Dla obszaru

    Wylewka samopoziomująca Cena

    Ile kosztuje wylewka samopoziomująca? Jastrych samopoziomujący jest nieco droższy od klasycznego, ale w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym zapewnia maksymalną efektywność energetyczną. Cena zależy od metody pracy, grubości jastrychu i oczywiście od wykonawcy. Cena wylewki samopoziomującej o grubości 4,5 cm waha się od 85 do 105 PLN / m2.

    Komu powierzyć wykonanie wylewki samopoziomującej? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców od jastrychu samopoziomującego w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena jastrychu samopoziomującego


    Cena jastrychu samopoziomującego. Cena zakupu i położenia jastrychu samopoziomującego o grubości 4,5 cm.

    85.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    105.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Wylewka samopoziomująca

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Jastrych samopoziomujący o grubości 4,5 cm

    Cena zakupu i kadzenia jastrychu samopoziomującgo bez mikrowzmocnienia o gruboci 4,5 cm na 100 m2.


    m2

    zł/m2

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Jastrych samopoziomujący - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Jastrych samopoziomujący - co trzeba wiedzieć?

    1.1. Co to jest jastrych i do czego służy?

    Mówiąc o budowie lub remoncie, prędzej czy później usłyszymy wyrażenie jastrych. Kładzenie jastrychu jest jedną z kluczowych prac wykończeniowych budynku, dlatego przed rozpoczęciem budowy i remontu dobrze jest dowiedzieć się, co to dokładnie jest i do czego jest przeznaczony. Można powiedzieć, że jest to zaktualizowana i ulepszona wersja wylewek cementowych, które kiedyś były często używane w budownictwie, jako ostatnia warstwa płyt podłogowych.

    1.2. Wykorzystanie jastrychu

    Jastrych służy głównie do wyrównywania ostatecznych powierzchni posadzek. Istnieje również tzw. pochyły jastrych przy posadzkach ze spadkiem i w miejscach, w których nie ma możliwości wykonania idealnie równej powierzchni, np. ze względu na odprowadzanie wody. Oprócz końcowej warstwy powierzchni podłóg, różnego rodzaju jastrychy mogą być również stosowane jako spajanie elementów konstrukcyjnych lub jako podkład pod większe obciążenia mechaniczne. Dlatego Podstawową funkcją jastrychu jest to, by służył jako podkład, na którym następnie układane są końcowe wykładziny podłogowe. Jastrychy są stosunkowo cienkimi podkładami, a ich grubość wynosi zwykle około 5 cm.

    Wylewka samopoziomująca
    Podczas gdy wylewki cementowe wymagają średniej grubości posadzki 5 cm, jastrych samopoziomujący pozwala na zmniejszenie grubości nawet o 25% tj. do około 3,5 cm

     

    1.3. Rodzaje jastrychu

    W ofercie różnych producentów i dostawców można znaleźć kilka rodzajów i typów gotowych mieszanek jastrychowych, różniących się zarówno właściwościami mechanicznymi, jak i sposobem kładzenia. Najbardziej podstawowy podział jastrychu to suchy i mokry, następnie samopoziomujący (jastrych mokry), suchomontażowy (jastrych suchy) i szybkoschnący, a także rodzaje stosowane do izolacji oraz typy maszynowe lub przemysłowe.

    2. Jastrych samopoziomujący

    2.1. Co to jest jastrych samopoziomujący?

    Jastrychy samopoziomujące są płynne. Jest to mieszanka rozprowadzająca się po powierzchni podłogi, która w zasadzie nie wymaga dodatkowego wyrównania. Wylewki tego typu są szczególnie polecane w połączeniu z płytkami ceramicznymi oraz parkietem i panelami podłogowymi.

    2.2. Kiedy stosuje się jastrych samopoziomujący?

    Ten typ jest odpowiednim podłożem dla kilku rodzajów wykładzin podłogowych, takich jak płytki ceramiczne, parkiet czy panele. Zaletą samopoziomowania w stosunku do innych rodzajów jastrychów i wylewek cementowych jest to, że szczególnie nadaje się do podłóg z ogrzewaniem podłogowym. Dominuje on w takich przypadkach nad innymi rodzajami jastrychu. Po zamontowaniu całego systemu ogrzewania podłogowego przygotowaną mieszankę po prostu wylewa się  na instalację, do wypełnienia i uzyskania równej powierzchni.

    3. Zalety jastrychu samopoziomującego

    Ten rodzaj jastrychu ma wiele zalet, dzięki którym jest on jednym z najpopularniejszych na rynku. Sugerujemy jednak, abyś przed zakupem skonsultował się z fachowcem, który będzie wiedział, jaki rodzaj będzie odpowiedni dla twoich potrzeb.

    3.1. Solidne podłoże dla twoich stóp

    Podłogi powinny być zawsze takie, aby zapewniały solidną powierzchnię, nie ślizgały się i żeby można było chodzić po nich bez trudności. Jeśli wybierzesz jastrych jako ostatnią warstwę, na którą nie będą położone wykładziny podłogowe, to tym bardziej musi być równy i stabilny. Jastrych jest stosowany jako warstwa wykończeniowa w warsztatach, garażach i spiżarniach, niektórych instytucjach publicznych, a czasem w salonach, jeśli wnętrze jest zaprojektowane w stylu industrialnym. Gładkość powierzchni można uzyskać za pomocą samopoziomującego jastrychu anhydrytowego, nieszkodliwego dla zdrowia i środowiska. Ten rodzaj jastrychu zapewnia bardzo gładką i równą powierzchnię, która ewentualnie wymaga tylko szlifowania końcowego.

    3.2. Mniej hałasu

    Jastrychy samorozlewny może zmniejszyć grubość posadzki. Jeżeli dla wylewki cementowej wymagana jest średnia grubość posadzki 5 cm, jastrych samorozlewny pozwala na zmniejszenie grubości do 25%, tj. na około 3,5 cm. Oszczędność ta jest szczególnie przydatna przy renowacji starszych budynków, gdzie nie można lub nie wolno zmieniać grubości lub wysokości posadzki. Z drugiej strony, jeśli zależy Ci na lepszej izolacji akustycznej, masz za to dodatkowe 1,5 cm. Ponadto, jest miejsce i na grubsze wykładziny podłogowe.

    3.3. Jastrych samopoziomujący szybciej schnie

    Jedną z najbardziej oczywistych zalet jest znacznie szybsze schnięcie w porównaniu do wszystkich wylewek cementowych. Powodów jest kilka, a pierwszym jest oczywiście mniejsza grubość – cieńsza warstwa automatycznie szybciej schnie. Innym powodem są specyficzne składniki, z których powstaje mieszanka, ponieważ różnią się one nieco od mieszanek do wylewek cementowych. Szybkie suszenie jest szczególnie wygodne, jeśli spieszysz się z instalacją i napiętym harmonogramem. Po jastrychu samorozlewnym można chodzić już po upływie 24 godzin! Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą szybkiego schnięcia jest to, że podłogi można wykonać o każdej porze roku.

    3.4. Doskonałe właściwości mechaniczne

    Podobnie jak wszystkie rodzaje jastrychów, jastrychy samorozlewne mają doskonałe właściwości mechaniczne, dzięki czemu mogą wytrzymać duże naciski i różne obciążenia. Ze względu na swój specyficzny skład i strukturę ziarnistą jastrych samorozlewny jest bardziej odporny na zginanie w porównaniu do wylewek konwencjonalnych. To kolejna zaleta uzyskana dzięki ich niewielkiej grubości, która może być mniejsza dla tych samych obciążeń. Ponadto doskonale przewodzi ciepło, co jest powodem jego częstego stosowania w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Dodatkową zaletą mechaniczną jest to, że nie kurczy się ani nie rozszerza, co zapobiega powstawaniu grudek i nierówności, nie ma anomalii na krawędziach, a w mniejszych przestrzeniach można go położyć bez dylatacji.

    4. Jastrych samopoziomujący i ogrzewanie podłogowe

    4.1. Jastrych samopoziomujący i ogrzewanie podłogowe to doskonałe połączenie

    Dotychczas jastrych samopoziomujący jest z pewnością najlepszym materiałem do ogrzewania podłogowego. Umożliwia maksymalną efektywność energetyczną systemu ogrzewania podłogowego, jak i generowanego przez niego ciepła, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie niskotemperaturowe. Dzięki samopoziomowaniu i kontrolowanej jakości ładnie i równomiernie rozprowadza się po powierzchni podłogi, dzięki czemu wymiana ciepła jest ciągła i równomierna. Ponieważ wylewka styka się bezpośrednio z rurami bez szczelin i ma tylko 3,5 cm grubości, jej efektywność cieplna jest niepodważalna, podobnie jak potencjalne oszczędności. Co prawda początkowa inwestycja jest większa, ale jest też faktem, że szybko się zwraca. Podczas instalowania ogrzewania grubość rury może wynosić tylko 3 cm, co pozwala by sam jastrych miał tylko 3,5 cm.

    4.2. Proces kładzenia

    Proces wykonywania ogrzewania podłogowego z jastrychem samorozlewnym wygląda następująco: najpierw układa się rury tworząc rzędy serpentyn od jednego do drugiego końca pomieszczenia. Kładzie się je na specjalną folię lub siatkę, która nie pozwala rurom lub kablom (jeśli jest to ogrzewanie elektryczne) przesuwać się lub zaplątać. Podczas montażu rury są zwykle pod ciśnieniem, dzięki czemu ewentualne uszkodzenia można od razu zauważyć, a uszkodzoną rurę można wymienić. Po wykonaniu tej czynności wylewa się jastrych samorozlewny, który jako mieszanka samopoziomująca rozprowadza się równomiernie na podłożu, aż wypełni całą powierzchnię i całkowicie zakryje rury. Po zakończeniu wylewania należy odczekać, aż wylewka całkowicie wyschnie, a następnie pokryć podłogę warstwą nawierzchniową lub nałożyć wybrane wykładziny podłogowe. Instalacje nie będą już dostępne bez wiercenia i rozbijania podłogi.

    5. Kładzenie jastrychu

    5.1 Łatwe i szybkie wykonanie

    Chociaż wykonanie jest stosunkowo proste, zalecamy powierzenie go fachowcowi. Samą mieszankę należy wymieszać tak, aby była wystarczająco gęsta i bez grudek, co wymaga doświadczenia zawodowego i umiejętności. Ponadto samo nalewanie wymaga również profesjonalnego sprzętu i „wprawnego oka” fachowca, który potrafi dokładnie określić ilość i jakość oraz sposób wykonania. Mieszanka samopoziomująca umożliwia bardzo szybką, ekonomiczną i niezawodną pracę, zarówno przy nowym budownictwie, jak i przy remoncie czy renowacji. Dodatkowe wzmocnienia z uzbrojeniem i podobnymi elementami nie są potrzebne, ponieważ w przeciwieństwie do innych rodzajów jastrychów, samopoziomujące mniej kurczą się lub rozciągają.

    5.2. Mieszanka jastrychowa samopoziomująca

    Jastrych samorozlewny, który jest kupowany w hurtowniach materiałów budowlanych lub w wyspecjalizowanych sklepach, jest już przygotowaną mieszanką proszkową. Miesza się ją z wodą mieszadłem elektrycznym zgodnie z zaleceniami producenta. Mieszanka jastrychowa samorozlewna jest mieszanką gipsu i wody. Gips to sypki materiał, który rozpuszcza się w wodzie i który składa się z siarczanu wapnia. Oprócz gipsu, który można również nazwać cementem, potrzebne jest kruszywo, którym może być żwir lub drobny piasek. Całość miesza się z wodą w zalecanej przez producenta ilości do uzyskania drobnej, gładkiej masy bez grudek, a następnie za pomocą węża wylewa się na podłoże.

    5.3. Przygotowanie podłóg i ścian

    Przed przystąpieniem do prac należy odpowiednio przygotować posadzkę i zabezpieczyć połączenia ze ścianami. Konstrukcja podłogi musi być całkowicie sucha i solidna. Po zakończeniu konstrukcji najpierw montowana jest izolacja akustyczna. Następnie połączenia ścian z podłogą uszczelnia się za pomocą specjalnych elastycznych materiałów. Kolejnym krokiem jest ułożenie folii PCV na izolacji akustycznej, co sprawia, że ​​podłoga jest całkowicie nieprzepuszczalna jak basen, dzięki czemu można na nią wylewać jastrych. Poszczególne kawałki folii muszą zachodzić na siebie na co najmniej 10 cm. Po uszczelnieniu całej powierzchni podłogi i wszystkich styków ze ścianami, rozciąga się instalację ogrzewania podłogowego, jeśli się na nie zdecydujesz. Po zakończeniu tej części pracy wylewa się jastrych samopoziomujący.

    5.4. Wyrównywanie podłoża

    Podczas wylewania jastrychu po pomieszczeniu należy uważać, aby rozprowadzić mieszankę możliwie równomiernie, chociaż właśnie równomierne rozlewanie jest zaletą jastrychu samopoziomującego. Aby wylewana podłoga była całkowicie gładka i równa, wylewanie rozpoczyna się tam, gdzie będzie najgrubsza, a kończy wyrównaniem za pomocą listwy.

    5.5.Suszenie

    Ogromną zaletą jastrychu samopoziomującego jest to, że bardzo szybko schnie, dzięki czemu można go kłaść i w zimie, na co nie pozwalają inne rodzaje jastrychu, a jeszcze mniej klasyczne wylewki. Po tym rodzaju jastrychu można chodzić już po 24 godzinach, a po siedmiu dniach można włączyć ogrzewanie podłogowe, co dodatkowo przyspieszy proces schnięcia. Jeśli nie ma ogrzewania podłogowego, jastrych na pewno wyschnie za kilka tygodni, co zależy od grubości, w jakiej został wykonany.

    6. Jastrych samopoziomujący - cena

    Jastrych samorozlewny jest nieco droższy od klasycznej wylewki, ale w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym umożliwia maksymalną efektywność energetyczną. Cena zależy od metody pracy, grubości wylewki i oczywiście wykonawcy. Cena jastrychu samorozlewnego o grubości 4,5 cm waha się od 60 do 105 PLN/m2.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    betonowa wylewka 3x3

    wypełnienie betonem na około 5cm grubości na powierzchni 3mx3m pod altankę na ROD Podzamcze w Wałbrzychu. 4860 zł do 8100 zł

    ........

    wylewka samopoziomujaca

    wykonania wylewki samopoziomujacej w bloku ok25mkw. 6075 zł do 10125 zł

    ........

    Samopoziom wylewka

    Samopoziom w ilosci 570m2 40500 zł do 67500 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Wylewka betonowa 48m2+oczyszczalnia ekologiczna, 48m2
    Wylewka samopoziomująca, Somianka

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Dzień dobry. Mam do wylania ok. 110 m2 wylewki. proszę o wycenę, 110 m2
    Wylewka samopoziomująca, Mierzęcice

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Wylewkę w pokoju w domku, Ok 25 m2
    Wylewka samopoziomująca, Piotrków Trybunalski

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Wylewki anhydrytowe, 126mkw
    Wylewka samopoziomująca, Miedźna

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Wykonać wylewkę w mieszkaniu stan nowy deweloperski, około 60 m2
    Wylewka samopoziomująca, Sobótka

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, wylewki cementowe na gładko z materiałem, 120 m2
    Wylewka samopoziomująca, Dubiecko

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Wyrównanie poziomu., 20m2
    Wylewka samopoziomująca, Białystok

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, wylewka samo poziomujaca, 15m
    Wylewka samopoziomująca, Gdańsk

    540 zł do 900 zł

    Cena, Wylewka samopoziomująca, 110
    Wylewka samopoziomująca, Prażmów

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, posadzka w stodole ok40m, 4 m3
    Wylewka samopoziomująca, Żabia Wola

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, wylewka na styropianie, 36m kw. x 6 cm
    Wylewka samopoziomująca, Ujsoły

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, wylewka do 1 cm wysokości,
    Wylewka samopoziomująca, Małogoszcz

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Wylewka w podpiwniczeniu, Pomieszczenie okolo17m2
    Wylewka samopoziomująca, Dolany

    540 zł do 900 zł

    Cena, potrzbuje wykonanie wylewki w pokoju 5,3x5,3m, 28m2
    Wylewka samopoziomująca, Łańcut

    540 zł do 900 zł

    Cena, Wylewka samopoziom, 22 do 26m2
    Wylewka samopoziomująca, Oświęcim

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Wlewke 7,6 m,
    Wylewka samopoziomująca, Olsztyn

    720 zł do 1200 zł

    Cena, wykonanie wylewki cementowej gr 5 cm, 100m2
    Wylewka samopoziomująca, Dubiecko

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Wylewka w garazu, 36-50 m 2
    Wylewka samopoziomująca, Knurów

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, potrzebuję zrobić wylewkę 6-8mm, 30m2
    Wylewka samopoziomująca, Lubochnia

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Wyrównanie posadzki na strychu, 120 - 140 m2
    Wylewka samopoziomująca, Skrzeszew

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, Wylewki, 11m
    Wylewka samopoziomująca, Łódź

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Wylewke anhydrytową thermio +, 176
    Wylewka samopoziomująca, Jastrzębie-Zdrój

    3150 zł do 5250 zł

    Cena, 100 m2 wylewki samopoziomującej, 90-100 m2
    Wylewka samopoziomująca, Łąka

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, wylewka samo poziomująca, 120 m2 grubość 1cm
    Wylewka samopoziomująca, Krypno Wielkie

    810 zł do 1350 zł

    Cena, Wypozimowac taras, 75m2
    Wylewka samopoziomująca, Sobin

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Wykonania wylewki samopoziomującej, 40metrów
    Wylewka samopoziomująca, Wrocław

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, wylewka na posadzce w garażu o powierzchni 17m2Żeleńskiego, 17 m2
    Wylewka samopoziomująca, Piła

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Powierzchnia 155m z dylatacją, 155m2
    Wylewka samopoziomująca, Szydłowo

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Wykonanie podlogowki i wylewki anhydrytowej, 200
    Wylewka samopoziomująca, Jarosław

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Wylewka samopoziomująca, 45 m2
    Wylewka samopoziomująca, Zendek

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Wylewka samopoziomująca na istniejącą posadzkę. Ok 57 m², 57 m²
    Wylewka samopoziomująca, Dorotowo

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Wylewka na ogrzewaniu podłogowym i styropianie Knauf heating floor,
    Wylewka samopoziomująca, Głosków-Letnisko

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Tynkowanie ściany i wylewka podłogowa, 70mke
    Wylewka samopoziomująca, Szamocin

    1305 zł do 2175 zł

    Cena, Wylewka w łazience, kuchni i przedpokoju, 70 m2
    Wylewka samopoziomująca, Stężyca

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Wykonanie wylewki samopoziomujące , 160 m2
    Wylewka samopoziomująca, Tarnów

    3150 zł do 5250 zł

    Cena, Wylewka pod panele, 24 m2
    Wylewka samopoziomująca, Ruda Śląska

    450 zł do 750 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Wylewka samopoziomująca?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Wylewka samopoziomująca cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    373+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Wylewka samopoziomująca
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone