który musi być zainstalowany w danej przestrzeni, aby nie dopuścić do wystąpienia dużej koncentracji wilgoci – wilgotność musi pozostać poniżej 70%. Jastrych samopoziomujący jest mieszanką produkowaną fabrycznie, która jest dostarczana na budowę za pomocą betonomieszarki. Do mieszanki dodaje się woda, a następnie wylewa na powierzchnię do wymaganej wysokości. W tym procesie często zdarza się, że nie dokonuje się oddzielenia dylatacji. Aby zapobiec powstawaniu pęknięć, wylewkę należy oddzielić od ścian i filarów oraz dobrać odpowiednie dylatacje w zależności od grubości, wielkości, kształtu i długości jastrychu. Innym, również częstym błędem, zwłaszcza przy klasycznych jastrychach, jest to, że powierzchnia nie jest dobrze wygładzona, więc później pozostałe nierówności sprawiają, że jest to problem przy układaniu wykładzin podłogowych.

    4.2. Prawidłowe kładzenie suchego jastrychu

    Suchy jastrych jest zwykle trójwarstwowy: warstwa wyrównująca, izolacja i warstwa nośna, które w rzeczywistości są dwiema ułożonymi krzyżowo płytami. Warstwa wyrównująca to w rzeczywistości najdrobniejszy, drobnoziarnisty lub mieszany piasek, który rozprowadza się po powierzchni i jest wyrównywany łatą murarską. Wcześniej nie możemy zapomnieć o przyklejeniu taśmy izolacyjnej na krawędziach, wzdłuż ścian, co później uniemożliwi przenoszenie dźwięku oraz aby wszystkie rury instalacyjne były pokryte co najmniej 1 cm piasku. Panele izolacyjne montuje się od drzwi i w razie potrzeby docina. Jeśli warstwa wyrównująca jest cieńsza niż 4 cm, można ją udeptać; jednak gdy jest grubsza, należy użyć prasy ręcznej lub elektrycznej. Gdy powierzchnia jest całkowicie równa i zagęszczona, ​​nakłada się warstwę nośną w kształcie płyt w poprzek, jedną na drugiej. Deski brzegowe są sklejane i wzmacniane własnym ciężarem. Przed montażem ostatecznej wykładziny należy zacementować połączenia pomiędzy płytami a łbem wkręta. Tak ułożony jastrych musi odstać i stwardnieć przez 12 godzin, po czym można przystąpić do układania ostatecznych wykładzin podłogowych. Najczęstszym błędem w tym przypadku jest niewystarczająca grubość warstwy wyrównującej, przez co nierówności są widoczne i utrudnione lub niemożliwe jest ułożenie na nich wykładziny. Często zapomina się o taśmie izolacyjnej wzdłuż krawędzi ścian, dlatego później dźwięki przenoszą się do innych pomieszczeń.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Wylewka jastrych

    Dzien dobry,

    Potrzebuje wylewke na ogrzewanie podłogowe wodne 4860 zł do 8100 zł

    ........

    Wylewka na mieszkaniu 70 m i może piwnica

    Wylewka styrobeton czy beton se styropianem oraz wylewka kończąca po ogrzewaniu podłogowym 70 m
    I piwnica zywiczna wylewka 20m i miesKanie dolny segment zywiczna wylewka 30 m 8100 zł do 13500 zł

    ........

    Wykonanie posadzki na ogrzewanie podłogowe

    Jedno pomieszczenie 30m2. Posadzki na ogrzewanie podłogowe. Na 1 pietrze. 4050 zł do 6750 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Wylewka na ogrzewaniu podłogowym i styropianie Knauf heating floor,
    Jastrych, Głosków-Letnisko

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Tynkowanie ściany i wylewka podłogowa, 70mke
    Jastrych, Szamocin

    1305 zł do 2175 zł

    Cena, Wylewka samopoziomująca, 24 m2
    Jastrych, Ruda Śląska

    495 zł do 825 zł

    Cena, Zrobienie podłogi betonowej szlifowane lub pod płytki, 33 mkw
    Jastrych, Warszawa

    540 zł do 900 zł

    Cena, Podwykonawca prac - jastrych, ok. 10 000 m2
    Jastrych, Szczecin

    171000 zł do 285000 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Jastrych?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Jastrych cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    293+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Jastrych
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone