Dla obszaru

    Zewnętrzne żaluzje do stolarki okiennej i elewacji.

    Rolety i żaluzje zapewniają zacienienie różnych typów powierzchni szklanych w budynku: okien, drzwi szklanych, ścian i elewacji. Służą one do ograniczenia bezpośredniego dostępu światła słonecznego i ciepła do wnętrza obiektu, co zapobiega przegrzewaniu się w miesiącach letnich. Na rynku istnieje niezliczona ilość rodzajów i typów zewnętrznych żaluzji i rolet, różniących się rozmiarem, materiałem, położeniem, sposobem działania, montażem i oczywiście ceną.
    Fachowy artykuł 403
    rolety zewnetrzne
    Mamy nawet 712 wykonawców prac dla obszaru Rolety:

     

    Rolety zewnętrzne

    Zewnętrzne rolety są uważane za doskonały izolator termiczny, ponieważ są montowane na zewnątrz powierzchni szklanej, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu wnętrza pomieszczeń przez światło i ciepło. Dzięki regulacji położenia listewek, można kontrolować ilość światła i zapobiegać oślepianiu, jednocześnie nie zakrywając widoku na otoczenie. Dostępne są różne typy i systemy zewnętrznych rolet.

    1.Żaluzje

    Jeśli chodzi o żaluzje, coraz częściej stosowany jest system DELUX, który obecnie uważany jest za najlepszy rodzaj produktu tego typu na rynku. Producenci połączyli cechy obu istniejących typów, Z i S profili. Wersja DELUX posiada wytrzymalszy profil aluminiowy o grubości 0,42 mm, którego unikalny kształt zapewnia optymalne odbijanie światła i lepszą efektywność energetyczną. Lamelki wykonane są ze specjalnych profili, dzięki czemu rolety są bardziej odporne na zmiany atmosferyczne, a jednocześnie zapewniają wysoki poziom ochrony antywłamaniowej i lepszą ochronę przed hałasem. Ponadto, gdy rolety są zamknięte, żaden z tych dodatkowych elementów ochronnych nie jest widoczny.

    1.1. Ukryty system do żaluzji

    Przewaga tego systemu polega na jego konstrukcji, która umożliwia montaż całego systemu jednocześnie. Eliminuje to wieloetapową instalację typową dla tradycyjnych żaluzji. Ponadto, wszystkie listewki równomiernie i symetrycznie nakładają się na siebie podczas nawijania, co umożliwia minimalną głębokość obudowy, w której są przechowywane. Ręczne uruchamianie jest możliwe za pomocą drążka, a automatyczne za pomocą silnika elektrycznego. Instalacja jest prosta: cały system jest zamontowany w obudowie, która jest umieszczona nad oknem, razem z prowadnicami, ukrytą maskownicą i listwami. Następnie, za pomocą prowadnic, jest przymocowany do okna.

    1.2. Żaluzje w obudowie do rolet

    Żaluzje mogą być również zamontowane w różnych rodzajach obudów, które mogą być widoczne z zewnątrz lub ukryte (np. półokrągłe, okrągłe, pod kątem 45°, 20° lub pod fasadą). Pod względem wyglądu, system jest podobny do zewnętrznych rolet, co umożliwia łączenie żaluzji i rolet na tym samym obiekcie. Ten rodzaj systemu żaluzji w obudowie do rolet umieszcza się w ramie okiennej lub bezpośrednio na elewacji. Kolejną zaletą jest to, że wraz z żaluzjami można zamontować moskitierę.

    W estetycznym sensie może to być pewną słabością, ponieważ obudowa jest widoczna i może zmieniać wygląd obiektu. Dlatego ważne jest wybranie odpowiedniego materiału i koloru, aby obudowa była jak najmniej rzucająca się w oczy w porównaniu do elewacji. Przy wyborze listewek masz do dyspozycji różne kształty i kolory, a wszystkie prowadnice mogą być dostosowane do Twoich preferencji.

    2. Rolety

    Rolety są głównie stosowane w mieszkaniach, domach i przestrzeniach komercyjnych jako ochrona przed hałasem zewnętrznym, włamaniem i stratami ciepła. Latem rolety działają jako doskonały izolator, ponieważ zapobiegają bezpośredniemu dostawaniu się światła do pomieszczeń i chronią je przed nadmiernym nagrzewaniem się. Roleta składa się z aluminiowych listew wypełnionych pianką poliuretanową, co czyni ją rodzajem termoizolatora. Dzięki temu rodzajowi osłon okiennych, straty energii w starszych budynkach mogą być zmniejszone nawet o 40%. Są również skuteczne w nowych budynkach, gdzie straty energii mogą być zmniejszone o około 25%. W zależności od sposobu montażu i kształtu, rolety można podzielić na cztery grupy.

    2.1. Rolety okienne przednie

    Zewnętrzne rolety montowane na stolarkę są doskonałym rozwiązaniem dla istniejących obiektów, ponieważ system jest montowany bezpośrednio na ramie okna (przedramowe), a w niektórych przypadkach bezpośrednio na elewacji (elewacyjne). System charakteryzuje się szybkim i łatwym montażem, a dzięki dużej gamie rolet, prowadnic i listew, można zmienić wygląd elewacji. Materiały i kolory powinny być dobierane zgodnie z elewacją, ale zawsze można stworzyć coś wyjątkowego. Skrzynia, prowadnice, przewody i listwa dolna są zwykle wykonane z aluminium lub plastiku (PCV). System może być obsługiwany ręcznie (za pomocą drążka, łańcuszka lub taśmy) lub automatycznie za pomocą silnika elektrycznego. Dodatkową wartością jest siatka przeciw owadom, która może być zamontowana we wszystkich modelach. Zamiast siatki można zainstalować dodatkową roletę z tkaniny przeciwsłonecznej (screen).

    2.2. Rolety nadokienne

    Jak wskazuje nazwa, system rolet montuje się nad oknem. Materiał, z którego wykonane jest okno, nie ma tu znaczenia, ponieważ system można zamontować na PCV, drewno lub aluminium, co jednocześnie stanowi optymalne rozwiązanie podczas wymiany okna podczas remontu. Obudowy lub skrzynki występują w różnych rozmiarach i są przeznaczone do różnych wysokości montażu. System zapewnia również skuteczne zabezpieczenie termiczne i dźwiękowe. Sterowanie roletami, a więc ich ruch, może odbywać się ręcznie lub elektrycznie. Dodatkowo, masz do wyboru szeroką gamę kolorów i innych dekoracji, a niektóre modele mają wbudowaną siatkę przeciw owadom.

    2.2. Rolety podtynkowe

    Ukryte rolety są idealnym i praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich nowych budynków, ponieważ są montowane na ramie okna przed zakończeniem tynkowania elewacji. Zaletą takiego systemu jest to, że skrzynia nie jest widoczna pod warstwą wykończeniową tynku, który jest na nią nakładany. Skrzynka, prowadnice, listwy i dolna listwa zazwyczaj są wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego (PCV). Możesz wybrać dowolny kolor prowadnic, obudowy i dolnej listwy. Podobnie jak w przypadku innych systemów rolet, sterowanie może odbywać się ręcznie lub automatycznie za pomocą silnika elektrycznego. Podobnie jak wcześniej, ten system może również być wyposażony w wbudowaną siatkę przeciw owadom lub dodatkową zewnętrzną osłonę.

    2.3. System rolet do okien skośnych

    Te rolety są przeznaczone do okien o nieregularnym kształcie. System uważany jest za niezwykle kompaktowy i stabilny, ponieważ górne obudowa wykonana jest z ekstrudowanego aluminium o grubych ściankach. Okna, które można rozważyć, mają nachylenie od 0,5° do 45°. System rolet dla nachylonych okien może być stosowany w nowych konstrukcjach oraz różnych adaptacjach. Dostępna jest szeroka gama kolorów dla prowadnic, obudowy i dolnej listwy. Rolety mogą być sterowane tylko za pomocą napędu elektrycznego. Wada tego systemu polega na niemożliwości zainstalowania zintegrowanej siatki przeciw owadom, więc jedynym rozwiązaniem jest zamontowanie stałej siatki o nieregularnym kształcie.

    3. Rolety zewnętrzne ekranowe (screen)

    Screen idealnie pasuje szczególnie do dużych powierzchni szklanych, takich jak ściany szklane, drzwi balkonowe, drzwi i okna panoramiczne. Jest dobrym izolatorem termicznym, zapobiega odblaskom, a jednocześnie nie zakrywa widoku na otoczenie. Koszty chłodzenia mogą być niższe nawet o 33%, w zależności od rodzaju tkaniny, która zostanie wybrana, a dokładniej od jej tekstury i struktury. Ponadto, zewnętrzne rolety ekranowe blokują nawet do 95% wszystkich promieni UV. Dostępne są różne rodzaje tkanin, które różnią się kolorem i gęstością. Wszystkie prowadnice, szyny i obudowy wykonane są z wysokiej jakości, grubościennego aluminium.

    4. Zewnętrzny system kasetowy - MODEL SCREEN BOX

    Ten model rolety rolowanej jest doskonałym i efektywnym rodzajem osłony, który może być montowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz powierzchni szklanej. Skutecznie reguluje ilość ciepła i światła docierającego do wnętrza. Obudowa systemu kasetowego może być zamontowana bezpośrednio na suficie lub na ścianie za pomocą różnych uchwytów i wsporników wykonanych z ekstrudowanego aluminium. Wysokość samego okna oraz grubość płótna w dużym stopniu wpływają na wielkość pudełka, a dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Istnieje również duży wybór tkanin na rolety, które różnią się kolorem, właściwościami zaciemniającymi i izolacyjnością termiczną.

    5. System ZIP screen

    System rolet z zamkiem błyskawicznym może być umieszczony na zewnątrz lub wewnątrz powierzchni szklanej. Zamek błyskawiczny przyszyty jest do krawędzi płótna oraz do szyny bocznej, co zapewnia całkowite zamknięcie i naprężenie firan. Nowoczesny i wysokiej jakości mechanizm zapewnia stabilność przy wietrznej pogodzie, a dzięki całkowitemu zamknięciu może służyć również jako siatka przeciw owadom. Do tego systemu rolet zapinanych na suwak możliwe jest zastosowanie wszystkich rodzajów tkanin, także przyciemnianych, które dodatkowo zaciemniają przestrzeń. Sterowanie jest ręczne, za pomocą drążków lub automatyczne, zasilane elektrycznie.

    6. Kombinowane żaluzje

    Najprościej mówiąc, to połączenie żaluzji i rolet. System łączy pozytywne cechy obu rodzajów osłon - z jednej strony przepuszczanie powietrza, jakie umożliwiają rolety, a z drugiej strony izolacja i pełne zaciemnienie pomieszczenia, jakie zapewniają żaluzje. System może być rozbudowany o moskitierę, która jest umieszczana między listwami. Kombinowane rolety są produkowane w 5 kolorach i składają się z trzech części: górnej części jako żaluzja, która znajduje się na górze; ta część jest wykonana z 4 różnych profili o minimalnej wysokości 14,8 cm. Druga część jest panoramiczna, o wysokości 50-100 cm (min/max), to otwór pokrywający profilowane i perforowane rolety. Trzecia część, która znajduje się na dole, również jest pełna, a na samym dole znajduje się dolna listwa. Maksymalna wysokość kombinowanych rolet to 280 cm, maksymalna szerokość to 260 cm, a maksymalna powierzchnia to 6,5 m².zaluzje-kombinowane.jpg

    7. Brise soleil

    Brise soleil stanowią specjalny sposób zewnętrznego zacieniania, zapewniający komfort mieszkańców budynków. Są to aluminiowe profile o kształcie kwadratowym lub elipsoidalnym. Główną cechą jest stałe lub ruchome mocowanie profili do konstrukcji aluminiowej lub stalowej przed fasadą szklaną. Listwowe, stałe markizy najczęściej stosuje się jako rozwiązanie estetyczne dla całej powłoki budynku, nawet tam, gdzie nie ma powierzchni szklanych. Zabezpieczają przed przegrzewaniem, umożliwiają oszczędzanie energii i jednocześnie pozwalają regulować ilość światła w pomieszczeniach. Dobrze reagują na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Są odpowiednie do zacieniania większych hal, zakładów produkcyjnych i budynków biurowych, ale rzadko są stosowane w domach jednorodzinnych.

    8. Rolety Sonro

    To jest kolejny rodzaj wysokiej jakości zewnętrznych osłon w postaci żaluzji z prostokątnymi, pełnymi listwami wykonanymi z ekstrudowanego aluminium o dużej grubości. Aluminium zapewnia im odpowiednią wytrzymałość. Listwy mają specjalny kształt, co sprawia, że otwory, przez które przechodzi światło i powietrze, są bardzo efektywne. Kiedy ten rodzaj żaluzji jest częściowo zamknięty, szczeliny mają szerokość 2,8 mm, co powoduje, że tylko 21% światła dociera do wnętrza. Gdy żaluzja jest całkowicie zamknięta, to wnętrze jest w pełni zaciemnione. Żaluzje te zapewniają pewną ochronę antywłamaniową, dobrą izolację termiczną i estetycznie prezentują się bardzo solidnie. Najważniejsze jest to, że można je zainstalować we wszystkich rodzajach skrzynek na rolety i dodatkowo dodać moskitierę. Sterowanie możliwe jest tylko za pomocą napędu elektrycznego. Listwy są dostępne w różnych kolorach, a wszystkie prowadnice i obudowy można znaleźć w kolorach według własnego wyboru.

    rolety-sonro.jpg
    Rolety sonro

     

    9. Ceny rolet zewnętrznych

    Ceny rolet zewnętrznych różnią się w zależności od rodzaju systemu, materiału, mechanizmu ruchu i sterowania, rozmiaru i wymiarów poszczególnych lamel.

    Cena klasycznych żaluzji PCV, których lamelki mają szerokość 45 mm, to około160 zł/m2; Żaluzje PCV, których lamelki mają szerokość 37 mm, kosztują około 120 zł/m2, a te same, ale aluminiowe, około 200 zł/m2.

    Cena rolet wraz z prowadnicami, skrzynkami elewacyjnymi i montażem waha się od 400 do 600 zł/m2.

    Żaluzje stałe, takie jak pergole i brise soleil, są droższe. Brisolei kosztuje od 500 do 800 zł/m2.

    Jeśli zdecydujesz się na montaż jednego z typów rolet zewnętrznych, możesz skontaktować się z nami pod adresem daibau.pl. Na naszej stronie znajdziesz więcej porad związanych z tym tematem, a także dostawców i producentów, z którymi współpracujemy i którzy odpowiedzą na Twoje zapytanie odpowiednią ofertą.

    Informacje o cenach znajdziesz w naszym kalkulatorze.

    Twój zespół,

    zaluzje-podtynkowe.jpg
    Żaluzje z maskownicą podelewacyjną

     

    zaluzje-z-widoczna-maskom.jpg
    System przedszybowy, widoczna obudowa rolety
    system-ukryty.jpg
    System przedokienny, ukryty, tynkowany, obudowa rolety

     

    Fachowy artykuł 403
    Autor: Daibau Magazyn

    Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?


    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Rolety?

    Mamy nawet 712 wykonawców prac dla obszaru Rolety:

    BEZPŁATNE USŁUGI
    SZUKAMY MIEJSCOWO
    BEZ PROWIZJI
    Mamy nawet 712 wykonawców prac dla obszaru Rolety
    9.4
    0

    ROL EX PIOTR GIERBA


    9.4
    0

    ZAKŁAD BUDOWLANO MONTAŻOWY TOMASZ JASIEŃSKI


    9.4
    0

    ZBIGNIEW STANISŁAW POPOWSKI P H U PO BUD I


    9.5
    0

    FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA KONKRET TOMASZ PISKOROWSKI


    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone