Dla obszaru

    Kute żelazo, ogrodzenia żelazne Cena

    Ile kosztują ogrodzenia z kutego żelaza? Kute żelazo i ogrodzenia żelazne są uważane za droższe, bardziej prestiżowe rozwiązania, ale są naprawdę bardzo mocne i mogą przetrwać całe wasze życie. Cena ogrodzeń żelaznych zależy od długości, rodzaju odkuwki, stopnia skomplikowania modelu i montażu, ilości dodatkowych ozdób i innych elementów oraz oczywiście od usługodawcy. Duże różnice w cenie wynikają z wyjątkowości wykonania na zamówienie lub wykończenia półfabrykatów. Cena ogrodzenia z kutego żelaza o wysokości do 100 cm z pionowymi prętami i ozdobami, zakup i montaż waha się między 800 a 1200 PLN / m. Wyjątkowe ogrodzenie, czyli ogrodzenie z kutego żelaza na zamówienie na pewno będzie droższe.

    Komu powierzyć wykonanie ogrodzenia z kutego żelaza? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych kowali w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena ogrodzeń z kutego żelaza


    Cena ogrodzeń z kutego żelaza. Cena ogrodzenia z kutego żelaza o wysokości do 100 cm, z pionowymi prętami i zdobieniami. Zakup i montaż ogrodzenia z kutego żelaza.

    800.00 zł/m

    BARDZO NISKA CENA
    zł/m

    ŚREDNIA CENA
    1200.00 zł/m

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Kute żelazo, ogrodzenia żelazne

    Ogrodzenia drewniane


    Ile kosztują ogrodzenia drewniane? Cena ogrodzeń drewnianych uzależniona jest od rodzaju drewna, fun...

    Sprawdź też: Ogrodzenia drewniane Cena

    Ogrodzenia metalowe


    Ile kosztują ogrodzenia metalowe? Cena metalowego ogrodzenia zależy przede wszystkim od fundamentu i...

    Sprawdź też: Ogrodzenia metalowe Cena

    Ogrodzenie szklane


    Ile kosztuje ogrodzenie szklane? Cena metra bierzącego szklanego ogrodzenia uzależniona jest od wyso...

    Sprawdź też: Ogrodzenie szklane Cena

    Ogrodzenie ze stali nierdzewnej


    Ile kosztują ogrodzenia ze stali nierdzewnej? Jeśli chodzi o ceny ogrodzeń stalowych, należy najpier...

    Sprawdź też: Ogrodzenia ze stali nierdzewnej Cena

    Ogrodzenia panelowe


    Ile kosztują ogrodzenia panelowe? Największą zaletą ogrodzeń panelowych jest bardzo szybki montaż i ...

    Sprawdź też: Ogrodzenia panelowe Cena

    Dom pod klucz


    Ile kosztuje tzw. dom pod klucz? Szacuje się, że cena domu pod klucz, jeśli się buduje, wynosi od 4....

    Sprawdź też: Dom pod klucz Cena

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Ogrodzenia kute - wszystko, co trzeba wiedzieć

     

    1. Ogrodzenia kute - co trzeba wiedzieć?

    Ogrodzenie z kutego żelaza jest zabezpieczeniem, ale jednocześnie może stanowić element akcentujący - detal w stylu nowoczesnym lub rustykalnym. Ogrodzenie z kutego żelaza otacza ogród lub podwórko, tak samo jak balkon lub taras, klatkę schodową, budynki gospodarcze lub prywatne, domki i wszystko, co chcesz zabezpieczyć. Ogrodzenia kute są również używane we wnętrzu domu przy schodach i galeriach.

    Kute żelazo, ogrodzenia żelazne
    Ogrodzenie z kutego żelaza może dodać akcent rustykalny lub nowoczesny do Twojego domu

     

    1.1. Co to jest kute żelazo?

    Technicznie rzecz biorąc, kute żelazo jest stopem żelaza ubogim w węgiel. Główną cechą tego pierwiastka jest jego wytrzymałość, a mimo to jest bardzo łatwy w obróbce i kształtowaniu. Ze względu na nowe technologie, które wiążą się również z rosnącymi kosztami, kute żelazo nie jest już masowo produkowane. Termin „kute” jest obecnie używany w odniesieniu do wszystkich rodzajów żelaza, które można giąć, kować i kształtować. Prawdziwe kute żelazo jest dziś rzadkością. Dziś tylko kowale pracują z nim ręcznie, więc niedoskonałości, ślady po młotkach i tym podobne są dobrze widoczne na elementach, a właśnie z powodu tych śladów rękodzieła, takie produkty są droższe.

    1.2. Dlaczego ogrodzenie z kutego żelaza?

    1.2.1. Trwałość i długowieczność

    Kute żelazo jest bardzo poszukiwanym materiałem, ponieważ może przetrwać ponad sto lat. W przeciwieństwie do drewna nie wysycha, nie ma pleśni oraz nie zmienia swojej wytrzymałości ani kształtu.

    1.2.2. Twardość

    Ogrodzenia z kutego żelaza są znacznie trwalsze niż inne materiały. Ponieważ jest prawie niemożliwe, aby go złamać, zgiąć lub spalić - jednym słowem uszkodzić w jakikolwiek sposób - z punktu widzenia bezpieczeństwa, stanowi idealną ochronę.

    1.2.3. Nie zatrzymuje światła ani spojrzenia

    Dzięki bardzo cienkim profilom, czyli prętom, które zwykle są umieszczone w odległości około dziesięciu centymetrów, przez ogrodzenie dociera dużo światła, a nawet widoki na zewnątrz czy do wewnątrz nie mają przeszkody.

    1.2.4. Elegancja i klasyka

    Ogrodzenie z kutego żelaza jest uważane za najbardziej eleganckie ze wszystkich typów, niezależnie od tego, czy jest wykonane w stylu minimalistycznym, czy luksusowym, z dużą ilością zdobień jak w epoce baroku czy rokoka.

    1.2.5. Odporność na szkodniki

    Kute żelazo jest odporne na wszelkiego rodzaju szkodniki, takie jak gryzonie, ryjówki czy robaki, ale także na większość szkodliwych substancji.

    1.3. Wady kutego ogrodzenia

    1.3.1. Cena

    Ogrodzenia kute należą do najdroższych. Wysokiej jakości kute żelazo jest jednym z najdroższych materiałów, choć jego wytrzymałość i trwałość sprawiają, że taki koszt jest w pewnym stopniu uzasadniony. Cena fabrycznego ogrodzenia z kutego żelaza jest dwukrotnie wyższa niż, powiedzmy, drewnianego. Ręcznie wykonane jest aż 10 razy droższe niż maszynowe. Oprócz ceny samego ogrodzenia należy również liczyć się z kosztami kładzenia fundamentów, attyki i słupów wsporczych, które ze względu na masywność samego ogrodzenia muszą być mocniejsze niż w przypadku jakiegokolwiek innego materiału.

    1.3.2. Prywatność

    Wszystko, o czym już wspomnieliśmy jako o zaletach, w zakresie niezatrzymywania światła i spojrzenia, może stać się wadą z punktu widzenia bezpieczeństwa, ponieważ nie zapewnia prywatności na podwórzu.

    1.3.3. Rdza

    Chociaż ogrodzenie z kutego żelaza jest bardzo łatwe w utrzymaniu, należy zachować ostrożność, aby zapobiec korozji.

    1.3.4. Wymagający montaż

    Instalacja ogrodzenia z kutego żelaza to długa i wymagająca praca. Kute żelazo jest bardzo ciężkie, dlatego jako elementy nośne niezbędne są solidne fundamenty, attyki i słupy. Na cenę instalacji ma również wpływ miejsce, rodzaj gleby i warunki pracy. Ponadto nie zapomnij oznaczyć miejsc i kierunków doprowadzenia rur i przewodów doprowadzających, aby podczas kopania pod fundamenty coś nie uległo uszkodzeniu i powodowało niepotrzebne komplikacje.

    1.4. Konserwacja ogrodzenia z kutego żelaza

    Dobra wiadomość jest taka, że ​​ogrodzenie wykonane z tak mocnego i trwałego materiału, przy niewielkiej pielęgnacji i konserwacji, może służyć przez dziesięciolecia. Sporadycznie na ogrodzeniu pojawią się czerwonawe plamy rdzy, szczególnie w wilgotnych i trudniejszych warunkach atmosferycznych. Plamy te należy przeszlifować papierem ściernym, aby usunąć rdzę, a następnie nałożyć farbę ochronną. Pojawienie się rdzy jest normalne, ponieważ żelazo, jak każdy inny materiał, ma swoje wady, ale nie jest to powód do nadmiernego niepokoju. Korozja może poważnie uszkodzić ogrodzenie z kutego żelaza tylko wtedy, gdy przez lata nie zostaną podjęte żadne prace konserwacyjne. Dlatego zalecamy, aby przynajmniej raz w roku sprawdzić całe ogrodzenie i wyczyścić je. Powinno być również przemalowywane co 10 do 15 lat. Jednak są też tacy, którzy uważają, że patyna na żelazie sprawia, że ​​ogrodzenie jest jeszcze cenniejsze!

    1.5. Ostrzeżenie! Na rynku jest wiele imitacji!

    Na rynku można znaleźć wiele ogrodzeń oznaczonych jako kute, którymi w rzeczywistości nie są! Jednak to i nie musi być takie złe. Dekoracyjne aluminium wygląda jak kute żelazo i jest znacznie tańsze. Jest lżejsze i łatwiejsze w montażu, jest wystarczająco mocne i otporne na wpływy atmosferyczne. Czego brakuje tym materiałom zastępczym? Trwałość, twardość i prawdziwa patyna na prawdziwym kutym żelazie.

    2. Wybór wykonawcy

    Jeśli zdecydujesz się na ogrodzenie z kutego żelaza, będziesz potrzebować również doświadczonego rzemieślnika, który będzie wiedział, jak je prawidłowo zainstalować. Instalacja ogrodzenia z kutego żelaza jest bardzo wymagającą pracą i może być wykonana tylko przez osobę z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, a na pewno z odpowiednimi narzędziami. Radzimy dokładnie sprawdzić referencje wykonawcy i przyjrzeć się jego dotychczasowym pracom.

    3. Gdzie można umieścić ogrodzenia?

    3.1. Podwórzowe ogrodzenia z kutego żelaza

    Ogrodzenie z kutego żelaza z pewnością doda elegancji Twojemu domowi. Ogrodzenie wykonane fabrycznie składa się z pojedynczych elementów, które z katalogu wybierasz według własnego gustu, natomiast ogrodzenie kute ręcznie jest niepowtarzalne, gdyż kowal pracuje według niepowtarzalnych projektów. Ogrodzenie mocuje się do masywnych słupów z kutego żelaza lub przykręca do słupów betonowych lub kamiennych lub do murowanej attyki. Wszystkie ogrodzenia ogrodowe z kutego żelaza są zabezpieczone przed korozją. Mogą być ocynkowane lub malowane proszkowo (piaskowane) lub farbą z palety RAL. Istnieje możliwość patynowania ich miedzianą, srebrną lub zieloną patyną w celu nadania im antycznego wyglądu. Ogrodzenia kute mogą mieć dowolny kształt, półkolisty lub owalny; mogą wyglądać antycznie lub współczesnie, minimalistycznie. Użyteczność ogrodzenia zależy od wysokości, która powinna wynosić co najmniej pół metra nad ziemią. Ta wysokość stanowi barierę dla niechcianych ludzi i zwierząt, a jednocześnie nie rzuca się w oczy w stosunku do środowiska.

    3.2. Balustrady balkonowe kute i balustrady schodowe

    Balustrada balkonowa z kutego żelaza wygląda rustykalnie i przyczynia się do atrakcyjności Twojej przestrzeni życiowej. Może być fabrycznie lub ręcznie wykonana, w różnych kształtach i w starym lub nowoczesnym stylu.

    3.3. W domu

    Kute balustrady schodowe i galerie mogą naprawdę wyglądać wspaniale.

    4. Jak się instaluje fabrykowane kute ogrodzenie

    Niezależnie od tego, czy myślisz o samodzielnym zainstalowaniu ogrodzenia, czy o zatrudnieniu eksperta, nie jest źle wiedzieć, jak wygląda cały proces.

    4.1. Przed rozpoczęciem pracy

    Przed montażem ogrodzenia warto szczegółowo zapytać o prawa i obowiązki w urzędzie samorządu terytorialnego. Może potrzebujesz zgody sąsiadów, właścicieli sąsiednich działek, albo w Twojej miejscowości obowiązują jakieś dodatkowe przepisy budowlane i inne, albo musisz uiścić określone opłaty. Kiedy skończysz z dokumentacją, możesz wykonać plany i zaplanować ogrodzenie, określić orientację przestrzenną i wymiary. Zgodnie z uzyskanymi miernikami będziesz mógł oszacować wysokość wydatków oraz ilość niezbędnych materiałów. Bardzo ważne jest również zaznaczenie miejsc i kierunków doprowadzenych rur, przewodów i urządzeń przed przystąpieniem do prac. Kiedy skończysz planowanie, czas na zakup materiałów i narzędzi. Oprócz elementów ogrodzenia, bramy, wkrętów i okuć na pewno będziesz potrzebować łopaty, kilofa, młotka, miernika, poziomicy, wózka, palików, drutu, kabli, a także żwiru i szybkowiążącego betonu.

    4.2. Stawianie ogrodzenia

    Na początku należy zaznaczyć, gdzie przejdzie ogrodzenie. Odbywa się to poprzez wbijanie kołków i łączenie ich drutem w linii przyszłego ogrodzenia w ziemię, w pewnej odległości, a zwłaszcza tam, gdzie zmienia się kierunek.

    4.3. Kopanie otworów na słupki

    Słupki są zwykle umieszczane w punkcie początkowym i końcowym każdego ogrodzenia, w rogach i między panelami (w zależności od kształtu wybranego ogrodzenia). W tych miejscach należy wykopać otwory o średnicy około 20 cm i głębokości pół metra. Dno otworu powinno być wypełnione żwirem ze względu na drenaż. Po wykonaniu otworów czas na wymieszanie betonu, zwracając szczególną uwagę na dodawanie wody - mieszanka musi być na tyle gęsta, aby po wyschnięciu i stwardnieniu dobrze trzymała słupek.

    4.4. Umieszczanie słupków

    Słupek umieszcza się na wyznaczonej głębokości w otworze i wypełnia betonem, tak aby do krawędzi pozostało jeszcze 4 cm. Powinieneś zrobić tak samo przy każdym słupku, sprawdzając, czy jest całkowicie prosty. Wokół otworu, który wypełniasz betonem, gleba musi być dobrze zagęszczona, aby słupek pozosał utwierdzony przez kilka dni, aż beton całkowicie stwardnieje. Kute żelazo jest ciężkim materiałem, a słupy muszą być stabilne, aby wytrzymać i unieść obciążenie.

    4.5. Montaż paneli

     Fabryczne ogrodzenia z kutego żelaza są w panelach. Instrukcje dotyczące umieszczania elementów są zwykle dostarczane z materiałem. Każdy panel należy podnieść na określoną wysokość do odpowiedniego znaku, a następnie przykręcić do słupa przechodząc od góry do dołu.

    4.6. Instalacja bramy

    Słupki, panele i całe ogrodzenie trochę „osiądzie” dopiero po pewnym czasie. Zalecamy odczekać kilka tygodni, aż ogrodzenie całkowicie się ustabilizuje, a następnie zamontować bramę na dostarczonych wspornikach i zawiasach.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    Kute żelazo trzy przesla po 2m, jedno przeslo 1,6 m , 5 slupków 2m, 80x80mm z kulą

    przesla jak na zdieciu 7695 zł do 12825 zł

    ........

    Ogrodzenie + słupki

    Witam, chciałbym zamówić wykonanie ogrodzenia (przęsła + słupki) w stylu pasującym do bramy na zdjęciach. Długość ogrodzenia to ok. 40 m, szacunkowa wysokość - ok. 1,8 metra.

    W razie pytań proszę o kontakt 32400 zł do 54000 zł

    ........

    Remont bramy przesuwnej Waszej produkcji

    Remont bramy przesuwnej w ogrodzeniu posesji - prawdopodobnie wymiana mechanizmu przesuwu 6075 zł do 10125 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, Ogrodzenia tarasu, Jeszcze nie wiem jak duży będzie
    Kute żelazo, ogrodzenia żelazne, Kunice

    540 zł do 900 zł

    Cena, Ogrodzenie + brama + furtka, 1
    Kute żelazo, ogrodzenia żelazne, Koluszki

    3150 zł do 5250 zł

    Cena, balustradę na balkon,
    Kute żelazo, ogrodzenia żelazne, Czernina

    720 zł do 1200 zł

    Cena, Brama przesuwna kuta, 5mb wysokość 120 cm
    Kute żelazo, ogrodzenia żelazne, Wrocław

    900 zł do 1500 zł

    Cena, Ogrodzenie brama furtka, 30 m
    Kute żelazo, ogrodzenia żelazne, Pabianice

    1440 zł do 2400 zł

    Cena, Brama i ogrodzenie , 120
    Kute żelazo, ogrodzenia żelazne, Skawina

    900 zł do 1500 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kute żelazo, ogrodzenia żelazne?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Kute żelazo, ogrodzenia żelazne cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    209+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Kute żelazo, ogrodzenia żelazne
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone