Dla obszaru

    Kontenery mieszkalne Cena

    Ile kosztują kontenery mieszkaniowe? Cena kontenera uzależniona jest od jego wielkości (maksymalne wymiary to 8m x 2,5m x 2,8m), przeznaczenia (domek mobilny, biuro, toaleta itp.), ilości kontenerów (pojedyncze, podwójne, potrójne itp.), grubości izolacji , ilości okien i drzwi, instalacji (prąd, woda, klimatyzacja itp.) oraz wyposażenia wnętrza. Kuchnia i toaleta podnoszą cenę kontenera. Wykonanie niestandardowych kontenerów jest o około 30% droższe. Cena kontenera na mieszkanie zaczyna się od 15.000 PLN. Jeśli potrzebujesz kontenera do transportu statkiem na krótki termin, lub biura na placu budowy, możliwe jest również wynajęcie kontenera na określony czas.

    Komu powierzyć instalację kontenerów mieszkaniowych? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych oferentów kontenerów mieszkaniowych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

    Poproś o ofertę:
    Wyślij zapytanie

    Cena kontenera mieszkalnego


    Cena kontenera mieszkalnego 6x2, 3x2, 3m z blachy ocynkowanej z ociepleniem o grubości 5 cm oraz instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i sanitarnej.

    15000.00 zł/szt

    BARDZO NISKA CENA
    zł/szt

    ŚREDNIA CENA
    30000.00 zł/szt

    NAJWYŻSZA CENA
    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

    INNE CENY ZA Kontenery mieszkalne

    Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

    Kontenery mieszkalne – wszystko co trzeba wiedzieć

     

    1. Kontenery mieszkalne – co trzeba wiedzieć?

    Kontenery jako „opakowania” do transportu wszelkiego rodzaju towarów i przenoszenia ich z jednego końca świata na drugi, są bardzo ważnym czynnikiem w światowej gospodarce. Są wystarczająco przestronne i wytrzymałe, aby bezpiecznie transportować produkty, a jednocześnie wystarczająco małe, aby można je było umieścić na ciężarówkach i wystarczająco lekkie, by lekkie dźwigi i wózki widłowe mogły je podnieść. Ponieważ jednak są one używane od dziesięcioleci i tyle samo lat są produkowane, z czasem pojawił się nadmiar zużytych kontenerów. Tam, gdzie niektórzy widzą problem, innowacyjni architekci dostrzegli doskonałą okazję i taką, która nie jest szkodliwa dla środowiska. Architekci i projektanci zaczęli więc przekształcać kontenery w jednostki mieszkalne o szerokim spektrum wielorakich zastosowań. Niektóre z podanych projektów i rozwiązań projektowych są dość proste - jeden kontener jako jedna zwarta jednostka mieszkalna; inne mogą być bardziej złożone, ponieważ dwa lub więcej (nawet kilkadziesiąt) kontenerów łączy się w różnych celach i wykorzystuje z innymi elementami konstrukcyjnymi. Jak wygląda przekształcenie kontenerów transportowych w dom, biuro, toaletę lub inną przestrzeń użytkową? Czy kontenery transportowe są ekonomiczne i nadają się do zamieszkania?

    kontenery-mieszkalne.jpg
    Architekci i projektanci zaczęli przekształcać kontenery transportowe na budynki mieszkalne, jako przyjazną dla środowiska opcję budowy

     

    1.1. Czym są kontenery mieszkalne?

    Kontener mieszkalny to dowolne pomieszczenie zbudowane z kontenera transportowego, chociaż projekty mogą być różnorodne. Kontenery wykonywane są zazwyczaj w dwóch rozmiarach: 6x2,4 m, wysokość 2,6 m oraz 12x2,4 m, również wysokość 2,6 m. Istnieją również wyższe wersje (około 2,9 m). Mniejszy z tych dwóch ma około 14,4 m2, natomiast większy zapewnia 28,8 m2 powierzchni mieszkalnej. W niektórych przypadkach prace „architektoniczne lub budowlane” kończą się na tym, ponieważ klienci wykorzystują te kompaktowe przestrzenie jako niezależne domy, domki letniskowe, biura lub pomocnicze toalety, magazyny… Często, aby uzyskać więcej przestrzeni, kupujący łączą ze sobą wiele kontenerów. W wielopomieszczeniowych konstrukcjach kontenerowych niektóre ściany są usuwane, aby uzyskać bardziej przestronne wnętrze. Również zewnętrzną stronę kontenera można obłożyć elementami stosowanymi przy tradycyjnych metodach budowy, czym rozszerza się kompozycję. Niektórzy układają kontenery jeden na drugim, tworząc przestrzeń życiową na wielu poziomach lub piętrach. Możliwe są wszystkie inne, nawet zaskakujące układy, przypominające prawdziwe arcydzieła architektury.

    1.2. Skąd pochodzą kontenery i jak są kupowane?

    Jeśli kupisz pusty, fabrycznie nowy kontener transportowy, prawdopodobnie będzie on pochodził od producenta z Chin; chińska firma CIMC produkuje około 82% całkowitej liczby stalowych kontenerów transportowych na świecie. Używane kontenery transportowe są opcją przyjazną dla środowiska, ale przed kupnem należy dokładnie przyjrzeć się w jakim są stanie. Zwróć uwagę na różne certyfikaty. Bardziej rygorystyczne certyfikaty dotyczą wiatro- i wodoodpornych pojemników. Niektóre kontenery są przeznaczone do transportu towarów tylko w jednym kierunku. Oferują one dobry stosunek jakości do ceny. Kontenery sprzedawane jako AS-IS („takie, jakie są”) mogły być używane do transportu niebezpiecznych chemikaliów lub mogą mieć skorodowane, lub nieszczelne drzwi; nie są  one zalecane jako elementy do budownictwa mieszkaniowego. Używane kontenery są oferowane przez różnych krajowych i zagranicznych sprzedawców. Hurtownicy mają większe ilości w zapasie i zazwyczaj dostarczają je na miejsce, podczas gdy lokalni detaliści często mają lepsze ceny, ale nie oferują dostarczenia. Sześciometrowe kontenery można przenosić standardowym wózkiem widłowym i transportować ciężarówkami, ale do większych na ogół potrzebny jest dźwig. Na szczęście są firmy, które oferują gotowe domy, biura itp., składane z kontenerów i dostarczane pod wskazany adres. Możesz kupić takie kontenery mieszkalne lub po prostu wynająć je na określony czas, kiedy ich potrzebujesz.

    1.3. Jakie pozwolenia są wymagane?

    Architektura kontenerów transportowych jest wciąż stosunkowo nowa, dlatego przed rozpoczęciem budowy najważniejsze jest zapoznanie się z lokalnymi przepisami i regulacjami. Istnieją dwie rzeczy, które musisz zapewnić: po pierwsze, że twój obiekt kontenerowy będzie pasował do terenu, a po drugie, że będzie zgodny z obowiązującymi ograniczeniami i przepisami budowlanymi w okolicy.  Można go wybudować dokonując jedynie zgłoszenia, jeśli ma zostać rozebrany lub przeniesiony w inne miejsce przed upływem 180 dni. Jeśli ma stać w jednym miejscu dłużej niż 180 dni, to wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Przepisy budowlane określają standardy, jakie muszą spełniać budynki, aby otrzymać pozwolenie na budowę. Wreszcie, istnieją przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego, które określają, gdzie co można umieścić.

    1.4. Jakie są wady budowania kontenerami?

    Pomimo swoich zalet, kontenery transportowe mogą stanowić wyzwanie pod względem ich użytkowania jako obiektów mieszkalnych. Przede wszystkim pamiętaj, że prawie wszystkie z nich mają zaledwie 2,4 m szerokości, co w praktyce oznacza, że ​​wewnętrzna szerokość przestrzeni jest jeszcze mniejsza. Jest to dość mało, nawet dla osób przyzwyczajonych do mieszkania w ciasnych mieszkaniach. Jeśli chcesz uzyskać wystarczającą szerokość, musisz użyć więcej kontenerów i usunąć niektóre ich ściany lub zamknąć przestrzeń między dwoma równoległymi, ale oddzielnymi kontenerami. Inną potencjalną wadą jest to, że stalowa obudowa kontenera może utrudniać montaż izolacji termicznej. W przypadku większych konstrukcji z większą liczbą kontenerów może być konieczne zamontowanie mocniejszej konstrukcji nośnej, co zwiększa potencjalne koszty.

    1.5. Czy domy kontenerowe są bardziej ekologiczne niż domy budowane tradycyjnie?

    Zwolennicy wykorzystania kontenerów popierają każdego, kto zdecyduje się na ich użytkowanie i przedłużenie ich żywotności. Według większości szacunków na całym świecie są miliony nieużywanych kontenerów. Często taniej jest kupić nowe niż odesłać już użyte do dostawców, co oznacza, że ​​niektóre kontenery są wyrzucane już po jednej podróży. Ponowne wykorzystanie takich kontenerów jest doskonałym przykładem budowania z materiałów pochodzących z recyklingu, a domy wykonane w ten sposób są nie tylko mniej szkodliwe dla środowiska, ale także bardziej praktyczne, ponieważ zużywają mniej innych materiałów budowlanych, takich jak drewno, beton itp. Kupujący, którzy są otwarci na alternatywne przestrzenie mieszkalne, takie jak domy kontenerowe, często decydują się na instalację innych przyjaznych dla środowiska systemów, takich jak panele słoneczne, urządzenia do wykorzystania energii wiatrowej, systemy oczyszczania wody i zbierania deszczówki. Jednak niektóre używane kontenery nie są przyjazne dla środowiska - mogą zawierać toksyny lub zostały poddane obróbce zapobiegającej korozji podczas transportu, co skutkuje wysokim poziomem pozostałości chemicznych. Wybór odpowiedniego kontenera ma zatem kluczowe znaczenie. Jednak przeciwnicy budownictwa kontenerowego argumentują, że energia potrzebna do ich ogrzania i schłodzenia niweluje wszelkie korzyści płynące z recyklingu.

    1.6. Czy kontenery są tańsze niż inne rodzaje mieszkań?

    Kontenery transportowe nie zawsze są tańsze niż tradycyjne domy zbudowane z drewna, cegły lub betonu. Istnieje wiele czynników, które wpływają na koszt projektu, takich jak lokalizacja, wielkość, projekt i wykończenie wnętrz. Ceny najprostszych kontenerów mieszkalnych (bez wyposażenia) zaczynają się od kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych.  Większy wybór kontenerów mieszkalnych zaczyna się jednak od kwoty 20 tysięcy złotych. Kontener mieszkalny pod klucz to cena około 3000 zł/m2. Nowsze kontenery będą oczywiście kosztować więcej niż starsze. Kontener transportowy ma płaski metalowy dach, ściany zewnętrzne i metalową ramę, która może służyć jako szkielet - te elementy są często wymieniane jako oszczędności. Nadal jednak będziesz musiał zapłacić za transport do lokalizacji, izolację, montaż i wyłożenie wnętrza. Nadal będziesz musiał kupić plac, jeśli jeszcze go nie masz. Jednak domy kontenerowe często można budować na gruntach, które nie nadają się do konwencjonalnej zabudowy. Jeśli teren jest skalisty lub stromy, można postawić kontenery na solidnych słupach lub platformie, zamiast płacić za kosztowne wykopy lub wbijanie pali. Kontener mieszkalny pod klucz to cena około 3000 zł/m2. Oczywiście wszystko zależy od gabarytów, a także wybranych materiałów i wyposażenia oraz niewątpliwie sprzedawcy.

    1.7. Czy szybciej do mieszkania dzięki kontenerom czy dzięki budowie tradycyjnej?

    Domy kontenerowe często można budować szybciej niż tradycyjne domy. Najprostsze i najmniejsze domy kontenerowe można ustawić, zmontować i przetworzyć w ciągu kilku dni lub tygodni, w zależności od tego, ile prac wykończeniowych wymaga Twój plan i projekt. W przypadku bardziej skomplikowanych domów budowa trwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy i należy pamiętać, że zawsze mogą wystąpić opóźnienia na każdym etapie prac. Aby uzyskać jak najszybsze rezultaty poszukaj firm, które wykonują większość pracy w fabryce jeszcze przed przywiezieniem kontenerów na Twoją posesję. Te prefabrykowane domy kontenerowe są zwykle mniejsze, ale są gotowe i zawierają większość wszystkiego, czego potrzebujesz, aby od razu się wprowadzić.

    2. Znajdź generalnego wykonawcę na budowę Twojego mieszkania kontenerowego

    Zalecamy znalezienie jednego wykonawcy, który może nadzorować cały proces budowy i wyposażenia kontenera, zamiast zatrudnienia wielu wykonawców prac i usług dla poszczególnych zadań. Ponieważ budownictwo z wykorzystaniem kontenerów jest wciąż stosunkowo nowe w branży budowlanej, trudniej jest znaleźć wykonawców z odpowiednim doświadczeniem.

    3. Kontenery mieszkalne - rodzaje

    3.1. Kontenery magazynowe

    Jest to podstawowa i najprostsza forma kontenera. Produkowany jest w kilku rozmiarach i nadaje się do przechowywania rzeczy lub jako improwizowany warsztat. Możesz w nim przechowywać różne sprzęty sezonowe lub maszyny i narzędzia do swojego hobby. Można zrobić fajny warsztat do prac stolarskich i innych. Kontenery te nie są jednak izolowane termicznie, więc nie nadają się do użytku zimą ani w czasie upałów. Kontener tego typu może służyć również jako biuro w hali produkcyjnej.

    3.2. Kontenery do gastronomii lub działalności handlowej

    Kontener mieszkalny może być wykorzystany na działalność gastronomiczną lub handlową. 

    3.3. Kontenery do tymczasowego mieszkania

    Z kontenera mieszkalnego możesz skorzystać podczas remontu lub budowy na czasowy pobyt w pobliżu swojego domu lub domku letniskowego. Kontener można zaaranżować jako prosty obiekt wakacyjny lub na biwak w górach, nad morzem lub w innych atrakcyjnych miejscach. Wielu producentów i dostawców oferuje kontenery, które są już częściowo lub całkowicie wyposażone. Kilka kontenerów można złożyć w większą konstrukcję, prawdziwy dom, który posiada wszystkie niezbędne przestrzenie od salonu, jadalni i kuchni, po oddzielną łazienkę z prysznicem, toaletą i umywalką.

    3.4 Kontener jako biuro

    Kontenery zawsze przydają się budowniczym jako mobilne biura w terenie. W ten sposób zapewniają sobie bardziej efektywną pracę na miejscu budowy oraz ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Kontener biurowy może być również dobrą decyzją dla młodych przedsiębiorców lub tych, którzy rozwijają swoją działalność. Zaletą takiego biura jest to, że można je łatwo przemieścić, jeśli chcesz przenieść swoją firmę w inne miejsce. 

    3.5. Kontenery sanitarne

    Mobilne kontenery sanitarne są bardzo przydatne przy organizowaniu dużych imprez masowych i plenerowych. Stanowią doskonałe rozwiązanie w obozowiskach i obiektach przemysłowych. Oprócz toalet dostępne są również kontenery sanitarne z kompletnymi łazienkami z prysznicami, toaletami, pisuarami, umywalkami itp.

    4. Proces budowy z kontenerami

    Zanim zaczniesz budować z kontenerów transportowych, musisz poznać kilka faktów, aby upewnić się, że Twój dom będzie solidny, przyjazny dla środowiska i ładny.

    4.1. Sprawdzenie przed zakupem

    Najprawdopodobniej nigdy nie kupiłbyś używanego samochodu bez uprzedniego dokładnego sprawdzenia go i zabrania na jazdę próbną. To samo należy zrobić przy zakupie używanego kontenera, chociaż najprawdopodobniej nie będziesz w stanie przeprowadzić pełnej kontroli, zwłaszcza jeśli znajduje się on gdzieś po drugiej stronie świata. Możesz poprosić sprzedawcę o zdjęcia z powiększonymi szczegółami i dokładny opis kontenera. W szczególności starsze kontenery transportowe mogą mieć liczne uszkodzenia, wgniecenia, problemy z rdzą lub inne komplikacje. Kontenery jednokierunkowe, przeznaczone wyłącznie do transportu w jedną stronę, są nieco droższe, ale zwykle są w doskonałym stanie. Mogą być warte inwestycji, jeśli chcesz uniknąć zaangażowania i kosztów naprawy.

    4.2. Sprawdź przepisy

    Ponieważ budowy z kontenerów są wciąż w powijakach, to mogą obowiązywać pewne ograniczenia prawne lub konstrukcyjne. Zanim zainwestujesz kilka tysięcy euro w całe przedsięwzięcie, sprawdź lokalne i ogólne przepisy budowlane lub skontaktuj się z licencjonowanym architektem, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych opcjach.

    4.3. Izolacja kontenera

    W nieocieplonym kontenerze, bez dobrego planu na niezbędną izolację, będzie nieznośnie gorąco w lecie i zimno w zimie. Zapytaj o to swojego architekta lub wykonawcę. Wymagana będzie pełna izolacja wszystkich powierzchni kontenera. W przypadku izolacji okładzinami konieczne będzie również zbudowanie ścian wewnętrznych, ale piankę izolacyjną można natryskiwać bezpośrednio na ścianę. Jeśli szukasz bardziej ekologicznych lub przyjaznych dla środowiska alternatyw, rozważ zastosowanie wełny owczej i nawet zazielenienie powierzchni dachu.

    4.4. Znajdź generalnego wykonawcę

    W celu przekształcenia kontenera w przestrzeń mieszkalną zaleca się zatrudnienie jednego wykonawcy, który może nadzorować całą pracę, zamiast szukać różnych firm i fachowców przy każdym indywidualnym zadaniu. Zalecamy również cierpliwość i wytrwałość, ponieważ oferentów jest niewielu, a konkurencja wciąż nie jest duża.

    4.5. Ochrona przed szkodnikami i środki chemiczne

    Jeśli kupujesz używane kontenery transportowe na swój dom, ważne jest, aby wiedzieć, że są one przystosowane do warunków morskich. Drewniane podłogi większości kontenerów tego typu pełne są pestycydów i insektycydów przeciwko wszelkiego rodzaju gryzoniom i owadom, które mogą być toksyczne dla ludzi i zwierząt domowych. Dodatkowo farba na pojemnikach zawiera substancje chemiczne chroniące przed działaniem słonej wody. Jeśli chcesz uniknąć takiego ryzyka, musisz kupić nowe, w przeciwnym razie dezynfekcja i dezynsekcja oraz przeróbki i remonty są nieuniknione. Rozważ usunięcie tych zanieczyszczonych podłóg drewnianych i zainstalowanie nowych. Izolacja piankowa po wewnętrznej stronie kontenera będzie wystarczającym zabezpieczeniem w takich przypadkach.

    4.6. Unikaj cięcia kontenerów

    Kontenery są niezwykle mocne i wytrzymałe, ponieważ są wykonane ze stali. Ich ściany są bezpieczne i wystarczająco nośne, jeśli kontenery stawia się jeden na drugim. Należy jednak pamiętać, że każdorazowe wycięcie otworu na drzwi lub okno powoduje osłabienie konstrukcji i konstrukcji ściany, podobnie jak ma to miejsce w przypadku ścian nośnych z dowolnego innego materiału w budownictwie klasycznym, a wzmocnienia są konieczne. Im więcej wytniesz kontener, tym więcej będzie potrzeba wzmocnień i tym wyższy będzie koszt.

    4.7. Zaplanuj instalacje

    Tworząc przestrzeń mieszkalną z kontenerów, należy precyzyjnie iz wyprzedzeniem określić, gdzie będą przebiegać niezbędne przewody i instalacje (prąd, woda, kanalizacja, ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja...). Ważne jest, aby penetracja przez ścianki pojemnika była jak najmniejsza. W ten sposób unikniesz sytuacji, w których trzeba coś później wiercić, bo zostało zapomniane.

    4.8. Zauważ różnicę między kontenerami

    Nie wszystkie kontenery są jednakowe. Standardowe kontenery transportowe mają około 2,6 m wysokości, ale są też wyższe (ok. 2,9 m). Decydując się na grubą izolację podłogi lub sufitu, możesz szybko sprawić, że Twój nowy dom będzie wyglądał jak schronienie Hobbita. Kontenery z wyższym stropem są droższe od zwykłych, ale dodatkowa wysokość z pewnością się przyda ze względu na wszystkie elementy, które trzeba zamontować, aby uzyskać wygodne i przytulne miejsce do życia.

    4.9. Wiatr i hałas

    Kontenery mieszkalne zlokalizowane w obszarach, gdzie dużo wieje, mogą być dość hałaśliwe. Ze względu na swój prostokątny kształt, takie domy są antytezą aerodynamiki. Silne podmuchy wiatru uderzające o ściany takiej konstrukcji będą powodować hałas we wnętrzu. Jeśli mieszkasz w wietrznej okolicy, sprawdź, czy istnieje możliwość ustawienia kontenera przynajmniej w pozycji zawietrznej.

    4.10. Unikaj dużych prac spawalniczych, aby obniżyć koszty

    Pojedynczy kontener transportowy można zamienić w mały domek, ale jeśli chcesz uzyskać dodatkową powierzchnię, musisz zbudować strukturę z kilku kontenerów. W takim przypadku konieczne będzie spawanie połączeń i boków, aby cała konstrukcja była stabilna i bezpieczna. Problem polega na tym, że spawanie należy do najdroższych prac specjalistycznych w budownictwie, więc upewnij się, że będzie wykonywane tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

    4.11. Najpierw rozważ opcje lokalne i krajowe

    Chociaż wiele osób jest zainteresowanych kontenerami z odległych miejsc, to z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju najlepiej zacząć od opcji lokalnych. Kontenery są ciężkie i wymagają specjalnego transportu, więc transport z odległego portu na Twoją parcelę może być droższy niż sam kontener. Dlatego tego typu konstrukcje są opłacalne i praktyczne tylko wtedy, gdy znajdziesz je w swojej okolicy, jeśli w pobliżu znajduje się port lub skład. Ponadto rozważ możliwość wykorzystania lokalnych materiałów i zasobów do niezbędnych prac izolacyjnych i infrastrukturalnych. Jeśli istnieją takie możliwości, to kontenery są dla Ciebie opłacalną opcją. W przeciwnym razie koszty są niepewne.

    4.12. Przygotuj się na wydanie złotówki więcej 

    Wielu ludzi jest zainteresowanych budowaniem z kontenerów ze względu na rzekomą przystępność cenową. Ważne jest, aby zrozumieć, że prace wykończeniowe na zewnątrz i wewnątrz mogą zwiększyć wartość inwestycji. Jak w przypadku każdej konstrukcji, im większy dom, tym będzie droższy. Dodatkowe koszty związane ze spawaniem, izolacją i wykończeniem domu kontenerowego mogą okazać się równie kosztowne, jak w przypadku domu zbudowanego w sposób tradycyjny.

    DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU



    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
    Ostatnio opublikowane projekty

    DOMEK NOWOCZESNA STODOŁA

    INTERESUJE MNIE CENA DOMEK-STYOFDOŁA TEN Z PIERWSZEJ STRONY 60750 zł do 101250 zł

    ........

    Domek kontenerowy lub modułowy do 70m2

    Chciałbym postawić na działce w Ustroniu maly domek kontenerowy lub modułowy 162000 zł do 270000 zł

    ........

    jakie kontenery mieszkalne macie do obejrzenia?

    Potrzebuję obejrzeć kontenery mieszkalne 162000 zł do 270000 zł

    ........

    CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC





    Cena, kontener mieszkalny, powierzchnia 24 metry
    Kontenery mieszkalne, Rzechta

    18000 zł do 30000 zł

    Cena, 5-6 kontenerów mieszkalnych, 6+7 kontenerów 35m2
    Kontenery mieszkalne, Trzebinia

    7200 zł do 12000 zł

    Cena, Domek mieszkamy całoroczny lub kontener, 35-60
    Kontenery mieszkalne, Ćmachowo

    45000 zł do 75000 zł

    Cena, Kontener pracowniczy, 70m
    Kontenery mieszkalne, Goworowo

    4500 zł do 7500 zł



    Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Kontenery mieszkalne?
    Pomysły na urządzenie domu

    Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

    Kontenery mieszkalne cennik

    Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

    21+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Kontenery mieszkalne
    BEZPŁATNE USŁUGI
    BEZ PROWIZJI
    OTRZYMAJ OFERTĘ
    Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
    © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone