Dla obszaru

    Architektura, architekt Cena

    Ile kosztuje architekt? Jeśli zdecydowałeś się na nowy budynek, zwykła cena usług za cały projekt, pozwolenia na budowę i budowę (projekt wstępny, dokumentacja do pozwolenia na budowę i projekt budowlany) waha się między 10.000 a 20.000 PLN. Wybierając architekta nie kieruj się wyłącznie ceną. Jeśli otrzymasz tańszą ofertę, zalecamy ostrożność, ponieważ może to oznaczać rutynową pracę, bez większego poświęcenia i czasu na spełnienie życzeń i wymagań. Cena może wydawać się zbyt wysoka, ale pamiętaj, że dobry plan podbudowy przyszłego domu jest w pełni dostosowany do Twoich potrzeb i dokładnie taki, jak chcesz, więc wybierz osobę, z którą lepiej się dogadujesz. Ceny indywidualnych projektów domów jednorodzinnych kształtują się na poziomie od 2 do 5% wartości inwestycji. Gotowe projekty domów są tańsze, ale każda zmiana niesie ze sobą nową cenę, a możliwości manewrowania jest niewiele. Gotowe projekty domów to też godzenie się na wiele kompromisów w kwestii obiektu, w którym może spędzisz resztę życia. Cena projektu odświeżenia lub remontu mieszkania oraz adaptacji poddasza lub strychu uzależniona jest od wielkości projektu i szczegółów planu. Cena projektu wstępnego waha się od 60 do 80 PLN / m2.

    Komu powierzyć projekt budowy? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych architektów w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena projektu do uzyskania pozwolenia na budowę


    Dokumentacja projektowa do uzyskania opinii i pozwolenia na budowę. Wszystkie dokumenty do uzyskania pozwolenia na budowę, rysunki architektoniczne do uzyskania pozwolenia na budowę. Kompleksowy projekt architektoniczny zawiera podstawowy opis techniczny budynku, plan projektu zewnętrznego w skali 1: 200 lub więcej, rzut fundamentu i wszystkich kondygnacji, rzut dachu, 2 sekcje i wszystkie elewacje budynku w skali 1: 100. Znajdują się tam również wszystkie rysunki i szkice architektoniczne wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę.

    10000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    20000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Architekt, architektura

    Wasza ilość

    jednostka

    orientacyjna cena

    Wasza cena

    Oświadczenie projektanta dotyczące wytrzymałości mechanicznej i stabilności budynku

    Przegląd projektu planu uzyskania pozwolenia na budowę oraz oświadczenia projektanta o wytrzymałości mechanicznej i stateczności budynku. Oświadczenie jest wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę i nie obejmuje projektu statycznego konstrukcji ani projektu konstrukcji budynku w fazie projektu wykonawczego


    szt

    zł/szt

    Studium fizyki budowli w ramach PZI

    Analiza projektu PZI i obliczenia z fizyki budowli, weryfikacja zgodności z przepisami technicznymi, przygotowanie opracowań z fizyki konstrukcji, zestawienie charakterystyk energetycznych budynku.


    szt

    zł/szt

    Studium ochrony przeciwpożarowej projektu wykonawczego dla budynku mieszkalnego

    Analiza planów projektu wykonawczego, weryfikacja zgodności z przepisami technicznymi dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej w budynkach mieszkalnych, opracowanie koncepcji ochrony przeciwpożarowej i oświadczeń przeciwpożarowych.


    szt

    zł/szt

    Studium ochrony przed hałasem w obrębie projektu wykonawczego, dla mniej wymagającego obiektu

    Analiza planów projektu wykonawczego, weryfikacja zgodności z przepisami technicznymi, przygotowanie studium ochrony przed hałasem.


    szt

    zł/szt

    Unikalny projekt architektoniczny budynku mieszkalnego, plan koncepcyjny

    Unikalny plan koncepcyjny architektoniczny obejmuje analizę planu zagospodarowania przestrzennego i istniejących ograniczeń, opis techniczny projektu, spełnienie wymagań projektowych, plany koncepcyjne rzutów kondygnacji, przekrojów i elewacji w skali 1: 100.


    szt

    zł/szt

    Plany architektoniczne i reprezentacje techniczne w celu uzyskania pozwolenia na budowę

    Unikalny projekt architektoniczny zawiera podstawowy opis techniczny budynku, plan projektu zewnętrznego w skali 1: 200 lub więcej, rzut fundamentu i wszystkich kondygnacji, rzut dachu i dachu, 2 sekcje i wszystkie elewacje budynku w skali 1: 100. Znajdują się tam również wszystkie plany architektoniczne i szkice wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę.


    szt

    zł/szt

    Nadzór i wsparcie projektowe

    5 krótkich wizyt na placu budowy w celu koordynacji i uzgodnienia z wykonawcami. Interpretacja planów wykonawcom i przegląd ofert.


    szt

    zł/szt

    Projekt koncepcyjny mieszkania

    Cena za projekt koncepcyjny mieszkania. Cena za projekt koncepcyjny mieszkania wraz z rzutami w skali 1: 100 oraz rozkładem mebli.


    m2

    zł/m2

    Zmiana przeznaczenia

    Cena za zmianę przeznaczenia. Zmiana przeznaczenia z przestrzeni biznesowej na restaurację lub bar. Cena przeprowadzenia procedury zmiany przeznaczenia, uzyskania zgody i pozwolenia na budowę przy zmianie przeznaczenia.


    szt

    zł/szt

    RAZEM:
    wyślij zapytanie >

    Pozwolenie na budowę


    Ile kosztuje pozwolenie na budowę? Całkowita cena wykonania i uzyskania pozwolenia na budowę uzależn...

    Sprawdź też: Pozwolenie na budowę Cena

    Projekt wykonawczy


    Ile kosztuje projekt wykonawczy? Cena projektu wykonawczego uzależniona jest od wielkości budynku, z...

    Sprawdź też: Projekt wykonawczy Cena

    Legalizacja budynku


    Ile kosztuje legalizacja budynku? Cena legalizacji domu zależy przede wszystkim od wielkości budynku...

    Sprawdź też: Legalizacja budynku Cena

    Urbanistyka


    Ile kosztuje plan urbanistyczny? Projekt urbanistyczny to bardzo złożony plan, który wymaga multidys...

    Sprawdź też: Urbanistyka, plan urbanisyczny Cena

    Projektowanie oświetlenia


    ...

    Sprawdź też: Projektowanie oświetlenia Cena

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Architekt, architektura – wszystko co trzeba wiedzieć

     

    1. Po co zatrudniać architekta?

    Architekt, architektura
    Architekt słucha życzeń klientów i łączy je z własnym doświadczeniem zawodowym

     

    Decyzja o zatrudnieniu architekta, już na samym początku zwiększa koszty inwestycji, ale w miarę upływu czasu i prac budowlanych może zaoszczędzić wiele zmartwień i pieniędzy. Droga do celu (remont lub budowa mieszkania, domu, powierzchni biurowej...), bez architekta będzie znacznie dłuższa i trudniejsza, a często zdarza się, że efekt końcowy nie jest taki, jaki sobie wyobrażaliśmy na początku. Zadaniem architekta jest prowadzenie Cię przez projekt, uszanowanie twoich życzeń i dodanie swieżych pomysłów oraz ostrzeżenie o możliwych trudnościach i ograniczeniach przestrzennych. Architekt to ekspert, który spotyka się na co dzień z projektami związanymi ze środowiskiem oraz posiada duże doświadczenie i wiedzę, jak postępować w konkretnej sytuacji.

    Dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu zadba o to, aby wszystkie pomysły zostały przeniesione na papier, a następnie na dzieło końcowe. Potrafi na samym początku przewidzieć wiele szczegółów, a później zharmonizować je z obrazem pożądanego projektu, koordynując wykonanie prac.

    Architekt dąży do rozwiązań funkcjonalnych, praktycznych i estetycznych. Zgodnie z twoimi życzeniami i wymaganiami potrafi odpowiednio ustawić i zorientować obiekt w przestrzeni, zrobić funkcjonalny i racjonalny rozkład pomieszczeń, dobrać najlepsze materiały, wykończenie, ukształtuje elementy wyposażenia, dopasuje kolorystykę i wszelkie inne detale tak, aby przestrzeń, czyli obiekt funkcjonował jako sensowna, konceptualnie oparta i zamknięta całość.

    2. Architekt - kierownik projektu i koordynator prac

    Potrebujesz architekta nie tylko jako eksperta, który przygotuje dokumentację projektową, ale także jako kogoś, kto pokieruje Tobą i zorganizuje prace terminowo i rzetelnie. Zadaniem architekta jest zaplanowanie przestrzeni wewnętrznej i zewewnętrznej, profesjonalne podejście do każdego projektu, zgodnie z daną sytuacją i potrzebami klienta. Czyniąc to, mimo, że kieruje się podstawową ideą, w pełni rozumie, że sam dobry pomysł nie wystarczy – ważna jest profesjonalna realizacja projektu na wszystkich poziomach i we wzystkich fazach. Architekt słucha pragnień klientów i łączy je z własnym doświadczeniem zawodowym.

    Niesłusznie uważa się, że architekt jest tu tylko po to, aby zasugerować kilka pomysłów i zrobić plany. Większość ludzi myśli, również nesłusznie, że architekci spędzają czas na myśleniu i projektowaniu. Prawda jest jednak inna – dużo czasu spędza na uzgodnieniach z klientami, zajmowaniu się administracją , z inżynierami, oferentami, wykonawcami... Architekt może wiele zaoszczędzić dla klienta w administracji i organizacji, co przy dzisiejszym tempie życia wcale nie jest bez znaczenia.

    Architekt jako kierownik projektu, starannie zarządza i organizuje pracę od pierwszej do ostatniej chwili; przewiduje koszty i terminy, ustala koncepcyjne podstawy, na których powstają dalsze plany, a co za tym idzie pełną dokumentację. Podczas planowania współpracuje z innymi ekspertami i współautorami projektu, a podczas budowy z wybranymi podwykonawcami.

    3. Którego architekta wybrać?

    3.1. Gdzie szukać architekta?

    Zalecamy poświęcić na to dość czasu. Zapytaj przyjaciół i znajomych, którzy może remontowali mieszkanie lub budowali dom i przy tym korzystali z usług architekta. Możesz również szukać architektów w internecie. Jedną z możliwości jest przesłanie nam zapytania na portalu Daibau.pl, a nasi najbardziej doświadczeni architekci skontaktują się z Tobą osobiście. Możesz zobaczyć ich profile na portalu, a także znaleźć oceny i opinie klientów, którzy wcześniej z nimi współpracowali. Przed wyborem osoby (jeśli potrzebujesz jej do budowy) sprawdź czy posiada ona licencję wydaną przez Polską Izbę Inżynierów Budowy. Przyjrzyj się wcześniejszym pracom i zastanów się, czy ich styl przypadnie ci do gustu. Zadbaj o to, czy jesteś z tej samej okolicy, bo w ten sposób łatwiej i szybciej dotrzesz do lokacji i bedziesz śledzić prace, jeśli chcesz.

    3.2. Jak wybrać odpowiedniego architekta dla siebie?

    Po zrobieniu wąskiej listy architektów, z którymi chcesz porozmawiać, umów się na spotkanie. Aby projekt zakończył się sukcesem i abyś był zadowolony z tego co zostało zrobione, bardzo ważne jest, jak dobrze zgadzasz się i rozumiesz z architektem oraz jaką macie komunikację. Jeśli architekt poświęci Państwu wystarczjaco dużo czasu, dobrze zaprezentuje swoją pracę, doradzi i pozostawi pozytywne wrażenie, to możliwość udanej współpracy jest ogromna. Przed udaniem się do architekta dobrze byłoby uzyskać w miejscowym urzędzie wszelkie informacje o miejscu, w którym będzie się znajdować budynek, wraz  z dokładnymi informacjami o możliwosciach budowy i możliwych przeszkodach. W ten sposób architekt będzie mógł przygotować bardziej precyzyjną ofertę i uwzględnić istniejące przeszkody. Zrób listę swoich życzeń, naszkicuj układ pokoju i wszystkiego innego. Z pewnością cena również odgrywa rolę w wyborze architekta, choć nie powinno to być kluczowe. Decydując się na jakąś osobę zalecamy zawarcie umowy, w której będzie dokładnie i szczegołowo opisane, co architekt powinien zrobić (rodzaj dokumentacji) w jakiej cenie i w jakim terminie.

    3.3. Jak sprawdzić uprawnienia architekta?

    Jesli potrzebujesz architekta do przygotowania dokumentacji projektowej, musi on posiadać ważny dyplom z danego Wydziału Architektury oraz licencję Polskiej Izby Inżynierów Budowy na wykonywanie czynności odpowiedzialnego projektanta architektonicznego. Nie musisz żądać licencji do zaprojektowania wnętrza lub drobnych prac budowlanych, które nie wymagają pozwolenia władz miejskich.

    4. Procedura

    4.1. Zrozumienie twoich życzeń

    Pierwsze spotkanie z architektem w jego biurze, lub w terenie poswięcone będzie zebraniu danych takich jak, twoje życzenia, potrzeby, koncepcja; codzienne nawyki, styl życia i wartości.  Jeśli jest to przestrzeń, lub obiekt biznesowy, nacisk zostanie położony na to co robi firma i kulturę biznesową. Ta szczegółowa lista informacji osobistych ma pomóc architektowi w zapoznaniu się i pełnym zrozumieniu twoich celów i pragnień.

    4.2. Rozumienie przestrzeni

    Przed przystąpieniem do projektowania architekt będzie potrzebować wszelkich informacji o lokalizacji, działce, istniejących obiektach i tym podobnych. Obejmuje to uzyskiwanie raportów geodezyjnych i innych, informacji o lokalizacji, dokumentacji fotograficznej terenu, przestrzeni i tym podobnych. Następnie architekt potrzebuje rysunków przestrzeni, na podstawie których planowanie będzie kontynuowane. Architekt powinien również sprawdzić prawa i przepisy państwowe, miejskie i budowlane, których będzie musiał przestrzegać.

    4.3. Szkice koncepcyjne, warianty

    Po zebraniu wszystkich informacji i uzyskaniu rzeczywistej sytuacji w terenie,  następuje przygotowanie szkiców koncepcyjnych i rysunków Państwa obiektu. Robiąc to, projektant będzie musiał zadbać o to, aby te pomysły były harmonijną i użyteczną kombinacją tego, czego pragniesz, co jest praktycznie i realistycznie wykonalne oraz jest dozwolone przez prawo. Taki obraz pomysłu, to  swoista wizja twojego domu.

    4.4. Projekt wstępny

    Kiedy zdecydujesz się na jeden z oferowanych wariantów, architekt będzie kontynuował jego opracowanie i wykona tzw. projekt koncepcyjny. Na podstawie tego dokumentu dostaje się pozwolenia i zgody właściwych organów na budowę i podłączenie do sieci użyteczności publicznej.

    4.5. Projekt do uzyskania pozwolenia na budowę

    Jak sama nazwa wskazuje, są to projekt i dokumentacja projektowa, z którymi występuje się o pozwolenie na budowę w urzędzie miejskim. To, jakie dokładnie dokumenty są potrzebne, określa zbiór przepisów dotyczących uzyskiwania pozwolenia na budowę oraz ustawa państwa polskiego o planowaniu i budowie .

    Projekt budowlany zawiera wszystkie informacje niezbędne do rozpoczęcia budowy i użytkowania obiektu i jest on obszerniejszy i bardziej szcegółowy niż projekt do  pozwolenia na budowę. Plany w Projekcie Budowlanym są do tego stopnia i na tyle precyzyjne, że wykorzystuje się je na placu budowy.  Na jego podstawie sporządza się listę prac i szuka poszczególnych wykonawców i ofert.

     
     

     

     

     

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Projektem indywidualny murowanego, parterowego domu jednorodzinnego

    Dzień dobry,

    jesteśmy zainteresowani projektem indywidualnym murowanego, parterowego domu jednorodzinnego. Działka znajduje się w Gałkówek-Kolonia. Chcielibyśmy umówić się na konsultacje oraz zapytać ile wynosiłoby stworzenie dla nas projektu. W załączniku przesyłam przykładowe ułożenia narysowane przez nas. Zależy nam, aby dom miał około 140m2 użytkowych + garaż oraz małą powierzchnie korytarzy przy zachowaniu ilości pokoi zaznaczonych na załączonych zdjęciach. 14175 zł do 23625 zł

    ........

    Wydzielenie lokali

    Projekt wydzielenia 2 osobnych lokali: 10-13 i 16 jako jeden oraz 14 i 15 jako drugi (pomiedzxzenie 9 to klatka schodowa). 12150 zł do 20250 zł

    ........

    Indywidualny projekt domu jednorodzinnego

    Projekt domu jednorodzinnego, ok 150m2, dach dwuspadowy, dom w literę L/T, parterowy 12150 zł do 20250 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Projekt instalacji gazowej,
    Architekt, architektura, Świdnica

    540 zł do 900 zł

    Cena, Projektu hali magazynowo-produkcyjnej oraz budynku biurowego, 1200m2
    Architekt, architektura, Tarczyn

    5400 zł do 9000 zł

    Cena, projekt architektoniczny ogródka gastronomicznego o powierzchni 9m2 (, 9m2
    Architekt, architektura, Kraków

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Zgłoszenie budowy domku letniskowego, 35m2
    Architekt, architektura, Sierpnica

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Adaptacja Izodom 2000, 170
    Architekt, architektura, Przyborów

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Projektu domu, wraz z aranżacją działki, 100
    Architekt, architektura, Mrozy

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, projekt sieci wodociagowej,
    Architekt, architektura, Radom

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Projekt bydunku, 35m2
    Architekt, architektura, Kozienice

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Adaptacja gotowego projektu, do 120 m2
    Architekt, architektura, Wołomin

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, projekt, 120
    Architekt, architektura, Krasnystaw

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Adaptacja projektu, PnB, Nadzór, do 150m2 , obrys ~12x9m
    Architekt, architektura, Ursynów

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Adaptacja gotowego projektu,
    Architekt, architektura, Falsztyn

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Obsługa budowy hali- wszystkie pozwolenia etc., 450 mkw
    Architekt, architektura, Warszawa

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Ekspertyza techniczna dot. wyburzenia ściany,
    Architekt, architektura, Kielce

    450 zł do 750 zł

    Cena, Architekt nadzór do mieszkania,
    Architekt, architektura, Gorzów Wielkopolski

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Projekt, prowadzenie budowy, załatwianie formalności , 145m
    Architekt, architektura, Szczawnica

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Nadzów, wybór rozwiąań, ogrzewanie, elektryka, podłogi, kuchnia, 100
    Architekt, architektura, Likusy

    4500 zł do 7500 zł

    Cena, Projekt lazienki z wentylacja i kanalizacja so mieszkania komunalnego , 1m
    Architekt, architektura, Zabrze

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Projekt domu jednorodzinnego, 10x11m
    Architekt, architektura, Będzin

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Projekt domu i pozwolenia , 240m2
    Architekt, architektura, Wyskoki

    2700 zł do 4500 zł

    Cena, Przebudowanie i przebranżowienie starego budynku, Około 150 m
    Architekt, architektura, Łyse

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Doradztwo w sprawie działki budowlanej ,
    Architekt, architektura, Zwierzyniec

    630 zł do 1050 zł

    Cena, projekt domu/adaptacja projektu, dom ok. 170 m2
    Architekt, architektura, Secemin

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Powiekszenie wyjscia na taras,
    Architekt, architektura, Rewal

    90 zł do 150 zł

    Cena, Pomoc z pozwoleniem na budowę 3 domków letniskowych, 3 domki o powierzchni 70 m2 każdy
    Architekt, architektura, Lubkowo

    1800 zł do 3000 zł

    Cena, Adaptacja projektu, pozwolenie na budowę,
    Architekt, architektura, Stargard

    450 zł do 750 zł

    Cena, Statyka dachu skośnego - pod fotowoltaikę, 700m2
    Architekt, architektura, Kwidzyn

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Generalny remont, 200 m2
    Architekt, architektura, Galewice

    59850 zł do 99750 zł

    Cena, Projekt remontu domu + zespół wdrożeniowy, 130m2
    Architekt, architektura, Chocianowiec

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Projekt na zmianę dachu z podmurówką ściany, 80 m2
    Architekt, architektura, Szczyrk

    1350 zł do 2250 zł

    Cena, Projekt dobudowania dodatkowego komina wentylacyjnego , 9
    Architekt, architektura, Lubin

    3600 zł do 6000 zł

    Cena, Rolety zewnętrzne radiowe, 13 rolet
    Architekt, architektura, Wieluń

    270 zł do 450 zł

    Cena, Zmiana sposobu użytkowania budynku, 35m
    Architekt, architektura, Trzebinia

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Zatwierdzenie,naniesienie projektu na mapę , 80 m2
    Architekt, architektura, Zbąszyń

    900 zł do 1500 zł

    Cena, PRZEKSZTAŁCENIE PODDASZA , 35 m2
    Architekt, architektura, Wieleń

    450 zł do 750 zł

    Cena, Architekt - projekt przebudowy obiektu produkcyjnego, 2500 m2
    Architekt, architektura, Radomsko

    49500 zł do 82500 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Architekt, architektura?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Architekt, architektura cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    995+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Architekt, architektura
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone