Dla obszaru

    Okładzina ścienna Cena

    Ile kosztuje okładzina ścienna? Cena okładzin ściennych uzależniona jest od rodzaju i wielkości powierzchni (podłoga, ściana, sufit), rodzaju i jakości drewna, rodzaju okładziny parkiet, laminat, fornir, deski, boazeria i tym podobne), metody obróbki (olejowanie, lakierowanie, malowanie) i oczywiście od wykonawcy. Cena metra kwadratowego parkietu bez kładzenia zaczyna się od 60 PLN wzwyż, natomiast cena metra kwadratowego laminatu bez kładzenia zaczyna się od 30 PLN wzwyż. Ceny klasycznych okładzin ściennych zaczynają się od 30 PLN / m2 wzwyż, natomiast nowoczesnych okładzin ściennych 3D od 250 PLN / m2.Oprócz tego na ścianach i suficie często umieszczane są panele drewniane, które nadają im monolityczny wygląd, a ich cena najczęściej zależy od gatunku drewna. Cena okładzin ściennych z litego drewna o grubości 2 cm waha się od 200 do 250 PLN / m2.

    Komu powierzyć kładzenie okładziny ściennej? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów okładzin ściennych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena boazerii


    Cena boazerii litej do 2 cm grubości.

    27.00 zł/m2

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m2

    ŚREDNIA CENA
    43.00 zł/m2

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Okładzina ścienna

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Okładziny ścienne – wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1.Co trzeba wiedzieć o okładzinach ściennych?

    Okładziny ścienne to właściwie wykończenie ścian od wewnętrznej strony, czyli w wnętrzu każdego domu. Aby wnętrze stało się spójną całością, tworząc przyjemny i ciepły klimat, w którym chętnie spędzisz większość swojego czasu, jasne jest, że wszystkie elementy wyposażenia, a także meble, powinny być dopasowane stylistycznie i estetycznie. Okładziny ścienne wcale nie są bez znaczenia pod tym względem - psycholodzy twierdzą, że kolory mają znaczny wpływ na nastrój i uczucia, dlatego też przy projektowaniu wnętrz domu przywiązuje się do tego tak dużą wagę, zarówno przy budowie od podstaw, jak i przy remontach.okladziny-scienne.jpg

     

    Okładziny ścienne są wybierane na podstawie praktycznych i stylistycznych kryteriów, aby pasowały do rodzaju i przeznaczenia pomieszczenia, do którego są przeznaczone, a także do Twoich potrzeb, preferencji i możliwości. Okładzina na ściany może być także uzupełnieniem izolacji termicznej na zewnątrz budynku, pełniąc funkcję zarówno izolacji cieplnej, jak i akustycznej, chociaż najczęściej służy tylko jako element dekoracyjny. Patrząc z tej strony możliwości jest wiele: najprostsze malowanie na biało, w kolorze, z różnymi technikami zdobniczymi i nowymi materiałami dającymi nawet efekt 3D, czy też pokrycie płytkami ceramicznymi lub kamiennymi i drewnem, tj. położeniem boazerii.

    2. Gdzie znaleźć wykonawców?

    Z powodu takiego różnorodnego wyboru materiałów do wykończenia ścian, można oczekiwać różnorodnych technik i metod pracy, a co za tym idzie, różnych wykonawców. Prawdą jest, że jest ich tak wiele, że nikt nie może być pewien, jakimi kryteriami się kierować, aby uniknąć błędów w 100%. Dlatego zdecydowanie polecamy, abyś skontaktował się z nami, ponieważ współpracujemy z firmami i fachowcami, których referencje oraz opinie klientów można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Wypełnij formularz online z podstawowymi informacjami dotyczącymi pracy, a wkrótce otrzymasz oferty od zainteresowanych wykonawców ze wszystkimi szczegółami.

    3. Rodzaje okładzin ściennych

    Zaawansowane techniki i technologie przetwarzania i produkcji, usprawnienia, innowacje i odkrycia w różnych dziedzinach przemysłu doprowadziły do tego, że prawie każdy materiał, czy to naturalny, sztuczny czy kompozytowy, może być wykorzystany w tych celach. Kiedyś priorytetem było wyłącznie jakość, trwałość i wytrzymałość, podczas gdy teraz forma i stylizacja są równie ważne, jeśli nie decydujące. Dziś mamy dostęp do wodoodpornych farb, plastikowych tapet do łazienki oraz paneli drewnianych, kamieni i płytek ceramicznych o powierzchni przypominającej marmur, granit lub drewno. Istnieją kompozyty, które przypominają szkło i mogą mieć efekty 3D lub wyglądać jak wypełnione perłami, brokatem czy gwiazdami; ich powierzchnia może być gładka - matowa lub o wysokim połysku, a także mogą mieć grubszą fakturę i strukturę przypominającą surowe drewno.

    Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie rodzaje i typy okładzin ściennych można podzielić na:

    3.1. Farby

    Jeśli chodzi o ofertę kolorów, odcieni i tonów, wydaje się, że nie warto nawet zaczynać wyliczania. Producentów jest równie wielu, a każdy z nich ma w ofercie własną paletę. Malowanie można wykonać zwykłymi, zmywalnymi lub wodoodpornymi farbami, emulsjami polikolorowymi, a ostatnio także żelami krzemianowymi lub silikonowymi. Każdy typ i rodzaj tzw. farby do wnętrz ma pewne cechy, które sprawiają, że nadaje się do pomieszczeń suchych lub wilgotnych. Stosuje się je samodzielnie lub w połączeniu z rozcieńczalnikami i rozpuszczalnikami. Co najważniejsze, produkowane są w większości na bazie wody i są w pełni bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego.

    3.2. Tapety

    Liczba producentów tapet oraz ich asortyment nie ustępuje wcale branży farb. Okresowo wychodzą z mody i powracają, a za każdym razem wydaje się, że jest ich coraz więcej. Są one produkowane różnymi technologiami z papieru, drewna, plastikowych mas, a także różnych kompozytów, w zależności od tego, czy są przeznaczone do łazienek, kuchni, strefy dziennego czy nocnego użytku. Ostateczne wykończenie jest również różnorodne i może być gładkie, reliefowe lub łączące obie te cechy, jednokolorowe, wielokolorowe lub imitacje różnych naturalnych materiałów, a także mogą mieć różnorodne wzory i nadruki.

    3.3. Płytki

    Płytki ceramiczne można nazwać klasycznym materiałem do wykończenia ścian. Są używane od dawna i dostępne są w licznych wariantach. Są produkowane jako gładkie lub reliefowe, odlewy, szkliwione lub wypalane, z wytłoczonymi lub naklejonymi wzorami, w wersjach matowych i o wysokim połysku. Są dostępne w różnych kształtach - od kwadratowych i prostokątnych, jako mozaiki lub dużej wielkości, do organicznych kształtów.

    3.4. Kamień

    Kamień jest naturalnym materiałem i wydaje się, że od zawsze był używany zarówno jako materiał budowlany, jak i do wykańczania powierzchni. Szczególnie popularne były marmur i granit jako symbole bogactwa, prestiżu i ekskluzywności, a takimi są i dzisiaj. Jednakże, dzięki nowoczesnym osiągnięciom technologicznym, na rynku dostępne są teraz liczne imitacje kamienia, które wyglądają prawie identycznie, ale są poprawione pod względem jakości, ponieważ są bardziej wytrzymałe, odporne i łatwiejsze w obróbce i konserwacji. Oczywiście, są też znacznie bardziej dostępne cenowo, dlatego też znacznie częściej używane są do wykończenia wnętrz domów. 

    3.5. Drewno

    Drewno jest kolejnym naturalnym materiałem, bardzo cenionym i popularnym ze względu na wywoływane przez niego ciepło, wytrzymałość, trwałość i przytulność, które dodaje każdemu otoczeniu. Różne rodzaje drewna są poddawane różnym obróbkom w zależności od przeznaczenia końcowego produktu. Dlatego drewniane okładziny ścienne nigdy nie wychodzą z mody i zawsze są bardzo popularne i poszukiwane. Ponieważ teraz są produkowane w taki sposób, że końcowa obróbka rekompensuje pewne wady drewna, to może być ono używane w każdym pomieszczeniu w domu.

    3.6. Kompozyty

    Materiały takie jak WPC (drewno-plastikowe kompozyty), pleksiglas, Kerrock to tylko niektóre z najnowszych materiałów używanych do wykończania, głównie w kuchniach i łazienkach, chociaż coraz częściej również w strefach dziennych. Te deski lub panele z przedniej strony wyglądają jak prawdziwe kamienne lub drewniane powierzchnie, ale mają wiele zalet w porównaniu z oryginałami - są odporne na wodę, na nich nie może rosnąć pleśń ani nie mogą gnić (nawet w słonej wodzie); nie przyciągają owadów ani szkodników, są antypoślizgowe, nie pękają, ponieważ są elastyczne, ich kolor jest trwały i nie zmienia się pod wpływem promieniowania UV ani wahaniom temperatury. Ponadto, są ekologicznie przyjazne i można je poddawać recyklingowi. Są produkowane w szerokim zakresie odcieni, łatwo się je instaluje i jeszcze łatwiej utrzymuje w czystości.

    4. Montaż okładzin ściennych

    W zależności od tego, jak zaplanowano wykończenie wnętrza domu, a także od rodzaju i przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń, materiały wybrane do wykończenia ścian będą wymagać różnego rodzaju prac. Aby pomalować ściany lub nakleić tapety, będziesz potrzebował malarza, chyba że zdecydujesz się zrobić to samodzielnie. Fachowiec będzie wiedział, jaki rodzaj i typ powłoki można zastosować w określonych pomieszczeniach, a tobie pozostaje tylko wybór koloru. To samo dotyczy tapet. Jeśli jednak zdecydujesz się zrobić to samodzielnie, zwróć uwagę na instrukcje producenta lub skonsultuj się z jakimś fachowcem, zwłaszcza jeśli chodzi o przygotowanie odpowiedniej powierzchni, ponieważ jakość podłoża wpływa na ostateczny rezultat pracy. 

    Aby obłożyć ściany ceramiką, kamieniem, drewnem lub kompozytami, będziesz potrzebować fachowców takich jak glazurnik, kamieniarz, cieśla lub stolarz, i nie zalecamy, abyś próbował wykonywać te prace samodzielnie, chyba że jesteś wprawnym majsterkowiczem. Przede wszystkim dlatego, że są to zadania wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia, a ponadto profesjonalnych narzędzi. Jeśli popełnisz błąd lub pominięcie podczas procesu instalacji i nie zauważysz go na czas, będziesz musiał zaczynać od nowa, co zwiększy czas i koszty pracy.

    Dodatkowo, niektóre z tych materiałów są przyklejane, inne przykręcane, a jeszcze inne mocowane za pomocą kotew, więc do ich instalacji wymagane jest odpowiednie przygotowanie. Jeśli powierzchnie nie są odpowiednio przygotowane, to nawet najlepsze okładziny ścienne nie będą trzymały się prawidłowo. Do przygotowania podłoża stosuje się różne podkłady, dostosowane zarówno do rodzaju powierzchni, jak i materiału okładzin.

    5. Okładziny ścienne – zalety i wady

    Wszystkie rodzaje i typy okładzin ściennych, a także same materiały, z których są wykonane, mają swoje zalety i wady. Choć przemysł materiałów budowlanych, farb i lakierów oraz różnych towarzyszących i dodatkowych asortymentów stale oferuje coraz lepsze produkty i coraz bardziej wszechstronne zastosowania, wciąż obowiązuje zasada, że nie każdy materiał nadaje się do każdego pomieszczenia. Jasne jest, że papierowe tapety nie wytrzymają długo w łazience czy garażu, a plastikowe kompozyty nie są najlepszym wyborem do sypialni. 

    Z powodu wszystkich tych praktycznych i estetycznych powodów, zanim przystąpisz do remontu lub urządzania nowego domu, sugerujemy, abyś skonsultował się z ekspertem, architektem lub projektantem wnętrz, który będzie w stanie zaproponować optymalne rozwiązania. Nawet jeśli planujesz wykonać całą pracę samodzielnie, rada fachowca na pewno się przyda.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty


    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Okładzina ścienna?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Okładzina ścienna cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    149+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Okładzina ścienna
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone