Dla obszaru

  Wiaty drewniane Cena

  Ile kosztuje wiata drewniana? Ceny takich zadaszeń zależą od konstrukcji, wielkości, materiału oraz pokrycia dachowego. Zadaszenia wspornikowe są generalnie droższe niż wolnostojące. Zadaszenie na dwa samochody, rozmiar 6x5 m, którego konstrukcja jest wykonana z litego drewna może kosztować 12.000 PLN i więcej. Zakup materiałów i montaż zadaszenia dwuspadowego pokrytego tegolą, pokryciem dachowym metalowym lub poliwęglanowym waha się od 400 do 800 PLN / m2.

  Komu powierzyć wykonanie wiaty drewnianej? Wyślij zapytanie do odpowiednich i ocenionych fachowców od wiat drewnianych w Twojej okolicy - bezpłatnie i bez zobowiązań! Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

  Poproś o ofertę:
  Wyślij zapytanie

  Cena zadaszenia drewnianego


  Cena zadaszenia drewnianego. Zakup materiałów i montaż zadaszenia na dwóch wodach pokrytych tegolą, metalowym lub poliwęglanowym pokryciem dachowym.

  400.00 zł/m2

  BARDZO NISKA CENA
  zł/m2

  ŚREDNIA CENA
  800.00 zł/m2

  NAJWYŻSZA CENA
  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  INNE CENY ZA Wiata drewniana

  Zadaszenia metalowe


  Ile kosztują zadaszenia? Cena metalowego daszku zależy od wielu czynników. Zgodnie z przeznaczeniem ...

  Sprawdź też: Zadaszenia metalowe tarasów, samochodów, automobile cena

  Daszki ze stali nierdzewnej


  Ile kosztują daszki ze stali nierdzewnej? Stal nierdzewna jest znacznie droższa niż stal ocynkowana....

  Sprawdź też: Daszki ze stali nierdzewnej Cena

  Czy kalkulator był dla Ciebie przydatny??

  Wiata drewniana - wszystko, co trzeba wiedzieć

  1. Wiaty drewniane - co trzeba wiedzieć?

  Wiata drewniania
  Drewniane daszki są często używane jako schronienie dla samochodu

   

  1.1. Zalety zadaszeń drewnianych

  W porównaniu do zadaszeń metalowych wykonanie zadaszeń drewnianych jest szybsze i łatwiejsze. Ponieważ drewno jest łatwiejsze w obróbce, istnieje wiele opcji samego zadaszenia. Właśnie ze względu na tę atrakcyjność zadaszenia drewniane są nie tylko funkcjonalnym, ale i dekoracyjnym elementem każdego domu i podwórka. W razie potrzeby naprawa drewna jest znacznie łatwiejsza niż metalu. W przypadku całkowitego zaniedbania zadaszenia i braku konserwacji przez lata, jej żywotność będzie krótsza niż w przypadku metalu, chociaż konserwacja wcale nie jest skomplikowana. Jeśli będziesz co roku odmalowywać drewniane części zadaszenia i tym samym odnawiać ich ochronę, może ono trwać 50 lat lub dłużej. Dlatego dużą uwagę należy zwrócić na sposób obróbki i pierwszą impregnację drewna – tylko w ten sposób zaoszczędzisz sobie wiele pracy i troski w nadchodzących latach. Aby zadaszenie drewniane było trwałe, pierwszym warunkiem jest oczywiście dobry wybór drewna wysokiej jakości; za drewno dobrej jakości uważa się takie, które jest ścinane zimą (wtedy ma najmniej soku), suszone przez określony czas i w określony sposób w zależności od gatunku oraz cięte i przetwarzane również we właściwy sposób. Jeśli chodzi o elementy, które są narażone na działanie warunków atmosferycznych, najważniejsze jest to, aby nie zalegała na nich woda, a elementy drewniane nie miały kontaktu z gruntem. Wszystkie elementy o przekroju poprzecznym lub czołowym powinny mieć również dodatkowe zabezpieczenie chemiczne lub mechaniczne. Właściwa i terminowa impregnacja drewna zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni oraz powstawaniu plam różnego pochodzenia, odstrasza szkodniki. Powłoka ochronna lub farba ochroni drewno, a jednocześnie sprawi, że będzie ładniejsze i lśniące.

  1.2. Słabe strony drewnianych zadaszeń

  Jeżeli drewniane zadaszenia są stale narażone na warunki atmosferyczne i niedogodności, a także nie są wcale lub źle konserwowane, ich żywotność może ulec znacznemu skróceniu. Duże wahania temperatury i wilgotności na zewnątrz nie są szczególnie szkodliwe. Właściwa i regularna konserwacja i ochrona są najważniejsze dla długowieczności drewnianych zadaszeń.

  2. Rodzaje wiat drewnianych

  2.1. Produkowane seryjnie lub na zamówienie

  Zadaszenia drewniane produkowane masowo są wykonywane w fabrykach, maszynowo. Mają z góry określone wymiary (tzw. standardowe), a materiał, z którego są wykonane jest również określonego rodzaju i jakości. Możesz samodzielnie zainstalować takie zadaszenie, lub zatrudnić fachowca. Jeśli zdecydujesz się na unikatową wiatę drewnianą, wykona ją cieśla dokładnie na miarę i według Twoich wymagań. Ten sam cieśla zainstaluje ją wykonując kilka prac przygotowawczych: przygotowanie fundamentu, brukowanie i tym podobne.

  2.2. Struktura wspierająca

  Wiaty zazwyczaj dzielimy na wolnostojące i kotwione (mocowane do ściany) do elewacji istniejącego budynku. Mogą mieć podparcie we wszystkich czterech rogach lub tylko z jednej strony. Wszystkie cztery boki wiaty mogą być otwarte, ale najwyżej dwa zamknięte.

  2.3. Rodzaje dachu

  W zależności od różnych okoliczności (rodzaj działki, wygląd domu, otoczenie miejskie, naturalne itp.) wiata zawsze wpisuje się w otoczenie, zarówno pod względem stylistycznym, jak i konstrukcyjnym. Na obszarach górskich zawsze lepiej jest, aby dach był bardziej stromy, aby nie zatrzymywały się opady, a na obszarach miejskich zwykle wybiera się bardziej nowoczesny projekt. Możesz wybrać zadaszenie z jednym, dwoma lub więcej spadkami ("woda"), ale nachylenie płaskiego dachu nie może być całkowicie płaskie - musi mieć spadek co najmniej 2%.

  2.4. Rodzaje pokrycia dachowego

  Poliwęglany i szkło są w ostatnim czasie jednymi z najbardziej poszukiwanych pokryć dachowych do zadaszeń drewnianych. Ich największą zaletą jest to, że przepuszczają światło, a chronią przed wpływami atmosferycznymi. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, gdy dach wiaty znajduje się na elewacji domu obok okna. Wtedy światło wpadające przez przezroczysty dach oświetla również te okna. Jeśli jasność miejsca, w którym będzie wiata nie budzi wątpliwości, to można zastosować inne, liczne i bardzo różne materiały, takie jak cegła, metal, tegola, bitum itd.

  3. Jak wybrać wykonawcę?

  Wybór fachowca to z pewnością jedna z najtrudniejszych części całego projektu. Gdzie znaleźć dobrego i niezawodnego fachowca, który pracuje profesjonalnie i  jakościowo dobrze? Z pewnością ważne jest, aby był lokalnym fachowcem. Ostatnie pytanie, ale nie mniej ważne, to cena. Jeśli nie znasz osobiście takiej osoby, a ani znajomi, ani współpracownicy nie mogą Cię polecić, zalecamy pozostawienie zapytania na naszym portalu systemu Daibau, a zainteresowani fachowcy skontaktują się z Tobą i prześlą Ci ofertę; dzięki czemu uzyskasz wgląd i dokonasz wyboru w szybki i łatwy sposób. Wszyscy współpracujący z nami fachowcy i firmy to duże doświadczenie i wiedza, prawdziwi zawodowcy z odpowiednimi narzędziami i sprzętem; na naszej stronie możesz obejrzeć ich prace, zobaczyć komentarze i oceny klientów i łatwo na kogoś się zdecydujesz.

  3.1. Budowę i montaż zostaw ekspertom!

  Niezależnie od tego, czy myślisz o prostym daszku nad drzwiami wejściowymi, wiacie czy pergoli, radzimy najpierw skonsultować się z ekspertami. Będą wiedzieć, jakie zarekomendować Ci najbardziej korzystne rozwiązanie zgodnie z istniejącymi warunkami oraz Twoimi możliwościami i życzeniami. Często zdarza się, że domowy, przeszkolony majster zaczyna montować zadaszenie, które natychmiast ulega uszkodzeniu i nie wytrzymuje obciążenia pierwszego śniegu. Inwestycja w dobrze zaprojektowaną i dobrze umiejscowioną wiatę lub zadaszenie na pewno się opłaci, przede wszystkim dlatego, że będą Ci służyły przez lata bez żadnych problemów.

  3.2. Montaż i naprawy

  Polecamy wybór spośród wielu oferentów na podstawie tego, czy oferują usługę kompleksową, co w praktyce oznacza, że ​​wykonawca może przyjść i zobaczyć, czego chcesz, zmierzyć i ocenić wszystko, doradzić odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykonać zadaszenie i zamontować, później ewentualnie przychodzi do wykonania napraw lub prac konserwacyjnych. Nie ufaj tym, którzy oferują tylko instalację. Jest wielu producentów zadaszeń, którzy zajmują się tylko sprzedażą, a jeśli oferują usługę montażu, to zostawiają ją podwykonawcom, co przenosi odpowiedzialność na innych i tym samym ją ogranicza. Jeśli pojawi się problem, pojawią się wzajemne oskarżenia i obwinianie.

  3.3. Sprawdź poprzednie projekty wykonawcy prac

  Sprawdź, co dany wykonawca już skończył, spróbuj odwiedzić tych poprzednich klientów i porozmawiać z nimi oraz posłuchaj przydatnych wskazówek i opinii - jak przebiegała instalacja, jak bardzo byli zadowoleni, czy były jakieś problemy i czy potrzebne były naprawy i, co najważniejsze, czy fachowcy za każdym razem się zgłaszali i kończyli to, co zostało uzgodnione.

  4. PROCES WYKONANIA WIATY DREWNINEJ

  Wiata garażowa jest znacznie łatwiejsza do wykonania w porównaniu do garażu.  Pozwolenie na budowę nie jest wymagane dla wiat o powierzchni do 50 m2. Jeśli więc jest mniejsza, to będzie gotowa w dzień lub dwa, bo nie trzeba będzie czekać na pozwolenie czy jakieś specjalne prace budowlane. Jeśli jednak zdecydujesz się na większą, sugerujemy, abyś najpierw zapytał o obowiązujące przepisy w Twoim urzędzie miejskim lub we właściwej inspekcji, aby uniknąć ewentualnych niedogodności. Po uzyskaniu pozwolenia, czyli zgody, kolejne są następujące elementy:

  4.1. Wysokość

  Chcąc ochronić sprzęt na tarasie lub samochodzie przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, deszczu, śniegu, gradu itp., należy dokładnie określić wysokość zadaszenia. Im wyższe, tym wyższy kąt przenikania opadów atmosferycznych lub światła słonecznego, a także mniejsza ochrona. Niższy daszek jest więc stosunkowo lepszą ochroną. Generalnie oblicza się, że wysokość wjazdu dla zwykłego samochodu jest również najniższa z zalecanych (jak na tarasy, balkony czy pergole), tj. 2,1 lub 2,2 m.

  4.2. Szerokość i długość

  Rozmiar wiaty określa się dodając co najmniej 50 cm szerokości i długości zwykłego samochodu z każdej strony; jeśli wiata przeznaczona jest dla dwóch samochodów, należy dodać odległość między nimi co najmniej 80 cm. W ten sposób dochodzimy do wniosku, że najmniejsza wiata dla samochodu wymaga 3x5m, a dla dwóch 5,15x5m.

  4.3. Nośność

  Jedną z najważniejszych cech zadaszenia drewnianego jest jego nośność, gdzie ponownie największym obciążeniem jest śnieg. W przypadku błędu w obliczeniach konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne i nie powinniśmy pomijać danych o średnich opadach śniegu w Twojej okolicy. Jeśli mieszkasz na obszarze z intensywnymi i długotrwałymi opadami śniegu, to konstrukcję i nośność zadaszenia należy dostosować, aby dach wytrzymał obciążenie.

  4.4. Przygotowanie podłoża

  Przed montażem wiaty należy przygotować fundamenty i podstawę. Jeśli jest to nowy dom, świetnie byłoby zaprojektować zadaszenie w ramach planu aranżacji zewnętrznej części domu, czyli podwórka. W każdym razie przy wykonywaniu zadaszenia wspornikowego potrzebny jest fundament z betonu zbrojonego, który poniesie większość ciężaru. Wsporniki podtrzymujące konstrukcję należy przykręcić przed wykończeniem elewacji, aby uniknąć późniejszego jej wiercenia; kiedy gotową elewację wierci się później, tworzą się tzw. mostki termiczne, czyli  miejsca utraty ciepła. Wiaty wolnostojące z trzema lub czterema filarami wymagają punktowego fundamentu betonowego. Wymiary fundamentu zależą od wielkości zadaszenia. Zalecamy pozostawienie obliczeń i konfiguracji profesjonalistom. Mniejsze daszki, np. na drzwi wejściowe lub balkon, montuje się na wspornikach - tylko przez przykręcenie do elewacji, bez podpór.

  4.5. Stawianie

  Nowoczesne drewniane wiaty są w większości typowe i są produkowane fabrycznie, a montuje się je na miejscu. Jednak również dla nich należy wykonać odpowiednie fundamenty i wybrukowaną powierzchnię. Zgrany zespół fachowców potrzebuje około 10 godzin pracy, aby zamontować wiatę na dwa samochody. Zaletą montażu wiat standardowych jest to, że nie wymagają one prac przygotowawczych ani końcowych prac budowlanych ani mechanizacji. Ponadto nie ma odpadów ani plam, ponieważ wszystkie części w fabryce zostały już pomalowane lub wykończone.

   

   

  DAIBAU.PL POMAGAMY W WYCENIE INWESTYCJI I WYBORZE WYKONAWCY DO TWOJEGO DOMU  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC
  Ostatnio opublikowane projekty

  pergola tarasowa przyścienna

  Pergola tarasowa przyścienna drewniana 5 m x 3m x 2,6m wys. z montażem. 10125 zł do 16875 zł

  ........

  wiata drewniana 5x8 m

  Potrzebuję wiaty drewnianej z sufitem i 2 ścianami oraz z sanitariatem ok 3 m2 z WC i umywalką. Bardzo solidna 20250 zł do 33750 zł

  ........

  wiata drewniana o wymiarach 5x10 m z dachem kopertowym na słupach 16x1

  potrzebuję stylowej wiaty drewnianej o wym 5x10 wys 3,5 m. Wiata musi mieć klimat, bowiem wykorzystywana będzie do degustacji win. Powinna być odeskowana z 2 stron oraz powinna być wyposażona w węzeł sanitarny: wc i umywalka ok 3 m2. 24300 zł do 40500 zł

  ........

  CHCĘ OFERTY OD WYKONAWCÓW PRAC

  Cena, Postawienie używanej altany ze strzechy o średnicy około 6,5 metra, 6,5 metra średnica altany
  Wiata drewniana, Bielsko-Biała

  6300 zł do 10500 zł

  Cena, Dostawa i montaż wiat piknikowych oraz ławek i koszy na śmieci na MOP, 2
  Wiata drewniana, Zielona Góra

  10800 zł do 18000 zł

  Cena, zabudowa konstrukcji wiaty garażowej i montaż bramy wjazdowej, 100
  Wiata drewniana, Chwałowice

  4050 zł do 6750 zł

  Cena, wiata na 2 auta, wymiary 5,5x7 m
  Wiata drewniana, Klembów

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Montaż wiaty przydomowej, 3x7m
  Wiata drewniana, Mikołajewo

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Wiata garażowa na 2 auta, 20 m
  Wiata drewniana, Wałbrzych

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, Wiata na auto i taras, 24
  Wiata drewniana, Bonin

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, Montaż wiaty garażowej, Ok 3.5 * 6
  Wiata drewniana, Bukowno

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, wiata garażowa, 1 wiata /21 m2
  Wiata drewniana, Płociczno-Osiedle

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, wiata, okolo 110 m kwadratowych kostki
  Wiata drewniana, Poznań

  1080 zł do 1800 zł

  Cena, Wiata parkingowa 3 stanowiska, 50m2
  Wiata drewniana, Zakopane

  4050 zł do 6750 zł

  Cena, Wiata pod auto dostawcze wymiary 880cm/380cm,
  Wiata drewniana, Koszalin

  3150 zł do 5250 zł

  Cena, wiata, 30 m 2
  Wiata drewniana, Lublin

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Wiata altana 4/3, Sztuka jedna wymiata 4m/3m
  Wiata drewniana, Rybnik

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Wiata 6m na 8m, 6m na 8 m tj.48 m kw ( nie wymaga zgłoszenia - tak ? )
  Wiata drewniana, Zamość

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Wiata drewniana, 5mx10m
  Wiata drewniana, Malechowo

  4500 zł do 7500 zł

  Cena, WIATA , ALTANA I ZADASZENJIE NA DWA AUTA, 60 m2
  Wiata drewniana, Rymanów

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, wiata drewniana do ściany domu , garaż, 18m2
  Wiata drewniana, Rudawa

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Altana ogrodowa 4x5m,
  Wiata drewniana, Chorula

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Wiata garażowa, drewniana, 42m2
  Wiata drewniana, Milanówek

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, wiata, 50
  Wiata drewniana, Czernichów

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Wiata garażowa 6x8 krycie gontem bez ścian, 48 m3
  Wiata drewniana, Bogdaniec

  2340 zł do 3900 zł

  Cena, Zadaszenie pry altance, 3,5m na 3,5m
  Wiata drewniana, Sochy

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Wiata drewniana na samochod, 5m na 3m
  Wiata drewniana, Marki

  1350 zł do 2250 zł

  Cena, Wiata o konstrukcji drewnianej Ok 6x6. Stopy betonowe mam już wylane., 6x6
  Wiata drewniana, Wilkowice

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Montaż drewnianej niedużej wolnostojącej oranżerii zimowej, 7 m2
  Wiata drewniana, Czerwonak

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Wiate, 4x3
  Wiata drewniana, Rydułtowy

  1620 zł do 2700 zł

  Cena, wiata garażowa, ok 40m2
  Wiata drewniana, Burdze

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Wiata samochodowa, 3*5
  Wiata drewniana, Bielsko-Biała

  1800 zł do 3000 zł

  Cena, Wiata/ altana 5,5 m x 7 m, 5,5 m x 7 m
  Wiata drewniana, Olmonty

  2160 zł do 3600 zł

  Cena, drewutnia z szafą, 250x95x190
  Wiata drewniana, Kiełczów

  1080 zł do 1800 zł

  Cena, Wiata na dwa samochody na podjedzie 6x6 m, Wiata o powierzchni 36 m2
  Wiata drewniana, Tychy

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Wiata drewniana giętych 5x12m dach ażurowy z belek giętych. H 4,5m,
  Wiata drewniana, Środa Wielkopolska

  2250 zł do 3750 zł

  Cena, Wiata wymiar: wys-prześwit 3,2m,długośc7m szerokość 10m,
  Wiata drewniana, Radzymin

  3600 zł do 6000 zł

  Cena, Wiata garażu o wymiarach 6mx3mx3m,
  Wiata drewniana, Bielsko-Biała

  2700 zł do 4500 zł

  Cena, wiata na dwa samochody, 35m2
  Wiata drewniana, Pruszków

  5400 zł do 9000 zł  Szukasz dobych wykonawców prac w obszarze Wiata drewniana?
  Pomysły na urządzenie domu

  Magazyn ze świeżymi pomysłami i poradami naszych autorów na temat urządzenia Twojej przestrzeni życiowej.

  Wiata drewniana cennik

  Poproś firmę o niezobowiązującą ofertę

  287+ PRZEDSIĘBIORSTWAMI DLA Wiata drewniana
  BEZPŁATNE USŁUGI
  BEZ PROWIZJI
  OTRZYMAJ OFERTĘ
  Warunki korzystania I Polityka prywatności I Informacje o ciasteczkach I Dane firmy
  © 2023 daibau.pl, Daibau® | Wszystkie prawa zastrzeżone