Dla obszaru

    Kominki Cena

    Ile kosztuje kominek? Palenisko kominkowe może być głównym lub wtórnym źródłem ogrzewania w Twoim domu. Kominki na gorącą wodę są bardzo interesujące przede wszystkim dlatego, że znacznie obniżają koszty ogrzewania. Wiele osób w ostatnim czasie wraca do kominków, nie tylko dlatego, że obniża to koszty, ale także dlatego, że coraz bardziej rosną ceny energii elektrycznej i ogrzewania paliwami. Cena zależy od rodzaju kominka (nagrzewa wodę, powietrze lub promieniuje), paleniska (otwarte, zamknięte), rodzaju opału (pellet, brykiet, drewno, bioetanol, olej opałowy, prąd) i oczywiście od wykonawcy. Cena zakupu i instalacji kominka pokojowego 3-8kW waha się w granicach 8.000 - 13.000 PLN.

    Komu powierzyć wykonanie kominka? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych dostawców kominków w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena kominka


    Cena kominka. Cena zakupu i montażu wewnętrznego kominka o mocy 3-8 kW.

    8000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    13000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Kominek

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Kominki akumulacyjne

    Cena kominka akumulacyjnego. Cena klasycznego kominka, który gromadzi ciepło i powoli oddaje je w przestrzeń; moc do 15 kW.


    szt

    zł/szt

    Kominki gazowe

    Cena wolnostojącego kominka gazowego. Cena wolnostojącego kominka gazowego o mocy 5-8 kW. Cena kominka z cylindrem na ok. 25 godzin pracy.


    szt

    zł/szt

    Kominki na bioetanol

    Cena biokominka. Cena kominka na bioetanol eko. Cena kominka ściennego 60x50x15 cm, moc 1-6 kW, z instalacją, bez bioetanolu.


    szt

    zł/szt

    Kominki na ciepłą wodę

    Cena kominka z ciepłą wodą. Cena kominka do ogrzewania pomieszczeń za pomocą wody o mocy do 20 kW. Cena wkładu, montaż kominka i omurowania, bez okablowania.


    szt

    zł/szt

    Kominki na gorące powietrze

    Cena kominka na gorące powietrze. Cena wkładu kominkowego na gorące powietrze ze stalową komorą i wbudowanym systemem cyrkulacji powietrza. Cena wkładu, instalacji kominka i omurowania.


    szt

    zł/szt

    Piece kominkowe

    Cena kaminske peći. Cena standardne kaminske peći snage do 5 kW. Cena nabavke i postavljanja bez dimnjaka.


    szt

    zł/szt

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Kominki - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Kominki - co trzeba wiedzieć?

    1.1. Odpowiedz na następujące pytania:

    Jak chcesz korzystać z kominka i czego oczekujesz?

    Czy zapalisz go tylko od czasu do czasu, aby ogrzać pomieszczenie, lub gdy chcesz stworzyć przyjemniejszą atmosferę?

    Czy chcesz szybkiego ogrzewania pomieszczeń, czy wolisz dłuższe i stałe ogrzewanie?

    Czy chcesz, aby kominek był tylko wspomaganiem głównego systemu grzewczego?

    Chcesz całodobowe lub okazjonalne ogrzewanie całego mieszkania lub domu?

    Chcesz cieszyć się widokiem płomienia i przyjemnością, jaką ciepło przynosi wszystkim zmysłom?

    Jaki kształt i wielkość powinien mieć kominek?

    Kominek jest nie tylko użytecznym elementem w przestrzeni, ale ma również znaczenie estetyczne. Kominki występują dziś w niezliczonych wariantach – kształt, rozmiar, materiał, kolor. Kształt i wielkość kominka zależy przede wszystkim od przestrzeni, w której należy go umieścić. Wielkość kominka (wielkość paleniska i całej powierzchni grzewczej), który powinien być centralnym i głównym rodzajem ogrzewania, musi być dostosowana do potrzeb pomieszczenia.

    Jaka jest moc kominka?

    Moc kominka będzie zależeć od Twoich odpowiedzi na poprzednie pytania. Dlatego konieczne jest wcześniejsze ustalenie, do czego będzie służył kominek i jak go wykorzystasz. Bardzo ważne jest również to, jak wykonany jest Twój dom (czy jest to konstrukcja klasyczna, pasywna czy niskoenergetyczna itp.), jaka jest jakość stolarki, jaka jest izolacja i jaka jest powierzchnia do wykorzystania, gdzie dokładnie zostanie umieszczony kominek i jak będzie on połączony z resztą przestrzeni... Ponieważ jest tak wiele elementów, których nie można zaniedbać, radzimy zdecydować o mocy kominka rozmawiając z ekspertem; najbardziej miarodajni dla takich decyzji są inżynierowie mechanicy, którzy mogą wykonać projekt ogrzewania w Twoim domu lub eksperci zajmujący się sprzedażą i montażem kominków.

    Kominek
    Jeśli istnieje możliwość wcześniejszego planowania, najlepiej sprawdzają się kominki do zabudowy

     

    2. Wybór oferentów i wykonawców prac

    Przy zakupie i montażu należy wziąć pod uwagę wiele specyficznych wymagań związanych z kominkiem, aby jego eksploatacja była wydajna, a użytkowanie bezpieczne. Aby to zrobić, bardzo ważne jest, jakiego oferenta wybierzesz - kogoś, kto będzie w stanie udzielić właściwej porady, jak jakościowo dobrze skonfigurować i zainstalować kominek, a także zadbać o wszystkie towarzyszące mu szczegóły; profesjonalne wykonanie robót to także zapewnienie kontroli posprzedażowej i części zamiennych oraz serwisu. Ponadto musisz mieć odpowiednią pisemną instrukcję użytkowania i konserwacji kominka.

    3. Różne rodzaje kominków

    3.1. Zgodnie z metodą instalacji

    3.1.1. Piece kominkowe

    Piec kominkowy to samodzielny korpus grzewczy, który można umieścić w pomieszczeniu według własnego uznania. Wymagany do niego będzie nawiew i wywiew powietrza, dostosowany do możliwości przestrzeni (położenie komina, przepływ powietrza itp.). Piec kominkowy generalnie nie akumuluje ciepła (są takie, które mogą) i dlatego szybko nagrzewa pomieszczenie, ale też schładza się zaraz po wyłączeniu.

    3.1.2. Kominki do zabudowy

    Kominek do zabudowy to tak naprawdę wkład kominkowy, który jest montowany, czyli zabudowany różnymi materiałami, takimi jak cegła szamotowa, pianobeton, a następnie pokryty szalunkiem dekoracyjnym lub warstwą końcową (kamień, płytki ceramiczne, zaprawa murarska itp.). Kominki do zabudowy, w zależności od rodzaju materiału, mogą akumulować mniej lub więcej ciepła. Z reguły mogą promieniować ciepłem przez kilka godzin po ugaszeniu ognia.

    3.2. Zgodnie z metodą ogrzewania

    3.2.1. Kominki na gorące powietrze

    Kominki na gorące powietrze to świetne rozwiązanie do ogrzewania jednego lub więcej połączonych pomieszczeń takich jak np. salon, jadalnia czy kuchnia. System grzewczy faktycznie wykorzystuje ciepło promieniujące z grzejnika, które rozchodzi się przez rury po przestrzeni. Aby ogrzewanie było wydajne, wymagana jest stała cyrkulacja ciepłego powietrza. Ta cyrkulacja może być przyspieszona przez system wentylatorów, który równomiernie i szybko rozprowadza ciepło w całej przestrzeni. Zaletami kominka na gorące powietrze jest szybkie i równomierne nagrzewanie oraz możliwość redystrybucji ciepła, natomiast wadą może być to, że pomieszczenie może się przegrzewać, a nie ma możliwości kumulacji - jednym słowem, podczas gdy w kominku pali się ogień i ogrzewanie trwa.

    3.2.2. Na gorące powietrze z systemem DGP

    Te kominki są takie same jak kominki na gorące powietrze, tyle że mają rury, które są zainstalowane we wszystkich pomieszczeniach. Ogrzane powietrze jest przenoszone z kominka do innych pomieszczeń tymi rurami za pomocą wentylatora. Montaż tego systemu jest najlepszy i najprostszy w nowym budynku, który ma dobrą izolację termiczną lub przy całkowitym remoncie poddasza; w starych budynkach wymagałoby to więcej prac murarskich.

    3.2.3. Kominki na gorącą wodę

    Kominki ciepłowodne to świetne rozwiązanie dla lokali mieszkalnych, w których byłby to doskonały system grzewczy. W tym przypadku, jak sama nazwa wskazuje, ogrzewanie odbywa się poprzez podgrzewanie wody. Woda krąży w rurach umieszczonych wokół paleniska i jest podgrzewana i rozprowadzana dalej przez wszystkie pomieszczenia. Podgrzana woda przepływa przez system grzewczy (ogrzewanie wysokotemperaturowe lub grzejniki). Zaletą tych kominków jest to, że ciepło nie jest tracone podczas przenoszenia, co w rzeczywistości oznacza, że ​​gdy podgrzana woda albo krąży w rurach, albo wyparowuje, w każdym przypadku ogrzewa całą przestrzeń; słabościami mogą być wyższe koszty i zużycie energii elektrycznej.

    3.3. Zgodnie z rodzajem paliwa

    3.3.1. Kominki na drewno

    Drewno jest najtańszym źródłem energii, zwłaszcza jeśli masz własny las i sam drewno przygotowujesz. Drewno wykorzystywane jest zarówno do pieców kominkowych, jak i kominków do zabudowy. Jeśli myślisz o tym typie ogrzewania, pamiętaj, że do przechowywania drewna będzie potrzebna pewna sucha i przewiewna przestrzeń. Ponadto produktem spalania jest popiół i dym w większych ilościach niż przy ogrzewaniu peletami. Do kominka trzeba dokładać szczapy kilka razy dziennie i trzeba wiedzieć, w jaki sposób jest rozpalane drewno i podtrzymywany ogień. W przypadku starszych typów palenisk konieczny jest również stały dopływ powietrza, ponieważ w przeciwnym razie przestrzeń bardzo szybko wypełniłaby się dymem i gazami. Nowsze kominki nie mają takiego problemu, ponieważ automatycznie zasysają powietrze i zapewniają optymalne spalanie.

    3.3.2. Kominki na pellet

    Pellet w przeciwieństwie do drewna nie wymaga dodatkowej przestrzeni magazynowej. Można go kupić w mniejszych ilościach (najczęściej w workach po 15 kg) i w zależności od potrzeb. Można go przechowywać w pudle. Nowoczesne kominki na pellet są takie, że automatycznie regulują rozpalanie i palenie się ognia. Co więcej, godziny włączenia i wyłączenia można ustawić z wyprzedzeniem. Istnieją nawet modele, które działają poprzez pilota.

    3.3.3. Kominki kombinowane

    Są to kominki, które mogą wykorzystywać zarówno drewno, jak i pellet. Dlatego są droższe, więc klienci rzadziej się na nie decydują.

    3.3.4. Kominki na bioetanol

    Na rynku dostępne są również piece kominkowe i kominki na bioetanol. Bioetanol to w rzeczywistości alkohol etylowy otrzymywany przez oczyszczanie i filtrację alkoholu; ponieważ nie ma zapachu, więc nie zanieczyszcza środowiska. Kominki na bioetanol najlepiej sprawdzają się zatem w budynkach, w których nie ma możliwości zainstalowania kominów. Są bardzo bezpieczne i praktycznie bezobsługowe, choć zdarzają się modele z otwartym paleniskiem. Jednak ich moc i użyteczność są mniejsze i najbardziej sprawdzają się w pomieszczeniach tylko dogrzewanych lub ogrzewanych sporadycznie. Kominki te to przede wszystkim bardzo łądny i ciekawy element dekoracyjny, który wprowadza atmosferę ciepła i intymności.

    4. Kominek murowany na biomasę

    Jeśli zdecydujesz się na kominek do zabudowy lub piec kominkowy, koniecznie skontaktuj się z ekspertami, którzy będą wiedzieć, jak i co należy zrobić. Przede wszystkim istnieją pewne warunki wstępne instalacji kominka:

    4.1. Komin

    Do zainstalowania kominka niezbędny jest komin o określonej średnicy. Kominki otwarte muszą mieć kominy o średnicy 25-30 cm, natomiast kominki zamknięte o średnicy 20-25 cm. Przyłącze do kominka powinno znajdować się na wysokości 180 cm od podłogi pod kątem 45°.

    Sugerujemy, aby w każdym przypadku przed instalacją skonsultować się z kominiarzem, który później, w razie potrzeby, zmierzy przepływ w kominie.

    4.2. Dopływ powietrza

    Do doprowadzenia powietrza, które pobudza spalanie i ogrzewa pomieszczenie, musi być rura o średnicy co najmniej 16 cm (2x Ø7,5 cm lub 3xØ5 cm) i może to być zwykła plastikowa rurka wodociągowa.

    4.3. Twarda powierzchnia i płyta nośna

    Decydując się na montaż kominka na poddaszu, przed rozpoczęciem prac należy ustalić, czy płyta podłogowa lub sufitowa ma wystarczającą nośność. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie z inżynierem statykiem. Ponadto podstawa, na której będzie stać kominek, nie może być wykonana z miękkich materiałów, takich jak materiały izolacyjne (styropian itp.), ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że ulegną one pod wpływem ciężaru. W takim przypadku kominek mógłby zagłębić się w podstawę na kilka milimetrów, a następnie na ścianie lub suficie pojawiałyby się pęknięcia. Jednym słowem podstawa, na której stanie kominek, musi być twarda i wystarczająco nośna. Jeśli takiego podłoża nie można zapewnić w istniejącym obiekcie, skonsultuj się z ekspertami, co można zrobić. Istnieją również kominki, które nie są zbudowane z ciężkich materiałów i dlatego są lżejsze i mogą być odpowiednie w takich sytuacjach.

     

     

     

        

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    drzwiczki do kominka

    Drzwiczki do kominka, od góry polokrągłe. Cieka rama + drzwiczki z szybą zaroodporną. 3240 zł do 5400 zł

    ........

    Kominek dymi

    Znalezienia przyczyny dymienia lub montarz nowego 4050 zł do 6750 zł

    ........

    podłączenie "kozy" firmy nordflam Frovi do komina systemowego Liebher

    podłączenie pieca kominkowego kaflowego firmy NORDFLAM FROVI 5 kW CDP do komina systemowego Liebherr. https://keffner.pl/pl/p/Piec-kominkowy-kaflowy-NORDFLAM-FROVI-zielony-5-kW-CDP/461 . Pozdrawiam serdecznie . Ela ;) 6075 zł do 10125 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, montaż kominka,
    Kominek, Sztutowo

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Wymiana szamotu w kominku, 40 cm x 40 cm (2 szt)
    Kominek, Świdnica

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Renowacja kominka Łukęcin,
    Kominek, Łukęcin

    2250 zł do 3750 zł

    Cena, ruszt obrotowy, 1szt
    Kominek, Świeszyno

    270 zł do 450 zł

    Cena, Zamontować wkładu kominkowego, 80mkw
    Kominek, Wydminy

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Postawienia kominka,
    Kominek, Jarosław

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, kominek, 100
    Kominek, Siedleczka

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Naprawa kominka, 150 m kw
    Kominek, Szczytno

    135 zł do 225 zł

    Cena, Montaż komina zewnętrznego stalowego, 1
    Kominek, Pasym

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Wymiana wkladu kominowego, Wysokosc komina 10m
    Kominek, Kaliska

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Instalatora kominkow plaszcz wodny - serwice,
    Kominek, Zgierz

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Wymiana szyby w 25 letnim kominku pekla, 70 na 60
    Kominek, Andrespol

    270 zł do 450 zł

    Cena, Montaż rury kwasowej do kozy.,
    Kominek, Tuszyn

    180 zł do 300 zł

    Cena, Montaż lub budowa od podstaw kominka i DGP, Do 10KW
    Kominek, Sierakowice

    1710 zł do 2850 zł

    Cena, Montaż wkladu kominowego, 1
    Kominek, Dębnica Kaszubska

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Wymiana szamotu w kominku, 1metr na 0,5 metra
    Kominek, Sierosław

    540 zł do 900 zł

    Cena, zakup i zabudowa kominka, 120m2
    Kominek, Kosakowo

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Kominek z plaszczem wodnym, 200 m2
    Kominek, Lipnica Murowana

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Fachowiec od kominków, 1
    Kominek, Maciejowice

    180 zł do 300 zł

    Cena, Kominek na tarasie, 90x70cm
    Kominek, Parzęczew

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, kominek z płaszczem wodnym ogrzewanie podłogowe, 70 m
    Kominek, Chełm

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, czyszczenie komina,
    Kominek, Somonino

    90 zł do 150 zł

    Cena, w domku drewnianym zamontować kozę, 1.12
    Kominek, Skoki

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Projekt kominek, 1
    Kominek, Biała Piska

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Nowy kominek z płaszczem i obudową lub loftowa koza z płaszczem, 180
    Kominek, Miąskowo

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Kominek, naprawa, przebudowa. , 1 szt
    Kominek, Sulęczyno

    450 zł do 750 zł

    Cena, Postawienie kominka akumulacyjnego , Grzanie 80 m2
    Kominek, Lubowidz

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Kominek NBC9 z zabudową ,
    Kominek, Nadarzyn

    540 zł do 900 zł

    Cena, zdun potrzebny do wykonania kominka, 20
    Kominek, Skoczów

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Naprawa zamknięcia kominka,
    Kominek, Sady

    360 zł do 600 zł

    Cena, Wymiana termostatu w kominku,
    Kominek, Strzembowo

    180 zł do 300 zł

    Cena, Wymiana kafli na kominku, 100 szt
    Kominek, Jonkowo

    630 zł do 1050 zł

    Cena, kominek z ogrzewaniem grawitacyjnym, montaż, narożny, normalny, 50 m/kw
    Kominek, Janówek

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Zakup i instalacja kozy lub piecyka na drewno, 1 szt.
    Kominek, Bujny Księże

    630 zł do 1050 zł

    Cena, Montaż pieca typu koza, 1 szt.
    Kominek, Radwanice

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Kominek - montaż wkładu oraz nagrobek, kominek 1 sz i jeden nagrobek
    Kominek, Nowa Ruda

    2250 zł do 3750 zł



    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Kominek cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    558+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Kominek
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone