Dla obszaru

    Nowoczesne kominki na drewno lub pellet

    W mroźne zimowe dni wszystkich przyciąga romantyczny obraz płomieni w kominku w ciepłym pomieszczeniu. Kominki to lubiany sposób ogrzewania, zarówno ze względu na swoją funkcjonalność, jak i emocje, jakie w nas wywołują. Dlatego też jest ich dużo w ofercie. Różnią się wielkością, kolorem, materiałem, kształtem, sposobem działania. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie i instrukcjach technicznych. Wyjaśnimy, dlaczego uważamy, że kominki na drewno lub pellet są właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.
    Fachowy artykuł 195
    nowoczesny kominek
    Mamy nawet 558 wykonawców prac dla obszaru Kominek:

     

    1. Nowoczesne kominki

    Palenisko było zawsze uważane za serce każdego domu. Przytłumiony trzask drewna i migotanie ognia tworzy rodzaj magii, która w każdym z nas budzi łagodne uczucia, spokój i dobry nastrój, nic więc dziwnego, że kominki nigdy nie wyszły z mody. Zmieniły się tylko kształty, materiały, gusta i style. Wybór kominka nie jest jednak prosty; nie jest już prawdą, że każdy kominek jest taki sam, właśnie ze względu na szeroki wachlarz możliwości, jakie niosą ze sobą nowe technologie i metody ogrzewania, a klienci często nie są nawet świadomi wszystkich szczegółów, które są niezbędne do prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji. Kiedy zdecydujesz, że kominek jest tym, czego chcesz w swoim domu, najlepiej skonsultuj się z ekspertami na temat wszystkiego, co niezbędne. Dostawcy i producenci kominków z reguły oferują bezpłatne porady i informacje w swoich salonach.

    plomienie-w kominku.jpg
    Palenisko zawsze było centrum domu

     

    2. Jak projektuje się nowoczesne kominki?

    Oprócz tego, że służy do ogrzewania, kominek jest coraz częściej uważany za element estetyczny i punkt spotkań w domu. Dlatego nie bez znaczenia jest, gdzie zostanie umieszczony, jakiego kształtu będzie i z jakiego materiału będzie wykonany. Jest niepisaną zasadą, że kominek powinien być umieszczony tam, gdzie gromadzi się rodzina. Wokół niego umieszcza się sofy, fotele, stoliki kawowe, gruby dywan – czyli wszystko, co sprawi, że atmosfera będzie jeszcze bardziej pożądana i przyciągająca. Przy kominku często planuje się ławeczkę, jeśli lubisz siedzieć tuż obok . Potrzebne jest również miejsce do przechowywania dziennego zapotrzebowania drewna opałowego.

    Z jakich materiałów może być wykonany kominek? Może być otynkowany, pokryty cegłą, płytkami ceramicznymi lub kamieniem. Trzeba tylko mieć na uwadze zgodność stylistyczną i kolorystyczną z resztą przestrzeni.

    Kominki przeszklone to ulubione nowoczesne rozwiązanie, a jednocześnie bardzo bezpieczne. Istnieje kilka rodzajów przeszkleń: profil L, półokrągłe, płaskie, trapezowe, trójstronne lub tunelowe.

    Najważniejsza część kominka jest w większości ukryta - jest nim komin. Bez dobrej cyrkulacji powietrza ogień nie może się palić, wykorzystanie energii jest mniejsze, gromadzi się więcej żużla. Z tego powodu niezwykle ważne jest regularne czyszczenie komina. Eksperci zalecają, aby czyszczenie komina odbywało się co najmniej raz w roku i było wykonywane przez profesjonalistę, czyli doświadczonego kominiarza. Przy regularnym czyszczeniu nie będziesz miał problemów z kominkiem lub kominem. Oprócz czyszczenia należy wziąć pod uwagę ustawienia komina, wymiar komina i kształt nasady komina.

    Sugerujemy, aby zwracać się do ekspertów zarówno w sprawach technicznych i bezpieczeństwa, jak i estetyki. Decyzję z pewnością ułatwi rysunek 3D, ponieważ znacznie łatwiej będzie zobaczyć, jak kominek będzie wyglądał w Twoim salonie.

    3. Wykonanie kominka

    Oprócz dobrego projektu niezbędne jest również wysokiej jakości wykonanie, aby uniknąć wszelkich niebezpieczeństw. Wiele zależy od doboru odpowiednich materiałów i umiejętności rzemieślnika. Do wykonania kominków zdunowie używają szamotu, granitu, marmuru, drewna lub cegieł. Ważne jest, aby wybrany materiał był dobrym akumulatorem ciepła, ponieważ znaczące jest, aby go zatrzymywał i powoli uwalniał w przestrzeń. Wkłady kominkowe stosowane są Do kominków otwartych stosowane są wkłady kominkowe, które zwiększają wydajność otwartego paleniska. Można je również dodać w już istniejące kominki.

    Poza montażem kominka, tj. montażem wkładu kominkowego, konieczne jest również zabezpieczenie przestrzeni przed popiołem i uszkodzeniami. Właśnie dlatego jako pierwsze montuje się podest i przyłącze dopływu powietrza. Potem przychodzi montaż wkładu kominkowego i podłączenie do komina. Na koniec kominek się muruje na wzór komory. W razie potrzeby można do niego dodać  rury w celu dystrybucji przepływu ciepłego powietrza do innych pomieszczeń. Ostatnim krokiem jest pokrycie kominka pożądaną warstwą wykończeniową, czyli materiałem dekoracyjnym.

    3.1. Wkłady do kominków na drewno i pellet

    Wkład kominkowy jest metalową konstrukcją kominka, jego wizualnym i funkcjonalnym centrum. Wybór tych obudów na rynku jest naprawdę duży, a możliwości jak i moc tych elementów grzejnych jest taka, że ​​zawsze możesz znaleźć to, czego szukasz. Kominki wykonane z szamotu, żeliwa, wermikulitu i podobnych materiałów to tylko nieliczne. Ze względów bezpieczeństwa prawie wszystkie wkłady kominkowe posiadają nadstawkę na dopływ powietrza zewnętrznego, które umożliwia prawidłowe spalanie. Dostępne są również wkłady z naturalną konwekcją i wbudowanymi wentylatorami.

    wykonanie-kominka.jpg
    Wykonanie kominka pozostaw fachowcom

     

    4. Współczesne kominki opalane drewnem

    Nowoczesne kominki opalane drewnem cieszą się dziś coraz większą popularnością. Jednym z rozwiązań mogą być kominki ciepłowodne, w których ciepło ognia odprowadzane jest przez wodę systemem rurek do kaloryfera. W ten sposób można ogrzewać wszystkie pomieszczenia w domu. Aby wybrać najlepszy kominek, a właściwie taki, który najlepiej odpowiada wymaganiom budynku i Twoim życzeniom, należy obliczyć kubaturę pomieszczenia, izolację termiczną, ekspozycję na słońce oraz uwzględnić klimat na danym obszarze.

    5. Kominki na pellet

    Kominki te działają na tej samej zasadzie co kominki opalane drewnem, z tą różnicą, że ich paliwo jest inne. To właśnie dzięki pelletom te kominki mają niewielką przewagę, ponieważ pellet jest łatwiejszy do pozyskania i przechowywania niż drewno. Pellet zajmuje mniej miejsca, ponieważ sprzedaje się sprasowany w workach. W tym sensie, jeśli wahasz się między kominkiem na drewno lub pellet, pozwól, aby Twoim przewodnikiem było miejsce i sposób przechowywania drewna opałowego - dla którego rodzaju masz więcej miejsca i lepsze warunki przechowywania.

    wklad-kominkowy-na-drewno.jpg
    Nowoczesny wkład kominkowy z pojemnikiem na drewno

     

    6. Piece kominkowe opalane drewnem lub pelletami

    Piece kominkowe na drewno lub pellet mają małe okienka, przez które widać płomień. Piece te ogrzewają pomieszczenie bezpośrednio i naturalną konwekcją, a tym co odróżnia je od kominków jest to, że mogą być wykorzystywane również do przygotowywania posiłków. Występują we wszystkich rozmiarach, kształtach, mocach i mają różnorodne okładziny wykończeniowe. W zależności od stylu wybierz klasyczny, tradycyjny lub nowoczesny piec. Niektóre mają wbudowane piekarniki. Piece kominkowe są bardzo łatwe w montażu i wymagają jedynie odpowiedniego podłączenia do komina.

    6.1. Piece na drewno

    Pamiętasz piece, na których gotowały twoje babcie? Były one używane zarówno do gotowania, jak i do ogrzewania. Bez problemu mogły one ogrzać większą przestrzeń, a obecnie stają się coraz bardziej poszukiwane. Teraz masz możliwość wyboru - nie są już tylko białe - mają różne kolory, wzory, rozmiary i mogą mieć okładziny ceramiczne i kamienne. Istnieją również wbudowane piece na drewno.

    piec-kominkowy-na-drewno.jpg
    Piec kominkowy opalany drewnem to bardzo atrakcyjna i użyteczna część wnętrza

     

    Jeśli zdecydujesz się na montaż kominka, możesz skontaktować się z nami pod adresem daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, a także dostawców i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenie możesz zobaczyć w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    daibau.pl

    Fachowy artykuł 195
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kominek?

    Mamy nawet 558 wykonawców prac dla obszaru Kominek:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 558 wykonawców prac dla obszaru Kominek
    9.5
    0

    P.P.H.U. "MADAR" MAŁGORZATA WYLĘGŁY


    9.8
    0

    DOMINO PAWEŁ MIESZAŁA


    9.6
    0

    "AKSTOL" JÓZEF KRZYSZTOF STOLARCZYK


    9.4
    0

    BIAŁY DWÓR ROBERT JAKUBOWSKI


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone